Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) ZCoyote válasza #16695808 (#872) üzenetére


ZCoyote
őstag

Akkor már inkább ez.

Romani ite domum.

(#902) szoke12


szoke12
őstag

Hali!
A FreePascal-al szeretnék ismerkedni egy kicsit. Nem tudom, hogy innen mit kell letölteni, hogy hozzá tudjak kezdeni a programozás tanulásához.
Gondolom, hogy valaki csinált ilyesmit hajdanán, vagy akár most is. Szóval mit szedjek le?
Előre is köszönöm! :R

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#903) gyulank


gyulank
addikt

Mi a különbség az Alternate, és a Desktop telepítők közt?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#904) hcl válasza gyulank (#903) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az alternate nem úgy települ, mint a szokásos, asszem defaultból egy karakteres felülete van. De ugyanazt rakják fel.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#905) chab7


chab7
addikt

Irgum burgum. Egyre jobban ábrándulok ki az Ubuntuból. Most egy családtag gépere akartam feltenni a 12.04 -et, 64 bitest. Felmegy szépen. ATI zárt meghajtót is felajánlja, fel is teszi. Reboot. Jönnek a frissítések. Lefutnak. Majd ismét reboot.
Majd a friss rendszeren (amin még semmi nincs, épp csak fel van téve) gondoltam kijelentkezek és 2D-re váltok, mert nincs sok ram, legyen lájtosabb a rendszer - de itt konzolba befagy, el sem jut a bejelentkező képig.
Ctrl+Alt+F1 -> reboot
Innentől belépve csak a háttér fogad, se dash se tálca se semmi :)) :)) :))

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#906) Kendek válasza gyulank (#903) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ja-ja, az alternatív telepítő szöveges módú, és egyenként telepíti a csomagokat. A desktop telepítő pedig grafikus, és rendszerképet másol. Ebből következik, hogy ez utóbbi felhasználóbarátabb és lényegesen gyorsabb mint az előbbi.

<-ƘƘ->

(#907) #56573440 válasza chab7 (#905) üzenetére


#56573440
törölt tag

egy eleve kevés ramos gépre tényleg nem akarlak megsérteni de miért rakod rá a 64 bites ubit? attól még hogy a proci tudja teljesen fölösleges, még ha lenne benne 4+ giga meg mondjuk olyan progikkal használná amihez jó ha 64 bites van, de anélkül... szerintem a 32 bites bőségesen ugyanazt hozzná (64 bitest én csak teszteltem a fenti okok miatt, és nálam is voltak gondjai)

(#908) chab7 válasza #56573440 (#907) üzenetére


chab7
addikt

Jó most lényegtelen hogy 32/64, ebből a szempontból. Azért azt nem vártam volna, hogy rögtön ilyet produkáljon.
64 bites meg gondoltam a kétmagos procival csak jobban ellenne. Ram majd kerül bele ha döcögősnek bizonyulna így. Még kap egy esélyt alapból Lubuntuval ez a Unity amúgy sem igazán barátságos a régebbi gépekkel. A kisebb felbontású monitoron bal oldalon levesz rögtön egy sávot amitől az ablakok zavaróan kisebbek.
Biztos jó az új erős gépeknél meg a nagy felbontású monitoroknál, de sajnálom, hogy az évekig hőn szeretett oprendszerem ennyire megváltozott. Ez van.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#909) #56573440 válasza chab7 (#908) üzenetére


#56573440
törölt tag

gnome classic +2d? nekem se kraftos a gépem de egy su2300+igp+2g ram-on szalad mint a szél, nálam atomstabil hekkelés nélkül, szintén kétmagos, de ettől a 32 bites is ugyanolyan jól kezeli, nem igazán fogsz komolyabb sebességnövekedést tapasztalni semmilyen téren a 64 bites rendszer miatt, csak megszivatod magad néha teljesen fölöslegesen.

(#910) hcl válasza chab7 (#905) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Lubuntut neki.

Mutogatni való hater díszpinty

(#911) kertsa


kertsa
senior tag

(#912) chab7 válasza hcl (#910) üzenetére


chab7
addikt

Épp folyamatban ;)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#913) God Vazzeg válasza kertsa (#911) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Kapcsold ki a dhcp-t és adj meg neki kézzel ip-t, nézd meg mizu. Lehet csak a routert kell újraindítani :D

(#914) gyulank


gyulank
addikt

Átméreteztem a meghajtóm, amin mindenem volt, és üresnek jelzi, és a Partíció listán felkiáltójel van. :Y Vissza lehet valahogy állítani a fájlokat? :F

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#915) kertsa válasza God Vazzeg (#913) üzenetére


kertsa
senior tag

Nem segít egyik sem. Tegnap még jó volt, ma reggeli indítás óta csinálja ezt. Nincs valami parancs, hogy teljesen töröljem a hálózati beállításokat? Majd aztán újra beállítanám:)

(#916) God Vazzeg válasza kertsa (#915) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Én nem nagyon vágom, de itt nézelődj, van benne pár érdekes ötlet :)

(#917) Kendek válasza gyulank (#914) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én biztosan nem méreteztem volna át fontos adatokkal teli NTFS fájlrendszerre formázott partíciót Ubuntu alatt. Az NTFS egy zárt fájlrendszer, úgy lett visszafejtve a kódja, hogy Linux alapú rendszereken is használni lehessen. Szerintem akkor jársz a legjobban, ha azt teszed amit javasol, Windows alatt futtasd az ellenőrző parancsot.

<-ƘƘ->

(#918) kispx


kispx
addikt

Üdv,

bemásolom ide is, elvégre a Mint nem áll túl messze az Ubuntutól, és itt nagyobb a forgalom.

Akadt egy pár problémán a legújabb Linux Mint-tel. A frissítéskezelő nem akarja automatikusan jelezni, hogy van elérhető frissítés, pedig az indítópultban benne van a frissítéskezelő.(Ubuntuban és Lubuntuban automatikusan feldobott egy ablakot indulás után pár perccel, hogy elérhető frissítés)

A hibernálás nem működik. Rákattintok a leállításra ott csak a felfüggesztés, újraindítás, és a leállítás van. (Ubuntuban sem volt hibernálás). Viszont a Lubuntuban volt és működött is.

A felhasználói fiók típusa jelenleg rendszergazda (de azért sudozni kell). Úgy hallottam, hogy alapértelmezetten nem rendszergazdaként hozza létre a felhasználói fiókot a Linux. Érdemes szabványosra átállítani a fiók típusát vagy maradhat úgy?

A válaszokat előre is köszönöm.

(#919) Kendek válasza kispx (#918) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A Linux Mintnek beépített, saját frissítéskezelője van, nem az Ubuntuét vagy a Debianét használja. Ennek azon egyszerű oka van, hogy közvetlen használja e két anyarendszer tárolóit. Ellenőrizni kell a kiadott frissítések kompatibilitását, nehogy azok hazavágják a rendszert. Egy sima függőségi probléma, avagy egy Mintnél nagyobb verziószámú Ubuntus csomag telepítése máris nagy galibákat okozhat.

A hibernáláshoz minimum akkora cserepartícióra van szükség, mint amennyi központi memória található a gépben. Ha ez a feltétel nem teljesül, akkor nem lehet hibernálni.

Ha a felhasználód tud sudozni, akkor máris rendszergazda vagy. A jelszavad megadása után bármit tehetsz a gépen, ennél nagyobb jogosultsági szint nincs. Ha szabványosra állítod át a fiókodat, akkor nem leszel rendszergazda.

<-ƘƘ->

(#920) gyulank válasza Kendek (#917) üzenetére


gyulank
addikt

Azóta felraktam a Win7-et, és még csak hibát sem ír szerencsére. ;)
De ahhoz, hogy ezt a partíciót nagyobbá tehessem, a másikat kissebre kell vennem, hogy a fájlokat áthelyezhessem, mielőtt törlöm a mellette lévőt. Ha az elejét is húzhatnám jobbra, nem csak a végét, akkor egyszerűbb lenne, de így lehet, hogy letörlöm ezt a Wint, hogy legyen hely, és előlről kezdem. A Win 33 Gigával is szeret tele menni egy idő után, úgyhogy ez a 25 nem az igazi. Már így is szét mentettem minden-felé amit tudtam, de ennyi maradt.
Bár még van egy másik Winyóm amin van valamennyi hely, de az csak úgy működik, ha Masterre állítom, de akkor ez a Win nem indulna, vagyis arra is fel kéne telepítenem, aztán innen törölni, aztán onnan méretezni, aztán onnan törölni, és újratelepíteni ezen. :DD
Már ha szerinted Win alatt biztonságosabb, akkor inkább úgy csinálom.
De inkább a másik lemezre másolom amit tudok Linux alatt, aztán ezen folytatom.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#921) hcl válasza gyulank (#920) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mákod van... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#922) buktagt540


buktagt540
senior tag

3.2.0.24 kernellel volt valakinek hálókártya driver problémája?
Nekem 3.0.0.17es kernellel megy minden aztán jött a .23as amiben nem hajlandó észlelni a csatlakoztatott ethernet kábelt..24es kernellel dettó,csak társul hozzá a használhatatlanság.Gondolok itt arra,hogy pl. megnyitom a saját fájlokat,navigálnék tovább erre meghal/fagyás stb...Kicsit dühít a dolog,olyan windows feeling.Most mindig a 3.0.0.17es kernelt használom,csak már van egy halom frissítés,köztük kernelre vonatkozó is.Szerintetek javítva lehet már a problémám?A hálókártya driver megvan,és fel is tudnám rakni,ha használható lenne és nem zárulna be minden.(chrome meg se nyílik)

Tapasztalt valaki hasonlókat?
(P4,1,5gb RAM,Intel alaplapi hálókártya)

[ Szerkesztve ]

(#923) kispx válasza Kendek (#919) üzenetére


kispx
addikt

Valószínűleg akkor azért nem jött elő a frissítéskezelő, a Mint által tesztelt frissítések még nem érkeztek.

Megnéztem a top paranccsal a swap méretét, és tényleg kevesebb. Bár emlékezetem szerintem én 2 Gb-ot adtam meg particionáláskor a swapnak. De nem sok különbség van.

A fiók típusa maradhat így? biztonság szempontjából. Én vagyok az egyedüli felhasználó.

[ Szerkesztve ]

(#924) Kendek válasza kispx (#923) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha a fiók típusát megváltoztatod szabványosra, akkor csak magaddal tolsz ki. Kell a gépre egy rendszergazda, különben még telepíteni sem tudsz semmit sem. De ahogy érzed, ha elakarod zárni magadat a rendszertől, akkor hajrá.

<-ƘƘ->

(#925) kertsa válasza God Vazzeg (#916) üzenetére


kertsa
senior tag

Végigzongoráztam egy csomó lehetőséget, semmi sem segített. Kapott egy új firmware-t, és lám azonnal kapcsolódott. Érdekes, mert ez volt rajta eddig is.

Tegnap volt egy kiadós vihar áramszünettel fűszerezve. Lehet az tett be neki. Csak akkor azt nem értem, hogy windóz alatt meg miért ment :F

[ Szerkesztve ]

(#926) God Vazzeg válasza kertsa (#925) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ezek az igazi x-aktás dolgok, de ügyes vagy hogy megoldottad :K Live rendszerrel próbálkoztam volna még a helyedben, de akkor az se segített volna ezek szerint :U

(#927) kertsa válasza God Vazzeg (#926) üzenetére


kertsa
senior tag

LinuxMint 13 live rendszerrel próbálkoztam, de ott sem ment. Ami érdekes, hogy most megint betöltöttem a live disket és nem csatlakozik a netre :( Ubuntu és windóz viszont most oké. A live OS az miért nem jó? Lehet, hogy telepítés után szedné le a drivert hozzá? :)

[ Szerkesztve ]

(#928) hcl válasza buktagt540 (#922) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Próbáltál másik Intel drivert? Illetve ha Marvell chipes, akkor a Marvelltől kell leszedni.
Esetleg egy PCI-os hálókarit bele, és csók.

Ha régebbi kernellel bootolsz, akkor jó? Biztos nem a hálókártya halt meg?
RAM rendben?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#929) kertsa


kertsa
senior tag

És ami még érdekelne. Ubuntu és Kubuntu között mi a különbség? Azt láttam a képek alapján, hogy a felület. De azon túl. Mennyire van kompatibilitás a két OS között. Esetleg van erről a témáról bővebb leírás?

(#930) hcl válasza kertsa (#929) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Csak a felület különbözik. A Linuxra írt programok kb. minden disztróval működni szoktak, Ubuntun belül meg még kevésbé szokott gond lenni az egyes változatok között.
Annyi az egyetlen hátrány, hogy ha nem az adott felületre készült programot teszel fel, akkor az egy csomó mindent feltesz magának a másik változatból, hogy működni tudjon. De ez a helyfogyasztáson kívül más gonddal nem jár.

Mutogatni való hater díszpinty

(#931) Kendek válasza kertsa (#929) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az egyik GNOME asztali környezetet szállít, a másik pedig KDE-t. Rengeteg írást találhatsz ezekről a neten.

<-ƘƘ->

(#932) kertsa


kertsa
senior tag

Azt olvastam, hogy lehet telepíteni a KDE felületet ubuntu-ra és a bejelentkezésnél kiválasztani, hogy melyiket akarom használni. Pontosan mit is telepítsek? Gondolom szoftverközpont... :)

szerk: találtam egy ilyet... sudo apt-get install kubuntu-desktop , ez jó lesz?:)

[ Szerkesztve ]

(#933) hcl válasza kertsa (#932) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen, jó lesz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#934) leslieke válasza kertsa (#932) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Igen. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#935) szaszayanou válasza kertsa (#932) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Jó lesz :)

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#936) kertsa


kertsa
senior tag

Ez már az x-akták következő része. ;] Feltelepítettem a KDE felületet. A bejelentkező ablaknál csak Ubuntu és Ubuntu 2D lehetőség van, és megint nincs internetkapcsolat :F

[ Szerkesztve ]

(#937) God Vazzeg


God Vazzeg
veterán

Eladtam a gépem, átköltöztem egy teljesen másik konfigba a linuxommal. Vicc: elsőre ment minden :C

Egy opás van: van egy geforce 8600gt benne, hiába telepítek neki zárt meghajtót, sehogy sincs 3D :F Próbáltam a beépített 2 félével is, vettem fel ppa-t, onnan is, de semmi eredmény. Aktiválom, meg is csinálja, újraindítom, és bár írja hogy aktiválva van, de mégse megy :U

Régi lenne a 8600gt neki?

(#938) God Vazzeg válasza God Vazzeg (#937) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Közben rájöttem hogy nekem nem az nvidia-current csomag kell ehhez a kártyához, hanem az nvidia-173. Viszont azt meg nem lehet telepíteni, mert törött függőségei vannak :F Na mindegy, egyelőre kibírom 3D nélkül :W

(Radeon 9200se és radeon 9600xt is van itthon, egyikkel se megy a 3D. Túl régiek biztos :U )

(#939) God Vazzeg válasza God Vazzeg (#938) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ez van-e: [link] (Bocsi hogy ennyiszer írok, csak szedem össze az infókat, úgy látom ez másnál is problem :U )

(#940) buktagt540 válasza hcl (#928) üzenetére


buktagt540
senior tag

A régebbi kernellel hibátlan a működés3.2.x.x től kezdődöen jönnek a problémák.

(#941) hcl válasza buktagt540 (#940) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor jöhet a többi javaslat : konkrétan milyen hálókártya, milyen driverrel (modullal)?

Mutogatni való hater díszpinty

(#942) kertsa


kertsa
senior tag

Érdekes dologra lettem figyelmes. Van itthon 2 laptop. Ha elindítom az egyiket Windows-al és utána indítom a másik laptopot Linux-al, akkor a Linux-os gép nem csatlakozik wifin keresztül a routerhez. Ha a Linux-ot indítom előbb akkor csatlakozik, utána a Windows is, és nem szakad meg a Linux-on a netkapcsolat.

Telepítettem Kubuntut. A hálózatkezelőbe a saját routerem mellett felkiáltójeles pajzs van és minden más router mellett zöld. Hogy tudom beállítani, hogy a saját routerem mellett is zöld pajzs legyen? Ha jól sejtem ez lehet a gond.

[ Szerkesztve ]

(#943) TomBoy1986 válasza kertsa (#942) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Szia, emlékeim szerint ezt akkor szokta mutatni, ha nincs WPA/WPA2/WEP kódolás bekapcsolva.

Router konfigjába belépsz és beállítod a WPA kulcsot, amit minden kliens gépen is be kell állítani az első routerre történő csatlakozáskor. MAC szűrés nem elég, mivel az könnyedén klónozható.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#944) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Nemrég vásároltam egy másik laptopot, ami ez volna: HP G6-1306sh

Ha megnézitek a specifikációt, akkor látszik, hogy ebben két videokártya van, egy HD6520G, valamint egy HD6400 (7450M a HP szerint). Feltettem rá a kubuntu 12.04-et.

Erre pedig az AMD honlapjáról leszedett drivert (12.04). Arra lettem figyelmes, hogy az asztalon kissé lassan mozognak az ablakok, ha bekapcsolom az asztali effekteket. Feltettem tegnap a mesa-utilst, hogy számszerűsítsem és összehasonlítsam a grafikus teljesítményt és a következőket láttam:

asztali X4@ 3.25GHz + HD4850(800shader) =~8000FPS
HP 4525s (HD5470 - 80shader) =~ 4000-4500FPS
asztali E6700 + 8400GS =~ 2800FPS
HP G6-1306 =~200-500FPS

Elkövettem szerintem a telepítésnél egy hibát egyébként:
feltettem a gyári zárt drivert (még szánalmasabb volt a teljesítmény). Mindezt gui-val, s azzal le is szedtem mielőtt feltettem a 12.4-es catalystot. ez azonban nem tudom, hogy elég volt-e az eltávolításához.

Megnéztem, aticonfiggal és úgy tűnik, hogy a crossfire nem működik. aticonfiggal létrehoztam:

aticonfig --adapter all --cfa
aticonfig --adapter all --crossfire=on

De igazából nem látni javulást. Reggel kipróbáltam az experimental 12.06 drivert, ezzel némileg javult talán a teljesítmény, de így is édeskevés, mert csak kb. 800FPS, valamint igazából a három fogaskerék a glxgearsben ekkor nem is forog...

Van-e valami ötlet, hogy mit lehetne megpróbálni (a windowson kívül), hogy normálisan működjön ez a tetű crossfire.

Válaszokat előre is köszönöm.

U.i.:
Nekem az is nagyon jó megoldás lenne, ha a 6400-ast teljesen ki lehetne kapcsolni, mert vélhetően akkor is javulna a teljesítmény. A hogyanját azonban nem tudom :(

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#945) PuMbA válasza TomBoy1986 (#944) üzenetére


PuMbA
titán

Ha jól tudom akkor Linux alatt nem működik teljesen jól Hybrid Crossfire. Egy ilyesmi laptoppal találkoztam zárt AMD driverrel és a két VGA között lehet kapcsolni a CCC-ben, de ahhoz X servert kell újrainditani.

[ Szerkesztve ]

(#946) alfa20


alfa20
senior tag

sziasztok,

ubi 11.04-en szeretnék tv-zni, USB tunerrel, VNC-vel működik, minden, de én jobban szeretnék egy picivel, próbáltam a Myth és az XBMC felületet, de ezekkel valahogy sehogy sem sikerült működésre bírni, néztem sok oldalt, de nálam nem működtek ezek.
Nincs véletlen valami más olyan alkalmazás mint a myth vagy az xbmc?

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#947) TomBoy1986 válasza PuMbA (#945) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Igen, az benne van a CCC-ben, hogy választhatsz energiatakarékos és nagy teljesítményű mód között, ami nekem is erre utalna. Csak nem nagyon vettem észre változást a két mód között.

Btw. elég egyébként újraindítás helyett kijelentkezni is?

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#948) Nagytalp válasza TomBoy1986 (#944) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Precise-hez nem találtam de elvileg itt egy fix.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#949) eddie17 válasza TomBoy1986 (#947) üzenetére


eddie17
addikt

Nekem hasonló a problémám, hogy az integrált intel és az nvidia kártya között nem vált az ubuntu, hanem csak az integráltat használja, de közben megy a nagy kártya is mert 3 óra akksiról, windowson pedig 6 óra... Van valami bumblebee projekt, de nem automatikus, plusz nem is működött nálam rendesen...
Bocs, hogy válaszként írtam, csak hasonló ez a probléma is. Csak nem AMD-vel.

(#950) PuMbA válasza TomBoy1986 (#947) üzenetére


PuMbA
titán

Nem elég kijelentkezni. Vagy újraindítod vagy: sudo restart lightdm

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.