Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#43001) PofaJenö válasza zeusz55 (#43000) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Szerintem itt kérdezd meg [link] vagy itt [link]

[ Szerkesztve ]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#43002) prezzo


prezzo
csendes tag

Üdv az URAKNAK!

Kéne egy kis HELP!

Gépem:

Asrock G41M VS3 R2.0
Q9300 4x2500Ghz FSB 1333
DDR3 1x2GB-1x4GB össz 6GB 1333MHZ
Táp LC Power 650W
VGA 9800GT

Igazából az a problémám hogy ez a lap kezeli az 1333-at mindenből,és mindenből az van benne,de csak 1066-ig tudom a frekvenciát állítani ez miért van?

Ha húzom a procit pl beállítom hogy 1066-elkezdem húzni 1330-ig a proci órajelét,de akkor letilt a BIOS,és nem azzal a beállításokkal működik!

HELP-HELP :)

Amiben tudok,segítek!

(#43003) PofaJenö válasza prezzo (#43002) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Olvass csak ebbe a részbe [link]

[ Szerkesztve ]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#43004) BlackSoft válasza zeusz55 (#43000) üzenetére


BlackSoft
addikt

Szerintem nem igazán oldható meg, vagy csak nagyon korlátozott kereteken belül. Sokkal egyszerűbb ha valamilyen fizikai kapcsolóval ellátod az áramkört, és azt kivezeted valahol.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#43005) zs-mate


zs-mate
tag

Sziasztok,

Összeállítgattam magamnak az alábbi konfigot, de még minden alapbeállításon van. Nem szeretnék átesni a ló túloldalára, de tudnátok segíteni abban hogy-mit állítskj biosban egy alap tuninghoz, semmi őrültség :))

M5A97 R2.0
FX-6200
2x4gb kingston 1600mhz cl9
HD 7770 1gb oc

corsair vs 450

hűtés: északi déli hídon 1-1 3cm, elöl hátul 12-12cm, oldalában 3x9cm, proci hűtő asus silent knight II+zalman ventiszabályzó

A hűtéssel úgy érzem nem lesz gond, ha segítenétek a tuningban nagyon megköszönném :R

[ Szerkesztve ]

(#43006) PofaJenö válasza zs-mate (#43005) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Hali itt kezd --> [link] :K

[ Szerkesztve ]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#43007) smekone


smekone
tag

Srácok egyszerűen nem jutok megoldásra van egy amd phenom II x4 b55 procim egy asrock 960gm fm3 alaplapban ha jól tudom és csak 2500MHz-én megy már mindent kipróbáltam bios frissítés fesz emelés de nem csak emelni nen tudom de csökkenteni sem egyszerűen nem reagál ha állítom :/

(#43008) Alpi. válasza smekone (#43007) üzenetére


Alpi.
addikt

X2 555-ként sem ?

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#43009) beneboy válasza smekone (#43007) üzenetére


beneboy
tag

Helló!
Én ez a link alapján álltam neki ugyanennek a provinak a tuningolásához.
Illetve van itt egy másik írás, direkt ehhez a procihoz.
4 maggal stabil? (prime 95 In-place large FFTs teszt 2 órán keresztül)
Ha ez megvan és stabil, feszültség emelés nélkül meddig jutsz el csak szorzó emeléssel?

(#43010) smekone


smekone
tag

Aventyr: Fú úgy már rég próbáltam de azt hiszem úgy tudom húzni, viszont régen 4 magosként is tudtam ...

beneboy:Stabilnak stabil mert így használom már régóta csak nem reagál a szorzóemelésre se a csökkentésre

(#43011) honda 1993


honda 1993
senior tag

Hali.

A processzor nb orajel emelese mit eredmenyez ?
Egyaltalan pontosan mi is az NB orajel ?

A biosban kozvetlenul a processzor gyari 3.3ghz-es erteke alatt van egy masik 2.000 mhz-es ertek ( ez az nb orajel)

De errol ezidaig nem is nagyon hallottam semmit.

XD alias IKSZDé

(#43012) Alpi. válasza honda 1993 (#43011) üzenetére


Alpi.
addikt

Pedig Amd-nek ez a lelke. ;)

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#43013) honda 1993 válasza Alpi. (#43012) üzenetére


honda 1993
senior tag

En meg nem hallottam az NB orajel-rol ( viszonylag alacsony a gyari erteke, pontosan 2.000mhz)

Es van a "sima " orajel vagy nem tudom hogy mondjam, ami gyarilag 3,3 ghz. (A ketto kozott mi a kulombseg ?)

Es miben veheto eszre a teljesitmeny javulas az NB orajel emelesenek hatasara ?

XD alias IKSZDé

(#43014) Alpi. válasza Alpi. (#43012) üzenetére


Alpi.
addikt

Gyakorlatilag magok és a ramok közti sávszél. (nagyon egyszerűen fogalmazva)
A 2000 mhz. mondhatni tuning nélkül is korlátos. Futtassatok maxxmem mérést, azon nagyon szépen látszik, hogy mit okoz az nb freq emelés.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#43015) honda 1993 válasza Alpi. (#43014) üzenetére


honda 1993
senior tag

Es ezt is ugyanazzal a szisztemaval kell piszkalni mint a sima orajelet ?

Vagyis ha nem akar stabilan mukodni akkor adok neki meg egy kis feszultseget , aztan tsztelem prime95-el...

Egyebkent jol tudom hogy ezt sokkal kisebb mertekben lehetseges emelni ?

"Gyakorlatilag magok és a ramok közti sávszél" Es az vajon miert lehet hogy az en ramom ( hyperX 1600 mhz ddr3 ) valamiert 1333-as kent jelenik meg a biosban ?

Ga 970a-ds3 lapom van.

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#43016) Alpi. válasza honda 1993 (#43015) üzenetére


Alpi.
addikt

Igen, jóval kissebb mértékben emelhető. 2400-2600 kijön imc fesz emelés nélkül is. (esetleg pici emeléssel) Szerintem mindenképp érdemes kihasználni, ha már adott a lehetőség.
Másik kérdésedre majd tuti jön valami Amd guru. Én csak pár kellemes napot töltöttem eddig Amd-zéssel, szóval annyira nem vagyok ott a témában.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#43017) honda 1993 válasza Alpi. (#43016) üzenetére


honda 1993
senior tag

Koszi :)

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#43018) Alpi. válasza honda 1993 (#43017) üzenetére


Alpi.
addikt

Szívesen ! Remélem előre vitt.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#43019) smekone


smekone
tag

Újabb fejlemény az ügyben!! Letöltöttem az OCtunert és ha azzal állítom be a 3400MHz-et mondjuk akkor viszi az aida64 kijelzi viszont a feladatkezelőbe csak azt írja hogy a maximális CPU sebesség 2500MHz...

(#43020) honda 1993


honda 1993
senior tag

Hali.

Van olyasm program mint a CoreTemp, csak olyan kellene ami irja a valos TDP-T ( vagyis fogyasztasat a procinak) ,nem pedig csak a gyari erteket?

XD alias IKSZDé

(#43021) Gyufaaa válasza honda 1993 (#43020) üzenetére


Gyufaaa
veterán

AIDA64 + MSI After Burner. OSD-re kiírathatsz bármit.

(#43022) chenzoo


chenzoo
újonc

Sziasztok.
Szeretnék segítséget kérni processzor felhúzásához.
Az a helyzet ,hogy az alap fsb 333 és ezt csak 343 ra engedi felrakni, ez felett nem bootol be.
Próbáltam visszavenni a ram frekvenciáját is meg emelni a cpu frekit de semmi. :(

a gép:
intel core 2 duo E 8500 3.16ghz (+cm hyper 103 cooler)
gigabyte g41m-combo
2+1 Gb kingmax ddr2 ram 800mhz
asus gtx 550ti oc 1gb

Megköszönném ha valaki tudna valamilyen tippet adni. :U

(#43023) enemy107 válasza chenzoo (#43022) üzenetére


enemy107
senior tag

Amikor emeled a CPU frekit, az emeli a ramok frekijét is, tehát vissza kell osztani Ha úgy sem tudsz tovább emelni rajta, akkor a lapodnak ott a vége. E8500 tuninghoz az a lap kevés, mert nem tud elég magas FSB-t.

http://cpu-tuning.joruska.com/

(#43024) chenzoo


chenzoo
újonc

Köszi a gyors választ.

[ Szerkesztve ]

(#43025) honda 1993 válasza Gyufaaa (#43021) üzenetére


honda 1993
senior tag

Koszonom, nem vettem eszre hogy mar kaptam valaszt.

De az aida64-ben is csak azt irja az fx6100-hoz, hogy "tipikus fogasztas" 95w.

Hol keressem az amit valoban fogyaszt az adott beallitasok mellett ?

XD alias IKSZDé

(#43026) cynric


cynric
tag

Sziasztok! Szeretném húzni a procit, amennyire csak lehet stabilan. Előre is bocs a hülye kérdésekért.

Konfig: i5 760, ASUS P7P55LX, KINGSTON HyperX 4096Mb DDR3 1600Mhz CL9 Blu XMP KIT KHX1600C9D3B1K2/4GX, CORSAIR 4GB Vengeance DDR3 1600MHz CL9 KIT CMZ4GX3M2A1600C9, CHIEFTEC CTG-500-80P 500W , MSI R9 270X Hawk 2GB. Proci hűtő egy Thermaltake Contac 39 lenne.

Még sose tuningoltam ezelőtt. Ha tudtok linkelni bármit, szívesen elolvasom. Hogy kezdjek hozzá? Meddig lehet és meddig ajánlott elmenni? Milyen hőfokok számítanak megfelelőnek? Ez a Tt hűtő jó lesz? Mi mehet tönkre a proci húzásától? Teljesítményben mekkora növekedésre lehet számítani?

Amilyen beállítás valakinek már bevált (ugyanezzel a lappal + procival), nekem is befog? Max annyi, hogy az én hűtésem nem lesz olyan hatékony?

Válaszotokat előre is köszönöm! :R :R

7lövetű konyhakés

(#43027) cynric válasza cynric (#43026) üzenetére


cynric
tag

Közbe elkezdtem olvasni az 1. hsz-t, csak lejárt a szerkesztés.

7lövetű konyhakés

(#43028) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!
Kis segítséget szeretnék kérni egy 2500k szelídítésével kapcsolatban. Egy Asrock Extreme 3 Gen 3 lappal és egy Scythe Ninja 3 hűtővel van megtámogatva. Jelenleg ~4,5 GHz-en dolgozgat (45-ös szorzó, +0.015 V CPU core offset voltage, +0.008 V additional turbo voltage, a többi érték auto-n van). Hőmérsékletet tekintve 80 fokig ment el 15-20 perc Prime95 után. Feszültségértékek, hőmérsékletek ~1 perc terhelés után így alakultak.
A probléma annyi, hogy hiába próbálkozok 46-os vagy nagyobb szorzóval, a win betöltése után az üdvözlőképernyő már nem jelenik meg, csak a sötét monitor látható (USB portok/eszközök is kikapcsolnak és a HDD led is sötét, nem villog, nem világít), majd általában kikapcsol a gép 30-40 mp múlva. Viszont, ha az alaplap beépített "OC" funkcióját használtam (Advanced Turbo 50), akkor 5 GHz-en is bootolt, eljutottam az asztalig és csak ott, fél perc használat után kaptam egy kék képernyőt a képembe.
Mit kéne másképpen csinálnom, hogy nagyobb órajelet is be tudjak lőni? Van tartós élet esetleg a 4.5 GHz fölött is az esetemben szerintetek, vagy nem érdemes próbálkozni, esetleg ennyit tudna a proci?

(#43029) MazsolaTade


MazsolaTade
tag

Sziasztok!

Kicsit hozzá nem értő lesz a kérdésem, de ha nem szeretnék BIOS-ban turkálni, akkor az Asus turbo evo programját használhatom, vagy hanyagoljam a dolgot?

(#43030) honda 1993 válasza MazsolaTade (#43029) üzenetére


honda 1993
senior tag

Inkább tanuld meg használni a biost.

Ilyen programokkal amit írtál, én nem fognék hozzá.

XD alias IKSZDé

(#43031) #82679040 válasza honda 1993 (#43025) üzenetére


#82679040
törölt tag

[CPU Overclock Calculator]

Vagy ha úgy jobban tetszik itt a képlet : OC Wattage = TDP x ( OC MHz / Stock MHz) x ( OC Vcore / Stock Vcore )^2

(#43032) honda 1993 válasza #82679040 (#43031) üzenetére


honda 1993
senior tag

Ezt most miért nekem linkeled?

XD alias IKSZDé

(#43033) #82679040 válasza honda 1993 (#43032) üzenetére


#82679040
törölt tag

(#43025) honda 1993
"De az aida64-ben is csak azt irja az fx6100-hoz, hogy "tipikus fogasztas" 95w.
Hol keressem az amit valoban fogyaszt az adott beallitasok mellett ?"

Szerintem erre válaszoltam.

(#43034) honda 1993 válasza #82679040 (#43033) üzenetére


honda 1993
senior tag

Sorry. :D

Köszi.

XD alias IKSZDé

(#43035) frizso


frizso
senior tag

Üdv Mindenkinek!

Egy Xeon L5420 50w-os prockót meddig lehet nyúzni, valakinak van ezzel kapcsolatban valami tapasztalata?
Jelenleg 3330-on járok 7,5*444FSB-vel, alap feszültségűen és eddig stabil.

Meddig mehetek el????

(#43036) helkis válasza frizso (#43035) üzenetére


helkis
addikt

valószínüleg az alaplap chipsetje azaz FSB-je fog határt szabni neki, P35-ös lapok általában 475mhz körül állnak meg, egy jobb P45-ös meg olyan 500-700 között.. :D
tehát ha 475*7,5=3562.5mhz.. :) de igazából semmilyen korlátozás nincs amíg jók a paraméterek! :R

illetve van a technológiai határ, ami adott csíkszélesség, prociarhitechtúrából fakad, ezeknek a quadoknak olyan 4200-4300 körül van végük vízzel, levegővel szvsz olyan 4000 körül, de oda már bőven kell fesz is..

üdv! helkis

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#43037) frizso válasza helkis (#43036) üzenetére


frizso
senior tag

Köszi a választ Mester! :R

(#43038) helkis válasza frizso (#43037) üzenetére


helkis
addikt

dejó, most nézem, hogy nem is privit írtál.. :D

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#43039) demmer123


demmer123
őstag

Ezzel a hűtővel egy 4690k procit mennyire lehetne feltuningolni?

Noctua NH-D14

1,100mv 4,2ghz megy egy alpenföhn brocken hűtővel

4,6 4,8ghz meglenne vele ?

(#43040) priti


priti
addikt

Csá, mindig jó lapom volt, eddig nem futottam bele.
Mi van akkor, ha 775-ös belépő szintű a lap és a lényeg megvan, feszt procira és FSB-re és persze órajelet lehet állítani, de például szorzót nem és a speedstep-et sem lehet kikapcsolni a BIOS-ban?
Lehet szoftveresen varázsolni valamit ilyen konfiggal is vagy ez felejtő?
HTPC-ben van egy E2160, ami 9x200=1.8GHz alapon, de speedsteppel lemegy 6x200=1,2GHz-re és a film alatt nem is megy fel, az meg így megreccen meg belassul meg... szóval tré. Másik lapban a proci vígan szaladgál 3GHz-en, nagyon régen kipróbáltam, de az meg ATX lap, ami nem fér bele a HTPC házba. Van gond. :W

Hardverlesen

(#43041) priti válasza priti (#43040) üzenetére


priti
addikt

Látom van ez a SetFSB ez például ki tudja offolni az inteles speedsteppet?

Hardverlesen

(#43042) mufi


mufi
senior tag

Maximus IV extreme, 2011-es alaplap talán első biosz van rajta még...beállítom, hogy a core Voltage 1.34V legyen, erre nézem LinxAVX teszt közben, hogy CPU-Z progiban néha még 1.37V-re is felmegy ez az érték. Ezt hogyan tudom kicsit kontrolálni tehát hogy pl megaok 1.34V értéket és max 1.35V-ig menjen?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#43043) KYZRR válasza mufi (#43042) üzenetére


KYZRR
őstag

Load Line Calibrationt probald meg manualisan beallitani.

You can only die once, make sure it is worth it...

(#43044) helkis válasza priti (#43040) üzenetére


helkis
addikt

milyen oprendszer? ha teljesítmény centrikussá teszed az energiagazdálkodást, akkor elvileg maxon kell járnia mindig..

(#43041) priti - nem lövi ki, ellenben az RMclock (sajna már nem fejlesztik) -al szvsz be tudnád lőni, mikor hogy menjen a proci core2-nél még használható a progi..

(#43042) mufi - az M4E az nem 2011-es lap, hanem 1155-es.. :B
+TcK_Marco jól mondja, az LLC-vel kell játszani, esetleg offsettel, vagy magával az alapfesszel, ill. ezek kombinációjával tudod kisakkozni, mikor mennyi legyen a fesz min-max...

+itt egy leírás a laphoz, hogy általában hogy érdemes tuningolni, reggelj be, akkor látszanak a képek is: [link]

(#43039) demmer123 - ezt kitalálni lehetetlen.. sajna.. ki kell tesztelni, egy dolog biztos, a hűtő nem lesz akadálya a dolognak.. a többi a procin múlik, illetve azon, hogy a mag és a kupak között mennyire jó a hővezetés.. de, egyébként a brocken sem rossz hűtő, itt egy teszt róluk: [link]

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#43045) priti válasza helkis (#43044) üzenetére


priti
addikt

Win7, de az energiagazdálkodást rögtön próbáltam. A profilban felnyomtam a CPU minimumot 100%-ra, de CPU-Z szerint maradt 1,2GHz-en.
Letöltöttem valami RightMark CPU Clock Utility 2.2 nevű cuccot, mert arról láttam képet, hogy van benne pipálható formában ez a speedstep ON/OFF. Életemben nem használtam amúgy semmi Oprendszerre telepíthető szoftvert tuning-ra, mindig BIOS-ból intéztem. (Oké VGA BIOS-ba nem mindig írtam be, az kivétel) Szóval tök hülyén indítom, ebben a szoftverben default-ban benne volt a pipa, ez jó jel volt, kivettem a pipát, progi újraindítást kért minden remeknek tűnt, de CPU-Z szerint ismét maradt 1,2GHz-en. Itt hagytam abba, mert távirányítóval nem olyan kényelmes cop@kodni vele.
Átültem az asztali gépre, hogy leszedek valami mást, de közben járt az agyam, hogy ez simán lehet olyan low level lesz, hogy szoftverből elérhetetlen, aztán láttam guglival setFSB-t, hogy az órajel generátor IC-t eléri amit nem teljesen értem, szerintem ez egy picit másképpen lesz, de tökmindegy, nem kell nekem mindent érteni ha megy, pont nem érdekel végülis, hogy miért megy.

Szóval azt mondod, hogy BIOS-ban adjak feszt FSB-nek meg CPU-nak és utána ebben (már ha megy kompatibilitási módban win7-en) be tudom állítani az órajelet úgy, hogy a speedstep nem pofázik bele a szorzóba?

Hardverlesen

(#43046) priti válasza priti (#43045) üzenetére


priti
addikt

Most nézem, hogy te ugyanazt a progit linkelted, csak van 2.2-nél frissebb is, ami bátorító.
Tehát amit chip-ről leszedtem az simán lehet, hogy jó lett volna csak azért nem jó, mert próba verzsön?

Mondjuk abban órajel állítására lehetőséget nem láttam, de lehet hogy ha nagyon átnézem volna találok, csak a távirányítón egy ilyen "bot" joy van, mint az XBOX kontrollereken és így azzal kell az egeret lökdösni ami még oké lenne, de a távon külön gomb a jobb meg a bal klikk és egy kézzel áhh, két kézzel meg arra jó, hogy egy media player progiban elnavigálj, de ehhez már nem volt türelmem.
Biztos van akinek sima ügy, de én XBOX-al sem tudok játszani, nekem ez totál nem fekszik, hogy ha kicsit húzod a kart akkor lassan viszi a nyilat, ha jobban meghúzod akkor meg átviszi a képen egy pillanat alatt és akkor találd el vele az ablakban a pipát, ami egy karakternyi méretű négyzet... szenvedek vele fél percet aztán falhoz vágom kb.

Hardverlesen

(#43047) mufi válasza helkis (#43044) üzenetére


mufi
senior tag

2011-et arra ertettem, hogy 2011-es bios van rajta, a biso menujeben irja, hogy a lap 2011-bol van, tudom, hogy s1155, aka SandyBrigde. Az a bajom, hogy az offset beallithatosagot nem tudom valamiert elerni mert soteten marad...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#43048) helkis válasza mufi (#43047) üzenetére


helkis
addikt

a linken ott a kép: itt tudod állítani az LLC mértékét:

2011-es bios nincs a lapodhoz, 2001-es és 2005-ös volt csak, a legelső bios 0406-os volt, illetve a szövegből nem ez jött át, de mindegy..

(#43045) priti - érdekes, konkrétan milyen lap ez?

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#43049) mufi válasza helkis (#43048) üzenetére


mufi
senior tag

Ertem, akkor gondolom ha mondjuk 4.8Ghz-et akarok elerni akkor elobb az 50%-al kellene probalkozni, es akkor ennek hatasara mondjuk a BIOSban beallitott 1.3V a CPU-Zben marad 1.3V, ha meg modjuk extreme-re teszem akkor ugyanez az ertek CPU-Zben akar felmehet 1.33V-re is?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#43050) helkis válasza mufi (#43049) üzenetére


helkis
addikt

szerintem kezd kicsiben, a logikája ez igen, de az LLC nem erre van igazából, hanem van egy olyan jelenség, amikor terhelés hatására csökken a feszültség V-drop, ezt hivatott kiegyenlíteni, így sokkal stabilabban lehet tuningolni..
sajna veszélyes is lehet, mivel egy feszültség nem úgy áll be mint egy négyszögjel, hanem felfutásnál, van egy kis "túllövés" ami olykor nem is olyan kicsi, ezek a fesz-tüskék tudják degradálni a procit, elég rendesen, ha ész nélkül, ill. megfelelő hűtés nélkül hajtja az ember..
szóval kezd kicsiben, pl 4.2ghz-en, és próbáld le 0%-al, és így tovább, majd felfelé.. ha megvannak a kért és valós értékek között a különbségek akkor már látni fogod, hogy mivel merre tudsz játszani..
sajna minden alaplap más, ezért még ha egy ugyanilyen lapon is próbál valaki, akkor is más feszek fognak kijönni ugyanarra a beállításra.. szóval kitesztelős dolog ez is, mint a tuning..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.