Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17051) fero02 válasza LonGleY (#17050) üzenetére


fero02
veterán

Jelen! Mennyit kérsz érte?

(#17052) LonGleY válasza fero02 (#17051) üzenetére


LonGleY
veterán

Mennyit ér? Mit lehetne benne cserélni és mennyiért? Ezeket jó lenne tudnom.

(#17053) fero02 válasza LonGleY (#17052) üzenetére


fero02
veterán

Ez így látatlanba elég költői kérdés volt...

Neked így hibásan szinte semmit, nekem látatlanba szinte semmit. Azért mondtam, hogy találj ki egy árat...aztán legfeljebb mosolygunk egy jót. ;)

De ez itt erősen off. Ha van konkrét ajánlatod, akkor írj privátban, mielőtt moderálásra kerülne sor. :R

[ Szerkesztve ]

(#17054) tornas válasza fero02 (#17053) üzenetére


tornas
őstag

Látatlanba max. kb 1k-t ér, mint alkatrész. A legtöbb hibás táp alaktrészként végzi. Ami az esetek nagy százalékában ritkán kerül felhasználásra. Nálam is csak gyűlik-gyűlik...

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#17055) Glaz-dozfhut válasza LonGleY (#17048) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Ez nem feltétlen jelenti a használhatósága végét. Nekem is volt/van hasonló problémám másik táppal(Corsair 650W), de amúgy rendesen működik. Úgy helyezem áram alá, hogy csak maga a gép van az elosztóba dugva (mert csak az elosztót áramtalanítom). Ha utólag dugom rá a monitort és a hangszórókat, akkor nem vágja le. Ha mégis megtörténik, mert egy másik 1200 Wattossal nálam megesik (TT), akkor második, legfeljebb harmadik próbálkozásra sikerül.
Ha irodába nem is életszerű az ilyen használat, más talán szívesen venné. Legfeljebb nem áramtalanítja.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#17056) gaben9569


gaben9569
csendes tag

Sziasztok!

Azt vettem észre a tápegységemen, hogy ha kikapcsolom a gépet, akkor egy halk, nagyon magas zúgó hangot ad ki. Lehet régebben is csinálta, nem tudom, de én csak most vettem észre. Ha viszont lekapcsolom a tápot, elhallgat. Ez normális, vagy nagy problémák okozója lehet??

Egy Raidmax 835 W-os 80 Plus Bronze-os tápom van. 1-1,5 éves kb,

A konfigom

AMD FX 8320
Gigabyte 990XA-UD3
Gigabyte HD 5770 SOC
WD Blue 500 GB ( Ami már haldoklik, sőt valószínüleg nincs sok hátra neki)
2 x Kingmax 4 GB 1600 MHz

(#17057) LonGleY válasza Glaz-dozfhut (#17055) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem, itt a biztosítés levágással teljesen használhatatlan. És nem is hiszem, hogy bárminek is használna a dolog.

(#17058) usshgw


usshgw
csendes tag

Szasztok!

Olyan problémám adódott egy Chieftech iaréna 500W táppal, hogy miután bekötöttem a gépbe:
Gigabyte 970a-d3,
fx6300
r9 270,
kingstone ssd,
samsung hd502hi hdd
Felvillant egy pillanatra, majd ennyi, kikötöttem a samsungot akkor eljutott az alaplap a postolásig majd megállt és gombnyomásra se kapcsolt ki, ezután fogtam a jó öreg régi FSP 400pnf-et ami már megélt 2 kondicserét és semmi probléma. A kérdéseim azok lennének, hogy mi lehet a probléma és hogy a régi táppal lehet-e baj, ha ezt a konfigot hajtatom, esetleg a hdd-re kellene gyanakodni? A táp ki lett próbálva egy másik gépben, ott minden ok volt vele.
Bárminemű segítséget szívesen fogadnék!

(#17059) M@rdel válasza usshgw (#17058) üzenetére


M@rdel
őstag

Ha jól látom R9 270-ből van egy illetve két pci-e tápkábeles megoldás is.
Nem írtad a típusát. :)
Ha kettő kell akkor az átalakítózott csatit tedd egy másik molexre!

Egyéb esetre sajnos nincs tippem!

(#17060) usshgw válasza M@rdel (#17059) üzenetére


usshgw
csendes tag

AMD Radeon Sapphire R9 270 Dual-X (nincs x a 270 végén direkt, ha erre gondoltál) 1x6 csati van rajta ahogy írtad is. Próbáltam egyébként molex átalakítóval is a VGA-t és sata csati helyett molexről átalakítóval adni áramot HDD-nek de úgy is csak annyit értem el hogy "vett 1 levegőt a gép" és ennyi...

(#17061) M@rdel válasza usshgw (#17060) üzenetére


M@rdel
őstag

Abban sem vagyok biztos a leírtak alapján, hogy táp probléma.
Talán próbáld ki a vga-t, hdd-t is másik gépben.

(#17062) usshgw válasza M@rdel (#17061) üzenetére


usshgw
csendes tag

A VGA és a táp ki lett próbálva másik gépben. A vga a régi gépemben a hdd-vel együtt jól muzsikált, ugye előbb vettem meg a vga-t mint az új gépet és addig a régiben használtam. A tápot meg egy teljesen ezektől különböző gépben lett kipróbálva, úgyhogy a hdd marad ludasnak, de akkor hogy működhet a régi táppal az új gép? Másik kérdés még mindig az, hogy lesz-e baj, ha a régi 400W-os tápot használom? :DDD Kicsit számolgattam a fogyasztást illetően és 350W körül jött ki eXtreme Power Supply Calculator Lite-ben. Ezek szerint elég neki?

(#17063) M@rdel válasza usshgw (#17062) üzenetére


M@rdel
őstag

A tápod elég, olvasd el ezt.
Ha jól látom pont a te tápod van benne. A kérdés az, hogy jól működik-e!?
Írtad, hogy már volt javítva a táp.
Az iArena nem a legjobb táp, de gagyinak sem mondanám, nekem is ilyen üzemel a másik gépben.

Gondolom attól félsz, hogy valami védelem nem működik rendesen az FPS-ben. :F
Legjobb lesz ha vársz egy szakértőre a topikban, mert a leírtak szerint minden jó, de mégse!

[ Szerkesztve ]

(#17064) tornas válasza usshgw (#17058) üzenetére


tornas
őstag

Szia!

Azóta próbáltad már még egyszer az említett konfigodban azt a Chieftec tápot? Pl. miután elindult azzal a PNF-el, majd az a Chieftec is ment egy másik konfiggal én újból kipróbálnám megint a Chieftec-et. Első blikkre kontakthibára (alaplapi csatlakozón leginkább)gyanakszom. Valamint az alaplapi gombelem csere is szóba jöhet, mert az is tud néha hülyeségeket művelni.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#17065) 04ahgy válasza tornas (#17064) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Sajnos néha van ilyen, táp terén is lehetséges inkompatibilitás, habár a magyarázat a legtöbbször nem ez.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17066) M@rdel


M@rdel
őstag

Az nem lehet probléma, hogy az alaplap 8 tús Cpu tápot kér, a chieftec-en meg csak 4 van?

esetleg rossz helyen?

[ Szerkesztve ]

(#17067) Zoll21 válasza M@rdel (#17066) üzenetére


Zoll21
tag

Sziasztok!

Mi lehet a baj, a géppel, mivel terhelés alatt 4 maggal lekapcsol a gép, majd táp ki 15mp vissza és bekapcsolható.
Gigabyte GAMA785GM-Us2h
AMD PhenomII x4 B55@3,2ghz +CM HyperTx3
Gainward HD4870GS 512mb+ALpenföhn 120mm
Chieftec gps-400aa-101a

De ha 2 maggal megy nincs baj, eddig 2 évig semmi baj nem volt, csak ki lett takarítva jobban, és lehet hogy rosszul dugtam volna vissza az ágakat, mivel 2 ágas a táp, vagy már haldoklik?

Keress telefonon vagy email-en bármikor.

(#17068) tornas válasza 04ahgy (#17065) üzenetére


tornas
őstag

Nem egyszer előfordul, hogy kondisnak vélt (hol indult, hol nem, random lekapcsolt, még ha új is) tápegység valójában kontaktos volt. A PS_ON és / vagy a PG drótja volt kontaktos. Ami néha nem is látszik magán a tápcsatin és az alaplapin sem. Ez is egy fajta inkompatibilitási probléma.

Kevésbé észrevehető ugyanez a jelenség amikor az alaplapi tápcsatlakozónak az 5 V-os drótja lesz kontaktos ami miatt az meg is ég. Ilyenkor felmerül, hogy kezdetben az apa vagy az anya része volt ludas az éritkezőnek.

Én azt gondolom, hogy ezek az inkompatibilitási hibák kontakthibából erednek nagyrészt. Pl. a 12 V-os drót is lehet kontaktos ami miatt nem indulhat el az alaplap, főleg ha 20 pin-es.

M@rdel: a 8 pin-es deszka (proci) is megy 4 pin-nel. Legfeljebb ne legyen túl nagy étvágya procijának illetve ne tuningoljon.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#17069) M@rdel válasza tornas (#17068) üzenetére


M@rdel
őstag

Jogos!
de ahogy utána néztem, ez volt a legszembetűnőbb különbség a két táp között.
Max 95 watt a cpu bírnia kell 4 pinnel is. Tuning miatt viszont lehet.

(#17067) Zoll21 a molex - pci-e átalakító ugyanoda került vissza?

[ Szerkesztve ]

(#17070) Zoll21 válasza M@rdel (#17069) üzenetére


Zoll21
tag

azt le sem szedtem, de nem emlékszem hogy hogy volt, azt tudom hogy az egyik ág az 14A a másik 15A tehát 168 és 180w egyik és másik oldalról, a cpu 130w max+jön mellé a vga 150w max tdp-je, és ez lehet nem elég mivel olvastam valahol hogy itt az ágak elrendezésére figyelni kell, holnap megnézem cserélve

Keress telefonon vagy email-en bármikor.

(#17072) usshgw válasza Zoll21 (#17071) üzenetére


usshgw
csendes tag

A Chieftecet visszavittem az eladónak (ismerem) és visszakértem a pénzt. Megpróbálok egy másik szériát Chieftecben, vagy FSP hexa. Ha jól látom ezek mostanában a javasoltak. Más kérdés: 8pin alaplapi cpu csatiba csak 8pin tápcsati a jó, vagy 4+4-es is? Bocsi a buta kérdésért.

(#17073) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok, egyik ismerősömnek pár hónapja van ilyen:
[link]

Mostanában arra panaszkodik hogy időnként "zúgva kattog" , de ez ütögetéssel helyrehozható.
Mi tud kattogni egy vadiúj tápban? Saját magam nem tudom megnézni mert messze van, csak tudok nektek mondani amennyit ő írt.
Esetleg panaszkodott már valaki hasonló dolgokra CM tápoknál?

(#17074) Zoll21 válasza AeSDé Team (#17073) üzenetére


Zoll21
tag

ventillátor szarakszik, vagy beleér valamibe

Keress telefonon vagy email-en bármikor.

(#17075) atish15


atish15
aktív tag

Sziasztok. Először is B.U.É.K mindenkinek. A következő hibajelenséget vettem észre. Van egy Corsair Ax850-es tápom.
Mostanában előfordul hogy első indításnál hiába indítanám a gépet semmi. A ventik sem indulnak meg semmi. Talán az alaplap led lámpája elalszik ami induláskor szokott.
A tápból zúgó hangot hallottam. Ha többször lekapcsolom a tápot és vissza akkor elindul. Utána minden ki és bekapcsolásnál működik.Van valami ötletetek hogy ez mi lehet?

[ Szerkesztve ]

(#17076) #25712384


#25712384
törölt tag

Sziasztok!

Van egy vélhetően hibás Enermax EG365AX tápom. A gép egyik napról a másikra elfelejtett indulni vele. A bekapcsoló gombra semmit nem reagál, alaplapon a zöld led világít, ha áram alatt van a gép...
Még nem volt lehetőségem másik táppal próbálni a gépet / másik gépben próbálni a tápot, de a kora miatt és az amúgy meleg környezete miatt arra gondolok, hogy kondenzátor száradt ki benne.
Ha beigazolódik a probléma úgy gondolom kondenzátort megéri cserélni benne, milyen márkát ajánlatok? Illetve műszaki adatokban azonos vagy nagyobb kapacitással rendelkezőre érdemes váltani?
:R

[ Szerkesztve ]

(#17077) FID


FID
őstag

Sziasztok fontos kėrdėsem lenne! Szėt kaptam a gėpet kitakarìtottam. A tåpot csak kifùjtam nem szedtem szėt. De most cicereg üresbe edig nem figyeltem fel rå. Lehet por ment oda ahova nem kellene? Vagy azėrt csinålja mert üresbe megy? Corsair hx 520

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#17078) #25712384 válasza #25712384 (#17076) üzenetére


#25712384
törölt tag

Újabb furcsaságok:
1 napig ki volt szerelve a táp, most gondoltam még visszakötöm, hogy megnézzem mi van vele. Elsőre probléma nélkül bekapcsolt (igaz kicsit lassan). Ezt követően lekapcsoltam, de nem kapcsolt ki, a rendszer kilépett, a monitor elsötétült, de a ventilátorok nem álltak le. Lekapcsoltam a hálózatról majd vissza, de ekkor már nem indult. Hagytam és egyszer csak beindult minden előjel nélkül (gondolom az előtte lévő kapcsolgatások hatására). Mi a véleményetek, mi lehet a gond? :F

[ Szerkesztve ]

(#17079) FID válasza FID (#17077) üzenetére


FID
őstag

Terhelés alatt nem cicereg jó tudni :DDD

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#17080) wolfwood132


wolfwood132
csendes tag

Sziasztok , elmúlt egy két napban játék alatt hirtelen elsötétül a képernyő a videókártyán a ventilátor felpörög és csak újra indítás segít , mindent vissza állítottam alapra cpu/vga a jelenség ugyan úgy fent áll , csatlakozókat átnéztem nincs e kilazulva , illetve furmark + aiad64 10 percig hibátlanul futott. windows event logon belül Event 41, Kernel, power hiba üzenet fogad , először 4101 Display majd utána Event 41 sorrendben. Tápra vagy videó kártyára gyanakszom . Tápom Cm Silent Pro M700 , vga Asus 7970 referencia. Ezek mellet van még egy i7 920 Gigabyte EX58 ud3R 8 giga ram és egy xonar dx hangkártya .

(#17081) atish15


atish15
aktív tag

Nem nagyon pörög a topik :(

(#17082) FID válasza wolfwood132 (#17080) üzenetére


FID
őstag

A vga a gond asszonynak is ezt csinálja az ati mikor játszik máskor nem jön elő. Kb 1-2mp amíg tart neki utána minden megy tovább.

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#17083) G@ß!


G@ß!
őstag

Sziasztok!
Van egy ~7 éves tápegység a gépemben (FSP ZEN 400w).
Érdemes-e átnézetni a belsejét bizonyos időnként azért, hogy egy nap ne érjen meglepetés?
Üdv.
G

(#17084) lysgb


lysgb
tag

Üdv! Van egy Chieftec Smart 400W CTGPS400A8-as tápom és úgy vettem észre, hogy elkezdett hangosodni a venti. Kitakarítanám, vagy cserélném benne, viszont akkor elszáll a garancia. Viszont a hangosodó venti nem tűnik egy garancia indoknak, főleg mivel csak pár üzemóra után kezdi el adni a hangot. 2év garanciából még egy bő év van. Szerintetek érdemes szétszednem ezért? CWT beles, elvileg nem kéne elromlania, de nem szeretem Muprhyt.

(#17085) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
FSP 350 PNR vagy PNF tápom van. Pár éve már szól a csapágya, néha elég hangosan. Ki lehet ezt cserélni pár száz forintért? Ezért új tápot nem veszek, inkább hallgatom ha nem lehet megcsinálni.

(#17086) #25712384 válasza RAiN91 (#17085) üzenetére


#25712384
törölt tag

Ilyen esetben az egész ventilátort szokták cserélni. Úgy tudom arra kell figyelni, hogy a légszállítása azonos vagy nagyobb legyen, mint az eredetinek.

(#17087) #25712384 válasza RAiN91 (#17085) üzenetére


#25712384
törölt tag

Már nem tudtam beleszerkeszteni az előzőbe, de ebben a topicban talán előbb jön segítség. Illetve, ha rákeresel a tápodra, talán találsz valamit, több FSP-s kérdés is van. Ami még nem elhanyagolható, hogy hány ampert vesz fel a ventilátor.

(#17088) FID válasza G@ß! (#17083) üzenetére


FID
őstag

Megnézed a kondikat ha nem púposak és nem tiszta pór akkor minden rendben van vele.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#17089) fero02 válasza G@ß! (#17083) üzenetére


fero02
veterán

Határozottan igen és ebben a szériában kell is cserélni kondikat.

(#17090) hape60


hape60
aktív tag

Sziasztok, a következő a jelenség : kb 5 éves Chieftech 450W-os tápom van, Athlon x2 alaplappal. Éjszakai kikapcsolás (szünetmentesről jár, teljes kikapcsolás) után, az első bekapcsolásnál vannak a gondok.
Ahogy a 220 rákerül a tápra, a gép bekapcsolást jelző ledje negyed fénnyel villog. Ilyenkor bekapcsolni sem lehet a gépet. Kb 1 perc után a villogás megszűnik, a gép bekapcsolható. A továbbiakban (-ha a 220-as táplálást nem szüntetem meg) a gép normálisan ki- be kapcsolható.
Táp, vagy alaplap a gyanús?

(#17091) 04ahgy válasza hape60 (#17090) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A táp készenléti köre tartalmaz púpos, gyengélkedő kondenzátort.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17092) G@ß! válasza fero02 (#17089) üzenetére


G@ß!
őstag

FID & fero02: hát ebbe a szériában nem olyan egyszerű kondikat vizsgálni/cserélni, mivel a bazinagy hűtőborda eltakar sok mindent.
Alig van a gépemnek fogyasztása: 55W-os proci, 2 memória modul, 1 ssd. Úgy gondolom, hogy ez nem vágja gallyra egyhamar a tápomat.
A porra természetesen figyelek.
Hozzávetőlegesen mennyibe kerülhet egy tápban lévő kondi(k ) cseréje?

(#17093) 04ahgy válasza G@ß! (#17092) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha nem tapasztalsz rendellenességet, akkor felesleges nekifogni, meghibásodás esetén sem lesz a gépedre veszélyes az a táp.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17094) fero02 válasza G@ß! (#17092) üzenetére


fero02
veterán

A hűtőbordák csavarral vannak egymáshoz rögzítve (a függőlegesre a vízszintes, aminek a tetejét látod). Ha ezeket lebontod már sokat javul a helyzet. A helyzetet inkább az nehezíti (pláne megfelelő szerszámok és rutin hiányában), hogy 2 oldalt szerelt nyák van benne.

Első körben érdemes a primer oldali elkó típusát megnézni (ha Capxon LP, akkor cserélni kell, mert problémás széria). Szekunder oldalon ha le vannak dögölve, akkor az nagy valószínűséggel szemrevételezéssel is megállapítható (púposak), de ha van műszered a méréshez, akkor az értelemszerűen az a hiteles.

Nem vészes az ár, szerintem 2e huf körül.

(#17095) nyega


nyega
tag

Sziasztok!

Táphiba kizárásának céljából, egy HP PS-6361-02-es tápra rá lehet kötni egy Asrock P4I65G alaplapot egy HDD+ ODD- vel? A gép a keresztapámé, nem tudom, hogy milyen proci van benne.

Előre is köszönöm!

(#17096) proof88 válasza nyega (#17095) üzenetére


proof88
addikt

ebay-en egy példányról találtam képet, nem tűnik gyengének, és szerintem a HP-kben nem lehet olcsójános bél.

(#17097) nyega válasza proof88 (#17096) üzenetére


nyega
tag

Szia!

Köszönöm a választ!
Pont ezek vannak az adatlapján: [link]

Még egy kérdés: ennek a tápnak 24 pines az alaplapi csatolója, egybe öntve. Annak a lapnak pedig csak húsz pines. Attól még rá lehet valahogy tenni? Nem szívesen próbálnám meg levágni róla a "fölös" négy csatit...

(#17098) proof88 válasza nyega (#17097) üzenetére


proof88
addikt

hmm ... én ilyenkor inkább keresni szoktam egy másik tápot aminek 20 pines. Viszont ami még eszembe jutott, hogy úgy tűnik, ez a táp nem ad -5V-ot. Pedig lehet, hogy az alaplapnak kell.

(#17099) nyega válasza proof88 (#17098) üzenetére


nyega
tag

Köszönöm, akkor azt hiszem, hogy kihagyom ezt a próbát! :) :R

(#17100) G@ß! válasza 04ahgy (#17093) üzenetére


G@ß!
őstag

...avagy felesleges, mert a tápom kerül annyiba (használtan), mint a gép belseje (újonnan) :)

fero02: köszi az infokat. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.