Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-28 23:38:02

LOGOUT.hu

Jó adatátviteli sebességhez megfelelő adatkábel is kell, nem elég a drága switch és hálókártyák. Ennek a kiválasztásában próbálunk segíteni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#658) inf3rno válasza hutibo (#657) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Arra kell nagyon odafigyelni, hogy ne ilyet vegyél, aminél 45°-ban megy be a falba:

Ezek lehet, hogy jók cat5e-re meg hasonlókra, de nálam cat6a S/FTP-nél nem volt hely a kábelnek, hogy elforduljon, annyira vastag volt.

A 90°-os a jó, ami így szemből megy:

Én elsőre vettem egy 3-as Legrandot 45°-osat, aztán miután széttörtem a feszegetéssel, azután rendeltem Amazonról valami random 4-es 90°-osat. Gondolom kínai, legalábbis elég gagyi az anyaghasználata, de amire kell, arra működik. Ami nem volt egyszerű mutatvány, hogy szabvány szögletes szerelődobozt találjak hozzá. Végül sikerült netről rendelni, amire valahogy fel tudtam csavarozni, de szerintem ha megrángatnám egy kicsit, akkor simán ki tudnám szakítani falból az egészet. Ha találsz ennél jobbat, akkor mindenképp írj, hátha másnak hasznos lesz.

A 45° vs 90° érdekes amúgy. Kábelcsatornában elképzelhető, hogy a 45°-os bekötés a jobb, falba szerelődobozzal meg mindenképp a 90°-os.

Ha neked csak 2-es vagy 1-es kell, mert nem akarsz annyi kábelt vinni, akkor azt találsz itthon is. Google pl ezt dobta: [link] De nézz körül, szerintem még rengeteg webshop árul ilyesmit. Itt még Schneider is van, azt hiszem azt írtad, hogy neked az jön be: [link].

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.