Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38094) tordaitibi válasza ubyegon2 (#38092) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Maximálisan megértelek, tudom hogy tűzzel vassal irtanád a redmondi rendszert.
Viszont akkor mutass más megoldást egy olyan dualbotos rendszeren amin mind a két OS napi szinten használva van.
Nekem ilyen a rendszerem mert mint többször leírtam, van 3 darab olyan szoftver amihez nemhogy hasonló nincs Linuxra de még közelítő megoldás sincsen. Ezt hidd el nekem, hetekig-hónapokig futottam a köröket ezügyben.
Egy spec. USB eszköz szoftver és 2 vagyonvédelmi program, egyik egy DVR és NVR menedzser a másik pedig egy beléptetőrendszer és az ehhez tartozó speciális adatbáziskezelő. saját titkosítási és saját VPN rendszerrel.
Ha ezeket segítesz kiváltani akkor itt tanúk előtt megesküszök hogy gyalulom a Windowst.

De mivel ez perpill lehetetlen, mondj az általam leírt felállásnál használhatóbbat.
Mivel a Windows natívan nem kezeli az EXT fájlrendszert, segédprogramokkal igen de távolról sem teljes értékű a megoldás,
a Linuxok viszont natívan, minden gond nélkül lekezelik az NTFS fájlrendszert.
Mivel a megoldásom 2és fél éve tökéletesen, hibamentesen működik, akkor miért ne használjam így?
Akkor ezekszerint szentségtörés egy NTFS pendrivet is egy Linuxba bedugni.

Kérdezheted, akkor miért vagyok itt, miért nem használom CSAK a Windowst?
Talán mert tanulnék, nem gyöpösödnék be teljesen így 56 évesen, nyitott vagyok az új dolgok iránt?
Talán mert jelen pillanatban kenterbe verem számítástecnikába a 2 fiamat, és az ismeretségi köröm 100%-át, és ezt nem adták ingyen, sokat kellett hozzá tanulni?
Talán mert amikor meglett 8 éve az első Androidos eszközöm, akkor azonnal rootoltam, megismerkedtem a fájlrendszer és az OS felépítésével, és addig buherálom a mai napig amíg nem lesz pontosan olyan ahogy nekem tetszik?
Talán ezért vagyok most itt ebben a topikban és írom Neked eme sorokat.

Tiszteletbe tartom az undorodat a Win irányába de Te is tartsd tiszteletbe azt a több 100 milliós felhasználói tábort akik mindkét rendszert használják napi szinten és ne vedd el a kedvüket.
A Linuxtól.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.