Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28896) ubyegon2 válasza Foose (#28894) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ne hagyd magad lebeszélni, ha a Cinmanót még nem ismered! :N
Rendszerigény és konfigolás szempontjából is kb az XFCE és a KDE közé lehet belőni, de nagyon szuper DE szerintem, igaz én elfogult vagyok erősen. Mindenhez Cinnamont használok, bár van egy XFCE-s Mint-em is.

+1 a Mint-re, de igazából nem live-ban érdemes kipróbálni, hanem a másik mellé telepítve, ha van 10-15 giga helyed. A frissítési metodikája miatt nem szeretik néhányan, de aki gyakorlottan használja, azt az nem zavarja abszolút. Eleve nem frissítéskezelőből frissít az ember, ha egy terminal parancsot kell csak kiadni a frissítéshez.

sudo apt upgrade && sudo apt upgrade

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.