Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Peter789


Peter789
senior tag

sziasztok!

adott egy ubuntu 12.04 LTS, 3.2.0-23-generic-pae kernellel

mivel az RT2x00 driver nem tartalmazza az RT5370-es wifi csipp támogatását - experimental opcionális a kernel menuconfig-ban - ezért ezt a modult újra kellene forgatnom, de egyszerűen nem tudok rájönni, hogy hogyan tudok hozzájutni a jó kernel csomaghoz. találtam egy 3.2.0 -t, de a modprobe eldobál invalid module format üzenettel. gondolom az a baja, hogy nem pont a 3.2.0-24-et dobja vissza a modinfo...

a ralink féle rt2800sta drivert próbáltam és nem jó, nem lehet vele master módba kapcsolni az adaptert - nem működik mint AP. a linux kernelben lévő rt2x00 jó lenne, mert egy RT3070-es adapterrel működik is, csak a másik csipp támogatását is szeretném valahogy beleforgatni...

plz segítsen valaki, már semmi ötletem nincsen...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#52) aag


aag
őstag

Más: A gmail levél-ellenőrzőhöz kellene magyar hang. Hogy: "levél érkezett", vagy ilyesmi. Tudtok ilyet?

Más: A Mayán a Firefoxban hiányzik a Google kereső. Hogyan lehet azt oda bevarázsolni? Mert sehogyan sem sikerül. :B

Más: nagyon gyors a Maya. Megvannak még a telepített 12.04-es rendszereim. Vissza is mentem, hogy akkor ez a gyorsaság csak érzés, vagy valóság. Nagyon úgy néz ki, hogy valóság. Pattogósabb minden. Pedig ugyanaz a gép, ugyanaz a winyó. Ráadásul atomstabil a 32 bites MATE. Pedig ugyanaz a kernel. szóval ezekszerint nem volt igazam. Az instabilitást valami más okozza az ubuntu verziókban. Talán ezek a mintes gyerekek rájöttek, hogy mi, nemtudom, de téyn, hogy ez nem fagy.
Egyébként a bet.hu-n élből van jobbegérgombos-grafika. Szóval tetszik. Erről beszéltem. Mi lett volna, ha az ubin is egyből jó beállításokikal, felhasználóbarát módon állt volna fel már telepítés után? Nagy nagy pirospont a mintes fiúknak! :C

[ Szerkesztve ]

(#53) mttssz válasza student (#50) üzenetére


mttssz
senior tag

Szerintem nem, újra el kell készíteni a bootolható pendrive-t. [Ezzel] csináltam én, ezzel jó volt.

(#54) mttssz


mttssz
senior tag

Lejárt a szerk.
Miért nem tudom a Rendszerbeállítások-->További illesztőprogramoknál telepíteni teljesen a drivereket? (itt) Az alsót tudom telepíteni, a felsőt nem engedi. Sapphire Radeon HD4670-t használok.

(#55) Kendek válasza Peter789 (#51) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az Ubuntus kernel forrását beszerezheted a következő paranccsal:

sudo apt-get install linux-source

Ezután a konfigurálásánál engedélyezni kell az általad kívánt RT5370-es chip támogatását. Majd lehet fordítani a kernelt, készíttess Debian telepítőcsomagokat.
Ne felejtsd el, hogy az eszköz működéséhez firmware is szükséges, ha azt nem tartalmazza a rendszer, akkor be kell szerezned valahonnan.

(#54) MaTMaN: Jobban jársz ha kézzel telepíted a kérdéses csomagokat.

(#50) student: Meglehet csinálni, csak létre kell hozni a konténer fájlt és szerkeszteni kell az isolinux/isolinux.cfg fájlt.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#56) mttssz válasza Kendek (#55) üzenetére


mttssz
senior tag

Értem. Ehhez esetleg kaphatnék valami segítséget? :)

(#57) Kendek válasza mttssz (#56) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

sudo apt-get install fglrx-amdcccle-updates

<-ƘƘ->

(#58) mttssz válasza Kendek (#57) üzenetére


mttssz
senior tag

Köszönöm :R

(#59) tropico válasza aag (#52) üzenetére


tropico
tag

"A Mayán a Firefoxban hiányzik a Google kereső. Hogyan lehet azt oda bevarázsolni? Mert sehogyan sem sikerül. :B"

Innen választhatsz magadnak Google-keresőmotort. Innen lehet telepíteni is, csak rá kell kattintani arra ami kell neked.
Pl: Goggle-HU WEB

[ Szerkesztve ]

PM-re 24h belül igyekszem válaszolni, ugyanezt el is várom.

(#60) RBJ


RBJ
addikt

az mitől lehet, hogy a pidginemen nem tudok képet küldeni. inaktiv a menüben.
le lehet tiltani valahol ha jon üzenet ne legyen tele a monitor az értesítés felugró uzeneteivel.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#61) aag válasza tropico (#59) üzenetére


aag
őstag

:R

(#62) mzx válasza RBJ (#60) üzenetére


mzx
senior tag

Üdv az új topicban mindenkinek! :) (Basszus de megijedtem, hogy miért nincs ott már "válaszol gomb"... :DD )

_Kérdéseim:
**************

1)
SWF videofile lejátszót szeretnék. Lubuntu felületet használok. A Klash települt, de nem találom, az usr/bin-ben sem; hol lehet...? A Gnash-t is sikeresen telepítettem, usr/bin-ben meg is leltem (emlékeim szerint valami gnome-gnash -ként), de csak paraméterrel indul, terminálból; ez még oké is lenne, praméterként megadtam neki egy swf file-t, elindult szépen, grafikus ablakban a gnash, de nem indítja az swf file-t... :S Megoldást tud valaki? Esetleg egy másik swf player? Melyik?

2)
Nem tudom, linux alatt - legalábbis wine alól működő esetleg - létezik-e Nero optikai lemez író applikáció (xp alatt ismerem), de amúgy is általános jellegű a vonatkozó kérdésem: Mit jelent e két opció benne (a lemezkiírásra szólnak) :
"sáv egymenetben azaz TAO", ill. a másik választható: "lemez egymenetben azaz DAO"?

3)
Mennyi a max lefelé netsebesség (esetleg közvetítő közegtől -wiki, kábel, telefonvonal- függően) Ubuntu, illetve Lubuntu alatt? (Állítólag Windows XP alatt 16, Win7 alatt 50 a max.). Esetleg felfelé netsebességre is írjon, aki tud erről.

Köszi előre is. :)

_Válaszom:
**************

RBJ:
Az előző ubi topicban votl egy kérdésed:
"Kubuntura létezik valami online radió lejátszó ami pl a tune in radió listát kezelné és felveheti az ember a neki tetsző dolgokat?"

Ötletem: VLC; legalábbis felvenni lehet vele, erről tudok, tunein-ről nem tudok benne, de nem kizárt.

(#63) RBJ válasza mzx (#62) üzenetére


RBJ
addikt

vlc radiót lejátszan? csak film lejátszó nem.? :DD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#64) Kendek válasza RBJ (#63) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem.

<-ƘƘ->

(#65) leslieke válasza RBJ (#63) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Lehet rádiót is hallgatni vlc-vel. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#66) mzx válasza RBJ (#63) üzenetére


mzx
senior tag

Netrádiózni szoktam vele. Felvételt is készit, piros gomb van rá; bár nem valami variábilis... (adott bitráta, stb.)

Audacity-vel szoktam hang-stream -et digizni.

(Egyébként többnyire ami videót lejátszik, az hangot -zenét- is -hiszen techn lehetősége adott rá a videojátszás miatt-, és ezek közül stream-et, azaz pl. netrádiót, vagy egyéb online hallgathatót is.)

[ Szerkesztve ]

(#67) #92942848


#92942848
törölt tag

nuh szubszkrájb most látom uj totyik.

(#68) hcl válasza RBJ (#63) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

VLC-vel még hálózaton keersztül is tudsz streamelni, TV-ből felvenni, illetve átkódolni...

Mutogatni való hater díszpinty

(#69) RBJ


RBJ
addikt

jé tényleg működik a rádio vlc ben. már csak a rec gombot nem találom. :))
kicsit furi, hogy semmi effektet vagy az állomást nem mutatja.

na meglett a gomb. speciális vezérlő egységek.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#70) leslieke válasza RBJ (#69) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Elég okos program a vlc. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#71) Peter789 válasza Kendek (#55) üzenetére


Peter789
senior tag

köszi, de sajnos ugyanazt a hibát dobja a 3.2.0-ból fordított a kernel modulokra is... nem is szivatom magam vele tovább, mert az asztali ubin csak ki akartam próbálni - a célrendszer egy ARM-os vas lesz

viszont itt hamarabb elakadtam. a hostap daemon-t kellene először beüzemelnem. az asztali gépen szépen fut is már, de az ARM vashoz nem találok kész csomagként olyat, ami ismerné az nl80211 -t - legalábbis ez alapján a leírás alapján ez lehet a gond: katt

szóval saját példányt kellene fordítanom belőle CONFIG_DRIVER_NL80211=y beállítással, de valahogy nem akar összejönni...

ezeket találtam rá példának, ha a Makefile nem tartalmaz ARCH bejegyzést:

make ARCH=arm
make ARCH=arm CROSS_COMPILE=arm-linux-gnueabi-
(a CC-t aktuaálizáltam a saját rendszeremnek megfelelően)

de valahogy a fordított futtatható hostapd mindig x86 lesz, nem ARM... hogyan tudnám rávenni, hogy keresztfordítson a make az ARM-ra ? ezen a téren még sajnos elég tapasztalatlan vagyok...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#72) kommunism


kommunism
aktív tag

Most felfrissitettem az új 12.04 es linuxra, mikor be kéne töltenie kér valami pc login-t meg password-öt, de ilyen terminál módba? Most ez mi? hogy jutok be? tényleg visszaléptek az előző verzióhoz képest?

A hirdetéseimet figyelmesen olvasd.Leírok bennük mindent csak amit nem azt kérdezd,mert másra nem válaszolok!

(#73) hcl válasza kommunism (#72) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Telepítés közben adtál meg jelszót? Mert akkor azt add meg neki :)
Ha terminálra dob, akkor valami kánya lesz a video drivereddel esetleg.

Mutogatni való hater díszpinty

(#74) aag


aag
őstag

Sajnos befürödtem a Systemback-kal. Csináltam a Mayáról egy live-dvd-t vele, mert hátha kell. Aztán most elszartam a Mayát és úgygondoltam, rendszermásolás opcióval felülírom. De be sem tudok lépni a live-rendszerbe. Érdekes, mert jelszó nélküli belépés volt, de itt mégis felhasználónevet és jelszót kér. De hiába adom meg, nem enged belépni.

Vissza is állíthatnám a rendszert, hacsak nem lenne azon a winyón két partícióm. Becsatolni be tudom a partíciót (sda2), meg ki is tudom tallózni a mentést, de azt már nem tudom hogyan kell megadni, hogy a visszaállítást melyik partícióra kérem. Nyilván az sda2-re, de hogyan adom ezt meg? Nem szeretném felülírni az sda1-en lévő másik rendszeremet (ubi 10.04).

Please help!

Szerk: Egyébként parancsorba be tudok lépni az elszart Mayán, de onnan meg nem tudom elindítani a grafikus felületet. Illetve nem tudom elindítani a Systembackot. Hogyan kell? :F

[ Szerkesztve ]

(#75) Kendek válasza aag (#74) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha terminálban be tudsz jelentkezni, akkor írd be, hogy

systemback

Vagy valami másik indítóparancsra számítottál? :U
Majd megnézem ezt a bejelentkezős gondot. Elvileg nem lehetne hiba, de aztán az is igaz, hogy Mintéknél most MDM van és nem GDM vagy LightDM.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#76) aag válasza Kendek (#75) üzenetére


aag
őstag

Természetesen beírtam. Nem értelmezhető parancs. Ez jön vissza. :F :F :F

hogy Mintéknél most MDM van és nem GDM vagy LightDM

Lehetséges, hogy mégis be tudok lépni a lemezen? Van valami mód rá?

Meg a 10.04-en bemountolom az sda2-őt. Kitallózom a mentését a Mayának. De hol állítom be a rendszervisszaállításnál, hogy az sda2-re szeretném? :F

[ Szerkesztve ]

(#77) Kendek válasza aag (#76) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem tudom, de elvileg be kell tudnod jelentkezni. Ha automatikusan nem teszi, akkor a pontos felhasználónevedet és a jelszavadat kell megadnod. Ezek együttesét el kell, hogy fogadja ha eredetileg is azt tette.
Legrosszabb esetben csinálhatsz rendszerjavítást Live-ról (vagy egyéb másik futó Ubunturól).
Csatold a /dev/sda2 partíciót a /mnt alá (ha jól értem akkor több partíciója nincs a rendszernek), aztán indítsad a Systembacket. Válaszd a rendszerjavítást, tallózd ki a visszaállítási pontot, majd indítsad a javítást.

<-ƘƘ->

(#78) aag válasza Kendek (#77) üzenetére


aag
őstag

(ha jól értem akkor több partíciója nincs a rendszernek)

Kettő van. Az sda1 és az sda2. Az sda1-en 10.04-es van. Az sda2-őn pedig az elrontott Maya. Indíthatom a 10.04-esről és utána azt csinálom amit írtál? Akkor a rendszervisszaállításnál az sda2-őt állítja vissza? Még véletlenül sem szeretnék adatot veszíteni az sda1-en.

Sajnos lemezről nem lép be. Nincsen ott sok opció, hogy azokkal kisérletezve be tudnék lépni. Egyébként közben kiírtam pendrájvra is az ISO-t. Na, onnan meg el sem indul. Még addig sem jut el, hogy a live-módot lehessen választani. :F

[ Szerkesztve ]

(#79) Kendek válasza aag (#78) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az sda1 az nem a hibás rendszeré, hanem a Lucidé. Arra a partícióra tehát nincs szükség a javításnál. Ha azt csinálod amit már leírtam, akkor nem lehet gond.
Majd otthon megnézem ezt a Mintet, kíváncsi vagyok, hogy mi a gondja. Egyébként még a telepítésnél állítottad be az automatikus bejelentkezést? Csak mert akkor majd én is úgy csinálom, hogy lássam reprodukálni tudom-e a jelenséget.

<-ƘƘ->

(#80) szaszayanou


szaszayanou
aktív tag

Ha valakinek elkezd fagyni az Ubuntu 10.04 a 41-es kernellel, akkor váltson régebbi kernelre induláskor. Érdekes, mert nem volt semmi változtatás a gépen, magától hülyült meg. Az eggyel korábbi kernel egyelőre jól működik.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#81) aag válasza Kendek (#79) üzenetére


aag
őstag

Az sda1 az nem a hibás rendszeré, hanem a Lucidé. Arra a partícióra tehát nincs szükség a javításnál. Ha azt csinálod amit már leírtam, akkor nem lehet gond.

Jelenleg van rá szükségem, mert arról bootolok be egy 10.04-essel. Egyébként ezt te írtad:

vagy egyéb másik futó Ubunturól

Akkor ezt tehetem, ok? Majd csinálom amit írtál:

Csatold a /dev/sda2 partíciót a /mnt alá (ha jól értem akkor több partíciója nincs a rendszernek), aztán indítsad a Systembacket. Válaszd a rendszerjavítást, tallózd ki a visszaállítási pontot, majd indítsad a javítást.

Tehát ekkor biztosan az sda2-őt fogja javítani? Monduik ha 5 pertíció lenne azon a winyón és a én az 1-esről indítva, a 2-esből tallózva a mentést a 4-est akarnám kijavítani vele, akkor mi lenne? Szóval hiányolok a rendszervisszaállítás menüpontból egy ilyen opciót. De biztos van logikus magyarázata miért nem csináltál, csak én most értetlenkedek. Merthogy féltem az adataimat és nincsen szabad helyem, ahová duplikálhatnám az sda1-en lévő adataimat biztonsági mentés céljából. Szóval szeretnék biztosra menni. Nyugtass meg légyszíves, hogy jól értem amit írtál.

Egyébként még a telepítésnél állítottad be az automatikus bejelentkezést? Csak mert akkor majd én is úgy csinálom, hogy lássam reprodukálni tudom-e a jelenséget.

Igen, ott. És úgy is működött.

[ Szerkesztve ]

(#82) Kendek válasza aag (#81) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A /mnt könyvtár alá csatolt partíciókon eszközöl változtatásokat. Nem értem, hogy miért hiányolod a partíciómegadásos opciót, amikor a kézi csatolással megadod.
Ha az sda2 lenne a /home és az sda4 a /, akkor az sda4-et kellene a /mnt könyvtár alá csatolni, majd az sda2-őt a /mnt/home alá. Ha az sd4-en lenne minden és nem lenne a rendszernek egyéb partíciója, viszont a visszaállítási pontok tárolási könyvtára a különálló sda2-n lenne, akkor csak az sda4-et kellene a /mnt alá csatolni, az sda2-őt meg mondjuk Nautilusban, kattintással.

(#80) szaszayanou: A 2.6.32-40-es Ubuntus kernel még a 2.6.32.57-es vanillára épül, a -41-es pedig a .59-esre. Valószínűleg ebben keresendő a probléma oka.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#83) aag válasza Kendek (#82) üzenetére


aag
őstag

Értem. (legalább-is azthiszem :B )

(#84) chab7 válasza rybank (#27) üzenetére


chab7
addikt

Természetesen nem ez a hiba (hiszen minden más . kezdetű rejtett mappák látszanak). Viszont nekem Lubuntu alatt sincs ilyen mappa (bár ott szépen elindul a samba magától).

Most visszakényszerültem a Lubuntura amúgy :B mert hiába szép meg gyors a Debian, ha pár dolog nem megy olyan flottul benne mint kellene, de legalábbis az Ubuntuban igen- akkor ott miért nem?!... és nem mindenre találni ám (rövid idő alatt) megoldást a neten. Professzionális linux szakértővé nem akarok válni - aki mindenre rögtön tudja a konzol parancsokat - sem kedvem, sem időm hozzá.
A Lubuntu alatt viszont meg meg kell szoknom, hogy már akármilyen ablakkezelővel dolgozok, egy pár óra kemény munka után (sok megnyitott ablak, különféle programok, adatok betöltve) akadozóvá lassúvá válik a gép - sajnos lxde felületen is :(
Más distronál lxde-n legalább gyors és eddig nem volt ilyen a gnome alatt sem, de az utóbbi 4-5 kiadás óta sajna nem elég a gépem a gnome-nak (semelyik distrón).
Ez van, egy arany középút distro-t pedig nem sikerült még találnom, ami nem akad, gyors a gépemen (pl debian, lmde) és ugyanakkor megy minden "alap" dolog, nem kell órákat napokat keresni a megoldásokat rá (ha talál ilyet egyáltalán az egyszerű felhasználó). Az Ubi pedig ilyen. Ha nem is megy valami - arra hamar találni megoldást, hiszen nagyon sok ifo van hozzá a neten. De sajna egyre jobban tele van tömve és érzékelhetően nagyobb erőforrásigénye van.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#85) aag válasza Kendek (#82) üzenetére


aag
őstag

:((( :((( :(((

Sajnos most egyetlen partíció sem indul a winyóról! A bejelentkező boot menü azt mondja a régi rendszeremre, hogy nem található. Az Maya pedig továbbra sem indul csak karakteres módban, de semmit sem tudok alóla csinálni. Pedig azt csináltam amit írtál.

Most nagyon el vagyok keseredve. Azt csináltam amit írtál. Akkor mi lehet a baj?

(Ezt egyébként egy régi rendszeremről készült live-dvd-ről írom most. Ha ilyenem sem lenne, még írni sem tudnék.)

(#86) poli27


poli27
veterán

Hali
Honnan tudok beszerezni egy non-free ubuntu server telepítőt? sehol se találok ilyet, és a hálózat telepítésénél elakad. [link] ehez kellene.
Thx :)

[ Szerkesztve ]

(#87) Kendek válasza aag (#85) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A GRUB 2 rendszerbetöltőt újratelepíttetted? Ha nem, és közben az változott, akkor fennállhat ez a probléma.
Hogy miért nem indul a Maya azt nem tudom, hiszen azt sem tudom, hogy mit csináltál vele. Én maximum annyit tudok még javasolni, hogy próbáld meg még egyszer lefuttatni a javítást, de ezúttal állítsd be a rendszer teljes javítását, valamint, hogy telepítse újra a rendszerbetöltőt. Ha ezután sem indul el a Mint, akkor nem tudok másra gondolni, mint, hogy az operációs rendszeren kívüli okok miatt van. Vagy pedig már a visszaállítási pont is akkor készült miután a probléma fennállt, csak akkor még nem indítottál újra.

<-ƘƘ->

(#88) aag válasza Kendek (#87) üzenetére


aag
őstag

A Maya karakteres módban elindul. Abba bejelentkeztem sudo su-val és csináltam egy update-grub2-őt. Annyit éretem el vele, hogy most a 10.04-es rendszeremet választva is a Maya indul el karakteresen.

de ezúttal állítsd be a rendszer teljes javítását

Először is azt választottam. Úgy néz ki mégis az sda1-re rakta. Ettől féltem. Ezekszerint nem hiába.

Vagy pedig már a visszaállítási pont is akkor készült miután a probléma fennállt, csak akkor még nem indítottál újra.

Nem, ez kizárt.

Adat még nem veszett el. Please help!

Szerk: Most még megpróbálom az sda1-es rendszeremet a saját mentéséről visszaállítani. Remélem legalább az sikerül.

[ Szerkesztve ]

(#89) Kendek válasza aag (#88) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az sda1-re nem rakhatta, hacsak nem azt csatoltattad a /mnt könyvtár alá. Személyes adat akkor sem veszhet nagyon el, mert csak a rendszert és a beállításfájlokat módosítja.

<-ƘƘ->

(#90) aag válasza aag (#88) üzenetére


aag
őstag

Nah, itt meg hiába tallózom ki a csatolt sda1-en lévő visszaállítást, a rendszer teljes visszaállításánál nem jelenik meg a visszaállítási pont, hogy ki tudnám választani.

:((( :((( :((( :((( :(((

(#91) aag válasza Kendek (#89) üzenetére


aag
őstag

Az sda1-re nem rakhatta, hacsak nem azt csatoltattad a /mnt könyvtár alá.

Nem csatoltam oda. Csak az sda2-őt csatoltam.

Személyes adat akkor sem veszhet nagyon el, mert csak a rendszert és a beállításfájlokat módosítja.

Ez rendben is van. Nézegetem, nem veszett el semmi. Viszont használhatatlan a gépem.

Mit csináljak?

(#92) Peter789


Peter789
senior tag

ezzel a cross compile témával nem sikerül megoldásra jutnom... a "Latest stable release: hostapd-1.0.tar.gz" -t szeretném lefordítani. első nekifutásra x86-ra:

arm@ubuntu:~/hostapd-1.0/hostapd$ make

... ... ...

CC ../src/drivers/driver_hostap.c
../src/drivers/driver_nl80211.c:25:31: fatal error: netlink/genl/genl.h: No such file or directory
compilation terminated.
make: *** [../src/drivers/driver_nl80211.o] Error 1

ugyan libnl-már nem létezik ahogy ez az oldal írja, csak libnl1,2,3, illetve libnl-dev - ez az utóbbi kell neki, ha ez fent van, akkor el is készül a futtatható fájl:

arm@ubuntu:~/hostapd-1.0/hostapd$ ./hostapd -v
hostapd v1.0
User space daemon for IEEE 802.11 AP management,
IEEE 802.1X/WPA/WPA2/EAP/RADIUS Authenticator
Copyright (c) 2002-2012, Jouni Malinen <j@w1.fi> and contributors

nézelődtem a Makefile-ban, és ott nincsen se ARCH, se CROSS_COMPILE amit a legtöbb cross compile témás leírás emleget, viszont így kezdődik:

ifndef CC
CC=gcc
endif

ha jól értem, akkor ha simán make-elem akkor x86-ra fordítja a gcc-vel, viszont ha make CC=arm-linux-gnueabi-gcc -vel, akkor arm-ra kellene fordítania... de akkor ugyanabba a hibába fut, mintha nem lenne fent a libnl-dev:

arm@ubuntu:~/hostapd-1.0/hostapd$ make CC=arm-linux-gnueabi-gcc

... ... ...

CC ../src/drivers/driver_hostap.c
../src/drivers/driver_nl80211.c:25:31: fatal error: netlink/genl/genl.h: No such file or directory
compilation terminated.
make: *** [../src/drivers/driver_nl80211.o] Error 1

én értek valamit félre, vagy hiányzik még valami?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#93) kommunism válasza hcl (#73) üzenetére


kommunism
aktív tag

1 jelszóm van és nem is azzal van bajom hanem azzal a pc loginnal , a másik meg nemhiszem hogy azzal lenne a gubanc eddig nem volt semmi baja.

A hirdetéseimet figyelmesen olvasd.Leírok bennük mindent csak amit nem azt kérdezd,mert másra nem válaszolok!

(#94) hcl válasza kommunism (#93) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezt most így nem értem. Tudnál feltenni valami képet, hogy mit ír ki...?

Mutogatni való hater díszpinty

(#95) poli27


poli27
veterán

(#96) kommunism válasza hcl (#94) üzenetére


kommunism
aktív tag

igyekszem

A hirdetéseimet figyelmesen olvasd.Leírok bennük mindent csak amit nem azt kérdezd,mert másra nem válaszolok!

(#97) MacCaine válasza poli27 (#95) üzenetére


MacCaine
őstag

Csak egy 5let: rendelj egyet az Ubuntu.com-ról.

(#98) kommunism


kommunism
aktív tag

ime ezt kapom

A hirdetéseimet figyelmesen olvasd.Leírok bennük mindent csak amit nem azt kérdezd,mert másra nem válaszolok!

(#99) aag válasza Kendek (#89) üzenetére


aag
őstag

Köszönöm a segítséget! :R :R :R

(#100) #92942848 válasza kommunism (#98) üzenetére


#92942848
törölt tag

nagy levegőt veszek megnyugszom.

1. konfigod? főként milyen vga?

2. amit látsz az cli login

értelemszerüen user/pass kombóval beenged amit telepitéskor megadtál.
utánna szivesen segitek

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.