Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17151) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Sziasztok!

Orbitális hülyeséget csináltam, kérlek segítsetek egy szerencsétlen barmon. Adott egy PWM-es venti, amit az alaplap 4 pines csatlakozójára kötöttem. Furán kezdett búgni, mintha hozzáért volna valami, ezért működés közben megigazítottam - véletlenül kicsit megrántva a rövid kábelét - ugyan a helyén maradt a 4 pines csatin (tudom, rendkívül hülye vagyok, hogy belenyúltam) ekkor elment egy pillanatra az áram a gépen, és újraindult.
Ezután bekapcsolva SSD-ről megállt a boot win logonál, és a vinyó sem pörög fel csak kattog.

1. Ha lehúzom a 4 pines CHA-ról a ventit, akkor tökéletesen elindul SSD-HDD-i5+270x bedugva. Full stressz teszt pipa

2. A CHA fan csatlakozó biztos jó, kipróbáltam más ventit rajta

3. A "leszabályozott" molex piros 5 Voltos ágon jelenleg egy 20 centis házventi van, és ha rádugok még egy sima 12cm-es házventit, akkor ugyan ez a HDD kattogás para van :(

4. Ha ugyanezeket a ventiket átteszem a hagyományos molex 12 voltos sárga ágra, jól megy a gép...

Olyan lehetséges, hogy kinyírtam az 5 Voltos ágat valami rövidzárral ezért haldoklik a HDD? :(

Táp: Corsair CX400, eddig hibátlanul.

[ Szerkesztve ]

(#17152) fero02 válasza jolti05 (#17150) üzenetére


fero02
veterán

Ok. A hangra nem jobb jelző a sercegés helyett, hogy cicereg? Esetleg közelről hallhatva enyhén sípoló hangja is van? Mert ha igen, akkor az normális jelenség.

(#17153) BlueLight válasza klac (#17143) üzenetére


BlueLight
csendes tag

Köszönöm a választ. Ezt még nem próbáltam mivel közben a padlásról előkerült kb 15 éves táp kábellel elindult a gép és működött is. :-)
Egészen tegnap estig. Akkor ugyanis újra nem indult. Kikapcsoltam a tápot, kábelt kihúztam, bedugtam, mozgattam de semmi. Ma reggel meg azt látom, hogy megy a gép :F
Erre van valakinek ötlete?

(#17154) jolti05 válasza fero02 (#17152) üzenetére


jolti05
őstag

Hangutánzó szavakban sosem voltam teljesen otthon, nevezhető cicergésnek is, igen (talán).
Sípolni nem sípol.
A cikket elolvasom, köszönöm, de előtte még muszáj megkérdeznem, hogy ezekszerint mindegy, mennyire hangos és mennyire zavar, ha cicereg, cicereg és kész, fogadjam el?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#17155) Ren Hoek válasza jolti05 (#17154) üzenetére


Ren Hoek
veterán

A cicergés neked mikor jelentkezik?

Mert általában idle-ben szokott coil whine-olni, és folyamatos terhelésre meg elmúlik.

Nekem érdekes módon, a fentiekben sikeresen tönkretett Corsair CX400 csinálta azt, hogyha elindítottam a Heaven benchmarkot (gondolom más játék esetében is, bár valaki szerint játékfüggő), akkor a cicergés változó frekvenciával kezdett el szólni, még fejesen keresztül is hallottam. Annak függvényében változott a cicergés, ahogy a jelenetek zajlottak, pl ha a kép elsötétült, akkor a cucergés alábbhagyott...

Érdekes módon, AIDA64 CPU-GPU 100-100% stressz tesztnél és idle-ben sem volt semmi hangja.

Most rendeltem egy Antec Neo 520C-t remélem megszűnik a problémám. Ha egy ~19 ezres túlméretezett tápnál is előfordul, akkor megeszem a kalapomat.

Amúgy nálam a venti is bemondta kicsit a kulcsot, pedig minőségi ADDA venti volt benne. Alaphangon mint egy nagyon halk motor kerregett... Kicseréltem benne egy TT ventire, és ez megszűnt, csak a terhelés alatti whine nem. Szóval érdemes számításba venni, hogy a venti is elromolhat ilyenekben.

[ Szerkesztve ]

(#17156) fero02 válasza jolti05 (#17154) üzenetére


fero02
veterán

Mivel ez a hangjelenség a kapcsolástechnika sajátossága és velejárója, így nem utal hibára. Tehát emiatt elvileg a garancia nem érvényesíthető. Az más kérdés, hogy a boltban hogyan állnak a dolgokhoz és mennyire kezelik rugalmasan. Volt, akinek cserélték már és volt, akinek nem.

(#17157) orphelin


orphelin
újonc

Segítséget kérnék!

5 hónapja vettem egy ilyen tápot: Cooler Master Elite Power 600W RS600-ACABM4-WB, eddig semmi baja nem volt, lényegében most sincs, de pár napja kicsit hangosabb lett és 1-2 óra után kattogó hangot ad. 1 hónapja még egy ilyen konfigban volt: Intel Core2Quad Q9400, 8GB Ram, 9600GT, azóta átraktam ebbe: FX8320 4GB Ram, GT630.

Kérdéseim a következők: Mitől lehet a kattogó hang? Házilag rendbe hozhatom vagy vigyem vissza a boltba? (Még garanciális!) Elég jó-e ez a táp a mostani konfigomba vagy gyenge hozzá? Ha nem elég jó, mit ajánlotok?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#17158) jolti05 válasza fero02 (#17156) üzenetére


jolti05
őstag

Nagyon köszönöm a segítséget! Minden tiszta.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#17159) BlueLight válasza BlueLight (#17153) üzenetére


BlueLight
csendes tag

Folytatódik a történet. Jelenleg úgy néz ki, hogy ha nem kapcsol be akkor ki kell húzni a tápegységből a tápkábelt majd várni pár másodpercet és újra visszadugni. Ezek után megint elindul. Ez valamilyen javítható hiba lehet, vagy egyszerűbb ha veszek egy új tápegységet.
Segítségeiteket és válaszaitokat előre is köszönöm!

(#17160) Piloss


Piloss
senior tag

Üdv

Kicsit aggódom hogy furmak alatt ennyire bezuhan a +12v, ez fals mérés lehet, vagy valóban ennyire alacsony? (konfig az adatlapon)

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#17161) tornas válasza Piloss (#17160) üzenetére


tornas
őstag

Multiméterrel pontosabban meg tudnád mérni, hogy mennyi is a +12 V (vagy akár a többi fesz is) valójában. Szoftveres mérésre nem adunk annak pontatlansága miatt.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#17162) 04ahgy válasza Piloss (#17160) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Magán a csatlakozón 11,4V-ig eshet le (+/-5%), a NYÁK pedig vékony, ott van feszültségesés valamennyi. Akár valós és nem rendellenes érték is lehet. Persze a biztos mérés a GPU-n a VRM bemeneti puffer 12V-os kondenzátorának lábain való mérés volna.

Aggódnod egyébként fölösleges.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17163) coolpet


coolpet
senior tag

Sziasztok!

A regi gepemet uzembe akartam helyezni, de nem indult. Egy C2D E6400 +2GB DDR2 + ASUS lap + ASUS tap.

Most meg nem mondom a pontos speckojat, de a szitu az hogy el volt csomagolva es vagy 3 evig nem volt bekapcsolva.
Most megtettem, de semmit nem csinal.
A tapon levo vilagitos kapcsolo sem eg, ha bekapcsolom. Szetkaptam, es ramertem a panelra, a kapcsolo raengedi a 230-at ahogy kell. Tovabb nem jutottam vele. Volt mar valakinek olyan hogy allasaban tonkrement?

Kiszaradhattak a kondik vagy mibaja lehet? A kek ventillator a fanban? :)

Koszi a valaszokat.

(#17164) nepszter1


nepszter1
addikt

Van itt egy Chieftec gps 550-ab tápegység egyszer csak reggel bekapcsolom és furcsa hangot ad ki de nem folyamatosan néha elhalkul

[link]

(#17165) 04ahgy válasza nepszter1 (#17164) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha a kerepelésre gondolsz, akkor az egy ilyen idős tápnál már nem meglepő. Bemelegedve lecsökken. A ventilátort kell kivenni, szétszerelni, a tengelyt letisztogatni, és megzsírozni, majd összeszerelni. Pár évet úgy még elketyeg.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17166) nepszter1 válasza 04ahgy (#17165) üzenetére


nepszter1
addikt

Értem köszönöm tényleg bemelegedett és már nincs hangja a másik hogy honnan tudok venni hozzá ventilátort ?

(#17167) 04ahgy válasza nepszter1 (#17166) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Azt nem tudom, venni honnan tudsz, de egy ilyen táp nem sokat ér már, én a helyedben a javítás mellett maradnék, mint költségoptimalizálási lépés.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17168) Piloss válasza 04ahgy (#17162) üzenetére


Piloss
senior tag

tornas & 04ahgy

Értem, köszönöm a választ. Méréssel nem nagyon tudok és nem is szeretnék szöszölni, ha azt mondjátok hogy ez így normális nekem annyi elég, a gép amúgy teljesen stabil, semmi olyan tünetet nem produkál ami táphibára utalhat.

[ Szerkesztve ]

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#17169) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Sziasztok!

Nem tudom, hogy a tápom hibás-e, de mindenesetre kb. heti egy alkalommal a gépem egyik pillanatról a másikra le szokott kapcsolni; bármiféle előjel nélkül.
Ráadásul teljesen független attól, hogy mennyire van terhelve a gép. :F
Legutóbb pl. neteztem + ment a háttérben a Steam, ami épp egy játékot töltött le. Nagy vonalakban ennyi volt a géphasználat. (a proci ~20%-on ment; egyedül a HDD volt komolyabban leterhelve; de mondjuk az mikor nem :D )

Kicsit aggaszt a jelenség, pláne hogy kitalálni nem tudom, mi okozhatja a gondot.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#17170) 04ahgy válasza sz.balazs.95 (#17169) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Mi meg a táp típusát és a vele táplált konfigot nem tudjuk kitalálni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17171) sz.balazs.95 válasza 04ahgy (#17170) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Nem is várom el ezt senkitől; de az aláírásomban pont ezért szerepel egy hivatkozás a PC-m részletes adatlapjához :C

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#17172) 04ahgy válasza sz.balazs.95 (#17171) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem fogok referrer linkekre kattintgatni, főleg úgy, hogy nem is kattintható. A konfigod néztem, ott nem volt, az aláírásod nem.

Amikor lekapcsol, mi kell az ismételt visszakapcsoláshoz?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17173) sz.balazs.95 válasza 04ahgy (#17172) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Simán megnyomom a bekapcsoló gombot, és bármiféle különösebb baj nélkül újra elindul.
Tehát olyan, mintha én magam kapcsoltam volna le a tápot a főkapcsolójaval, majd vissza.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#17174) 04ahgy válasza sz.balazs.95 (#17173) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az alaplapod és a CPU-d párosát elnézve itt inkább onnan erednek a problémák. Ezt írják is a gépednél. A 125W-os FX támogatás ennél a lapnál csak mese.

A tápod igen jó minőségű, nem szabadna anomáliáknak előfordulnia nála. Ha nem gyári hűtő van a CPU-n, amit viszont már tényleg nem írsz sehol, az még további gondokat okozhat.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17175) SutPet


SutPet
aktív tag

Sziasztok! Ugy dontottem kitakaritom meg ujrarakom a gepem es arra lettem figyelmes hogyna tápom nagyon meleg. Nem mai darab FSP BlueStorm II 400. Egy 4magos phenom2-t es egy hd7850-et szolgál ki 24/7ben. Regebben sose ereztem ilyen melegnek. Lehet hogy a veget járja?

[ Szerkesztve ]

God must love stupid people, he made so many of them.

(#17176) 04ahgy válasza SutPet (#17175) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem, de azzal a konfiggal 12V-on maxra terheled. A hatásfoka meg nem sokkal 80% feletti, jóhogy meleg.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17177) sz.balazs.95 válasza 04ahgy (#17174) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Gyári hűtőt használok. :B

Egyébként 2012 február óta van meg ez a konfig; kisebb módosításokkal (került bele egy Wi-Fi kártya, és még egy DVD író) de eddig sosem volt ilyen gond.
Ráadásul nem is olyankor kapcsol le, amikor nagyon terhelve van a gép; mert akkor eleve arra gyanakodnék; viszont így ötletem sincs, hol lehet a hiba.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#17178) SutPet válasza 04ahgy (#17176) üzenetére


SutPet
aktív tag

Értem, kozben kiderult hogy a venti is doglott benne ugyhogy passzivkent üzemelt szerencsétlen ki tudja mióta. Most cserelek benne ventit. Az gond lehet h a gyari 12V 0.3A venti helyére 0.16amperost teszek?

God must love stupid people, he made so many of them.

(#17179) SutPet


SutPet
aktív tag

Még egy olyan kérdes hogy elvileg thermal sensinges venti volt benne. De valójában nem a venti volt thermal sensinges hanem a táp és annak megfelelően adott feszt a ventinek? Mert most egy cm xtraflo-t raktam bele es feltunoen lassan pörög

God must love stupid people, he made so many of them.

(#17180) Ren Hoek válasza SutPet (#17179) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ha 4 pines, PWM-es, akkor adódhatnak elméletben problémák, ha 2 pinesre dugod (Tápokból csak olyat láttam még) bár ezt ventis topicban sem tudták egyértelműen kijelenteni. Olvastam olyat, hogy 4 pines elvesztette a szabályozhatóságát, de akkor maxon pörgött... Lényeg, hogy fújjon levegőt, alapból nem szoktak pörögni nagyon... Azt kell kiderítened, hogy ha ráterhelsz, akkor szabályoz-e.

Nekem hasonló étvágyú konfiggal 400W-os CX400 már eléggé felhangosodott játék alatt (Pl XCOM Bureau stb)... Bár tény, hogy a 270x többet zabál. Idle-ben viszont hangja sem volt. Venti hűvős levegőt fújt. (Azóta kidobtam belőle a Phenom II-őt, i5-re cserélve és semmi hangja nem volt már utána. )

[ Szerkesztve ]

(#17181) SutPet válasza Ren Hoek (#17180) üzenetére


SutPet
aktív tag

sima 2 pines venti volt benne, működik rendesen azóta hogy kicseréltem, már nem is melegszik szinte, legalább is a házon nem sugárzik át a meleg :D viszont sajna cserés lesz lassan szerencsétlen táp mert egy kondi mintha púposodna majd odafigyelek rá.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#17182) mcs


mcs
veterán

Sziasztok!

Arra lettem figyelmes, hogy az FSP Hexa+ 400W tápegységem vékony interferencia szerű hangot hallat magából ,,frissen" bekapcsolva, miközben mozgatom az egeret. Idővel, miután jobban bemelegszik a rendszer, alább marad ez a zaj. Cserére érett a táp vagy normális jelenség?

(#17183) Ren Hoek válasza SutPet (#17181) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Hát lehet nem tett jót neki, hogy passzívban használtad idáig viszonylag nagy terhelésen :D 400 W 80+ nekem már fújt rendesen játék alatt...főleg nyáron. Passzívban szerintem eldurrant volna. Bár az is lehet, hogy nem :)

Nem tudom ez a táp mennyire megbízható, ha esetleg meghalna nem vinné magával az egész gépet :/ Ennek utána kell járni. Táppal nem érdemes szórakozni, mert tűzveszélyes és a gépre nézve is halálos lehet.

...én amúgy lecseréltem azóta egy Antec Neo ECO 520c-re. Ez nem ciripel játék alatt legalább.

[ Szerkesztve ]

(#17184) gysasa14


gysasa14
újonc

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni a következő kérdésben.
Van egy adott konfig:
AsRock H97 Fatality Killer
Intel i5 4590
Kingston Hyperx DDR3 1333mhz 8GB
Asus Strix GTX 970
WD Black Caviar 1TB

A gépet jelenleg egy Corsair GS600W szolgálja ki(az előző gépemből maradt meg), viszont mióta az új konfig megvan azóta arra lettem figyelmes, hogy a gép, csak akkor indul el, ha le és visszakapcsolom a tápot, ha csak simán indítom el, akkor csak a tápventi pörög fel. Mostanában egyre gyakrabban játék alatt is kikapcsol a gép, és néhány másodperc után újraindul.
Személy szerint a tápra vagy az alaplapra gyanakszom. Szerintetek mi lehet a baja?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#17185) SutPet válasza Ren Hoek (#17183) üzenetére


SutPet
aktív tag

Hát a táp most az elkövetkezendő vásárlási lista elejére került, de remélem még egy ideig működik rendesen még össze nem jön az összeg valami értelmes tápra.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#17186) kecsetif


kecsetif
aktív tag

Üdv mindenkinek!

A gépem az elmúlt hetekben sokszor leállt pár perc használat után, majd a végén bekapcsolhatatlanná vált. A led az alaplapon világít áram alatt, de már a ventik sem pörögnek fel.
Egyesével távolítottam el mindent hardvert, míg végül a táp, a lap, a proci és egy memóriamodul maradt, továbbra is semmi életjel a leden kívül. A tápot felnyitva a két középső kondiból az egyik felpúposodott. Égésnyom nincs. A többi hardveren nincs külsérelmi nyom.

A gép 7 éves, táp FSP 400 pnf, lap asus x38 delux, proci intel e8400. A videó újabb mint a többi: nvidia 660oc.
Külföldön élek, a hardvercsereberélős tesztelést nem tudom megoldani. Multiméter nincs. Elsősorban a tápra gondolok ismerve a típust és látva a púpos kondit. Helyes a diagnózis?

A másik: Vajon megéri még a kondikat lecserélni, ha belátható időn belül jön fejlesztés i7 5820 proci képében. A vidkari maradna, és van még 2 HDD, 1 SSD, és 3 14-es venti, lian li pc-c60-asban.

Köszi előre is a válaszokat!

(#17187) whiteyolo


whiteyolo
csendes tag

Sziasztok.
Nem igazán tudom, mit is írjak. pár napja, mikor elakartam indítani a gépet, 30 percen belül leállt.
Majd újra próbálkoztam, és ugyan ez. Nos, megnéztem mi lehet a probléma, mikor láttam, hogy a tápban lévő
ventilátor nem forog. szét kaptam, majd valahogy sikerült elérnem, hogy forogjon. de másnap reggel megint nem forgott. (corsair cx 430) eddig semmi probléma nem volt vele. félek, ha nem figyelek oda, akkor hirtelen leáll és valami hátul ütője lesz a dolognak. a kérdésem az volna, hogy most vennem kell egy új tápot? vagy érdemes elvinnem szerelőhöz, aki valamit majd ügyeskedik vele? Észre vételem szerint, nem hiszem, hogy úgy pörögne a venti, ahogy kéne. :S
Válaszokat előre is köszönöm.! :(

(#17188) 04ahgy válasza whiteyolo (#17187) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Kikapcsolt, és legalább 10 perce áramtalanított (konnektorból teljesen kihúzott állapot) tápnál a ventit szigetelő nyelű szerszámmal megkökve érzed-e, hogy szorulna? Vagy könnyen jár, és ennek ellenére nem forog?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17189) doboka98


doboka98
tag

Sziasztok! Az normális ha a zsírúj FSP Raider 550W tápom 11,78V-on működik alapjáraton AIDA64 szerint?
FX6300, Sapphire HD7870 2GB, 8GB RAM

Szerk: Mondjuk HWiNFO szerint 12,06.

[ Szerkesztve ]

(#17190) fero02 válasza doboka98 (#17189) üzenetére


fero02
veterán

(#17191) Lompos48 válasza fero02 (#17190) üzenetére


Lompos48
nagyúr

De még úgy is egy jó érték a +-5%-os kritériumot véve figyelembe.

(#17192) nyega


nyega
tag

Sziasztok!

Keresztapámnak van egy régi gépe: Asrock p4 i 65g, p4-es proci, 1hdd,1odd.
A táp egy Q-TEC PSU 350W LOW NOISE....( mondtam már neki, hogy nem kéne ezzel hajtani egy gépet)
A net 3g usb modemen keresztül van bekötve, fél óra használat után, leáll, ha bármelyik usb portba bedug mégegy eszközt, lefagy a gép. Már volt hdd probléma is. Most nálam van a gép, molexen kimértem a feszültséget, 5 v-on 5.17-5,20-ig megy, 12v-on 11,98-12-ig. De nem volt terhelve,csak monitor,billentyűzet és egér nélkül bekapcsoltam. Délután összerakom rendesen és leterhelem,aztán rámérek újra. Én mindenképpen tápra gyanakodtam a mérés előtt, gondolván, hogy az 5 voltos ággal lesz a baj,de mostmár egy kicsit elbizonytalanodtam, mert a mért feszültségek a szabvány határain belül vannak. Az elképzelhető, hogy netezés közben akkora terhelést kap az 5 voltos ág, amitől leesik a feszültsége annyira, hogy fagyást okozzon?

Bocs, hogy ilyen hosszú lett, előre is köszönöm a segítséget.

(#17193) nyega válasza nyega (#17192) üzenetére


nyega
tag

Újra én.

Szétszedtem a tápot, lőttem pár képet: Lehet,hogy mégis a táp a ludas? Van vagy négy púposodás és valamelyiknél már szivárog is a trutyi...[L:/dl/upc/2015-02/22/351517_qfg6unckxtodrza1_p1100329_3.jpg](IMG:/dl/upc/2015-02/22/351517_qfg6unckxtodrza1_p1100329_3.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2015-02/22/351517_bzncclqehxvzcoev_p1100332_2.jpg](IMG:/dl/upc/2015-02/22/351517_bzncclqehxvzcoev_p1100332_2.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2015-02/22/351517_ksb1p06kc9ontjne_p1100334_2.jpg](IMG:/dl/upc/2015-02/22/351517_ksb1p06kc9ontjne_p1100334_2.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2015-02/22/351517_pqsy9p8poyjs1bn0_p1100335_2.jpg](IMG:/dl/upc/2015-02/22/351517_pqsy9p8poyjs1bn0_p1100335_2.thumb.jpg)(/IMG)[/L](/IMG)[/L](/IMG)[/L](/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#17194) nyega válasza nyega (#17193) üzenetére


nyega
tag

Bocsánat, valamiért nem tudom egyben feltölteni a képeket :(


Megvan, én voltam béna :R

[ Szerkesztve ]

(#17195) sz.balazs.95 válasza nyega (#17194) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Azok kondenzátorok, és a trutyi biztosan nem belőlük szivárgott ki. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#17196) nyega válasza sz.balazs.95 (#17195) üzenetére


nyega
tag

Tudom, hogy kondenzátor, de fel van púposodva és szerintem belőle jön ki az a barna valami. Talán elektrolit, de nem akarok hülyeséget írni, mert nem értek hozzá. Azért is írtam ide.

(#17197) Televan74 válasza nyega (#17196) üzenetére


Televan74
nagyúr

Púpos kondikat mindenképp,cserélni vagy cseréltetni kell,mindegy hogy mi folyt ki.Ha nem megy a javítás, akkor tápcsere. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#17198) nyega válasza Televan74 (#17197) üzenetére


nyega
tag

Köszi, mindenképpen csere lesz, mert ez a táp szerintem nem egy életbiztosítás.
Valójában az érdekelne, hogy a fentebb leírt problémákat okozhatja-e a képeken látott állapot?
:R

(#17199) sz.balazs.95 válasza nyega (#17198) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Szerintem ennyiből nem lehet biztosra megmondani, hogy azok a kondik működnek-e vagy sem.
Ha van kapacitásmérőd, akkor azzal le tudod őket tesztelni. :)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#17200) nyega válasza sz.balazs.95 (#17199) üzenetére


nyega
tag

De nincs. És nem is értek hozzá.
Ezért tettem fel itt a kérdéseimet, hátha egy szakértő válaszol. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.