Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#47001) Toto2000 válasza Powerer (#46999) üzenetére


Toto2000
tag

Köszi szépen! Igen, benne van a teljes csere is, csak azért várok vele, mert egy COD Warzone-t, vagy egy Monster Hunter World-öt még mindig ultrán elvisz simán, tuning nélkül is (csak a 4gb VRAM miatt nem tudom teljesen feltekerni az összes paramétert). RDR2-t, Death Strandinget, Cyberpunkot még nem próbáltam, valszeg ezek már tényleg vízválasztók lennének.

Az AMD-re váltástól fázom. Régen volt AMD procim is (K6-2, emlékszik még valaki?), utána meg voltak ATI videókártyáim, de végül 5 éve eldöntöttem, hogy csak az NVIDIA és csak az INTEL. Lehet, hogy ez éppen most nem racionális, de kitartanék emellett.

Igazából most éppen itt tartok a gondolkodásban:
- Megpróbálok mindent (GPU/CPU) tuningolni rajta, amennyire engedi ezzel a hűtéssel, alaplappal. Megnézném, hogy mekkora a teljesítmény ugrás, az az érzésem, hogy 10%-nál több. Persze ez a 4Gb VRAM-ot nem oldja meg.
VAGY
- Lecserélem egy minimum 8 Gb VRAM-os RTX 20xx kártyára a 970-est. Ha húzom a 6600k-t 4.5Gh-zig vagy 4.7Ghz-ig, akkor itt elvileg nem lehet az szűk keresztmetszet. Vagy igen?
VAGY
- Befektetek a jövőbe és veszek egy RTX 30xx kártyát, én a 3080-assal szemezek. Értem, hogy megfogja a CPU, de ez mit jelent, nem megy vagy csak nem tudom kihasználni az erejét? 4.7Ghz-re húzva is megfogja?
VAGY
- Nemcsak egy RTX 30xx-et veszek, hanem egy új INTEL procit is. Mondjuk itt meg azt nem tudom, hogy ebbe az alaplaba belemennek-e a legújabb szériába tartozó procik.

A pénzügyi oldala is fontos a dolognak, nem vennék feltétlenül 300e forintért videókártyát és még ezen felül nagyon sokért CPU-t is, de akár még bele is férhet, ha hosszútávon megéri (vagyis megint mondjukl 5 évig ellennék vele, mint a mostanival).

(#47002) Powerer válasza Toto2000 (#47001) üzenetére


Powerer
tag

Hali!
Nekem Athlon 1400-asom volt utoljára 18 évvel ezelőtt, és idén váltottam vissza AMD-re, mert az intel elszállt az áraival, viszont újítani nem tudnak már jó ideje.
AMD procik fele annyiért hozzák ugyanazt a teljesítményt.. persze így karácsony idején felmentek az árak, úgyhogy ha nem sürgős, akkor várnék a helyedben egy kicsit.
AMD VGA-t jelenleg még én sem vennék, azon a téren nem nyerték még mindig el a bizalmam.

Azt jelentené, hogy megfogja, hogy a proci dolgozna maximum teljesítményen, a videókártya meg 30-40%-on - tehát nem feltétlen lenne több FPS-ed.

Racionális döntésnek hangzik egy 20xx beszerzése és a proci tuningolása. Azért irreális elvárásaid ne legyenek, nekem 4,6 GHz-et vízhűtéssel tudott a 6600K-m, de nem használtam így hosszú távon. Az általad írt COOLERMASTER Hyper 412S-el nagy tuningolásba nem fognék bele. Viszont ha beszerzel egy olcsó kompakt vízhűtést (20-25 eFt), azzal már elérhetsz eredményeket - persze ez a chiptől és az alaplapodtól is függ.
Ebbe az alaplapba (Z170 chipset)még a 7xxx szériás intel procik mennek bele, de a 6600K-hoz képest biztosan nem érné meg erre rákölteni.

Videókártyát normális áron Magyarországon az alzán tudsz venni, folyamatosan figyelni kell a készleteket és azonnal megrendelni, ha elérhető. 3070-et 240-270 között tudsz venni.
Ha nem akarsz 4K-ban játszani, akkor a 3070 is bőven elég.

(#47003) Toto2000 válasza Powerer (#47002) üzenetére


Toto2000
tag

Köszi szépen!

Úgy vagyok vele, hogy ha már 5 éve úgy vettem, hogy húzható legyen, most már húzni fogom a procit is meg a videókarit is egy kicsit mielőtt eladom. Kár, hogy vízhűtés kell már a 4.5Ghz-hez is, abba nem szeretnék beruházni, kicsit túlzásnak érezném.

Arra meg majd aludnom kell párat, hogy érdemes-e egy 1-2 éves megállót tartani egy rtx 20xx kártyával a 6600k húzása mellett, vagy most ugorjak megint egy nagyot mindennek a cseréjével és egy 3070 vagy 3080-al.

(#47004) Powerer válasza Toto2000 (#47003) üzenetére


Powerer
tag

Szia!
Ne haragudj, de ebben sok rációt nem látok: "most már húzni fogom a procit is meg a videókarit is egy kicsit mielőtt eladom". Ha nem értesz hozzá, akkor inkább ne húzd, így biztos nem teszed tönkre, és jó áron el tudod adni.
Most még egész jól ki tudnál szállni ezekből az alkatrészekből, számold ki mennyit kapnál az eladott alkatrészekért, és ezen felül mennyit tudsz rákölteni egy hardver frissítésre, így ki tudod találni mibe tudsz beruházni.
Ha marad a régi gép, ráköltesz még 150-et legalább egy videókártyára, és nem fogsz tudni az új játékokkal max beállításon játszani, de még a közelében sem. Viszont mire 1-2 év múlva el akarod majd adni ezt az újonnan vett használt kártyát és a procit, addigra ezek sokat vesztenek már az értékükből.
Ha viszont be tudnál ruházni jövő év első felében egy új konfigra, az biztosan kiszolgálna hosszú évekig. Ha max fullhd felbontásban játszol, akkor a 3070-et ajánlom, 3080-at nagyobb felbontásra, illetve ehhez proci is kell ami kiszolgálja. Új generációs Ryzen vagy intel.

(#47005) Toto2000 válasza Powerer (#47004) üzenetére


Toto2000
tag

Köszi szépen!

Van némi tuning tapasztalatom, húztam sok évvel ezelőtt a Q6600asomat elég sokat, de valóban nem vagyok pro.

Azt hiszem, igazad van, valszeg új konfig lesz ebből. Sokat sajnos már nem fogok ezért kapni, kb 100e forintra árazták be a srácok itt a PHn a gépet ház/ssd/hdd nélkül. De az is valami.

Nézegetem a 3070eseket, hátha tálalok normális áron néhány héten belül.

(#47006) Marcsello31


Marcsello31
őstag

:)

[ Szerkesztve ]

(#47007) Marcsello31 válasza Marcsello31 (#47006) üzenetére


Marcsello31
őstag

Sziasztok! Elkezdtem foglalkozni, a tvboxom hűtésével, mert ami jelenleg volt rajta, az gagyi, és igen, nem igen jó a passzív hűtése, aktív használatkor felment a cpu hőtfok 75fok fölé, és kézzel is érezhetően meleg volt a box, azt találtam ki hogy egy lyukat csinálok a közepére, ahol a hő azonnal el tud távozni, és bevált, nem szép, de majd alakítgatok rajta, nagyon lefogta a hő eltávozását a müanyag lapka,
[link] de ezek után, bármit csinálok vele nem megy fel 70fokig sem, nem szép, de agyalok azon hogy hogy tegyem szebbé, vagy le takarom egy ventivel íme a kép. [link]
Szerintetek mivel járnék jobban, egy ventinlátorral a tetején ami adná a hideget a cpunak, vagy egy nagyobb passzív hűtővel. :) De már ez is sokat számított, eddig az egész box melegedett, fizikailag, mert nem tudott hol el távozni a hő. LOL. úgy faragtam rajta lyukat, hogy leválasztottam az előlapot, le csavaroztam, értelem szerűen, hogy a panel ne sérüljön.
De mi a tökömért raknak bele ilyen fostalicska hűtőbordát? :D :D :D kétszer nagyobbat tennék bele vagy szélesebbet, nem ezek a külsőre mentek, de baszhatják ha kiég a cpu (: a hő elvezetés hiányában.

[ Szerkesztve ]

(#47008) ádika86


ádika86
aktív tag

Sziasztok! Van egy Acer Predator Helios 300-as notebookom i7-7700HQ processzorral és GTX 1060-as videókártyával. Sajnos iszonyatosan melegszik a gép, és bármilyen játék közben, maxra emeli a ventik fordulatszámát, ezért az undervoltage mellett döntöttem. Ha esetleg rá tudnátok nézni, hogy igy jók-e a beállitások, megköszönném :R Plusz érdemes lenne a GPU-val is kezdeni valamit? Mert szerintem az is fűti a procit...

:R :R

Predator G3-571-77QK

(#47009) istyukiraly


istyukiraly
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy Gigabyte GA-G41MT-S2 alaplap (F8-as bios-szal), Memória: 2x4gb DDR3 Kingmax FLGF65F-C8KL9A, Videókártya: Radeon RX 550 (4GB) GDDR5, Processzor: QuadCore Intel Core 2 Quad Q9400, 2666 MHz.
OC-zni szeretném a procit de, nem akar menni sehogy sem.
A következőket állítottam be a biosban:
Takarékossági funkciók off
cpu szorzó 8X (ez a legmagasabb amit enged a bios)
****Clock Chip control****
FSB 343 (csak 2 féle FSB értékkel hajlandó elindulni az alap 333 és a 343, a kettő között semmilyen értéken nem tud menni ill. 343-tól feljebb sem, azonnal resetet vág és indítja alap beállításokkal magát)
PCIe freki 102 (tapasztalataim szerint ha 100-on van akkor már nem indul 343-as FSB értékkel)
****DRAM Performance control****
Performance enhance [Standard]
(G)MCH Frequency Latch [333MHz]
System memory multiplier (SPD) [3.20B]
(így a RAM frekije) Memory Frequency(MHz) 1098
DRAM Timing selectable (SPD) [Manual]
>>>> Standard Timing control
CAS Latency time 9 [7]
tRCD 9 [7]
tRP 9 [7]
tRAS 24 [22]
****Mother Board Voltage control****
CPU Vcore 1.28750V [1.33125V]
CPU Termination 1.200V [Auto]
DRAM voltage 1.500V [Auto]
Próbáltam többféle időzítéssel illetve RAM frekvenciával, de semmi változást nem hozott.
Keresgéltem és ezt találtam--> [link]
innen ez lenen a lényeg
"sorry but no. you're using an entry-level board G41 chipset that cannot push a 1333 bus CPU far. the Q8300 is a 1333 bus CPU and your mobo can only go up to 340MHz bus that will only give you a few MHz." Azaz hogy 340-től nem képes feljebb menni az FSB-vel (érdekes mondjuk nekem pont 343-on jó), ez most nem tudom, hogy tényleg így lenne e mivel ha nem lenne képes 340-től többre akkor a biosban miért lehet 340-nél nagyobb értéket beállítani? Kicsit furcsa ez nekem, de egyben nem is lepődnék meg ha 340 lenne a vége mivel nem egy tuning lapról van szó. Ebben kérném a segítségeteket.
Üdv.
István

(#47010) Doki16


Doki16
addikt

Tudnátok nekem légy szíves ajánlni egy jól bevált programot amivel tudnám tesztelni a CPU-t, hogy lássam mennyit számít a magasabb frekvencia? Kíváncsi vagyok rá, hogy az alapból 3,4-en ketyegő i5 3570k mennyivel erősebb (ha egyáltalán erősebb) 4,3-on.

Köszönöm előre is :R

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#47011) steewcv65


steewcv65
őstag

Sziasztok
Memoriamon szeretnek egy kis tuningot ,de mi van akkor ,ha a memóriám chipjét nem tartalmazza a dram kalkulátor?
Jelen esetben :
Manufacturer: SpecTek
Ilyen opciót nem tudok választani....Tudnátok ebben segíteni?
Patriot Viper Steel 2x8gb 3000mhz cl16
Üdv

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#47012) Marcsello31


Marcsello31
őstag

hajhó! Azon töprengek hogy egy mini számítógépből csinálnék egy mini laptopot amit egy powerbank hajtana meg, működőképes lenne a dolog ha 5Vról üzemelne az egész?
Szereznék egy combos 20 000mah power bankot, arra rá kötném a mini számítógépem paneljét, ami 5Vot eszik, csak a panel. Szerintetek a powerbank bírná a folyamatos használatot, vagy nem arra van kitalálva? Jobban járnék ha tölthető erős ceruza elemekkel oldanám meg? :D ;]
Csak ötletetelgetek, ha hülyeség akkor bocs.
De van egy mini panelem amin 100 Linux fut, 5V adapterről.
Arra gondoltam hogy abból egy linux laptopot készítenék. "tudom extra hülyeség, csak kíváncsi volnék hogy kivitelezhető e".

Amire szükségem lenne:
egy energia forrás, "talán powerbank" vagy tölthető elem" vagy f@sztudja. :D
2:Egy használható hdmi kijelző külső csatlakozókkal, töltő hdmi csatlakozó.
3. valami laptop kinézetű külső anyag amiben tárolom az egészet.
Nem sok minden kellene hozzá és ami kell az fent van a neten,
Nekem csak ezek kellenének. Szerintetek? :D"vagy szarnak adtam egy pofont mert minek?!" :C A válaszokat előre is köszönöm :R .

[ Szerkesztve ]

(#47013) rasotamas válasza Marcsello31 (#47012) üzenetére


rasotamas
veterán

Nem tudom hogy jön ez a tuninghoz, de engem attól még érdekel. Milyen mini gép ez? Valami raspberry? Vagy hogy fut 5 voltról?
Kijelzőnek szerintem 12 vagy 20 volt fog kelleni.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#47014) Marcsello31 válasza rasotamas (#47013) üzenetére


Marcsello31
őstag

:DDD Szia! Legalább akkor nem Írtam orbitális baromságot ha valakit érdekel a dolog. :D.
Ez egy h96max x3 android tvbox volt.
Amin android volt, meg bütyköltem úgy, hogy legyalultam az androidot róla, és egy teljes értékű linuxot tettem rá, kb 4 hónapja ezzel foglalkozok. :D Most ért meg az eredménye. Manjaró linux fut egy olyan panelen amin hivatalosan csak android menne.
(: ráadásul új Amlogic processzoron.
Adaptere 5v 2 amper?! kifele a box felé, Szerintem a kijelző felé sem kel sok áram.
Nem akarok nagy kijelzőt és nem kel hogy érintős legyen, Egy netbook méretű linux gépet szeretnék építeni.
pl ilyesmi kijelzőnek jó lenne, de csak akkor ha van rajt hdmi csatlakozó meg tápcsatlakozó:

[link]
a tuninghoz talán annyi köze van, hogy én fogom megépíteni amiről majd mutatok képeket itt, tuning mint építés átalakítás :). Böngészésre alapdolgokra kiváló lenne. ÉS ha jól tippelem nagyon hosszú lenne az aktív használati idő, mert a panel nem nagy, raspberry méretű, kisfogyasztású, és a kijelző is el lenne, Billentyűhet bluetootról menne, aztán ennyi.
HA kel szerzek töltés vagy feszültség mérőt is van valami usbés fajta ha jól tudom. ami szabályozható. Most látom hogy tényleg 12V kel a kijelzőnek, hát lóf@sz, kap külön powerbankot :D vagy egy maroknyi tölthtő ceruzaelemet :D.

[ Szerkesztve ]

(#47015) weres78


weres78
senior tag

Üdv!

Igazából nem tuningot szeretnék, csak egy egyszerű optimális beállítást a gépemen, gyakorlatilag minden tapasztalat nélkül.
Tudnátok esetleg linkelni egy szájbarágós cikket, blogot, bármit, ahol "megtanulhatom" az alapokat?

Egy MSI Z490 A PRO lapon i7 10700, azon Be Quiet Dark Rock Pro 4, EVGA 3070 ULTRA, illetve Kingston 16GB /3200 HyperX Fury Black DDR4 RAM KIT (2x8GB) amiről szó van. A táp egy Corsair Rx 750.

Az esetleges segítséget előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#47016) Marcsello31


Marcsello31
őstag

"vicc" Srácok! Ha túl sok műhold kering a fejetek fölött, akkor egy kinyitott mikrohullámú sütővel a parabolára iránytva fokuszálva annak az erejét megtisztható az ég a műholdaktól "vicceltem csak :D" HA nem látnánk a holdat esetleg. :DDD

(#47017) zsigomark3 válasza Marcsello31 (#47016) üzenetére


zsigomark3
tag

Bírom a srácot :DDD

Üdv: Márk

(#47018) Marcsello31 válasza zsigomark3 (#47017) üzenetére


Marcsello31
őstag

De ha sok a problémánk, akkor orvosi mri helyett is használható a készülék :DDD

(#47019) Garsza


Garsza
veterán

Helló! Vettem egy delidelt 8700k CPU -t.
Szeretném tuningolni minél többet kifacsarni belőle.
Az volna a kérdésem, hogy mi az a Vcore feszültség amit hosszútávon adhatok neki? Vagy ameddig bírom hűteni addig emelhetem? Jelenleg csak hasraütésre belőttem 4,8GHz re 1,3V val. Játék alatt nem megy 54°C fölé a kupakhő amit az Asus AI Suite mutat.

(#47020) Regiee


Regiee
aktív tag

Sziasztok!

Egy ryzen 5 1600 3.2 Ghz procit gyári hűtéssel milyen értékekre ajánlott húzni?

Még soha nem csináltam ilyet! :)

Iphone 5s IOS 8.3 | OSX 10.10.3

(#47021) zsigomark3 válasza Garsza (#47019) üzenetére


zsigomark3
tag

Valahol láttam anno egy 8th gen intel datasheetet amin vcore max = 1,52 V volt megadva, de ez egyszerűen túl magas.
Nem ismerek olyan vízhűtőt, amely lehűthetné az 1,52 V-os CPU-t.

Én 1,45v-t ajánlom maximális VCore-ként, de ez nem számít, mivel valószínűleg elér egy termikus határt, mielőtt elérné ezt a feszültséghatárt.

Úgy gondolom előbb fog thermal throttle bekövetkezni mint felvegye az 1,45 voltot.

De ez persze csak elmélet, semmilyen felelősséget nem vállalok az esetleges károkért :K

Üdv: Márk

(#47022) zsigomark3 válasza Regiee (#47020) üzenetére


zsigomark3
tag

3.8ghz
1.300v - 1.350v

Üdv: Márk

(#47023) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok ilyet szeretnék venni, csak nem ezen az oldalon. Mert álítólag klón oldal. "hoax árakkal"
[link] ilyen kitet szereld magad Tesla tekercs, idehaza lehet ilyet kapni valahol? :D

(#47024) Carlo144


Carlo144
csendes tag

Hi!
Segítséget szeretnék kérni! :D
Van egy 4690k-m egy MSI Z97 Gaming 3 lappal. Nos, beállítottam mindent megfelelően,4,2 GHz-ig húztam a processzort. Majd mentés és reset után semmi terhelés sem volt,fixen 4,2-n járt a processzor, onnan elnem mozdult. A kérdésem igazából az lenne, hogy ez normális ? :D Köszönöm szépen. :)

|Üdvözlettel| Márton

(#47025) Marcsello31


Marcsello31
őstag

"Zörgő kávédarálós hangú tápegységem, pc"
Sziasztok! Nálatok is volt olyan gép, ahol néha zörög a tápegysége? Ventinlátorja? Nálam minden első indításkor mély hangon vergődik a tápegység, kicsit meg mozgatom és elmúlik, mintha nem lenne gondja sem, ez lehet a portól? Vagy valami haldoklik benne és csere.
Amint helyre áll utána egész nap elvan, de indításkor meg kel kocoktatni a tápegységet a pc hátulján. :DDD Pórszívóval ki lehet azt szedni? Mármint a port? A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#47026) Dauerstage válasza Marcsello31 (#47025) üzenetére


Dauerstage
tag

Szia. Szerintem a táp ventillátora az ami kicsit szorul, ezért múlik el kocogtatásra. Pici wd-40 vagy kontakt spray nem ártana a ventinek. Persze konektorból kihúzott állapotban és ha lehet mást ne áztass el vele.

A privát beszélgetés azért van, hogy bármely fél tudja igazolni az igazát. Ha itt rám írsz, akkor ne kérd hogy email-t küldjek. Ha ez neked nem oké,akkor ne is írj.

(#47027) adam320


adam320
senior tag

Hali.
Valaki tud egy hasonló portable (amelyiket nem kell telepíteni) programot mint pl. a speedfan?

(#47028) Marcsello31 válasza Dauerstage (#47026) üzenetére


Marcsello31
őstag

Szia! Köszönöm a segítségedet! Megnézem mindenféleképpen.

[ Szerkesztve ]

(#47029) Medvus válasza adam320 (#47027) üzenetére


Medvus
csendes tag

Szia,
Milyen célra kellene pontosa?

(#47030) Medvus válasza Marcsello31 (#47025) üzenetére


Medvus
csendes tag

Attól függ mennyire vagy műszerész a ventilátort ki is lehet cserélni, de van fent a youtubon videó róla hogy érdemes szétpattintani kitakarítani és egy kis zsírt rakni bele ha nem zárt csapágyas. Ha az akkor is meglehet csinálni, de érdemes lehet inkább csapágyat cserélni amit csapágyboltban ha leméred megtudsz venni. Bár kérdés mennyit akarsz vele szórakozni :))

[ Szerkesztve ]

(#47031) adam320 válasza Medvus (#47029) üzenetére


adam320
senior tag

Köszi, közbe már a Léghűtés topikban kaptam választ :)

(#47032) laci921225


laci921225
csendes tag

Sziasztok

Adott egy
MSI Z390-A PRO Alaplap, benne egy i7-9700F
Feszültséget szeretnék csökkenteni, rá is jöttem hogy kell csak nem tudom mennyi egészséges, az arany kozeput lenne a legjobb
Jelenleg kb 1.3V-ot kap a proci
Vettem le -0.050et így 1.25V volt cinebench alatt, játék közben is stabil volt, nem fagytam ki
Ha le vennék -0.100at akkor 1.2V-on is stabil lenne?
Allcoren 4.5GHzn megy a procim

Előre is köszönöm

(#47033) zsigomark3 válasza laci921225 (#47032) üzenetére


zsigomark3
tag

Szia laci921225,

Ha le vennél -0.100at akkor 1.2V-on is stabil lenne? -Ezt senki nem fogja tudni megmondani a te konkrét hardveredre. Próbáld ki :K

Miért szeretnél annyira undervoltolni? Melegszik vagy csökkenteni akarod a gép fogyasztását?Egyik sem ér annyit hogy inkompatibilissé tedd a konfigurációd.
Szerintem a 1.25V-al is meg lehet elégedni.

Üdv: Márk

(#47034) laci921225 válasza zsigomark3 (#47033) üzenetére


laci921225
csendes tag

Cold warban kicsit melegedik ilyen 78 fok körül van ezért gondoltam rá hogy kicsit alul feszelem.
Egyik ismerősömnek a 9700k 1.130Von megy lassan már egy éve

(#47035) Bubee76


Bubee76
csendes tag

Sziasztok nekem az lenne a kérdésem hogy van nekem egy Ryzen 2700 processzorom és 4 GHz nél megált és amikor tovább húzta akkor letiltotta a szálak felét és amikor elinditottam akkor vagy egész nap nagy terhelés alatt semmi baja nem volt vagy az első 15 percnél megadta magát és ezzel az lenne a kérdésem hogy ez lenne a határja az én processzoromnak ? Válaszokatt elöre is köszi ( Most vissza raktam 1,35 v és 4 Ghz )

Üdv Bence

(#47036) vtommy


vtommy
aktív tag

Sziasztok!
Egy i5 10600k-val sikerült 5.0Ghz-t produkálnom 1.310V-nál. Egyelőre néhány óra prime95, cinebench és warzone után még mindig stabilnak tűnik. Csak az all core ratiot, ring ratiot (47), illetve a vcore-t állítottam. [link]
Az LLC beállításokkal most ismerkedem (jelenleg auto-n van), mit gondoltok, esetleg meg lehetne próbálni egy 1.3V-ot, megfelelően belőtt LLC-vel? :)

(#47037) Apollo_21 válasza vtommy (#47036) üzenetére


Apollo_21
addikt

Mikor sikerült 91fokot produkálni?...mert az alapján egyáltalán nem eröltetném.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#47038) vtommy válasza Apollo_21 (#47037) üzenetére


vtommy
aktív tag

Prime95 alatt produkálta, kb a 2. óra végén. Mini ITX formátumú build, szóval egy kicsit ki van hegyezve. Cinebench alatt 85-nél nem ment feljebb, játék alatt max 65C.

[ Szerkesztve ]

(#47039) Adiking


Adiking
tag

Sziasztok,

Egy kedves barátomnak szeretnék segíteni az itt gyűjtött tapasztalatokkal.
Célja az FPS növelése lenne játékok alatt.

Setup a következő:
AsRock Z390 Pro4,
9900KF
Kingston 16GB 2400MHz@CL15 (HX424C15FB3K2/16)
R9 390

Köszönöm, Ádám

(#47040) Apollo_21 válasza vtommy (#47038) üzenetére


Apollo_21
addikt

Sorrx h íj kesőn de az úgy nyugodtan vállalható. :R

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#47041) zsigomark3 válasza Adiking (#47039) üzenetére


zsigomark3
tag

Szia Adiking,

Na ha "célja az FPS növelése lenne játékok alatt", akkor érdemes lesz videokártya vásárláson elgondolkoznia.

A procit már bármennyire overclockolod, ha a videokártya 5-6 éves modell, valószínűleg az lesz a szűk keresztmetszet

Üdv: Márk

(#47042) pergabb


pergabb
senior tag

Sziasztok!

Intel 10700k esetén szabad az intel félre tuning beállításokat alkalmazni, vagy inkább ront, mint segít?
Másik opcióra ugyan ez a kérdés, maga az alaplap is elvileg finomhangolja a hűtés alapján és magától tuningolja a procit, ahogy az intel féle megoldás is, a deszka egy asus rog strix z490-a gaming.

Szóval ajánlott e bármelyik használata, ha igen, akkor inkább melyik? :)

Természetesen egy combosabb léghűtő van a procin (noctua nh-d15 chromax)

(#47043) Adiking válasza zsigomark3 (#47041) üzenetére


Adiking
tag

Köszönöm :) , továbbítom

(#47044) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok! Találtam egy régi 1tbos korongos merevlemezt, szeretném használni, de mindig kattog felpörgés után, majd leáll, aztán újra indul és leáll, filmek tárolására kellene, de így használhatatlan, van értelme javítani, vagy dobjam ki a gépbből és majd vegyek egy másikat? Házilag nem lehet valamit kezdeni vele? Kábel csere megvolt meg minden. Akkorákat kattog hogy az már durva. :))

[ Szerkesztve ]

(#47045) zsigomark3 válasza Marcsello31 (#47044) üzenetére


zsigomark3
tag

HDSentinellel megnézted?
Hány százalék a Teljesítmény értéke?
Hány százalék a Kondíció értéke?

Üdv: Márk

(#47046) Marcsello31 válasza zsigomark3 (#47045) üzenetére


Marcsello31
őstag

Szia! Az a gondom hogy mire eljutnék idáig, vagy háromszor leáll a merevlemez, nincs ideje megnézni, még annyit csinálhatok hogy cserélgethetem a kábeleket, de, szerintem valami megsérült benne, mert úgy kattog hogy kész. felpörög, leál, felpörög leáll majd elsem indul.
:DDD A gépem többet ér mint a lemez, ill nem ér annyit hogy kísérletezzek vele, De gondolom nem vágja haza a gépet.

(#47047) zsigomark3 válasza Marcsello31 (#47046) üzenetére


zsigomark3
tag

Ez esetben tedd be egy másik gépbe a HDD-t és működő OS alól mérj rajta értékeket.

És persze ments le róla mindent

Üdv: Márk

(#47048) pergabb


pergabb
senior tag

pls vki segítsen, mert a hajam tépem ki.

Adott egy ASUS ROG STRIX Z490-A GAMING alaplap és egy 10700k proci. Simán auton-n van, nem is akarnám annyira nyüstölni. Mi a francért van az, hogy ráengedek egy prime95 stressz tesztet, megy 4700mhz-en, aztán 1 perc után kb azt mondja köszi és lemegy 4400-ra?
Esküszöm nekem teljesen wtf a bios menüje.

(#47049) #65537792 válasza pergabb (#47048) üzenetére


#65537792
törölt tag

Szia!
Láttam 11700K-ról videót. 10700K-val hasonlítják össze. Rosszabb mint a 10700K. :D
Nem ástam bele magam. Csak gyors belenéztem, de jobban eldobja az órajelet mint a tied.
Tuti beállítás lesz a ludas.

(#47050) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Hali! Létezik olyan gamer laptop megfizethető áron kb: 300.000 alatt remélhetőleg ,amin a modern játékok már alapbeállításokkal elindulnak, akadás mentesen? Mostanában ezzel játszok: "Age of Empires II: Definitive Edition" Meg is vettem az eredetit, meg meg veszem a következő verzióját is, majd, ezeknek van online funkciójuk, játszok is vele majdnem minden nap, szerintetek: Mennyi ram kellene ahhoz, hogy ezzel tudjak játszani egy laptopon? A választ előre is köszi. Energia takarékosság végett is jó lenne egy lapop.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.