Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9001) VOid


VOid
tag

Sziasztok, adott egy Gigabyte ep43 s3l alaplap egy q8300-as intel proci, és 4 giga corsair dominator ddr2-es ram. Néztem biosban hogy a proci szorzózáras csak az fsb-t lehet emelni.
Meg is próbáltam de a proci nem hajlandó 1 mhz-et sem feljebb menni, megnéztem kicsit nagyobb fesszel is,de úgy sem ment, nemhiszem h ilyen szar procit fogtam volna ki, vkinek van vmi ötlete?esetleg valamit még kell az fsb és a fesz mellett állítani, ami miatt nem engedi feljebb?

(#9002) birozoli7800 válasza VOid (#9001) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Hát a P43 + quad nem jó páros tuningban. Bár nem hiszem, hogy ezért egy kis többletet nem lehetne belőle kihozni.

(#9003) trémobil


trémobil
tag

Sziasztok!

Próbálgattam kicsit overclockolgatni, csekély sikerrel... :(
e5200-as proci+GIGA EG31M-S2 lap+2x2GB Kingmax 1066Mhz
FSB:266
Szorzó:11
Memóriaszorzó:4

Proci fesz.:1.25V
Mem. fesz.: 1.9 utána 2.0V

Orthos 2mp után leáll!!!

Mi lehet a baj? Kellene adni az FSB-nek is plusz feszt?
Segítsetek légyszi!
~3Ghz környékén szeretném járatni a procit a memóriát meg 1066-on!(procinak gyári hűtése van)
Plusz még egy kérdés: Hol tudom a memória időzítését babrálni, mert 800-on is 5-5-5-18 on megy???

Köszi!

1 sör 1 szög a koporsóba, engem sündisznónak fognak nézni... :-D

(#9004) VOid válasza birozoli7800 (#9002) üzenetére


VOid
tag

hmm ezt nem tudtam , szóval akkor ne is reménykedjek? 3 gigáig akartam volna feltolni csak.. az még úgy tudtam h nem számít soknak de már 2700-on nem indul el, automatikus lereseteli a biost 2-3 próbálkozás után.

(#9005) VOid válasza VOid (#9004) üzenetére


VOid
tag

2600-on is megnéztem úgy hogy 1.33 voltot kapott a proci, úgy elindul de aztán kék halál:D
ennyire szar lap lenne ez? vagy vmit sztem elfelejtek állítani amit még kéne az fsb meg a fesz mellé:D nemtom nem értek én ehhez.

(#9006) zsolt1129 válasza VOid (#9005) üzenetére


zsolt1129
addikt

Ramok? Fesz,időzités stb.... Azokat megnézted?

(#9007) Stirbi válasza VOid (#9005) üzenetére


Stirbi
addikt

a ram szorzora is kel lfigyelni ram fesz, stb, nb fesz-t is valamikor már kell emelni

nem szar lap, 415fsb-t simán viszi, nekem is ilyen lapom van,csak nekem mondjuk nem quad van benne hanem e2200, nálam a proci a gyenge 3ghz fölé az istenér sem akar menni még 1,4v on sem, ha minden igaz most a közel jövöben cserélek e5200ra :U

[ Szerkesztve ]

(#9008) jagada


jagada
őstag

Hi!
Valaki segítsen PLS.

Van egy Abit NF7 deszkában egy 2800+ Sempron proci (166x12=2000) és 2db 512/400 DDR, FSB/DRAM= 5/6. 26-os Bios van rajta.
Leírná valaki dióhéjjban, hogy a biosban mit kell változtatni és figyelni a tuninghoz?
Nem akar összejönni, akárhogy próbálom húzni az FSB-t állítani a szorzót, meg a FSB/DRAM ratiot, be se bootol.
Volt egy NForce 3-as deszkám, ott a HT szorzóval is vissza kellett venni, de itt a biosban nem látok ilyet.

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#9009) VOid válasza Stirbi (#9007) üzenetére


VOid
tag

Ram szorzó?:) ezt kifejtenéd bővebben... eddig még nem volt ilyen gépem, milyen összefüggésben van ez a procival? ramfesz az most 2,1 volt de azt már így is pirosnak jelzi:D
meg az nb feszt se vágom

(#9010) sellerbuyer válasza VOid (#9009) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Az nem számít, ha a BIOS setup pirosnak jelzi a RAM feszt. Meg kell nézned a RAM-od leírásában (vagy a rajta lévő címkén), hogy mennyi az alapfesz, amit kér. Pl. GEIL RAM-oknál a 2.2-2.4V sem ritka, mivel ezek nagy tuningot bírnak. Ha nem kap a RAM-od elegendő feszt (min. a gyárilag meghatározott értéket), akkor instabil lesz a rendszer, állandóan fagyi lesz.

(#9011) VOid válasza sellerbuyer (#9010) üzenetére


VOid
tag

Hát a ramhoz amit adtak leírást abban semmit nem írnak:D felmentem a gyártó oldalára ott se írnak semmit a feszről:D annyit tudok hogy ez corsair twin2x ddr2 c5df 1066mhz, és adtak hozzá hűtöt de azt nem szereltük fel:D azt mondták ahol vettem hogy felesleges, csak zajosabb lenne tőle a gépem.

[ Szerkesztve ]

(#9012) sellerbuyer válasza VOid (#9011) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Tessék:
[link]

2.1V

(#9013) VOid válasza sellerbuyer (#9012) üzenetére


VOid
tag

huh köszi nekem nem sikerült megtalálni, elvileg most van 2.1 volton , tehát akkor többet ne merjek adni neki? amúgy a ram órajele hogy módosul ha az fsb-t emelem? vagy ez független?

(#9014) kriszbon válasza VOid (#9013) üzenetére


kriszbon
őstag

Előtte írtad hogy a hűtőt nem szereltétek fel, itt a bordára gondolsz :F Mert ha az nincs rajta akkor én nem adnák neki +feszt! Egyébként ha tényleg a bordáról van szó, akkor miért lenne sokkal hangosabb a géped? Ha emeled az Fsb-t, emelkedik a ram órajele is, mert összefügg, és ha nem bírja már, akkor vissza kell osztani!

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#9015) VOid válasza kriszbon (#9014) üzenetére


VOid
tag

ŐŐ nem a ram borda az rajta van, de ehhez a memóhoz még adtak + ventiket is, azok csinálnának zajt:D

(#9016) sellerbuyer válasza VOid (#9013) üzenetére


sellerbuyer
őstag

A feszt ne emeld semmiképp a gyári érték fölé, ezt adják meg 1066-hoz, tehát ez a max.

A Memory Multiplayer értéke adja meg, hogy a BUS speed hányszorosával menjen a ram. Tehát ha 400 van beállítva nálad, a 2.0B multiplayer-el 800-on fog menni a RAM. Mindenképpen úgy érdemes beállítani, hogy 1066 alatt maradjon, vagy max. annyi legyen.

(#9017) Levi123


Levi123
senior tag

sziasztok!
Gondoltam ide lehet írni a gondomat.
Van egy E5200-as processzor, meg egy gigabyte ep31ds3l alaplap.
Nem értek a tuningoláshoz, de egyszer ezt is el kell kezdeni :)

A cpu Z-vel megnéztem és azt láttam, hogy nincs 2,5 GHz-en a processzor csupán 1,2 GHz-en. [link]
Fogtam és a biosban átállítottam a szorzót 6-ról 12-re. Így nem 6x200 hanem 12x200 azaz 2400 MHz-en megy a proci. Így néz ki a biosból nézve: [link]
Aztán a CPU-Z-vel nézve egyszer 1200 MHz majd kis idő múlva átvált 2400-ra így váltogatja a frekvenciát. [link] és [link]
Volt a gépemen dinamic energia megtakarító, de már azt is letöröltem azt hittem az veszi le a szorzót.
Nem tudom a biosban mit kellene beállítani, mert állítólag ez a proci (E5200) a 3 GHz-et is viszi kényelmesen.
Így néz ki a biosban a beállítások menü: [link]

Köszi a segítséget előre is!

Üdv

Levi

(#9018) zsolt1129 válasza Levi123 (#9017) üzenetére


zsolt1129
addikt

Persze,mert ha nincsen terhelve a proci,akkor automatikusan visszaveszi a szorzót. Bios-ban tudod kikapcsolni. C1 ill Eist ha jól tudom. (Disabled)

[ Szerkesztve ]

(#9019) GabN73 válasza zsolt1129 (#9018) üzenetére


GabN73
addikt

CPU Eist Function Disabled a pontos neve

(#9020) Chaser válasza trémobil (#9003) üzenetére


Chaser
titán

Már 1x mondtam, beleválasztottál a lapba..kingmaxbóla 2 gigás 1066-os se túl szerencsés, a 800-asok könnyebben összehozzák az 1066-ot, mint a gyári 1066-osak, adhatsz NB feszt, vagy segít, vagy nem. 800-on alapból is 5-5-5-18, mert ha szűkíteni akarod, azt neked kell beállítani..ctrl+F1 a főmenüben.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9021) GabN73


GabN73
addikt

hali
valaki segíthetne :F
Eddig ment a procim 4,2 GHZ-n simán most vmiért nem akaródzik....
képek biosról 10 perc :R

(#9022) kriszbon válasza Levi123 (#9017) üzenetére


kriszbon
őstag

Mint ahogy a többiek is írták, az a neve, de felesleges kikapcsolnod, mert egyáltalán nem okoz gondot(nálam biztos hogy nem) ha tuningolod, akkor sem! Én 3.3-on járatom 24/7-be, de 3.5-öt is megy még egy kis + fesszel(meg még többet is még, ha tovább adom neki a feszt), és akkor is működik rendesen ez a funkció! Ha nem kell annyi neki, akkor visszaveszi a felére a frekit :K

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#9023) VOid válasza sellerbuyer (#9016) üzenetére


VOid
tag

Hát az alap felállás az úgy néz ki hogy 7,5 x 333, a memory multiplayer az meg auto-n van:D szóval nemtom mennyin:D de tök8 mer 2,6 ghz is kihívás ennek a procinak, 2,5-ön alapórajelen atomstabil afelett meg bármit állítok halál:D mondjuk ha vitte volna stabil a 3gigát úgy még azt mondom lenne egy kis sebességtöbblet de így aztán semmi értelme nincs.

(#9024) sellerbuyer válasza VOid (#9023) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Javaslom: írd be a konfigodat részletesen (hűtőket is, stb.) az adatlapodba (profil), hogy ha helpet kérsz, tudjanak segíteni.

(#9025) Levi123 válasza kriszbon (#9022) üzenetére


Levi123
senior tag

szia!
értem, köszi szépen!
zsolt1129! neked is köszi!

Levi

(#9026) sellerbuyer válasza VOid (#9023) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Q8200-am van és egy másik topic-ban épp azon fáradozunk, hogy tuningolni tudjam. 3GHz-nél járok most, ez kb. elég is lesz, úgyhogy most a stabilizáláson dolgozunk. Rendes srácok segítenek, úgy gondolom, hogy eredményes lesz a dolog. A Te procidból is simán ki lehet hozni a 3gigát gond nélkül (3.6-on is járatják léggel mások), csak nem értesz az OC-hoz, ahogy én sem, ezért kell a segítség.

Holnap majd felteszem abba a topic-ba az új beállításokat, ahol jelenleg tartok (csinálok képet), azokat nyugodtan használhatod akár és máris előrébb fogsz tartani (persze lesz egy-két olyan beáll. ami nálad más lesz, de azt is megoldjuk).

Itt a topic:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#9027) sellerbuyer válasza VOid (#9023) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Egy kis kedvcsináló:
Q8200 gyakorlatice alapfeszen viszi a 3.1-et simán csak FSB emeléssel:
[link]

Q8200 3.6GHz-en:
[link]
Itt monduk elég nehéz követni, hogy most melyik kép melyik procihoz is tartozik a kettő közül, kicsit összezagyválta a srác, de nem érdekes. :D

[ Szerkesztve ]

(#9028) VOid válasza sellerbuyer (#9026) üzenetére


VOid
tag

huhh köszi a biztatást meg a segítséget de most nincs kedvem mindent leírni ami a biosban van majd talán később, de egyet észrevettem, pl ha visszaveszem a szorzó-t és úgy emelem az fsb-t de még az alapórajel alatt maradok.. ugyis instabil az egész gép, csak az alap 333as fsb-n hajlandó stabil lenni:) ez nemtom mit jelent de vmit biztos:D lehet szar az alaplap és bevan oltva tuning ellen:D memória corsair dominator nemhiszem h az lenne a korlát:D szoval nem értem na mind1 majd ha lesz kedvem egyszer beírom a dolgokat végülis az alap sebessége is a procinak mindenre elég , csak azér kíváncsi lettem volna mit lehetne még kihozni a rendszerből:)

(#9029) VOid válasza VOid (#9028) üzenetére


VOid
tag

na most vissza vettem a ram órajelét picit így elindult:D végülis lehet az ment fel túl magasra miután auto-n volt hagyva az a multi micsoda:D

(#9030) sellerbuyer válasza VOid (#9028) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Teljesen félreértettél. :)

Azt javasoltam, hogy töltsd ki az adatlapodon a konfigodat (nem a BIOS beállításokkal). Írj le minden összevevőt, ami a gépedben van részletesen, a tápot és a hűtőket is (típus megjelöléssel). Így tud csak segíteni neked bárki is.

A BIOS beállításokat nem neked kell leírnod (tudjuk mi azt), hanem majd én írom le neked, amikor végre stabil lesz a rendszerem. Már nagyon közel járunk.

(#9031) sellerbuyer válasza VOid (#9029) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Nalátod....csak ne kapkodnál fűhöz-fához, hanem szépen kivárnád, míg megkapod a teljes beállítás listát és ha nálad is stabil, abból már el tudnál indulni... :U

(#9032) VOid válasza sellerbuyer (#9031) üzenetére


VOid
tag

Kitöltöttem:D Amúgy kb 400FSB-ig volt stabil (3GHZ), legalábbis lefutott a 3dmark úgy:D de nem tett hozzá vmi sokat a sebességhez:)

(#9033) Chaser válasza VOid (#9028) üzenetére


Chaser
titán

PCIe frekit fixáltad 100-ra?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9034) sellerbuyer válasza VOid (#9032) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Q8300-at gyári hűtővel hajtod? Nagyon merész vagy. :Y :Y :Y
Nálam jelenleg 440FSB-n 3.08GHz érezhető gyorsulással, 3DMark Vantage stabilan fut. Hűtőt cseréld le egy tuning hűtőre! Ha hazaérek, nyomok képet a beállításokról és berakom, de normális hűtő nélkül sok jóra ne számíts... :U

[ Szerkesztve ]

(#9035) VOid válasza Chaser (#9033) üzenetére


VOid
tag

pci frekit nem, az ennyit számítana?
Seller ezzel sem melegszik túl, bár tény h valószínű többet lehetne belőle kihozni egy értelmesebb hűtővel:D

(#9036) sellerbuyer válasza VOid (#9035) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Hát az egészen biztos... ;)

(#9037) VOid válasza sellerbuyer (#9036) üzenetére


VOid
tag

Nálam most 3.1 GHZ-nél van a vége:) 3x lefuttattam 3dmarkot stabilnak tűnt, olyan 3ghz-en lehetne járatni, de sztem felesleges annyival nem tud többet 3ghz-en hogy megérje lerövidíteni a proci élettartamát:)

(#9038) Chaser válasza VOid (#9035) üzenetére


Chaser
titán

Fixáld, majd rájössz mennyit számít:)

szerk: Ne féltsd azt a procit, 50 év helyett csak 49 évet üzemelne?:D Csak azzal tudod likvidálni, ha ész nélkül feszeled.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9039) trémobil


trémobil
tag

Ahhoz, hogy alapfeszen menjen a proci manuálisan kell beállítani egy fix értéket, vagy a biosban "normal" értéken hagyni a "CPU voltage"-t és manuálon a systemet?
(Giga EG31M-S2 lap esetén)

1 sör 1 szög a koporsóba, engem sündisznónak fognak nézni... :-D

(#9040) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Hát akkor talán álljon itt, hol tartok most:

BIOS beállítások:
[link]
[link]
[link]

Tesztek, amik lefutottak stabilan, gond nélkül:

3DMark Vantage:
[link]
A GPU pontokat nagyon kevésnek tartom, ez röhejes érték egy 4870 1GB-tól, 8000 az átlag másoknak. Holnap érkezik az új VGA hűtő (jelenleg gyári van rajta), egy Musashi lesz, remélem, azzal sikerül majd növelni ezt az értéket. A CPU pont viszont szerintem nagyon jónak mondható.

Furmark:
[link]

(#9041) sellerbuyer válasza trémobil (#9039) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Így néznek ki nagyjából az alapbeállítások, hogyha alapon akarod hajtani a procit (természetesen a te alaplapodnak és procidnak megfelelően):

[link]

[link]

[link]

A DRAM feszültség beállítás ne csapjon be senkit, GEIL RAM-jaim vannak, amiknek 2.4V kell, szóval ez ezeknél a RAM-oknál normális.

[ Szerkesztve ]

(#9042) trémobil válasza sellerbuyer (#9041) üzenetére


trémobil
tag

Én arra gondoltam, hogy hogy kell beállítani a biost ahhoz, hogy alapfeszen húzzam a procit?

Amúgy ez a "performance enhance" ez micsoda? nem vagyok túl jó angolos :B

1 sör 1 szög a koporsóba, engem sündisznónak fognak nézni... :-D

(#9043) GabN73 válasza trémobil (#9042) üzenetére


GabN73
addikt

Robust Grapics :AUTO
CPU CLOCK: 9,5
CPU Host Controll:Enabled
PIC EXP :100
CIA2: Disabled
CPU Clock Drive: 800
PCI Express Clock Drive: 900
Performance enhance: Stamdard
Extreme memory profile: disabled
(G) MCH : 333 !!!
ramnál: 5-5-5-15
Channel a-b timing settings-nél :Static tRead valule 9többi auto
CPU Vcore: Ha a load line calibration be van kapcsolva, kevesebb kell, ha ki van kapcsolva akkor 0,05v-tal több.
Mennyi a VID-ed? 1,25-ös VID-del kb. 1,216v(valós, cpuZ szerint) -on megvan a 4GHz
CPU Termination: 1,2
CPU PLL: 1,5v
MCH Core:1,2v
MCH Ref: 0,74
MCH /Dram : a ramoknak adott fesz fele
Ha kidob akkor kevés a fesz. Picit emelj a proci feszen !!!

Köszönd neki! Nekem is ő segített (bár nekem 45-ös lapom van és e8500 proccos...

(#9044) trémobil válasza GabN73 (#9043) üzenetére


trémobil
tag

Nekem valami rohadtul antituning cuccom van! :O
orthos 2mp után leáll, akármit is csinálok!
de mostmár le.arom! alapon is bőven sok nekem ez a gép! (csak jól esett volna ha sikerül)
azé köszi!

1 sör 1 szög a koporsóba, engem sündisznónak fognak nézni... :-D

(#9045) GabN73 válasza trémobil (#9044) üzenetére


GabN73
addikt

feszt adhatsz neki szerintem... a memóriák vagy 400 MHz-n vagy 333 MHzn de 2-es vagy 2.40-es szorzóval mennyenek!

(#9046) trémobil válasza GabN73 (#9045) üzenetére


trémobil
tag

a memória órajelét nem is tudom állítani...
fsb-ről szorzódik(asszem)

1 sör 1 szög a koporsóba, engem sündisznónak fognak nézni... :-D

(#9047) GabN73 válasza trémobil (#9046) üzenetére


GabN73
addikt

ne autora legyen téve hanem manual

(#9048) trémobil válasza GabN73 (#9047) üzenetére


trémobil
tag

G31 es a lapom(jó nagy kaki), nem tudom állítani! az FSB-t kell szoroznom és az lesz a memória frekije.

[ Szerkesztve ]

1 sör 1 szög a koporsóba, engem sündisznónak fognak nézni... :-D

(#9049) vzsryl válasza trémobil (#9048) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Így próbáld:

CPU Clock Ratio: 10
Fine CPU Clock Ratio: 0
CPU Host Clock Control: Enabled
CPU Host frequency (Mhz): 300
PCI Express Frequency (Mhz): 100
System Memory Multiplier: 3

System Voltage Control: Manual (Ez a legfontosabb!!!)
DDR2 OverVoltage Control: +0,2

Csak ezeken változtass, amiket írtam. Ha ezek után se lesz jó, akkor tényleg antituningod van.
Amúgy G31-es lap E5200-vel tuti nem fog 400-as FSB-t produkálni 100-as PCI frekin. Valakinek még akkor se, ha megemeli 110-120-ra. Általában a G31-es lapok 340-nél wallosak.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#9050) trémobil válasza vzsryl (#9049) üzenetére


trémobil
tag

próbáltam!

SVC manualon van kezdetektől, a memória kapott már +0,4et is (gondoltam talán az lesz)...
DE NEMM... :W :W :O
Szétvág az ideg!
300-as FSB-n már be se indul...266-on még jó :DDD
Mára be is fejezem, mert kivágom az egészet az erkélyről :B
Azért köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

1 sör 1 szög a koporsóba, engem sündisznónak fognak nézni... :-D

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.