Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16301) szelim74 válasza 04ahgy (#16300) üzenetére


szelim74
csendes tag

Ok, köszi a segítséget.

Maga a tény, hogy hibás, az persze annyira nem ok. :) (közben sikerült kimérni egy informatikus mérnök kollégával, csudapofán mozognak a voltok)

(#16302) 04ahgy válasza szelim74 (#16301) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az az APFC kondi és/vagy a PS223 hibája miatt szokott előfordulni. Még az is lehet, hogy javítható.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#16303) ingalls


ingalls
senior tag

Pár napja sercegős, néha sípoló halk hangot ad a tápom. Nem vettem észre összefüggést a terheléssel.
Táp: Corsair HX620 - 3 éves
Környezet: i5, 2 ssd, 1 hdd, r9 280x

A tippeket előre is köszönöm!
Ingalls

(#16304) aginor válasza 04ahgy (#16302) üzenetére


aginor
veterán

Szia!

Rá kukkantasz az én problémámra is, hátha van ötleted. :R

[link]
[link]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#16305) 04ahgy válasza aginor (#16304) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Kevésbé táp, mint VGA.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#16307) ingalls válasza ingalls (#16303) üzenetére


ingalls
senior tag

Sziasztok!
Gondolom elég kevés információt adtam meg a bajomról az előző hsz-ben ahhoz, hogy bármi segítséget kapjak. De többet sajnos nem is tudok.

Viszont akkor azt mindenképpen szeretném tudni, hogy milyen szakszervizhez kell fordulnom, ha a tápom abnormálisan viselkedik?
Pc-szervizbe vigyem, vagy van külön tápokkal foglalkozó szakemberhez, aki mozdul is egy zajos táp miatt?
Ez még nagyjából olyan kategóriájú táp, amit pár ezerért még javíttatnék is, nem csak kidobnám.
Segítségeteket köszönöm!

(#16308) Kronus


Kronus
tag

Sziasztok!

Miért van az, hogy egy 500W -os táppal kevésbé melegszik és ezáltal kevésbé pörög a VGA venti mint egy nagyobb 620W -as táppal? Ugyanazokkal a játékbeállításokkal és ugyanakkora fps-el.

(#16309) 04ahgy válasza Kronus (#16308) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Mi a két táp típusa konkrétan?

(#16307) ingalls: nem gond a halk sípolás egyáltalán. Valószínűleg a készenléti kör. A magyarázat amúgy: [link].

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#16310) ingalls válasza 04ahgy (#16309) üzenetére


ingalls
senior tag

Köszönöm a választ!
Világos is, engem nem is a halk zaj zavar, de valamire mégis gondol az ember, ha egy alkatrész, ami egyszer majdnem néma volt, pár év után zajongani kezd - ha halkan is.

(#16311) Kronus válasza 04ahgy (#16309) üzenetére


Kronus
tag

Corsair CX 500W és Seasonic M12 II 620W

Corsairral nem tudom pontosan milyen fordulaton ment a venti és hány fokos volt mivel zajban nem volt eltérés az alap állapottól így nem is foglalkoztam vele. (alapon 18%-on megy a venti és max minimálisan emelkedhetett a fordulat a Corsairral így gondolom a hőfok is jelentősen elmaradt a Seasonictól)

A Seasoniccal a VGA 85fokig melegszik 71% venti fordulat melett. A VGA nincs tuningolva, alap órajelen ketyeg.

(#16312) 04ahgy válasza Kronus (#16311) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Egyik táp sem gagyi pedig. Fura eset, nem tudok még lehetséges magyarázatot sem...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#16313) feco1


feco1
csendes tag

Hali!

Megjött a csere tápegység(ez már a harmadik), most a szerviztől, de sajnos ez is ugyan azt produkálja, mint az első kettő.
-Ha áramtalanítás után indítom a pc-t, normálisan elindul a táp.
-Ha kikapcsolás után indítom(nincs áramtalanítva), akkor elsőre csak felpörögnek a ventilátorok,villan a visszajelző led,majd megáll, s csak másodikra indítja el a pc-t a tápegység.
A táp egy Corsair CS750M. Ha felpörög , teljesen rendben működik, de egyszerűen nem hajlandó elsőre elindulni.
Lehetséges, hogy az alaplap(asus sabertooth P67) és a táp nem kompatibilis.
Vagy küldjem ezt is vissza, már ég a pofim kicsit.
Előre is köszi a segítséget.

"Hülye lehet az ember, én is szoktam hülye lenni. Talán többször is mint kellene, de bunkónak, Barátom! Bunkónak születni kell!"

(#16314) troll81 válasza feco1 (#16313) üzenetére


troll81
addikt

szia én is tapasztalok ilyent meg lepett de miért cm 600 as táp intel 3770 el meg asus lappal meg fogom nézni h másik táppal csinálja e ha nem akkor a táp megy :K

(#16315) feco1 válasza troll81 (#16314) üzenetére


feco1
csendes tag

A régi tápommal normálisan üzemel.

"Hülye lehet az ember, én is szoktam hülye lenni. Talán többször is mint kellene, de bunkónak, Barátom! Bunkónak születni kell!"

(#16316) troll81 válasza feco1 (#16315) üzenetére


troll81
addikt

vicces bár ha nincs baja engem nem zavar de meg lepett :K nem tudom mi lesz igy vele:)

(#16317) feco1 válasza troll81 (#16316) üzenetére


feco1
csendes tag

Az az érdekes, hogy ha jól meghajtom a tápot, s utána(melegen),leállítom, majd 1-2 perc múlva indítom, simán elsőre elindul. A készenléti ágra gyanakszom, talán kiszáradt elco. De basszus ez egy új táp 4 hét alatt 3x lett cserélve.

[ Szerkesztve ]

"Hülye lehet az ember, én is szoktam hülye lenni. Talán többször is mint kellene, de bunkónak, Barátom! Bunkónak születni kell!"

(#16318) troll81 válasza feco1 (#16317) üzenetére


troll81
addikt

én is bontottam ujj volt nem értem ha zavar kicserélem :R

(#16319) bajusz15


bajusz15
senior tag

Sziasztok!

Táp: hkc usp 5580, a gép pedig új alapot kapott: i5-4440 és msi z87 g45 gaming lap. A táp előtte is adott ki sípoló hangokat néha-néha, de kábel-mozgatás segített rajta. Most viszont működés közben semmi baja, tökéletesen megy, a gond kikapcsolás után jelentkezik, elkezd sípolni folyamatosan, csak a táp kikapcsolása segít a hátulján lévő kapcsolóval. Valaki tapasztalt már ilyet? Mi lehet a gond?

(#16320) 04ahgy válasza bajusz15 (#16319) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A készenléti körből az alaplap vesz fel áramot, és a készenléti kör működésének sípolással manifesztálódó melléktermékét hallod. Ez önmagában még nem rendellenes. [link].

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#16321) szelim74 válasza feco1 (#16313) üzenetére


szelim74
csendes tag

Nem akarok huhogni, de simán lehet inkompatibilitás. Én is most futottam bele egy ilyen szituba.

(#16322) feco1 válasza szelim74 (#16321) üzenetére


feco1
csendes tag

lehet, de csak az nekem a furi, hogy melegen elsőre elindul...meg kicserélte a szerviz az előzőt.

"Hülye lehet az ember, én is szoktam hülye lenni. Talán többször is mint kellene, de bunkónak, Barátom! Bunkónak születni kell!"

(#16323) Televan74


Televan74
nagyúr

Adata HM 650W -os táppal elindul a gép. Magától belép a biosba. És ha ki szeretnék lépni akkor is ott marad. Másik táppal tökéletesen megy a gép. Táp hiba?

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#16324) feco1 válasza Televan74 (#16323) üzenetére


feco1
csendes tag

már kezdek egyre biztosabb lenni a kompatibilitási hibában

"Hülye lehet az ember, én is szoktam hülye lenni. Talán többször is mint kellene, de bunkónak, Barátom! Bunkónak születni kell!"

(#16325) JSHammer


JSHammer
tag

sziasztok!

Adott egy chieftech ctg-750c táp

Bedugás után rögtön eldurrant a bizti!

Rendeltem is 10a/250v/t biztit, scak sajna az alján van két smd ellenállás a j13 és a j46 amiken 000 felirat van!

a gép már bekapcs előtt ,bedugáskor durrant!

nem értem hogy a két ellenállás mitől ment szét, és hogy ha kicserélem benne a biztit ,akkor jólehet a táp?:)

[link]

A képen látható a j13 és a j46:)

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#16326) 04ahgy válasza JSHammer (#16325) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A 000 az rövidzár, átkötés, áthidalás, nulla ohm. Nem véletlen durrant el az sem, és a bizti sem, az APFC-d valamelyik komponense zárlatos.

Bizti csere nem lesz elég.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#16327) fero02 válasza JSHammer (#16325) üzenetére


fero02
veterán

Valami masszív zárlat van a panelon. Ha cseréled a biztit, akkor megint el fog durranni. A 000-ások csak átkötések, nincs értékük.

Én a helyedben nem erőltetném a működtetést, hanem gyorsba keresnék egy hozzáértő szakembert, aki ránéz és megállapítja a hiba okát.

(#16328) JSHammer válasza fero02 (#16327) üzenetére


JSHammer
tag

Szia Egyébként a tápnak semmi baja nem volt..szétszedve se volt..csak a gépet porszívózták ki...és már bedugáskor jelentkezett a probléma..már rá indítás előtt is zárlatba mehet?! :o

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#16329) 04ahgy válasza JSHammer (#16328) üzenetére


04ahgy
nagyúr

1 - gépet nem porszívózunk. Nem minősíteném, aki azzal áll neki. A gépet sűrített levegővel fújjuk ki.

2 - egyik lekapcsolás után bekapcsolva is lehet ilyen baja, akkor is, ha csak állt az asztalon, porszívózás nélkül.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#16330) JSHammer válasza 04ahgy (#16329) üzenetére


JSHammer
tag

Hát igen:)

sajna láttam már durvábbat is, én kompresszorral takarítom(olaj nélkülivel ;))

EGyébként arra alapoztam hogy csak bizti csere elég lehet, mivel a delikvens házában a 230 -on 250 feletti érték is mérhető:)

dvd lejátszó tápján a fesszabályzó is tubarózsaként nyílt meg:)

ebből gondoltam...

[ Szerkesztve ]

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#16331) fero02 válasza JSHammer (#16330) üzenetére


fero02
veterán

Ha jól tudom a plafon 242V a hálózaton. Nem tudom milyen messze lakik a transzformátortól, de ha távolabb, akkor végképp nem hinném el azt a 250+V mért (?) értéket. A dvd lejátszóban is kapcsoló üzemű táp van (általában 110-240V), azokban csak szekunder oldalon szokott (vagy még ott sem) lenni fesz szabályzó, de az is sok dolog miatt durranhat el.

(#16332) JSHammer válasza fero02 (#16331) üzenetére


JSHammer
tag

hát olyan 60m-re lakik:)

[ Szerkesztve ]

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#16333) fero02 válasza JSHammer (#16332) üzenetére


fero02
veterán

Az én házam a trafó után a 2. bekapcsolás (1 oszlop köz), de még sosem mértem ilyen magas értéket.

A barátod kérdezgesse körbe a szomszédokat, hogy másnál is előfordul-e hasonló hiba. Ha nem, akkor a saját hálózatán belül keresendő a hiba (pl hibás kötés). Ha másnál is van, akkor fel kell venni a kapcsolatot a szolgáltatóval.

De ez itt már off.

Még valami: az utcában, ahol a barátod lakik, nincs valami komoly műhely? Olyanra gondolok, komoly gépek dolgoznak, de nem non-stop termelés zajlik. :U

[ Szerkesztve ]

(#16334) JSHammer válasza fero02 (#16333) üzenetére


JSHammer
tag

szomszédjában-ban is minden "hal" meg...:) főleg lcd és pc:D

Akkor a táp gyakorlatilag kuka:)!

Ez a konklúzió!

köszi szépen mindkettőtöknek:)

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#16335) JSHammer válasza fero02 (#16333) üzenetére


JSHammer
tag

3 eszterga, egy recéző, két db CO hegesztő:D

[ Szerkesztve ]

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#16336) fero02 válasza JSHammer (#16335) üzenetére


fero02
veterán

Barátodnál véletlen nem 3 fázis van?

(#16337) JSHammer válasza fero02 (#16336) üzenetére


JSHammer
tag

szia:)

igen:)

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#16338) fero02 válasza JSHammer (#16337) üzenetére


fero02
veterán

Akkor mihamarabb hívjon villanyszerelőt és nézesse át a hálózatát, mert a nullája döglődik... Ezért mér annyit...

(#16339) moha21 válasza fero02 (#16338) üzenetére


moha21
addikt

vagy akár semmi köze sincs hozzá. Az még érthető lenne, ha a nagy induktivitású hegesztőtrafó bekapcsolása utána leesne a feszültség, de így szerintem nem egyértelmű.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#16340) fero02 válasza moha21 (#16339) üzenetére


fero02
veterán

A nulla hibája miatti fáziseltolódás pont ilyen tüneteket produkál. Hívjanak csak ki egy szerelőt, mérjen rá. Az olcsóbb, mint majd minden elektromos készüléket cserélni.
Náluk amúgy sem a feszültség eséssel (ingadozással) van a probléma, hanem állandóan több van a megengedettnél.

[ Szerkesztve ]

(#16341) moha21 válasza fero02 (#16340) üzenetére


moha21
addikt

De annak mi köze van a hegesztőműhelyhez? Mert azért feleslegesen elég költséges mulatság végignézni a saját majd más épületét. ha meg minden háznál gond van, akkor leginkább szolgáltató, de ők is kiszámlázzák, ha feleslegesen mennek ki.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#16342) fero02 válasza moha21 (#16341) üzenetére


fero02
veterán

De hol mondtam én olyat, hogy köze lenne hozzá? Az csak egy korábbi kérdésemre volt válasz, de ott meg is állt a történet. Kijön a szerelő, méricskél kicsit, megnéz pár kötést...ez fél, max 1 óra. Ezalatt sominden megállapítható. És ha ő is úgy látja (hogy nem házon belül van a probléma, vagy plombát kell bontani), akkor tényleg szólni kell a szolgáltatónak, mert ez nem játék.

(#16343) coleen


coleen
aktív tag

Sziasztok,

Az a problémám, hogy a frissen vásárolt Seasonic M12II Bronze 750W tápom a szintén új FractalD R4 házamban zörög! De nem kicsit, hanem pl. egy esti gépezésnél az egész szobát finoman bezengi :(((

Először a házra gyanakodtam, de kiderült, hogy a tápból jön a zörgés: a beépítés módja az, hogy a ráccsal felfelé van beépítve, tehát az alaplap irányába néz a táp venti és a méhsejtrács. A zörgés pedig konkrétan ennek a rácsnak a rezonanciája, mivel amikor kézzel óvatosan megnyomom, akkor elmúlik a ricsaj.

Mit javasoltok? Egy 35e Ft-os tápnál ez normális?!

Köszönöm,
Coleen

[ Szerkesztve ]

(#16344) JSHammer válasza coleen (#16343) üzenetére


JSHammer
tag

szia

a gép talpainál is körül kell nézni:)

vagy esetleg meghúzni a csavarokat....

valami keményebb műanyaggal (esetleg)! [nehogy azt higgyjék hogy szétszedted bár a matrica helyén:D]

üdv

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#16345) coleen válasza JSHammer (#16344) üzenetére


coleen
aktív tag

Köszönöm a tippet, ezeket meg fogom nézni!

Arra is gondoltam, hogy talán érdemes lenne lefelé fordítanom a tápot, mivel a ház alján van porvédő finomszűrő.

(#16346) nyega válasza coleen (#16345) üzenetére


nyega
tag

Szia!

Szándékosan építetted be megfordítva?

Igen, úgy jobb lenne, mert alulról szívja a friss levegőt.

[ Szerkesztve ]

(#16347) Kronus


Kronus
tag

Sziasztok!

Mai nap beszereltem egy RM 750W... minden jó és szuper, deee a ventit még nem sikerült működésre bírnom...
Elvileg ugye csak 40% teljesítménynél indul be, de én akárhogy terhelem meg se moccan.
Valami tipp?

A másik kérdés: van rajta C-link kimenet amihez a kábel egy 3 és egy 2 pines csati tartozik. Ezeket hova kellene dugni? a 3 pines gondolom rámehet egy alaplapi venti csatlakozóra és a 2 pines?

(#16348) tornas válasza Kronus (#16347) üzenetére


tornas
őstag

"Elvileg ugye csak 40% teljesítménynél indul be, de én akárhogy terhelem meg se moccan.
Valami tipp?"

A gépeddel nem tudod azt a teljesítményszintet elérni, aminél a ventije elindulna.

A C-link (Corsair-Link) kábelről tájékozódj a Corsair oldalán vagy a tápod kézikönyvében! Ez valami monitorozó kábel lehet, amihez valszeg egy szoftver is tartozik, amit szintén a Corsair oldaláról tölthetsz le.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#16349) coleen válasza nyega (#16346) üzenetére


coleen
aktív tag

Szia,

Azért építettem be felfelé pozícióban, mert olvastam olyat is, hogy ha lefelé van beépítve, akkor a ventit felfelé nyomja, ami szintén nem egészséges, ill. zajt adhat ki. Bár lehet, hogy ez hülyeség :DDD

Coleen

(#16350) Kronus válasza coleen (#16343) üzenetére


Kronus
tag

Örülj, hogy csak zörög... nálam kattogott :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.