Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1701) karell20


karell20
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék tuning ügyben!
van nekem egy ilyen párosom:
MSI K8N Neo3F
AMD Sempron 3000+ 754
Sapphire HD2600XT DDR3

Ezeket szeretném felhúzni, minden hűtő gyári.
Csak biosban v. progival is lehet húzni ezt a hármast?
Elöre is köszönöm a válaszokat!

AMD 7750 BE, MSI K9A2VM-F V2, Kingmax 2x1GB 1066Mhz Dual, Gigabyte 9600GT HP

(#1702) JACKAL89


JACKAL89
csendes tag

Sziasztok. 2 napja neki álltam a procit húzni a clockgen progival. Kezdésnek 130mhz-et húztam, teszteltem utána több mindennel, játék, progik. A procim egy AMD Athlon 64 3800+. Az adatok a következők, a progi azt írja hogy CPU 2536,80 FSB 211,41 a RAM is ennyi, AGP 211,40, PCI pedig 105,70. a szorzó pedig a CPU-Z szerint 12x. A hűtéssel, pedig egyáltalán nincs gondom, a proci feszültségén nem állítottam. A kérdésem, habár már sok helyen olvastam ehhez hasonlókat, azért én is megkérdem, most van olyan dolog, amit rosszul csináltam, vagy van valami, amit át kell állítani, vagy bármi??? Azt már tudom, hogy a AGP, PCI-t fixálni kell, ezt lehet progival, vagy a biosban kell? Illetve még azt szeretném kérdezni hogy a memóriával mit kezdjek, tanácstalan vagyok ezzel kapcsolatban.

(#1703) skype válasza csabesz123 (#1699) üzenetére


skype
tag

Szia!
Véleményem szerint, és szerintem mások véleménye alapján is állíthatom neked, hogy gyári hűtővel nem szabad tuningolni.Vagy ha tuningolsz, akkor sem tudod húzni rendesen. Ha tuningolni akarsz, akkor vedd meg az olcsóbbikat, és vegyél rá valami tuning hűtőt, és árban még szinte csak a másik áránál tartasz. Azt azonban tudni kell, hogy a 6850-es sokkal jobb proci, mint a 6750-es. De ezt neked kell eldönteni, hogy mennyi suskád van rá.

(#1704) zsid válasza JACKAL89 (#1702) üzenetére


zsid
senior tag

Azért a 211,4MHz az AGPnek meg a 105,7 a PCI nak az kicsit sokk nem?

<tRucKdriFteR>

(#1705) JACKAL89 válasza zsid (#1704) üzenetére


JACKAL89
csendes tag

Igazad van, annyit segíts, hogyan csináljam meg, most raktam újra az xp-t, most minden visszaállt, cpu, stb... van valami progi amivel lehet fixálni, én a biosban nem találtam semmit, vagy lrhrt béna vagyok, amúgy MSI K8t. Neo 2 V2 alaplapom van.

(#1706) TazLeacher válasza csabesz123 (#1699) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Egy 6750-es bőven elég. Normál hűtővel 3,6-ra lehet húzni szinte mindegyiket, ez pedig mindenre elég. Gyári hűtővel 3,2-t általában elviszi, de nem ajánlom. 6850-est ne vegyél, mert rohadt drága, és nem éri meg az árát. Akkor már inkább E8200 vagy E8400. Mindenféleképpen szerezz be egy normális proci hűtőt, az olcsóbbak közül a CM Hyper TX-et vagy az AC Freezer7Pro-t ajánlom. Ha további ilyen kérdésed van, azt a Milyen gépet vegyek? topcba tedd fel, ennek nem itt a helye!

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#1707) $hadow


$hadow
csendes tag

Hali

Szóval q6600 procim felhúztam 3.2ghz re és sajnos az orthosban kitört a vulkán megtudnátok mondi hogy min kell emeljek sztem a cpu feszültségén kéne még de nem vok biztos, biosban 1.287v ra van állítva.

http://kepfeltoltes.pirateclub.hu/pics/20080202205452hiba.bmp

Eőre is köszi a helpet. :R

Let's talk.........

(#1708) heihachi


heihachi
addikt

Azért veszélyes dolog ez a tuning. Én pl. pár hete egész este állítgattam a biosban, próbálgattam, mi mit csinál, mi változik tőle. Sokat szívtam az időzítéssel, de végül csak rájöttem mi a gond. De nem ez a lényeg, hanem hogy lefeküdtem aludni hajnalban, közben ment az Eurosport. Valamikor reggel félálomban felkeltem, ránézek a TV-re, asszongya : 7-6, 7-6, 6-2
Na mondom ennél az én időzítéseim jobbak, és mint aki jól végezte dolgát visszaaludtam. Kb. másfél órát késtem melóból :D

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#1709) skype válasza heihachi (#1708) üzenetére


skype
tag

:C :C

(#1710) JACKAL89


JACKAL89
csendes tag

MSI K8t. Neo 2 V2 alaplappal nem lehet fixálni az agp-t és a pci-t???
Alaplapi lapkakészlet:K8T800Pro

(#1711) JACKAL89 válasza JACKAL89 (#1710) üzenetére


JACKAL89
csendes tag

K8T800Pro

(#1712) C@rbon


C@rbon
senior tag

Hali!
Szeretném tuningolni a procimat (E6300) és el szeretnék jutni ugy 2,8-3,0Ghz-ig.
Próbáltam már a leírtak szerint. Beléptem a biosba m.i.t. menü, enable-re váltottam, hogy tudjam változtatni az fsb-t és kezdésnek beírtam 333-at, 7x-es szorzóval és mentettem, de sem az everest sem a cpu-z nem mutat változást.
Amugy az jo hogy az fsb:dram arány az 2:3? :F
Sosem tuningoltam még, ebben kezdő vagyok :B
Kérlek segítsetek!
Köszi! :R :R
Üdv!

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#1713) subaruwrc válasza C@rbon (#1712) üzenetére


subaruwrc
félisten

hello
azt hogy érted hogy nem mutat változást a cpu-z például? ugyanúgy 266*7van?
az fsb dram arány még jó ráérsz magasabb fsb-n változtatni rajta.

(#1714) Elmör


Elmör
senior tag

Sziasztok!

Mondjátok már meg légyszi, hogy mi lehet a probléma a gépemmel!
Az utóbbi időben romlott a játékok alatt a teljesítmény! Először persze a VGA-ra gondoltam. Nem működött az Anti-aliasing teljesen meg néha beszaggatott a game, pl Test Drive Unlimited, FEAR Perseus Mandate. Nem értettem mi van, a VGA nem melegszik túl és 3DMark alatt meg jót megy. Feljebb tekertem a ventifordulatot is!

Aztán rájöttem, hogy visszaállítom a proci feszültségét alapra (1,35V) és kicsit jobb lett a dolog. Nem tudom miért ezt léptem, ne kérdezzétek. Nem volt sokkal megemelve, mert 1,365-ön ment!

Aztán tegnap meg elővettem a Virtua Tennis 3-at és az átvezető videók megint belassultak, akárcsak a Race2007-ben, ahol még a töltésen is látszott, hogy valami nem okés. Mostanában az XP is lassabban jön be. Ekkor teljesen alapra vettem a BIOS-ban mindent és láss csodát megy rendesen minden! Nem értem.Pedig a tuning után az Orthos 4 órát ment és nem jelzett hibát! Direkt nem csak a CPU-t "stresszeltem" hanem a RAM-okat is! Memtest is simán lement. :U

Miért van, hogy jobban műkszik alapon, mint tuninggal? Nekem így alapon nem lesz elég a proci, főleg mert nagyobb monitorom lesz!

Még gondolkoztam, hogy esetleg a tápom nem képes kiszolgálni a cuccot és emiatt nem megy rendesen tuning alatt, de azért az 500-as Coolink csak elég neki?!
Vagy a lapom korlátoz valamiért?

A gép úgy ment, hogy a RAM-okat visszavettem 533-asra a jobb időzítésért, a procit felhúztam 7-es szorzóval 425FSB-re (2975Mhz), ekkor a RAM 850-en megy (2:1). A procinak beállítottam 1,35V-ot, a RAM-ét viszont hagytam automatán. Ez is lehet gond?

A proci alapon 36-37 fok. Orthos terhelése alatt max 56-57 fok volt. RAM-okat nem tudom. Alaplap az stabilan 30-32 fok.

Everestben nézegettem, hogy hátha kibukik a táp a V leadásokkal, de nincs nagy eltérés vagy ingadozás. :(

Mi lehet a megoldás? Cseréljek konfigot? :DDD

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#1715) subaruwrc válasza Elmör (#1714) üzenetére


subaruwrc
félisten

hogy az xp-d lassul azt mondhatnám normálisnak. szerintem a ramokat kellene pontosan beállítani. a másik oka a szaggatásnak hogy 2975mhz en kevés a gtx alá a 6320.
próbálhatnál egy 7*500at vagy 490et és a ramokat 1000 5-4-4-10be belőni. megtáltosodna :DD
ja amit a kollega mondd sem hülyeség. advanced uninstallerrel csodákat tehetsz.

[ Szerkesztve ]

(#1716) skype válasza Elmör (#1714) üzenetére


skype
tag

Szia.
Szerintem túl szemetes a vindózod. Telepítsd újra, és csodákat látsz. Szerintem.

(#1717) Elmör


Elmör
senior tag

Köszi a válaszokat!

Az XP-t kb 4 hónapja raktam fel, nem netezek rajta és semmi mást nem is rakok fel szinte, csak játékot, abból is max 2 van fent! Azért megpróbálom a tisztogatást!

A másik, hogy pont nem értetted meg subaruwrc barátom a lényeget, hogy 1,86-on a játékok jobban mentek, mint közel 3,0GHz-en! Na ez zavar! Ugyanaz a beállítás van mindkét esetben! :K

Egyébként nem lőhetek be ennél magasabb FSB-t, mert 430-nál már Orthos szerint pár másodperc alatt hiba van, ezért nyomattam meg 425-ön, ott stabil volt, bár lehet a RAM-okat jobban be kellene lőni. Eddig 4-4-4-10-en mentek frankón, csak a feszt nem tudom mennyire állítsam.

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#1718) qw78er89 válasza C@rbon (#1712) üzenetére


qw78er89
aktív tag

Hogyan indult újra a géped amikor kiléptél a biosból? Simán leállt, majd elindult, vagy leállt, majd elindult és leállt és újra elindult és csak akkor töltött be a win?
Csak mert ha a ramot nem osztottad esetleg vissza, akkor azt az alaplap valszeg túl nagy órajelen akarta indítani és azt lehet, hogy nem bírta, akkor pedig visszalőtte az egészet alapra!

[ Szerkesztve ]

(#1719) C@rbon válasza qw78er89 (#1718) üzenetére


C@rbon
senior tag

Volt olyan is hogy simán leállt és elindult meg olyan is hogy leállt, majd elindult és leállt és újra elindult

subaruwrc: ugyan ugy 266*7-et mutatott

[ Szerkesztve ]

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#1720) subaruwrc válasza Elmör (#1717) üzenetére


subaruwrc
félisten

akkor valami tuningbeállítás van elbaszarintva....
miért nem emelheted az fsb-t tovább? adj több feszt neki.
C@rbon mást is állítottál?. nem volt semmi furcsa boot közben?

[ Szerkesztve ]

(#1721) C@rbon válasza subaruwrc (#1720) üzenetére


C@rbon
senior tag

Nem állítottam mást csak azt amit először leírtam.
Hát egyszer volt olyan hogy ugy bootolt h elindult leállt elindult leállt és elindult.

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#1722) subaruwrc válasza C@rbon (#1721) üzenetére


subaruwrc
félisten

na az furcsa. valószínű overclocking failed. memóriákat visszaállítottad 667re?

(#1723) C@rbon válasza subaruwrc (#1722) üzenetére


C@rbon
senior tag

800asok. miért 667-re állitsam?

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#1724) subaruwrc válasza C@rbon (#1723) üzenetére


subaruwrc
félisten

mert ha az fsb-t emeled 266-333ra akkor 2:3as ram szorzónál számoldkimennyin fognak menni 800 helyett :DDD ha azt nem bírják akkor visszaállítja magát a cucc

(#1725) C@rbon válasza subaruwrc (#1724) üzenetére


C@rbon
senior tag

Ja :DDD
És azt pontosan hol lehet átállítani?
Vagy ott már az arányt kell változtatni?

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#1726) subaruwrc válasza C@rbon (#1725) üzenetére


subaruwrc
félisten

vagy az órajelet vagy az arányt változtatod lényeg h vedd vissza

(#1727) C@rbon válasza subaruwrc (#1726) üzenetére


C@rbon
senior tag

ok. kiprobálom.
köszi :R

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#1728) qw78er89 válasza C@rbon (#1725) üzenetére


qw78er89
aktív tag

Menj be a M.I.T. menübe és a System Memory Multiplier (SPD)-t állítsd át 2-re, ott több szám jön sorba, de lapozz el a kettesig, akkor biztos nem a ram fogja majd vissza a tuningot.

Látom olyan lapod van mint nekem...

(#1729) C@rbon válasza subaruwrc (#1726) üzenetére


C@rbon
senior tag

Na most egy másik gépről írok mert beállítottam 333ra az fsb-t és 7xesre a szorzót a system memory multipliert pedig 2.5-re és igy 833mhz-et irt a ramokra.
Mentettem és aztán újraindult elindult leállt elindult leállt. és most nem áll le csak össze-vissza elindul és leáll. Gondolom visszaállítaná magának az alapot de nem tudja vagy mi van ilyenkor? :F

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#1730) subaruwrc válasza C@rbon (#1729) üzenetére


subaruwrc
félisten

kapcsold le a tápot. utána vissza nyomd az insert gombot és bekapcs

(#1731) qw78er89 válasza C@rbon (#1729) üzenetére


qw78er89
aktív tag

A ramot milyen feszen hajtod? Azt megváltoztattad, vagy auton van?

(#1732) C@rbon válasza subaruwrc (#1730) üzenetére


C@rbon
senior tag

a tápot már kikapcsoltam. Hol van az insert gomb?

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#1733) qw78er89 válasza subaruwrc (#1730) üzenetére


qw78er89
aktív tag

Néztétek a cpu feszt? Nem találtam visszanézve, de ha auton van az is, a DS3 ad neki rendesen!

(#1734) C@rbon válasza qw78er89 (#1731) üzenetére


C@rbon
senior tag

az alaphoz képest +0,1
Hát a cpu ha jol emlékszem akkor 1.325

[ Szerkesztve ]

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#1735) qw78er89 válasza C@rbon (#1732) üzenetére


qw78er89
aktív tag

Ezt már én is megcsináltam egyszer, nekem cmos clear segített!

(#1736) qw78er89 válasza C@rbon (#1734) üzenetére


qw78er89
aktív tag

Az Everest szerint mennyi a fesz a DIMM érzékelőn?
A lap adja a cpu feszt auton vagy te állítottad be?

[ Szerkesztve ]

(#1737) C@rbon válasza qw78er89 (#1735) üzenetére


C@rbon
senior tag

Azt a kis gombelem szerű "fényes korongot" :DDD vegyem ki és rakjam vissza?

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#1738) C@rbon válasza qw78er89 (#1736) üzenetére


C@rbon
senior tag

passz

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#1739) qw78er89 válasza C@rbon (#1737) üzenetére


qw78er89
aktív tag

Elég, ha a mellete lévő jumpert lezárod egy 20-30mp-re! Ha nem találod, manualban ott van, melyik az, végső megoldás elem ki és majd be!

(#1740) qw78er89 válasza C@rbon (#1738) üzenetére


qw78er89
aktív tag

Várjuk meg amíg elindítod, hogy be tudj lépni a BIOS-ba aztán menjünk lépésről lépésre!

(#1741) qw78er89 válasza C@rbon (#1738) üzenetére


qw78er89
aktív tag

Kezdésnek ezt töltsd ki értelemszerűen a saját adataiddal!

Robust Graphics Booster----------auto
CPU Clock Ratio------------------8
CPU Host Clock Control-----------enabled vagy manual
CPU Host Frequency--------------400
PCIe Frequency------------------100
CIA 2----------------------------disabled
System Memory Multiplier (SPD)---------Auto
Memory Frequency (Mhz) 800------------800
High Speed Dram DLL Settings-----option 1

System Voltage Control------------Manual
DDR2 Overvoltage Control----------+0,3
PCIe Overvoltage Control-----------normal
FSB Overvoltage Control------------normal
GMCH Overvoltage Control----------normal
CPU Voltage Control-----------------------------normal

[ Szerkesztve ]

(#1742) gabesy007


gabesy007
csendes tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy "szájbarágós tuningra". ASUS P5B-s lapom van, Core2Duo-s E6400-as proci, 2x1 gigás Kingmax KLED48F-A8KI5 (1066 MHZ) ram Dual Channel. A kérdésem, az lenne, hogy feszültség emelés nélkül mi az, amit még ki lehet hozni a prociból, és stabilan megy. Ha lehet tényleg egy szájbarágós tuningra lenne szükségem. Tehát egy pontos BIOS beállítás.
Előre is köszönöm a fáradozásotokat!

Üdv! gabesy

[ Szerkesztve ]

gabesy

(#1743) C@rbon válasza qw78er89 (#1741) üzenetére


C@rbon
senior tag

Hát a jumpert (azt a két ágú kis cucot) egy casvorhúzóval rövidre zártam (20-30mp-ig rajta tartottam) de az elemet nem tudtam kivenni m nem fértem hozzá.
Elindítottam volna de folyamatosan sípoló hangot ad ki magábol a gép
Akarom mondani működés közben ad ki sípoló hangot

[ Szerkesztve ]

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#1744) subaruwrc válasza C@rbon (#1743) üzenetére


subaruwrc
félisten

hogyhogy hol az insert gomb istenem a billentyűzeten. direkt nem mondtam a cmos cleart.... legalább a kupakot levetted amikor rövidre zártad a másikat? táp levolt húzva a gépről? ha sípol egy ramot rakjál bele és úgy indul. komolyan cmos clear mániásak vagytok....
idáig egyszer nem reseteltem a biost elrontott tuning miatt
mod ja és a cmos clear jumper 3ágú úgyh lehet vmi mást sikerült rövidre zárni azért sípol :C

[ Szerkesztve ]

(#1745) qw78er89 válasza subaruwrc (#1744) üzenetére


qw78er89
aktív tag

Nálam ugyanez volt és csak a cmos clear oldotta meg, mert el sem indul a giga lap, hanem se kép se hang.
Egyébként ezen a lapon a cmos clear 2pin, nem 3 és nincs a környéken más jumper...

[ Szerkesztve ]

(#1746) qw78er89 válasza C@rbon (#1743) üzenetére


qw78er89
aktív tag

És elindul a gép, a BIOS-ig eljutsz, vagy nem? Egy ramot vegyél ki, az mindenképp érdemes, mert a GeIL igazából nagyobb feszt igényelne és volt akinél szintén nem indult el

(#1747) subaruwrc válasza qw78er89 (#1745) üzenetére


subaruwrc
félisten

próbáltad az insert gombra fekvést?
lehet hogy a végső eset az de szerintem egyszerűbben is meglehet oldani.
ha 2pines nem szóltam. ha még mindig sípol akkor egy modult kell csak berakni,

(#1748) C@rbon válasza qw78er89 (#1745) üzenetére


C@rbon
senior tag

na sikerült elindulni 1db rammal. most biosban beállítom azokat amiket leírtál
1 db rammal állítsam be azokat v visszarakjam a másikat is?
Eljutok mert már arrol írok

[ Szerkesztve ]

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#1749) qw78er89 válasza C@rbon (#1748) üzenetére


qw78er89
aktív tag

Én azt írtam, hogy te töltsd ki azt a táblázatot a saját lapod által beállított értékekkel és utána menjünk tovább rajta

(#1750) C@rbon válasza qw78er89 (#1749) üzenetére


C@rbon
senior tag

erre gondoltam én is :K

[ Szerkesztve ]

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.