Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17951) jacint78 válasza #81556480 (#17950) üzenetére


jacint78
addikt

A készenléti IC környékén cseréld a 100uf 25V-os kis kondit, meg persze azt is még ami pupos.

type your text here..

(#17952) #81556480 válasza jacint78 (#17951) üzenetére


#81556480
törölt tag

dánke sőn ! már megy is a gép :R

(#17953) sandro9 válasza jacint78 (#17949) üzenetére


sandro9
csendes tag

Szia!

A hűtő relé probléma az EMI/RF jellegű zavart okozhat vagy valami mást?
Egyébként visszaraktam a régi billentyűzetet azzal semmi probléma, csak az új CoolerMaster Octane csinálja a cirkuszt.

Üdv.

(#17954) jacint78 válasza sandro9 (#17953) üzenetére


jacint78
addikt

Hmm, ilyenkor látszik, hogy nem minden arany ami fénylik. A válasz igen a kérdésedre.

type your text here..

(#17955) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Szevasztok!

Csíkozódást produkál a gépem, de kizárólag 2D-s használat (net) esetén. Ilyeneket.

Lehet ez táp hiba? A tápom Thermaltake Hamburg 530.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#17956) 04ahgy válasza Hegyirabló (#17955) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Inkább VGA.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17957) jacint78 válasza Hegyirabló (#17955) üzenetére


jacint78
addikt

Ez inkább VGA hiba, esetleg driver, haAMD a kártya.

type your text here..

(#17958) Hegyirabló válasza jacint78 (#17957) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Köszi mindkettőnek!

Aquila non captat muscas.

(#17959) tamasdesi


tamasdesi
újonc

Hi,múlthét csütörtökön vettem egy új notebookot (asus),de a tápja berreg,nem annyira feltűnő csak ha a fülemhez teszem,az lenne a kérdésem vigyem vissza?(garanciás) vagy nem lesz semmi baja a gépnek ettől a kis berregéstől?

[ Szerkesztve ]

(#17960) jacint78 válasza tamasdesi (#17959) üzenetére


jacint78
addikt

Elég ritkán szoktak berregni a tápok. A "berregéssel" általában az alacsony frekvenciájú búgást jelemezzük, ami szinte kizárható egy kapcsolóüzemű tápegységnél, ha nem halljuk, legalább picit pontosabban írd körül a zajt.

type your text here..

(#17961) 1stVikman válasza jacint78 (#17942) üzenetére


1stVikman
senior tag

Köszönöm a segítséget neked jacint78 és 04ahgy-nek is.
Hétvégén sikerült átforrasztanom a kapcsolót, és a gép zavartalanul működik tovább szüleim nagy örömére. :D

(#17962) shteer válasza jacint78 (#17960) üzenetére


shteer
titán

Szvsz cicereg

..szerintem jónak tűnik

(#17963) copass


copass
veterán

sziasztok
van egy elég régi gépem 2007 vétel (amd x4 phenom 9650 8gb ram gigabyte alaplap chieftec gps-500ab a táp, 9800Gt, 2 vinyó,3 venti12cm )
első indítás után pár percel lefagy, képerőnyő látszik, hang beragad, egér megáll, semmire nem reagál, reset után megy és utána nem fagy.
a memtest86,prime95-el stabil hibát nem dobott.
alaplapon megfeküdt a hálókártya, de tiltás után egy másikkal kártyával működik. van egy olyan sejtésem hogy az alaplap rakoncátlankodik vagy táp?
köszi a segítséget előre is.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#17964) 04ahgy válasza copass (#17963) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A megadottak nem táp hibára vallanak. Azért ellenőrizném, nincs-e a táp venti megszorulva, és a tápban a kondik nem púposak-e?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17965) copass válasza 04ahgy (#17964) üzenetére


copass
veterán

itt egy everest log html-ben. ránéznél? nekem semmit nem mond.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#17966) mexel


mexel
veterán

Sziasztok. Van egy kb 1,5 éves Seasonic 520W-os tápom. Idáig minden szép és jó volt, de most kb 3 hónapig nem volt csak talán 1x2x bekapcsolva a gép. tegnap újból bekapcsoltam, és hallottam hogy valamelyik venti a gépben kerreg, mintha a lapátba beleérne valami kábel, vagy bármi. Elég halkan, de azért hallhatóan, és változó sebességgel ahogy a fordulatszám változik. Belehalgatóztam a gépbe és fentről a táp felől jött a hang. A többi ventit meg-megállítottam egy pillanatra de a zaj nem szűnt meg, így kizáráspos alapon csak a táp lehetett. A meglepetés akkor jött amikor a tápventit is megállítottam, mert a kerregé szerű hang továbbra is megvolt. Ma megbizonyosodtam arról hogy a táp kerreg, és nem a venti, ez 100%. Beindítottam üresen, terhelés nélkül is, akkor nagyon lassan és halkan hallani, a gépben használva terhelés függő volt a dolog, ha terheltem a gépet akkor jobban kerregett. Nem merem így használni, beraktam egy régi 400-as Chieftec-et amit találtam itthon, a Seasonic megy vissza gariba.
Mi szokott ilyen hangot adni? Kondi lehet a ludas, főleg 1,5 év után? Ezeket gariban javítják vagy cserélik? (ipon)
Nem örülök a dolognak mert azért vettem ilyet hogy sokáig ne legyen gondom és nagyon ajánlott volt ( és halk is)

(#17967) 04ahgy válasza mexel (#17966) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hallottam már ilyen hibáról, és elképzelni sem tudom, mi okozza. Az is Seasonic 520W volt!

(#17965) copass: Nekem csak értelmetlen katyvasz nyílik meg. Amiket mondtam, azok nem ellenőrizhetők szoftveres log alapján.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17968) copass válasza 04ahgy (#17967) üzenetére


copass
veterán

le kell tölteni a html-t és úgy megnyitni böngészőben a html-t.
akkor mindegy is!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#17969) mexel válasza 04ahgy (#17967) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, rákerestem és itt meg is találtam, de megoldást nem olvastam.

[ Szerkesztve ]

(#17970) jacint78 válasza copass (#17963) üzenetére


jacint78
addikt

Ezesetben a 9800GT-ben keresném a hibát, elég jellegzetes, hogy hidegen indítva haldoklik, majd melegen már megy és, hogy megmerevedik a kép.

type your text here..

(#17971) copass válasza jacint78 (#17970) üzenetére


copass
veterán

két különböző 9800GT-vel is produkálta ugyanúgy ezt a fagyást (xfx és gigabyte oc). elég kicsi az esély arra hogy rossz mind a két kártya.
ezért gyanakszom az alaplapra inkább, meg ugye ott a hálókártya megpusztulása is.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#17972) jacint78 válasza copass (#17971) üzenetére


jacint78
addikt

A hálókártya megpusztulása eléggé gyakori, amióta nem nagyon használnak leválasztótrafót, azzal nem valószínű, hogy összefügg.

type your text here..

(#17973) copass válasza jacint78 (#17972) üzenetére


copass
veterán

az a fő gondom, hogy instabil lett a masina és nekem melóznom kell vele, határidőre (mert ugye pont akkor xarja össze magát minden amikor a legjobban kellene).
amióta megvan (~2007) nem volt ilyen gondom vele, ezért gondolok az alaplapra.
most is megy reggel10 óta fagyás nélkül. beröffent, pár perc alatt lefagyott, reset és azóta megy. terhelve is... nem értem sehogysenemse. egy új deszka+proci+ram-ot nem hozzok ki 60k-alatt.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#17974) Glaz-dozfhut válasza copass (#17973) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

60-ért össze lehet hozni a három alkatrészt, akár egy i3-al. 8GB memóriát már 12,5 ezer Forintért lehet kapni. Persze nem tudom milyen felszereltség kell.

- Glaz-doz-fhut -

(#17975) copass válasza Glaz-dozfhut (#17974) üzenetére


copass
veterán

AMD FX-4300 3.8GHz-lesz majd, egy pöttyet erősebb mint a 9650. 8gb doszt elég nekem mindenre.
i5 lenne ,de az anyegin nem bírja.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#17976) 04ahgy válasza copass (#17973) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Megnézted már a tápot, hogy púposak-e a kondik benne? Határidős munka sürget, de szemrevételezni egy tápot még akár a ventirácson keresztül is lehet, zseblámpával, szét sem kell szedni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17977) copass válasza 04ahgy (#17976) üzenetére


copass
veterán

igen megnéztem, venti megy, púpos kondit nem láttam, amennyire beleláttam lámpával.
este11ig ment a gép hibátlanul terhelve.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#17978) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Van egy Thermaltake Hamburg 530W tápegységem (rajzos) és gépre dugva csak "rezeg" a ventilátor,persze a gép sem indul.Proci venti forog,vga hűtés megy de a gép nem bootol.

Előkaptam a multimétert és közben a molexen néztem a feszültséget.
A 12V-os ág bajos mert kb 5,6v-ot mértem ezért is "rezeghet" a tápventi és nem bír elindulni az sem.

Szétszedve még nem volt,garimatrica sértetlen.Az előéletéről és a gariról nincs infóm,nem tudom hogyan lehetne kideríteni van-e rá.

Tipp/ötlet hogy mi lehet a nyavajája vagy mit érdemes vele csinálni? :)

Üdv:Viktor

(#17979) 04ahgy válasza Viktoár (#17978) üzenetére


04ahgy
nagyúr

PWM vezérlő vagy PSU supervisor hiba lehet, esetleg visszacsatolás, vagy primer puffer. Sokféle dolog okozhat ilyen tünetet. A táp egyértelműen hibásnak tűnik.

Ne szedd szét, nagyobb boltoknak írj e-mailt, hogy használtan vetted, az eladó elhagyta a garipapírt, és ellenőriztetnéd a garanciát. Hátha.

A hogyan továbbon elég akkor gondolkodni, ha nincs pozitív válasz sehonnan.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17980) Viktoár válasza 04ahgy (#17979) üzenetére


Viktoár
addikt

Köszi szépen,akkor írok pár boltnak,hátha. :)

Az ipon-on és aqua-n kívül hol érdemes próbálkoznom? :B

Üdv:Viktor

(#17981) 04ahgy válasza Viktoár (#17980) üzenetére


04ahgy
nagyúr

PCX, hardverker, edigital, imperium, bluechip, oázis.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17982) MájMekk


MájMekk
tag

Sziasztok!
A képen látható Chieftec CTG-500-80P tápegységnek meg van égve a négyes CPU csatlakozója.
Ha kicserélem egy új csatlakozóra, merjem betenni gépbe?
Köszi előre is!

(#17983) 04ahgy válasza MájMekk (#17982) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen. Kontakthiba miatt égett meg, nem a táp okozta.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17984) MájMekk válasza 04ahgy (#17983) üzenetére


MájMekk
tag

Köszi! :R

(#17985) doncsikaa123


doncsikaa123
újonc

Sziasztok! Nemrég vettem egy tápegységet aminek a neve : sharkoon sha350-8p. Nos, amikor kicseréltem akkor 3-4 napig ment tökéletesen a gép, a játékok is faszán mentek. 3-4 nap után eggik naprol a másikra egyre gyengébb lett. A BIOS is lassabban tölt be. A játékok játszhatatlanok, mert annyira kevés az fps meg a hang is recseg,vagy ropog nemtudom. Megnézte már egy informatikus is és nemtudott vele mit kezdeni. Már egy jó ideje fenn ál a probléma ezért írok ide mert idegesít. :( Várom a tanácsokat :F

(#17986) jacint78 válasza doncsikaa123 (#17985) üzenetére


jacint78
addikt

A processzorra tedd vissza a hűtőt.

type your text here..

(#17987) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok.

A tapomat kb 20 napja vettem. Ma valahogyan kapott egy kis túláramot és az egyik olvadó biztosíték működésbe lépet. A gyártó az a biztit kicseréli garin belül?

(#17988) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Hogyan tudom egyszerű módon eszközök nélkül kipróbálni a tápot?hiba keresésnél hogy vele vagy az alaplappal van a gond?Mert mintha halottam volna ha valamilyen részét rövidre zárjuk és felpörög a venti akkor nem vele hanem az alaplaphal van a gond.Tudom ez a kérdés elég konyha nyelven íródott :D de hátha így is érhető.

(#17989) jacint78 válasza DrojDtroll (#17987) üzenetére


jacint78
addikt

Túláramot nem kap semmi, legfeljebb túlfeszültséget, de az is annyira ritka, mint a fehér holló annak ellenére, hogy mindenki túlfeszültségről bszél, amikor valami tönkremegy (de csak egyvalami a 120 másik hálózatra kötött cuccból, ekkor jön a kérdés, hogy túlfeszültség volt, vagy szimplán beszart?). Az a táp szimplán megdöglött, a biztosíték cseréje nem lenne megoldás. Mi a táp pontos típusa?

qwertly

Sehogy, sebészeti felszerelés nélkül, még a világ legjobb orvosa is csak bámulni tudná egy ember halálát. :) Amúgy, ha a zöld szálat összekötöd valamelyik feketével, akkor elindul a táp, de terhelés nélkül ez nem sokat jelent.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#17990) DrojDtroll válasza jacint78 (#17989) üzenetére


DrojDtroll
addikt

A biztositek miatt gondoltqm, hogy túlfesz.

Approx app 650 ps

(#17991) jacint78 válasza DrojDtroll (#17990) üzenetére


jacint78
addikt

Miért mi az összefüggés? Abból kiindulva, hogy "650"W-os és 10K az új ára, ez valami piac legalja tákolmány, vidd vissza garancia keretein belül és kérj cserét. 400W-nál nagyobb tápban ne gondolkodj ugyanebben az árkategóriában, akkor talán nem kapsz valami gagyi rocskát. Amúgy az üvegbiztosíték robbant fel benne?

type your text here..

(#17992) DrojDtroll válasza jacint78 (#17991) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Igen az.

(#17993) tornas válasza DrojDtroll (#17992) üzenetére


tornas
őstag

Valszeg van egy fasza primer oldali zárlatod (dióda-híd, tranzisztorok). Az üvegbizti legtöbbször nem ég ki csak úgy magától.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#17994) jacint78 válasza DrojDtroll (#17992) üzenetére


jacint78
addikt

Gariba vissza vele.

type your text here..

(#17995) DrojDtroll válasza jacint78 (#17994) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Rendben, holnap viszem vissza

(#17996) necrobin


necrobin
tag

Sziasztok!

Éppen használtam a gépet, és egyszer csak leállt az egész. Na, mondom ez nem valami jó jel. Tényleg nem volt az. Szétszedtem a gépet, aztán furcsa szagra lettem figyelmes, és az a tápból jött. Iszonyatosan forró volt,kb. elkészíthettem volna rajta egy rántottát, de a fura, hogy 30 perc után is ugyanolyan forró volt.
2 óra után már lehűlt valamennyire. Feltételezem, hogy megadta magát.
A PC-m hardveres adatait az aláírásomban láthatjátok, ez a táp egy XFX Pro 650W.

A helyzet, hogy a bolti garancia lejárt, viszont van még rá kb 2 év gyártói garancia, mert 5 évet vállalt rá a gyártó. Azt hogyan tudom hasznosítani? :D

(#17997) jacint78 válasza necrobin (#17996) üzenetére


jacint78
addikt

Jól sejtem, hogy miután leállt és kiderült, hogy a táp büdös nem húztad ki a hálózatból, hanem úgyhagytad? :DD

type your text here..

(#17998) didyman válasza jacint78 (#17972) üzenetére


didyman
őstag

? Nem nagyon lehet anélkül megoldani az illesztést. Ha nem látod a lapon, akkor benne van az aljzatban.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#17999) jacint78 válasza didyman (#17998) üzenetére


jacint78
addikt

Áhhá! Azért gondoltam mert nem láttam, meg valamelyik IC adatlapján láttam, hogy speciális védelem és leválasztást támogat és gondolom összekombináltam, bár régiek már az emlékeim. :DDD Akkor az egyre gyakoribb LAN IC pukkanás a szokásosnak köszönhető, konkrétan, hogy minden egyre gagyibb. :)

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#18000) didyman válasza jacint78 (#17999) üzenetére


didyman
őstag

Sajnos igen, meg a ma sok helyen divat légkábeles-kábelmodemes felállás is "kedvező".

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.