Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28812) ArthurShelby válasza lev258 (#28809) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Részben sikerült megoldanom.
EasyBCD-n grub (legacy)-n volt, átállítottam grub2-re. Itt a grub rescue fogadott.
Megnéztem a win lemezkezelőben, hogy az ubu a 3. Grub rescunál ls prancs, ott megnéztem nálam mi a 3., aztán ez alapján jártam el:
--set boot=(hd0,msdos5)
--set prefix=(hd0,msdos5)/boot/grub
--insmod normal
--normal

És betölt az ubu grub-ja. Már csak annyi a baj, hogy ezt a grub rescue-t mindig el kell játszanom, minden egyes újraindításnál.
A végleges megoldásnál szeretném meghagyni a windows betöltőjét (mint most), csak jó lenne, ha utána grub/linux is könnyen elindulna.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.