Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4001) qdak válasza Tomate (#3989) üzenetére


qdak
addikt

hello
nem indul ujra a gép, simán kivág CS böl, ha nem orthos stabil. amugy aszem itt is olvastam vhol h a CS nagyon érzékeny erre.

MOD:
@ 1#HSZ: Finomhangoláshoz egy-egy komolyabb játék sokkal hatékonyabb, pl. CS Source, Oblivion, Prey, stb., ezek ált. pár perc után elszállnak ha nem teljesen stabil a rendszer, és maga a tesztelés is sokkal izgalmasabb.

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#4002) Vasinger! válasza qdak (#4001) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nekem, 1 óra war közben vágott ki a CSS, de úgy hogy újraindult, tegnap játszottam vele elég sokat, no problem, igaz állítgattam is...

Most 3825 MHz-en teszteltem orthossal stabil. Legalább is nem ír ki hibát 2 perc után mint 4000-en...

(#4003) qdak válasza Vasinger! (#4002) üzenetére


qdak
addikt

2 perc az semmi :D
vedd visszább még v adj neki feszt most mennyit adsz neki ?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#4004) Vasinger! válasza qdak (#4003) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nem a 2 percet arra értettem hogy 4000-en 2 perc után hiba volt, most ment egy órát, stabilan! katt katt

(#4005) qdak válasza Vasinger! (#4004) üzenetére


qdak
addikt

ok igy már jónak kell lennie

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#4006) BloodyEddie válasza Tomate (#3999) üzenetére


BloodyEddie
őstag

Okés, akkor biosból lesz, de onnan sokkal összetettebb, szal Ti fogtok több kérdést kapni :D Így első tuningomnál 2,8-ra mertem belőni, ramom 734en megy.

(#4007) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Sziasztok

CPU feszt akarok emelni az alaplapomon. Sajna mivel a biosban nincs ilyen lehetőség, így csak a hardveres megoldás marad.

A neten találtam egy leírást hogy melyik két pontot kellene összezárni. Forrasztani őket nem akarom, inkább egy olyan megoldás kéne, amit bármikor vissza tudok állítani (tehát valamiféle megbízható, de oldható kapcsolat kellene).

Mivel kössem össze a két pontot?

Előre is köszi!

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#4008) qdak válasza Dr. Romano (#4007) üzenetére


qdak
addikt

hi talán segit neked is :$

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#4009) pgeri válasza qdak (#4008) üzenetére


pgeri
tag

Én is kezdő tuningos lennék. procim E6750 és ezt szeretném feszültség emelés nélkül 3-3,2 GHZ-ra emelni. Szóval emeljem csak az fsb-t addíg míg a memóriával 1:1-ben nem lesz??? Vagy hogy csináljam. Még ilyent nem csináltam szóval ha segítenétek megköszönném.

(#4010) qdak válasza pgeri (#4009) üzenetére


qdak
addikt

hi
ha csak ennyit emelsz vszinu nem lesz szukség fesz emelésre, meg a ram is birnia kell,
1x probáld ki win alatt a ClockGen nevü progival + teszteld orthossal h stabil e
utána mehet az fsb biosbol
mennem kell csa

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#4011) lipi67 válasza pgeri (#4009) üzenetére


lipi67
veterán

Ha megtennéd,hogy kitöltöd az adatlapodat...Kben meg:Ha az FSB-t 400-ra emeled,ramjaid szinkronban majd 800-on tudnak menni,csak nézd nehogy vissza legyen osztva.(először 5-5-5-15-ös időzítések,s ha bírja,lazíts rajta..)

qdak:Miért ez a nagy szerelem a clokG.-nel??? :D (mert Nálad ez már az :K )

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#4012) Robi86


Robi86
senior tag

Sziasztok!

Van egy HIS X3850 512MB 256bit GDDR3 PCIE vid.kártyám, aminek az órajelei:
GPU: 668MHz
Mem.: 1656 MHz

A kérdésem az lenne, hogy lehet-e rajta húzni egy kicsit, és ha igen akkor mennyit úgy, hogy a gyári hűtő marad? Előre is köszi a helpet :)

(#4013) Robi86 válasza Robi86 (#4012) üzenetére


Robi86
senior tag

ehh, most látom, hogy ez procis topic, sorry

(#4014) Lenry válasza Robi86 (#4012) üzenetére


Lenry
félisten

nem, ez tuningos topik

mint ahogy azt már többször elmondtuk, semmilyen hardvereszköz esetén nem lehet előre megmondani, hogy meddig lehet húzni... még teljesen egyforma termékek közt is lehetnek óriási különbségek tuningpotenciál terén
de azt senki nem fogja tudni semmilyen HW-ról, hogy ezt pontosan 60,5595%-al fogod tudni húzni, és fél MHz-el sem tovább ;)

röviden:
a VGA-dat pontosan addig lehet, húzni, ameddig húzni lehet
ameddig nem melegszik túl
ameddig nem jelennek meg furcsa háromszögek a képen (ezesetben a RAMot vedd visszább)
vagy nem kezd el szemetelni a kép (ezesetben pedig a GPU órajelét csökkentsd)
sok sikert :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4015) vbbb


vbbb
őstag

Üdv!

Nektek az Orthos működik sp3-al normálisan? Vagy mivel lehetne még dupla magos CPU-t tesztelni?

(#4016) Lenry válasza vbbb (#4015) üzenetére


Lenry
félisten

nálam jól megy, igaz, nem kétmagos, csak HT-s Pentium XPSP3-al, de látszólag jól megy...

pontosan mi nem működik nálad?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4017) Robi86 válasza Lenry (#4014) üzenetére


Robi86
senior tag

Rendben, köszi :) és tudnál ajánlani programot az adatok monitorozásához?

(#4018) KMT válasza Robi86 (#4017) üzenetére


KMT
addikt

Ati Tray Tools

(#4019) Lenry válasza Robi86 (#4017) üzenetére


Lenry
félisten

GPU-Z

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4020) Robi86


Robi86
senior tag

Köszi mindkettőtöknek. Megnézem mire jutok :)

(#4021) _ATi_1 válasza vbbb (#4015) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Prime95 is megfelel erre a célra, csak kettőt kell futtatni egyszerre. ;)

(#4022) Telefunen válasza Lenry (#4014) üzenetére


Telefunen
őstag

Tudtommal a furcsa háromszögek a GPU hibájának jelei. A pontozás/csíkozás a VRAM hibájábak jele.

_ATi_1: Prime95 25,6 már akár négy szálon is fut egyszerre, felesleges többet elindítani

[ Szerkesztve ]

(#4023) Lenry válasza Telefunen (#4022) üzenetére


Lenry
félisten

lehet, nem voltam biztos benne
rég tuningoltam VGA-t :B
de akkor valószínűleg én emlékeztem fordítva :R

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4024) csabi011


csabi011
tag

Nah utána olvasgattam kicsit a tuningnak, hogy hogy kell mit egyépként teljesen kezdő vagyok.Amire jutottam:Emelem az FSB-t ahhoz, hogy tudjam emelni rendesen és stabil legyen a gépem a feszt is emelni kell a procinak. Mivel az FSB-t emeltem a RAM-om is nagyom órajelen dolgozik ezért annak is plusz feszt kell adnom. Nah kb én így képzelem el vagy még valamit kell átllítani?

(#4025) Lenry válasza csabi011 (#4024) üzenetére


Lenry
félisten

ha Inteled van, akkor nem
a feszültségeket amúgy nem feltétlenül kell emelni,csak akkor ha egy bizonyos frekvencián nem stabil, akkor egy kis plusz fesz jól jöhet, de amíg beton stabil, addig fölösleges a pluszáram
és vedd figyelembe, hogy minél nagyobb a magfesz, annál jobban melegszik a proci, egy bizonyos érték felett pedig ugrásszerűen emelkedhet a hőtermelés (ilyen esetekre alkalmazzák a profik a szárazjeget és a folyékony nitrogént)
plusz itt kell megemlíteni a csíkszélességből fakadó különbségeket: minél kisebb a processzorban lévő vezetők csíkszélessége, annál alacsonyabb feszültségen műkönek, és annál lejjebb van a tűréshatáruk (pl az én gépemben lévő 65 nanométeres E2140 egyszerűen szétolvadna attól az 1,55V feszültségtől, ami az öcsém gépében lévő 130 nanos P4-nek az alap)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4026) Dr. Romano válasza qdak (#4008) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hi!

Szerintem nem olvastad el csak futólag a hsz-emet :U
Lényeg hogy pont erről az oldalról szedtem az infót amit linkeltél, hogy mely pontokat kell összekötni...
Írtam hogy nem akarom forrasztani a dolgot, hanem valami stabil oldható kötést szeretnék létesíteni és erre kértem tippet...

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#4027) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Ez csak sztem gáz? : 0 mp után, 4.0 GHz

(#4028) zsolt1129 válasza Vasinger! (#4027) üzenetére


zsolt1129
addikt

Nem csak szerinted.Ott valami nem stimmt próbálj meg csiszolni a beállitásokon.

(#4029) lipi67 válasza Lenry (#4025) üzenetére


lipi67
veterán

"itt kell megemlíteni a csíkszélességből fakadó különbségeket: minél kisebb a processzorban lévő vezetők csíkszélessége, annál alacsonyabb feszültségen műkönek, és annál lejjebb van a tűréshatáruk (pl az én gépemben lévő 65 nanométeres E2140 egyszerűen szétolvadna attól az 1,55V feszültségtől"-Végre..Ez az!Nem a hő!!!!A nagy fesz roncsolja az anyagszerkezetet.Deformálódik.(persze ezek összefüggnek,ez is igaz)
Egy 2xxx gyárival bios 1,45-on elketyeg,egy jobb hűtővel bios 1,5V-on is megy 24/ben.(az kb 1,44V valós ,terhelt)Azért nem kell annyira félni a fesztől sem..
[link]
[link]
[link]
[link]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#4030) Robi86


Robi86
senior tag

Üdv!

Emeltem a procim órajelét 2.3-ról 2.65GHZ-re (gyári hűtő van), persze csak miután itt visszaolvastam, és ha jól jöttek le a dolgok, akkor ha emelem az órajelet a feszültség változtatása nélkül, és stabilan működik minden, akkor maradhat így. Vagy kell még valami másra is figyelnem?

(#4031) pgeri


pgeri
tag

Okés és azt h tudom megnézni h a RAM vissza van-e osztva vagy sem? Bocsi ilyen téren elég gyér vagyok. De gyorsan tanulok.

(#4032) zsolt1129 válasza pgeri (#4031) üzenetére


zsolt1129
addikt

Pontossan nem ismerem a biosos.Nézd meg a proci Fsb-jét és azt oszd el 2-vel.Ennyin menjen a ram.

(#4033) syckaloz válasza Vasinger! (#4027) üzenetére


syckaloz
aktív tag

Megkérhetnélek arra, hogy egyteljes screen-t linkelj be? Mert így eléggé sötétben tapogatózós. :U :R

(#4034) Zoleee89


Zoleee89
aktív tag

Sziasztok.
Gigabyte ep45-ds3
Intel e8400
kingston hyperx 1066mhz 2x1gb
ati hd4850
coolermaster hyper 212 cpu hütö
Olyan gondom van h tunning nélkül a proci 1.mag olyan 47-51 fok között jár a 2. mag 50-53fok között és ilyenkor csak böngészek a neten:S. Játék közben szerintem nagyobb értéket is elérhet……
Mi lehet a gond vele?
Ha bios-ban próbálok állítani valamit pl a ramnak +plusz fesz és azt h ne 800mhz-en járjon hanem 1066mhz-en akkor azt a windows-ban 800mhz-nek látja a cpu-z,Everest és a gigabyte saját programja is. Ugyan így van porcival is. Bármit is próbálok bealítani a bios-ban azt alapként látja a windowsban. Ha viszont újra indítom a gépet és belépek bios-ba ott ugyan ugy mutatja a beálltásokat mint ahogy hagytam előtte. Sokszor memória hibát is ír ki.
A ramnak milyen beálltásokat kéne adni h menjen 1066mhz-en?
Előre is köszönöm a segítségeteket.
Zoleee

(#4035) zsolt1129 válasza Zoleee89 (#4034) üzenetére


zsolt1129
addikt

Szerintem egy kicsit sok ez a hőmérséklet.Jól felraktad a hűtőt?És pasztáztad?
Memtestet csináltál?

[ Szerkesztve ]

(#4036) Vasinger! válasza syckaloz (#4033) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Mármint miről kell screen? Ha leírod, szívesen!

(#4037) Zoleee89 válasza zsolt1129 (#4035) üzenetére


Zoleee89
aktív tag

Hello! Ismerőssel raktuk fel aki ilyennel foglalkozik.külön külön a ramokon meg csináltam a memtest-t de viszont együtt a 2gb-ot nem sikerült.Még gondoltam a videó karira is mert mielőtt indítom a hellgate London-t memória hibát szokott kiírni.

(#4038) Vasinger! válasza Zoleee89 (#4034) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Gondolom nem a Real Temppel nézed :)) . Ha meg igen, ott tényleg problem van! Ne a ramokat nézdd, hanem a proci feszét és órajelét! :K

(#4039) Zoleee89 válasza Vasinger! (#4038) üzenetére


Zoleee89
aktív tag

Realtemp 2.60 ezt irja ki:
Intel E8400 2002.0 Mhz
Distance to TJ Max
61 56
Core Temperature
35C 39C
Minimum Temperature
34C 38C
14:29:45 14:29:47
Maximum temperature
36C 39C
14:30:30 14:29:42

Core temp 0.99.1
Processor Information
CPUID:0x10676
APICID:0
Revision: C0
Processor:Intel Core 2 Dou E8400(wolfdale)
Frequency:1999.80Mhz (333.30x6)
Platform:LGA 775
VID:1.0375v
CPU #0: temperature readings
TJ. MAX105C
Core #0: 45C 27%load
Core #1: 49C 3%load

[ Szerkesztve ]

(#4040) #99032576


#99032576
törölt tag

Hali skacok!
Hogyan tudom könnyen és egyszerűen feljebb tornászni a procim órajelét hogy a RAM-ok órajele ne változzon?
Eddig csak úgy sikerült hogy a BIOS-ban a teljes rendszer teljesítményt tudtam felhúzni, azt %-ban mérte, de így a RAM-okat is felhúztam. A feszt nem merem piszkálni mert nem értek hozzá, ezért kérem a segítségeteket!
Hűtőm van frankó úgyhogy a hőmérsékletekkel annyira nincs gáz tuning esetén sem :) (a RAM-okon is)
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#4041) Vasinger! válasza Zoleee89 (#4039) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ez tökéletes hőmérséklet! 2 Gigaherzen futtatod??? Ez a proci nem ennyire van kitalálva :D

(#4042) TazLeacher válasza Vasinger! (#4041) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nem 2 Ghz-en futtatja.

Terhelés nélkül visszaveszi az órajelet, pontosabban a szorzót 6-ra, és ezzel az órajelet is.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#4043) Zoleee89 válasza Vasinger! (#4041) üzenetére


Zoleee89
aktív tag

Biosban 9x 333 van be állítva.......
Csak valami energia takarékos izémizéria miatt veszi vissza 6-os szorzóra.Nem tudod véletlenül h hol lehetne ki kapcsolni ezt a funkciót?
gondolom h a 6os szorzó miatt nem marad meg az 1066mhz Windows alatt....

[ Szerkesztve ]

(#4044) Vasinger! válasza Zoleee89 (#4043) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Jah, azt nem mondtad :D

Hát ha gigabyte lapod van, akkor ott advancedbe kell menni asszem, és az E.I.S.T és a C.1.A.E-t kell kikapcsolni és jó lesz!

(#4045) Zoleee89 válasza Vasinger! (#4044) üzenetére


Zoleee89
aktív tag

Bioszban???Utána meg fognak maradni a beállításaim?pl ram 1066mhz-en?

[ Szerkesztve ]

(#4046) Zoleee89 válasza Vasinger! (#4044) üzenetére


Zoleee89
aktív tag

Ezeket a beállításokat hol találom meg pontosan?

(#4047) TazLeacher válasza Zoleee89 (#4046) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ne kapcsold ki. Semmi értelme. Amint terhelést kap a proci, abban a pillanatban visszaáll 8-ra a szorzó. Ez normális.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#4048) Vasinger! válasza TazLeacher (#4047) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Végülis, igen, de ha kiakarod, akkor leírtam! A biosba kell...

(#4049) Zoleee89 válasza TazLeacher (#4047) üzenetére


Zoleee89
aktív tag

Nem tudom,mert így a ramjaim csak 800mhz-en mennek az 1066mhz helyet...Azt hol lehet be állítani?Milyen feszültséget kell h adjak a ramnak?
kaptam egymás után 2 hiba üzentetett.
az egyik az h : Error can not find graphics card information.
a másik: alkalmazáshiba
A"0x7df29af3 címen található utasítás a "0x7dbe8950" memóriacímre hivatkozott. A memóriaterületen nem végezhető el a következő művelet : read".
A program befejezéséhez kattintson az OK gombra.
Tudna nekem segiteni benne valaki?vagy melyik topikban lehet rá kérdezni?
A bioszban kerestem de ilyen néven nem találtam őket.

(#4050) TazLeacher válasza Zoleee89 (#4049) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ha kikapcsolod azt, akkor is csak 800-on fognak menni a ramok, mert annak nincs köze a szorzóhoz, hanem az FSB-hez. (takarékosan 6x, nem takarékosan 8x 333. A ram meg 333x2,5)

Nem fogod húzni a procit? Mert akkor pont tök mind1 szvsz, hogy 800-on mennek a ramjaid vagy 1066-on...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.