Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17601) M@rdel válasza 1 among many (#17599) üzenetére


M@rdel
őstag

Üdv a klubban!
Nem egyedi az eseted, ha visszakeresel több ilyennel találkozhatsz.
Tudomásom szerint, a hiba ok sincs még meg.

Már ha erre gondolsz.

(#17602) 1 among many válasza M@rdel (#17601) üzenetére


1 among many
tag

Igen, erről van szó! Köszönöm a linket, videót!

Szerencsére nem jött elő azóta újra a probléma, de ezek szerint sajnos van rá esély. A videó alatti ide vissza linkek egyike szerint a tápon lévő billenőkapcsoló hibája. Tovább most nem olvasgattam. Hogy az ötéves gyártói garanciát hogyan lehet érvényesíteni, azt jó lenne tudni. Eddig kiskerrel intéztem, ha kellett valamit, de az a bolt, ahol vettem bő két éve, sajnos azóta megszűnt.

"Szakértő" meg jól "megszakértette"...

(#17603) aAron_


aAron_
őstag

Egy ilyen 7 pines PCI-E kábel biztonságosan használható valós 8 pines helyett? 6 pinről alakít át. Ilyennel még nem találkoztam, kicsit furcsállom.

What is your ikigai?

(#17604) 04ahgy válasza aAron_ (#17603) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen, a +2pin a 8 pinesen csak GND/sense.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17605) 04ahgy válasza 1 among many (#17602) üzenetére


04ahgy
nagyúr

"Szakértő" meg jól "megszakértette"...

Elhoztad hozzám a tápot? Nem. Azt várod, hogy távdiagnosztizáljon neked bárki is egy ilyen készüléket? Mert akkor erre van megfelelő TV műsor... :U

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17606) 1 among many válasza 04ahgy (#17605) üzenetére


1 among many
tag

Ha valakinek addig terjed a "szakértelme", hogy sablon frázisokat pufogtasson egy másik jelenséggel kapcsolatban az adott problémát meg sem értve, annak nálam egy egészen apró, leheletnyi mértékben megkérdőjeleződik a szakértelme, ha csak suhanó, röpke pillanatra is csupán.
Egy adott topikban már többször előkerült típushibát az adott téma "szakértője" talán ismerhetné, de legalábbis nem kéne összekeverje valami mással.

Szerencsére megvan egy fórumnak az az előnye, hogy látogatják nem szakértők is. :)

"Azt várod, hogy távdiagnosztizáljon neked bárki is egy ilyen készüléket?" - Valaki ezt itt jó ideje csinálja, akkor most lehet, vagy sem? :D

Persze semmi gond, elvárásaim nyilván nem lehetnek, a "szakértelem" pont annyit ért, mint amennyit fizettem érte. A laikus segítség többet. Még egyszer köszönöm!

Belefásultan vagy nem kellő figyelemmel nincs értelme végezni semmit. Sőt.

(#17607) tomy88trance


tomy88trance
tag

Üdv! Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok,hogy adott egy core 2 quad proci 2,33-as és egy ilyen alaplap : [link] , és azt csinálja a gép,hogy amikor bedugom már világít pirosan az alaplapi led, majd bekapcsolásnál elindul felpörög a venti úgy 3-4 másodpercig, majd megáll (procinál vettem csak észre tápnál nem figyeltem) és aztán megint elindul ,folyton ezt csinálja. Ismerősöm szerint a táp csatija lesz a gond (Codegen 400W-os) ugyanis az alaplap csatlakozóik 24es illetve 8-as ,de a tápomé 20-as illetve 4-es,de a 24-esbe ment csak bele a 20as illetve a 8asba ment csak bele a 4-es

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1206318260

(#17608) 04ahgy válasza 1 among many (#17606) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Gratulálok, ismét megmutattad a fórumújoncok szép arcát, az elvárás maximumát a semmiért cserébe, racionalitást nélkülözve.
A távgyógyítás igénybevételéhez pedig annak, aki egyáltalán belemegy, gratulálok, főleg egy esetleges per után, ha leégett miatta a másik ember háza. Tudod, manapság ez már csak így megy.

Nem mellesleg okkal kap ilyen rangot az adott fórumtárs, és ez minden topikban ott lesz a neve alatt. Várom, hogy "munkásságoddal" te is kiérdemeld. :R

A témához: kétkedve hiszem el, az adott hálózati kapcsoló belső felépítésének ismeretében, hogy az okozta a hibát, ami kimerült ráadásul egy furcsa hangjelenségben. Persze semmi sem zárható ki.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17609) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok

Lenne egy XFX Pro 650W modular tápom ami eddig is egyi lyen halk cicergés vagy cipirpeléses hangot adott ki amit ha nagyon csend van vagy oda koncentrál az ember akkor hall , viszont most mint ha ez a ciripelés/cicergés hangosabb , és folyamatosabb vagy inkább gyorsabb lenne :O

mi okozhatja ezt ? illetve mi lenne a megoldás h ezt megszüntessem

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#17610) 04ahgy válasza dvd_R+ (#17609) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Egy kevés visszaolvasással a magyarázatot megtalálod. Arra, hogy hangosodott, magyarázatot adhat, hogy a benne levő alkatrészek paraméterei az idő múlásával változnak, romlanak.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17611) unclefucka


unclefucka
senior tag

Hali!

Van-e rá mód, hogy egy kondiról, ami púpos-gyanús, vagy csak azért lett kicserélve, mert ha már megbontjuk, akkor cseréljünk benne mindent, megállapítsuk, hogy valóban rossz, vagy sem?

Kondi teszter, vagy ilyesmi.

Konkrétan az érdekelne, hogy egy kevésbé fontos eszközben, ahol amúgy sincs akkora igénybevételnek kitéve, használható-e még a cserélt alkatrész, ha látszólag nem púpos?

Üdv.: M

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#17612) 04ahgy válasza unclefucka (#17611) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Van kondimérő berendezés. ESR mérőnek hívják. Persze a legtöbb ilyen kapacitást is mér. A bontott elektrolitkondenzátor - főleg ha amúgy is gyanús - beépítését sehova nem javaslom, nem drága egy zsír új sem.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17613) tomy88trance válasza 04ahgy (#17612) üzenetére


tomy88trance
tag

Van valami tápra szakosodott mérő műszer is ha jól tudom (számtech boltosnál láttam ilyet) kijelzi a táp állapotát, mondjuk kondit nem tudom speciel :)

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1206318260

(#17614) spln


spln
tag

Sziasztok!

Van nekem egy Corsair CX400 Seasonic beles (anno különösen ajánlott) tápom.
Évekóta hibátlanul tette a dolgát Athlon II X250, Sapphire 7770 és pár vinyo társaságában.

Nem rég váltottam FM2+ra: Asrock A88X extreme6+, A6 6420K, 120as ssd és egy 500as Seagate SSHD. APU lévén a diszkrét VGA kikerült a gépből.
Ezzel sem volt probléma, amíg nem cseréltem le a procit egy A8 6600K-ra.

Nos, elvileg még ezt is simán bírnia kellene ugye...
Viszont amint 150W fölé ugrik a fogyasztás (konnektornál felvett teljesítményt mérve) azonnal kikapcsol a gép. Kipróbáltam másik táppal nincs probléma, így elég egyértelmű, hogy a CX400 adta meg magát. :(((

Kérdésem, hogy találkoztatok-e már hasonlóval CX400-nál?
Egyelőre még nem szedtem szét, de örülnék ha csak valami púpos kondi lenne :)

Köszi!

"Danger! Avoid death!"

(#17615) unclefucka válasza 04ahgy (#17612) üzenetére


unclefucka
senior tag

Köszi, akkor ez csak végső megoldásként fogom alkalmazni. :R

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#17616) 04ahgy válasza spln (#17614) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem találkoztam még ilyennel, de a legjobb Seasonic táp sem örök életű sajnos.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17617) 1 among many válasza 1 among many (#17602) üzenetére


1 among many
tag

Pár perce bekapcsolva azt a gépet, sajnos újra előjött a hülye hang.
Kb. egy hétig az első jelentkezése óta gond nélkül üzemelt a gép napi sok órát. Egészen máig.

Pl. itt is van egy leírás a jelenségről: xfx-550w-psu-crackling-noise

Okot, megoldást eddig nem találtam. Pedig lassan egy évesek lesznek az első leírt esetek. Sokat még nem kerestem utána, csak most sebtiben megint. (Lenne mit csinálnom enélkül is...)

(#17618) 04ahgy válasza 1 among many (#17617) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha csak a kapcsoló, azt teszt erejéig rövidrezárva kiiktathatod, saját felelősségre persze! Egyből kiderül, hogy igen, vagy nem.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17619) spln válasza 04ahgy (#17616) üzenetére


spln
tag

Nos megtaláltam a választ a kérdésemre.
Szám szerint 4 db púpos kondi tűnik felelősnek a dologért:

[ Szerkesztve ]

"Danger! Avoid death!"

(#17620) spln válasza 04ahgy (#17616) üzenetére


spln
tag

A PH! teszt szerint főként csak a kondenzátorok méretében/minőségében különbözik a nagyobb testvér VX450-től.
A kérdésem az lenne, hogy ha már úgyis cserések a kondik javítana-e a tápon, ha a VX450-nel megegyező kondikat kapna?

"Danger! Avoid death!"

(#17621) 04ahgy válasza spln (#17620) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ilyenkor az összes kondenzátort, ami a púpossal egyező típus, cserélni kell. A Lomex-ben kapsz low-ESR TEAPO/YAGEO típust, az kell.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17622) idoawc


idoawc
újonc

Sziasztok!

Lenne egy problémám, a tápomra gyanakszok. A gépem elkezdett a GTA 5 közben újraindulni, mindig egy adott ponton, egy átvezető videón. Játszok régebbi játékokkal is mint pl. Rfactor, Stalker. Ezeknél eleinte nem kapcsolt ki, de most már ezeknél is kb. 5 perc játék után. HDD-vel nem lehet baj, mert átraktam másikra a játékot és úgy is újraindult. Nyáron, nagy melegben indult ez a probléma, de szerintem nem a túlmelegedés a baj. SIWvel, Aidaval nézem a hőmérsékleteket, nincs gond. Aidaval csináltam terhelés tesztet, nem volt gond csak amikor a videókártyát terheltem. Egy kb. 30-40 fokos kártya a terhelés kezdete után kb. 3mp-el újraindította a gépet. Szerintem az lehet a gond, hogy ha nagy energiafelvétel van, akkor lekapcsol a táp mert valami elszállhatott benne. Amúgy ha nem játszok, nem indul újra a gép.
Amúgy beraktam a régi videókártyámat(Sapphire HD7850), ha ezzel Rfactorozok nem indul újra a gép. Gondolom, mert nem olyan éhes mint a GTX970. HD7850-nak 150W max, GTX970-nek 165W a max fogyasztása, ja, nem sok a különbség. De a GTX970-nek van 8 és 6 tűs táp csatlakozója, a HD7850-nek csak 6 tűs. Lehet, hogy a 8 tűs ággal van gond? Nem értek hozzá, nem tudom, hogy ez lehet-e a gond.
Amúgy januárban vettem a kártyát, azóta nem volt ilyen gond.
A tapasztalataitok alapján van valami ötletetek?
Köszönöm előre a válaszotokat!

Ja a gépem:
Táp: Chieftec CTG 600 80P (3 éves) (a gpu min. 550W-osat kér)
GPU: Gygabite GTX970 G1 gaming
CPU: i5 3550 3,3GHz
Memória: 2x 4Gb Kingston Hyperx

(#17623) Sami22


Sami22
aktív tag

Üdv.
Mostanában nagyobb terhelés alatt újraindul a gépem. Lehet, hogy kevés a táp? Most tettem a gépbe egy GTX960-at. A táp: Chieftec cgt 500 80p. Egyéb alkatrészek: i5 2400m, egy hdd, egy ssd.

Origin: HunGreg92. PSN: HunGreg92

(#17624) 04ahgy válasza Sami22 (#17623) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Neked és idoawc-nek is az öreg CTG lesz a gond, sajna nem először fordul elő a 2-3 éves típusbeli tápoknál ez a jelenség.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17625) idoawc válasza 04ahgy (#17624) üzenetére


idoawc
újonc

Köszi, akkor veszek egy új tápot.

(#17626) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Sziasztok! Az a jelenség áll fenn kb 3-4 hónapja, hogy Cs:1.6, War Thunder, illetve Warfacenél is baromira szaggat a gép, játék közben óránként min.3-4x kifagy, és csak a Ctrl+Alt+Del segít... A gépnek bírnia kéne ezeket a játékokat(Phenom II X4 965BE+HD 7750), ezért gyanakszom a tápra(GOLD MS-400 ATX P4).A hőfokokat nézve se kéne gondnak lennie(proci:54-56 fok, vga: 45-46 fok).

[ Szerkesztve ]

(#17627) IMIIKE1998 válasza IMIIKE1998 (#17626) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

+érdekesség, hogy a gép ritkán indul újra, általában csak a játékok fagynak ki. 4 Gb RAM-om van, ezt lehagytam. :D

[ Szerkesztve ]

(#17628) 04ahgy válasza idoawc (#17625) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Előbb egy biztosan jó táppal nem ártana keresztpróba, nehogy feleslegesen költs.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17629) IMIIKE1998 válasza IMIIKE1998 (#17626) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Jól gondolom?

(#17630) 04ahgy válasza IMIIKE1998 (#17629) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Akár a táp okozza a gondjaidat, akár nem, egy minőségi példányra kellene cserélni. Lehet, hogy ezzel a fagyás is megszűnik.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17631) cipofuzo87


cipofuzo87
tag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy a gépem elég gyakran random bekapcsol, ha ki vagy bekapcsolok egy másik műszaki eszközt? Az elmúlt időszakban több házban is előjött a dolog, tehát a házak villanyhálózatától független szerintem. FSP 400W-os tápom van.

[ Szerkesztve ]

(#17632) shteer válasza cipofuzo87 (#17631) üzenetére


shteer
titán

Wake-on-LAN?

..szerintem jónak tűnik

(#17633) Sami22 válasza 04ahgy (#17624) üzenetére


Sami22
aktív tag

Közben tovább tesztelgettem, mert nem volt egyértelmű a számomra a psu hiba. (most már inkább az)

A pc teljesen stabil, prime 95 és fumark alatt, (órákig) ha külön-külön futtatom őket. Egyszerre azonban kb 5 perc után lekapcsolt. Kicsit melegednek már ilyenkor a dolgok, de nem túl vészes thermel throttling nincs. Ha jól gondolom ez is arra utal, hogy teljes terhelés/fogyasztás mellett a psu nem bírja ellátni a gépet?

Origin: HunGreg92. PSN: HunGreg92

(#17634) plekk


plekk
tag

Sziasztok!

Nos nem ritka jelenséggel fordulok hozzátok: a tápegységem magas intenzitású viszonylag hangos cicergő hangot ad ki magából, meghallgattam közelebbről és tényleg a tápból jön a hang.
Tény hogy ez átlagban gyengébb minőségű tápok esetén volt jellemző, nekem viszont egy Seasonic S12II 620W -os táp esetében jött elő.

Megjegyzésként annyit hogy akkor kezdi rá amikor mondjuk este kikapcsolom a gépet és áram alatt hagyom, nem kapcsolom le a főkapcsolót az elosztón, ilyen esetben tuti hogy ha reggel bekapcsolom akkor ciceregni fog egyből, és nem szűnik meg. Ellenben ha nem hagyom áram alatt hosszú ideig akkor bekapcsolás után egész sokáig nem cicereg, persze 1-2-3 óra után átlagban ilyenkor is rákezdi.

Garancia már sajnos nincs rá, kell féltenem a többi komponenst vagy emiatt még nem lesz baj vele?
Ha cserélni kell milyen tápot ajánlanátok?

Előre is köszönöm az esetleges válaszokat!

(#17635) plekk válasza plekk (#17634) üzenetére


plekk
tag

Közben a "hiba" okát már megértettem és tisztában vagyok vele, hogy nincs probléma a táppal működés szempontjából, de lehetne rá valami megoldást találni? Ugyanis eléggé zavaró ez a hang.
Néhány internetes oldalon találtam olyat hogy egyesek megpróbálták házilag szigetelni az adott tekercset, viszont nekem ez már eléggé "barkács" megoldásnak tűnik, ráadásul elvileg tűzveszélyes is.

[ Szerkesztve ]

(#17636) 04ahgy válasza Sami22 (#17633) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen, ahogy mondod. Azonban nem kevés a táp, hanem elgyengült benne valami. Azt a konfigot vinnie kellene.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17637) Sami22 válasza 04ahgy (#17636) üzenetére


Sami22
aktív tag

Visszatettem a régi hd 6850-et, lefuttattam ugyan azt a tesztet, bő 20 percig ment hiba nélkül, én állítottam le, nem volt fagyás. Lehetséges, hogy a gtx többet fogyaszt, mint a régi ati?

Origin: HunGreg92. PSN: HunGreg92

(#17638) 04ahgy válasza Sami22 (#17637) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Egy teljes éjszakát szerintem már nem fog kibírni a 6850-nel sem (FurMark + prime95 3 szálon).

127W A HD6850 és kb. 120W a GTX960 TDP-je. A PH! tesztben a konnektorból vett fel 200W-ot az egész gép, amiben a GTX960 volt, nálad sem több ez, mint 350W.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17639) martweb


martweb
csendes tag

Sziasztok!

Van egy tápom Edimax :U , soha nem volt használva, dobozba pihent.
Nemrég be akartam üzemelni, de ahogy rádugom a hálózatra, bekapcsolom, elindul.
Semmi terhelés, táp a kézben. :) Érdemes vele foglalkozni, esetleg valami tanács?

Köszi

[ Szerkesztve ]

GL&HF

(#17640) SigmaW


SigmaW
tag

üdv, van egy kis gondom, a gépem megfagy fél oránként 10 másodpercre, aztán megy tovább, terheléstöl független, 2 napja még müködött másik kártyával SSD nélkül, most kapott egy HD7870-et + 120GB-os SSD-t, azóta van ez, SSD-t visszavittem garanciába javíttatni, mert azt hittem az a gond, azóta kaptam másikat de a hiba még mindig fent áll, kevés a táp a kárytának talán?

FX-6300
HD7870
970-Extreme3
8GB DDR3 (2x4)
SSD + HDD
4 x 12cm-es venti
Corsair VS450W

Rendszergizda :)

(#17641) jacint78 válasza SigmaW (#17640) üzenetére


jacint78
addikt

Ha a képmegmerevedik, de a gép a háttérben megy tovább, akkor akár a VGA-ban is kereshető a hiba, főleg, ha most lett cserélve. Előtte milyen kártya volt benne?

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#17642) SigmaW válasza jacint78 (#17641) üzenetére


SigmaW
tag

Elötte volt benne HD7850 és GTX660 is, mindkettővel működött rendesen, ez a 7870 2x6pin fajta, elkezd tölteni a gép, dolgozik-dolgozik, megmerevedik, majd mindent betölt, amit a fagyás alatt nyomkodtam, frissités stb, és fél óra múlva ujra, volt olyan is hogy újraindítás után nem adott képet a kártya, de a ventijei nem pörögtek teljesen, csak nagyon halkan, nem teljes sebességgel.

Rendszergizda :)

(#17643) SigmaW válasza SigmaW (#17642) üzenetére


SigmaW
tag

jha, és az esetnél nemis adott képet :U

Rendszergizda :)

(#17644) jacint78 válasza SigmaW (#17643) üzenetére


jacint78
addikt

Akkor szerintem meg is válaszoltad a kérdésedet. :)

type your text here..

(#17645) SigmaW válasza jacint78 (#17644) üzenetére


SigmaW
tag

még mindig nem tudom, táp, vagy a kártya a gond? :B

Rendszergizda :)

(#17646) 04ahgy válasza martweb (#17639) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha ATX tápról van szó, az inkább Enermax, nem? Az Edimax tápok általában routerek, switchek mellé járnak, és ott normális, hogy bedugva bekapcsol, mert azok dugasztápok.

De amennyiben véletlenül Enermax és ATX tápod van, akkor ott vagy zárlat van valahol (és ez kapcsolja be), vagy hibás a vezérlés. Ez viszont rendellenes.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17647) 04ahgy válasza SigmaW (#17645) üzenetére


04ahgy
nagyúr

VGA kártya gondnak tűnik, ráadásul a semmire kicseréltettél egy hibátlan SSD-t. Aztán meg csodálkozunk, hogy a boltokban lassú a gari (mert igen, ezt bebukják, a használt cuccod vissza fog nekik is érkezni, hogy nincs hibája).

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17648) SigmaW válasza 04ahgy (#17647) üzenetére


SigmaW
tag

közben a hiba forrása ez lehet, fixen a lassulásoknál ezt irja eventwieverben:

The driver \Driver\WudfRd failed to load for the device SWD\SensorsAndLocationEnum\LPSensorSWDevice.

Rendszergizda :)

(#17649) 04ahgy válasza SigmaW (#17648) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen, a folytatásra pedig ott van a VGA-s topikok sokasága, mert ez továbbra sem táp probléma.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17650) Parano1d


Parano1d
aktív tag

Üdv!

Adott egy Gigabyte MA770T-UD3P (rev 1.0)lap benne egy Phenom2 955BE és egy HD7870-el szerelt gép.
Jelenlegi márkás LCPower tápmat lecseréltem egy Enermax Liberty 620W-tápra, de azzal csak a post-screenig jut el. Másik géppel tesztelve hibátlanul működik az Enermax. Kb 5x szedtem szét/raktam össze, mindig ugyanaddig jutok el, az LCPowerrel működik csak.
Amit eddig próbáltam:
-BIOS upgrade/gyári BIOS
-Elem kivétel
-HDD/DVD kikötése
-Videokártya csere HD7770-re.
-ATX átalakitó 20--->24Pines

Ha valakinek van ötlete szívesen fogadom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.