Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1151) ..apa..


..apa..
csendes tag

üdv néktek
na szval.. próbálkoztam, m mikor idefértem a kölköktől...
a feszt max 1.37 mertem emelni. mindennek adtam egy kis plusszt...
mégsem megy 410fsb-nél többet, az stabil 415 fagy, 420 el sem indul.... :F
nem tom hol, mit ,vagy mit nem,..... :Y ennyi.. :F
az a fránya 3g nem lesz meg...vazze

Apa:Gb ga-p35ds3@f9,e6550,a-data 2x1g 800,leadtek 8600gt 256ddr3 (GYÁRI HŰTŐ... )

(#1152) Skynet258 válasza ..apa.. (#1151) üzenetére


Skynet258
veterán

Én személy szerint meglepődnék, mert a lap és a proci is jó cumó...
Tégy egy próbát 1.4V-al, az én prockóm is zabálja (a 3060Mhz-hez 1.5V-ot kellett neki adnom) a feszt. Nem mondom azt, hogy a gyári hűtéssel ezen használd folyamatosan, de a próbát biztosan kibírja, meg egyébként se durrannak ezek a procik már olyan könnyen (ehh...azok a régi szép idők... :D ).
Ha meg megy, akkor 4k-ért veszel egy Hyper TX2-őt, azt meg is van oldva a dolog, mehet 1.4-en folyamatosan...

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#1153) #96302336 válasza ..apa.. (#1151) üzenetére


#96302336
törölt tag

Vedd vissza az FSB : RAM arányt 1:1-re Az északi híd feszültségét egy kicsit emeld meg. A ramfeszt szintén egy kicsit. A CPU elvben még alapfeszen is kell, hogy tudja a 3GHz-t, de egy kis fesz. emelés nem árt. az 1.37-1.4 volt elég.

[ Szerkesztve ]

(#1154) ..apa.. válasza #96302336 (#1153) üzenetére


..apa..
csendes tag

:)
mindenki tök ari ho segíteni próbál.. :R
De 410 felett satuzik...vas már 415 sem indul ha van fesz emelés ha nincs... :F alpfesz 410x7 ennyi.... :F
de .... a remény hal meg utoljára.. :B
fsb ram arány ? hol is?

ui: ho a szba kell képet ide illeszteni??

[ Szerkesztve ]

Apa:Gb ga-p35ds3@f9,e6550,a-data 2x1g 800,leadtek 8600gt 256ddr3 (GYÁRI HŰTŐ... )

(#1155) Jorus válasza ..apa.. (#1154) üzenetére


Jorus
nagyúr

Node ezt már leírtam. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1156) #96302336 válasza ..apa.. (#1154) üzenetére


#96302336
törölt tag

Lehet, hogy CPU Dram ratio névvel lesz. Nem ismerem az alaplapod, de minden alaplap tudja ezt a beállítást.

(#1157) Skynet258 válasza ..apa.. (#1154) üzenetére


Skynet258
veterán

Ha az Fsb 420, akkor a memória 840Mhz. A biosban van egy ehhez tartozó szorzó, azt tedd 2-re.

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#1158) ..apa.. válasza Jorus (#1155) üzenetére


..apa..
csendes tag

:)
akkor sem értettem és most sem találtam a cpu: spd ratio-t

Apa:Gb ga-p35ds3@f9,e6550,a-data 2x1g 800,leadtek 8600gt 256ddr3 (GYÁRI HŰTŐ... )

(#1159) ..apa.. válasza Skynet258 (#1157) üzenetére


..apa..
csendes tag

:K
hja ha fsb 410 mem 820 és a 2.0 van

Apa:Gb ga-p35ds3@f9,e6550,a-data 2x1g 800,leadtek 8600gt 256ddr3 (GYÁRI HŰTŐ... )

(#1160) ..apa..


..apa..
csendes tag

és bármi mást tolok,satu... 5-10 indítás vagy nem is indít....
valami noan alapállítást hagytam ki???? :F

Apa:Gb ga-p35ds3@f9,e6550,a-data 2x1g 800,leadtek 8600gt 256ddr3 (GYÁRI HŰTŐ... )

(#1161) Skynet258 válasza ..apa.. (#1158) üzenetére


Skynet258
veterán

Majdnem egyforma lapunk van, nekem sincs ilyen menü. A szorzó a lényeg, hogy kettőn legyen, de ezek szerint nem ez a gond.

https://geekpulse.hu

(#1162) Jorus válasza ..apa.. (#1158) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem írtam menüpontot, csak annyit, hogy szinkronban járasd a RAM-okat.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1163) ..apa..


..apa..
csendes tag

ott ahol a cpu voltokat meg a hűtő értékeit mutatja ( nem MIT ben) ott nem kell vmit engedélyezni?

Apa:Gb ga-p35ds3@f9,e6550,a-data 2x1g 800,leadtek 8600gt 256ddr3 (GYÁRI HŰTŐ... )

(#1164) ..apa.. válasza Jorus (#1162) üzenetére


..apa..
csendes tag

:R
igyexem... :K
csak hát a nem hozzáértés nem nagy előny ilyen esetekben :)
mmint részemről.....
hogy félreértés ne essék :)

[ Szerkesztve ]

Apa:Gb ga-p35ds3@f9,e6550,a-data 2x1g 800,leadtek 8600gt 256ddr3 (GYÁRI HŰTŐ... )

(#1165) Skynet258 válasza ..apa.. (#1163) üzenetére


Skynet258
veterán

A tuninggal kapcsolatos dolgok csak az M.I.T. menüben vannak, mást kár is átállítani ;)

https://geekpulse.hu

(#1166) ..apa..


..apa..
csendes tag

:((
akkor sajna nem tom mit tegyek...410x7 ez megy...
nagyobb volt, satu
nagyobb fsb, satu
bármi más, satu
:W

Apa:Gb ga-p35ds3@f9,e6550,a-data 2x1g 800,leadtek 8600gt 256ddr3 (GYÁRI HŰTŐ... )

(#1167) Jorus válasza ..apa.. (#1166) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ne add fel, most lesz izgalmas. :) Lapod topicjában érdeklődtél már? Ott nyilván kívülről fújják a BIOS menüpontjait, pontos elnevezéseket, stb.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1168) Skynet258 válasza Jorus (#1167) üzenetére


Skynet258
veterán

Az a gáz, hogy nekem is ilyen lapom van, és mégsem jut eszembe semmi, mi lehet a gond... :B

Tényleg, a C1E ugye ki van kapcsolva (az még be tud zavarni tuningnál)?

https://geekpulse.hu

(#1169) Jorus válasza Skynet258 (#1168) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ja, igazából látni kéne, a távolbahatás nem mindig működik. :)

Az en.gazd funkciók kikapcsolását is írtam a #1126-ban. Igaz, még nem tapasztaltam, hogy bekavart volna, de ki szokás kapcsolni biztos, ami biztos alapon.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1170) Skynet258 válasza Jorus (#1169) üzenetére


Skynet258
veterán

A C1E azért jutott eszembe, merthogy az leveheti a feszt, és akkor lehet az a gond.
De őszintén szólva itt megállt a "tudományom", viszont azt sem bírom elképzelni, hogy ne vigye a 3Ghz-et ez a proci. Körül is nézek a topikjában rögvest, mi az átlag :K

Találtam is egy jó kis írást, ez még segíthet talán. A kolléga 3.2-re tolta fel, részletes beállításokat is írt.

..apa..: ugye a memóriát mindíg figyeled, hogy manualon legyen? Mert ha nem sikerült a tuning, akkor restart után auto-n van, és teljesen más beállítást használ a gép (időzítések és szorzó is változik!). Ha ez alapján se megy, akkor nem tudok többet mondani hirtelen... :(

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#1171) Jorus válasza Skynet258 (#1170) üzenetére


Jorus
nagyúr

Gorneck az E6550-ét ugyanezen lap R modelljében 3.5-ön hajtotta alapfesz alatt, én ..apa.. helyében írnék neki, hátha jó napja van. :D

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1172) Skynet258 válasza Jorus (#1171) üzenetére


Skynet258
veterán

:D Tényleg, rég láttam, bár az is igaz, hogy mostanság nem voltam a Giga P35 topikban :)

https://geekpulse.hu

(#1173) ..apa..


..apa..
csendes tag

sziatok :R
Jorus útmutatása alapján kikapcsoltam a C1E meg az EIST tet is... úgy sem ment.
Skynet, a memeket mindíg visszateszem 100 ra mert észrevettem ho ha nem indul akkor beteszi vissza autoba...
Ksz a segítséget mindkettőtöknek, vhogy feltolom ezt a szart mindenképpen :K
Gorneck jó ember lehet, egyszer már válaszolt, majd megpróbálom vele is felvenni a kapcsolatot.

Apa:Gb ga-p35ds3@f9,e6550,a-data 2x1g 800,leadtek 8600gt 256ddr3 (GYÁRI HŰTŐ... )

(#1174) Gorneck válasza ..apa.. (#1173) üzenetére


Gorneck
titán

Neszenedked... :D

Gorneck#1239

(#1175) szitaati válasza ..apa.. (#1173) üzenetére


szitaati
aktív tag

Szia apa! :D
Nekem egy E4500-am van egy abit IP35-ben, a bios-a kb hasonló. A linkelt gigabyte-os oldal alapján adnék egy-két tanácsot :) Az én procim is egy elég selejtes tuning szempontjából, stabilan csak 280-as fsb-t visz aztis elég erős fesz emeléssel. Az elején én is így jártam, mint Te, hiába adtam plusz feszt, semmi, 255ös fsb, 'oszt satu. A következőt csináld: a bios főoldalán nyomj egy CTRL+F1-et. Itt állítsd be azokat, amiket a 410es fsb-hez be szoktál állítani. Ha jól megnézed, itt a ram-hoz is kiírja, hogy az adott beállítással mennyin megy majd. Egyelőre mindig úgy állítsd be, hogy gyári időzítéssel menjen, ha lehet a 800 közelében alulról... C1E, EIST maradhat, nálam nem kavarnak be egyátalán. Emeld meg egy picit az ,,fsb overvoltage"-t egy picivel (a lehető legkisebb választhetó értékkel). Elvileg ettől máris mennie kell 415-ös fsb-t is, a helyedben 5 mhz-enként próbálgatnám meddig megy így, aztán belátás szerint lehet még emelni az fsb overvoltage-on, ezt abitnál CPU VTT-nek hívják, és alapból 1,2V. Állítólag 1,4-1,5V ad tuning mellett legjobb stabilitást, szóval akár +0,2-0,3V-ot is adhatsz neki. CPU feszt is lehet (kell is) emelni, de óvatosan azzal a gyári hűtővel! ;)
Ha eljutsz odáig, hogy már mindent hiába emelgetsz úgy se indul el, akkor vegyél vissza vagy 20-25mhz fsb-t, meg egy picit a fesz-ekből, és járasd a gépet Orthossal pár órán át. Közben Core Temp-el nézd a magok hőmérsékletét. Ne lepődj meg, ha ilyen 70-80 fokokat látsz majd. :) Véglegesnek majd olyan beállítást adj meg, amilyen fesszel nem megy 770-75 fok fölé. Nyáron így is para lesz. :)
Még valami: nekem csak akkor engedi emelni ezt az fsb overclock feszt, ha az MCH fesz-ét is emelem, szóval lehet ez Nálad is így lesz. (nyugodtan lehet neki adni 1-2 tized voltot)
Remélem bejön a segítségem :DDD
Kalappal!

"Lebegőpontos regiszterek vagyunk az átmeneti tárolók bizonytalan mágneses mezején"

(#1176) Bozsi80


Bozsi80
tag

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni.
Még nem nagyon tuningolgattam.
A konfigom: Asus P4P800X, Celeron 320D 2.4@2.8, 2x512 Super Talent 400Mhz Dual, ATI 9600pro, 160Gb Samsung 8Mb, DVD író ...stb.
Több forumban olvastam, hogy jók ezek a memók és 34ns stb. késleltetéseket érnek el vele everest mérések alapján.
Nálam, szintén everestel mem. olvasás 5026, mem késleltetés 85ns. 20% Overclock melett.
Szerintetek milyen beállításokat használjak a BIOS-ban?
Vagy esetleg valami más progival? :F

[ Szerkesztve ]

Ha sikerül elég gyorsan felkapcsolnod a villanyt, megpillanthatod a sötétséget!

(#1177) wfjo


wfjo
csendes tag

Hello! Ssegitsegre lenen szuksegem, van ugyanis egy advent laptopom, celeron 430as procival, az lenne a kerdesem, hogy hogyan lehetne ezt tuningolni? tudtok valami programot, biost esetleg, mert en nem talaltam semmit ra :( segitsetek lecci kosz! :O :O :O :O

oldalaim: http://www.oazigazi.hu + http://www.szakemberadatbazis.hu + http://www.hirfriss.hu + http://tv-musor.hirfriss.hu

(#1178) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Milyen progival érdemes tesztelni hogy stabil-e a vas?

[ Szerkesztve ]

(#1179) Jorus válasza Gorneck (#1174) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jó napja volt. :DDD

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1180) Jorus válasza ToBeY (#1178) üzenetére


Jorus
nagyúr

Prime95, Orthos.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1181) ToBeY válasza Jorus (#1180) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Hány fok számít soknak egy 939 procinál?

(#1182) Jorus válasza ToBeY (#1181) üzenetére


Jorus
nagyúr

Processzor, hőmérséklet, maximum. (Csak, hogy kereshető legyen.)
Táblicsku.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1183) redraven85 válasza wfjo (#1177) üzenetére


redraven85
tag

A laptopot nemigazán érdemes tuningolni mert nagyon kevés % nyi gyorsulást fogsz kapni..bár celeron proci esetében lehet annyit sem :) Viszont színte az összes laptopnak komoly gondjai vannak a hővel...Lehet ha fel is húzod és nemteszel a laptop segge alá ventiket akkor folyton lefog fagyni a gép,mert túl fog fűtődni.Egyszóval laptopot nemigazán lehet tuningolni.Haverom tolja a laptopját vízhűtéssel és úgy tudja csak normálisan huzatni a gépet :

vízhűtéses laptop1

vízhűtéses laptop2

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#1184) luw2win


luw2win
őstag

Hali!
Nagyon kezdő vagyok a tuning terében, szeretném kihozni 1 kis plusz teljesitményt a gépemből
Proci: 754-es 3400+ 64 bites athlon+Gyári hütő
VGA:Chaintech Apogee 6800GT+ Zalman Fatal1ty FC-ZV9
Alaplap:MSI K8N-neo
RAM:400mhz-es 2*512 DDR
450W os táp

Semmit sem értek a tuninghoz és lenne vmi olyan oldal ami leirják h kell elindulni!
THX

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#1185) Thrawn válasza luw2win (#1184) üzenetére


Thrawn
félisten

Első hsz :U

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1186) luw2win


luw2win
őstag

oks megnéztem,de VGA-val kapcsolatosan nem láttam infokat.lehet h vak vagyok

[ Szerkesztve ]

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#1187) ..apa..


..apa..
csendes tag

Tc Jorus és Skynet. :R :R

Ksz minden helpet.
valami lesz.... (jó napja volt gorneck-nek)

Apa:Gb ga-p35ds3@f9,e6550,a-data 2x1g 800,leadtek 8600gt 256ddr3 (GYÁRI HŰTŐ... )

(#1188) wfjo válasza redraven85 (#1183) üzenetére


wfjo
csendes tag

Koszi a segitseget, de tudnal olyan progit vagy biost mondani amivel modositani lehetne orajelet ? ilyen dixonsxp bios van rajta, lefele is jo lenne tuningolni :)

oldalaim: http://www.oazigazi.hu + http://www.szakemberadatbazis.hu + http://www.hirfriss.hu + http://tv-musor.hirfriss.hu

(#1189) redraven85 válasza wfjo (#1188) üzenetére


redraven85
tag

Hát én nemtudok olyan bios ról amivel ha lecseréled az eredetit lehet tuningolni...ez alaplap gyártó kérdése szokott lenni általában.Nem bios-é ...de lehet tévedek...bár 15 éve foglalkozom gépekkel és a szakmám is ..szóval nemhiszem..de kitudja :DDD Letudnád írni ,hogy mi az alaplap konkrét megnevezése?..gyártó illetve alaplap név...abból lehetne hozzá keresni egy Bios leírást és akkor már lenne honnan kiindulni.

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#1190) mycso válasza redraven85 (#1189) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Voltak/vannak olyan bioszok asztali és noti lapokhoz is, amik módosítva vannak, sőt régebben volt is valaki itt PH-n aki foglalkozgatott/próbálkozgatott bioszok átírkálásával...

Bár elég gyér volt régen a felhozatal ilyen téren, nemtom ez mára javult-e és sajnos azt sem tom, hol lehetne ennek utána keresni. :(

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1191) Chaser válasza luw2win (#1184) üzenetére


Chaser
titán

A tápod milyen gyártmány?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1192) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Kellene nekem egy kis "szájbarágós" segítség. :DDD

Egész eddig amd-s konfigjaim voltak ott nagyjából kiismertem magam tuning fronton. Most azonban úgy döntöttem kipróbálom a másik oldalt és egy intel konfigot válogattam össze de a biosba belenézve kicsit elszörnyülködtem. Vagy 3x annyi beállítás van, mint a régi amd-s lapomon volt, feléről azt sem tudom micsoda és hallottam több embertől, hogy intelnél a tuning máshogy zajlik, mint az athlonoknál...

Szóval a konfig:

Asus P5K Pro
C2D E6550
Geil Ultra 2x1GB KIT (CL4)
FSP BluestormII 500W

Többi szerintem lényegtelen, a videókártya tuning meg máshogy működik, azzal nincs gond. :)
Találtam vagy 4 témába vágó topicot de eddig nem sikerült találnom szájbarágós leírást, hogy konkrétan milyen beállításokkal próbálkozzak. Szóval ha valaki leírná, vagy adna egy linket vagy egy tippet, hogy pontosan merre keresgéljek annak örülnék. :K

(#1193) NRG válasza BaLee (#1192) üzenetére


NRG
tag

Hsz #1175 sztem.

+Fentebb van 1 táblázat ahol megvan, hogy a procid mennyi fesz emelést és hőt bír biztonságosan.

C1E és EIST kikapcs, +mindent standard.
FSB-t 400-ra, szorzót úgy, hogy CPU 3GHz alatt legyen,
RAMok először SPD az FSB-RAM arányt úgy, hogy a freki alúról közelítse a gyárit,
FSB voltage +0.1, Nothbridge voltage +0.1, CPU voltage az eredeti és a táblázat max között félúton :) Majd boot egy rövid Prime95 teszt, közben everest v. hwmonitor és coretemp hőfigyelés +CPU Z feszfigyelés ha sokat esik terhelésnél emelni kell (vdroppnak hívják)
Proci ne legyen 65C felett!
Ha minden ok kezdheted emelgetni az FSB-t lassan, ha nem ok emelhetsz a cpu feszen max 1.5-ig ill 0.1-ek mehetnek 0.2-re, ha megvan a max (450már nagyon jó) akkor picit vissza veszel majd a CPU-val ugyan így. A végén pedig min 1 órás prime95 teszt és kész is :))

(#1194) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Köszi!

Akkor ma teszt lesz ha hazaérek. ;]

(#1195) NRG válasza BaLee (#1194) üzenetére


NRG
tag

Annyival helyesbítenék, hogy 70-72C -ig engedheted prime95 alatt. Nemtudom a táblázat miért ír 60-at..

(#1196) pLau


pLau
csendes tag

Hello.Tuningolni szeretném a gépem, de nemértek hozzá eddig 2,66ghz-ig sikerült huzni de néha kifagy a gép.Ha valaki letudná irni részletesen miket állitsak be a biosba azt megköszönném.

asus p5b-e,intel c2d 6400@2.13ghz,2gb(800mhz) KINGSTON RAM,ati x1950 pro

(#1197) trblaise


trblaise
tag

Sziasztok!
Próbálgattam alapfeszen, hogy emelek az fsb-n. Eddig fsb 350 volt és 1.2250V. Így teljesen korrektül megy a gép, orthos használatával is.(bár az everest és a cpu-z sem 1.2250V-os értéket ír ki, hanem 1.4V körül... :F )
Aztán 360ra emeltem az fsb-t, alapfesz maradt. Bekapcsolásnál megakad a gép és azt írja ki, hogy: Reboot and select proper boot device. Biosban ebben a témában nem lett elállítva semmi, szal nem is értem a dolgot. Próbálkoztam, hogy több feszt adok neki, de azzal sem akarta az igazságot. 1.4000V-ig próbáltam, efelett már nem akartam, nehogy valami gebasz legyen.
Ram téma
Megnéztem biosban és ilyen van: dram frequency és ezen belül öt verzió. DDR2-525, 700, 875, 933 és 1167. Ezzel is kellene játszani?
Remélem tudtok segíteni. :)

(#1198) redraven85 válasza trblaise (#1197) üzenetére


redraven85
tag

A dram frequency a ramok órajele...Akkor érdemes álítgatni ha tudod milyen ramjaid vannak.Tehát ,hogy tuningolhatóak e vagy nem é :) Nekem A-data extreme 800+ om van...alapból 800Mhz-n megy..de bírja az 1000 ret is.Mellesleg ahogy néztem az adataidnál többféle ramod van..amennyiben még mindíg azok vannak akkor vedd ki az 512 - 667 est és maradjon benn a 2x1 giga 800Mhz-s ram és akkor azt lehet próbálgatni,hogy mit bír.Amúgy a dram értékek FSB érték függőek is.Tehát ahogy álítod az fsb-t ide oda úgy fognak változni a ram értékek is.Ha kingston ramjaid vannak akkor netuningolj :) ..de ha egyébb akkor próbálj egy 875 ös értéket...ha nem áll fel a gép vagy nemindul el akkor cmos clear és akkor már tudod ,hogy nemtuningos darabok a ramok :)

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#1199) trblaise válasza redraven85 (#1198) üzenetére


trblaise
tag

És a ram mennyire lehet gátló tényező az én esetemben tuning szempontjából? Egyébént a kingmaxok ötezer forintos darabok, úgyhogy kétlem, hogy tuningosak lennének. :D
Szerinted a külön 512 ram visszafogja a gépet?

(#1200) redraven85 válasza trblaise (#1199) üzenetére


redraven85
tag

hát tutira...ugyanis az 512 ram 667 Mhz-n megy...a többi ram meg 800 on szaladna...de visszakell lassulniuk az 512 eshez mert ugye a leglassabhoz kell alkalmazkodni.Szóval azt az árva 512 ramot kapd ki a gépből..és maradjon a 2 giga kingmax...azok bírják a tuningot...egy 875 töt meglehet kockáztatni velük...max nemindul el a gép,de ennyi.A ramok nemszoktak elfüstölni.A tuningolás teljesítményt a ram nemgátolja...tudod a ram csak akkor kell ha példul betölt egy játékot a gép vagy egy programot...,tömörít..ilyenek.De nem fogja vissza a géped akkor sem ha nembírja a tuningot.Viszont legalább 800 on menjen a 2 ram dualchannel ben , és meglátod sokkal gyorsabban fog tölteni a géped.Remélem tudod miaza dual channel :DDD

[ Szerkesztve ]

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.