Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11001) lipi67 válasza Piloss (#10994) üzenetére


lipi67
veterán

Ha húzod a procit, akkor húzod vele a ramokat is, s ha húzod, kell a memóriának is a plusz fesz.

(#10998) Cruel_Death: :( Francba Te! Én Abitos voltam világ életemben, s szerintem brutal jók tuningban (IB9, IP35E lapokban 4GHz-nél voltam simán 2180-nal PL), de.. Az a lap..mindenre jó, csak tuningra nem. A 2xxx-es széria bestbuy volt, "überbrutal" tuning, de ott is a 2140-2180-as. Jó még a 2160-as is , de 22xx-as széria lényegesen gyengébb. Szoftveresen maszatolhatsz vele, de az "cigánymunka lenne" s értelme egy szál se. Viszont ha találnál valakit aki nem tuningol és elcserélné, egy IB9-cel, és egy 2180-nal Te 100x jobban járnál. ( A "Te" arra szólt, hogy tuningban )

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#11002) lipi67 válasza Piloss (#10994) üzenetére


lipi67
veterán

Ha húzod a procit, akkor húzod vele a ramokat is, s ha húzod, kell a memóriának is a plusz fesz.

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#11003) lipi67 válasza 3arnus (#11000) üzenetére


lipi67
veterán

PC3200-as (400MHz) ramjaid vannak. Most 380 körül mennek. Nincs ott semmi hiba. (nüánsznyi különbségek, hidd el semmit sem számítanak). A Ramjaid jók, fsb-t, ha tudsz simán emelhetsz. Mivel a lapod alapon lazára veszi az időzítéseket, a ramok 420-ig simán húzhatóak. A többi csak a lapodon és a procid tuningpotenciáján múlik. Igaz..Szerintem szarráhúzni felesleges. Érezhetó különbséget nem fog tudni szétfeszelve se produkálni.

Bocs a topiktól, az előbb nem vettem észre, hogy "dupla volt"

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#11004) 3arnus válasza lipi67 (#11003) üzenetére


3arnus
csendes tag

Na akkor jó,de en meg PCI-n felek,mert nerm lehet fixalni a PCI- frekvenicat,csak olyan beallitas van nekem ott hogy: Auto detect PCI Clk.Ez mit jelent? nekem engedelyezve van,mit kell ezzel csinalni? Ha nincs fixalva a PCI freki az ártalmas valamire? Amugy a huzassal kapcsolatban,nem akarom szarra huzni,mert nem nagyon jo proci ez,csak vagy 3.2 koré a cél,az meg oké nem? :R :R :R

(#11005) yolan válasza 3arnus (#11004) üzenetére


yolan
őstag

pci freki az 33mhz ha jól tudom, a pci-e frekit érdemes 100mhz-re fixálni.
A detect pci clk az az hogy felderíti mi a pci clock értéke.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#11006) Vityapapa


Vityapapa
tag

Üdv! Eddig stabil a rendszerem:

Ha viszont tovább emelem az fsb-t Orthos-blend teszt 4 másodperc után hibát talál :( ,majd kékhalál
Hogyan tudnám tovább emelni?
A ramok nem bírják, v. a proci? Ramoknál feszt nem emeltem, CPU-nál meg nem is tudok!
Tud valaki segíteni? Előre is köszi!

Steam: vitya_84

(#11007) harcikoca


harcikoca
senior tag

valaki megtudná mondani, hogy mi a különbség a ganged és az unganged rambeállítás között?

AMD+Ati powee'R

(#11008) 3arnus válasza yolan (#11005) üzenetére


3arnus
csendes tag

Én ezt tudom hogy ennyire kell rakni.csak hogyan? mert nekem a biosba nincs iolyan settings hogy PCI-allitsam,csak olyan vany hogy PCI IRQ valami,fent van a kepeken hogy mim van,ha nem allitom az baj? :R :R

(#11009) Piloss válasza lipi67 (#11002) üzenetére


Piloss
senior tag

Jól van,akkor adok egy kis plusz fesz a procinak aztán meglátjuk mi lesz ;)

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#11010) lipi67 válasza 3arnus (#11004) üzenetére


lipi67
veterán

Hagyd auton, nem lesz baja. Yolan vszolt rá. :K

(#11006) Vityapapa: A procid feszemelés nélkül is sokkal többet tud, a ram a ludas. Ne 4-4-4-12 -t, 5-5-5-15-öt használj!

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#11011) Vityapapa válasza lipi67 (#11010) üzenetére


Vityapapa
tag

Akkor csak az időzítést állítsam át?

533MHz 4-4-4-12
667MHZ 5-5-5-15

Hagyjam 533-on és ennek az időzítése legyen 5-5-5-15? Vagy olyat nem lehet?

Steam: vitya_84

(#11012) 3arnus válasza lipi67 (#11010) üzenetére


3arnus
csendes tag

Akkor csak az FSB-t allitom,mig ram nem megy 410Mhz-ig. Köszönöm szépen a segítséget :R :R :R :R :R :R :R :R

(#11013) yolan válasza Vityapapa (#11011) üzenetére


yolan
őstag

Azt lehet amit bírnak, de azért egy kicsit extrém ez a két érték együtt, mivel cl5-öt ilyen 1066-os ramokadnak általában. Hétköznapi alatt 800-as ramoknak, hétköznapi felett pedig egészen 1200-as ramokat is cl5-ben hajtanak..

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#11014) jorden06


jorden06
senior tag

Hali!

Az én kérdésem különleges lehet ebben a topicban, viszont nem találtam jobbat neki: hogyan tudom a nagyon melegedő T9400 (35W TDP, 6MB L2, 1066Mhz FSB) procimat alulfeszelni és csökkenteni a magok órajelét? Valami butított HP bios van a notiban, azt sem tudom, hogy hol induljak el, így viszont a hűtés baromi hangos :W

Valami desktop megoldás?

(#11015) Vityapapa válasza yolan (#11013) üzenetére


Vityapapa
tag

667MHz-et tudok beállítani a biosban, akkor lesz 5-5-5-15, de akkor még ennyi fsb-t se tudok elérni!
visszaosztani pedig nem tudom, így 667MHz-en max. 700-ig bírják a ramok
Akkor itt a vége? feszt még nem mertem adni nekik
Mit csináljak?

[ Szerkesztve ]

Steam: vitya_84

(#11016) 3arnus válasza lipi67 (#11010) üzenetére


3arnus
csendes tag

Na hat,ugy tettem ahogy mondtatok emeltem az FSB-t,kiszamoltam hogy ugy 150MHz-igy mehet,ugy meg így se érné el a ram 400Mhz-et 5:4-hez,de mar el sem indult el a gép,be sem jott a bios, akkor most hogy iz van ez? mi volt akkor abaj? :F :F :R :R

(#11017) lipi67 válasza Vityapapa (#11011) üzenetére


lipi67
veterán

Hagyd 5-5-5-15 -ön és engedd ezen, hogy mit megy. 4-4-4-12 -n nem bírja 600 körül már, de a procid sokkal többet tud. HA 5-5-5-15 -re rakod, már csak a lapon, és rajtad múlik, hogy mit hozol ki belőle.

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#11018) lipi67 válasza 3arnus (#11016) üzenetére


lipi67
veterán

Légyszi , csinálj egy everest memória olvasást (alul a "sebesség"-nél)
-kben..hidd el, ha kicsikarod az utolsó MHz-et belőle, azt se fogod észrevenni..

(#11015) Vityapapa: Most olvasom az ut.Hsz-edet. Ennyit tud a lapod akkor, nem sik mindent tudsz tenni.

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#11019) 3arnus válasza lipi67 (#11018) üzenetére


3arnus
csendes tag

:Y xD, :D igazad van,nem eri meg szarakodni vele,meg amugy sztem a lapom is szar,nem tunningra van kitalalva,csak valahogy vonzott az overclocking,jo volt ki probalni ;) ,csak nem tom jo csinaltam-e a dolgokat. Mellékesen mi lehetett a baj? Már kéne egy új config,csak nincs pénz :( :( de azert koszi :R :R

(#11020) lipi67 válasza 3arnus (#11019) üzenetére


lipi67
veterán

Nem szar az, csak ahogy belőtted, kb annyit tud, ezt kell elfogadni. (Biztos lehet finomhangolni még, pár óra/nap tesztelés stb..de hidd el, valóban nem vennéd észre.
Az meg, hogy gyenge, relatív. Ha amire használod jó, akkor fölösleges cserélni. Pénz..Sehol sincs :O (ill. nem ismerek olyat személyesen akinek olyan kvasok lenne). Gyüjtögets, s majd ha cserélsz szólj, s olyan gépet rakunk össze, amivel tudsz játszani (tuningra értettem) :K
Adatlapodat meg töltsd ki ;)

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#11021) Vityapapa válasza lipi67 (#11017) üzenetére


Vityapapa
tag

Oké, hagyom 5-5-5-15-ön!
Feszt meddig emelhetek a memóriánál?
Vagy felesleges? Biosba most 1.9V-ot mutat!

Steam: vitya_84

(#11022) lipi67 válasza Vityapapa (#11021) üzenetére


lipi67
veterán

Hát az sok mindentől függ, de ha szellőzik a ház, 2v nem halálos:)
-értelme..Mindíg attól függ, hogy mit kapsz cserébe és szükséged van-e rá.

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#11023) Cruel_Death


Cruel_Death
csendes tag

hmhm

Nézd meg a folyamatosan frissülö többi hirdetésemet!!! http://olx.hu/hirdetesek/hirdeto/nYO9/

(#11024) Cruel_Death


Cruel_Death
csendes tag

azér jo látni hogy vann nagoyn sok ember aki nem bir magával :d sok kis tning örült

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a folyamatosan frissülö többi hirdetésemet!!! http://olx.hu/hirdetesek/hirdeto/nYO9/

(#11025) Cruel_Death


Cruel_Death
csendes tag

lipi67
Nagyon szépen köszönöm majd megprobálom elbugázi vagy valmi hasonlo :C és köszönöm még egyszer a válaszod

Nézd meg a folyamatosan frissülö többi hirdetésemet!!! http://olx.hu/hirdetesek/hirdeto/nYO9/

(#11026) lipi67 válasza Cruel_Death (#11025) üzenetére


lipi67
veterán

Nincs mit! :R

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#11027) Blaze71 válasza Vityapapa (#10988) üzenetére


Blaze71
őstag

2,00-2,10 V-ot el fog viselni. A 2,00 V mehet neki állandóra, de ha számottevő a javulás, akkor hagyd 2,05-2,10 V-on. Ha nem lesz sokkal jobb, mint 2,00 V-on, akkor hagyd ott.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#11028) babai


babai
csendes tag

Sziasztok én segitséget kérnék! Mégpedig abban hogy,miként lehet felhuzni
3-vagy 3.2 GHz-re Az (Amd Athlon 7750 ×2)-met.Ami most ugye 2.7 GHz fut.
(Win 7 ultimate) van a gépemen.Remélem ez nem gond!

Asus m4a78 amd770---amd athlon 7750×2---geforce gts 250 512 asus dark kinght---2×2gb kingmax 800mhz---pioneer 216---samsung 640gb 16 mb---chieftec 500w---hàz jsp-tech jsp ez-cool n-650B

(#11029) dybu válasza babai (#11028) üzenetére


dybu
tag

Win7 nem gond, oprendszer aligha szól ebbe bele. Mivel AMD configom kb 10 évvel ezelött volt, ebbe nem szólnék bele. BIOS -ból indulj ki, amikor indul a géped, DELETE gomb nyomogatásával tudsz belépni. Többet AMD vonalon nem tudok mondani :D

20 GOTO 10

(#11030) yolan válasza dybu (#11029) üzenetére


yolan
őstag

ott is "fsb"-t kell emelgetni, de ennél többet én sem nagyon tudok mondani, utolsó saját amd-s rendszerem k6 volt :DDD
Viszont a 7750 az be vagy a sima?

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#11031) Blaze71 válasza babai (#11028) üzenetére


Blaze71
őstag

Adj egy kis feszt a memóriának, aztán szépen kezd emelni az EC-t 200 MHz-ről egészen 230 MHz-ig 10 MHz-es lépésekben. Ha elindul szépen a Windows, akkor futtas egy rövid tesztet és ha stabil, akkor jöhet a következő lépcső egészen 230 MHz-ig. Innentől már kisebb lépésekben, attól függően, hogy mekkora lépést enged a lapod BIOS-ban. Ha engedi a páratlant is, akkor lehet 5 MHz-es, majd 240 MHz fölött már csak 2 MHz-es lépésekben. Rövid tesztnek jó az Everest stabilitástesztet futtatni 5-10 percig, közben figyeld a hőmérsékletet. Ha hamar kifagy, akkor oszd vissza a memóriát 800 MHz-ről 667 MHz-re mert lehet, hogy azért fagy, mert a memória nem bírja. A 3,2 GHz-hez elég a 238 MHz-es EC, amit elvileg tudnia kellene a procinak. A fő kérdés, hogy alapfeszes tuning lesz és szeretnéd, hogy működjön a C'n'Q, vagy full, amit bír? Ha az utóbbi, akkor adhatsz a procinak is +0,10 V-ot. Memóriának mindenképpen adj 2,05-2,15 V-ot, ha alpfeszes tuning lesz, akkor is. Eredményre kiváncsiak vagyunk.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#11032) drlovi válasza yolan (#11030) üzenetére


drlovi
aktív tag

szorzózármentes

[ Szerkesztve ]

(#11033) Vityapapa


Vityapapa
tag

Na én asszem befejeztem a tuningot! hiába adok a ramnak 2.1V-ot 710 felett már nem inul a 667-es ramom!

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítségét!!!
Talán majd ha lesz lóvém 1 jobb gépre jövök segítséget kérni tőletek!
Tényleg köszi mindenkinek :R :R :R

Steam: vitya_84

(#11034) babai


babai
csendes tag

Nos én csak azt szeretném hogy 3.2 mhz en fusson a procim de ne legyen meghuzva nagyon! nem tudom hogy a 3.2 mhz nagy tuningnak számit-e de nem akarom széthajtani!
és persze a ramokat se...igaz hogy 2×2 gb van de akor is
épen hogy csak a 3.2 érje el.Mert amikor jácok egy 2-3 orát fullos gamén akor már néha be laggol! köszönöm a segicségeteket! Hozzá is látok a tuning nak! :)

Asus m4a78 amd770---amd athlon 7750×2---geforce gts 250 512 asus dark kinght---2×2gb kingmax 800mhz---pioneer 216---samsung 640gb 16 mb---chieftec 500w---hàz jsp-tech jsp ez-cool n-650B

(#11035) Pero válasza babai (#11034) üzenetére


Pero
senior tag

ne "FSB" (EC) vel tuningolj, mert akkor figyelni kell több mindenre is, első körben a legegyszerűbb ha CPU szorzót emelsz, ha már BE a procid. 16 os szorzó kell neked, viszont lehet h ahhoz már kell neki +fesz is, amit gyári hűtővel nem lenne szerencsés.

(#11036) babai


babai
csendes tag

Az MÉRT van hogy nem engedi..szoval nem enged rá mennisemi féle tuning dologra...halvány kontraszt van.ot!!!

Asus m4a78 amd770---amd athlon 7750×2---geforce gts 250 512 asus dark kinght---2×2gb kingmax 800mhz---pioneer 216---samsung 640gb 16 mb---chieftec 500w---hàz jsp-tech jsp ez-cool n-650B

(#11037) babai


babai
csendes tag

Fel se ismeri az alap lapot! mert ugye nem tom telepiteni.mert a windows 7 nem akarja(no kompatibili) meg a biost se

Asus m4a78 amd770---amd athlon 7750×2---geforce gts 250 512 asus dark kinght---2×2gb kingmax 800mhz---pioneer 216---samsung 640gb 16 mb---chieftec 500w---hàz jsp-tech jsp ez-cool n-650B

(#11038) Agrox válasza babai (#11037) üzenetére


Agrox
tag

biosban advanced fülnél azt hiszem jumperfree config (ha még van ilyen ) vagy advanced chipset features-be belépsz, és ott megtalálod hogy CPU frequency multiplier setting (vagy hasonló, nem tudom h h néz ki a biosod) és az valószínű hogy auto-n van, na azt állítsd manual-ra és alatta állítsd be hogy mennyit szeretnél. remélem segítettem

Asrock H97-Pro4, Intel i5-4590, Coolermaster Hyper TX3, Gigabyte Gtx 1060 WF2 OC

(#11039) babai


babai
csendes tag

épp most álitottam be..ugyan ugy volt minden ahogyan mondtad!! köszi szépen a segicséged!! most a cpu..m 3009.30 mhz fut
na de most a memoria feszülcségel mi lesz azt nem kéne meg huzni meg ugye szeretném még huzni a procit 3.2 re...a gyári hütö birni fogja?? és a ramok elöre is köszönöm a segicségeteket.még tanulo vagyok ezen a téren! stabil gépet akarok mint mindenki akinek gépe van! :)

Asus m4a78 amd770---amd athlon 7750×2---geforce gts 250 512 asus dark kinght---2×2gb kingmax 800mhz---pioneer 216---samsung 640gb 16 mb---chieftec 500w---hàz jsp-tech jsp ez-cool n-650B

(#11040) babai


babai
csendes tag

Ja és a rendszer tulajdonságokba mért csak 2.7 et mutat ha 3.man fut ?

Asus m4a78 amd770---amd athlon 7750×2---geforce gts 250 512 asus dark kinght---2×2gb kingmax 800mhz---pioneer 216---samsung 640gb 16 mb---chieftec 500w---hàz jsp-tech jsp ez-cool n-650B

(#11041) Pero válasza babai (#11039) üzenetére


Pero
senior tag

húzásnál mindig figyelj a hőmérsékletekre, és sztem gyári hűtővel ne emelj feszt.és 60 fok fölé ne menjen terhelve a proci.

(#11042) Jorus válasza babai (#11040) üzenetére


Jorus
nagyúr

Használj CPU-Z-t pl.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11043) babai


babai
csendes tag

Most néztem az everest progival...hogy nem megy a proci elsö magja..a másodiknál ir 2-öt meg 3 mat alap helyzetbe.

Asus m4a78 amd770---amd athlon 7750×2---geforce gts 250 512 asus dark kinght---2×2gb kingmax 800mhz---pioneer 216---samsung 640gb 16 mb---chieftec 500w---hàz jsp-tech jsp ez-cool n-650B

(#11044) dybu válasza babai (#11040) üzenetére


dybu
tag

Azért mert windows. Ne foglalkozz vele, Everest vagy CPUZ ( ahogy az elöttem szóló Úr mondta )

#11043 - Nyiss egy feladatkezelőt CTRL+ALT+DEL - katt a Feladatkezelőre. Ott a teljesítmény fülön nézd meg hány aktiv mag van.

[ Szerkesztve ]

20 GOTO 10

(#11045) Blaze71 válasza Pero (#11035) üzenetére


Blaze71
őstag

Most úgy őszintén, mi a francnak kell eröltetni a szorzóállítást? Ha azzal tuningol, akkor 100-200 MHz-es lépésekben emeli az órajelet, ha meg EC emeléssel, akkor 13-14 MHz-es lépésekben. Ráadásul a szorzóemeléssel ugrik a C'n'Q is, mert fix szorzónál nem veszi vissza a szorzót energiatakarékos üzemmódban. Mi a francnak menjen 3,2 GHz-en netezés közben? Hm? Ráadásul mennyivel kell több mindernre figyelni EC emelésnél? Légyszíves sorold már fel.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#11046) Blaze71 válasza babai (#11037) üzenetére


Blaze71
őstag

Nagyon régi az Everested. Már az 5.30 verziónál tartanak. Érdemes letöltened a frisset.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#11047) babai


babai
csendes tag

Hát Már egyszer leirtam hogy miért kellene minimum 3 ghz refelhuzni.légyszives nézd visza!Mert a játékoknál be..be legol.meg a vga nak is jo lenne ha kicsit huznák a cpu..n!
Ki van irva a gépem perifériái.

Asus m4a78 amd770---amd athlon 7750×2---geforce gts 250 512 asus dark kinght---2×2gb kingmax 800mhz---pioneer 216---samsung 640gb 16 mb---chieftec 500w---hàz jsp-tech jsp ez-cool n-650B

(#11048) Blaze71 válasza babai (#11047) üzenetére


Blaze71
őstag

Ezt most kinek írod? Ha nem válaszban írsz, nehéz kihámozni.

Ha nekem szólt, akkor én úgy érzem, hogy leírtam mindent érthetően és én is értettem, hogy miért akarod húzni a procit. Ráadásul teljesen egyetértek azzal, hogy ha van tartalék egy prociban, akkor azt a józan ész határain belül használjuk ki. Jelen esetben erre való az alapfeszes tuning.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#11049) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok!

Gépem: ABIT AW8-MAX,P IV 640 3.2 Prescott,Geil 800 MHz DDR II 2x1 Gb,ASUS 6800GT.ezek a főbb jellemzői,tudom hogy nem nagy szám de szeretem:)
Mindenen tuning hűtő van,a memókon is az arctic cooling hűtői figyelnek.

Szóval ott járok hogy a procinak a léghűtés miatt megvan a vége,ami 240 FSB 16os szorzóval így is terhelve 66fokon jár alapon meg 45-ön.
Mielött elkezdtem a tuningot a ramokat vissza osztottam ezért azok ilyen FSB mellett most járnak asszem 790 környékén,az lenne a kérdésem,hogy most a memókat akarom hegyezni(ja az időzítések azok 5-5-5-15) és az időzítéseit kezdjem most visszavenni vagy előbb a Hz-ük végét keressem meg és majd utánna kezdjem el visszavenni a késleltetésüket?

Válaszotokat előre is köcce!
Üdv.;)ocee

Mr.Brightside

(#11050) Blaze71 válasza Pocee (#11049) üzenetére


Blaze71
őstag

Nem vagyok benne biztos, de úgy rémlik, hogy Intel esetén tudod a memóriákat külön, a proci órajelétől függetlenül állítani. Ott keress ennél magasabb órajelet, csak előtte adj azoknak a Geil moduloknak legalább 2,1 V-ot, mert meg sem fognak mukkanni 800 Mhz fölött.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.