Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#501) VaniliásRönk válasza cetnik (#496) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nincs, ez csak GigaByte-nál működik így.
Nem tudom ez a chipset tudja-e fixálni az AGP/PCI frekit 66/33MHz-re, ellenőrizd a BIOS-ban, különben nem nagyon lehet tuningolni.

rooland: De, 2000MHz-en is kihajta az X1950-et, de ha tuningolni akarsz első hsz.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#502) Shrike7973


Shrike7973
senior tag

És akkor muszály lenne meghuznom a cuccot? Mennyivel növekedne a 8800 gt fps e?

(#503) Skynet258 válasza Shrike7973 (#502) üzenetére


Skynet258
veterán

Hogy muszály-e? Nem, semmiképpen sem muszály. A tuningot szerintem, ha valaki csinálja, akkor azért, mert ő akarja csinálni. így el lehet csúsztatni, hogy az ember jobb cuccokat vegyen, el lehet érni egy erősebb proci teljesítményét egy olcsóbbal... Ez kb. erről szól. :) Az alapvető dolgokat leírtam/leírtuk itt már a topikban, az alapján el lehet indulni. Feszöltséget, amíg nem értesz hozzá annyira, inkább ne babráld (függ például a hűtőtöl is, a gyári kevésbé hűt, mint egy nevesebb darab), akkor nem lesz baj. A gép úgyis jelzi, ha nem tetszik neki valami :D

Azt pedig, hogy mennyivel növekedne az fps... nincs ember, aki erre neked egy számot tud mondani. Annyit tudok erre neked reagálni, hogy biztosan nőne. Nem rengeteget, de nőne. A játéknak az a része, amit a proci számol, az biztosan (és ugyebár ez is beleszámít az fps-be), ezenkívül lehet a videókártya is jobban ki lenne hajtva.

Tuningolj, aztán kiderül! ;)

https://geekpulse.hu

(#504) Skynet258 válasza Skynet258 (#503) üzenetére


Skynet258
veterán

Most nézem, ilyen későn nem tudok már helyesen írni: muszály---->muszáj :DDD

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#505) Csyppa válasza Skynet258 (#504) üzenetére


Csyppa
senior tag

Húha, ez most nagyon nagy hiba volt, kövess is el gyorsan egy harakirit :DDD

Ez legyen a legnagyobb baj :)

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#506) rooland


rooland
senior tag

Segítsetek PLZ!
Az X2 3800+ s939 CPUm húzásában eljutottam odáig, hogy 10x240FSB-n megy. A memmók 190-200Mhz körül (DDR400) mennek DDR333-ra visszaállítással az időzítés 3 3 3 7!
De ha felteszem 10x250re akkor már meghal. Elindul, elkezdi tölteni a win-t de hirtelen kék ablak és újra indul (gondolom memmo).
Mit változtassak????? :O

(#507) Pubszon


Pubszon
veterán

Ismételten felteszem a kérdést mert nem (arra) válaszoltak.

Szerintetek egy C2D E6550-esből mennyi tuningot lehet kihozni egy ZALMAN CNPS7000B-ALCU hűtővel? Az alaplap egy Gigabyte P35 DS3.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#508) Thrawn válasza rooland (#506) üzenetére


Thrawn
félisten

Két lehetőséged van:
1. Emeled a CPU feszt
2. Viszaveszed a HT-t addig amíg stabil a rendszer.

Pubszon: Mivel minden proci más és más, erre nem lehet konkrét választ adni. Kipróbálod és kiderül.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#509) rooland válasza Thrawn (#508) üzenetére


rooland
senior tag

Köszi!
A feszre mennyit adjak max??? Nem szeretném kinyírni.
Memmória időzítésekkel már nem kell babrálni?

A HT-t megpróbálom...

(#510) Skynet258 válasza Pubszon (#507) üzenetére


Skynet258
veterán

Ennyi idő alatt már rég kiderült volna nem? :D Te is tudod jól, hogy proci és proci között is mekkora szórás van. Lehet valaki a 3.4 Ghz-et döngeti, te meg ha megsütöd, akkor se lesz 3Ghz. Szerintem próbáld ki, és kiderül :K

Közben Thrawn bácsi módosított, ugyanerre jutott ő is amint látom :D

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#511) Thrawn válasza rooland (#509) üzenetére


Thrawn
félisten

A fesz attól is függ mennyire melegedik a proci, azaz milyen hűtésed van. 1.45 körül még lehet adni jó léghűtővel, de kis lépésekben adagold.
A memóriaidőzítéseket egyelőre ne piszkáld.
A HT-t már eddig is emelted (az lenne az a 250 aminél már nem volt stabil a géped) nem összekeverendő az FSB-vel mert itt ilyen nincs. Viszontt ha a HT szorzód 4-esen van, megpróbálhatod levenni 3-ra.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#512) rooland válasza Thrawn (#511) üzenetére


rooland
senior tag

Na a HT 5x volt most levettem 4x re. így most 10x250FSB elindult. :DDD
Próbálom 10x260 vagy 10x280ra húzni (álítólag simán kéne mennie, tapasztalat).
Azzal amúgy nem veszt a sebességből,hogy a HT-t lejjebb veszem? Nem meg egyik sebesség a másik rovására és akkor ugyanott vagyok?
Bocs ha hülye a kérdés csak nem húztam még :)

Ja, feszt nem kellett még állítani amúgy 30fok alapjáraton a CPU.

[ Szerkesztve ]

(#513) Gucunja


Gucunja
aktív tag

a barátom lapjának biosában(MSI K8M800) nem találunk semmi olyan beállítást ami cpu tuning. a kérdés h szoftveresen windows alól lehet procit húzni vagy ez hülyeség?

(#514) Thrawn válasza rooland (#512) üzenetére


Thrawn
félisten

Az hogy a HT 1000 alatt van nem fogod észrevenni sehogy.

Gucunja: próbáljátok ki a ClockGen-t tud-e kezdeni valamit a lappal.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#515) VaniliásRönk válasza Gucunja (#513) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Lehet valamennyit, de a software tuning olyan mint a koffeinmentes kávé. :)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#516) Kristof86


Kristof86
tag

Heloka!4 :Y

Szeretném a procimat kicserélni egy duálmagosra az s939-es lapomban , de még nem csináltam ilyet. Nincs valami jó link ahol elmagyarázzák a processzornak az átcserélését és a biosnak a frissítés képekben vagy valami oktató videón ?? Eddíg még nagyon találtam ilyet a neten.
(még jól jönne egy kis tuning link is.)

Lécci segítsetek a zöldfülünek!!
thx

(#517) rooland válasza Thrawn (#514) üzenetére


rooland
senior tag

Na elakadtam:
10X270FSB, HT 4x, Memmo 186Mhz 2,5. 3. 3. 7, 2T, +CPU fesz 1,439V (6,6%)

A HT 3x -ra visszavétel nemsegített tovább lépni.
Mi lehet a ludas? :)

Bírja ez a proci még feljebb :K :D

Kristof86: Semmi oktatás meg semmi videó nem kell. Megnézed támogatja-e a lapod a duplamagot, meddig támogatja. Veszel egy megfelelőt és be teszed a másik helyére. Ennyi. :)

[ Szerkesztve ]

(#518) Skynet258 válasza Kristof86 (#516) üzenetére


Skynet258
veterán

Szia! :Y

Sztem dícséretes, hogy meg akarod tanulni, de ha nem mersz belefogni, az a legjobb, ha keresel valami havert, aki már csinált ilyet, és ellesed mit hogyan kell (ha meg elcseszi, lesz ki kifizesse :D ). Sztem így konkrét leírás nem nagyon van, bár de, a francba mégis: az alaplapod kézikönyve! :K

https://geekpulse.hu

(#519) Thrawn válasza rooland (#517) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha a proci tényleg bírja akár a 10X280-at akkor a lapod korlátoz. A ramok biztos nem mert még a névleges frekijükön sem járnak. A CPU-nak tuti kellett fesz?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#520) rooland válasza Thrawn (#519) üzenetére


rooland
senior tag

Megnéztem. Igen kell az a +6,6% (így adja az alaplap, de lehet manuálisan is fesz értéket válsztani) Visszavettem +3,3%-ra azzal már nem ment.
Amúgy lehet a memmo meg az Nforce4 chip feszét is húzni, engedi.
Nos? :DD

(#521) Thrawn válasza rooland (#520) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha lehet a chipsetnek is feszt emelni, akkor az még megér egy próbát. Csak meg ne süsd, igencsak tud melegedni. Milyen lap is ez?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#522) rooland válasza Thrawn (#521) üzenetére


rooland
senior tag

MSI K8N Neo4-F ilyen Core Cell BIOS tuningra van.

Jujj megsül egyből a chip? Én olyat nem akarok :DDD
A CPU-nak ne adjak még esetleg? Most jól megdolgoztatva 44-46 fokosak a magok. Az sok?

(#523) Thrawn válasza rooland (#522) üzenetére


Thrawn
félisten

Azok nagyon jó hőfokok. Próbálj meg a procinak többet adni hátha feljebbmegy, de meg ne süsd :D Ha nem megy feljebb akkor a chipsetnek.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#524) rooland válasza Thrawn (#523) üzenetére


rooland
senior tag

Rendben.
Egy utolsó kérdés emelés előtt. Nincs bennük ilyen védelem, ami azért megvédi őket a haláltól? Vagy az csak melegedére van?

(#525) Thrawn válasza rooland (#524) üzenetére


Thrawn
félisten

A prociban van, de a chipsetben nincs. De annak olyan 90-100 fokig nem lesz baja :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#526) Pubszon válasza Skynet258 (#510) üzenetére


Pubszon
veterán

És sztetek mi a f***ommal próbáljam ki?
Direkt azért kérdezem hogy mennyire lessz elég az
E6550-eshez a hűtő. Konkrétan az E6550-eshez. Ha nem tudjátok konrétan akkor ne is válaszoljatok nekem.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#527) Thrawn válasza Pubszon (#526) üzenetére


Thrawn
félisten

És azt nekünk honnan kellett volna tudni, hogy nincs miben kipróbálnod? Meg különben is, ha tudtuk volna sem lehetne megmondani mennyit fog menni, mert mint írtam minden proci más és más. Máshogy melegszik, skálázódik stb. Mégis mit vártál? Azt hogy valaki azt mondja hogy 3157 MHz-et fog menni, és ha kiderül hogy nem lett igaza akkor van kit letolnod? :(

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#528) Skynet258 válasza Pubszon (#526) üzenetére


Skynet258
veterán

Azért jó fej vagy, sztem senki sem oltott le téged, erre megsértődsz :( Ha meg azt akarod, hogy ne válaszoljunk neked, ne tedd be óránként a kérdésed, amire ráadásul nincs is korrekt válasz. Esetleg ha megpróbálod a Core2duo tuning topikot, nagyobb lesz a sikerélmény.

https://geekpulse.hu

(#529) adibook


adibook
tag

Sziasztok!
Van egy core 2 duo 6850-es procim asus p5n-e sli lapon 2*1gig XMS2 800Mhz Dual rammal,700w ocz tap,Xfx 8800 GTS 621/900 egy Antec 900-as hazban egy Zalman CNPS8000 hutovel a procin.
Huzni szeretnem a procit egy picit.
Ebben kernem a segitsegeteket mert meg soha nem csinaltam ilyet.
NAGYON koszonom!!!!

:R :R :R :R

P5N-E SLI,3.0 Ghz C2D 6850-Zalman CNPS8000,2Gig XMS2 TwinX 800 CL4,8800 GTS 512,OCZ 700w GameXStream,X-Fi Xtreme Gamer,ANTEC 900,Zalman ZM-MFC2,Acer X221W 22"Wide,Thrustmaster RGT FFB Clutch Editon

(#530) cetnik


cetnik
csendes tag

azt szeretnem megkerdezni toletek hogy az msi k8m800-as alaplapal lehet-e huzni egy amd sempron palermo 754 2600+ procit?ha igen hogyan mert nekem nem sikerult.

(#531) DeltaPower


DeltaPower
őstag

Sziasztok!
Nemrég jutottam hozzá első A64 alapú gépemhez, és a tuningleírások átolvasása után nekiálltam próbálkozni :)
Alap: 3,7+ SD-E4 11x200, A-Data DDR500@400, HT 4x
Jelenleg: 11x237alapfeszen, ram 475 2,8V 3-4-4-8 2T, HT 4x
240-es fsb-nél már fagy, hiába adok neki plusz feszt. Ramot kellene nagyobb osztóra tenni, vagy esetleg vegyem visszább a HT szorzót? Leginkább az idegesít, hogy a ram még a gyári értékeket se hozza (@500 2,8V 3-4-4-8 1T). Ramnak nem szeretnék több feszt adni, a 2,85-2,9 voltot marha soknak érzem.

kösz a segítséget, DP

(mod)a64-es tuningban még gyík vagyok, az én platformom a k7 volt mindig is :D

[ Szerkesztve ]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#532) deMarco


deMarco
tag

A64-eseknél már próbálkoztam megpróbálom itt is:

Sziasztok! Az aláírban szereplő konfig tuningnál elakadtam. C&Q-t bekapcsoltam, FSB270-nél ha leterhelem, kb 5-10 mp elérnie a 85°C lekapcsolási hőfokot. Alaplapon nem találtam olyan beállítást, ahol megadhatnám a max feszt. Be lehet ezt állítani valahogy? vagy használjak rmclockot? Vajon egy ilyen brisbane hány mhz-t bír normális keretek közt? (nem arra vagyok kíváncsi, hogy ez, hanem átlag a 4000+-osok, hiszen láttam már 4200+-ost 3200-on menni, de tudom, hogy ez nem alap semmihez, viszont ha menne, akkor kb milyen fesz adjak neki? /most 1,45-öt kap a 2843MHz-hez, ha kikapcsolom a C&Q-t/)
Még egy kérdés. Valamivel lehet állítani futásidőben a memőriaosztót? (csak mert ehhez a sebességhetz ugye vissza kellett vennem 667-re, és így megy 800-on, de 533-mon nem szeretném indítani a gépet, hogy ha tuningra váltok, akkor jó legyen, ha tovább húzom a procit /vagy a 800-as apacer bírni fogja még a proci végéig? végülis teszt erejéig ment már 1100 körül is minden hűtés nélkül/) sajnos sem a guru, sem az ntune nem tudja, vagy csak nem vettem észre, vagy ez csak biosból megy?

Miért érzem úgy, hogy rajtam kívül mindenki hülye? Lehet velem van a baj? Ááááááá! Az nem lehet... Én?! Dehogy... vagy mégis?!

(#533) gban


gban
Közösségépítő

Van valami Orthos szerű progi amit Win98 alatt lehet használni?
Meg akarom nézni hogy meddig megy egy P3 gép, és Win98 van rajta.

Postázást nem vállalok.

(#534) Pubszon válasza Skynet258 (#528) üzenetére


Pubszon
veterán

Nem sértődtem meg, csak nem arra válaszoltatok amit kérdeztem és ez nem a fórum lényege. :) . Nem vagyok hülyegyerek hogy amit mondanak azt szó nélkül meg is teszem, csak azért kérdezem hogy ha 2 hónap mulva megveszem, tudjam hogy érdemes e huzni. Meg azért nincs 10 000 féle E6550-es proci szóval ha vkinek ilyen van az meg tudja mondani hogy meddig lehet naggyábóm léghütéssel huzni. Például hogy 3 ghz felé lehet e huzni hogy azért stabil maradjon.

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#535) Thrawn válasza Pubszon (#534) üzenetére


Thrawn
félisten

Erre csak annyit tudok mondani, hogy ugyanazon a waferből egymás mellől kiszelt két E6550 proci is igen nagy eltérést tud mutatni ha tuningról, melegedésről stb van szó...
A feltett kérdésedre nincs egyértelmű válasz csak tól-ig, írhatnánk ide bármit is, de azzal meg nem vagy kisegítve.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#536) Skynet258 válasza Pubszon (#534) üzenetére


Skynet258
veterán

Ha ez segítség: elég sok ember mondta itt a PH-n, hogy megy neki 3 Giga felett. Nem tudom, milyen hűtővel, nem tudom milyen lapban, de megy. Na mostmár aztán ha kipróbálod, szeretném hallani meddig ment :P Azt peace :D

https://geekpulse.hu

(#537) Pubszon válasza Skynet258 (#536) üzenetére


Pubszon
veterán

OK, köszi, ezzel kellett volna kezdeni. :C :R

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#538) Skynet258 válasza Pubszon (#537) üzenetére


Skynet258
veterán

Bazz, kínomba benéztem a kóró topikba, és onnan lestem ki :DDD

gban: Prime 95? Bár nem tudom az fut-e (bár a nevéből adódóan igen :D )

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#539) gban válasza Skynet258 (#538) üzenetére


gban
Közösségépítő

Kösz, rákeresek és kipróbálom.

Postázást nem vállalok.

(#540) dobisanyi


dobisanyi
csendes tag

Hali!Segit nekem vki abban hogy egy Sempron 2660+ meddig lehet huzni?Korrekt táp,Korrekt Hűtők...Mert sokszor megakad olyan 2300Mhz nél és sehogysem tudom továbbvinni..leehtséges ez? :W

(#541) qw78er89


qw78er89
aktív tag

Üdv Mindenki!

Egy E2160ról lenne szó. Most 2800-on megy. Nagyon megérezném a különbséget ha tudnám 3200-on hajtani? Mert először 2400-on ment és nem igazán érzek a kettő (2400 - 2800) között különbséget, persze a benchmark azért mást mutat. De én nem 3DMark-ra használom, hanem videókonvertre és pár perc volt csak a különbség nagy méretű avi konvertnél (1400MB).
Előre is KössssssssssssZZZ!

(#542) #96302336 válasza qw78er89 (#541) üzenetére


#96302336
törölt tag

Minimális gyorsulást fogsz érezni. Videókonvert esetén a memóriák időzítéseinek csökkentésével próbálkoznék, azt jobban megérezné a konvertálás.

(#543) qw78er89 válasza #96302336 (#542) üzenetére


qw78er89
aktív tag

Akkor mindjárt meg is kérdezném:
A RAM 1066 Kingmax gyárilag 5-5-5-18 időzítéssel 2V fesszel. Nem egy tuning ram.Ráadásul az FSB miatt csak 1032-ön megy. Tudok módosítani az időzítésen? Vagy ezzel a RAM-al ne erőlködjek?
Ha igen, milyen értéket módosítsak? Feszt is kell?

(#544) #96302336 válasza qw78er89 (#543) üzenetére


#96302336
törölt tag

Meg lehet próbálni, pl. 4.4.4.12 beállítással, de már valószínű. hogy kell 2.2-2.3 volt is neki.
Egy kiegészítő ram hűtés sem árt neki. Egy egyszerű borda már elég szvsz.
De 5.5.5.15-ön tutira mennie kell 2V-on

(#545) qw78er89 válasza #96302336 (#544) üzenetére


qw78er89
aktív tag

Ha ennyivel megemelem a feszt, nem adja meg magát a RAM?

(#546) #96302336 válasza qw78er89 (#545) üzenetére


#96302336
törölt tag

Nekem 2.3 volton ment vagy három hétig 0-24-ben. Hűtő kell rá, akkor menni fog. De azért csak fokozatosan emelj feszt. 2.2volt elméletileg nem okozhat semmilyen gondot. De jól szellőztetni kell persze.

(#547) qw78er89 válasza #96302336 (#546) üzenetére


qw78er89
aktív tag

Van venti bőven a házban. Ez a hűtés megfelelő lenne, vagy muszáj aktívat tenni rá?

(#548) #96302336 válasza qw78er89 (#547) üzenetére


#96302336
törölt tag

Jó. Nekem is hasonló van rajta.

(#549) qw78er89 válasza #96302336 (#548) üzenetére


qw78er89
aktív tag

Ok
Kössz a kimerítő segítséget! :R

(#550) SystemRoot válasza Egzee (#1) üzenetére


SystemRoot
őstag

Hali

Lenne néhány észrevételem a #1 hszel kapcsolatban.
1
"gyári CPU-hűtök Athlonok esetében ált. +10% túlhajtást bírnak"
...namost ugye minden különboző gyári órajelű példányhoz ugyanazt a hűtőt adják. Persze feszemelés nékül is nagyobb a hőtermelés magasabb órajelen, tudom. De sztem simán bír többet is a gyári hűtő, bár én sem ajánlom egyáltalán.
2
"350 max. 450W-os, csúcskártyás CF/SLI esetén 500-600W-os" sztem ez ügyetlen megfogalmazás. Egy űberkemény CF-es SLI -s konfig sem eszik közel sem 500Wot. Ugye csak azért lehetne szükség 600Wos tápra hogy a 12Vos ága teljesen biztosra elbítrja a terhelést. De mivel már a modern psu gyártók is rég tudják hogy a 12Vos ág a legjelentősebb, ezért teljesen arra "összpontosítanak" tervezéskor. Vagyis sztem fölösleges 500-600Wot mondani. A hangsúlyt csak a minőségre tegyük, fölösleges max/min nevezetes teljesítményt ajánlani, a minőségi tápokból általában úgysem nagyon kapni 400Wnál kisebbet... az meg elég.

3
"tesztelésben pedig pl. a Super Pi MOD 1.5, az Orthos és a Memtest86+, stb. "
az Orthos mellé tegyük sztem oda hogy vagy Prime95, ennyi tiszteletet érdemel.
Jah és emeljük is ki hogy komoly tesztelésre az a legjobb és biztos stabilitáshoz 24órát ajánl a programozója. Sokan egyetértenek abban hogy komolyabb a Prime95 blend tesztje a Memtest86 vagy 86+ tesztjénél.

4
"FSB-t se nagyléptekben húzzunk, érdemes 5-7-10Mhz-ként emelgetni, különben sűrűn kell a CMOS Clear jumperhez nyúlni." hát én azért megnézném hogy ki nem őszülne bele egy E4400 5Mhz-es lépésekben 3Ghz-re való felhúzásába....:DDD
Úgy kéne fogalmazni hogy neten szerzett tapasztalatok vegyítéséből, a legnagyobb valószínűséggel minden olyan típusú cpu-példány által vitt órajellel kezdeni(ezt nevezzük B-órajelnek az alapot pedig A-nak), és annak kitesztelése után, egy relatíve reálisnak gondolt áltag maximum(C órajel) felé haladni a következő módon:
a B és C közötti órajel távolság 1/2edét megnézni, aztán annak az 1/2edét (eredeti 3/4-e), ha stabil értelemszerűen gyorsan közelítünk a C hez(mondjuk így soha nem érjük el:D, de a végén ugorhatunk), ha instabilitás van akkor a stabil ponthoz kezdünk visszafelé közelíteni megint 50%os ugrásokban. Remélem érthető. Ugye ez a megoldás egyezik egy olyan matematikai probléma megoldásával amikor valaki pl 1-100 között gondol egy számra, és mi a "nagyobb e mint 50?" el kezdve haladunk szépen a távolság 0,5szörösét véve mindig. Itt az hogy nem/igen vagyis kisebb/nagyobb választ olyan formában kapjuk hogy stabil e a gép vagy sem. Apropó tesztelés, sztem SuPI 16M, tökéletesen gyors teszt és elég a lépések kb-ra való stabilitás ellenőrzésére. Persze amikor megtalálunk egy pontot akár C-t túllépve (onnan kitűzve egy sokkal közelebbi D-t és afelé alkalmazva ugyanezt) amit stabilnak ítélünk akkor érdemes Prime95/Orthos al alaposabban kitesztelni a dolgot (min 24óra).

5
sztem nem kéne kutyulni az "fsb" különféle neveinek össze vissza használását, egy laikust csak megzavarhat, egyszer le kell írni persze hogy milyen más nevek futnak még a világban, de aztán az átláthatóság kedvéért sztem egyet ki kéne választani és végig azt használni.

6.
"Azonban néhány ember között elfogadott az a tény hogy ez a határ kitolható, mint ahogyan a tüdőd kapacitása is növelhető. Ez a határkitolás elvileg folyamatos húzás után egyre bővül és bővül, persze egyre lassabban"
Erre kéne egy két link, vagy forrás, mert az a tüdő-vitálkapacitás-os hasonlat szép és jó, de hát ugye nem érvel hogy miért lenne így. Hapedig ez csak egy feltételezés vagyis nem igazán bizonyított akkor nem kéne így mondani a dolgot hogy: elfogadott az a tény hogy ez a határ kitolható.... én pl nem vagyok erről meggyőzve hogy ez általánosságban(!) sőt akár egyáltalán így lenne.

Egyenlőre ennyit jegyeznék meg, nemtudom hogy ti is helyesnek tarjátok e amiket észrevettem, ha igen akkor megírom egy modinak hogy szerkessze be.

Jah a másik meg: nagyon nagyon régen, asszem pont daa-raa volt aki engem keményen leüvöltött és hülyének nevezett hogy External Clock -nak neveztem A64 architekrúánál az "fsb"-t.... ;].
akkor most hogy is van ez daa-raa? (sorry lehet nem te voltál, már nagyon rég volt....csak mintha te rémlenél...)

Üdv: SystemRoot

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.