Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13001) peetmaster válasza Jani18 (#12996) üzenetére


peetmaster
senior tag

CPU Vcore mennyin van? Lehet, hogy azt kellene emelni egy kicsit. Vagy pedig rakd fel a szorzót 9x-esre, hátha valami okból kifolyólag nem szereti a lapod a 8-as szorzót.

[ Szerkesztve ]

(#13002) zsole84 válasza laccc85 (#12991) üzenetére


zsole84
senior tag

Köszi, már megoldódott (autora kellett állítani a szorzót). Remélem neked is sikerült megoldást találni a red alertre :DDD :DDD :DDD

(#13003) Jani18 válasza peetmaster (#13001) üzenetére


Jani18
aktív tag

A vCore azt próbáltam 1.3-on de úgyse jó a szorzóval meg az a baj,hogy 8 a max

"Valaminek a fele is több mint a semmiből az egész" | Rock, metal topic: http://tinyurl.hu/XUsr/

(#13004) puhakex


puhakex
tag

Sziasztok!
Van egy Athlon 64 X2 4200+ -os procim és azt szeretném megkérdezni, hogy a Hypertransport pontosan mit jelent?
Ha kicsit gyorsítani akarom a procit akkor ennek állítsak be nagyobb szorzót vagy az órajelet állítsam nagyobbra?

(#13005) laccc85 válasza puhakex (#13004) üzenetére


laccc85
csendes tag

Szia!!

Szerintem ha ezt elolvasod, fog segíteni neked ;)

[ Szerkesztve ]

(#13006) puhakex válasza laccc85 (#13005) üzenetére


puhakex
tag

Ezekszerint, ha átállítanám a Hypertransport-ot a legnagyobb 5x-ösre egyáltalán nem biztos hogy gyorsabb lesz a gépem?

(#13007) puhakex válasza laccc85 (#13005) üzenetére


puhakex
tag

Máshogy kérdezem.
Biztos, hogy a max 5x-össel lesz a leggyorsabb a gépem?

(#13008) echterion


echterion
nagyúr

Sziasztok!

Tuningolt gépem néha újraindul hibaüzenet nélkül, játék alatt. Szerintetek mit kellene piszkálnom? A ramok 1000-en mennek, 5-6-6-18-as időzítéssel, 2,31 V-on, a procinak 1,425 V van adva, az NB 2500-on van, 1,25 V-tal, a HT 2000-en megy. A hőmérséklet 55 fok körül van everest szerint. Integrált GPU-val, 800-on használom, 1,45 V feszt adok neki (ennyi a max a lapban).

Előre is köszi a helpet.

[ Szerkesztve ]

**********

(#13009) proci985 válasza echterion (#13008) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

prime (smallFFT/blend), Furmark lefut min 15 percig gond nélkül?

ramnak az a 2.31 biztos, hogy kell? nekem az baromi soknak tűnik. 1066os geil ultrának max 2.1en (de inkább kevesebben) kéne vinnie az 1066 cl5-15öt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13010) echterion válasza proci985 (#13009) üzenetére


echterion
nagyúr

Prime blend tesztet futtattam, 70 perc után halt ki a gép. Furmarkot még nem próbáltam.
A ramnak azért adtam annyit, mert biztosra akartam menni, hogy nem kevés a fesz neki. De már nem vagyok benne biztos. Igazából semmiben sem. :F

**********

(#13011) Gyufaaa válasza echterion (#13010) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Egy valamit nem értek. Hogy tuningoltad ennyire fel a gépet? Hasra ütés szerűen, vagy mert "másnak is ennyin megy"? A ramoknak minek adsz annyi feszt? Nincs rá szükségük egyáltalán szerintem. Az NB-t pedig próbáld meg csökkenteni. Szerintem ott lesz neked a bibi. Alapfeszes tuningnál mennyire jutottál? Vagy azt nem is próbáltad? :F :U

(#13012) echterion válasza Gyufaaa (#13011) üzenetére


echterion
nagyúr

A tuningcél 3,5 GHz volt, stabilan. A feszek azért ennyik, mert ezek nem veszélyesek sztem, és így reméltem, stabilabb lesz. A ramokra 2,2-2,4 V van írva, mint üzemi feszültség, ezért adtam 2,31-et (2,3 nincs az opciók között).
A Furmark lement, 15 perc után semmi. Akkor ezek szerint a GPU kipipálva. Az NB-t még lejjebbveszem, aztán meglátom, mire megyek vele.

**********

(#13013) hastala


hastala
csendes tag

Nézd meg hogy mennyire melegszik az nb, de szerintem is nagyon sok aza 2,31 a ramnak. 2-2,2 ig stabilan szoktak menni de nem nagyon kéne rá többet adni.
Honnan olvastad az üzemi feszt??? Csak mert általában egy értéket szokott feltüntetni a gyártó.

Pc-t javítok....ennyi :D

(#13014) echterion válasza hastala (#13013) üzenetére


echterion
nagyúr

A címkén van rajta, a ramon.

Itt egy CPUZ kép az alapbeállításokról. Már itt is igen magas az alapfesz a procinál sztem, nem akartam nagyon visszavenni.

kkk

[ Szerkesztve ]

**********

(#13015) echterion


echterion
nagyúr

Ez nem sikerült valami jól, sry. :U
Szóval 1,424 V alapból a CPU-Z szerint.
Jut eszembe: az NB terhelve 32 fokos volt maximum. Sztem ez normális.

[ Szerkesztve ]

**********

(#13016) Gyufaaa válasza echterion (#13015) üzenetére


Gyufaaa
veterán

A core temp megmutatja a vid-jét a procinak. Az alapfesz azon értendő.

Itt sem írják ezt a brutál nagy feszültséget, hogy indokolt lenne. :U

[ Szerkesztve ]

(#13017) echterion válasza Gyufaaa (#13016) üzenetére


echterion
nagyúr

A coretemp 1,4 V-nak látja kereken. Az a 0,024 V sztem nem jelentős eltérés. A feszt visszavettem 2,1 V-ra, remélem, ez már nem olyan "brutál". Bár, mint mondtam, a gyártó írt ekkora feszt neki.

Amúgy azt vettem észre, hogy a lap egy kicsit mindig több feszt ad, mint amit beállítok neki, 1-2 századdal.

Mod: amúgy a coretemp hőmérője a jobb, vagy az everesté? Mert 10 fokkal kevesebbet mér, mint az everest.

[ Szerkesztve ]

**********

(#13018) hastala


hastala
csendes tag

Hát akkor lehet hogy a lap érzékelőjével van valami. Lehet hogy nem ad több feszt csak nem jó az érzékelő.
Nekem egy p5b lappal volt ilyen amikor pörgette a ventit mint az őrült mert szerinte 70 fokos volt a proc.

Pc-t javítok....ennyi :D

(#13019) laccc85 válasza puhakex (#13007) üzenetére


laccc85
csendes tag

Szia!!

Hát akkor kellene a leggyorsabbnak lennie.
Meg 1000MHz a HT amit elbir max, ha jól emlékszem az enyémrről is, és stabil.
De ugye, ahogy le is van irva, erre 2000Mhz-t kapsz HT-nek, hogy a fizikai és a tényleges órajel adja, a ram és a rendszerbusz.
De akkor te is tedd 5* re a szorzót,mert az a legjobb.

(#13020) Gyufaaa válasza echterion (#13017) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Core Temp a hihetőbb. Everestnél pedig a magokat nézd. Ezt méri az előbbi is. Az alaplapod pedig valóban félremérhet. Ez sajna az enyémnél is jelen van. Mérem külső hőmérővel és detto core temp értéket mutat.

[ Szerkesztve ]

(#13021) echterion válasza Gyufaaa (#13020) üzenetére


echterion
nagyúr

Nah, kicsit változtattam a dolgokon:
- most 1,4 V-tal megy a proci, 3,5 GHz-en.
- az NB-t visszavettem 2250 MHz-re
- a ramok 2,1 V-ot kapnak, 1000 MHz-en, 5-5-5-15-ös időzítéssel

Futtattam egy 3 órás blend tesztet, hiba nélkül lefutott.

A coretemppel az a bajom, hogy tuning után minden szinten 0 fokosnak méri a procit. Everest meg a maghőket 5-10 fokkal alacsonyabbnak mint a procihőt, így én ezt az utóbbit veszem figyelembe.

**********

(#13022) laccc85 válasza echterion (#13021) üzenetére


laccc85
csendes tag

Nekem meg pont fordítva van :))
A maghő több 10-12 fokkal,mint a procihő.
cpu 26fok, magok 38,39 fok:)
De szerintem ez a jó érték, mert a proci felületével közvetlenül érintkezik a hűtő,így az az alacsonyabb hőértékű.
Akkor lehet neked rossz benne az érzékelő, találkoztam már hasnlóval,csak ott sokkal többet mutatott mint ami volt :DDD

(#13023) Gyufaaa válasza echterion (#13021) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Akkor siker lett. AZ NB elég érzékeny sajna. Nekem a cpu hőmérsékletet méri félre de brutálul. Kisebb terhelésnél is 80 90 fokot mutat ;] A magok meg közben 30 fokon rohangálnak. Core temp nekem bevált a külső hőmérő kombóval.

(#13024) sagit


sagit
addikt

sziasztok

van egy Athlon II 240-es procim...
alapfeszen hibátlanul megy 3500 Mhz-en (ez egyébként jó eredmény?)

ilyen lapban hajtom, a HT 2,5 Ghz-en megy jelenleg

kérdések:

1: mennyi feszt lehet adni a procinak amivel nem lesz baja? 1,5v? (AC Freezer Xtrem-el hűtöm)

2: Az NB meddig kell hogy bírja alapfeszen? (lehet összekeverem valamivel de elvileg ameddig a HT nem éri el a 2,6 Ghz-et nem kell adni neki plusz feszt)

3: Mik azok a hőmérsékletek amik az NB-nek és a CPU-nak sem ártanak?

a memókat visszaosztom ők most nem lényegek.. csak kíváncsi vagyok mi a proci vége...

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#13025) peetmaster válasza echterion (#13021) üzenetére


peetmaster
senior tag

Esetleg a Core Temp progi helyett a Real Temp-et tudnám javasolni. Ugyanaz mindkét program, de lehet, hogy az utóbbi reálisabb értékeket fog mutatni. Legalábbis nálam bevált. :)

(#13026) echterion válasza peetmaster (#13025) üzenetére


echterion
nagyúr

Realtemppel ugyanaz a helyzet sajnos. :( 0 fokos a cpu szerinte.

#Laccc85: kétlem, hogy a procim alapjáraton 48 fokos lenne, mert akkor terhelés alatt 68 foknak kellene lennie, aminél már ugye restartol a gép általában.

[ Szerkesztve ]

**********

(#13027) laccc85 válasza echterion (#13026) üzenetére


laccc85
csendes tag

Ez lap, és bios beállítás függő is.
Bár nekem 100 foknál restartolna automatikusan,nem tapasztalatból mondom:D:D csak a bios szerint,de nem tudom amd-nél hogy van,igaz volt nekem is,csak akkor nem voltam tuning érdekelt,mint most az intelnél.
És ha lehetőséged van,vagy lenne rá, megnézhetnéd másik lapban valakinél,hogy ott milyen értékeket mutat(na)?
És akkor tudnál kalkulálni otthon ,csak tippként mondom:)

(#13028) echterion válasza laccc85 (#13027) üzenetére


echterion
nagyúr

Sajna mostanában nem lesz a közelben másik lap, viszont úgy tudom, hogy ezek az új amd-s procik nem szeretik a meleget, és 65 fok körül leállnak. Mindenesetre most elégedett vagyok ezzel a teljesítménnyel, bár az NB visszavétele meglátszik.

**********

(#13029) proci985 válasza echterion (#13021) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

a geil oldalán van pár f*szág, már elnézést. nekem Black Dragonjaim vannak, arra írtak először 1.8-2.4et (na kösz). 1.89en stabilak 1000@cl5-15ön a 800@5-15ösök, pedig négy kétgigás memóriát hajtok... szóval felesleges annyi fesz. arról nem is beszélve, hogy őrült módjára fognak melegedni. telán egy picit még csökkenthetnél is.

a default feszek nem mérvadóak, a VID az. a "default" feszeket az Asus lapok (ezekszerint az ASrockok is) hajlamosak kilőni az egekbe. megoldás: két lépcsővel csökkentsd a CPU feszt, prime, ezt addig csináld amíg még stabil. a legalacsonyabb stabil fesz kell Neked.

sajnos AMDhez nem értek, szal a többihez nem tudok hozzászólni:(.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13030) echterion válasza proci985 (#13029) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát, valszeg ez lesz, mert még egy picit melegnek tartom a procit.

Viszont akkor a GeiL ramjaim feszét is vegyem le 1,9 V körülire? Azt elég a memtest-tel letesztelni, vagy a prime blend kell annak is?

**********

(#13031) echterion válasza proci985 (#13029) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát, valszeg ez lesz, mert még egy picit melegnek tartom a procit. Ha csak a proci fesz-t változtatom, akkor elég a smallFFT teszt is, ugye?

Amúgy akkor a GeiL ramjaim feszét is vegyem le 1,9 V körülire? Azt elég a memtest-tel letesztelni, vagy a prime blend kell neki, hogy tuti legyen?

**********

(#13032) okay


okay
aktív tag

Hello!
Az alaplapom ref clock-jának a végét keresném, csak már olyan magasan járok hogy a memoriák szerintem nem birják az iramot mert a win még bejön de nagyon instabil.
DDR3 1333 cl7 1.8V-on megy ,de már 1400MHz-n járok a refclock miatt.Visszavettem cl8-ra és 1.84V adtam neki de igy se jobb.
A lap biosában ami az adatlapomban van, nem találtam olyat hogy a ram MHz-ét visszavenni.
Mit csináljak vele ,hol lehet állitani hogy tovább tudjam emelni a refclockot?Mit csináljak vele?
Köszi!

Nagyon jó Football Manager: http://www.powerplaymanager.com/r421088

(#13033) yolan válasza okay (#13032) üzenetére


yolan
őstag

az alaplapod ref clock-ját
azmiaz?

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#13034) Tyler8


Tyler8
tag

p4-es gépem tuningolom uGuruval(eddig feszemelés nélkül elment) és ettől többet is szeretnék kihozni belőle az lenne a kérdésem hogy most 1:1-be van az fsb:ram arányom tehát ha én jól gondolom 456mhz-n megy a ramom elvileg igy 1:1be 266mhzig elmehetek mert ddr2es 533as ramok (ha változtatok az fsb:ram arányon akkor is a cpu-zben "DRAM Frequency"-t kell kettővel megszorozni?)

cpuzn a Rated FSB amit ha jól gondolom uGuruba PSB-nek írnak 800nak van megadva és tudja-e valaki hogy ennek mennyi a tűrőképessége én még szeretnék 3.5-3.6ig elmenni ha nem melegszik a proci és egy jó hőfokjelzős progi is jóljönne (abit eq néha kifagy nem tudom miért).

És szerintetek milyen vga-t tegyek ebbe a gépbe amit még kihajt ez a proci mert 2. gépnek szeretném meghagyni(most asus 7600gt van)

► borders are made for the dumb ◄

(#13035) okay válasza yolan (#13033) üzenetére


okay
aktív tag

Az FSB az Intelnél.
Ebben 353MHz-t értem el ,akkor már nem indult a lap. Memoriának van köze ahhoz hogy nem tudtam tovább menni?

Nagyon jó Football Manager: http://www.powerplaymanager.com/r421088

(#13036) laccc85 válasza okay (#13035) üzenetére


laccc85
csendes tag

Szia!

Van köze hozzá.
Az FSB/DRam frekvencia ne 1:1 ben menjen mert akkor nem tudod húzni.
Egy 800 as ramnak 1000MHz kb a vége (stabilan), ahogy nekem is, és ezt 450-es fsb-vel érem el, hogy az arány 800/1666 (ram freki/fsb) van téve.
Ha neked is van ilyen beállítási lehetőséged, próbáld meg így ;)

(#13037) Tyler8


Tyler8
tag

köszönöm a válaszokat de szerintem nem olvastátok el figyelmesen :P

► borders are made for the dumb ◄

(#13038) yolan válasza laccc85 (#13036) üzenetére


yolan
őstag

1:1-es fsb:ram aránynál nem lehet húzni? meg hogy a 800-as ramok 1000-et mennek köbö.. ahaha

Szóval, fsb:ram arány azt jelenti, hogy milyen ram szorzót használsz. ha 2.0-ásat akkor ugyebár 400-as fsb-nél, 400 lesz a valós és 400*2=800 az effektív ram órajel
minél magasabb fsb, annál gyorsabb memória és kess kezelés, tehát egy 3hz-s órajel, jobb ha 500*6-ból áll össze, mint hogy 12*250-ből

kérdés hogy mit akarsz csövön járatni?
a procit? a ramokat? együtt mindent?
szerintem együtt mindent egy korrekt beállításon.
ehhez végig kell egyenként tesztelni, hogy legyen honnan indulnod, szépen a procit, a ramokat, úgy hogy mikor az adott alkatrészt teszteled, kiküszöbölöd hogy a többi alkatrész legyen a szűk keresztmetszet
tehát ha a procit nyúzod, akkor a ramokat 1:1-re állítod, mondjuk 5-5-5-15-ös időzítésekre, és adsz nekik elég feszt, hogy ne a ram miatt álljon meg a tuning
és így végigteszteled a cuccokat, aztán szépen egymáshoz igazítod őket, aztán egy brutál terheléses teszt, majd játék, hőmérséklet figyelés, stb

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#13039) Tyler8 válasza yolan (#13038) üzenetére


Tyler8
tag

sok tesztben láttam már hogy játékokba a ram nem számít sokat 1 fpst kb még a legnagyobb ramtuning is... csak a procit szeretném húzni(persze ezzel gyorsul a ram is) ameddig lehet és a videokártya húzása helyett egy jobbat akarok venni bele de kérdeztem pár dolgot...sorry de akkor leírom mégegyszer őket:

-Ha változtatok az fsb:ram arányon akkor is a cpu-zben "DRAM Frequency"-t kell kettővel megszorozni hogy megkapjam a ram sebességét?

-cpuzn a Rated FSB amit ha jól gondolom uGuruba PSB-nek írnak 800nak van megadva és tudja-e valaki hogy ennek mennyi a tűrőképessége? a képen cpuzbe 912 ez az érték

-milyen vga-t tegyek ebbe a gépbe amit még kihajt ez a proci mert 2. gépnek szeretném meghagyni(most asus 7600gt van)

► borders are made for the dumb ◄

(#13040) okay válasza laccc85 (#13036) üzenetére


okay
aktív tag

De szerintem itt az AMD-nél nincs arány , külön állitod az értékeket ,külön a procina külön a memoriának. Csak minimum 800MHz-et tudsz állitani (200MHz FSB * 4 = 800MHz)
353FSB-nél már 1412MHz a ram ,és itt volt vége,nem post-olt. De 1333as a ramom.

Nagyon jó Football Manager: http://www.powerplaymanager.com/r421088

(#13041) laccc85 válasza yolan (#13038) üzenetére


laccc85
csendes tag

Hát ha nekem 1:1 ben mentek a ramok az fsb-vel,akkor max 3850MHz-et tudtam kiszedni a prociból.
És én azért irtam az 1000MHZ-t a ramokra, mert felette,már hibázik a prime-al.
és ugye a 450 es fsbvel, ha 800/1666 (ram/fsb) vel megy a gép 9 es szorzóval akkor 4500MHz- megy a proci 1000 -en a ram és igy a legstabilabb, és ahogy kérdezted is, igy megy mind a kettő maxon,stabilan.
Bár annyira nem tesztelgettem hogy lenne még jobb, de te biztos jobban értesz hozzá, lehet lenne ötleted.
De egy 7 es szorzóval azért nem néztem meg, mert akkor ugye 450-es fsb vel a proci nem menne csak 3150MHz-en és a ram nem birja csak a 450-et.
De ha még nem jól csinálok valamit, lehetne állítanmi akkor vároma segitséged:)

ezért is akarok madj 1066 os ramot, hogy kisebb szorzóval és nagyobb fsb-vel menjen:)

(#13042) proci985 válasza echterion (#13031) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

tedd azt, fogyasztásnak is jót fog tenni.

1.9el szerintem megpróbálhatod, általában ha a memtesten nem bukik akkor már primeon se, de azért én ráeresztenék egy blendet is biztonság kedvéért.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13043) yolan válasza laccc85 (#13041) üzenetére


yolan
őstag

lehet elkéne látogatnod a ddr2 tuning topikba
egy memória túlhajtásánál egyáltalán nem csak az órajel számít
azt mondod 1000mhz-t megy, de hogyan? milyen időzítés? milyen szorzó, milyen strap, milyen feszültségen, milyen környezetben, lapban, chipsetben, stb, ezektől mind függ
nem olyan egyszerű a helyzet mint ahogy írtad, szerintem utána kéne olvasnod még, ezt ne kötekedésnek vedd, nagyobb tudással jobban megtudod fingatni a cuccokat ;]
kicsit átolvasod a ddr2 tuning topik első posztját, meg úgy átfutod, és szélesebb képet fogsz kapni, pld hogy 800mhz cl4-4-4-12 ben kábé = az 1066mhz cl5-5-5-15-el, és hasonló jó féle tudást., feszültségekről, órajelekről, idpzítésekről, mi mit szeret, hogyan, melyik tulajdonság tuningolása hol hoz teljesítmény növekedést

Tyler8: én mindenképp egy korrekt beállítást használnék a ramoknál is, nem csak a procit húznám, a ramot meg hagynám küllogni. gyorsabb pálya betöltések, gyorsabb másolás, írás, stb. érdemes megpiszkálni a ramot. csináltam tesztet, pár kattintással akár 1gb/s-es növekedést is el lehet érni memória kezelésnél, ami már nem rossz plusz

a biosban amilyen ram szorzót használsz, azzal kell megszorozni az fsb-t, tehát ha 2.0-át akkor 2.vel, ha mondjuk 2.4-est akkor 2.4-el.

a rated fsb az az fsb*4 (ugyebár QDR), tehát ha 400-as fsb, akkor 400*4=1600, vagy ha 333, akkor 1333. uguruban nem tudom miként nevezik, cpu-z biztos jót fog kiírni

mennyit szánsz a vga-ra, és pontosan milyen konfigba is szeretnéd belerakni?

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#13044) Tyler8 válasza yolan (#13043) üzenetére


Tyler8
tag

köszönöm a kedves válaszod ez kicsit kimerítőbb volt mint a többieké.

ram szorzó... sajnos én nem találtam a biosba ilyesmit... se ocguruba nem látok semmit erről pedig végignéztem sztem mindent tehát ugye nem az fsb:ram arányra gondolsz?? pl most cpuz képen 1:1 össze vagyok kicsit kavarodva de nyilván nem erre gondolsz

kicsit fentebbi hszemben pedig még cpuz-s kép is van elkellett volna olvasnod! :P
ittisvan http://prohardver.hu/tema/tuning_kezdoknek_szajbaragosan/hsz_13034-13034.html

amúgy azóta 3.6-nál járok alapfeszen 49es max fokkal eddig sztem ez jó de még tovább is próbálkozzak szerinted? 960 Rated FSB nem lesz már sok egy kicsit?

ja és vgara kb 10-15öt szánnék mivel ez már egy elavult konfig de 2. gépnek megszeretném hagyni az 1.2 cerka helyett :D:D

[ Szerkesztve ]

► borders are made for the dumb ◄

(#13045) echterion válasza proci985 (#13042) üzenetére


echterion
nagyúr

Okés, köszi. :R
A hétvégén lesz néhány teszt akkor. :)

**********

(#13046) kukinyo


kukinyo
addikt

Sziasztok
Van egy AMD Duron (Spitfire) 900Mhz-es procim ami egy ECS k7s5a típusú alaplapban ketyeg.Az FSB-t tudom állítani biosban viszont a szorzót azt nem.
Tudtommal az alaplap nem engedi.Találtam pár leírást a szorzó megváltoztatására de az mind fizikai beavatkozást igényel a procin és csak egy bizonyos szorzóra lehet állítani a procit.Olyan tuningot keresek amit csak egyszer kell megcsinálni és ami után a biosban tudnám állítgatni a szorzót is.Segítenétek?
Köszönöm

Külföldi oldalakon találtam olyat is hogy drótokat forrasztottak az alaplapra a procihoz vagy patkó alakú drótokkal össze kötötték a proci lábait.Ez is csak egy bizonyos szorzó beállításához jó?A külföldi nyelv nem az erősségem.

(#13047) laccc85 válasza yolan (#13043) üzenetére


laccc85
csendes tag

Gyárilag a ram 6-6-6-18 időzítésekkel fut.
Ezt még 5-5-5-15 ben is elviszi ugyan úgy 1000-el.
Egy MSI P45 neo-ban van benne mind ez.
A feszt ha jól emlékszem +0,1-0,2 v körül kellett neki adni.

De jól mondod:) majd utánna olvasok még egy kicsit, aztán leírom igy mit értem el vele, ha jobban tudom, miből mennyit lehet kipréselni :))

Köszi az infót ;)

(#13048) laccc85 válasza zsole84 (#13002) üzenetére


laccc85
csendes tag

Akkor jó:)

Hát nekem a megoldást a windows újrarakása jelentette, mert összeomlott és csak ez volt megoldás a problémára, de már nekem is jó :DDD

(#13049) csabika0001


csabika0001
senior tag

Sziasztok
Én is nekiláttam a procimnak egy Dual Coros E6300 2,8ghz most 320x10 3,2GHz nél vagyok alapfeszen(feszt nem akarok emelni garis a proci.
Memóriát nem akarom húzni mert az nem az enyém csak kölcsönbe kaptam a gépbe és nem akarom kilőni. (Kingston Hyprer x 800mhz) Most 320 as fsb nél vagyok 320x2,5=800Mhz szóval most 2,5 ös szorzóval megy a memória csak annyi a kérdésem akinek van ilyen procija mennyit tudott kihozni belőle persze hogy nem hibázik.
És a ramnak ugye így semmi baja nem lessz mert 800MHz en megy csak a szorzó más???
Noh meg ha nem emelek feszt a gari megmarad ugye??

(#13050) echterion válasza csabika0001 (#13049) üzenetére


echterion
nagyúr

Szia!
A ramnak így semmi baja sem lesz, ne aggódj.
A proci garija meg csak akkor veszik el, ha fizikailag látható, hogy "megsült", vagy ha a komplett gépet viszed be és ott meglátják a bios beállításait. Esetleg, ha bevallod, hogy "bűnös vagyok, tuningoltam". ;]

**********

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.