Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46001) b3Ro válasza IO.sys (#46000) üzenetére


b3Ro
senior tag

Asus P7P55D (bios 2101) a lap ami 1156. Probaltam C1/C3/C6 es kikapcsolva is. Szerintem mar probaltam mindent ki/be kapcsolni, de nem akarja az igazsagot.

[ Szerkesztve ]

(#46002) IO.sys válasza b3Ro (#46001) üzenetére


IO.sys
őstag

Akkor lehet, hogy a procid csinálja. Nálam is volt, hogy bizonyos szorzó felett volt valami ilyesmi, már nem emlékszem.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46003) b3Ro válasza IO.sys (#46002) üzenetére


b3Ro
senior tag

Lehet. Szerintem beszerzek egy x3470-et. Eleg olcson van Kínából.

(#46004) IO.sys válasza b3Ro (#46003) üzenetére


IO.sys
őstag

Az is csinálja, nekem az X3480-ból van a tapasztalatom. De mindegy, vegyed és húzd :)

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46005) b3Ro válasza IO.sys (#46004) üzenetére


b3Ro
senior tag

A szorzo miatt vennem. 3470 en 21 es szorzo van mig a x3440 19 (20?)... De majd szerdan meg tesztelek par dolgot, mert nem birok magammal :)

(#46006) zack


zack
nagyúr

Sziasztok!

Lenne nekem 8GB (2x4) Kingston HyperX Anniversary 1866Mhz CL9 ramom.
Bővíteném +8GB rammal, de nem szeretnék inkompatibilitást.
Lényegében elég, ha az új is 1866Mhz és CL9 vagy egyéb más időzítésnek is stimmelnie kell?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#46007) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Sziasztok.

Abszolút értetlenül állok a dolog előtt......
Z370-F +8700k nyilván húznom.
Ram 2x8g cl15 Predator rgb 2933mhz

Feltolom 4.5re v 4.8 tök mindegy, ráterhelek szerintem durva játékokkal jó(Doom, Overwatch, NFS payback, Gta V...
Viszont amint inditanék egy Heroes of newerth-ét, a játék kis töltő ablaka felugrik majd azonnal bezárul, ha alapra rakom a procit megjavul.

A gép bírja benchre az 5g-t is, játékra nem próbáltam ezt az órajelet mert ide már 1.375-1.4ig kér bios verzió függő.
Szóval ez így mit jelent?

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#46008) IO.sys válasza zack (#46006) üzenetére


IO.sys
őstag

Hali! Működhet, de az a legjobb, ha ugyanolyan típusazonosítójú ram van mellette. Ha tisztán akarod csinálni, akkor vegyél 16 GB kitet, ezt meg add el.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46009) IO.sys válasza Apollo_21 (#46007) üzenetére


IO.sys
őstag

Olyan sok minden nem lehet. Valószíbűleg az I/O műveleteknél hasal el. Vagy a fesz kevés, vagy a freq sok. LLC-re mennyi van adva?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46010) zack válasza IO.sys (#46008) üzenetére


zack
nagyúr

Az úgy nagy bukó lenne. :U

Nekem 1866Mhz CL9 Kingston HyperX Anniversary Edition van ami 2x4GB kit. Amit gondoltam hozzá, az egy HyperX Savage 2x4GB 1866Mhz CL9.

Azt gondolnám, ezek nem akadhatnak össze.

Nyilván vennék hozzá még 2x4GB Anniversary-t de már sehol sincs.
Az, hogy 15k-ért eladjam a jelenlegit, és vegyek 2x8GB kitet 50k-ért +35k ráfizetéssel...A legnagyobb pancserság lenne. :F

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#46011) IO.sys válasza zack (#46010) üzenetére


IO.sys
őstag

A gondolat, meg a kompatibilitás nem mindig járnak kéz a kézben, de nagy esély van rá, hogy működnek együtt.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46012) Apollo_21 válasza IO.sys (#46009) üzenetére


Apollo_21
addikt

Llc6. Ramnak is pockoltem 0.2t, de pl levéve a ram 2133ra xmp nélkül is ilyen.
És ez pedig úgy vicc ahogy van h egy szar megfogja... 1000x terhelőbb game nem. Bf4 is ment neki 4.8al is...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#46013) IO.sys


IO.sys
őstag

De I/O művelet is lehet, mondom. Nekem is mindent kibírt, aztán megnyitottam az intézőt és azonnal BSOD. Erre konkrét gyógyszerem nincs, annyira nem merültem bele.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46014) zack válasza IO.sys (#46011) üzenetére


zack
nagyúr

Nekem ne mondd. P4 időkben a Blufish-hez VIP belépőm volt. :DDD Elég drága konfigom volt, de a ramok 90%-val nem működött, pedig csúcs ramokat tettünk bele. Mindegyik dual chanel-es kit volt.
Aztán végül egy Corsair lett, amivel évekig stabilan működött.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#46015) Apollo_21 válasza IO.sys (#46013) üzenetére


Apollo_21
addikt

Mondjuk így hogy 1game eldobja magát amúgy semmi, nemtudom mit tegyek
Esetleg win-es profilt lehet neki lőni asus aisuite-ban hogy ha azzal játszanék akkor húzza le magát "alap"ra?

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#46016) IO.sys válasza Apollo_21 (#46015) üzenetére


IO.sys
őstag

Nem tudom másképp mondani: I/O broblémája lehet. :)
Vagy frekvenciát csökkentesz, vagy feszt emelsz, vagy a négyszögjelet teszed szögletesebbé LLC-vel. A PCI frekvenciát is emelheted, de azt csak pár hertzet. Ha túl magasra mész, az ssd/hdd elszállhat. Az ssd/hdd a külső gyártó által készített sata vezérlő csatlakozóin kell legyen, mert a gyártó sajátja nem bírja annyira az ilyesmit. Persze ez mind nem biztos, lehet bármi más is.
Profilt is lőhetsz neki, én se a highest overclock beállításon játszok.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46017) Jano156


Jano156
tag

Sziasztok
Mennyi a mindennapos használatra szánt 8600k maximum feszültsége amit ajánlotok. Delidelt, folyékony fémpasztás mag, vízhűtés. Tehát a hőmérséklet nem kérdés. Kiemelném a maximum szót a kérdésemben. Nem a tuti biztonságos érdekel de nem is az abszolut max ami kb mehet 5 percet egy tuning versenyen. Egy szájhúzós "ez még oké" érték érdekelne.
Nagyon köszönöm a segítséget és szép estét kívánok nektek :R

János

(#46018) Anulu79


Anulu79
addikt

Sziasztok!

Van egy MSI Z370 SLI PLUS alaplapom. Kicseréltem rajta a memóriákat HyperX Predator 2x16 Gb 3600MHz CL17-re. Ha az XMP profile a 3600 MHz-esre van állízva akkor a gép sokszor kifagy és nem rajta játszani sem. Ha a 3000 MHz-es profil van aktiválva akkor nincs gond a géppel. Többen mondták már, hogy lehet a feszültség nem megfelelő. De mivel nem értel hozzá így segítséget kérnék tőletek, hogy hogyan álljak neki a dolognak.

(#46019) IO.sys


IO.sys
őstag

Utóbbi két kérdésre kb ugyanazt tudom válaszolni: adott darabtól függ.
CPU-nál ki kell tapasztalni, meghalni nem fog, mert már előtte látni fogod, hogy adott szorzón már aránytalanul sok áramot kér, és ezzel párhuzamosan a hőmérséklet se normális.
RAM-nál ki kell tapasztalni, hogy fesz emelés hatással van-e rá, nyilván itt nehezebb, mert sok összetevős a történtet. A legjobb, ha az adott platform húzásának utánaolvasol, ott biztos normálisan össze lesz foglalva.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46020) Jano156 válasza IO.sys (#46019) üzenetére


Jano156
tag

Vilagos, koszonom a valaszt :R

János

(#46021) Werkly


Werkly
őstag

Nem annyira tuning kérdés de fölteszem! Adatlapomon lévő CPU pl. AC Odyssey, NFS Payback alatt throttlingol néha rendesen. Pedig nem magas a hőfok! Alapon van noncs OC. Mit kéne állítani BIOS szinten? Thermalt próbáltam, hogy ki majd be utánna jó lett. De nem merem piszkálni nehogy ne legyen védelem a hőfok miatt! A BIOS is default beállítás. Valami power gond lehet a durva throttling akkor? Vagy CPU hiba? Kösz!

(#46022) IO.sys válasza Werkly (#46021) üzenetére


IO.sys
őstag

Throttling nem lehet, ha a hőfok nem elég magas hozzá.

Érdemben segíteni nem tudok, gamés topikba kérdeznék be a helyedben, meg a platform topikjába. Illetve biztosnak kell lenni, hogy minden driver up to date.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46023) Apollo_21 válasza Werkly (#46021) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nem lehet hogy arra gondolsz hogy visszavesz a turbóból?
És nem állandóan úgy megy?
Én inkább erre tippelek.
Vagy mi a hőfok egyáltalán, mit jelent a durva throttling, mit csinál vagy mit nem.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#46024) Anulu79


Anulu79
addikt

Sziasztok!

A memória feszültségén kéne emelnem. Mely menüpontokban lehet ezt megtenni a biosban? MSI Z370 SLI PLUS lapról lenne szó. Memória HyperX Predator 2x16 Gb 3600 MHz, proci Intel i5-8600K.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#46025) IO.sys válasza Anulu79 (#46024) üzenetére


IO.sys
őstag

Ha nem tudod, hol keresd, akkor inkább ne. Amúgy is a memória függ minden mástól is.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46026) Anulu79 válasza IO.sys (#46025) üzenetére


Anulu79
addikt

Már kaptam szakitól infót. :)

(#46027) korion


korion
senior tag

sziasztok!

anno olvastam,h nem szabad a 5960X és társait stressz tesztelni,
erről tud vki több infót?
előre is köszi!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#46028) LP700-4


LP700-4
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdéssel fordulok felétek, hogy van nekem egy i7 4790K-s processzorom, amit 4.8GHz-re tuningoltam 1.315V-al és szerintetek ezen a feszültségen lehet használni biztonságosan 0/24, vagy 1.3 felett már rizikós?

Választ előre is köszönöm! :R

Privátra illik vissza írni... ༼ つ ◕_◕ ༽つ

(#46029) IO.sys válasza LP700-4 (#46028) üzenetére


IO.sys
őstag

Nem rizikós.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46030) nepszter1


nepszter1
addikt

Hali lenne itt egy i5-2500 proci egy eléggé nem túl acélos alaplappal asus p8b75-v

A problémám a következő hogy fps laggjaim vannak minden játékba , ramok néha megadják magukat bios resetet kell csinálni utána működnek a ramok se túl acélosak de van itt minden 2gb ,2GB 2 gb és 4gb kingston 1333mhz/1666mhz hogy tudnám én ezeket fixálni hogy jól működjenek ? Miket kellene nekem állítani ?

(#46031) IO.sys válasza nepszter1 (#46030) üzenetére


IO.sys
őstag

Egyforma ramok kellenek, hogy dual channelben működjenek. Most a lassabb ram diktál és single channelben megy. Nem túl jó helyzet.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46032) Pugos


Pugos
csendes tag

Sziasztok.
Asus Maximus VI Hero lapon van I7 4790K procim, mellé egy 1060 g1 gaming vga 6 Gb, és 16 gb Corsair Vengeance cmz8gx3m2x1600c7e Ram. Megvannak már jó ideje, eddig minden cuccom gyári beállításokkal ment. Játékokat is elviszi, de újabban bizonyos játékoknál (online) van fps drop rendesen, ami kellemetlen mert vennék új monitort, ami 144 Hz es és nem lenne jó ha sokszor 100 alá esne az fps em játék közben. Fórumokon volt aki azt mondta ugyan erről a prociról és RAm ról váltott nagyobbra, és sokat javult a helyzet, de Én nem szeretnék váltani egyelőre, inkább kihasználnám azt a tuning potenciált ami a vasban rejlik, ha rejlik benne egyáltalán. Olyan is volt aki azt tanácsolta overlockoljam a ramot, de nem tudom ezt a típusú ramot lehet e, engedi e az alaplapom,ha igen mennyire érdemes húzni, és milyen úton, milyen szoftverrel. Szóval tudnátok ajánlani valami leírást, vagy videót amit megnézhetek mit, hogyan, milyen értékre kell állítani hogy az még biztonságos működjön, de kicsit nőjön a teljesítmény? Főleg olyan lenne jó ahol pl ugyan ilyen alaplap proci kombó van és ott bemutatják mennyire érdemes húzni.

(#46033) Zufo


Zufo
tag

Sziasztok,

Olyan 4 hónapja már beállítottam magamnak egy beton stabil fix core feszültség értékkel az i7 6700k cpu-m 4.2ghz 1.2v-ra, illetve letiltottam a dinamikus szorzó váltogatást ( fix 42 szorzó, "c state" disable). Na már most eddig nagyon is jól muzsikált de mióta újra raktam a rendszert a gépemen, ugyanazokkal a beállításokkal ugrál az órajel a terhelés függvényében és nagyon bántja a szemem. Ugye nem nyultam a bios beállításokhoz semmit és most mégis ugrál, valami ötlet ? Ja igen és a lapom asrock z170 extr4.

Köszönöm !

(#46034) geveni


geveni
csendes tag

Hello mindenki.

Adott egy i5 8600k, MSI z370a pro, 1060 6gb, thermaltake berlin 630w, ssd, 4x hdd….

Mivel K-s prociról van szó, gondoltam egyet és meg néztem müködik e a tuning. Nézegettem a neten 4,8-5,0-5,2ghz. Nekem sehogy sem sikerül elindulni a gépnek 4,4ghz felett. A feszt 1.400 ra emelve sem sikerült el indulni.

Ennyire gyenge is lehet egy 8600k, vagy valamit rosszul csinálok?

(#46035) #65537792


#65537792
törölt tag

Sziasztok!

Szerintetek hol kezdjek keresgélni a frekin és a késleltetésen, hogy a két kit azonos lehető legmagasabb frekin és legjobb késleltetésben menjenek?

Asus hero 8 az alaplap.

[ Szerkesztve ]

(#46036) IO.sys válasza #65537792 (#46035) üzenetére


IO.sys
őstag

Ha jól értem a kérdést, akkor a lassabb ram sebességével kezdd.
Figyelj a feszültségre, hogy ne menj a gyártó által ajánlott legmagasabb fölé.

Valószínűleg nem fog előfordulni, de azért elmondom, hogy ha túl alacsonyra veszed a ram frekit, mondjuk 2000 alá, a cpu szorzót is lejjebb kell venni.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46037) #65537792 válasza IO.sys (#46036) üzenetére


#65537792
törölt tag

A 2133-ast szeretném minél feljebb tolni. Persze tudom, hogy a 3000seket meg lejjebb kell vigyem, mert a 2133as sajnos nem fog 3000et menni. :D

A maximum feszt hol tudom meg? A gyártó oldalán tested voltage van. Vagy ez lenne az? Az 1.2V?

(#46038) IO.sys válasza #65537792 (#46037) üzenetére


IO.sys
őstag

A ram adatlapjából tudod meg. Absolute maximum voltage vagy ilyesmi. Persze ehhez képest is lehet feljebb menni, de ott már nem árt, ha kiolvastál pár fórumot a témában. :)
Értem, hogy a 2133-as ramot szeretnéd gyorsítani. Reseteled a biost valamelyik rammal. A két ramot berakod, elindítod a gépet. Elindul a sok ram valamilyen frekvencián. Aztán átállítod 2133-ra, beállítod az időzítéseket és nézed, mi történik. Feljebb tolod, nézed, mi történik. És így tovább. Akkor kell gondolkodni, amikor már nem tud elindulni.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46039) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy hozzá értő fórumtárstól, 8700K Undervoltage-ben MSI Z370 Gaming M5 lapban van
Ha van valaki aki ért hozzá az ne habozzon :DDD :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#46040) IO.sys válasza dvd_R+ (#46039) üzenetére


IO.sys
őstag

És mi a kérdés?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46041) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Sziasztok!

CPU: I7-2600K
Memória:Corsair Vengeance 4x4GB 1333 Mhz DDR3
Alaplap: Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3

Mit kéne beállítanom egy biztonságos CPU tuninghoz?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#46042) IO.sys válasza h1ght3chzor (#46041) üzenetére


IO.sys
őstag

Az a kérdés, hogy hogy kell tuningolni? :D

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46043) h1ght3chzor válasza IO.sys (#46042) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Az a kérdés, hogy ehhez a confighoz milyen beállítások alatt marad még stabil a rendszer.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#46044) IO.sys válasza h1ght3chzor (#46043) üzenetére


IO.sys
őstag

Az minden confignál más, az adott komponensek gyártási minőségétől is függően. A tuning szépsége az, hogy ezt a pontot megkeresed. Függ a szellőzéstől, a táptól, de még attól is, hogy milyen minőségű és vastagságú paszta van a cpu-n és a melegedő alaplapi komponenseken. Egészen más a max beállítás egy gyári configon és egy olyanon, amit komolyabb vízhűtés tart kordában, susog benne a szél és minden mondjuk Kryonauttal van kenve. És még sorolhatnám.

[ Szerkesztve ]

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46045) h1ght3chzor válasza IO.sys (#46044) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Tudsz mondani egy tippet akkor kiindulásként?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#46046) dvd_R+ válasza IO.sys (#46042) üzenetére


dvd_R+
őstag

Undervoltage a kérdés, szeretnén undervoltage -ni
De nem tudom hogy mit mennyire állítsak hogy stabil legyen.. bárhogy állítom kék halál a vége..

Még anno amikor 7700k + z270-em volt morcosmedve nevű forumtárs segített beállítani és közel 25-30 fokot javult a proc hőmérséklete és vele az alaplapé illetve a vga -é is mert nem melegítette annyira a proci a többi eszköszt
állítgatom itt jobbra balra a biosban a feszeket 33-34 fokos proci hőt is elérek de mindig kék halál a vége

tehát kellene valaki aki képben van és tud segíteni hogy mit mennyire allitsak

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#46047) #65537792 válasza dvd_R+ (#46046) üzenetére


#65537792
törölt tag

Na ez mondjuk engem is érdekelne. Nekem 6700K + Z170 van. Nekem nem kék halálom volt, hanem a BFV bezárt játék közben 1.2V-on és 4.3Ghz-en.

(#46048) IO.sys válasza dvd_R+ (#46046) üzenetére


IO.sys
őstag

LLC-vel is kék a vége? Ha viszed lefelé 0,005V-onként és -15 után már megadja magát, akkor ott valami nem oké. A BSOD kódból is lehet következtetni, hogy mi okozta. BlueScreenViewer ki tudja listázni a korábbi halálokat. Ha rákeresel a benne írt hibakódra, azzal már el lehet indulni.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46049) dvd_R+ válasza IO.sys (#46048) üzenetére


dvd_R+
őstag

Értem de ez megint egy olyan dolog hogy ehhez érteni kell és utána kell nézni, azért írok ide mert a "szájbarágós" alias hülye gyereknek mondjátok meg hogy vcore 1,55, cpu sa , stb-t mire állítsa :D
ha van valami nagyon beteg guru aki hobbiból is ezzel "szenved" és fejből megmondja hogy Z370 gaming m5 lappal melyiket mennyire tegyem :D (morcosmedve fórum társ ilyen volt.. :D) csak nem tudom elérni sajnos :(

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#46050) IO.sys válasza dvd_R+ (#46049) üzenetére


IO.sys
őstag

Ez a topik 11 éves, akkor indították, amikor még csak pár húzható -nem is cpu, hanem- lap volt. Azok a srácok már sehol sincsenek, vagy megüdvözülve egy teljesen más topikban nyomják teljesen más szinten (extrém tuningosok). Nekik akkoriban az volt a céljuk többek közt, hogy népszerűsítsék a tuningot, hogy tanítsanak és közben tanuljanak.
Én pár éve foglalkozok vele komolyabban, otthoni célra, és válaszolgatok, amire tudok, többnyire egyedül, mások csak belesnek ide néha. Beállítottságomból adódóan inkább azoknak segítek szívesebben, akik már kúsznak-másznak a tuning rögös útjain és valami nagyon nem áll össze. A helyes beállítottságot szerintem önállóan kell összeszedni katalogikus ismeretszerzéssel (olvasol) és empirikus ismeretszerzéssel (kipróbálod).

De hogy válaszoljak is, állítsd át a szorzót manuálisra (ha ez nem megy, akkor utána kell nézni), állítsd a feszültséget is manuálisra, aztán futtass egy Linx benchmarkot, közben figyeld a hőmérsékletet. Ha túl magas, mondjuk 70°C, akkor nem jó valami a hűtéssel. Ha nem hal meg, vidd lejjebb a feszültséget, futtasd újra, és csináld ezt addig, amíg valami hiba nem lesz. A végén megtalálod a legalacsonyabb stabil feszültséget, magyarul alulfeszelted. Innen lehet kiindulni, ezt el kell menteni egy profilba, mint alap beállítást. Emelj egyet a szorzón, emelj a feszültségen, majd Linx megint, feszeld alul megint, és így tovább, amíg nem kér annyi feszültséget, hogy a hőmérséklet 80°C fölé menjen. Ebben a tartományban lehet játszani az LLC-vel, hogy kevesebb feszt kérjen. Azán jöhet a ram tuning, ami megint egy külön történet. Dióhéjban ennyi.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.