Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17301) lehella válasza 04ahgy (#17300) üzenetére


lehella
senior tag

Köszi a támogatást :R , remélem a procinak nincs baja :W

[ Szerkesztve ]

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#17302) kecsetif


kecsetif
aktív tag

Udv mindenkinek.

Kb 1 honapja jartam ebben a topikban, mivel a 7 eves gepem hirtelen megallt. Akkor egyetlen elvaltozas a tap felpuposodott kondija volt. Tapcsere utan ma a gep ismet nem indult. A tunetek a tap, gephaz ventijei felporognek, de kep-hang nincs.
Alaplap gyanitom zarlatos lehet, de mivel amugy is gepcsere lesz, ez nem szamit.
A kerdesem elmeleti: szerintek az alaplap vajony kinyirhatta az uj seasonic platinum 660-ast?

(#17303) 04ahgy válasza kecsetif (#17302) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha zárlat lenne, akkor a SeaSonic Platinum 660W táppal a ventik nem pörögnének, csak moccannának. Ebből következik, hogy az alaplap nem zárlatos. Abból, hogy felpörög, pedig az, hogy a táp főáramköre funkcionál. Lehet, hogy a lapon csak egy elemkivételes CMOS Clear, vagy a RAM-ok megmozgatása, ki-be tétele már segítene, főleg, ha öreg a gép.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17304) kecsetif válasza 04ahgy (#17303) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Köszi a tanácsot. Rápróbálok, hátha.

(#17305) oba


oba
addikt

Hi!

Kb. egy hete vettem egy konfigot (MSI H81M-E33, Intel G3220, 4 gb ddr3) és egy vadi új FSP Hexa+ 400 -as tápot. A problémám az lenne a táppal, hogy egy idő után hangos lesz. Bekapcsolásnál nagyon halk, és még utána sokáig így is marad. Aztán egy idő után picit hangos lesz. Ha végig ilyen hangja lenne talán nem is érdekelne, de azért zavaró mégis. Nem zúg hanem ilyen "kerepelő" hangot ad ki. Először azt hittem, hogy a cpu cooler a zaj forrása, gondoltam terhelésnél gyorsabban pörög és ezért hangosabb. De nem... biztos, hogy a táp adja ki a hangot. Lehet ezzel valamit kezdeni? Vagy normális ez? Lehet e egyszerűen és érdemes e ventilátort cserélni a tápban?

(#17306) 04ahgy válasza oba (#17305) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha vadi új, akkor gariztatni érdemes. A kerepelés nem tulajdonsága annak a tápnak alapesetben...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17307) T.Peterka


T.Peterka
csendes tag

Sziasztok!
Azt hiszem kezdi megadni magát a táp a gépemben, legalábbis arra gyanakodok.
Tünetek: Az utóbbi napokban történik az, hogy random leáll a gép teljesen. Ezután vissza se lehet kapcsolni, csak ha a tápot kikapcsolom hátul (vagy kihúzom), egy fél percre. Utána viszont egyből elindul. Általában erősebb terhelésnél történik ez, pl játékok alatt, netezésnél még nem emlékszem hogy előfordult volna, de
a terhelés alatt is random, van amikor 3-4 órán át semmi, aztán meg akárhányszor visszakapcsolom 30 percen belül. De ma sikerült olyat is produkálnia már, hogy leállás után rendszeresen megadta magát még a windows loading alatt. Ezután egy hosszabb szünetet tartottam, és utána jó volt.
Próbáltam úgy, hogy mindent kihúztam róla, csak ami a működéshez szükséges, az maradt rajta, de úgy is leállt.
Egyértelmű a csere, vagy van még valami ötlet, hogy mi okozhatja? Nem volt a gép fejlesztve már jóideje, szóval hirtelen biztos nem nőtt meg a fogyasztása.
A táp: Gigabyte Superb 460W
Gép:AMD Phenom II x4 955
4 GB DDR2
Sapphire HD 6950
SSD+HDD
Köszi!

(#17308) kecsetif válasza 04ahgy (#17303) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Ma egesz delutan mukodott hibatlanul, tobbszor volt ujrainditva is. Egyelore varok. Koszi a szakertest.

(#17309) 04ahgy válasza T.Peterka (#17307) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Sajnos táphiba lesz, az elöregedett SuperB 460 ilyen tüneteket produkál.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17310) gepont


gepont
csendes tag

Üdv!

Minap vásároltam (használtan) tápot és ahogy beüzemeltem, azóta kicsit karcos pittyegő zajt ad ki magából (nem folyamatosan, de van, hogy hosszabb ideig) A ventit néztem, az biztos nem produkálja. Más táppal tökéletesen megy a gép, egyedül itt lép fel a hang.
Zajról hanganyag itt található: (a háttérzaj a venti, a kis ciripelőt kell figyelni)

[Hanganyag]

Köszönöm előre is a segítséget!

(#17311) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
addikt

Tiszteletem.

Január óta játék közben (FIFA 15 ) a gép többször produkált újraindulást. Először én arra gyanakodtam, hogy túl poros a gép, ki kell tisztítani azt nosza neki. A múlt héten bátorkodtam elvinni szervízbe, ott el is mondtam, hogy mi a baja, azt mondták, hogy a jövőhét vége felé kész lesz.(ez van most) Tegnap felhívtam őket, hogy hogy állnak a dologgal. Azt mondták, még tesztelés alatt van, és valószinűleg táp hiba van. Ma reggel ismét felhívtam őket, ma már azt mondták, hogy tápot kell cserélni, ami kb ~20e HUF.
Az lenne a kérdésem felétek, hogy tényleg lehet-e táphiba, ha játék közben újraindul a gép?

A válaszokat előre is köszönöm. :R

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#17312) 04ahgy válasza LendvaiFeri1 (#17311) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szia!

Ha az adatlapodon levő a konfiguráció, és van benne legalább 1-2 éves a megadott Chieftec CTG-500-80P, akkor sajnos lehet táphiba, több ilyen táppal is találkoztam mostanában, ami pontosan ezt a tünetet produkálta. De mivel ezek a típusok a legtöbb boltban 2-3 év garisok, azokat garanciálisan javították / cserélték.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17313) LendvaiFeri1 válasza 04ahgy (#17312) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

A gép lassan már 3 éves lesz, ez idő alatt egy forintot nem költöttem rá. Örülök, hogy eddig kihúztam egy táphibával. Remélem, hogy az új már nem fog ilyen malőröket produkálni.

Köszi a választ. :K

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#17314) 04ahgy válasza LendvaiFeri1 (#17313) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha még nincs kiválasztott, a táp vásárlós topikban szívesen javaslunk. A hibás CTG meg kisebb terhelésű (netezős) gépet még stabilan elvihet évekig.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17315) LendvaiFeri1 válasza 04ahgy (#17314) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

A boltban teszik bele, az meg már sajna le van beszélve. Hogy milyen lesz, azt nem tudom, de remélem, hogy ők tudják, és nem lehúzás lesz a vége.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#17316) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Sziasztok!

Volna egy problémám....okozhat táp problémát nemrég próbálgatott CF rendszer..ami azóta persze nemmükszik vele:) Konfig cserém volt 2 is azóta, a táp nemlett cserélve.

A táp egy Corsair GS600 ami eddig tökéletes volt, de azóta fura...az egyik karit tartottam csak meg mely egy 280X Toxic OC, hónapokig nemis volt baj, majd hirtelen a semmiből artifactolni kezdett gyári órajelen.
Túlmelegedés nincs, nemvolt még. Órajel visszavéltelre eddig jól reagált, de most 5indulásból 3x nemkapok képet egyáltalán.

Megölhettem a CF-es dologgal a tápot?
Sapphire 7970+ R9 280X volt rajta i5 3570K 4,5re volt tépve és a memó is húzva volt akkoriban:)
Tehát kinyírhattam a vga táprészt? illetve hogy ez egyágon van a molex résszel?
Mert olyanban töröm a fejem hogy a 2db 8pin helyett 1 gyári 8pint és egy molexet alakítok át így próbálnám meg a vga-t..

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#17317) 04ahgy válasza Apollo_21 (#17316) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem a táp okozza. Kukkants be a VGA topikjába, sokan panaszkodnak az artifactolásra, főleg ASUS 7970 / 280X Matrix és R9280X-DC2T-3GD tulajok.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17318) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

Szerencsére nincs baja a tápomnak, de azt szeretném, hogy ne is legyen. :) Mennyibe kerülne egy Corsair HX 450-et megnézetni, ha szükséges átkondiztatni, ventilátort (adnám mellé) cseréltetni benne? Illetve van itt, vagy valahol a fórumon olyan, aki foglalkozik ilyennel? Érdemes egyáltalán megvizsgáltatni? Úgy öt éves lehet a táp.

Néhány hónap múlva egyébként valószínű megy az apróra, de csak nyugodtabban adja el az ember ha azt mondja előtte egy szaki hogy rendben van a készülék. :)

[ Szerkesztve ]

(#17319) 04ahgy válasza #72042496 (#17318) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ventit csak ugyanolyat, vagy minden paraméterében (induló feszültség, légszállítás, statikus nyomás) egyezőt vagy jobbat szabad betenni! Egy, a fentieknek nem megfelelő ventivel a táp épségét veszélyezteted, tűz-, vagyon- és életvédelmi kockázatot is okozol. Miért szeretnéd a venticserét?

Szerencsére az a táp elektronikailag olyan minőség (SeaSonic), hogy ha az eddigi üzeme alatt nem tapasztaltál rendellenességet, valamint szemrevételezve nincs elváltozás (púpos kondenzátor, égett, barnult alkatrész / NYÁK), akkor 99% eséllyel teljesen felesleges hozzányúlni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17320) #72042496 válasza 04ahgy (#17319) üzenetére


#72042496
törölt tag

A gépház hamarosan az asztalra kerül, így halkabb tápot szeretnék, mert ennek a ventilátora (ADDA AD1212MB-A71GL) a leghangosabb a gépben. Most hogy írtál megnéztem, nem csoda, mert a légszállítása is magas (80.5 CFM @ 2050 RPM). Ehhez tényleg nincs értelme hozzányúlni, egy korszerűbb táp lesz a megoldás.

Abszolút problémamentesen működik egyébként, a belsejére viszont a biztonság kedvéért ránézek majd! :R

[ Szerkesztve ]

(#17321) notout


notout
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy gép, panel lakásban 2 évig vígan működött. Elköltöztünk családi házba, első indításnál csak a ventik pörögtek fel, majd 2 mp múlva leállt.
Tesztelgettem, és arra jutottam hogy csak a táp lehet a hibás. Egy corsair cx430 volt benne, tehát minőségi táp. Vettem újat, és azzal már működött is a gép, kb másfél hónapot.
Megint ugyanaz a hiba.. A ha rádugom a tápkábelt, egyből elindul a gép, felpörög aztán leáll. A bekapcsoló gombra nem is reagál.
Elvittem egy pc boltba hogy nézzék már meg mi baja, de ott tökéletesen működött. Gondoltam hátha megjavult, vagy valami csatlakozás hiba lehetett, de itthon ugyanúgy rossz.
Több konnektorba, több kábellel is próbáltam. Egyedül úgy tudom bekapcsolni, ha videókártyát kiveszem, és reset gombot sokszor nyomogatom, így elindul.

Volt már valakinek hasonló gondja? Egy másik számítógép költözés óta működik, azzal semmi baj nincs.
Amikor még működött akkor olyat csinált, hogy az éjszaka közepén random időpontokba bekapcsolt, pedig már minden beállítási lehetőségnél letiltottam ezt.

(#17322) Ren Hoek válasza notout (#17321) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nem lehet, hogy az alaplap hibája? ...Eléggé erősen erre utalnak a jelek... érdemes mindent kitesztelni, én is tettem egy felesleges tápcserét bizonytalan beinduló gépnél, és kiderült, hogy az alaplapi SATA a hiba forrása.

A random bekapcsolás pedig jellemző dolog, ez biztos nem hiba. Ugyancsak az alaplap szokta ezt játszani, nekem mindkét gépem csinálta. Kicsit ijesztő volt. Néha akkor amikor valami tüskét kaphatott a rendszer, pl bekapcsolat a hűtő stb... Új táp/új lap azóta nem fordult elő mondjuk.

[ Szerkesztve ]

(#17323) notout válasza Ren Hoek (#17322) üzenetére


notout
csendes tag

Én is alaplapra gyanakodtam. Viszont máshol meg bekapcsol csak itthon nem, ez nekem magas :(
Konnektorokat még kiméretem, hátha az a nem megfelelő, de másik gép, noname táppal meg szintén jó :F

(#17324) Old fox


Old fox
tag

Régi ház elavult villamoshálózata. :O

(esetleg öreg alu. vezetékek kötése leoxidálódott, és nagyobb indulóáramú terhelésnél akkora fesz esik rajta....)

[ Szerkesztve ]

Csörögj rám, mielőtt személyesen keresnél, vagy ha valami gondod van.

(#17325) notout válasza Old fox (#17324) üzenetére


notout
csendes tag

Néhány éves a ház. De ha ilyen probléma is lenne, miért működött vele 1-2 hónapig? utána tápcserével szintén működött egy ideig.

(#17326) _gabber_


_gabber_
csendes tag

Sziasztok.

Lehetséges az, hogy egy Corsair RM 750-es táp nem tud meghajtani alapon egy i5 2500k-t és egy GTX 970-et?

jelenleg ezek vannak a gépben:
i5 2500K (tesztelve volt alapon, most 4.3-ra húzva)
Asus P8Z77-V
EVGA GTX 970 (előző kártyám GTX 760 volt, hiba fennáll mindkettővel, 970-nel viszont "rosszabb")
2x4GB G.Skill 1866 CL9 (tesztelve volt Corsair Vengeance 2x4 / 1600 CL9-el is)
OCZ Agi4 128GB
Seagate 2TB + WD 750 (régebbi) vinyók
Asus Xonar DGX hangkártya

A hibát már nagyon régóta (1+ éve) tapasztalom kisebb-nagyobb mértékben, így le szeretném írni a teljes sztorit, hogy nagyjából át lehessen látni.

Kb 1 éve vettem egy Corsair RM750-es tápot, mert a GTX 760 amit vettem, játékok, terhelés közben crashelte a drivert. Szerintem errefelé sokan ismerik a hibát: ez az a bizonyos TDR error - a képernyőillesztő nem válaszolt, majd helyreállt. - Miután betettem az új tápot, a probléma továbbra is fennállt, így tovább keresgéltem a hibák okaira. Olvastam egy ilyet, hogy vissza kell venni a GPU órajelét 30-35Mhz-el, hogy stabil legyen, és ez volt az egyetlen dolog ami segített annó - visszavettem 35mhz-et, MSI afterburner mindig indult amikor gépem volt, így meg tudtam szüntetni a problémát. Nem akartam gariztatni a kártyát, de szinte biztos voltam benne, hogy az nvidia gpu boost túl-boostolja a kártyát, és nem bírja az órajelet, ezért van a hiba, "-35Mhz egye fene, nem nagy gond". Bár zavart a hiba, ezért úgy döntöttem, hogy megpróbálok egy alaplapcserét is, az Asrock Z68 E3G3 lapomról a jelenlegire váltottam, de ez sem oldotta meg a gondot, csak az, ha levettem az órajelet.

Kb 1 hónapja vettem egy GTX970-est használtan, ami játékok alatt kékhalállal (0x116 Video_TDR_Error) leállítja a gépet. Mivel elképzelhetetlennek tartottam, hogy a 750-es táp ne tudja meghajtani ezt a gépet, egyből más felé kezdtem el kutakodni: vettem egy pár új ramot ( a régi 1600-as), de 5 perccel a ramok berakása után rájöttem, hogy a hiba máshol lesz, mivel a kékhalál nem szűnt meg. Így kezdtem el gyanakodni a VGA-ra, mivel az ipon oldalán is írták többen, hogy hibás vga-t kaptak, és a vga fekete képernyővel crasheli a gépet. Nálam is ugyanez a hiba, annyi, hogy én eseménynaplóban megnéztem, hogy mi a hiba okozója - mint ahogy kiderült, mindig más exe, de a hiba mindig ugyanaz - 0x116.

Az egyetlen megoldás ami eddig használt, az, hogy visszaveszem a videokari órajelét 100Mhz-el. Így most stabil a gép. Írtam EVGA-nak, és iponnak, mivel garanciás a kártya, mindkettő válaszolt, és intéz cserét annak esetén, ha a kártya a rossz. Természetesen.

Mivel nem akarok 2-3 hetet VGA nélkül lenni, megrendeltem egy új GTX970-est, ami a napokban fog megérkezni, eközben találtam 1(!) más megoldást a neten, ami szerint a hibát a táp is okozhatja, amit még mindig nehezen hiszek el, Mivel 750W-os, 62.5A-es tápom van, de már ezt sem merem kizárni, mert ki tudja. Kipróbáltam ezt a fogyasztás-kiszámoló weboldalt a neten, és max terhelés alatt 500W alá lövi be a fogyasztást, így nem hiszem, hogy a táp okozhatná ezt a hibát, de már ezt sem zárom ki.

A rend kedvéért leírom: BIOS reset volt, többször is, Tuning, XMP is ki volt kapcsolva, SSD-m 98%-os, memtest 10 órát ment és nem volt hiba, memóriafoglalatok fel voltak cserélve, mind2 rammal. Táp feszültségei Biosból mérve betonstabilan állnak +12V, +5V, a +3.3V néha egy nagyon picit, századokat, fölé megy.

A véleményeitekre vagyok kíváncsi ebben a dologban, bár minden bizonnyal az új VGA berakásával nagyon sok dologra fény fog derülni...

Szerintetek a VGA a rossz, vagy a tápom nem elég? Fog-e az iPon garanciával cserélni tápot, ilyen esetben?

Nehezen hinném el, hogy nem elég a táp, ha egy GTX970-hez a minimum szükséges táp 550W. Lehetek ennyire szerencsétlen, hogy kétszer egymás után rossz videokártyát veszek, vagy ennyire gyenge lenne a táp? Nem tudom, mindenesetre annyi pénz ment már el erre, hogy teljesen új platformot vehettem volna már... :W

Segítségeteket, véleményeket előre is köszönöm.

Üdv. Gábor.

[ Szerkesztve ]

(#17327) 04ahgy válasza _gabber_ (#17326) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A tápod bőségesen elegendő, és mindkét VGA esetén simán lehet olyan hiba, amit megadtál. Szóval peched van a hibás VGA-kkal.

Szerintem ez nem táp hiba.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17328) _gabber_ válasza 04ahgy (#17327) üzenetére


_gabber_
csendes tag

Remélem igazad lesz. Ma-holnap megérkezik az új VGA és kiderül a hiba oka. Remélhetőleg háromszor egymás után nem vagyok képes rossz VGA-t venni.

(#17329) #92049152


#92049152
törölt tag

Sziasztok!

Annyit szeretnék kérdezni, hogy a Gigabyte Superb 460W (GE-R460-V1) tápegység ismeri-e az ATX v2.2-es szabványt?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#17330) fero02 válasza #92049152 (#17329) üzenetére


fero02
veterán

Azt mondják, hogy van az a kereső, vagy micsoda... :F

Superb 460 Specification

(#17331) #92049152 válasza fero02 (#17330) üzenetére


#92049152
törölt tag

Eddig én is eljutottam... :) ott viszont nem találtam semmi olyat, hogy standard v2.3 vagy v2.2.

Az egyik z77-es intel lapom nem indult el egy Corsair CX430M táppal, de időközben meg is találtam a választ rá.

[link]

Azért köszi!

(#17332) intercooler


intercooler
őstag

Sziasztok!

Vázolnám a helyzetet segítsetek kérlek :R
Konfig a profilomon. Azt csinálja hogy random ujraindul a gép eddig is a tápra gyanakodtam HX850 3.3v helyett bios szerint csak 2.9 van, a többi rendben, okozhatja ez? Eseménynaplóba kernel power 41-es hiba.

(#17333) 04ahgy válasza intercooler (#17332) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Valószínűtlen, hogy táp probléma legyen. Szoftveresen meg nem mérünk feszt, ha mégis, akkor nem foglalkozunk a kiírt értékkel.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17334) intercooler válasza 04ahgy (#17333) üzenetére


intercooler
őstag

Értem köszi!
Akkor az alaplap lehet :(( merre induljak tovább hogy lehetne kideríteni? :R

(#17335) 04ahgy válasza intercooler (#17334) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha már tápos topik, azért ellenőrizheted a tápot: 24 tűs és 8 tűs csatikba szemből nézz bele, nincs-e kilazult, oxidált, melegedés nyomait mutató érintkező. Egy multiméteres mérés sem ártana. Memtest86+ 5.01 futtatás egy éjszaka, BIOS frissítés, HDD / SSD ellenőrzése.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17336) Emu


Emu
őstag

Adott egy XFX TS550 tápegység, a következő a jelenség:
Este minden ok nélkül kikapcsolt a gép, mikor vissza akartam kapcsolni, akkor 1mp-re bekapcsolt majd magától újra kikapcsolt, majd újra be, újra ki...
Másik táppal pöcc-röff indult a gép, ezért egy utolsó próbára összeraktam saját tápommal, és láss csodát indul rendesen, viszont leállításkor nem kapcsol ki magától. Ez táp hiba lehet?

(#17337) 04ahgy válasza Emu (#17336) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha nem kapcsol ki, az BIOS APM / ACPI probléma.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17338) oba


oba
addikt

Nem tudja valaki véletlenül, hogy egy FSP Hexa+ 400 -as tápban a ventilátor hogyan csatlakozik belül? Csatlakozóval, tehát könnyen cserélhető, vagy vágni/forrasztani kell? Elég hangos a ventije, szeretném cserélni. Olcsó, halk és megbízható táp ventilátor ajánlásokat is szívesen fogadok, amik jók ebbe a tápegységbe. Köszönöm előre is!

(#17339) 04ahgy válasza oba (#17338) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Forrasztott a venti. Amúgy siklócsapágyas, tisztítás, zsírozás a javasolt az esetében.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17340) oba válasza 04ahgy (#17339) üzenetére


oba
addikt

De az a fura hogy pár hetes a táp, üzletben vettem...
Garanciás ügyintézés pedig nem tudom hogy vonatkozik e rá, a másik meg az hogy minimum 1 hét míg elintéződik a dolog és addig nem tudnám használni a gépet, nincs csere tápom.
Amúgy bekapcsolás után nem hangos csak bizonyos idő után... lehet, hogy hőmérséklet függő? Mármint emelkedik a házban a hőfok használat miatt és azt nem szereti? Amúgy nincs meleg a házban, az alaplap és a CPU sem meleg, bőven normális értéken belül vannak.

[ Szerkesztve ]

(#17341) 04ahgy válasza oba (#17340) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Garis tápot gariztass, ne ventit cserélj. A Hexa tud zörgősödni újonnan is.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17342) Torzi05


Torzi05
tag

Üdv!

Szeretnék segítséget kérni tőletek, nem tudom behatárolni a hibát.

A jelenség a számítógép menet közben lefagy ( szomszédban nagy teljesítményű ipari gépeket használnak )
Alkatrészek mennek tovább, nem áll le a pc, kék halál nincs, hiba üzenet nincs

A számítógépet védi egy szünetmentes ( line interactive ) ez működőképes és tesztelt.
Memória hiba nincs tesztelve, merevlemez hiba sincs, cpu stabil.

A tápegység egy : ATX PSU Allied Switching Power Supply AL-8360BTX 350W

Megbízható ez a gyártmány?
Táp hiba okozhat ilyen jelenséget?
PH! kereső nem adott vissza találatot ilyen kulcsszóra, sajnos :W

Linux " Live free or die! "

(#17343) 04ahgy válasza Torzi05 (#17342) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Gyenge, rossz minőségű és régi táp, okozhat fagyást. Cseréld egy minőségire.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17344) Torzi05 válasza 04ahgy (#17343) üzenetére


Torzi05
tag

Köszönöm, le cserélem :U

Linux " Live free or die! "

(#17345) Kishandris1


Kishandris1
csendes tag

Sziasztok!
Egy fsp raider 650W-os tápom van és néha kerregő hangot ad ki,mintha a ventilátora csapágyas lenne!Elvittük szerelőhöz,de ott azt mondták másnap hogy egész este ment és semmi hangot nem adott ki!Lehetséges hogy a házam-ba van valami vagy a konfig miatt csinálhatja?
Proci: FX-8350 4.0GHz
Ram:G.skill 16GB 1833MHz(4x4)
VGA:Gigabyte GTX 970 g1
alaplap:Asus m5a99x evo r2.0
Gépház:Gigabyte Gz-G2 plus
HDD: WD 7200rpm 64mb 1TB
És véletlenszerűen csinálja ha videózok akkor is ha csak netezek akkor is!De játékok alatt meg se nyikkan!

[ Szerkesztve ]

(#17346) JonDen


JonDen
csendes tag

Sziasztok! Egy olyan balga kérdésem lenne, hogy van-e jelentősége annak, hogy a VGA-mat (R9 280X) hogyan csatlakoztatom a táphoz. Korábban külön kábelen volt, jelenleg viszont a tápon "alapból meglévő főkábel" csatlakozójára kötöm (aminek 3 ága van, egyik az alaplapi 24 pines, másik a CPU-hoz megy, a 3. pedig PCIe csatlakozó). Abszolút nem értek a tápokhoz, azért teszem fel ezt a laikus kérdést, mert tegnap BF4 közben totál belassult a játék, szaggatottá vált a kép és egyéb - látszólag a VGA-hoz kötődő - problémák jelentkeztek. Azután, hogy így csatlakoztattam a VGA-t, nem pedig egy másik, nem a főkábel-köteghez tartozó kábellel.

A tápom egy XFX PRO 650W fél-moduláris táp. Ezen a linken lehet képeket találni róla, amin egyértelmű lesz, mire is gondolok. Korábban a 2. kép bal oldalán található PCI-E kivezetéshez csatlakoztattam a VGA-t.

[link]

Hülyeséget kérdezek és hagyjam így ahogy van, vagy számít az, hogy melyik kivezetéshez csatlakoztatom a VGA-t?

Köszönöm a válaszokat előre is

(#17347) artiny


artiny
őstag

Valaki tudna segíteni? Új grf kártyámhoz kellett beszerelni egy új tápot:EVOLVEO PULSE
zdroj 550W ATX :típusút. Az a gond,hogy borzasztóan idegesítően sípol,még kikapcsolt állapotban is. Miután kihúztam a falból még 30-60masodpercig csinalja. Mi lehet a gond? Hogyan tudnám orvosolni a helyzetet?

(#17348) M@rdel válasza JonDen (#17346) üzenetére


M@rdel
őstag

Lehet, hogy én vagyok lassú éjszakás után,
de mindkét 6+2 PCIe csatlakozót rákötötted a videokártyára?
Elméletileg mindegy honnan, mert egyágas táp.

[ Szerkesztve ]

(#17349) JonDen válasza M@rdel (#17348) üzenetére


JonDen
csendes tag

Igen, de lecsekkolom, mert nagyon nehezen ment bele mind a kettő, annyira merev a kábel. Amiatt viszont akkor nem kell aggódnom, hogy honnan csatlakoztatom, köszi a megnyugtatást.

(#17350) béke


béke
aktív tag

sziasztok lehetségesnek tartok egy olyan problémát hogy:
Adott egy konfig
Lap MSI Gaming 3
VGA SP R9 280

Tápegység XFX 450W.

Rendszer Win8.1 enterprise

A lényeg hogy terhelés-nél: az-az csak kizárólag játék alatt Piros háttér jelentkezik majd kidob és újra indul a gép mindegy milyen játék.. ezt a jelenséget kb. 10/5 produkálja.

Mindent átnéztem már minden megvizslattam újra is van telepítve ki irtva minden...stb.
Hőfokok iszonyat rendben vannak játék alatt is maximum hőfoka a karinak van 65fok.

Minden alkatrész kipróbálva tesztelve másik gépben hibátlanul üzemelnek,
Kivéve a táp egység nem lett tesztelve!
És itt van az amit kérdeznék csináltam róla egy képet ez szerintetek normálisak V értékek?

Tápegységre gyanakszom!! szerintetek.?

Alá írás :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.