Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17501) alexride


alexride
csendes tag

Sziasztok!

Egy másik topikba is írtam már egy egész géppel kapcsolatban amit a jövőben fogok összerakni. Az egész nagyjából 210k körül fog mozogni így nem is kérdés, hogy a tápra nagy hangsúlyt fektetek és biztos akarok lenni a dolgomban. Nincs baja a tápnak amiről szó lesz viszont erről a dologról érdeklődök így gondoltam ide írok. Már írták, hogy megbízható táp de azért mégis érdekelne konkrétabban.

Egy XFX Pro 450W tápról van szó ami a régi konfigból maradt, lassan egy éves és eddig szépen tette a dolgát, csendes is.

-Mennyi az esélye, hogy ha meghibásodik viszi az egész gépet? Van valami védelem erre egy ilyenben? Seasonic belsős ha jól tudom de pont olvastam, hogy valakinek egy ilyen halt meg mostanában bár az XFX TS 450W volt, és nem vitt semmit magával.
-Ha veszek egy új tápot is és mondjuk az összes komponenst egy helyről, majd ne adj isten egy hónap múlva elromlik a táp és viszi a gépet arra semmilyen garancia nincs? Vagy ez tényleg ritka?

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#17502) 04ahgy válasza alexride (#17501) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Minimális az esélye, hogy meghibásodás esetén is bármit elvigyen, kiváló táp. Ha minden egy helyről van, és a táp ne adj isten mégis elvinne valamit (minimális esélye van), akkor is a legtöbbször nincs látható elváltozás és garanciában kezelik azt is.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17503) krisztian7


krisztian7
tag

Egy eddig működő gép, most csak annyit csinál, hogyha rádugom a tápkábelt, kattan egyet a táp, nem indul el. Lehúztam mindent a tápról, így is ugyanezt csinálja, csak kattan egyet. Olvastam, hogy ez valami rövidzárlat lehet, átnéztem mindent, nem látok semmilyen törést, érintkezést. Meghalt a tápom, egy régi FSP-ről van szó? (300-PNF).

[ Szerkesztve ]

(#17504) krisztian7 válasza krisztian7 (#17503) üzenetére


krisztian7
tag

Tápegységet leteszteltem a kábeles elindítással, semmi baja működik, valami más lehet a probléma :o

(#17505) mobal


mobal
MODERÁTOR

Sziasztok!

Lenne egy mini itx gépem amiben egy panel táp van. Néha leállás után nem kapcsolódik le a zöld led, ez mitöl lehet?

Mindent lekapcsol, winchester leáll, csak - gondolom maga a lap nem. Én tápra gyanakszom.

mobal,

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#17506) 04ahgy válasza mobal (#17505) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A Power LED-ről, vagy az alaplapi SB LED-ről van szó? Előbbinél valami gond lesz, az utóbbinak viszont mindig világítania kell, ha a készenléti 5V-ot a lap megkapja.

(#17504) krisztian7: alaplap, VGA zárlat kizárva?

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17507) mobal válasza 04ahgy (#17506) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Power led.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#17508) 04ahgy válasza mobal (#17507) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ahham, az baj. Valami ACPI / APM nyűgnek tűnik. BIOS-t frissítettél? Másik (lehetőleg nem panel) táppal tudtad / fogod tudni tesztelni?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17509) mobal válasza 04ahgy (#17508) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Egyelőre nem. De debuggolom még, passzív a cucc, nincs rajta venti sem. Lehet az se áll le - még nem tudom, és megnézem kernel logba mi van. Működése közben tökéletes.

Stay tuned...

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#17510) krisztian7 válasza 04ahgy (#17506) üzenetére


krisztian7
tag

Egy CMOS reset megoldotta másodjára a dolgot, nem értem először miért nem, de mindegy. Azóta semmi baja, remélem így is marad :)

(#17511) unclefucka válasza krisztian7 (#17510) üzenetére


unclefucka
senior tag

Ha netán-tán egy GIGABYTE alaplap lenne abban a bizonyos gépben, az sok mindent megmagyarázna. :K

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#17512) 04ahgy válasza unclefucka (#17511) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A GIGABYTE sem tudja kivédeni a fesztüskéket a hálózat felől, ilyenkor lockol a BIOS: Megsúgom, ASUS, AsRock, MSI ugyanúgy be tud lockolni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17513) unclefucka válasza 04ahgy (#17512) üzenetére


unclefucka
senior tag

Ez igaz, de a folyamatos kattanással újraindulás a Giga lapok sajátossága, főleg, hogy ezt akkor adja elő, ha egy BIOS paraméter rosszul van beállítva. Szvsz ezért is segített a dolgon egy szimpla BIOS reset.

Mod.: Az enyém is ilyen és csinálja is ezt, ha tuningolgatok néhanapján. :)

[ Szerkesztve ]

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#17514) 04ahgy válasza unclefucka (#17513) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az enyéim is.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17515) unclefucka válasza 04ahgy (#17514) üzenetére


unclefucka
senior tag

Na elmész te... :DDD :C

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#17516) FasirTrisa


FasirTrisa
csendes tag

Sziasztok! :) Ide küldtek videókártyáról, remélem tudtok ajánlani valamit a probléma megoldására: tényleg táp halálozásom van? Bocsánat a kisregényért!

Történet:Volna egy igen kellemetlen problémám egy Radeon 7750-sel (ultimate, tehát Passzív hűtéses). Sapphire gyártmány, és egy Gigabyte Sniper M3 lapon fut. Corsair 450W-os tápon. W7 rendszer. CPU: Intel 3570-es
Olyat csinál néha a rendszer, hogy leáll - nincs kék halál, vagy nem láttuk, mert önnön magában álldogált a gép. (Fater használja a gépet, de itt a szomszéd szobában és ma én is tapasztaltam, amiket eddig csak mondott) Ilyenkor jön a nézegetem, mitől van, nyomogatom a házon a bekapcsot: nem indul el... Tápot kikapcs. és vissza. Házon bekapcsoló gomb megnyomom és elindul. (előtte külön teszteltük, ad áramot a táp egyedül) ÁMDE ilyenkor örömében(?) szikrát hány a VGA!, de szó szerint értsétek és úgy megijedtem tőle, hogy hátraugrottam. Egészen pontosan a bal oldalán a hűtőrácsból jön. kipattan, szép nagy, majd elhallgat. Egyelőre nem gyulladt fel a ház, viszont nem tudom van-e bármi magyarázat erre... Pont, ahol kisült, odaragasztották (gyárilag) a gyári "vigyázz, melegszik" matricát. Nem hiszem, hogy az a probléma.
Amúgy passzív hűtés, de alulról egy 12-es venti tolja telibe neki a levegőt, amióta be van építve.

FONTOS: Corsair 450W-os VX-es (zöld) tápom van, 2008-7-es, újonnan vettem. Fater használtan vette, de pünkt ugyanaz van, és nekem is csinált már olyat a VALAMI, hogy egy éjszakai áramtalanítás után (vihar miatt) másnap benyomom és kék halál kék halál kék halál. (elindul a windows és különböző címszavak alatt - mindig más: emergency, memory saver, kernel valami - de sokszor el se tudom olvasni, mert gyorsan újrabootolni próbál.) Akkor forced shut down - kicsit hagyom és bekapcs, működik.

Most az a kérdés, hogy az alaplapról fel tud szökni töltés? vagy az áramellátásért CSAK a táp felel (+ vindows - ez kiegyensúlyozottra van állítva és NINCS hibernáció, csak képernyő monitor elsötétítés)? az alaplap csak kiszolgál? miért pont a videókártya a rácsán szökött fel a töltés? (lehet az r7-es szériának ez bugja amúgy - de ez off itt, azt már túltárgyaltam)

Egyes egyedül a World of Tanks és egy böngésző szokott futni rajta. CPU-nak bírni kéne a játékot... meg a VGA nak is... Most konkrétan játék közben megy a figyelgetés, van-e bármi, mert úgy szokott lehalni,hogy fut a játék önmagában 10-15-20 percig egyedül, visszajön fater, és ez történik, amit leírtam fent (lsd szikra). Nem rendszeresen, eddig kb 3x fordult elő. Volt kék halál is, de az az orrunk előtt és ott is általában ilyen emergency shut down meg ilyeneket ír, mint az enyémnél is.

Tényleg tanácstalanok vagyunkk, másnak esetleg volt ilyen problémája? Ha kell bmi adat még a rendszerről a fejtegetéshez, akkor előbányászom, de nincs cserénk kipróbálgatni, hogy most ez jó, vagy nem jó. mindent lecserélni meg azért költség...

Köszi előre is a válaszokat! Remélem ezúttal jó helyen kopogtatok c:

(#17517) 04ahgy válasza FasirTrisa (#17516) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha a VGA szikrázik, ott vagy külső, vagy VGA hibából eredő zárlat van...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17518) FasirTrisa válasza 04ahgy (#17517) üzenetére


FasirTrisa
csendes tag

Hm, hát köszi, akkor próbálgatunk....

Amúgy a 2007-8-as táp réginek számít? semmi extrémre nem volt használva, viszont már jó régóta szolgál, sokat fut a gép azóta is.

(#17519) 04ahgy válasza FasirTrisa (#17518) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az a VX450 egy nagyon jó táp, a mai frissek mezőnyében is megállja a helyét!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17520) FasirTrisa válasza 04ahgy (#17519) üzenetére


FasirTrisa
csendes tag

Köszi, akkor biztos nem táp lesz a hiba :|

(#17521) wariror


wariror
tag

Üdv!
Vettem kb 1 hónapja egy xfx pro 650-es
tápot. Tökéletes végzi a dolgát csak már
kezd igen idegesítő hangja lenni.
Van esélyem ezt gariztatni vagy
magamnak kell megoldani a venti
cserét? Bocs ha kicsit off-ba ment
át :)

(#17522) Szabi2121


Szabi2121
tag

Sziasztok

Be Quiet! Dark power pro 530W tápom van.

Kb 6 éves. Most cseréltem ki a komplett gépet alatta de ő maradt. Minden egységet beszereltem majd inditottam, 2 szer beindult a gép. Másnap reggel már nem. Hallottam már sok olyat, hogy új konfignál régi táp kifingott de nem hittem hogy nálam is elgfog távozni.

Táp mérővel valóban 0 !!!

Van valami esélye, hogy javitható vagy egyáltalán van értelme?

Köszönöm!

(#17523) 04ahgy válasza Szabi2121 (#17522) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A készenléti kört kell megnézni (lila-fekete közt mekkora feszültség van), amikor alaplapra van dugva a 24 tűs csatlakozó. Ha itt 4,5V alatt a feszültség, akkor jó eséllyel javítható. Tipikusan az új alaplapok nagyobb készenléti teljesítményigénye miatt nem kapcsolnak be a régi géppel tökéletes tápok.

(#17521) wariror: A zaj milyenségétől és hangerejétől függ, valamint attól, hogy a rendeltetésszerű használat mennyire akadályozott.

(#17520) FasirTrisa: Jó eséllyel nincs baja, de nem lehet biztosan ilyet kijelenteni. A hibaleírás viszont nem táphibára enged következtetni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17524) Szabi2121 válasza 04ahgy (#17523) üzenetére


Szabi2121
tag

Köszönöm!

És esetleg tudnál ajánlani egy valamire is való szerelőt?

(#17525) wariror válasza 04ahgy (#17523) üzenetére


wariror
tag

Kösz!

(#17526) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

van egy enermax liberty elt500awt tápom, sajnos csak 1 darab pci-e kábel van hozzá, havernak akarom adni, neki van egy olyan kábele, amit rádug és abból lesz 2x6 pin, szerintetek birni fogja ezt a tápegység, hogy 1 ágra van bekötve a vga-ja?

[ Szerkesztve ]

(#17527) 04ahgy válasza BUZZLGHTYR (#17526) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem, nincs baja a tápodnak!

HGyu

UI.: Nem mindegy, hogy GTX660Ti-t dug rá, vagy R9 290X-et, pedig mind a kettő 2 tápcsatis.

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17528) BUZZLGHTYR válasza 04ahgy (#17527) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

8800gtx-hez kell neki a táp, sajnos eszik ez is rendesen :D

(#17529) 04ahgy válasza BUZZLGHTYR (#17528) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Azt fogja bírni az 500-as Enermax átalakítóval.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17530) satee76


satee76
aktív tag

Sziasztok !

GPS 400AA-101 A -m van, de a 2 SATA csati kevés. Van itthon SATA csati, csak nem tudom, hogy melyik ág helyett lehetne-e fel forrasztani? Úgy értem, hogy mondjuk a 4 vagy a 6 pines csatit leveszem, és a SATA-t felforrasztom. Lehetséges?

(#17531) tornas válasza satee76 (#17530) üzenetére


tornas
őstag

A 4 vagy 6 pin-es csatlakozó csak 12 V-ot tartalmaz. A SATA-hoz kell 5 V is minimum. Tehát most vagy valamelyik MOLEX helyére teszed vagy veszel MOLEX-to-SATA átalakítót.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#17532) satee76 válasza tornas (#17531) üzenetére


satee76
aktív tag

:R

(#17533) Puma K


Puma K
veterán

Helló!

Adott egy XFX XTR 550W típusú moduláris táp és jelenleg azt csinálja hogy 3D terhelés alatt hangosan cicereg.

Elötte egy szintén XFX gyártmányú Pro 450W táp volt ami csendben tette a dolgát.

Vajon mire vezethető vissza ez a cicergés?

Eddig egy nem Haswell ready táp volt benne a Pro 450W képében most meg az XTR 550W már támogatja ezekt a procikat. Lehet hogy az UEFI-ben kène valamit állítanom?

Asrock Z97 Extreme 3 alaplap, Intel i5-4460 mellett.

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#17534) smore09


smore09
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Kedden a tápom egyéni tűzijátékkal készült, és sajnos megadta magát egy füstfelhő kíséretében.
A szóban forgó táp egy TT TR2 W0101 550W, lassan a hatodik szülinapját ünnepeltük volna. Olyan fiatal volt még :(
A kérdésem igazából csak annyi lenne, hogy mennyi annak az esélye hogy a titkain kívül valamit magával vitt a sírba? MB, VGA akármi. Sajnos ez nem az én asztalom, szóval nem értek hozzá, csak nem szeretnék nagyon megrémülni hogy ez sem jó, az sem jó.

Konf.:
MB: ASUS Sabertooth 990FX R1.0
CPU: FX-8320
VGA: HD6850
1x SSD
2x HDD

Védelem tekintetében:
OCP (Over Current Protection)
OVP (Over Voltage Protection)
SCP (Short-Circuit Protection)
is volt.

TL;DR A tápom füstölt, szikrázott, reflexből főkapcsoló le (gép mellett van). Vajon megúsztam csak egy táppal, vagy ment más is? Vagy ezt így nehéz megmondani?
Előre is köszönöm a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

(#17535) smore09 válasza smore09 (#17534) üzenetére


smore09
csendes tag

Update: szereztem egy másik tápot, minden teljesen oké, csak kíváncsi voltam.
Talán valakinek segít majd.

(#17536) slidercod4


slidercod4
csendes tag

Hali!

A segítségeteket szeretném kérni egy dologban. Vettem pár hete egy R9 290-es VGA-t és nyilván új tápot is kellett vennem hozzá. Az volna a gondom, hogy először vettem egy CHIEFTEC GPS–600, azzal el sem indult a gép, ezért visszavittem. Kiderült, hogy nem volt jó, ezért visszaadták a pénzt. Elmentem egy másik boltba, ahol beletettek egy HKC V-POWER 650-es tápot... Hazahoztam a gépet és zizegett a táp. Elég furcsa hangja volt, majd pár nappal később megindultak a kék halálok. Visszavittem a tápot gépestül, mire kicserélték a tápot ismét, egy ugyanilyen HKC tápra, ugyanolyan V-POWER 650-esre. (Tudom, hogy a HKC nem táp, de nekem 5 évig az volt, így elhittem, hogy jó lesz). Hazahoztam ismét, viszont ugyanazt a hangot adja ki azóta is, bár kevesebbszer és halkabban, és kék halálok sincsenek. Engem azonban zavar. Gondolom ennek nem így kéne lennie. Nem tudom annak mennyi köze van bármihez, hogy alsóházas tápom van. Esetleg tudnátok valamit tanácsolni? Nyilván azt fogjátok mondani, hogy vigyem vissza a tápot ismét és vegyek másikat, amit meg is értek, de tudnátok akkor valami tápot ajánlani, lehetőség szerint nem 30 ezer forintért, hanem olyan 15-20-as intervallumban?

A gépem specifikációja:
VGA: SAPPHIRE Radeon R9 290
CPU: AMD Phenom II X4 955 Black Edition
Alaplap: Gigabyte GA-MA770T
RAM: 2x (DDR3 4 GB 1866MHz Kingston Hyperx Fury )
HDD: Samsung 500GB vinyó
SSD: Kingston HyperX Fury 120GB

Köszönöm a segítségeteket és a válaszaitokat, előre is mindenkinek! :)

(#17537) 04ahgy válasza smore09 (#17534) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ez nem az a típus, ami csak úgy elvisz mindent magával, amikor beadja a kulcsot. :D De már megerősítetted te is. R.I.P.

(#17536) slidercod4: FSP Raider 550.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17538) Puma K válasza Puma K (#17533) üzenetére


Puma K
veterán

Valaki?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#17539) 04ahgy válasza Puma K (#17538) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem hiba, normális, együtt kell élned vele: [link].

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17540) slidercod4 válasza 04ahgy (#17537) üzenetére


slidercod4
csendes tag

Hülyeséget fogok kérdezni, de az 550w elég egy ilyen kártyának? Vagy csak átcsesztek akkor azzal, hogy 650-es kellene mindenképp?

(#17541) 04ahgy válasza slidercod4 (#17540) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Azt a "650W"-os HKC-t egy 400W-os FSP Aurum vagy egy Be Quiet! Straight Power E9 400W lepipálja.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17542) slidercod4 válasza 04ahgy (#17541) üzenetére


slidercod4
csendes tag

Értelek. Mondtam, hogy hülyeséget fogok kérdezni, de inkább már mindent megkérdezek, mert nem akarok már több tápot venni, csak szeretném végre a gondot megoldani :) Köszönöm a segítséged!

(#17543) Puma K válasza 04ahgy (#17539) üzenetére


Puma K
veterán

Az egyik általam és szerintem sokak által is ismert számtech alkatrészekkel is foglalkozó cégnél telefonon keresztül azt mondták, hogy kicserélik az általam elmondottak alapján.

Meg eleve azért vesz az ember egy olyan tápot ami tud hibrid ventilátorvezérlést mint a GTX 980 módosított változatok egyedi hűtései tudnak, hogy építsen egy bivalyerős, de halk gépet, és nem egy bivalyerős de cicergős gépet.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#17544) 04ahgy válasza Puma K (#17543) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Lehet, hogy ezért veszed, de attól még a cicergés fizikai háttere adott, kiküszöbölni nem tudod, és akárhogy is olvasom a gyártó garanciális feltételeit, nem látok benne utalást a cicergés esetén igénybe vehető cserére. No meg arra sem, hogy 0dB a cucc hangereje. A hibrid ventivezérlés csak egy marketingmaszlag, amit csodálatos kapitalista fogyasztói társadalmunk vásárlói rétege kétpofára habzsol be. A táp komponensei hűtést igényelnek, az élettartamuk hűtve hosszabb. Pont.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17545) slidercod4 válasza 04ahgy (#17541) üzenetére


slidercod4
csendes tag

Ne haragudj, hogy újra zargatlak, de utánaolvastam még máshol is ennek a kis cicergésnek, amit a táp ad és azt írják/mondják, hogy nem veszélyes. Terhelés alatt nem adja a táp a hangot nekem ez a legfurcsább. Főleg egér görgőzéskor csinálja ezt. Kipróbáltam 2 egérrel is mindkettőnél csinálja, de például egy fullHD több órás GTA V közbe vagy egy Aida64 terhelés alatt meg se nyikkan. Mi a garancia rra, hogy az FSP táp, amit veszek nem fogja a cicergést adni? Nem lehet ennek valami más oka? Nem akarok bakot lőni újra, mert így is megint elég sok pénz ez az egész, így szeretnék 100%-osan biztosra menni, mielőtt új tápot vennék ismét.

(#17546) 04ahgy válasza slidercod4 (#17545) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Bocs, félreértettelek, azt hittem, ez a HKC is hibás. A cicergés nem hiba, és nem kell kicserélniük miatta: [link].

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17547) Puma K válasza 04ahgy (#17544) üzenetére


Puma K
veterán

"No meg arra sem, hogy 0dB a cucc hangereje."

Tényleg jól megnézted a táp oldalát.

Kompletten meg még mindig csendesen kéne dolgoznia mikor nem megy a ventilátor.
Esetemben nem ment a ventilátor a táp pedig nem csendes volt hanem az egyetlen alkatrész ami kihallatszott terhelés alatt a gépből a cicergésével.

Szerinted marketing meg kapitalizmus címszavak alatt lehet ilyen módon mosakodni és úgy tápokat csinláni, hogy az egyik cicereg a másik meg nem?

VGA kártyák lásd: GTX 970 esetében is kiderült, hogy gagyi minőségű alkatrészeket használva jött elő ez a probléma. Itt meg sanszos hogy minőségbeli problémákra visszavezethetően sikerülnek így vagy úgy a tápok, zsákbamacska módon egy valag pénzért.
Gyönyörű.

Ez a cicergèses dolog egy hiba marad az én szememben, és a gyártóknak szó nélkül kéne javíttatniuk vagy cserélniük.

Szép estét.

Pont.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#17548) Dragon27


Dragon27
senior tag

Sziasztok!

Meghalt a táp Thermaltake TR2-500
A többi alkatrészek:
Asus M4A87TD EVO
CPU AMD Phenom II X4 965 AM3
CORSAIR Force GT Series 90GB+ WD 640GB HDD
Ati AMD Sapphire HD 6850 1GB
DDR3-1600MHz Kingston HyperX 3x2GB
_______
Semmi tuning, levegőnyomásos takarítás negyed évente......
A táp durrant akkorát hogy egy percig sípolt a fülem :DDD 15-20 percig nem lehetett megfogni a tápot annyira felforrósodott. A tekercs alatt van 1 egyenirányító dióda ez kettétört és az egyik lába kiolvadt a NYÁK-ról. :DDD

A ventilátor szerintem megállt, de érdekes az hogy ebben nincs semmi védelem magas hőfok esetén..... kényszer leállás ....

(#17549) 04ahgy válasza Puma K (#17547) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Valóban. Megmondom őszintén, hogy az ábrákat nem elemeztem, és nem szúrt szemet a grafikusan közölt 0dBA. Az írott szövegben csak silent volt mindenhol. Így viszont – ennél a gyártónál legalábbis – garanciális hiba, hiszen nem az ígéreteknek megfelelő hibrid mód esetén a hangerő. A többi gyártó ezzel a 0dBA-val óvatosabb szokott lenni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17550) Puma K válasza 04ahgy (#17549) üzenetére


Puma K
veterán

Köszönöm.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.