Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#251) deMarco


deMarco
tag

vazz de béna vagyok :) :DD :DDD :)) :O :C :F :Y :R :W

Miért érzem úgy, hogy rajtam kívül mindenki hülye? Lehet velem van a baj? Ááááááá! Az nem lehet... Én?! Dehogy... vagy mégis?!

(#252) magellan01 válasza Skynet258 (#249) üzenetére


magellan01
csendes tag

De akkor ez nem számít hogy 250 nél dobálja a sata dolgokat. Csak a core 2 menjen benne stabilan! Sztem vmi olyan lehet hogy a cpu microcodból állapítja meg 200 fsb,266 fsb procinál hogy állítsa be a pci freq osztót sztem ezért nem lehet tovább húzni a 200 mhz es fsb jű procit véleményem szerint, A lapban megy a az 1333 as fsb jű proci is,elvileg!

(#253) Chaser válasza Skynet258 (#233) üzenetére


Chaser
titán

Nekem 1.9-en is megy 800@cl4...milyen chipesek a ramjaid?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#254) reset válasza VaniliásRönk (#213) üzenetére


reset
senior tag

Hali!
Intel C2D CPU-konfigokhoz nem tudnál hasonló prezentációval szolgálni?

(#255) VaniliásRönk válasza reset (#254) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Mivel életemben nem volt Intel konfigom és nem is tervezem hogy lesz, bajosan. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#256) Vandit. válasza reset (#254) üzenetére


Vandit.
addikt

A lényeg ugyanez,úgyhogy próbálgasd és aztán kérdezz konkrétan,ha nem megy valami. ;)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#257) reset válasza Vandit. (#256) üzenetére


reset
senior tag

Köszi Vandit, csak light-os tunningot szoktam alkalmazni, ehhez összeszedtem már az infokat...csak itt Vaniliásrönk nagyon szépen csokorba szedte...Szívesen okosodtam volna vmi hasonló inteles leírásból is. :)

[ Szerkesztve ]

(#258) Skynet258 válasza Chaser (#253) üzenetére


Skynet258
veterán

Itt a kínálat a ramlist szerint. Micron biztos nem, mert most vettem, szerintem újonnan azok már nincsenek.

Aeneon AET93F30D
Elpida
Micron D9GMH (B6-3) (only early versions)

Egyébként lehet, hogy az enyém is megy 1.9V-on, de mivel a gyári 2.1, így megkapták azt, bajuk nem lehet. Ha meg igen akkor gar... :D

https://geekpulse.hu

(#259) reset


reset
senior tag

Bocs, helyesen: VaniliásRönk ;]

(#260) VaniliásRönk válasza reset (#259) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ilyenkor örülök hogy nincs Intelem. ;]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#261) frankoxD válasza Skynet258 (#236) üzenetére


frankoxD
csendes tag

nagyonszépen köszönöm :D
asszem minden világos... és még 1 kérdés;)
hol tudom meg hogy mi mennyi áramot vesz fel??
biosba látnom kéne??
kösszi mégegyszer:D

Nem a mennyiség és a minőség a lényeg, hanem, hogy sok és jó legyen...

(#262) Skynet258 válasza frankoxD (#261) üzenetére


Skynet258
veterán

Igen, a Bios beállításai között találod ezeket. Vannak programok is, melyek kijelzik (pl. Everest), de ezek nem 100%-osan megbízhatóak, szóval inkább a Bios adhat valós képet. Létezik egy olyan fogalom, hogy vdrop, ez azt takarja, hogy ha például egy procinak a Biosból leadsz 1.4V-ot, akkor Win alól nézve (vagy kimérve egy hőmérséklet mérővel), ez terhelés alatt mondjuk kevesebb lesz. Ilyenkor szoktak a rutinosabbak még több feszt adni. Ezáltal Bios alatt több lesz az érték, de mivel ők tudják mennyi a vdrop a lapjuknál, így belekalkulálják azt az értéket, így kapják meg végül azt a valós fesz-értéket, amit el szerettek volna érni. Kicsit zavaros lehet, de most csak így sikerült leírnom. Szerintem a kezdő szint még nem az a szint, ahol érdemes ilyenekkel foglalkozni, de azért leírtam :)

A lényeg, és a kérdésedre a tömör válasz: Bios, Windows alól Everest legfrisebb verziója. :K

Mod.: Remélem erre gondoltál, és nem arra, melyik hardver mennyivel növeli a villanyszámlád, mert azt nem tudom ;)

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#263) varga911 válasza Skynet258 (#262) üzenetére


varga911
senior tag

ha például egy procinak a Biosból leadsz 1.4V-ot, akkor Win alól nézve (vagy kimérve egy hőmérséklet mérővel)

Hőmérséklet mérővel hogy mérsz DC feszültséget? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#264) Skynet258 válasza Skynet258 (#262) üzenetére


Skynet258
veterán

"Biosból leadsz 1.4V-ot, akkor Win alól nézve (vagy kimérve egy hőmérséklet mérővel), ez terhelés alatt mondjuk kevesebb lesz"

Ezt javítanám is gyorsan multiméterre, mielőtt megköveznek :) Csak már egyből a fesz emelés és az ezzel járő hőmérséklet növekedés járt a fejemben, sorry :R

Ejj, már meg is előztek, mondom én, oda kell itt figyelni... :D

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#265) Skynet258 válasza Skynet258 (#264) üzenetére


Skynet258
veterán

Amúgy meg így mérek: megnézem a hőt, Celsiusból átváltom Fahreinheitbe, abból gyököt vonok, elosztom kettővel, hozzáadom a születésnapom első két számjegyének szorzatát, ránézek a göncölszekérre, és meg is van a valós fesz. :K :DDD

https://geekpulse.hu

(#266) Chaser válasza Skynet258 (#258) üzenetére


Chaser
titán

De ebből nem derült ki, hogy neked melyik van. Csak 815-ön járatod őket?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#267) frankoxD válasza Skynet258 (#262) üzenetére


frankoxD
csendes tag

ez volt aproblémám...
köszönöm szépenXD
akkor minden stimmel asszem;)

Nem a mennyiség és a minőség a lényeg, hanem, hogy sok és jó legyen...

(#268) gYaLo


gYaLo
őstag

Segítsetek léccives! Kezdő vagyok még!
Van egy ASRock P4i65G alaplapom és egy Intel celeron 2,4 ghez es procim, 512mb rammal,ddr266. Ennél a lapnál hol lehet húzni a procit?
Mennyire ajánljátok a húzást?
írjatok le mindent,részletesen léccives
A hűtésem szerintem eléggé jó, 36-37 fokos a proci.
Tudom h szar a gépem,nem lehet midnenkinek jó,pls ne szóljatok be....
Előre is köszi a segítséget...
Üdv: Norbi

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#269) Chaser válasza gYaLo (#268) üzenetére


Chaser
titán

Gondolom BIOS-ban, ha ott nincs akkor sehol, nem fikázom a géped, annál a procinál nem sokat tesz a latban ha húzol is rajta, ramod is lassú..szóval nem lenne nagy változás.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#270) magellan01 válasza gYaLo (#268) üzenetére


magellan01
csendes tag

Az asrock lapban a advanced/cpu configuration menüben lehet az fsb-t emelni. Tényleg nem leene nagy gyorsulás a húzástól ezzel a procival,de meglehet próbálni!

Valaki tud olyan progit ami kijelzi a pci freqvenciát?

(#271) Skynet258 válasza Chaser (#266) üzenetére


Skynet258
veterán

Most nézem csak, a 258-as hozzászólás volt az enyém :DDD

Jah, pontosan nem tudom megmondani, mert bordás, ami ragasztva van, és nincs kedvem szétbontani :) Adataim között 815 volt, akkor épp azon ment, ezt módosítottam 850-re (4-4-4-12). Lehetne még vele kísérletezni, de a procim se egy tuningbajnok, meg elég nekem ez is. Amit nyernék vele, az max a tesztekben mutatkozna meg, azokat meg annyira úgyse figyelem. Lényeg, hogy jól fut a Jericho azt kész :D

https://geekpulse.hu

(#272) Chaser válasza Skynet258 (#271) üzenetére


Chaser
titán

Tudom, hogy bordás. Ragasztva lenne? Még nem próbáltam lekapni. a 2x512-esről gyorsan lejött, használtan vettem úgyhogy nem lep meg:D

magellan01: talán everest, de lehet hülyeséget mondok

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#273) VaniliásRönk válasza magellan01 (#270) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A Celeron az Celeron, húzva se lesz jó semmire, de nyakam rá hogy NW magos, szóval ha 100MHz-et tud rajta húzni akkor már örülhet. (azt meg nem kell ecsetelnem hogy a semmi 105%-a még mindig nem túl sok)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#274) mycso válasza VaniliásRönk (#273) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

de nyakam rá hogy NW magos, szóval ha 100MHz-et tud rajta húzni akkor már örülhet

Ebbe most hol is az összefüggés????? /én tudtam 1000MHZ-et is /
/egyébként tényleg teljesen felesleges húzni főleg ha nw, mert jobb nem lesz/

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#275) VaniliásRönk válasza mycso (#274) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Volt "szerencsém" 2133-es NW Celeronhoz, nem volt épp tuningos darab.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#276) mycso válasza VaniliásRönk (#275) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

2.1-es.
A 2.13-as az már celeronD.

Nekem a 2.6-os nw ment 3.6-ot.
3.4-5 körül teljesen használható volt.
A 3.6-hoz úgy emléxem valami iszonyat sok fesz kellett már...

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#277) sgery


sgery
őstag

én olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy milyen programmal tudom a voltot és a szorzót állítani?
mert mindenki írja hogy állította meg minden, de mivel? mert nekem laptop-om van és a bioszban nem lehet, mindemellett a régi nhc-t sem találom sehol az újon meg csak nézni lehet az adatokat állítani nem, a rm cpu clock-nál pedig sehol sincs az állítási lehetőség, nem tudom hogy új profilt kell hozzáadni és netán ott? mert ahoz megint csak regizini kellene valahogy. az easytune5nem megy, szóval mit tegyek?

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#278) zone


zone
őstag

Helo! Lenne két kérdésem, remélem illik a témába :)
1. Van-e összefüggés a cpu és a memória fsb-je között?
2. Ha igen, mennyire számít, hogy a kettő nem egyforma?

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#279) Chaser válasza sgery (#277) üzenetére


Chaser
titán

Nyilván azért nem lehet notiban állítani, mert arra van tervezve a hűtése ami benne van, nem arra hogy ráncigálják...

#278 zone: ramnak nincs FSB-je

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#280) zone válasza Chaser (#279) üzenetére


zone
őstag

Kösz, hogy felvilágosítottál :B eddig abban a tudatban voltam, hogy pl egy 533-as memóriánál 2x266 az fsb.. :)) legalább ma is tanultam valamit.. viszont régebben hallottam olyasmit, hogy a proci meg a memória jó, ha valamilyen "szinkronban" van - ez mire vonatkozik?

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#281) sgery válasza Chaser (#279) üzenetére


sgery
őstag

nem mondtam hogy felfele akarok tuningolni, épp hogy lefele hogy kevesebbet fogyasszon és a hűtés egyáltalán ne kapcsoljon be. mert amikor ugye 800mhz-re teszi pihenni akkor 1V-on megy, de ha én állítom ezt 0,875V-on is elbírja.
amúgy pedig bőven lehet tuningolni, nagyon sokan feljebb szokták tenni, mivel noticpu van benne ezért keveset eszik tehát kevésbé melegszik. és amúgyis, ha 1,8ghz-en van akkor sem megy folyamatosan a venti és akkor is csak a 2es fokozaton (a 3ból)

amúgy már találtam valami progit amivel lehet állítani

zone: lehet hülyeséget mondok de az én tudtommal van a procinak egy fsb-je, tegyük fel ez most 400mhz. Akkor nem árt 400mhz-es ramokat beletenni (ami ugye 2x 200mhz-es) mert úgy lesz egyensúlyban és úgy lesz gyors. de én eddig úgy tudtam és tapasztaltam, hogy ha az fsb-t állítom akkor a memóriák is mennek vele feljebb tehát annak is állítódik.

[ Szerkesztve ]

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#282) frankoxD


frankoxD
csendes tag

lenne még 1 kérdésem;)
van 1 p35-ds4 rev. 1.0
és a zalmann 9500 vagy a 9700 nt elfér-e majd az alaplapon?
van elégheje??

Nem a mennyiség és a minőség a lényeg, hanem, hogy sok és jó legyen...

(#283) hokitojas


hokitojas
csendes tag

Hi!

Olyan kérdésem van, hogy van egy Intel Guardfish DQ965GF alaplap és rajta egy E4300+ -os proci húzni akarnám a procit, de a biosba nem találom hogy hol van hogy lehessen emelni az orajelet.vki tudna segiteni? van valakinek ilyen lapja?

elöre is kösz

(#284) Skynet258 válasza hokitojas (#283) üzenetére


Skynet258
veterán

Ha minden igaz, akkor ebben a lapban sehogy sem fogod húzni, mert Intel lap. Nincs benne overclock, cserébe atomstabil...

frankoxD: Menj a lap topikjába, ott biztosan meg tudják neked mondani. Egyébként ez milyen szó: "elégheje" :F

sgery

"de én eddig úgy tudtam és tapasztaltam, hogy ha az fsb-t állítom akkor a memóriák is mennek vele feljebb tehát annak is állítódik."

Igen, de a ram szorzóját lehet manuálisan is állítgatni, ezáltal vissza is lehet osztani. Persze nem mindegyik lapban, de a legtöbben igen.

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#285) hokitojas


hokitojas
csendes tag

köszi

(#286) Balancee válasza Skynet258 (#284) üzenetére


Balancee
aktív tag

Csao! Na nekem ez a ram visszaosztás a magas. Anyiféle képpen elmagyarázták, de egyszerüen nem jövök rá a logikályára :W

Xbox One (Nick: K4R3Hun)

(#287) Skynet258 válasza Balancee (#286) üzenetére


Skynet258
veterán

Vegyünk egy példát. Nekem van egy C2D E4300-as procim. Az alap fsb 200. Emellett van 2 giga Geil Ultra ramom, ami 800 Mhz. Na, ez idáig szép és jó, a ram:fsb arány 1:1-ben van, a memória szorzója 4, ezt csipázza az Intel.
De egy nap rámjön a roham, és húzni akarom a procit. Meg is teszem, mert bátor vagyok nagyon. Feldobom 300-ra az fsb arányt. A memória itt már 1200 megy. Illetve menne, de nem fog, nem egy csodaram. Ezért megkeresem a memória szorzót, és belövöm 2-re (600 Mhz), vagy 2.40-re (720), vagy 2.50-re (750), vagy mondjuk 3-ra (900). Értelemszerűen megpróbálom arra az értékre belőni, ami közel van a gyári frekihez (esetünkben 800 Mhz), de ha kicsit húzni akarom a ramot is, akkor belőhetem a 900 Mhz-re is. Persze előtte meg kell győződni, hogy a ram partner-e a húzásban.

Nagyjából ennyi. :R

https://geekpulse.hu

(#288) Balancee válasza Skynet258 (#287) üzenetére


Balancee
aktív tag

ezeket az értékeket letudnád irni példával? pl gondolom ezek a memoriák szorzoi 4-4-4-12 (jo hülye vagyok mi? ) :B Csak azt nem értem hogy lesz eböll 266mhz ??

[ Szerkesztve ]

Xbox One (Nick: K4R3Hun)

(#289) Skynet258 válasza Balancee (#288) üzenetére


Skynet258
veterán

A 4-4-4-12 a memória időzítései, ennek semmi köze a szorzóhoz. A lényeg, hogy minél alacsonyabb értékek legyenek, de például ahhoz, hogy 4-4-4-12 érték menjen mondjuk 1000Mhz-en, na ahhoz azért jobbfajta ram kell. :) Hogy lesz 266Mhz? Gondolom egy 533-as ramra gondolsz. Ami DDR. Vagyis Double Data Rate. Magyarul: 266*2= 533 (tudom, csak 532, de a számtechben ez 533 :D )

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#290) Balancee válasza Skynet258 (#289) üzenetére


Balancee
aktív tag

Te jobban látod mint én az tuti :) Engem amugy nem is a tunig hanem inkább az optimalizálás piszkál. Igaz 260x10 en kéne menie a procimnak, hogy 1 az 1-ben fusson (lehet megint baromságot irok) De az egy 3200+ töl képtelenség a gyári hütövel. Szoval akkor a ramom kéne pl 400 asra rakni? vagy hogy?
Az a baj vizuális vagyok ha valamire magamtol rájövök azt nem felejtem el, de az elmélet az a sötétszoba számomra.

[ Szerkesztve ]

Xbox One (Nick: K4R3Hun)

(#291) zone válasza Skynet258 (#287) üzenetére


zone
őstag

Akkor a példádban a memóriánál a 800Mhz az 4x200Mhz? Eddig úgy tudtam, hogy a szorzó a memóriáknál 2szeres.. vagy a ddr2-nél 4szeres és a ddr-nél 2szeres? (ha ez hülyeség, azért van, mert totál süket vagyok a témában)

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#292) Skynet258 válasza zone (#291) üzenetére


Skynet258
veterán

Szó nincs róla, a példában lévő ramok 800Mhz-esek, DDR2, tehát 2*400 Mhz.

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#293) Skynet258 válasza Balancee (#290) üzenetére


Skynet258
veterán

Ha jól tudom (bár ez nem biztos) az AMD nem annyira érzékeny arra, hogy 1:1 legyen az fsb:ram arány. De amikor Amd-m volt, akkor még nem érdekelt a tuning, szal ahhoz hozzászólni sem tudok :)

https://geekpulse.hu

(#294) Balancee válasza Skynet258 (#293) üzenetére


Balancee
aktív tag

Azért köszönöm. Ha nem is sokmindent, de egy két dolgot azért felfogtam. :))

Xbox One (Nick: K4R3Hun)

(#295) Skynet258 válasza Balancee (#294) üzenetére


Skynet258
veterán

Nincs mit. Lényegében nem is fontos, amit elírtam, a lényeg a következő:

Tudd, meg, hol a procid vége. Ha megvan, döntsd el, alapfeszen akarod húzni, vagy adsz neki egy kis pluszt. Ha adsz, akkor tovább mehetsz (jó esetben), de a cucc is jobban fog melegedni. Ha így akarod csinálni, nem árt tájékozódni, mennyi a max fesz, amit a proci elbír, monitorozni win alatt, hány fokos, teszteket futtatni... Ha megvan a tuti stabil, húzott proci, akkor a memót is lehet próbálgatni, mit bír, Mhz növelés (szorzókkal ugyebár), időzítések csökkentése (ez volt nálunk a 4-4-4-12). Ha ez is megvan, kész is vagyunk a tuninggal. Persze ez most nagyon egyszerűen, és sarkítva van leírva, de ez a lényeg.

Egy a fontos: NEM tudsz semmit fizikailag elrontani (értsd: működésképtelenné tenni), csak egyvalamivel: ha túlhúzod a feszt/nem megfelelő a hűtés és ezáltal a cumó elpatkol. Én azt mondom, amíg minden alapfeszen van, lehet próbálkozni bátran, nem történik semmi, max újraindul a gép. Én is magamtól tanultam, és még nem égett el semmim sem :D

https://geekpulse.hu

(#296) mongi_


mongi_
aktív tag

Mivel új vagyok "tuningolás" téren, ezért lenne egy pár kérdésem. :) Nem szeretnék "durr bele Balázs" módjára a vakvilágba piszkálni a Biosban, és csak ugy állítgatni a feszültségeket, mert még a végén rosszra sülne el a dolog :P ezért szeretném ha valaki elmagyarazná, hogy az ugynevezett "tuningbajnok" Pentium D805-ös processzort hogyan tudom feltuningolni 3,8-ra vagy akár többre is amolyan "szájbarágosan"? Már megvan másfél éve ez a processzor, de most kezdett el komolyabb érdekelni a tuningolás, főleg azért mert kiváncsi vagyok, hogy mennyire javul a gépem teljesítménye ezzel, főként játékokra nézve, remélem valami teljesítmény javulást sikerül elérnem, ha nem is nagy mértékben. :) Majd kiderül, minedenesetre jó lenne ha valaki segítene ebben. A gépem további paraméterei: D805 gyári hűtővel, Asus p5nd2 sli és egy gainward 7900gtgs, 2gb ram.

booty time booty time across the USA

(#297) mongi_


mongi_
aktív tag

Ez a cikk inspirált: ;) [link]

booty time booty time across the USA

(#298) Csyppa válasza mongi_ (#296) üzenetére


Csyppa
senior tag

Nos, itt egy D805 tuningolós cikk KrenAtesztől: Az Intel D805 és a tuning

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#299) BlueTorch


BlueTorch
csendes tag

Helo

Nekem van 1 olyan problémám, hogy BIOSban nem tudom a szorzót emelni, annál jobban ami az alap, így jön ki a 2000mHz (AMD Athlon 3200+) a deszka pedig Asus M2V
Raktam fel pár képet. És az lenne a kérdésem, hogy hogyan tundám huzni?

[link]
[link]
[link]
[link]

előre is köszi

(#300) zone válasza Skynet258 (#292) üzenetére


zone
őstag

Eddig is így tudtam, csak ez bezavart: "a ram:fsb arány 1:1-ben van, a memória szorzója 4"..
Ha egy 333-as fsb-jű c2d mellé berakok egy 800-as memóriát, akkor hogy 1:1 legyen az arány, a proci fsb-jét kell 400-ra emelni, vagy a memóriát kell gyorsítani, mivel 2 magos a proci (333x2)?
És egy másik kérdés: ha az alaplap max 800-as memóriákat visz, attól lehet még gyorsítani a memórián?

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.