Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#301) Skynet258 válasza zone (#300) üzenetére


Skynet258
veterán

Aham, igazad van, annak a mondatnak visszaolvasva számomra sincs értelme, belekavarodtam szerintem :R Utóbbi kérdésedre nem tudok tuti választ adni, ezért nem merem kijelenteni. Tudtommal a magok száma itt nem számít...

https://geekpulse.hu

(#302) Csyppa válasza zone (#300) üzenetére


Csyppa
senior tag

Ha mindenképp 1:1-es arányt akarsz 800 mhz-es memória frekivel akkor az fsb-nek 400 mhz-nek kell lennie. :)

[ Szerkesztve ]

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#303) zone válasza Csyppa (#302) üzenetére


zone
őstag

:R Kösz! Ezt akartam tudni. Egyébként jó, ha 1:1 az arány, nem? És gondolom 7x400-at simán kibír a proci gyári hűtővel is, alapfeszen.
Ja, és még egy láma kérdés.. ha 2.33-as c2d procinál a szorzó 7, az fsb 333Mhz, akkor mi az 1333Mhz? Gondolom ez úgy jön ki, hogy 2magx2x333, de ez a szám mire vonatkozik?

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#304) Skynet258 válasza zone (#303) üzenetére


Skynet258
veterán

Mondtam már, hogy a magoknak nincs ehhez köze... Ez az Intel technológiája, quad pumped bus-nak hívják. Nem lesz nehéz: quad =4 így megvan végre a keresett 4-es szorzód.

Ez egyébként minden mai Intel prociba benne van. Amit állítasz a Biosban, mondjuk egy 800 Fsb-s procinál, mi is? Igen, 200 Mhz. :K

https://geekpulse.hu

(#305) Balancee válasza zone (#303) üzenetére


Balancee
aktív tag

Bakter igy értetem meg ahogy te leirtad. :))

Szoval elvileg nekem akkor 266x8 lenne a jó az 533 as ramjaimhoz, viszont igy csak 1928 mhz-n müködne. Vagy rosszul mondom?

Xbox One (Nick: K4R3Hun)

(#306) zone válasza Skynet258 (#304) üzenetére


zone
őstag

áá, most már tiszta, hogy mi a 4-es szorzó :) quad pumped bus.. érzem, ahogy nő az agyam a tudástól :D
balancee: szerintem jól mondod

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#307) Skynet258 válasza Balancee (#305) üzenetére


Skynet258
veterán

Jól mondod, így menne 1:1-ben a dolog. De én általába nem szoktam erre hajtani, kicsit húzom a ramot is (tehát felszorzom), és akkor még pöpecebb a dolog :D

Egy kis segítség, a quad pumped bus-ról

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#308) zone válasza Skynet258 (#307) üzenetére


zone
őstag

És az miért is jó pontosan, hogy 1:1 arányban van a ram meg a proci?

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#309) Skynet258 válasza zone (#308) üzenetére


Skynet258
veterán

Ezt hívják szinkron üzemmódnak, ettől eltérő pedig asszinkron. Azonos órajel ciklussal dolgoznak így a perifériák, tehát "egyik sem vár a másikra" úgymond. De szerintem ez a régebbi pentiumoknál nagyobb teljesítmény romláshoz vezetett mint most. Én próbáltam szinkront, aszinkront, értelemszerűen aszinkronban nagyobb a szabadságod, hogy mit lősz be a ramnak. Lényegében csak annak tuningolhatósága szab határt :)

Itt a Memory résznél írnak egy kicsit róla.

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#310) frankoxD


frankoxD
csendes tag

:D
nyelv újító vagyok :D

és hol nézzem meg?;) topic??

Nem a mennyiség és a minőség a lényeg, hanem, hogy sok és jó legyen...

(#311) Skynet258 válasza frankoxD (#310) üzenetére


Skynet258
veterán

:F

https://geekpulse.hu

(#312) den80


den80
tag

hi
szóval, nem igen vágom a dolgokat, igaz biosban emeltem a cput egy kicsit , de itt meg is álltam
hogyan tovább...
[kép]

volt, van, lesz

(#313) mycso válasza den80 (#312) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Milyen lapod és ramod van???

Ahol elkezdted, ott folytasd....
Emeld tovább az FSB-t és közben nézd a ram órajelét, hogy normális keretek között maradjon.
Ha nem indul, fagy, újraindul akkor emelhetsz egy minimális léptékű feszt a procinak illetve ha a ramot is túlhajtod akkor annak is megemelheted a feszt.

AGP/PCI frekvenciákat állítsd fixre --> 66/33MHz.

Nagyjából ennyi röviden és tömören...

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#314) KriptonX


KriptonX
tag

hello ért itt valai vga bios flasheléshez??

Asus G56JR /Genius SW-HT5.1 5000/...Mi9Se

(#315) den80 válasza mycso (#313) üzenetére


den80
tag

köszi
mellékeltem a képet ahol minden látszik
de ahogy emelem a proci sebességét, vele nő a ram is
de ha jol vettem ki nem 1:1 ben kell menni a memoriának és a procinak

volt, van, lesz

(#316) mycso válasza den80 (#315) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Ja látom p4p800 meg 400-as ram :B

Az FSB : DRAM osztót állítsd, nem muszály 1:1-ben mennie...sőt ha valami mezei 400-as ramod van akkor az nemis fog 440-450MHz-nél többet menni valószínűleg

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#317) mycso válasza KriptonX (#314) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Mert mi a problémád, milyen vga-ra milyen biost szeretnél rakni és miért???

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#318) frankoxD


frankoxD
csendes tag

sebaj majd rájövök :DD :R

Nem a mennyiség és a minőség a lényeg, hanem, hogy sok és jó legyen...

(#319) Skynet258 válasza frankoxD (#318) üzenetére


Skynet258
veterán

Figyelj, szerintem senki sem érti, mi is a bajod konkrétan. Az előző hsz-ednek sincs sok értelme... Meg sokat segítene, ha használnád a "válasz" gombot.

https://geekpulse.hu

(#320) uploader


uploader
csendes tag

Sziasztok!
Volna néhány problémám E6300 tuninggal kapcsolatban.Alaplapom asus p5l-mx. Van egy sata vinyóm,meg egy ata. A sata az elsődleges. Ha biosban az fsb-t 360-370 mhz felett állítom be, akkor nem látja a sata vinyót,csak az ata-t. 350mhz-en tökéletesen ment mind a kettő. próbáltam jumpereket átrakni,nem volt jó. Valami ötlet,hogy mit kéne állítani?
Másik problémám az, hogy ha húzom a procit,akkor nem működik az integrált hálókártya.(régi cerkámnál a hangkártya is elszállt). Gondolom ez a Pci frekvenciák miatt van. Biosban autora van állítva. Nem kell ezt átállítani valamilyen értékre, hogy jó legyen(pl. 100mhz?)

(#321) prmcsk válasza uploader (#320) üzenetére


prmcsk
addikt

Nem ismerem a lapod, de......

Rengeteg lap bizonyos FSB-nél elejti a SATA vezérlőt, hogy hol, azt lapja válogatja.
Ha van rá lehetőség, próbálj + feszt adni a SATA- nak.
A PCI frekit vedd ki auto-ból és állítsd 33,33-ra, a PCI-E frekit is 100-ra, vagy környékére.
Szintén lapja válogatja.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#322) uploader válasza prmcsk (#321) üzenetére


uploader
csendes tag

most vettem észre, hogy nem is lehet pci frekit állítani, csak a pci-expressét. azt 100-ra raktam aztán nem kapcsolt be a monitor...szóval az nem jó

(#323) Skynet258 válasza uploader (#322) üzenetére


Skynet258
veterán

Igen, itt kell döntened, mit is csinálsz. Merthogy azért szoktuk fixálni a Pci-E frekit 100-ra, mert ez a gyári érték. A lap tuning során, egyszer csak elkezdi emelni ezt az értéket, ami sokak szerint nem tesz jót a videókártyának. Nem tudom, hol a határ, mikor már valóban károsodik a hardver, én huzamosabb ideig használtam egy nVidia kártyát 115 Mhz-es értéken. Semmi baja nem lett.

Ettől függetlenül jó, ha 100 közelében maradsz, próbáld ki, hogy 101-re lövöd be, akkor már lehet, hogy annyi is elég neki, és bekapcsol a monitor is. :K

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#324) den80 válasza mycso (#316) üzenetére


den80
tag

huhh
odáig értem hogy állítsam be, de milyen értékekre rakjam a ramot?

volt, van, lesz

(#325) mycso válasza den80 (#324) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Mivel 400-as ramjaid vannak, ezért célszerű olyan osztót választani, ahol a ramokat 400MHz környékén hajtja.

Illetve megnézheted, hogy mennyit mennek a ramjaid hiba nélkül pl.: 450MHZ-et, és akkor olyan osztót beállítani, hogy max 450MHz-en ketyegjen a ram.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#326) mycso válasza den80 (#324) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

No közben megtaláltam, neked is valami hasonló lehet a biosod elméletileg: [link]

A 400MHz jelenti az 1:1-ben való futtatást, a többit kitalálhatod...
Tehát ha beállítasz egy nagyobb FSB-t akkor az itt lévő osztók segítségével ki tudod számolni, hogy melyikkel milyen frekin menne a ram aztán a legoptimálisabbat kiválasztod.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#327) Worker


Worker
aktív tag

Sziasztok!

Olvasgattam a topikot, tuzetesen tanulmanyoztam a hosszabb tuning-leirast (asszem ragadozo - vaniliasronk tollabol), de sajnos nekem annak jelentos resze teljesen kinai, pedig nagyon feszultem a monitor elott, h ertsem mi a helyzet. :)

A procimat szeretnem huzni (Crysis-nek kene meg 1 kis kakao :D), es ehhez kerem a segitsegeteket.
Amit tudni kell:
Gigabyte sAM2 GA-MA69G-S3H
2*1024MB DDR2 1066@800 KINGMAX
AMD ATHLON 64 X2 4400+ AM2 (Brisbane, gyari hutovel, de meglehetosen jo hofokon mozog ezzel is, sztem birna a huzast homerseklet szempontjabol)

Mivel a lap nem tamogatja az 1066-os ddr2-t, ezert megy 800-ban, de gondolom ez legalabb elonyomre valik huzas teren, mert ugy tudom, h a proci fsb-jehez kell 'hozzaemelni' a memoriak orajelet szamolgatas soran (ezt a reszt se vagtam a leirasban, nekem magas volt...).
Valaki helyettem kiszamolgatna, amire szuksegem lehet huzas kozben, es leirna, h mit es hogyan allitgassak at a BIOS-ban, milyen beallitasokkal probalkozzam?

Elore is kosznoom a segitseget!

"To them... You're just a freak... Like me!" - Joker

(#328) kicsitomi88 válasza Worker (#327) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Mintha pont ugyanez lenne leirva a cikkben is...

90 87.5 87.8 87.5

(#329) Worker válasza kicsitomi88 (#328) üzenetére


Worker
aktív tag

Kosz a hatalmas segitseget. :((( Mintha kiemeltem volna, h atragtam magam a cikken, de az alapjan nem sikerult elsajatitanom a tuningolas muveszetet. Nem baj, ugy nez ki nem csak nekem kell szajbaragosan kiemelni dolgokat... :W

Kerdesem tovabbra is fent lathato azok szamara, akik keszek segiteni egy hozza nem ertonek.

Koszonom a figyelmet.

"To them... You're just a freak... Like me!" - Joker

(#330) kicsitomi88 válasza Worker (#329) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Leiras

Ezek elolvasasa utan van _konkret_ kérdésed?

[ Szerkesztve ]

90 87.5 87.8 87.5

(#331) frankoxD válasza Skynet258 (#284) üzenetére


frankoxD
csendes tag

:S boccs az érthetetlenségemért :D
nem tom hol van a topic :S vagy mi az? :S

Nem a mennyiség és a minőség a lényeg, hanem, hogy sok és jó legyen...

(#332) Skynet258 válasza frankoxD (#331) üzenetére


Skynet258
veterán

Próbáld tagoltan leírni, milyen topikra van szükséged. ;] Estleg linkeld be azt a hsz-t ami alapján keresel egy topikot. A topik pedig az, amiben most is vagyunk (egy adott téma). De ha még ez sem tiszta, akkor a fórum alapelveit rágcsáld át, és megvilágosodás köszönt be! :D

Jah, megvan mi kell neked: ez

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#333) Worker válasza kicsitomi88 (#330) üzenetére


Worker
aktív tag

IGEN, erre a leirasra celoztam, h NEM ERTEM.

Pl. kezdjuk a ram-beallitasnal, ami a legsotetebb resz:
"a RAM frekvenciáját így tudjuk a legegyszerűbben kiszámolni:
[External Clock vagy tévesen FSB] x [CPU szorzó] / [RAM valós órajel] = X.Y, az eredményt fel kell kerekíteni egészre, ez az OSZTÓ, ezzel kell leosztani az aktuális CPU órajelet.
(ha pl. 6.01... eredmény jön ki, azt már nem kell felkerekíteni 7-re, ha pontosabban helyettesítesz be akkor 6 alatti eredményt kapsz, pl. 667-es memória esetében 333 helyett 333.33...-mal számolva)
Pl.: Athlon 64 3000+, DDR2-800:
9x200/400=4.5 felkerekítve 5, vagyis a RAM órajele: 9x200/5=360 => ''DDR2-720''"

- Minek nekem a frekvencia? Mit kezdek vele? Egyaltalan mi az jelen esetben?
- A ram valos orajel 800as ddr2 eseten 400 mhz vagy mennyi? Mitol 'valos'?
- Le kell osztani az aktualis orajelet... ahamm... es az nekem miert jo? Mire kell nekem ez az adat?
- A peldaban kiszamolt DDR2-720 erteket mi a halalra hasznalom fel, es miert jo, h sikerult ezt kiszamolnom? Miben segit ez nekem, h jol allitsam be egymashoz viszonyitva a proci es a memoria orajeleket?

A kesobbi reszek ebbol kovetkeztetve megint tok sotetek.
Pl. fogalmam sincs mi az a T1-T2, vagy hogy mik az idozitesek, es miert minel jobb az, ha azok minel alacsonyabbak.

A fent leirt kerdeseken kivul joval tobb kerdes merult fel bennem, csak peldakent emeltem ki parat, ha mar ennyire hitetlenkedsz, h van aki nem ert egy 'ennyire szajbaragos' (???) leirast...

"To them... You're just a freak... Like me!" - Joker

(#334) kicsitomi88 válasza Worker (#333) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Egy kis olvasnivalo: http://prohardver.hu/teszt/ddr2_versus_ddr3/memoriaorajelek_idozitesek_ii.html

A RAM valós orajele leegyszerusitve az amit a boltban rairnak/2. Ha a procid FSBje(external clock) 200, a szorzo 10 es a ramok 800MHZcesek, akkor a valos orajel 400 mert 10*200/800 az 5, 2000/5 pedig 400.

Tegyuk fel, elhatarozod h te felhuzod a 2GHzces procit 2,4re de ugyanugy akarod h a ramok 800on menjenek, ugyanis ha emeled az FSB-t akkor a ramok orajele is no es egy ido utan nem tudja kovetni a CPU-t mert szarok ocsoak stb. Ha felhuznad a fenti parameterekkel a procit 2,4re akkor a memória valos orajel(400) szorozva proci orajel(2400) osztva 1000 lenne ami 960 es egy atlagos ram nem igazan birna. De ha te visszaosztod a ramot 667re es ugy rakod fel az FSB-t 240re akkor 799 lesz az orajele, egyebkent meg google es problakozas es szamolgatas.

90 87.5 87.8 87.5

(#335) Worker válasza kicsitomi88 (#334) üzenetére


Worker
aktív tag

Na, ez mar elso olvasasra is erthetobb volt szamomra, mint a masik leiras erre vonatkozo resze, de meg mindjart atolvasom parszor amit irtal/linkeltel.

Ez mar tenyleg segitseg volt, koszonom! Es bocs a tegnap esti kirohanasert. Peace. :)

Meg 1 kerdes: Lehet vmilyen programmal huzni procit/memoriat anelkul, h folyton BIOS-ba kene lepegetni, es tesztelgetni ujra es ujra, mit bir meg?
Jelentosen lerovidulne a tuninggal eltoltott ido...

[ Szerkesztve ]

"To them... You're just a freak... Like me!" - Joker

(#336) mycso válasza kicsitomi88 (#334) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nemtom láttad-e ennek a topiknak a címét????

Ha nehezedre esik segíteni akkor ne segíts és kész!
Ha meg segíteni akarsz akkor segítsél normálisan, nem olvasmányok, meg google, meg lenézés, stb. ...

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#337) kicsitomi88 válasza Worker (#335) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Pl ntune de nem ajanlom.

90 87.5 87.8 87.5

(#338) kicsitomi88 válasza mycso (#336) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Mikor lett konkret kerdes valaszoltam, de ha most pontrol pontra leirom mit csinaljon aztan azt se tudja mit allit akkor felesleges, az egy dolog h a szajaba ragom de kiszarni nem fogom helyette.

És olvasmanyok es google ha neked ezzel valami gondod van akkor így jartal. Nem fogom ugyanazt leirni mint a linkelt cikkben.

[ Szerkesztve ]

90 87.5 87.8 87.5

(#339) Alex123


Alex123
senior tag

Sziasztok!

Át kellett jönnöm ebbe a topikba, mert feltettem egy kérdést, kaptam választ is rá de szégyenszemre nem értem...

Az alaplap: Gigabyte GA-P31-DS3L alapalap s775
Memóriák: Corsair 2GB DDR2 (2x1GB 800Mhz PC2-6400 4-4-4-12) XMS2
Proci: E4500

A kérdésem az volt, hogy fesz. emelés nélkül mit állítsak be, erre a válasz:

A legmagasabb proci szorzóhoz állíts be 400-as FSB-t, memória szorzót tedd 2-re így a ramod pont 800MHz-en fog menni (nem kell az időzítéseken rontanod). Ezt tudnia kellene alapfeszeken is a cuccodnak. Aztán ha nem elég leeht feljebb is menni, de akkor már lehet feszt kell emelni (ramank valószínűleg meg a chipsetnek is).

Ez pontosan mit is jelent?
És ha már itt vagyok, akkor a gyári hűtővel meddig szabad az OC, és ha nem emelünk feszt, akkor az ugye nem károsítja a cuccot?

Mindenkitől elnézést, de valamikor el kell kezdeni. :R

Előre is THX a válaszokért:

- Alex -

(#340) Skynet258 válasza Alex123 (#339) üzenetére


Skynet258
veterán

Pontosan nem tudom megmondani, milyen menü alatt bújnak meg nálad a beállítások a Biosban, de az alapokat megpróbálom elmondani:

A proci rendelkezik egy értékkel, melynek fsb (front side bus) a neve. Ezenkívül, van egy szorzó, mely ezt az értéket szorozza fel. Pl:
Az fsb 400 Mhz, a szorzó 9. A kapott érték: 3600 Mhz. Magyarul ezen az értéken jár a processzor. Minden procinak van azonban egy határértéke, aminél többet nem tudsz kicsikarni (hisz akkor mindenki 5000 Mhz-en járatná a cumót, nemde? :D ). Ezt az értéket kissé ki lehet nyújtani a feszültség emelésével, de ott már azért tudni kell, mit is csinálsz, mert jön a füst. Szóval most maradunk az alapfesznél.

A te procid alapesetben így néz ki:
Fsb 200 Mhz, a szorzó 11, magyarul jelenleg 2200 Mhz-en megy. Belövöd a 400-as fsb-t. Ekkor a szorzót le kell csökkentened, mert ha 11-en marad, az kissé sok lenne (4400 Mhz) Nem tudom, mennyi ennek a procinak a legalacsonyabb szorzója, de szerintem 7 vagy 8 lehet. Állítsd be 7-re, így kapod a 2800Mhz-es értéket. Ez jónak tűnik (feltéve, ha van ilyen alacsony szorzó, de ezt a biosban látni fogod).

Ha ez megvan, beállítod a memória szorzóját 2-re. Ezáltal: fsb * 2=800 Mhz. Ez lesz a memóriád frekvenciája. Ha minden okés, újraindítás után a fenti értékek fogadnak (proci 2800 Mhz, memó 800 Mhz).

Ezt szerintem vinnie kell a procinak, a memória pedig nem kérdés, mert az a gyári értéken megy. Ha valami nem sikerül, nem rontasz el semmit, max újraindul a gép. Mivel feszt nem emeltünk, így nem lesz baj. Próbáld ki, ha nem megy, akkor visszatérünk rá másképp :K

https://geekpulse.hu

(#341) Alex123 válasza Skynet258 (#340) üzenetére


Alex123
senior tag

Köszönöm a választ, így már "emészthetőbb".

Estére megjön a cucc, összerakom és ha még marad időm ki is próbálom.

Még 2 kérdés:

1. A gyári hűtő-vel bírni fogja? (vagy valami limitet állítsak be neki bios-ban)
2. pci-e-s vgam van, annak is le kell korlátozni az fsb-jét vagy mi? ...

- Alex -

(#342) BPFeri válasza Alex123 (#341) üzenetére


BPFeri
senior tag

Szia ! :R

A PCIe frekit fixáld 100 -ra ! nehogy elszáljon a VGA -d !!

A gyári hűtő általában addig jó és viszonylag halk is amig nem kell a tuninghoz feszt ( CPU) emelned,komolyabb tuningot szeretnél cserélj (idővel) hűtőt !!

Sok sikert !

Üdv,. F.

....

(#343) Alex123 válasza BPFeri (#342) üzenetére


Alex123
senior tag

Ok.

A proci fesz.-ét is le kell fixálnom (valahol olvastam, hogy automatán emeli a lap...), és ha igen, mennyire?

- Alex -

(#344) BPFeri válasza Alex123 (#343) üzenetére


BPFeri
senior tag

Szia !

Azt nem kell .. de ahogy folyamatosan emeled az FSB -t , haladsz előre atunigban, egy idő után elérkezel oda, hogy további emeléshez már kell egy kis plusz proci fesz is.

Milyen lapod van ? :F

Üdv, F.

....

(#345) Alex123 válasza BPFeri (#344) üzenetére


Alex123
senior tag

Szia!

Gigabyte GA-P31-DS3L

- Alex -

(#346) BPFeri válasza Alex123 (#345) üzenetére


BPFeri
senior tag

Igen köszi.. :R .. de látom már a megfelelő topicban (is) érdeklődsz !

Sok sikert a tuninghoz ! :C

Üdv, F.

....

(#347) WikingBeast


WikingBeast
csendes tag

Sziasztok
Eddig egy E4300ra gondoltam az új vasba de a tuning eredményeket elnézve olcsobban megkapom szinte ugyan az a powert egy E2160-80tól is.Azt mondjátok meg nekem melyiket válasszam.A 80as nak ugye 10es a szorzója ugyan akkora fsb mellett tehát elvileg tovább lehetne húzni de a 2 proci ezenkívül tök ugyan az.Tehát akkor vegyek egy 2160ast 17K ért refüttő nélkül és vegyek rá egy jobb hűtőt amivel tovább lehet húzni mint a 80ast a refivel?Vagy a 80asok jobban levannak válogatva és refhűtővel is tovább bírná mint a 2160 a maszekkal?Így árban ugyan az a 2megoldás.
Egyébként alapfeszről beszélünk egy MSI P35 Neo-F lapon 2x1gb ddr2vel.
Ramba melyik lenne jobb tuning hoz?
Kingmax 800
PQI 800
Samsung 800
Árba szinte semmi különbség azért kérdem.
kb2800-3000et lenne jó kiszedni a választottból stabilan

Pretty boy with a gun, bang- bang, fun- fun. Pretty girl with a knife, watch your back it's your wife!!!

(#348) Alex123


Alex123
senior tag

Sziasztok!

Tesztelgetem az új konfigot és hát nem igazán értem, hogy a memóriák miért nem mennek 4-4-4-12-es időzítésel...

Az Everest és a CPU-Z is csak 5-5-5-18-at ír nekik, pedig direkt "gyorsabb" ramot vettem:
Corsair 2GB DDR2 (2x1GB 800Mhz PC2-6400 4-4-4-12) XMS2

Valamit a BIOS-ban kellene átállítani?
(Gigabyte GA-P31-DS3L alapalap)

- Alex -

(#349) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Sziasztok!

Lenne egy elég hülye kérdésem. Ha van mondjuk egy 3 Ghz-es 2 magos és egy 3 Ghz-es 4 magos proci, akkor ezek tulajdonképpen hány Ghz-esek? A Logout-on elég rendesen oltottak valakit, mert a 2 magosnál 2-vel szorozta meg a 4 magosnál pedig értelemszerűen 4-el, de azt nem írták oda, hogy akkor hogyan is kell?

(#350) Csyppa válasza Jhonny06 (#349) üzenetére


Csyppa
senior tag

Mindkettő 3 GHz-es, csak az egyikben 4 mag található, a másikban pedig 2. :)

"Basically, a computer is a very fast moron."

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.