Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1501) Kelvin


Kelvin
őstag

Még egy kérdés csak kifutottam az időböl:)Az jó megoldás ha a tuningnál a ram fesz kivételével a többit autón hagyom,cpu,nb...gondolom magától csak nem emeli 1,5 fölé,vagy igen?

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#1502) subaruwrc válasza Gucunja (#1499) üzenetére


subaruwrc
félisten

semmi hiba nincs csupán az everest teszt a memóriára támaszkodik és az 571/4-4-4-12 gyengus beállításnak számít.próbálkozhatsz akrár 3-3-3-8cal is hátha megy.ha nem akkor emeld az fsb-t vagy használj másik ramszorzót
Kelvin 8*400a jobb és ne hagyd auton mert bizony lazán 1.5v fölé megy a lap ha kell :(

(#1503) htpccsaba válasza subaruwrc (#1497) üzenetére


htpccsaba
csendes tag

A teszteknél kifagyott 3600MHZ-en. 1,4 voltot adtam neki maximum, de mégis. :( Szóvalakkor még adhatok neki?

ss

(#1504) Skizz válasza htpccsaba (#1503) üzenetére


Skizz
addikt

SZépen lassan megsül a prescott hogyha túlfeszeled. 1,5V-tól még baja nem lesz remélhetúleg, de nem ártana nézni a hőmérsékletet.

(#1505) #91574272


#91574272
törölt tag

Segítséget szeretnék kérni tuninggal kapcsolatban, mert még nagyon kezdő vagyok. Van nekem egy Asus P5B alaplapom, egy C2D E4500-as processzorom, 2GB Geil BD 800-as ramom ami 2 volton viszi a 4-4-4-12-es időzítést, illetve egy Galaxy 8800 GT 512 Mb-os Cm hűtővel. Azért játszottam el a tuning gondolatával, mert a proci alapórajelével Vista-ban 9400 pontot csinált a 3DMark06. Tesztekben láttam hogy ennél azért többet ki lehet hozni a kártyából, illetve arról is olvastam hogy a C2D procik nagyon jól húzhatóak, így jutottam el a tuninghoz. Kicsit olvasgattam ezzel kapcsolatban. Úgy kezdtem neki, hogy lefikszáltam a PCI-E-et 100 MHz-re, illetve a PCI-t 33,33 MHz-re. Ezután a szorzót 10-szeresre állítottam, majd az FSB-t 266 MHz-re állítottam. Mielőtt elmentettem volna a beállításokat a ramot beállítottam 800 MHz-re 2 volttal 4-4-4-12-re. Ezután mentés. Gép leállt, néhány másodperc múlva újra életre kelt, ekkor 2660 Mhz-en járt a proci, eztután elindítottam az orthos-t, amely kb fél perc után hibát jelzett az első magban. Gondoltam megjáratom egy kicsit még lefuttattam a 3DMark-ot, ekkor már 10800 pontot kaptam. Kiváncsiságból elindítottam egy Crysis GPU benchmarkot. A 3. loopnál kék képernyőt kaptam és vmi memóriaproblémára panaszkodott( azt hiszem memory dump). Ekkor már tudtam h nem sikerült valami túl jól a dolog, és mindent visszaállítottam alap beállításokra. Mi lehet a probléma? Esetleg cseréljem le a gyári hűtőt, mert már alap baállításokkal is 55 fokos volt orthos alatt, játék közben is felkúszott 51-52 fokra. Nem sok ez egy kicsit? A segítséget előre is köszönöm. Ha lehetne pm-ben a választ azt megköszönném.

Üdv Zolee

(#1506) subaruwrc válasza htpccsaba (#1503) üzenetére


subaruwrc
félisten

még adhatsz neki de ahogy Skizz kolléga is figyelmeztetett figyeld a hőfokokat.

(#1507) mmdms válasza subaruwrc (#1470) üzenetére


mmdms
addikt

440 neki a max MHz, 2,5 3 3 6 -os időzítés mellett 1T-ben, AUTO feszen, ami ha minden igaz 2,5 volt.
majd jön még egy kis tesztelgetés, a fesz emelése hoz-e egy-két megahercet a konyhára, de agyonfeszelni se akarom.
abba segítene valaki, hogy a ramjaim mennyi feszt bírnak károsodás nélkül?
nem találtam róla semmit.
RAM: 512MBx2 Samsung M3 68L6423 ETM - CCC és DS.
a chipen ezek a feliratok vannak:
SAMSUNG
PH533 3208-530522
P327842IJARE

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#1508) subaruwrc válasza mmdms (#1507) üzenetére


subaruwrc
félisten

ddr1 nek az az alapfesze szóval emeléssel lehet benne még egy pár mhz.

(#1509) Dashes


Dashes
őstag

Szeretnék egy kis teljesítmény növekedést elérni fesz emelése nélkül.Segítséget szeretnék kérni, mit , hogyan, mivel kell csinálni?

lap: Asus P4C800-E Dlx
proc: Northwood 3,2ghz (16-os szorzó 200-as FSB)
mem: 2* 512 MB DDR400 Veritech(alap) 3-3-3-8

BIOSban FSB,fesz, DDR, AGP freq állítására van lehetőség.

(#1510) Dashes


Dashes
őstag

Elnézést... 2 lett :F

[ Szerkesztve ]

(#1511) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Most a Geil Ultrát +0.3v-on (2.15v everest szerint) járatom 833 4-4-4-15 TRD5-ön.

Mennyit adhatok neki még biztonságosan? Mert egy progi lehet a kevés fesz miatt fagy.

"Csak úgy mondom"

(#1512) subaruwrc válasza Csapi007 (#1511) üzenetére


subaruwrc
félisten

2.2v legyen a plafon hűtéssel.de rakd 5-4-4-15re és ez a fesz is elég neki.

(#1513) Csapi007 válasza subaruwrc (#1512) üzenetére


Csapi007
veterán

Aktív hűtésre gondolsz, mert borda van rajta.

"Csak úgy mondom"

(#1514) subaruwrc válasza Dashes (#1509) üzenetére


subaruwrc
félisten

emeld az fsb-t 5-sével ameddig bootol a win.ez elég hamar be fog következni amikor eljutsz az utolsó bootolható beállításhoz.miután felállt a rendszer kezd el terhelni 100%ra a procit.a ramokra figyelj hogy nagyon ne menjenek a gyári értékük felett .ahogy számolom nem sok lehetőséged van tuningra mert a ramok vissza fognak fogni.
kezdetnek emelj mindenen egy adag feszt és emeld az fsb-t

(#1515) subaruwrc válasza Csapi007 (#1513) üzenetére


subaruwrc
félisten

ventire.borda csak a chipről vezeti el de a bordáról semmi.ha elég szellőzés van a házban az is elég

(#1516) Dashes válasza subaruwrc (#1514) üzenetére


Dashes
őstag

210-es FSB esetén a ramok 421Mhz-en mennek, pedig beállítottam 400-ra őket , ilyenkor az osztó nem változik? win pedig 220-25 FSB esetén is betölt, igaz játéknál már fagy.
feszt nemigen szeretnék emelni, első lépcső 1.6V , 2.55V lenne.

(#1517) subaruwrc válasza Dashes (#1516) üzenetére


subaruwrc
félisten

ez normális mert visszaosztani nem lehet szóval az fsb*2nél nem mehet kevesebben.a ramoknak mehet a kakaó 2.55v-ra a procinak nem szükséges 220as fsb-n tesztelj szerintem.prime-ot ismered?

[ Szerkesztve ]

(#1518) Csapi007 válasza subaruwrc (#1512) üzenetére


Csapi007
veterán

5-4-4-15 trd6-nál jónak tűzik, köszi.

"Csak úgy mondom"

(#1519) subaruwrc válasza Csapi007 (#1518) üzenetére


subaruwrc
félisten

;)

(#1520) Dashes válasza subaruwrc (#1517) üzenetére


Dashes
őstag

ramnak nem lesz baja?( egy alap .... )
nem ismerem a programokat(tuning, stb.) , de könnyen tanulok :)

(#1521) subaruwrc válasza Dashes (#1520) üzenetére


subaruwrc
félisten

egy ilyen pici feszemeléstől nem szabad. 2.5v az alapfesz +0.05v nem okozhat gondot.
prime innen tudsz stresszelő progit tölteni.leszeded elindítod.a gép a tuningolt állapotban van.megnyitod a primeot és kiválasztod a fölső small fft stress cpu tesztet és start. közben egy everesttel nézed a hőfokokat

(#1522) Dashes válasza subaruwrc (#1521) üzenetére


Dashes
őstag

220-as FSB-vel 10 percig hagytam, hiba nélkül végzett, közben 50 fok fölé nem ment , 225-nél már hibák voltak, és fagyott. ha lesz még időm egyesével megyek fölfelé, játékkokal tesztelem.köszönöm a segítséget ! :R

[ Szerkesztve ]

(#1523) subaruwrc válasza Dashes (#1522) üzenetére


subaruwrc
félisten

nemhiszem hogy az az 5mhz olyan sokat dobna inkább 220on stabilizáld.menjen egy órát a teszt és utána játszál is.

(#1524) Dashes válasza subaruwrc (#1523) üzenetére


Dashes
őstag

ok , most jön a játék teszt, hoszabb primeot majd később.

(#1525) subaruwrc válasza Dashes (#1524) üzenetére


subaruwrc
félisten

oké.

(#1526) pok.tom válasza Dashes (#1524) üzenetére


pok.tom
aktív tag

telepítsé windowst ha az nem dobja ki akkor biztos stabil :C

(#1527) subaruwrc válasza pok.tom (#1526) üzenetére


subaruwrc
félisten

hehh jóvicc.felvesszük a stabilitástesztek közé a windóztelepítést :DDD

(#1528) johnny82


johnny82
őstag

Sziasztok! Néhány napja van meg az új gépem és szeretném egy kicsit tuningolni! Tényleg csak egy kicsit, semmi feszt és egyéb komoly dolgot nem akarok megpróbálni. Csak annyi lenne a kérdésem, hogy az alapon 2.66GHz-es processzoromat hogyan lehet 3-3.1-re felhúzni! Csak FSB-t kell állítsak, vagy a szorzót is piszkálnom kell? Gyári hűtőmet nem szeretném lecserélni. Melyik programmal nézzem meg, hogy jó-e és mi az elfogadható hőfok a processzornak és azt mivel mérem? Még egy kérdés, hogy szerintetek mennyit fog ez nekem jelenteni teljesítményben?(3DMark06->9383 minden alapon)Konfigom az adatlapomnál.

[ Szerkesztve ]

(#1529) Dashes válasza subaruwrc (#1525) üzenetére


Dashes
őstag

megvolt, semmi gond nem volt , prime teszt holnap.
pok.tom: ;)

(#1530) subaruwrc válasza johnny82 (#1528) üzenetére


subaruwrc
félisten

az fsb-t kell beállítanod 400ra*8 az 3200lesz maradhat? :D ilyenkor a ramokat szinkronba tudod állítani az fsb vel azaz 800mhz en fognak menni a gyári órajelükön/időzítéseken.gyári hűtő elég mert hűvös a procid.primemal tudod letesztelni hogy stabil e (windóz telepítést nem ajánlom :DDD ) és everesttel vagy coretemppel tudod a teszt alatt nézni a hőfokokat.75fokos maghőig elmehetsz de a közelében sem leszel.ez ki fog még facsarni pár fps-t a radeonból úgyhogy számszerüsítve 10000fölé megy az eredmény.
Dashes ;) azzal sem lesz gond

[ Szerkesztve ]

(#1531) pok.tom válasza johnny82 (#1528) üzenetére


pok.tom
aktív tag

itt leírja

jóltuningol6ó proci 5000pontot is kap a 06ban azt hallottam

(#1532) subaruwrc válasza pok.tom (#1531) üzenetére


subaruwrc
félisten

akár linkelhetted vna az 1hszt is :U
a legkeményebbek 8000ret is kapnak csak a procira hoppá.na mik azok? találós kérdés :))

(#1533) johnny82 válasza subaruwrc (#1530) üzenetére


johnny82
őstag

Akkor a ramokat is állítanom kell, vagy csak az FSB-t 400-ra?

(#1534) subaruwrc válasza johnny82 (#1533) üzenetére


subaruwrc
félisten

ramokat is kell manualon 800mhz re a gyári időzítésre 5-5-5-15re.ha nem tennéd akkor 400as fsb-nél 2:3as szorzóval 1200on mennének a ramok amit nem bír ezért kell 800ra rakni 1:1be az fsb vel.

(#1535) johnny82 válasza subaruwrc (#1534) üzenetére


johnny82
őstag

Köszi a segítséget mindenkinek! Majd próbálkozom!

(#1536) kiki22


kiki22
senior tag

pliss minden érdekelne:D q6600 a fesz és hogy igy milyen szorzoval mekkora megaherzen lehetne futattni biztonságosan.és mivel nemtaláltam normális ram topikor .érdeklödni szeretnék ,h a 800 sa black dragon rammjaimat milyen volton lehet huzni .mennyi mhz ig?:Dja a memoris borda nélküli

(#1537) pok.tom válasza subaruwrc (#1532) üzenetére


pok.tom
aktív tag

ezt találtam viccesnek :C

(#1538) johnny82 válasza subaruwrc (#1534) üzenetére


johnny82
őstag

Na megnéztem. Ha az alap 333-as FSB-t 375-re állítanám, akkor telibe 3GHz-en járna a proci. Ezt próbáltam állítani a biosban, ez ediig oké. Ekkor a biosban a rendszer 900MHz-re állította AUTO-n a memóriát. Tudnám állítani kevesebbre, 750-re, de pont 800-ra nem! Na most akkor a kérdés, hogy hagyjam 900-on, vagy vegyem vissza 750-re a memóriát? Időzítéseket nem tudom hogyan és hol kell állítani!

(#1539) Skizz válasza johnny82 (#1538) üzenetére


Skizz
addikt

Elvileg bios update után megjelenik az a bizonyos ram időzítések menüpont is, s ha logikusan gondolkodsz, akkor rájössz arra is, hogy nagyobb órajel - nagyobb számolási sebesség, hülyeség lenne gyárinál kisebb órajelen hajtani az adott memót, ha megy annál többet is. :U

(#1540) johnny82 válasza Skizz (#1539) üzenetére


johnny82
őstag

Ok, köszi!

(#1541) subaruwrc válasza johnny82 (#1538) üzenetére


subaruwrc
félisten

a 900mhz is jó. auton 5-5-5-15ben van ami jó és max feszt kell emelni neki de úgytudom gigában ctrl+f1 kombinációval hozhatók elő az advanced menüpontok többek között az időzítéses is.ezért mondtam a 400as fsb-t mert ott nem kell ezzel foglalkozni mert tudod 800ra rakni a memót. 3200at is elbír a procid alapfeszen.
pok.tom de a találós kérdésemre nem válaszoltál :DDD

(#1542) johnny82 válasza subaruwrc (#1541) üzenetére


johnny82
őstag

Ok, köszi a segítséget! Majd csak holnap reggel tudom megpróbálni, mert ma dolgozok!

(#1543) skype


skype
tag

hali srácok.Segítsen nekem valaki, akinek p5e-s lapja van, q6600-as procival, és már csinált valamilyen tuningot vele.Szeretném felhúzni olyan 3-3,2 Ghz-re.De egyszerűen nem tudom, hogy a biosban mit hova állítsak.Mit tiltsak, mit engedélyezzek.Szinte alig állítottam valamit, máris csak két magot látott a bios. Na erre visszatettem alapra, így újra látja mind a négyet.Gondoltam megpróbálkozom ráállítom az FSB-t 300-ra.Mondom magamnak, hohy ez lófasz, 9*300 csak 2.7 Ghz.Erre még csak be sem bútol.Na most kéne valamilyen segítség srácok.Ha valaki hajlandó lenne, annak megköszönném.A ramok corsair 1066. :K :K

(#1544) -_-Csirke-_-


-_-Csirke-_-
csendes tag

Üdvözlök mindenkit!

A következő a kérdésem:

Alaplap: Asus P5B Deluxe

Ram: Kingmax DDR2 1066mhz 4*1GB

Videókártya: Gainward 8800 GTX

Proci: Intel Q6600

Winyó: Western Digital Sata 2, 16mb cache 320GB

A következő lenne a kérdés:

A procit szeretném felhúzni a biosban de nem tudom,hogy hogyan kell :(

Valaki legyen szives és irja le nekem pontosan alaposan,hogy mit és hogyan csináljak :)

:R

(#1545) -_-Csirke-_-


-_-Csirke-_-
csendes tag

Erre nem járkálnak Jómunkásemberek :F

Vagy csak nehéz kérdést tettem fel?

(#1546) subaruwrc válasza -_-Csirke-_- (#1544) üzenetére


subaruwrc
félisten

de járnak csak ritkábban.biosodban elvileg van egy jumperfree configuration menüpont.írd le mik vannak benne és elmondom mit csinálj.quaddal nem fogsz olyan nagy eredményt elérni valamint a lapod is hatalmasat fog droppolni de próbálkozni lehet.szóval ezeket írd le.

(#1547) -_-Csirke-_- válasza subaruwrc (#1546) üzenetére


-_-Csirke-_-
csendes tag

Az mit jelent,hogy a lapon droppolni fog :F

(#1548) -_-Csirke-_- válasza subaruwrc (#1546) üzenetére


-_-Csirke-_-
csendes tag

Ai Tuning : AUTO (jelenleg)

Dram frequenci: AUTO (jelenleg)

Ezek vannak ha bemegyek a Jumpfree configurationba.

(#1549) subaruwrc válasza -_-Csirke-_- (#1548) üzenetére


subaruwrc
félisten

először az ai tuning menüt rakd manualra.miután az lenyílik van egy csomó menü.azokat legyél szíves leírni.a drop azt jelenti hogy biosba beállítasz 1.45v-t a procinak az 100%os terhelés alatt lesz 1.4v jobb esetben.

[ Szerkesztve ]

(#1550) apro válasza -_-Csirke-_- (#1548) üzenetére


apro
senior tag

hali
ezt kérdezték, hogy mik vannak benne
ha jól emlékszem a lapod ez
Advanced menu azon belül Jumperfree configuration:
AI Overclock tuner opciót {manual} kell állítani. Akkor feljönnek olyanok:
-CPU external frequency (Mhz) lényegében ez az FSB
-DRAM frequency Ha lefelé akarod osztani, akkor 266 vagy 333 kell választani.
-AGP/PCI frequency (Mhz) .
-CPU Vcore Voltage értelemszerűen proci magfeszültség

Advanced Chipset settings másik főmenü belül:
-Configure DRAM timig by SPD legyen {enable} és kézzel állísd az alatta lévő memória időzítéseket(Clocks)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.