Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37952) ubyegon2 válasza Synaptic (#37951) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szerintem alakul ez, 6 éve nulla unixos ismerettel az akkori nem ennyire felhasználóbarát disztrókkal szerinted könnyebb volt? Akkor nekem is volt olyan hardverem, amivel a legtöbb disztró nem szimpatizált, semmi gond, megyünk tovább. ;]

Nem hinném hogy ehhez a hármashoz linux alatt , minimum programozónak+matematikusnak és atomfizikusnak is kell lennie az embernek.

Tényleg nem, ha én nulla számtech ismerettel is megoldottam.

mert tisztában vagyok mi a root felhasználó a és cpslck sincs beragadva.

Arra emlékszel, hogy telepítéskor az adataid és jelszavak megadásánál adtál-e meg külön root és user jelszót vagy bepipáltad a "használja ugyanazt" sort? Hülyén hangzik, de egy telepítésen végig lehet menni elég gyorsan next-next-finish módszerrel, mint ha Windows lenne, meg lehet kicsit lassabban, minden sort értelmezve. Később ez meghálálja majd. Itt van ez a root és user jelszó dolog is, persze több disztrónál ezt kivették a nokedli userek kezéből és csak egy jelszót kell megadniuk. Nem piszkálásképpen mondom, de az elején ugyanígy járnak azok, akik felsorolják milyen unixos meg szerverüzemeltetős előéletük van. ;] Mert úgy ugranak neki, hogy ez nekik ujjgyakorlat, hiszen.....ilyenkor a Linux tanít. Ez van. :D Fog ez menni.

kerüli minden olyan ember aki ragaszkodik a feltelepítem és működik dolgokhoz.

Vicces, de igen sok telepítésen túl vagyok már, feltelepítem és működik. Ennyit számítana az, hogy nulláról indul az ember és így is áll a dolgokhoz? Egy modern desktop Linux már-már tökéletes, annyi baja persze van, hogy qrvára nem Windows és nem szerverOS. Nagyon nem az.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.