Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) kertsa válasza #16695808 (#550) üzenetére


kertsa
senior tag

Ubuntu 12.04, nem tudom milyen felület :U Hol tudom megnézni?

[ Szerkesztve ]

(#552) vodkaboy22 válasza kertsa (#551) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ha igy simán ubuntu volt a telepítő akkor gnome (unity)
De betöltésnél látszik asszem.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#553) fradi81 válasza eddie17 (#548) üzenetére


fradi81
veterán

Milyen effektekre gondolsz? Compizt meg emeraldot heggeszthetsz rá és akkor lesz minden.

moto g72, Ninebot d28e

(#554) eddie17 válasza fradi81 (#553) üzenetére


eddie17
addikt

Azt hittem a beépített saját effektjei többet tudnak. De lényegtelen, így is jó.

(#555) kertsa


kertsa
senior tag

Az egyik oldal bővítmény hiányában nem nyitja mag a videót. Jobb klikkre application/x-shockwave-flash van, de nem tudok klikkelni rá. Mit telepítsek, hogy megjelenítse ezeket a videókat? Chromium böngésző van fent.

[ Szerkesztve ]

(#556) #92942848


#92942848
törölt tag

akinél indulásnál crashel a mate-desktop 12-04 alatt:

http://forums.mate-desktop.org/viewtopic.php?f=6&t=175

(#557) #92942848 válasza #92942848 (#556) üzenetére


#92942848
törölt tag

(#558) rum-cajsz válasza #92942848 (#557) üzenetére


rum-cajsz
őstag

és megérte?

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#559) Heimdallr75 válasza #92942848 (#557) üzenetére


Heimdallr75
őstag

:D kb én is most végeztem vele :D
tapasztalat:
gyors, ügyes, és ami 12.04 ubununál gond volt nálam a proci hűtőt 2200 fordulaton járata, MATE pedig 1900 körül, hőfok azonos, szóval tetszik :D

már csak egy kérdés: hogyan tudnék 64 bites MATE ra felvarázsolni wine alá dotnet 2.0-t ugye az 32 bites és panaszkodik a wine. (nem mono nem jó sajnos)

الغريبة في هذا الكوكب

(#560) #92942848 válasza rum-cajsz (#558) üzenetére


#92942848
törölt tag

hehh?

don't feed...

(#561) chab7 válasza kertsa (#545) üzenetére


chab7
addikt

Miért nem a Chromiumot tetted fel, ami van repoban?

(#549) kertsa: Nekem már régóta elsődleges ;) (Nincs is másodlagos, most keresek olyat a gmone->unity váltás miatt. Olcsóbb mint venni egy új erősebb gépet)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#562) kertsa válasza chab7 (#561) üzenetére


kertsa
senior tag

Azóta megtaláltam a Crominium-ot. :K

(#563) rum-cajsz válasza #92942848 (#560) üzenetére


rum-cajsz
őstag

izé, bocs, ha rövid voltam.
A tapasztalatok érdekelnek. Megérte a váltás? Ugyanaz a sebesség, mint előtte? Vagy csak a külcsín miatt tetted fel?

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#564) #92942848 válasza rum-cajsz (#563) üzenetére


#92942848
törölt tag

elsősorban osx-et használok.

két szerver dübörög idehaza az egyiken van gui is.
unity nálam lassú volt nagyon

konfig egyébként

hp ml 110 g4 core2xeon 3040 2.5GB ECC RAM nvidia 9300GE 512MB VGA

a mate-nek vannak gyermekbetegségei de kábé tizenötperc guglizással és 3 másodperc konfigolással sokkal kezelhetőbb gyorsabb felületet adott...

Külcsin szerintem csak részben játszik közre.

(#565) kertsa


kertsa
senior tag

Van valamilyen rendszerfigyelő program?

(#566) hcl Processzor, hőmérséklet, memória, stb.

[ Szerkesztve ]

(#566) hcl válasza kertsa (#565) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Van sok, milyenre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#567) hcl válasza hcl (#566) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Van Conky, amit az asztalra tudsz kirakni, gyak. a háttérképre. Unity alá nem tudom, hogy hívják, KDE-re a "Hardverhőmérséklet" nevű, tálcára rajkható widget.
KDE alatt Rendszerfigyelő nevű progi is akad, ez valami hasonló lesz Unityn is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#568) kertsa


kertsa
senior tag

Hol tudom állítani a processzor teljesítményét? Laptopom van és energiagazdálkodás miatt 800mhz-en megy... ezért érzem lassúnak :B

(#569) rybank válasza kertsa (#568) üzenetére


rybank
senior tag

Ez csak pillanatnyi érték.

(#570) rum-cajsz válasza #92942848 (#564) üzenetére


rum-cajsz
őstag

kösz a választ!

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#571) hcl válasza kertsa (#568) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Állítgatja ő magának :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#572) RBJ


RBJ
addikt

hogyan tudok a külső táramon maradt állományokat törölni. védett tartalomnak mutatja pedig csak valami régi zene válogatás volt amit nem tudok törölni.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#573) #92942848 válasza RBJ (#572) üzenetére


#92942848
törölt tag

ha linuxos filerendszer akkor rootkent

rm -rf ize.bigyo

(#574) #16695808 válasza kertsa (#551) üzenetére


#16695808
törölt tag

bejelentkezésnél a név mellet egy ebállítás gombon tudod kiválasztani hogy milyen felületen lépsz be,
lxde-t a szoftközpontból lehet telepíteni (keresőbe beírod hogy lxde)

(#575) kertsa válasza #16695808 (#574) üzenetére


kertsa
senior tag

Nincs ennek megfelelő elem: "lxde" :) hogy az LXDE :U Már telepedik :DDD

[ Szerkesztve ]

(#576) #92942848 válasza kertsa (#575) üzenetére


#92942848
törölt tag

lxde-desktop

(#577) kertsa válasza #16695808 (#574) üzenetére


kertsa
senior tag

Telepítettem és elindítottam az lxde felületet... nem tetszett, mert windows stílus. Az ubuntu pont azért jött be, mert más :) Vissza akartam állítani az ubuntu felületet, és csak a hétteret jeleníti meg :F Hogy tudom visszaállítani, hogy menjen rendesen?

(#578) rybank válasza kertsa (#577) üzenetére


rybank
senior tag

Ha más kell, mint a windows ott az openbox. Puritán, de sok konfigolással csicsa tud az is lenni. Ott van még a Gnome shell, merőben más és csicsa.

(#579) kertsa válasza rybank (#578) üzenetére


kertsa
senior tag

Mindnél csak a háttérképet jeleníti meg és csak az ldxe felület jön be rendesen:) Mielőtt elindítottam az lxde felületet, addig jó volt. Az Ubuntu felületét szeretnél valahogy visszaállítani...

[ Szerkesztve ]

(#580) vodkaboy22 válasza hcl (#571) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ez sajna nem olyan biztos.
Sajnos vannak körülmények amikor linux/windows is beakad.
Nekem a win7 szokott gyakran olyat csinálni, hogy a 3stepből (550 110 2200) leragad 550-en és akkor vagy reboot, vagy softveresen K10-el visszaállítom a szorzot 11-re.
Linux alatt saját gépemmel nem volt még ilyen de más gépével igen ott core i5 turbo core-ja nem müködött és elég sunyin bele kellett nyulni a lelkivilágába, hogy orvosolni tudjuk a problémát.
Sajnos nekem már volt pár tapasztalatom hibásan kezelt powermanagementekkel. Amiben föleg az OS volt a ludas.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#581) vodkaboy22 válasza kertsa (#579) üzenetére


vodkaboy22
addikt

indítsd el és alt+f2 oda meg írd be compiz --replace

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#582) kertsa


kertsa
senior tag

(#581) vodkaboy22 Alt F2-re nem jön be semmi, csak az asztalon jobb klikk és az oda tartozó menü:)

Ubuntura van-e PS? És hangos angol szótárak, mint pl: TELL ME MORE Performance vagy LONGMAN.Dictionary.of.Contemporary.English.5th.Edition.

(#583) hcl válasza kertsa (#582) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

CTRL-ALT-F2

PS nincs Gimp van, ami majdnem ugyanazt tudja. Meg a CS2 felmegy wine-ra állítólag...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#584) sh4d0w válasza kertsa (#582) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ne akard a Linuxot Windows-ként használni, a Linux nem Windows!

Vagy megbarátkozol a Linuxos szoftverkínálattal, vagy menj vissza Windows-ra!

https://www.coreinfinity.tech

(#585) kertsa válasza hcl (#583) üzenetére


kertsa
senior tag

A Gimp-et telepítettem, majd barátkozok vele:)

(#584) sh4d0w Fontolóra veszem!

(#586) rybank válasza kertsa (#585) üzenetére


rybank
senior tag

Ne vedd komolyan, csak a hisztit akarja elkerülni, de vannak olyan emberek is, aki habár rendelkezik elegendő tudással, mégis telesírják a topicot. Szvsz. ismerkedj vele oszt cső. Csinálj amit akarsz vele, ha valami nem működik vagy megoldja az ember, vagy változtat a szokásain.

(#587) kertsa válasza rybank (#586) üzenetére


kertsa
senior tag

Nem vitázok senkivel:) Csak megkérdeztem, hogy van-e ilyen-olyan program Ubuntura. Mihez hasonlítsak ha nem a Win-hez, mikor azt használok? Commodore 64-en futtatott alkalmazásokhoz? ;] Biztos bal lábbal kelt :)

[ Szerkesztve ]

(#588) hcl válasza kertsa (#587) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Semmihez, mert nem "hasonlít" semmihez :) Max. a Unixhoz, mert a parancsok egy része azonos, meg a működése hasonlít.

Mutogatni való hater díszpinty

(#589) aag válasza sh4d0w (#584) üzenetére


aag
őstag

Vagy megbarátkozol a Linuxos szoftverkínálattal, vagy menj vissza Windows-ra!

Hogy jössz te ahhoz, hogy másokat küldözgess? Bunkó egy viselkedés ez fórumtárs. Kérlek fejezd ezt be!

(#590) vodkaboy22 válasza sh4d0w (#584) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Hehe én erre azt mondom használd azt amit tudsz ha kevés tudásod van akkor windows telepít aztán next next finish.... De amint munkáról van szó több lesz a leve mint a hús...
Ha kicsit több akkor linux azt repokbból keresgélj ami kell.
Ha mégtöbb akkor +ba wine-t is előveheted és ami megy annak örülsz ami nem azt megbarkácsolod, hogy menjen, ha ennél is többet tudsz már wine se kell :) minden menni fog...
És wine+müködő windows progik miért nem tartoznak a linuxos softverkinálathoz?
Én jelenleg egy foobar2000 + maple-t használok wine-el miközben ide pöcögök. és gond nélkül mennek (ja a maple-t még így linux alatt nem láttam lefagyni winfos alatt 1-2 óránként kitudom nyírni csak úgy random...) Akkor kérdem én miért ne próbálkozzon?
Használjon azt amit tud :)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#591) sh4d0w válasza aag (#589) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Tudom-tudom, a te rettenthetetlen fórumodon ezért már bant kapnék... de nem neked szólt a dolog, úgyhogy olaj.

rybank gyönyörűen leírta, mi a motivációm.

vodkaboy: azért, mert ami másnál megy wine-nal, nem biztos, hogy nála is fog - ebből kövekezően szaralinukc. Ez az, amit el akarok kerülni. Beleölhet egy csomó erőforrást, hogy működésre bírja és nincs garancia a sikerre.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#592) #92942848 válasza vodkaboy22 (#590) üzenetére


#92942848
törölt tag

no akkor.

winfosson túl is van élet igaz nem GPL meg nem ingyen de mondjuk osx alatt nem kellett eddig soha se wine se virtuális winfoss.
Pár embert sikerült is elfertőzni mac-el és azóta sem használtak egy darab wines programot sem.

Tudás kell ahhoz is,hogy a villanyt felkapcsold,vannak tanitható emberek és van a fogyasztói társadalom féle leszarom mérnemegy szarazubuntu tipus ezeket ignrálni kell...

ubuntu kompromisszumokkal általános célra desktopnak alkalmas lehet megfelelő felhasználó esetén.
Értsd yól aki hülye az tökmindegy mit fog használni soha nem lesz normálisan produktiv.

amire igazából a linux és az ubuntu leginkább tökéletes:

szerverek,kiszolgálók.

(#593) barnam_


barnam_
nagyúr

Üdv,
Tudtok nekem olyan oldalt, ahol össze vannak szedve az egyes kiadások háttérképei?
Google-val mindent találok, csak azt nem, amit kellene. (10.04-től 12.04-ig háttérképek)

(#594) Brutforsz válasza barnam_ (#593) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

igen

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#595) vodkaboy22 válasza sh4d0w (#591) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Elolvastam a cikket és kicsit vegyes érzések maradtak utánam szerintem hulyeség amit ír.
Nem lehet bwm-mercedes motor-kocsi hasonlattal vagy hasonlóval állni a softverek felé...
Igenis os/os között sok a hasonlóság, mivel mind kettő os. Tehát egy típus nem úgy mint a motor/kocsi kombo. Igenis aki legalább win-t tud valamennyire használni az már tud googlezni is és linuxban sem elveszett. Nem kell ahhoz parancssor, hogy valaki non-stop linux user legyen. Desktop meg kicsi külső beavatkozással totál winszerűvé varázsolható és onnan átlagos napi felhasználásra egy az egyben ugyanolyanná tehető és átlagos usernek.

Azzal egyetértek, hogy meg kell érteni a felvásárló logikát GNU softvereknél nem lehet alkalmazni. De szerintem aki tud photoshoppal dolgozni az egyből tud GIMP-el is persze el kell olvasgatni vagy bele kell szokni melyik gombot hol találja.

De az alapvető logika ez:
Mi a célom? - képszerkesztés?
---
Szép kép-

A kettő közti utat el lehet photossoppal és gimpel is érni. És mivel mindig arra törekednek a softver készítők, hogy egy probléma elejetől a megoldásig a legjobb/könnyebb utat járjuk be
ezért ha akarják ha nem nagyon hasonló jó megoldásokat fognak szülni, mivel a user mindig ember és a problémakör se változik. Így nagyon hasonló softverek lesznek már csak az a kérdés melyikkel törödnek többet, hogy jóbb legyen és melyik mögött több a marketing.
Sajnos a marketing a winfos mögött több míg a törödés a linux mögött.
És a kezdő usereknek ezt kéne látni. Mérlegelni melyikkel mennyi szenvedés árán jutnak el a célukig. Szerintem egy okos user hamar rájön, hogy a linuxxal többet jobban tud dolgozni és elérni mint mással.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#596) Brutforsz válasza Brutforsz (#594) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Inkább ez lesz jó, a másik frissítésével felhagytak.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#597) vodkaboy22 válasza vodkaboy22 (#595) üzenetére


vodkaboy22
addikt

lejárt a szerkesztés

Hmm kicsit hamarabb írtam minthogy teljesen leülepedett volna bennem a cikk. Inkább azt mondom a cikk egésze nem rosz és még ajánlanám is ha nem lennének benne szerintem túl magyarázott részek, és kicsit kevesebb értelmetlen összehasonlítást és bizonygatást tartalmazna. Mindazonáltal megtudom érteni teljes mértékben az íroját.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#598) barnam_ válasza Brutforsz (#596) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ugyan most Linux-om nincs, de kitudom bányászni belőle a képeket, köszi :R

(#599) chab7 válasza vodkaboy22 (#595) üzenetére


chab7
addikt

Hűűű de jókat írsz :R :R :R
és az utolsó mondatodban levőre: én már rég rájöttem ;) csak a gépem fölött járt el az idő amit nem tudok cserélni és muszáj vagyok még tovább "képezni" magam, hogy ugyanúgy használható legyen mint eddig)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#600) kertsa


kertsa
senior tag

Tudom állítani, hogy X időközönként váltson a háttérképek között? És hol?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.