Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17801) Locutus válasza gygabor1981 (#17800) üzenetére


Locutus
veterán

Ez akár csak a BIOS beállítása is lehet, pl tuning esetén.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#17802) gygabor1981 válasza Locutus (#17801) üzenetére


gygabor1981
csendes tag

Igen, csak az a problémája hogy minden alapbeállításon van. Semmi tuning! :)
Tápot hol lehet beméretni?

(#17803) arsenlupin


arsenlupin
aktív tag

Hello!

Egy kis segítség kellene:
asztali gépet fagyás után kikapcsolták, utána se kép se hang.... semmi nem megy. Ami nagyon különös, hogy a táp kapcsolóját kapcsolva egy pillanatra felpörög a proci és a táp ventilátora.....
Ezt minden egyes tápkapcsolásnál megcsinálja. A bekepcsoló gombra és más egyébbre nem reagál...
Másik táp sajna nincs, így megpróbáltam egy alaplanélküli táp indítást [link].
Minden táp kábelt lehúztam!
Rövidre zártam a zöld(power on) és egy fekete(grund) vezetéket, majd a táp kapcsolóját bekapcsoltam.... ugyan az volt mint előtte a táp ventilátor egy picit pördül majd megáll. Ahányszor kapcsoltam mindig ezt csinálta. Ebből arra következtetek(lehet nem jól :D ), hogy a tápban van valami zárlat. Mivel nem vargáné féle, hanem egy Chieftec CTG-450(tudom ez sem életbiztosítás) valszeg zárlatvédelemmel van ellátva és az "dolgozik" most!
Persze lehet marhaság amit írok, de majd jól kijavítotok! :K

[ Szerkesztve ]

Üdv:F

(#17804) jacint78 válasza arsenlupin (#17803) üzenetére


jacint78
addikt

Lehet rövidzár, vezérlő hibája és még lehetne sorolni, bár jelentősége nincs. Vegyél másikat szerintem.

type your text here..

(#17805) arsenlupin válasza jacint78 (#17804) üzenetére


arsenlupin
aktív tag

Ezt fogom tenni, köszi a segítséget! :R

Üdv:F

(#17806) Szipi


Szipi
aktív tag

Sziasztok!

Akadt egy kis problémám az FSP-300PNF tápommal.
A jelenség: Tegnap egyszercsak nem kapcsolt már be a gép.
A végén a táp lett gyanús mert másik táppal működött rendesen és ezzel a táppal egy másik gép szintén nem indult el.
Ha nem kötök rá semmit vagy csak pár optikai meghajtót akkor elindul a zöld és egy fekete kábel rövidre zárásakor.
Elkezdtem kimérni a feszültségeket rajta bekapcsolt állapotban.
3.3V: 3.39
5V: 5.07
12V: 12.60
-12V: -12.13
P.G.: 5.04
Eddig minden jónak tűnt.
5Vsb: 4.69 -> 4.78 1 másodpercenként 1 századot emelkedett durván amíg mértem. Ez gynús volt így megmértem kikapcsolt álapotban is.
4.66V -ról indított és 4.82V-ig mértem de végén már lassan emelkedett csak a feszültség.
Ment volna feljebb is szerintem de ez nem lehet normális.
Szerintem a készenléti kör hibás és ezért nem idul a gép, de javítsatok ki a ha tévedek.
Terhelés alat sajnos nem tudtam mérni mert gépre kötve ugye nem indul el.

Mi lehet a konkrét baja, könnyen javítható?
Kondi csere vagy hasonló, azt én is megtudnám csinálni.

(#17807) 04ahgy válasza Szipi (#17806) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen, jó eséllyel a készenléti kör kondenzátora van kiszáradva, felpúposodva. Azt kell cserélni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17808) Szipi válasza 04ahgy (#17807) üzenetére


Szipi
aktív tag

Köszi a segítséget!

Akkor lenne még 1 kérdésem, mivel nem értek annyira a tápokhoz így nemtudom melyik a készenléti áromkör.
Szétszedtem a tápot de csak 1 kondit láttam púposnak.
Az a két zöld lenne az?
Még egy kép, tippre ez lehet a vezérlő áramkör, védelmek stb...

(#17809) jacint78 válasza Szipi (#17808) üzenetére


jacint78
addikt

Igen, jellemzően az a kettő szokott megdögleni. Ha 1500uf-osak és nem találsz ilyet, jó bele az 1000uF is.

type your text here..

(#17810) Szipi válasza jacint78 (#17809) üzenetére


Szipi
aktív tag

Köszi.
Megnéztem 1000uF - 10V - 105C mindkettő.
Honnan lehet normális áron minőségi kondit rendelni?
Gondolom Teapo jó lessz ami most is benne van.

[ Szerkesztve ]

(#17811) jacint78 válasza Szipi (#17810) üzenetére


jacint78
addikt

A kínaiak közül a samxon-t veszem, tapasztalatom szerint azok bírják a legjobban. Hogy honnan, az attól függ merre vagy, Mivel darabjuk 50Ft, nem érdemes neten rendelned kettőt, ugorj be egy közeli alkatrészboltba. Ha maximalista vagy, akkor tme-ről rendelj nichicon kondikat és akkor az összeset cseréld aztán menni fog a táp még 10 évig.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#17813) jacint78 válasza #68686080 (#17812) üzenetére


jacint78
addikt

Ha át lesz kondizva az a táp eszmeiben kétszer annyit fog érni, mint egy ócsó teszkó beles csíftek az biztos... :D

type your text here..

(#17814) 04ahgy válasza Szipi (#17808) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen, a két zöld kondenzátor a bűnös. A nem púposat is kell cserélni! Lomex.hu, ott TEAPO/YAGEO van, és teljesen jó, ahogy már írták is. A cserénél a polaritásra kell figyelni, ez fontos!

A második kép a szabályozásért, védelmekért felel valóban (valószínűleg valamelyik kombinált PSU Supervisor IC-vel van megoldva).

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17815) Szipi


Szipi
aktív tag

Egy furcsa dolgot elfelejtettem megemlíteni.
Miután a táp kapcsolóját lekapcsolom kb. 3 másodperc múlva a gép egy pillanatra elindul.
Az alaplapi led kivillan, a procihűtő ventilátora megindul pár fordulat erejéig.
Multiméterrel mérve kikapcsoláskor leesik az 5Vsb 0-ra majd 3 másodperc múlva egy pillanatra felugrik 5.04V - ra.
Remélem a kondin kívül nincs más baja.

(#17816) jacint78 válasza Szipi (#17815) üzenetére


jacint78
addikt

Nincs, csak cseréld már ki őket. :D

type your text here..

(#17817) 04ahgy válasza Szipi (#17815) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hibás táppal tapasztalt anomália irreleváns, én nem nagyon próbálgatnám, elvégre akár súlyosbíthatod is a gondot.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17818) Tukolp


Tukolp
aktív tag

Üdv,

Kérdést szeretnék feltenni, mégpedig azzal kapcsolatban, hogy lemezbeszorulás miatt és lustaságból ki-be húztam a DVD-Íróm tápkábelét mikor be volt kapcsolva a számítógép, viszont visszadugásnál zárlatot kapott ( szikrázott kicsit mikor visszadugtam a DVD-íróm) és újraindult a gépem. FSP hexa 500+ tápom van.

Nem tudom hogy hogy működik ezekben a tápokban a védelem, van-e benne esetleg valami biztosíték ami kiéghetett, amit ki kell cserélni és esetleg már nem nyújt akkora védelmet mint a zárlat előtt ? ( ez csak nekem jutott eszembe ) Vagy egyszerűen, most beindult semmi baja és használjam nyugodtan tovább, mert működik. Füst nem volt.

Mi a teendő, hogyan lehetne ezt kideríteni hogy most biztonságos-e a gépem jelenlegi állapotában arra hogy használjam ?
Esetleg van valami program vagy akármi amivel ki tudom deríteni hogy keletkeztet-e valami probléma a gépemben?
Bármiféle tanácsot meghallgatok, válaszokat előre is köszönöm.

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#17819) Szipi válasza 04ahgy (#17817) üzenetére


Szipi
aktív tag

Nem piszkáltam azóta, ezt még a hibafeltárás közben vettem észre.
Ezt a fajta kondezátort rendeltem, remélem jó lessz. Méretben sajnos nagyobb, de talán elfér.

(#17821) 04ahgy válasza Szipi (#17819) üzenetére


04ahgy
nagyúr

proci0 megmondta már a frankót, neked ez nem jó. Low-ESR kell. Pl. Rubycon MBZ vagy ZL.

(#17818) Tukolp: Erre van a zárlatvédelem. Semmi baja nem lett a tápodnak emiatt.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17822) Szipi válasza #68686080 (#17820) üzenetére


Szipi
aktív tag

Gondolom ez is jó:
1000uF 10V 8x15 DSC108M010S1ACG15K (TEA) RoHS LOW ESR & IMP.

(#17823) Tukolp válasza 04ahgy (#17821) üzenetére


Tukolp
aktív tag

És esetleg a gépnek valahol ?:D
Ezt meg lehet tudni valahonnan ?
ESetleg végérvényesen emgnyugodhatok ? :)

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#17824) 04ahgy válasza Szipi (#17822) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen, az Low-ESR TEAPO. Jó!

(#17823) Tukolp: Nem károsodik a gép alkatrésze a perifériacsatlakozón okozott zárlat + minőségi táp kombinációja esetén. Neked ezek fennállnak, no para!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17825) Tukolp válasza 04ahgy (#17824) üzenetére


Tukolp
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a választ.
Akkor megnyugodtam :D

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#17826) Gabesz1987


Gabesz1987
újonc

Sziasztok!

Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok hogy a tápom mostanában rázó hangot ad ki bekapcsoláskor.
A gépem mindig áramtalanítom majd mielőtt bekapcsolnám a tápon lévő főkapcsolót benyomva áram alá helyezem a gépet, ekkor szokott rázó hangot adni.
Kb egy hónapja kezdődött ez a probléma ami most már kicsit kibővült.
Áram alá helyezés után kb egy percig hiába kapcsolom a gépet meg se nyekken, majd kb egy perc után sokadik kapcsolásra bekapcsol

Fsp Raider 750w.

Remélem valaki már találkozott ilyen problémával, talán tudtok nekem segíteni.

Válaszaitok előre is köszönöm!

Üdvözlettel:
Gabesz

(#17827) jacint78 válasza Gabesz1987 (#17826) üzenetére


jacint78
addikt

Cseréld ki a tápkábelt, gondolom szikrázik a csatlakozó, bármi legyen is a "rázó" hang.

type your text here..

(#17828) Gabesz1987


Gabesz1987
újonc

Szia!

Én is erre gondoltam, a tápkábel sajnos már ki lett cserélve és nem oldódott meg a probléma :S

(#17829) jacint78 válasza Gabesz1987 (#17828) üzenetére


jacint78
addikt

Akkor irány a szervíz.

type your text here..

(#17830) 04ahgy válasza Gabesz1987 (#17826) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az adatlapodat tekintve esélyesebb, hogy alaplap, semmint táp probléma. Nem jellemtő erre a típusra a kondi púposodás.

Ha ráz, az nem táp, hanem földelés probléma.

Az áram alá helyezés pillanatában hallható fojtott szikrázás jellegű hang sem rendellenes, a kapcsoló érintkezőinek teljes összezáródásáig ív keletkezik, annak a hangját hallod. Az ív attól függ, a szinuszhullám épp melyik fázisában sikerül a bekapcsolást megejtened. A legerősebb, ha nem sokkal a csúcsa előtt, és elmarad, ha a nullátmenet közelében.

HGyu

UI.: a másik topikban offba tettem a hozzászólásod, és egyben figyelmeztetlek, hogy az ilyen copy-paste több fórumtémában megoldást kerüld!

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17831) Hukkle123


Hukkle123
csendes tag

Sziasztok! Fura l sercegés/cicergés hallatszik a Cosair Vx450 tápegységemből. Egyéb probléma nincs vele és sose volt, de nagyon zavaró frekvencián szól. Netezés és idle állapotban is megy, tehát terhelésnél nem jön elő.

(#17832) jacint78 válasza Hukkle123 (#17831) üzenetére


jacint78
addikt

Terheléskor elhallgat, vagy csak nem rosszabb? Nem elég egyértelmű, hogy mi is a gond.

type your text here..

(#17833) Pőze


Pőze
aktív tag

Sziasztok! Két napja vettem egy gépet és ma vettem észre halk zörejt a táp felől. (csak akkor hallom ha lehajolok a géphez) A táp egy FSP Hexa + 400W. Vakuval bevilágítottam a táp ventijére és észrevettem, hogy nem egyenletes jár, vagy is mintha nem lenne renderesen balancolva és ebből adódóan van egy minimális hangja a ventilátornak.

Szerintetek ezzel kell foglalkozni vagy semmi probléma sincs vele? Lehet, hogy ez csak az alap hangja a tápnak? Köszi a válaszokat előre is.

[ Szerkesztve ]

(#17834) 04ahgy válasza Pőze (#17833) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Több-kevesebb alap hangja minden ventilátornak van. A régi Hexa szériával voltak is ilyen gondok (rossz minőségű ventilátor, ami zörög), de a Hexa+ kapcsán nem volt még ilyen panasz.

Ha csak lehajolva hallható, akkor egyelőre ne törődj vele, és később rendszeresen ellenőrizd. Vagy bekopik és elhalkul, vagy alapból nyűgös, és súlyosbodik a probléma. Ez utóbbi esetben pedig gari.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17835) Pőze válasza 04ahgy (#17834) üzenetére


Pőze
aktív tag

Köszi, lehet ez az alap hangja. Majd figyelem és ha nem változik a hangja akkor nem foglalkozok vele tovább. :)

(#17836) Szipi


Szipi
aktív tag

Sziasztok!

Megvolt hétvégén a kondi csere.
Újra működik rendesen a táp, 5Vsb: 5.06V

Köszönöm szépen a segítséget! :R

(#17837) 04ahgy válasza Szipi (#17836) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szép munka, gratula.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17838) Kloden


Kloden
senior tag

Sziasztok, adott egy egy egy hetes Zalman ZM500-LX táp.
Ma netezés közben egyszer csak a fali biztosíték lekapcsolt, gépen még pár mp-ig megjelent egy kék szöveg, gondolom az alacsony feszültségről...nagyon olvasgatni nem volt időm...majd a gép leállt. Azóta nem megy ezzel a táppal a gép.
Azon túl, hogy viszem vissza garba, van valakinek ötlete mi okozhat ilyet?...

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#17839) jacint78 válasza Kloden (#17838) üzenetére


jacint78
addikt

Gyanítom, hogy teszkógazdaságos bele van, lerobbant a PFC és leverte a biztosítékot. Előfordul.

type your text here..

(#17840) 04ahgy válasza jacint78 (#17839) üzenetére


04ahgy
nagyúr

"Gyanítom, hogy teszkógazdaságos bele van."

Jaja, Hui Cheng Electronic gyártmány...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17841) Kloden válasza 04ahgy (#17840) üzenetére


Kloden
senior tag

Gyanítom hogy akkor jobb cserélni valami ajánlottabb tápra. Nem gondoltam volna hogy a Zalman 15e-ért hulladékot gyártat... :F

[ Szerkesztve ]

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#17842) jacint78 válasza Kloden (#17841) üzenetére


jacint78
addikt

A zalmannak a neve nagy, én igazi minőségi cuccot még nem láttam tőlük semmiben sem.

type your text here..

(#17843) 04ahgy válasza jacint78 (#17842) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Vannak FSP belű tápjaik, de azok meg túlárazottak... :U

(#17841) Kloden: Ha beadod gariba, majd jelezd a kereskedésnek, hogy lehetőség szerint értékegyeztetéssel más típusra váltanál, mert ebben a bizalmad megrendült.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17844) Kloden válasza 04ahgy (#17843) üzenetére


Kloden
senior tag

Köszi szépen, visszaviszem mindenképpen.
Már csak azt nem tudom, hogy jelezzem-e nekik egyáltalán hogy nem működik a táp, vagyis gariztassam, vagy ne is jelezzem, egyszerűen visszaadom, élvén a 14 napos visszatérítési jogommal. Aztán veszek náluk egy Chieftecet.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#17845) shteer válasza 04ahgy (#17843) üzenetére


shteer
titán

A sirtec beles SFX-eik se rosszak

..szerintem jónak tűnik

(#17846) jacint78 válasza Kloden (#17844) üzenetére


jacint78
addikt

Csífteket se vegyél, az jó eséllyel még ennél is rosszabb lesz, ha olcsó. :DD Jelezd, hogy hibás és leverte a megszakítót és másikat szeretnél mindenképpen! Én FSP tápot javasolnék, de azért van még néhány ami megbízható.

type your text here..

(#17847) 04ahgy válasza jacint78 (#17846) üzenetére


04ahgy
nagyúr

+1 az FSP-re! Pl. Raider 550.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17848) Kloden


Kloden
senior tag

Délután vittem vissza a tápot nekik, minden gond nélkül visszaadták a pénzt, le a kalappal. :)
Helyette egy PH-ajánlott tápot rendeltem, Chieftec 500W CTG-500-80P. Ha ez sem jó, akkor feladom.. :D

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#17849) jacint78 válasza Kloden (#17848) üzenetére


jacint78
addikt

Javaslom, hogy ne a PH tesztjei alapján tájékozódj, mert szakmailag semmik. Sikerült venned egy Codegen tápot tulajdonképpen. :D

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#17850) 04ahgy válasza jacint78 (#17849) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A CTG-500-80P jó táp, Sirtec beles!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.