Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#801) Hunter2


Hunter2
addikt

az én fostalicska asrock lapom biosában nincs semmi normális tunning opció, kellene valami normális tunning szoftver amivel win alatt lehet tuningolni.

(#802) Speed® válasza Hunter2 (#801) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Inkább egy normális lapot javaslok amivel BIOSban (is) lehet tuningolni..

(#803) Foky


Foky
csendes tag

Hy !

olvasgattam itt a tuningról egy-két dolgot és hamár ennyi válasz érkezett akkor gondoltam hogy írok pár kérdést is ;)

aszondja h ien a gép : msi k9n neo-f v2 am2 4000+ galaxy 8500ge 1.4ns oc
alapon fsb 200.9 érdekes... a memo aaaz 400 azaz 800mhz ... ha minden igaz legalábbis bios azt irja h 400 kicsit feljebb pedig 800mhz na mind1
lényeg hogy én elkezdtem itt huzogatni --->>

CPU órajel 2500.0 MHz (eredeti: 2100 MHz, overclock: 19%)
CPU szorzó 10.0x
CPU FSB 250.0 MHz (eredeti: 200 MHz, overclock: 25%)
HyperTransport órajel 1250.0 MHz
Memóriabusz 500.0 MHz
DRAM:FSB arány CPU/5

Lapkakészlet tulajdonságai
Alaplapi lapkakészlet nVIDIA nForce 520, AMD Hammer
Memória időzítések 5-5-5-18 (CL-RCD-RP-RAS)
Command Rate (CR) 2T

SPD memória modulok
DIMM1: GeIL CL4-4-4DDR2800 5 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)
DIMM2: GeIL CL4-4-4DDR2800 5 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)

Front Side Bus tulajdonságai
Busz típusa AMD Hammer
Valódi órajel 248 MHz
Effektív órajel 248 MHz
HyperTransport órajel 1242 MHz

Memóriabusz tulajdonságai
Busz típusa Dual DDR2 SDRAM
Busz szélessége 128 bit
DRAM:FSB arány CPU/5
Valódi órajel 500 MHz (DDR)
Effektív órajel 1000 MHz
Sávszélesség 16000 MB/mp

idáig jutottam ...

és a kérdés :

biosban van olyan a chipset beállitásoknál hogy HPET na ez mi ? :S
a másik kérdés pedig az hoooogy itt ez a memo 1ghzen fut most az időzités 5-5-5-18
ez oké ! ( kicsit feljebb olvastam hogy fesz emeléssel lehet állitani az időzitést ha jól értettem... bár valszeg nem ... :D ) de azért hátha... szal ez hogyis müködik? :)
és az utolsó kérdés a legfontosabb !
van egy olyan h pci-e 100mhz ha egyáltalán lehet és van értelme akkor meddig emeljem?
ha jól gondolom akkor ez nagyobb teljesitmény növekedést jelent mintha huznám a vidkarit??!!
( ne értsetek félre! az is huzva van :D )

előre is köszi a válaszokat !

Hello

(#804) luw2win


luw2win
őstag

Sziasztok!
Érdekel a tuning és nem szertném szétbeszni először a saját gépemet és ugy gondoltam használtan kb 20k ért öszzedobok 1 gépet. monitor nélkül
A régi cuccok közül szerintetek melyiket lehet jól húzni.
Köszi :C

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#805) DeltaPower válasza luw2win (#804) üzenetére


DeltaPower
őstag

20k körül? valami olcsó 939-es lap, 3200+ venice, 512 ddr, legolcsóbb VGA.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#806) Skynet258 válasza luw2win (#804) üzenetére


Skynet258
veterán

Te most komolyan ezért akarsz kiadni egy gépért 20k-t, hogy megtanulj tuningolni? Ez elég erős, ugye érzed te is... ;) Ott a rendes géped, itt a sok segítség, mi baj lehet még? Azok az idők elmúltak, amikor füstöltek a procik... a mai cuccok hamarabb fognak lekapcsolni (vagy másképpen jelezni, hogy nem jó valami, pl. újraindulgatással), minthogy füstöljenek... Persze meg lehet tenni, leveszed a hűtőt, a feszt feldobod 3V-ra, és máris tüzijáték... De ez szélsőséges elmebaj lenne, szal elég ritka.
A te ötleted is elég nonszensz, de persze ez csak egy reális jótanács volt, a saját pénzével mindenki azt tesz, amit jónak lát :R

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#807) VaniliásRönk válasza Foky (#803) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha a RAM kap 2.1V-ot akkor menni fog a CL4, de nem valószínű hogy 1000MHz-en is, inkább 900-950.
1250MHz egy kicsit sok HT-nek, persze ha bírja akkor mindegy, de biztonságosabb 4x-en. (4x250)
A PCI-E órajelét ne emeld, semmit sem nyersz vele, igaz ez a PCI-E feszültségére is.

Szerk.: Figyelj a hőmérsékletekre.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#808) Foky válasza VaniliásRönk (#807) üzenetére


Foky
csendes tag

hy

akkor valszeg elértem a maxot :)

Hőmérsékletek
Alaplap 35 °C (95 °F)
CPU 35 °C (95 °F)
1. CPU / 1. mag 16 °C (61 °F)
1. CPU / 2. mag 22 °C (72 °F)
MCP 47 °C (117 °F)
Aux 21 °C (70 °F)
GPU 53 °C (127 °F)
Maxtor 6E040L0 40 °C (104 °F)
SAMSUNG HD161HJ 35 °C (95 °F)

ez mennyire jó / rossz ?

sajnos még mindig nem tom mi az a HPET :)
ha vki tudja pls irja meg :)
thx

hy

(#809) VaniliásRönk válasza Foky (#808) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Bőven rendben vannak, bár a Maxtor HDD meghálálna egy kis légmozgást. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#810) Hunter2 válasza Speed® (#802) üzenetére


Hunter2
addikt

Igen erre én is rájöttem csak momentán nincs rá pénzem.
Szóval a kérdés adott szoftveres tuning win alól, erre kéne valami progi.

[ Szerkesztve ]

(#811) Foky


Foky
csendes tag

köszi a segitséget :)

a maxtor vinyo egy alu rackben van 3ventivel 2 elöl 1 hátul szegénykének többet nem tok adni :)
valszeg azért annyi amennyi mert arról fut a winfos :)

(#812) Skynet258 válasza Foky (#808) üzenetére


Skynet258
veterán

wikipedia alapján, HPET
Egy momentumot kiemelnék:

The following operating systems are known not to be able to use HPET: Windows XP, Windows Server 2003, and earlier Windows versions. Older Linux.

The following operating systems are known to be able to use HPET: Windows Vista, newer Linux

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#813) Honey Bátyó


Honey Bátyó
csendes tag

Hali,

Problémám a következő: 4200+ X2-met (FSB 200x11) felhúztam 4600+ ra (FSB 218x11), memória visszaosztva (686MHz-en megy a DDR2 800), HTT 872, megy is a gép szépen, viszont az Orthos egy idő után (15-30 perc) az alábbi hibaüzenetet adja be:
CPU#1 "Fatal Error; Rounding was 0.5, expected less than 0.4, Hardware Failure detected, consult stress.txt)" A magok minden hibaüzenetnél 50 °C alatt vannak (45-48 °C); a memória időzítés a gyári beállításon van (5-5-5-18).

Mit jelent ez a hibaüzenet és mennyire kell komolyan venni? :F

És még egy érdekesség: A CPU feszt manuális 1.35 V-ra állítottam (ez a legmagasabb érték a BIOS-ban) viszont az Everest CPUID az Orthos teszt alatt változó feszültségeket jelez... (1.328V, 1.344V). :W Lehet hogy a táp (Chieftec 420W) nem ad le elég feszt? A BIOS-ban a Power/Hardware monitor menüben van még egy VCore beállítási lehetőség, de ittt csak két érték választható: 1.36V vagy Ignore. Ezt még nem mertem átállítani...

Van megoldás szerintetek, vagy vissza kell vennem az FSB-t? (A konfig részletei az adataimnál láthatóak).

Előre is köszi a választ :R

Angol fordítás olcsón, igényesen és gyorsan! Just call me - this is not a joke!

(#814) VaniliásRönk válasza Honey Bátyó (#813) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha tuningolni akarsz legközelebb vegyél tuningbarát alaplapot. ;) (segítek, ne ANUS-éknál keresgélj majd :D)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#815) laci666 válasza VaniliásRönk (#814) üzenetére


laci666
senior tag

Nem feltétlenül Az Asus M2R32 szerintemelég elég jó lap,igaz ami igaz ASUS M2N-E SLI semmi pénzért nem vennék.

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#816) VaniliásRönk válasza laci666 (#815) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Viszont azon is gagyi a hang, és ami sokkal fontosabb ugyanúgy nem szereti a Brisbane-eket mint a többi régebbi alaplap.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#817) laci666 válasza VaniliásRönk (#816) üzenetére


laci666
senior tag

Az lehet hogy a brisbanet nem szereti mert 4000+-szal én is szívtam de az 5600+ most jól megy a Kingston ramok is jól mennek benne most/pillanat meg vagyok elégedve vele.
Hang meg nemtom, nekem tökéletes csak játszok a géppel arra meg jó,Abit AN932X Fatal1tym volt elötte játékok alatt nem veszek észre semmi különbséget, lehet hogy bot fülem van :D

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#818) VaniliásRönk válasza laci666 (#817) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem annyira a hangminőség, hanem inkább a software körítés ami botrányos. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#819) zolee0307 válasza Honey Bátyó (#813) üzenetére


zolee0307
őstag

Az, hogy a biosban beállított fesznél kevesebbet kap a proci az normális dolog, ezt hívják vdropnak. Idleben (nincs terhlve a proci) is más és load alatt (terheled a procit) is más. A terhelés hatására esik a feszültség. Ez minden lapnál változó. A tápodnak szvsz bírnia kell a konfigodat.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#820) Sk8erPeter válasza Skynet258 (#771) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Skynet258: "Lehet, hogy már halódik az egész cucc, és köze nincs a tuninghoz... Végtére is nem mai darab (2001 körüli talán)."

Bocsi, h ismét felvetem a problémát, de mit értesz azalatt, hogy "halódik az egész cucc"? :B Egyszerűen ennyi idő alatt létezik az, hogy simán amortizálódott annyira, hogy már ne bírja a csekély tuningot se? Végül is 6 év sok idő, de annyira nem, hogy ennyitől sz*rakodni kezdjen egy alaplap, szerintem legalábbis... :F
Ha nem alaplapi elemhiba, akkor mitől lehet még a "CPU is unworkable or has been changed" felirat? Felettébb idegesítő, de jelenleg nincs zsé új konfigra... (Pedig már nagyon kéne :B )

Sk8erPeter

(#821) ttower


ttower
aktív tag

hello
a pentium 2es slot 1es tokozású prociknak lehet módosítani a szorzóját? eddig sehol sem találtam róla konkrét infót. lehet egyáltalán szorzót változtatni? :F

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#822) Skynet258 válasza Sk8erPeter (#820) üzenetére


Skynet258
veterán

Arra gondoltam, hogy lehet, hogy kiöregszik lassan a szerkezet, fárad az anyag, magyarul elromlik (ami mint tudjuk, mindennel megtörténhet). Persze 6 év nem kéne, hogy olyan sok legyen, de valamitől mégiscsak elromlanak ezek a cuccok (van hogy sokkal előbb is...). Télleg, másik cpu-val próbáltad már? Kíváncsi lennék, vajon akkor is kiirja-e...

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#823) Sk8erPeter válasza Skynet258 (#822) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát, még nem próbáltam másik procival, de sajnos nincs is elérhető közelségben másik 370-es foglalatú proci... :( (Nem túl gyakori darab manapság :DDD)

Sk8erPeter

(#824) Honey Bátyó válasza zolee0307 (#819) üzenetére


Honey Bátyó
csendes tag

Köszi, ennek örülök! :C
A tuning viszont egyelőre felejtős úgy látszik... szegény ember vízzel főz :DDD

Angol fordítás olcsón, igényesen és gyorsan! Just call me - this is not a joke!

(#825) zolee0307 válasza Honey Bátyó (#824) üzenetére


zolee0307
őstag

Szívesen!

Egyébként az én lapomnál is úgy van, hogy 1.375 v állítok be biosban, az a cpu-z szerint idle 1.326 V, load 1.280-1.296 V. Mondjuk érdemesebb lenne műszerrel kimérni az a biztos, ha megtudod csinálni.

Egyébként próbálj ki más teszt progit is: Prime95 (abból a 25.5.10 ver.), occt-t esetleg. Mert például nekem a prime lefagyott, de az occt nem, lefutott rendesen. Én is olvasgattam itt a ph-n, hogy az egyik tesztprogi hibát dob, a másik meg nem.

A lapod az nforce 6xx chipsetes?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#826) Honey Bátyó válasza zolee0307 (#825) üzenetére


Honey Bátyó
csendes tag

A lap nForce 500 Chipsetes. Nézegettem az Everest tesztrészével is, de ott még rosszabb volt a helyzet. Miután visszavettem az FSB-t 217-re az Orthos 3 órát hibátlanul ment, viszont az Everest továbbra is hibát jelzett. Úgyhogy egyelőre valószínűleg jegelem a tuningot, +100-120 MHz-ért nem hiszem hogy érdemes... :O

Angol fordítás olcsón, igényesen és gyorsan! Just call me - this is not a joke!

(#827) ttower válasza ttower (#821) üzenetére


ttower
aktív tag

#821:erre valaki valamit?

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#828) ktomek válasza Honey Bátyó (#813) üzenetére


ktomek
aktív tag

Honey Bátyó : a memóriáid mennyi feszt kapnak?

Az 1.35V nem a defaultja a 4200+-odnak, ugye? Sztem nem kell cpu feszültséget emelned +18MHz-hez. Az én 4200-asom alapofeszen megy 240-es FSB-vel.

[ Szerkesztve ]

(#829) Honey Bátyó válasza ktomek (#828) üzenetére


Honey Bátyó
csendes tag

A memória először "auto" feszültségen volt, utána fix 1.95V-ra állítottam. Asszem ez a gyári default neki (KINGMAX 800MHz). Az időzítéseket is a defaulton hagytam (5-5-5-18), bár korábban próbáltam 4-4-4-12-n, látszólag hibátlanul ment, de a biztonság kedvéért visszavettem eredetire.

A procinál 1.35 a default feszültség, ennyit megy neki alapból. a jelenlegi BIOS mellett egyébként ezen nem is lehet emelni csak lefelé lehet menni.

Gyanítom, hogy az alaplap nem szereti a húzgálást... :( Neked milyen lappal sikerült a 240 FSB?

Angol fordítás olcsón, igényesen és gyorsan! Just call me - this is not a joke!

(#830) zolee0307 válasza Honey Bátyó (#826) üzenetére


zolee0307
őstag

Esetleg próbáld egyenként a dolgokat húzni, meg a feszeket is egyenként próbálgasd hátha kijön mi a bibi.

A memók esetleg kaphatnak 2.1 V-ig feszt, hátha kevés neki.

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#831) ktomek válasza Honey Bátyó (#829) üzenetére


ktomek
aktív tag

Csatlakozom az előttem szólóhoz: a Kingmax 800-asoknak 2.0-2.1V kell. (nekem 2.2V-on mennek, 4*240=960MHz-en).

A procid gondolom 89W-os... annak 1.3-1.35V kell, ja. Az enyém 65W-os, "EE".

A lapomban semmi különös nincs...sőt, ez "antituning lap" :) MSI K9N NEO v2 (nf520).

BIOS-t mikor frissítettél? Lehet, hogy megoldódnának ezek a fesz-emelési gondok...bár nem kell emelned egyelőre! Ja, milyen lapod van?

[ Szerkesztve ]

(#832) Honey Bátyó válasza ktomek (#831) üzenetére


Honey Bátyó
csendes tag

A lap ASUS M2N-E SLI, ez is "antituning" ;) . Este kipróbálok egy frissített BIOS-t. A jelenlegi semmilyen emelést nem enged, ezek az alapértékek egyben a maximumot is jelentik a BIOS-ban... :O Így egyelőre a memónak sem tudok többet adni :W Aztán ha lesz lehetőség emelni, kpróbálom 2.1 V-on. A procinak én sem nagyon akarnék plusz feszt adni ha nem muszáj.

Köszi a helpet mindkettőtöknek! :R

Angol fordítás olcsón, igényesen és gyorsan! Just call me - this is not a joke!

(#833) zolee0307 válasza Honey Bátyó (#832) üzenetére


zolee0307
őstag

Szivesen!

remélem sikerül kihozni vmit a masinából.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#834) r9550


r9550
senior tag

gyári amd hűtővel érdemes tuningolni egy X2-est? brisbane magos 4000+ szal nem csöves hűtő járt hozzá hanem sima mint amilyen a sempiken van a gyárinál jobb hűtő a ac alpine 64? vagy inkább vegyek ac freezer 64pro-t? a 4000+-os x2-ket átlagba szoktak menni 2600-2800 körül? a tápom valami szar kettő is van az eggyik aljába 12cm-es venti van és harisnyába vannak a kábelek (színvonalasabb) a másikat valami m-tech házhoz kaptam mindkettő 24 pines és 400wattos melyik lehet a jobb eggyaltalán elég lenne tuningra valamelyik is? előre is thx
MOD: az alaplap is számít: abit nf-m2s-v (sztem nem valami zorall tuningbajnok de az alapbeállítások megvannak)

[ Szerkesztve ]

(#835) DeltaPower válasza r9550 (#834) üzenetére


DeltaPower
őstag

szerintem vegyél egy f64pro-t, errefelé kb 4,5k az ára, és nagyságrendekkel jobb mint a gyári.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#836) r9550 válasza DeltaPower (#835) üzenetére


r9550
senior tag

oksa thx

(#837) ttower válasza ttower (#821) üzenetére


ttower
aktív tag

erre valaki valamit? :F

[ Szerkesztve ]

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#838) varga911 válasza Sk8erPeter (#820) üzenetére


varga911
senior tag

Egy rossz légáramú házban simán kiszáradnak az alaplapi kondenzátorok 6 év alatt.

(#839) Chaser válasza Foky (#811) üzenetére


Chaser
titán

Nyugi nem sok az, 50 alatt bőven jó vagy..ez a hűtsük a vinyót halálra dolog nem tudom honnan pattant ki, számtalan gépet összeraktam, sehol sincs hdd hűtés. Valamikor olvastam egy cikket server vinyókról, tesztelték a hdd részleget, hogy hűtve, vagy hűtés nélkül nyernek tovább..az utóbbi nyert.

szerk: #837 ttower : tudtommal nem lehetett p2-eseknél szorzót állítani, de még 3-asoknál se

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#840) VaniliásRönk válasza Chaser (#839) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Pontosabb azok nyertek amik egy ideig hűtés nélkül mentek 40°C környékén, aztán kaptak hűtést és 25-30°C környékén folytatták a pályafutásukat.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#841) ktomek válasza DeltaPower (#835) üzenetére


ktomek
aktív tag

De, ha r9550 ír nekem egy privit, elmondom, hogy "errefelé" meg hol 3800.- Ft :DD az AC Freezer 64 pro

(#842) ktomek válasza r9550 (#834) üzenetére


ktomek
aktív tag

10-15%-os tuningra elég a gyári hűtő is. Én az x2 3800+ 2GHz-t 2,3-on hajtottam, és 56 fok körül maradt terhelés alatt. Aztán, amikor már 2,4-re húztam, vettem hozzá egy Thermaltake tr2-r1-et, ami tökéletes...még most is elmegy, pedig már 4200+ megy 2,65GHz-en alatta. Ez a hűtő 1900Ft újonnan, garival. (éppen árulom :) ) De, ha 2,8-on akarod hajtani a 4000+-odat (2GHz??) akkor egyrészt ez nem "átlagos" dolog ettől a procitól, másrészt durván kell majd hűtened!

(#843) r9550 válasza ktomek (#842) üzenetére


r9550
senior tag

hát ja azé kérdeztem még az ac alpine64-et mer van nekem olyan csak az még a régi s754-es gépembe van számoltam hogyha leváltamám a ramokat 1066-osakra és el birnám érni az 533-as fsb-t (ami biztos hogy lehetetlen mert ilyen nincs és sztem még a közelébe se naon járt senki) akkor a ramok 1066-on mennének a proci valós órajele pedig valahol 2700 és 2800 között lenne mongyuk nekem soha sincs szerencsém a tuningbaaz előző gigabyte ga-k8ne lapom se naon jeleskedett mer tuningnál mindig valami ilyet irt ki hogy skip over cpu 2XX... és nem tuttam rájönni mi lehet a legjobb ami eddig tuningba ért hogy a abit 9550-emmel 590-es magórajelet el birtam érni (isten nyugasztalja szegényt :DDD ) és azóta is az a nevem :DDD

(#844) ktomek válasza r9550 (#843) üzenetére


ktomek
aktív tag

Sejj, nekem is volt 9550-em, Abit vGURU! :C "turbo mode"..meg ilyenek!

...de ezt az 566-os fsb-t nem nagyon értem...meg, hogy akkor hogy mennének 1066-on a ramjaid... mert kettővel szorozzák az fsb-t? akkor ezek DDR (pl. pc3200) ramok? azok meg hogy mennének 1066-on? a ddr2 képes ilyesmire, de ott 4xfsb van, tehát az 1066hoz elég a 266-os fsb öööööööööööööööö.......

(#845) Skynet258 válasza ktomek (#844) üzenetére


Skynet258
veterán

A kolléga gondolom 1:1-ben akarja hajtani a ramokat a procival, és ezért mondta az 533-as fsb-1066mhz memória értékeket... Amúgy kissé kevered itt a dolgokat, a memória szorzója szabadon állítható (többnyire), és nincs beosztva 2-re, meg 4-re... Nekem például 2.5-ös a szorzóm, mégse ddr 2.5-öm van, hanem ddr2 :D
A 4x-es fsb, ahogy te fogalmaztál, köszönő viszonyban nincs a ddr2-vel, ez a felszorzás a procira vonatkozik (intelnél ez a Quad Pumped Bus). Javaslok egy kis olvasgatást, mert keversz rendesen, jönnek az újoncok, és azt hiszik ez a valóság ;)

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#846) wampa1


wampa1
tag

Hello mindenki ujra itt vagyok és lenne egy hülye kérdésem :DDD
A CPU szorzo az alaplaptol függ vagy a procitol? Most E6300-am van és egy Giga P35 DS3-am, a szorzo 6 vagy 7 lehet max. Ha nagyobb szorzot akarok akkor vegyek egy E6400-at(E6600, E6750-6850-et) vagy másik lapot? Elöre is thx a segitséget :R

(#847) Thrawn válasza wampa1 (#846) üzenetére


Thrawn
félisten

Magasabb szorzóhoz új proci kell, a lap maradhat.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#848) wampa1 válasza Thrawn (#847) üzenetére


wampa1
tag

Pl E6400 szorzo 8?

Egyébként én is ebben reménykedtem :B

[ Szerkesztve ]

(#849) ttower válasza Chaser (#839) üzenetére


ttower
aktív tag

Ettől féltem. Lehetséges hogy 100as FSBvel menjen? :F

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#850) Thrawn válasza wampa1 (#848) üzenetére


Thrawn
félisten

Pl :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.