Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1101) Jorus válasza Chaser (#1100) üzenetére


Jorus
nagyúr

Neki E2160-as van, és szerintem arra gondolt. Bár tény, hogy félreérthető a megfogalmazás.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1102) mynameis?!


mynameis?!
tag

Valaki tudna abban segíteni hogy egyáltalán hol kell húzni a procit vagy miylen programmal?! Nagyon kezdö vok a proci tuning témában !! És tudna vki e6750-re kompatibil Ghz/fesz-t adni akinek pl iylen van :DDD Helpeljetek me proci tuning kéne :( Már visszaolvastam de kínai az egész :(((

b e s Z O o T á Á á ??

(#1103) mynameis?!


mynameis?!
tag

Adataim cuccok között :R

b e s Z O o T á Á á ??

(#1104) ::Trunks:: válasza Chaser (#1100) üzenetére


::Trunks::
senior tag

NEM.olvasd az aláírásom.2160.

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#1105) Merkjam


Merkjam
csendes tag

Egy E4500at csak 3GHZen akarok járatni mégpedig így: 273mhz FSB 2:3-os FSB RAM szorzóval, az 408mhz effektíve 816mhz az pont jó. A proci a 11es szorzóval így 3003mhzen járna. Ez így szerintetek jó? Eléggé nem értek a tuninghoz. Hűtő: Zalman 7700 AlCu

[ Szerkesztve ]

(#1106) Jorus válasza Merkjam (#1105) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha megy, stabil, és megfelel az igényeidnek, akkor nyilván jó. :) A kérdés, hogy megy-e, mien feyzen, mien hőmérséklettel, tehát tartósan is vállalható-e a beállítás.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1107) Chaser válasza ::Trunks:: (#1104) üzenetére


Chaser
titán

Az aláírásod az oké, de valaki postjára reagáltad, hogy nálad 9-ig van a szorzó, 6550-esről volt szó. A te procid nyilván 9-es/9x200/, a 6550 pedig 7-es/7x333/, érdekes lett volna 9-es szorzójú 6550-es:)

#1101 Jorus: igen, félreérthető volt

#1102 mynameis?!: mostanmában sok szó volt 6550/6750-es procik tuningjáról, ha az neked kínai, ne kezdj bele

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1108) Chaser válasza jagada (#1081) üzenetére


Chaser
titán

Emlékeim szerint olyan 2ghz-ig mentek azok a cerkák, de semmi értelme húzni őket, nem lesz teljesítményjvaulás.

szerk: ha találsz olcsón egy p4-et, akár 1700 körüli órajellel, többet érsz vele mintha azt a cerkát akár 2.5G-re rángatnád, bár ennek esélye nincs

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1109) troland26


troland26
őstag

sziasztok

pont ugyan az a gondom mint ..apa.. fórum társnak , végigolvastam az eszme futtatást és gyakorlatilag én is csak azt szeretném , hogy a frekim 2800 körül legyen az fsb-t 400-ra a szorzót 7-re állítottam ujra indít de a win alatt (terheletlenűl) vissza rakja a szorzót 6 -ra most akkor hogyan tudnám tartósan a szorzót 7-en tartani?

p5k , 6550

(#1110) Jorus válasza troland26 (#1109) üzenetére


Jorus
nagyúr

C1E-et kikapcsolod BIOS-ban a CPU features között.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1111) redraven85


redraven85
tag

Helyho

Van egy Q6600 osom b3 reves..és szeretném húzni.A 3,6 Ghz-t bírta eddíg de nem stabil...valamiért eljut az xp ig aztán hibázik egykét programnál..majd kék halál.Ezzel mit lehetne kezdeni? Mennyi feszt kell adni neki ilyenkor ? :DDD Az FSB tuningolás nagyon megy :) ..de a voltokkal jáccani még nemtudok.

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#1112) Jorus válasza redraven85 (#1111) üzenetére


Jorus
nagyúr

B3-asok nem nagyon mennek 3.6-ig, már az is szép eredmény, hogy a 3.4-et bírja. Sok G0-s se megy 3.6-ot, szal normális dolog, hogy ott megáll.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1113) redraven85 válasza Jorus (#1112) üzenetére


redraven85
tag

Most olvastam ,hogy a B3 mat 3770 ig lehet húzni max stabilan ( 425x900 , 1,5 voltal :) ) De amúgy rátettem egy Scythe Infinity-t és 3600 on ment sokáig...csináltam orthos mérést is és ugyan a magokra 100 fokokat írt a 4.20 as everest ( nemértem a dolgot :F ) ..de attól még hibamentesen működöt..szóval nemértem :DDD .3600 on kéne valahogy stabilizálnom..

Ez 3300 on :)

És ezek nemtommik :

Bénaság 1

Bénaság 2

:Y

[ Szerkesztve ]

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#1114) Jorus válasza redraven85 (#1113) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ezt így nem lehet azért kijelenteni, mivel minden proci eltérő tuningpotenciállal rendelkezik, így nincs egy konkrét határ, ami fölé nem mennek. Az viszont tény, hogy kevés B3-as Q6600 megy stabilan 3.6-on.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1115) redraven85 válasza Jorus (#1114) üzenetére


redraven85
tag

És a hőfokokat 3600 on mivel magyarázod a képeken? :DDD

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#1116) Jorus válasza redraven85 (#1115) üzenetére


Jorus
nagyúr

Reménykedjünk benne, hogy csak vmi bug. Ha legközelebb ien értékeket mutat az Everest, akkor indíts el egy CPU-Z-t, és figyeld a szorzót, meg a feszt. Ha inaktív en.gazd CPU fícsörökkel is csökkennek, akkor a proci elérte a maglassulási határértékét, és visszaveszi a teljesítményt. Ez 85 fok a régebbi reves prociknál.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1117) redraven85 válasza Jorus (#1116) üzenetére


redraven85
tag

Megpróbáltam egy artic cool freezer 7 pro val feltenni 3600 ra..de nembírja...xp töltésnél kékhalál...érdekes...infinity vel meg ment :)) Amúgy sztem elbaszódott a lapom mert feltettem rá a hűtőt ,és ki-be kapcsolt ide oda...nemjutott el a bios ig...aztán megnyomkodtam kicsit a lapot és ment....és mostmár nemhajlandó 320 as FSB vel működni ..holott eddíg mindíg azzal ment 4 hónapon át hibamentesen :Y Szóval sztem behalt a lapon valami...úgyhogy hétfőn viszem is gariztatni. Mindenesetre jó tudni,hogy 3600 on is elketyegett a procim :B A tanácsodat meg megfogadom :)

[ Szerkesztve ]

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#1118) adakiller


adakiller
senior tag

Sziasztok!

na meglett az e6750es proci +Gigabyte GA-P35-DS3R-es lap, Geil 2*1GB 800 mHz-es ultra kit-es RAM a 8800GT-vel

kicsi segítséget kérnék tuning ügybe. ha valaki le tudná írni vázlatosan mit hol érdemes, nagyjából mennyire(tudom konfigfüggő):)). 2 napja csak olvasgatok folyamatosan többek között itt is. de szeretnék minél biztosabbra menni.

annyi megvan, hogy fsb-t kell emelgetni, de a különböző figyelők kikapcsolása biosba, ram tuning, meg 800on tartása stb. na ezek amikről fogalmam nincs.

nagyon hálás lennék aki picit felvilágosítana!

Előre is köszönöm!

(#1119) DewiL válasza adakiller (#1118) üzenetére


DewiL
senior tag

keresd meg a lapod topicját ott konkrétabban tudnak segíteni

nah jó segítek >>¤<<

[ Szerkesztve ]

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#1120) adakiller válasza DewiL (#1119) üzenetére


adakiller
senior tag

köszi:)

(#1121) veze


veze
őstag

sziasztok

valaki fel tudna homályosítani hogy tulképp a memoria idözitésnél mi a lényeg? milyen értékre kéne törekednem, mi a jobb?
nekem kingmax 800-as van most a p5k-c ben,(3x 1GB) 5-5-5-18 on megy, de megy 4-4-4-15 ön is melyik a jobb? nem tuningolok agyon semmit az E6750 3,2Ghz-en megy,
igy most stabil nincs kékhalál, se fagyás..

(#1122) ..apa.. válasza troland26 (#1109) üzenetére


..apa..
csendes tag

hali
nekem 7x a 410fsb megy
megy a 7x -es de ha nincs terhelés vissza megy 6x ra. ez nem gáz mert ha orthos nyomsz vagy vlmi izmos játékot, letöltést végzel akkor 7x .essel nyomja a vas. az én gondom az ho 410 fsb felett vagy 1.368 volt felett satuzik a szar és vissza áll alapra. tehát max 2870 g, mem 1:1 860 körül
cél a 3g ú hogy kérem a segítségeket..... köszönettel :F
hja és kérem csak egyszerűem... öregember kicsi aggyal szval értitek.. és gyári a hűtő... kölkök kinyírnak ha meghal a gép amit karira kaptak.... :Y (bár én raktam össze.)

[ Szerkesztve ]

Apa:Gb ga-p35ds3@f9,e6550,a-data 2x1g 800,leadtek 8600gt 256ddr3 (GYÁRI HŰTŐ... )

(#1123) Jorus válasza ..apa.. (#1122) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mindjárt megy válasz, csak még ébredezek. :) Itt válaszolok a privire, ha nem gond, hogy mások is olvashassák.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1124) Jorus válasza veze (#1121) üzenetére


Jorus
nagyúr

A kisebb a jobb. Kis olvasnivaló. Az értékek DDR-ről szólnak, értelemszerűen tessék alkalmazni a leírtakat DDR2-re. ;)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1125) ..apa..


..apa..
csendes tag

várom és köszönöm.... :R

Apa:Gb ga-p35ds3@f9,e6550,a-data 2x1g 800,leadtek 8600gt 256ddr3 (GYÁRI HŰTŐ... )

(#1126) Jorus válasza ..apa.. (#1122) üzenetére


Jorus
nagyúr

Notehát. Amikor először írtam, azért használtam általános érvényű elveket, mert nem ismerem közelebbről a lapodat. 965-ös DS3-as ugyan több is megfordult a kezem között, de P35-ös még nem, így nem biztos, hogy pontos BIOS menüpontot mondok.

- Szal tuningnál alapvetően kikapcsoljuk szertartásosan az en.gazd funkciókat. Nem feltétlenül szükséges, de ez már olyan hagyomány jellegű dolog. Tehát megkeresed a CPU Feature-ök között az EIST, C1E nevű dolgokat, és disabled-re teszed. (Ekkor a szorzó sem fog már ugrálni terhelmésmentes állapotban.)
- A memóriákat szinkronba állítjuk. Ez nálad default beállításoknál ugye 667MHz. (Hiszen a procid 333MHz-es FSB-n megy, ebből következik, hogy valós magórajel szempontjából a memók is ennyi járnak, és DDR jellegükből fakadóan ez a duplája lesz effektív órajelen.)
- A memóriák időzítéseit kilazítjuk mondjuk 5-5-5-18-ra.
- Ezután feszt emelünk a CPU-nak, mondjuk 1.45V-re.
Feszt emelünk az FSB-hez kapcsolódó értékeken (laptól függően FSB Term. Voltage, VTT, stb.)
- Feszt emelünk a memóriáknak, ha jóval SPD fölött készülünk őket járatni. (Mondjuk, ha 440-et célzol meg FSB-ben, akkor a RAM-ok 880MHz-en fognak járni szinkronban, kapjanak ehhez 2.0 - 2.1V-t.
- Feszt emelünk a memóriavezérlőnek. (Laptól függően MCH (memory controller hub), vagy N/B (north bridge), stb.)
- Ezután jöhet az FSB emelése, indítás, tesztelés, fagyás, CMOS klír, emelés, csökkentés, tesztelés, fagyás, majd pár óra múlva örülés.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1127) veze válasza Jorus (#1124) üzenetére


veze
őstag

köszi, ez a kis RAM-os olvasnivalo választ adott minden kérdésemre:))

(#1128) ..apa.. válasza Jorus (#1126) üzenetére


..apa..
csendes tag

ksz
holnap próba... aztán majd sikítok... :Y

[ Szerkesztve ]

Apa:Gb ga-p35ds3@f9,e6550,a-data 2x1g 800,leadtek 8600gt 256ddr3 (GYÁRI HŰTŐ... )

(#1129) Zufoo


Zufoo
csendes tag

Sziasztok!

Egy elég noob kérdésem lenne. Újra kéne pasztáznom a procit és a régi pasztát mivel tudom leszedni?? Olvastam, hogy utána le is kell polírozni és ehhez mien anyagot használjak? :F

Válaszokat előre is kössz. :R

Let's talk..........

(#1130) einfuhlung válasza Jorus (#1124) üzenetére


einfuhlung
csendes tag

:C

(#1131) Thrawn válasza Zufoo (#1129) üzenetére


Thrawn
félisten

Pl alkohollal, akár arcszesz is megteszi. Szerintem a polírozással várj hacsak nem akarsz a garanciától is megszabadulni :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1132) veze válasza CHIPman (#1003) üzenetére


veze
őstag

szia CHIPman

nekem van egy Amptron alaplapos gépem is itthon, soket 370-es proci van benne ( P-II Celeron 500) sajna rossz hírem van.. biosbol nem tudod huzni. Jumperel tudod állitani az FBS-t az alaplapon, a könyvébem megtalálod melyik is az. de eléggé korlátozottak a lehetöségeid asszem 66, 83, 100 Mhz-et tudod beállitani, a szorzót nem, és vagy birja a következö lépcsöt a procid vagy nem..(nekem nem) egyébként még UDMA-t se tudja a deszka, csak ha letöltesz hozzá egy illesztöt , amit F6-al adhatsz hozzá a telepités elején. 512 MB ram van benne, és elmegy rajta az XP is..böngészni letölteni, nyomtatni , irogatni, régebbi játékok futtatására egy G-force 2 vel(64 MB ram) használható..

(#1133) veze válasza Zufoo (#1129) üzenetére


veze
őstag

szia.

letakaritod szesszel és kész.. még soha nem poliroztam utána..
bekened rendesen ujra pasztával,rárakod( összeilleszted) ne feküdjön fel sehol véletlen se a sarka, és tökéletes

(#1134) Jorus válasza veze (#1133) üzenetére


Jorus
nagyúr

Főleg, hogy ha polírozod, akkor ugrik a gari, és eladni is nehezebb lesz. Polír csak akkor jön szóba, ha vmi elcseszett deformált kupakja van a prockónak, amire nem fexik fel a hűtő.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1135) redraven85


redraven85
tag

Megjöttem :D ...megcsináltam a lapom...és 3400Mhz -n stabil a procim :) Alapfeszen :B

A gépem az asztalon :)

3dmark06

És a kész gép

A tápot az első képnél nenézzétek..az csak tesztként volt használva :DDD

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#1136) TTomax válasza Jorus (#1124) üzenetére


TTomax
nagyúr

nahát itt is irnak jonéhány marhaságot de mindegy...pl az 1:1-ben valo hajtás a legjobb... volt...valamikor...idejét multa....itt én rá is hagytam a cikket ;]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1137) Jorus válasza TTomax (#1136) üzenetére


Jorus
nagyúr

Akkor nyilván olvastad, hogy DDR-ről szól, vagy szövegértelmezési gondjaid vannak?
Jah, a szinkronhajtás annyira idejétmúlt, hogy nekem pl. messze jobban teljesít a gépem 1:1-be pakolt memókkal, mondjuk 880Mhz-en 3-3-3-8-ban, mint 1100MHz környékén 4-5-5-12-ben. Tudom, biztosan rendkvül idejétmúlt a konfigom.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1138) redraven85 válasza Jorus (#1137) üzenetére


redraven85
tag

Az én hozzászólásomhoz nemszólsz semmit ? :DDD Amúgy csak annyi volt a gond,hogy a chipseten lévő tranzisztoroknak nemteccet,hogy véletlen rájuk is folyt hőpaszta ;] Amióta azokat levakartam télleges hőfokokat mutatnak..és nem 100 meg minusz 26 fokokat :))

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#1139) Jorus válasza redraven85 (#1138) üzenetére


Jorus
nagyúr

Gratula! :) Mien feszt adsz neki BIOS-ból?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1140) redraven85 válasza Jorus (#1139) üzenetére


redraven85
tag

Öhh..a feszt autón hagytam a biosba,hogy magának álítsa...nemakartam belepiszkálni.A CPUz asztmondja,hogy 1,344 voltot kap a proci. Alapjáraton 48 - 45 fokon mennek a magok ..a proci összeségében 35 fokon megy :) Ha megtolom orthos -szal akkor max 72 fokra engedi az első 2 magot..a másik 2 mag marad 65 fokon...de összeségében 67 tet ír a procira. Az értékek nagyából reálisak mert a kezem végig a bordán volt a teszt alatt.Nagyon ütős ez az Infinity :DDD Ennél durvább márcsak a Tr ultra 120 extreme van amit lehet kapni..de azis csak 2-3 fokkal hüvösebb :)

[ Szerkesztve ]

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#1141) Jorus válasza redraven85 (#1140) üzenetére


Jorus
nagyúr

Infinity jó hűtő, de most úgy próbáld, hogy kézzel állítasz be VCore-t. Mellesleg az 1.344V nem alapfesz, de attól még jó kis eredmény. ;)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1142) Skynet258 válasza Jorus (#1126) üzenetére


Skynet258
veterán

Halkan jegyezném meg, hogy az a 1.45-ös proci fesz sokszor feleslegesen sok, főleg gyári hűtővel (asszem ..apa..-nak ilyen van). Én inkább annak a híve vagyok, hogy alapfeszről kezdünk, és ha nem elég az így kisajtolt teljesítmény, akkor emelhetünk feszt (bár ebben a topikban ezt is félve tanácsolnám, na nem azért, mert tele vagyunk hülyékkel, csak a cím miatt: kezdőknek, szájbarágósan...).

Ezen kívül már párszor bebizonyosodott, hogy az MCH és az északi híd feszültségének emelése nem feltétlenül jár azzal, hogy a procit/memóriát tovább tudjuk húzni. A hőmérsékletre viszont annál inkább negatív hatást gyakorol.

Nem kioktatás, csak észrevétel volt (a többi része természetesen rendben van). ;)

https://geekpulse.hu

(#1143) redraven85 válasza Jorus (#1141) üzenetére


redraven85
tag

Miért ..ha kézzel álítom a feszt akkor miben lesz más a cucc? :DDD Az alapfeszt úgyértetem,hogy magának álította a lap..én nemnyúltam bele :) ..csak az FSB-t emeltem meg és ennyi.

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#1144) Jorus válasza Skynet258 (#1142) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az elejével egyetértek, mivel azt elfelejtettem írni, hogy én így csinálnám, ha a proci végét keresném. :)
Úgy tapasztaltam, hogy RAM tuningnál nem elég, ha a DIMM feszt növeled, a stabilitáshoz eddig szinte mindig kellett emelni a memriavezérlőnek is feszt. Persze nem 800-ról 840-re való emelésről beszélek. :)

Egyébként igen, igazad van, talán jobb óvatosabban fogalmazni ebben a topicban.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1145) Jorus válasza redraven85 (#1143) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az alapfesz azt jelenti, hogy 1.125V és 1.325V között kap a proci. Amit te állítasz be, az AUTO fesz, ami akár 1.5V is lehet BIOS-tól függően, mivel addig emeli, ameddig a beállított érték szerinte nem lesz stabil. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1146) redraven85 válasza Jorus (#1145) üzenetére


redraven85
tag

Király :) Nálam 3 voltot enged tolni max a procinak ha kézzel álítod..De nemhiszem,hogy valaha is kelleni fog ekkora fesz.

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#1147) Skynet258 válasza Jorus (#1144) üzenetére


Skynet258
veterán

Ez is igaz, és egyet is értek ebben. A lényeg pedig az utolsó (modósítás utáni ;) ) mondat.
Sok mindent én is másképp csinálnék, mert gyakorlottabb vagyok/ismerem a lehetőségeket. De itt ezt másképp érdemes megközelíteni, hisz sok "első tuningos" is van itt, akik nem biztos, hogy egy adott jelből tudnak megfelelően következtetni. Szájbarágós egy hely ez, de én szeretek segíteni, mégiscsak el kell kezdeni valahol :D

redraven85: ne is kelljen ekkora fesz, mert oda már víz is kelleni fog ;)

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#1148) redraven85 válasza Skynet258 (#1147) üzenetére


redraven85
tag

Neeee Béla netedd 3 voltra a laptop procit !!!

ááhhhh...

Nííínóóó.. :))

[ Szerkesztve ]

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#1149) #56573440 válasza Skynet258 (#1147) üzenetére


#56573440
törölt tag

meg egy új proci:) 3V-on max indián távközlési berendezés marad belőle

[ Szerkesztve ]

(#1150) Skynet258 válasza #56573440 (#1149) üzenetére


Skynet258
veterán

Tényleg, gondolkoztatok már azon, mi a frásznak lehet ennyi voltot adni a procinak? Szerintem ezt nem alkalmazzák annyian, hogy alapból benne kellene lennie a biosban. Persze nem azért, mintha sok helyet fogna, vagy zavarna a koncentrálásban, de akkor is... :DDD

https://geekpulse.hu

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.