- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- bitpork: Augusztus 2- szombat jelen állás szerint.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Geri Bátyó: B550 szűk keresztmetszet, de mi és miért?
- Fogkefe: elektromos vagy manuális?
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
- sziku69: Szólánc.
- Aggregátor gondjai, örömei, és elmélkedései
-
LOGOUT
Ubuntu Linux Összefoglaló
Hivatalos Ubuntu dokumentáció
Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:
-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)
A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):
lspci
lsusb
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
-
-
válasz
#63761920 #13387 üzenetére
Az egy lépcső, amit kispx írt, a másik, hogy belenézel a logoutos blogomba.
Egyébként ha jól rémlik, a Firefox aktuális verziója a Java tartalmat alapból már nem mutatja, csak user kattintásra.
tomtyi: a képen a vezérlő logója scsi-s, amit emlékeim szerint a SATA-s eszközök kapnak meg Linux alatt, csak mintha IDE-kompatibilis módban futna (IDE mode).
-
#40553216
törölt tag
Ha azt írják is, még nem egyértelmű:
Az állapotról a udisks --dump ezt írja:
Attribute Current|Worst|Threshold Status Value Type Updates
===============================================================================
raw-read-error-rate 100|100| 62 good 0 Pre-fail Online
throughput-performance 100|100| 40 good 0 Pre-fail Offline
spin-up-time 253|253| 33 good 0 Pre-fail Online
start-stop-count 97| 97| 0 n/a 6022 Old-age Online
reallocated-sector-count 100|100| 5 good 0 sectors Pre-fail Online
seek-error-rate 100|100| 67 good 0 Pre-fail Online
seek-time-performance 100|100| 40 good 0 Pre-fail Offline
power-on-hours 33| 33| 0 n/a 1234.0 days Old-age Online
spin-retry-count 100|100| 60 good 0 Pre-fail Online
power-cycle-count 98| 98| 0 n/a 4554 Old-age Online
g-sense-error-rate 100|100| 0 n/a 0 Old-age Online
power-off-retract-count 100|100| 0 n/a 96 Old-age Online
load-cycle-count 67| 67| 0 n/a 333012 Old-age Online
temperature-celsius-2 125|125| 0 n/a 44C / 111F Old-age Online
reallocated-event-count 100|100| 0 n/a 26 Old-age Online
current-pending-sector 100|100| 0 n/a 0 sectors Old-age Online
offline-uncorrectable 100|100| 0 n/a 0 sectors Old-age Offline
udma-crc-error-count 200|253| 0 n/a 0 Old-age Online
load-retry-count 100|100| 0 n/a 0 Old-age OnlineTehát a 12.04 LiveCD-s Disk utility jónak, de pre-fail-nek írja, amit a 13.10-es "hiba várható"-nak. Most akkor?
-
-
-
BoB
veterán
válasz
#63761920 #13379 üzenetére
Alapvetően ez a program azért van hogy ne kelljen emlékezned a sok különböző jelszóra. Az hogy biztonságosabb-e megítélésem szerint több dologtól függ.
Alapvetően a legbiztonságosabb az ha az összes jelszód bonyulult, minden helyre különböző és csak a Te fejedben van meg. Ilyenkor a program nem biztonságosabb.
Ez nem kényelmes, ezért az emberek egyszerű jelszavakat használnak, sokszor ugyanazt több vagy az összes helyre. Na ilyenkor ez a megoldás jobb. Van benne jelszó generálő is ami elég bonyolultakat állít elő, és neked csak egyetlen fő jelszót kell ismerned.
-
-
#40553216
törölt tag
válasz
sh4d0w #13368 üzenetére
Köszi. Csak az USB szar.
Majd megy LiveCD-ről.
Akkor már csak egy amatőrnek tűnő kérdés (még sosem kellett ilyennel foglalkoznom): hogy tudom kideríteni, hogy milyen fajta HDD-van: PATA, SATA, SATA2. Ha cserélni kell majd.
(Durva, megnéztem asszony gépén a gnome-disks-szel, hasonlóan "jó" állapotban van. Pedig az enyém 6 éves, az övé alig több, mint 2!) -
#63761920
törölt tag
Sziasztok
tudnátok ajánlani nagyon jó védelmi rendszert
adat, jelszó védelemre?? -
stopperos
senior tag
Szerintem egy tiszta telepítés sokszor a legegyszerűbb. Ubuntun belüli variánsok közül én Xubuntu-val dolgozom az utóbbi időben (itt a legújabbat javaslom, vagy a 12.04-hez rakd fel a dev ppa-t.
Ha normális grafikus kártyád van, akkor Kubuntu-val is megpróbálkozhatsz, nekem egy Radeon 9600-on fut OpenGL 2 gyorsítással az asztal az egyik gépemen.Ez egy olyan, hogy kinek mi jön be, mi áll jobban kézre. Ha próbálni kell valami újat, akkor virtualbox-ban vagy LiveCD segítségével nézem meg általában.
-
wopi
aktív tag
Sziasztok!
Kezdő linuxos vagyok. Korábban mindig windowst használtam, de szeretnék megismerkedni a linux világával is.
Telepítéssel, alapvető beállításokkal, programok telepítésével nincs bajom. Eddig viszont nagyrészt Ubuntut használtam, szimpi volt, de a Unity felülettel nem sikerült megbarátkoznom. Érdemes azzal foglalatoskodni, hogy ezt eltávolítsam, vagy esetleg más verziót, disztrót telepítsek, aminek ez nem része? Mit ajánlotok?
Nagyon köszönöm, és elnézést, ha nagyon alapvető a kérdés.
-
Tiszteletem!
Van olyan install image ami Ubuntut, Lubuntut, Kubuntut is tartalmaz? Hol ezt, hol azt kell telepítenem.
Most olvastam egy W8.1-es Toshiba tablet tesztjét. Van már az Ubuntunak tabletre való verziója? Gondolom ez az x86-os tablet már simán vinné.
-
-
-
-
X Factor
addikt
válasz
lionhearted #13363 üzenetére
Lefogom csekkolni, most néztem minden mást rajta, avi-k mp4-ek, Mind a VLC mind az mplayer ragyogóan viszi, megmondom h. máskor ne mkv-zon ^^
-
-
X Factor
addikt
Sziasztok,
Van nálam egy eeePc-szerű Dell netbook, Ubuntuval van szerelve, raktam rá VLC playert, mégis videó lejátszásnál szaggatnak főleg az mkv tartalmak.
Mplayer esetén pedig pa_stream_writable_size Connection terminated hiba üzenet fogad.
-
-
Ezt nem lehet kihagyni
Tartós rendszergazdai jogok, ha bekened magad -
-
#40553216
törölt tag
Hali!
Alkottam, és most semmilyen usb-s eszközt (pendrive, külső hdd) nem lehet csatolni. Vagyis nem biztos, hogy én alkottam, mert már közvetlenül az első pendrive csatolási kísérlete után ugyanazt a hibát írta ki, amit azóta is. Azon egy Ubuntu volt.Pendrive-okkal nincs baj, másik gépbe dugva mennek.
-
válasz
gtasystem #13349 üzenetére
Hm, esetleg még ebből a PPA-ból lehetne feltenni drivert
sudo add-apt-repository ppa:makson96/fglrx
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get install fglrx-legacy
Ezt a 4 sort kell becopyznod terminálba (CTRL-SHIFT-V elvileg a beillesztés oda)
-
gtasystem
őstag
na megtaláltam ez a hiba:
Check if system has the tools required for installation.
fglrx installation requires that the system have kernel headers. /lib/modules/3.8.0-35-generic/build/include/linux/version.h cannot be found on this system.
One or more tools required for installation cannot be found on the system. Install the required tools before installing the fglrx driver.
Optionally, run the installer with --force option to install without the tools.
Forcing install will disable AMD hardware acceleration and may make your system unstable. Not recommended.megoldást nem találtam nem tudom mi a francot kellene telepítenem előtte hogy települjön a catalyst..
feladom inkább gyűjtök windózra.. -
-
gtasystem
őstag
"Hiba történt a Catalyst Control Center Linux változatának elindításakor. Ezt a következő okozhatta.
Nincs AMD grafikus illesztőprogram telepítve, vagy az AMD illesztőprogram nem működik megfelelően.
Kérjük, telepítse a megfelelo AMD illesztot az AMD hardverhez, vagy konfigurálja azt az aticonfig haszálatával."ezt írja ki ha catalyst-ot el akarom indítani
-
válasz
God Vazzeg #13344 üzenetére
Az OK, de a nyílt miért nem megy fel neki? Mert annak a 100 éves cuccokat is vinnie kéne...
-
-
gtasystem
őstag
nincsen nem talál így sem semmilyet, azért 2008-as kártya nem olyan régi szerintem elég gáz hogy nem támogatja..
de legalább lehetne telepíteni valamit de azt sem lehet..van valami ötleted hogy ilyenkor mi van?
esetleg keressek valami régi linuxos catalyst-ot hátha alapon? -
-
-
válasz
gtasystem #13336 üzenetére
Ja, nekem pl. nem gáz gépelni.
Amúgy ctrl-c, v...(Illetve a legjobb az a programtelepítés. Letöltögetni, nextnextnext helyett beírom, hogy sudo apt-get install program1 program2 program3 program4......... - aztán ott hagyom a gépet telepíteni, szó nélkül feltesz mindent)
-
-
-
-
válasz
gtasystem #13330 üzenetére
Van egy drivetelepítő alkalmazás, azt kell használni. A winnyózon megszokott drivertelepítés itt nem jó.
Másik, a monitorkábeledben benne az összes tű? Mert azzal nagyon meg lehet szívni, ha a fent levő nyílt driver nem képes lekérdezni a monitorról az EDID-etA parancssorba írkálás meg elég messze van a programozástól
-
gtasystem
őstag
sziasztok
monitor felbontás beállítással küzdök, tudja valaki hogyan kell felbontást varázsolni ubuntu-ra?12 LTS
1400x900 kellene,
amd catalyst-ok nem települnek, hibát ír ki, szoftverközpontból hiába telepítek, neten amiket találok nagyon bonyolult megoldások(most ismerked/nék a linuxal) nincs erre valami egyszerű megoldás hogy ne kelljen megtanulnom programozni azért hogy tudjam használni az oprendszert?ja és a dönthető egér görgő sem működik erre is jó lenne valami..
-
latis666
aktív tag
Két napja szívok a dologgal valaki könyörüljön meg rajtam már belefáradtam. Legfrissebb ubuntu fel, kép a tévére ki. Kilóg a széleken. A laptopon rendben van de a tévén kilóg. Gondolnám driver csere de az első hszben leirt ati driver telepités hibaüzenetet dob a második sor inditása után.
Egyébként gondolom hogy a driver telepités a 3d-t oldja meg a tévé kép pozicionálása valami mással menne. De ötletem sincs. Előre is kösz.
Laptop Asus x59sl
Ati radeon hd 3470 -
kispx
addikt
Búcsú egy Ubuntu alapú disztrótól:
Lehúzta a rolót Pear OS; titokzatos cég kezében a disztró jövője -
janos666
nagyúr
válasz
Speeedfire #13319 üzenetére
Persze, hogy van amit felesleges, vagy akár egyáltalán nem érdemes SSD-n tartani. Nekem is csak a Windows és a bináris progmaok, plusz ezek átmeneti file-jai és apróságai vannak egy 128b-os SSD-n, minden más egy 3x1Tb-os lemezekből álló RAID-5 tömbön (nyilván HDD-kből).
De szerintem az hülyeség, hogy valaki direkt külön óvja az SSD-jét.
Olyan sok írás ciklust viselnek azok el, hogy intenzívnek minősülő otthoni felhasználás mellett gyakorlatilag sohasem fog elfogyni ez a számláló. Leégeti egy elhalálozó tápegység, leválik a forrasztás, tönkremegy a vezérlőchip, selejtesnek bizonyul egy komplett NAND lapka (magyarul gyár hulladék kerül hozzád), vagy valami hasonló okból megy tönkre (de nem az írási ciklusok kimerülése miatt áll le). Vagy persze... egyszerűen elévül, és ugyan úgy nem igazán érdekel, hogy meddig fog még működni, mint ma egy 3.5"-os 64Mb-os IDE merevlemez sorsa (akár még használni is lehet néha erre-arra, de már egy tábla csokit nem adnak érte).A fent említett SSD-mre eddig 147 nap üzemidőn belül 14.3Tb-ot írt a gép, így félek, mert már csak ~20x ennyi maradt, szóval mához 8 év után (de a garanciából már csak 4 év maradt) cserélni kell.
-
Jim-Y
veterán
válasz
janos666 #13318 üzenetére
Értem, hogy mi a gondolatmenet, egyet is értek vele, de ha adattárolás a cél, akkor a hdd jobb befektetés, nagyobb tárhely olcsóbban. Az ssd a jelenlegi formájában egyértelműen azért éri meg, mert gyorsít a rendszeren. Jelenleg alapfelhasználást tekintve tök mindegy, hogy a dokumentumok ssd-n vagy hdd-n vannak, csakhogy míg egy 1 terás hdd-t megveszel 15K-ért, addig egy 1 terás ssd-t mennyiért is kapsz meg?
Még ha nem is féltjük az ssd-t, akkor sem célszerű rajta adatot tárolni (film, dokumentum, zene stb..)
-
-
Jim-Y
veterán
válasz
alevan #13316 üzenetére
Fájlokat nem érdemes SSD-n tárolni. SSD-re csak a rendszer megy, az adatokhoz kell (kéne) egy hdd, hogy növeljük az SSD élettartamát. Ebből következik, hogy egy 120-as SSD-n vígan el kéne futni programokkal együtt egy windowsnak és egy linuxnak is, de még 2 windowsnak és 2 linuxnak is..
-
-
L4CI2
aktív tag
hi
hogyan lehet Lubuntun bekapcsolni a vsyncet valami régi integrált intel vga van szóval külön drivert nem raktam -
alevan
őstag
Hello.
Jelenleg notebookon szeretnék Ubuntut használni. Mivel most váltottam SSDre (és elég kicsi, 120GBra), nem fér el Ubuntu Win8 melett (ami a fő rendszerem).
Az lenne a kérdésem, hogy jelenleg lehet-e Ubuntut USBről futtatni, úgy, hogy közben lecserélném a Wifi driver-t (sajna alap wifi driverrel nem megy a wifi). Anno fél éve próbáltam utoljára, akkor nem engedte a driver cserét USBs live rendszeren, csak ha HDDre telepítettem előtte a rendszert.
-
atesss
addikt
Visszaraktam az Ati4670-re a rendszert, és safe módban sikerült elindítani.
Az alap benne lévő driver (ez a "nyílt", vagy még valamit fel kéne raknom ?) monitorbeállírtásaival nem tudtam zöld ágra vergődni. Egymás mellé húzom a monitorokat, elvileg minden oké, de amikor alkalmazom azt írja ki, hogy kívül esik az alkalmazható tartományon.
Közben felraktam az előbb a zárt drivert a honlapról.
Az install log:
./amd-driver-installer-catalyst-13.1-legacy-linux-x86.x86_64.run
Created directory fglrx-install.zENR3D
Verifying archive integrity... All good.
Uncompressing AMD Catalyst(TM) Proprietary Driver-8.97.100.7....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
=====================================================================
AMD Catalyst(TM) Proprietary Driver Installer/Packager
=====================================================================
Detected configuration:
Architecture: i686 (32-bit)
X Server: X.Org 6.9 or later
loki_setup: directory: (null)
Removing temporary directory: fglrx-install.zENR3DAz eredeti rendszer XORG.CONF-ja (azt nem tudom, módosult-e az upgrade miatt):
# nvidia-xconfig: X configuration file generated by nvidia-xconfig
# nvidia-xconfig: version 295.40 (buildmeister@swio-display-x86-rhel47-04.nvidia.com) Thu Apr 5 22:33:07 PDT 2012
Section "ServerLayout"
Identifier "amdcccle Layout"
Screen 0 "amdcccle-Screen[1]-0" 0 0
InputDevice "Keyboard0" "CoreKeyboard"
InputDevice "Mouse0" "CorePointer"
EndSection
Section "InputDevice"
# generated from default
Identifier "Keyboard0"
Driver "keyboard"
EndSection
Section "InputDevice"
# generated from default
Identifier "Mouse0"
Driver "mouse"
Option "Protocol" "auto"
Option "Device" "/dev/psaux"
Option "Emulate3Buttons" "no"
Option "ZAxisMapping" "4 5"
EndSection
Section "Monitor"
Identifier "0-CRT1"
Option "VendorName" "ATI Proprietary Driver"
Option "ModelName" "Generic Autodetecting Monitor"
Option "DPMS" "true"
Option "PreferredMode" "1152x864"
Option "TargetRefresh" "60"
Option "Position" "0 0"
Option "Rotate" "normal"
Option "Disable" "false"
EndSection
Section "Monitor"
Identifier "0-CRT2"
Option "VendorName" "ATI Proprietary Driver"
Option "ModelName" "Generic Autodetecting Monitor"
Option "DPMS" "true"
Option "PreferredMode" "1152x864"
Option "TargetRefresh" "60"
Option "Position" "1152 0"
Option "Rotate" "normal"
Option "Disable" "false"
EndSection
Section "Device"
Identifier "amdcccle-Device[1]-0"
Driver "nvidia"
BusID "PCI:1:0:0"
EndSection
Section "Device"
Identifier "amdcccle-Device[1]-1"
Driver "fglrx"
Option "Monitor-CRT1" "0-CRT1"
BusID "PCI:1:0:0"
Screen 1
EndSection
Section "Screen"
Identifier "amdcccle-Screen[1]-0"
Device "amdcccle-Device[1]-0"
Monitor "0-CRT1"
DefaultDepth 24
Option "Monitor-CRT1" "0-CRT1"
Option "Monitor-CRT2" "0-CRT2"
SubSection "Display"
Viewport 0 0
Virtual 3200 3200
Depth 24
EndSubSection
EndSection
Section "Screen"
Identifier "amdcccle-Screen[1]-1"
Device "amdcccle-Device[1]-1"
Monitor "0-CRT1"
DefaultDepth 24
SubSection "Display"
Viewport 0 0
Depth 24
EndSubSection
EndSectionMit tudtok ebből megállapítani ?
-
rybank
senior tag
LO helyesírásellenörzője
-
pethYeti
addikt
Egy AMD A-8M llano alapu laptophoz (radeon 6620g) melyik a legjobb vga driver? Egy ideje nem használok linuxot, kb fél éve próbáltam legutóbb az ubuntut akkor nem találtam valamiért normális drivert a vga-hoz. Valahogy mindig 10-20 fokkal melegebb volt a gép mint windows alatt. A nyílt driver mennyire jó? Van emellett egy dedikált kártya is (6750M), azt mondjuk letudtam tiltani, de még úgyse volt az igazi a hőmérséklet.
Valami tipp?
-
-
atesss
addikt
válasz
stopperos #13299 üzenetére
Nem tudom mi volt eddig használva, és már megnézni sem tudom ugye, mert nem indul el a rendszer...
Viszont ha újratelepítem, akkor magamtól azt rakom fel, ahogy a legkönnyebben be tudom én üzemelni.
Kernelt nem akarok frissíteni. És ha azt mondod, hogy maradjon az alap xorg, mert úgy megy nyílttal és zárttal is, akkor marad az.
A kétmonitoros üzemmód ami problémás lehet csak szerintem grafikai szempontból.
3D-s alkalmazást nem használunk.A használni kívánt alkalmazások:
- valami "jegyzettömb" szerűség (gedit vagy hasonló)
- Wine-al: egy visszaszámlálást mutató program (xnote stopwatch)
- két hangfájl lejátszása (lehetőleg nem VLC-ben, valami kisméretű GUI ablakkal) - pl. egy Gnome Media Player, vagy hasonló
- CVLC, de ha az nem működik VLC is jó. 2 példány (2 kamera van). Ebben nyitjuk meg az EasyCAP 4ch digitalizálók képeit (ami szerencsére friss installal alapból megy Mint13 alatt) - /dev/video0 és /dev/video1
- Az egyedi fejlesztésű, nem GUI-s, hanem parancssoros, billentyűkombinációkkal működő RS-485-ös buszvezérlő program.
Az előbbieknek egyben, egy indítófájra rámenve kellene indulnia. Ez eddig meg is volt, csak a scriptet kellene megtartanom. Ha módosítok a programokon, akkor a script módosítását is meg kell tudnom csinálni.- Internet (Firefox)
- OpenOffice -
stopperos
senior tag
-
stopperos
senior tag
válasz
rybank #13300 üzenetére
Jól mondod, a 3.2+régi zárt vs. 3.11+új open egy érdekes meccs. Nálam azért dőlt el az utóbbi javára, mert nem játszom napi szinten és xfce felületet használok. Így nem kell sok 3d.
Illetve mikor a gyári oldalról a drivert felraktam, még 3.2 idején, akkor kirakta hogy nem támogatott hw az asztal sarkába. Nem szenvedtem vele, inkább feladtam és frissítek azóta is.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topik célja: Segítségnyújtás az Ubuntut és variánsait használók és az ezekkel még csak ismerkedők számára
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Bemutató Ubuntu 16.04 LTS kezdőknek, gyakorlatiasan, objektíven
- Hír Megjelent az Ubuntu 16.04 LTS
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- One mobilszolgáltatások
- iPhone topik
- Milyen cserélhető objektíves gépet?
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Olcsó Galaxyk telepíthetik a One UI 7-et
- Milyen légkondit a lakásba?
- Stellar Blade
- Házimozi haladó szinten
- Autós topik
- További aktív témák...
- Bontatlan - BATTLEFIELD 1 Collectors Edition - Játékszoftver nélkül
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - NYÁRI AKCIÓ!
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- Eladó steam/ubisoft/EA/stb. kulcsok Bank/Revolut/Wise (EUR, USD, crypto OK)
- 0% THM részletfizetés, beszámítás! Gamer PC, notebook, konzol, Apple termék, hardver KAMATMENTESEN!
- Apple iPhone 11 / 64 GB / 85% akkumulátor / 12 Hó Garancia
- QNAP TS-870U-RP 8 lemezes Rack NAS
- Xiaomi Redmi 10 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Medion Erazer Beast X40-hez vízhűtés (MD 60961) (ELKELT)
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged