Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#101) replay007


replay007
tag

jah ok az az av az egy alap soryy eleg bamba vok meg ezekhez sikerült szednem ehhez 1006ost elvileg eza legujabb deluxhoz van 1010es meg nagyobbis hah ak ugylatszik nem fogok tudni feszt emelni?:S

(#102) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Intel Core 2 Duo 6420 @ 2,13 Ghz-es procim van! namost lehet hülye kérdés de nemtudom hogy 64bites vista menne rajta?

Üdv: Csabee.

(#103) KrAt válasza Csabee. (#102) üzenetére


KrAt
veterán

Ofkorsz, mivel a proci is 64 bites:)

(#104) JimKirk


JimKirk
tag

Sziasztok!

Arra adjatok nekem legyszives valaszt, hgy melyik proginak higyjek ha a core temp 72-t az everest meg az asus probe meg csak 55-58 koruli homersekleteket mutat?

Elore is koszi!

[ Szerkesztve ]

(#105) mokus1


mokus1
addikt

Szaisztok gigabyte GA-K8NMF-9 alapom van benne egy AMD athlon 64 3200+ 2ghz.ezt szeretném tuningolni kb 2,8ghzig mennyi a max?illetve hol kell állitani a biosban aa feszkot?

(#106) RZoli89


RZoli89
tag

ziasztok.

Elég kezdő vagyok még tuningból ezért segítségeteket kérném.

Van egy e6550-es c2d-m egy p35-ds3 lappal, és kicsit megszeretném húzni :B
Azt szeretném kérdezni, hogy az fsb-n kivül még mit kell állítani?
Voltage-t hagyjam auto-n, vagy állítsak be neki konkrét értéket(Ha jóltudom az alapfesze 1.35v)? Nekem elég lenne ha menne 2.8-3Ghz-en. :))
Ezeken kivül még kell vmit állítani?

Ja és ha nem bootolna be hogy lehet visszaállítani a biost, elég ha kikapcsolom a tápot?

Válaszokat előre is köszönöm :R

(#107) Chaser válasza tibz03 (#57) üzenetére


Chaser
titán

17k a geil ullra 2x1gb kit, corsair mennyi volt?

szerk: #106 RZoli89: van annak a lapnak saját totyikja, ott kérdezősködj sztem, több sikerrel jársz:) Pl.: itt

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#108) Csabee. válasza Csabee. (#102) üzenetére


Csabee.
nagyúr

köszii

Üdv: Csabee.

(#109) alfa007


alfa007
tag

Sziasztok.
Nagyából képben vagyok, de nagyon jóljönne ha kicsit-nagyon elirányítana ezekben a dolgokban.
A gépem nem egy nagy durranás,ezvan.A kicsit erősebb játékokat nagyon alapon viszi,ezért kéne egy kicsit megpöckölni.
Alaplap neve Abit NF7(-S) v2.0-ás,CPU típusa AMD Athlon XP, 1800 MHz (13.5 x 133) 2200+-os 1G Kingston DDr ram 400 Mhz.
Na szóval inkább az érdekelne hogy eggyáltalán megéri-e egy kicsit húzni.Hogy tűri ha piszkálják?Álítólag az FSB-t kéne emelni a szorzót csökenteni,de egyszerűen nemreagál a biosz hiába álítom Pl a szorzót 14-re akkor is 13,5 xorosat ír.Az FSB-t lehet neki nyomni 150-ig stabilan.Hát a szorzót meg tökmindegy hogy hányra álítom.(16-ig mertem)
Hiába próbálom beosztani úgy hogy pl 10x200!!!!Amikor leviszem a szorzót pl 11,5 alá nemindul a gép(Még egy kis feszt is attam neki 1.60 ról 1.75 ig) az FSB-t meg próbáltam belőni a 170-nes környékre.(160 tól fölfelé).
Tanácstalan vagyok :(
Most a gépem 15x150-el megy (2250Mhz) 43-44 fokon.Jóvolna megtalálni hogy medig ideális húzni.
Akinek kedve és ideje van szivesen venném ha segítene,köszönöm. :R
(Hja,és a memó most nemtudom pontosan de 266Mhz megy asszem)

by AGP....

(#110) Thrawn válasza alfa007 (#109) üzenetére


Thrawn
félisten

Szerintem egész jól belőtted.
Jó kis proci az ha megy 2250-en az már 3200+ szint :K

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#111) StaMiNa


StaMiNa
aktív tag

Ha valakit érdekel milyen eredményeket lehet elérni tuninggal, nézzen fel az oldalamra CPU2ning
És várom az AMD tuning eredményeket!

(#112) alfa007 válasza Thrawn (#110) üzenetére


alfa007
tag

wááááááá!!!!
Hát nemgondoltam volna :C hogy megüt egy ekkora szintet.Csak azt nem értem hogy a szorzót miért nem engedi lejebb???Pl 10x220 :( valahol azt olvastam így ílenne.Szerintetek?

by AGP....

(#113) alfa007


alfa007
tag

Na erről beszélek....
Most nztem az everesztel és az is azt írja hogy 13,5x152=2052hz PEDIG A BIOSZBAN 15x152 =2280Mhz kéne hogy legyen mert ezt álítottam be?????????? :O
Hogy mi a fityfenét nemengedi azt a szorzót használni amit szeretnék.Pl 10x,12x,12,5,14,5,15 STB :W

ÖTLET???

[ Szerkesztve ]

by AGP....

(#114) alfa007 válasza alfa007 (#113) üzenetére


alfa007
tag

Hja-a biosz is úgy számitya mint az evereszt hogy 13,5x152=2052 :(
Közben pedig 15x152 :Y

[ Szerkesztve ]

by AGP....

(#115) JimKirk válasza alfa007 (#113) üzenetére


JimKirk
tag

Ez tegnap nalam is megesett, hogy a biosban beallitok 8x332,5=2660mhz es az Everest kivetelevel a Core Temp es az Orthos is 3330mhz-n latja futni a procit! 10 perc utan ki is fagyott a gep! Valamint a Core Temp mindig 15 fokkal tobb mag homersekletete mutat! Szakik szerint pedig neki kell hinni...
Valami otlet?

(#116) Thrawn válasza alfa007 (#112) üzenetére


Thrawn
félisten

A procid szerintem szorzólock-os, ezért nem lehet állítani. Milyen alkatrészekből áll a konfigod?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#117) alfa007 válasza JimKirk (#115) üzenetére


alfa007
tag

Nemsemmi ugye?
Én most(Figyeljétek!) 15x158-al megyek.Ez elvileg 2370Mhz!!!! :Y DE a 15x 158 NÁLAM=2133 :W :W :W
EZT MIÉRT CSINÁLJA VELEM??????????????

by AGP....

(#118) Thrawn válasza JimKirk (#115) üzenetére


Thrawn
félisten

Az Everest-ből hasznád a legfrisebbet, háth az a gond. Ha kifagyott a gép, akkor a proci, az alaplap vagy a memória nem bírja a tuningot.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#119) alfa007 válasza Thrawn (#116) üzenetére


alfa007
tag

CPU tulajdonságai
CPU típusa AMD Athlon XP, 2133 MHz (13.5 x 158) 2600+
CPU alias Thoroughbred-B
CPU stepping B0
Utasításkészlet x86, MMX, 3DNow!, SSE
L1 kód gyorsítótár 64 KB
L1 adat gyorsítótár 64 KB
L2 gyorsítótár 256 KB (On-Die, Full-Speed)

CPU fizikai információk
Tokozás típusa 453 Pin PGA
Tokozás mérete 4.95 cm x 4.95 cm
Tranzisztorok száma 37.6 millió
Gyártási technológia 6Mi, 0.13 um, CMOS, Cu
Processzormag mérete 84 mm2
Magfeszültség 1.50 - 1.65 V
I/O feszültség 1.6 V
Tipikus teljesítmény felvétel 44.0 - 64.0 W (órajeltől függően)
Maximális teljesítmény felvétel 48.5 - 74.3 W (órajeltől függően)

CPU gyártó
Cégnév Advanced Micro Devices, Inc.
Termék információ http://www.amd.com/us-en/Processors/ProductInformation/0,,30_118,00.html

CPU kihasználtság
1. CPU 0 %
Erre gondoltál??? Ugye ez csak a proci,a többi is kéne?

[ Szerkesztve ]

by AGP....

(#120) alfa007 válasza Thrawn (#116) üzenetére


alfa007
tag

Akkor szerinted mit tudok ellene tenni? :U

by AGP....

(#121) Thrawn válasza alfa007 (#120) üzenetére


Thrawn
félisten

A Palomino magos prociknál meg lehetett oldani a szorzózáras problémát, a te procidnál tudtommal nem. Ha jól emlékszem lefelé lehet állítani, de felfelé nem.
Találtam neked két cikket itt, hasznos lehet: Link Link

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#122) alfa007 válasza Thrawn (#121) üzenetére


alfa007
tag

Nagyon szépen köszönöm :R
Az a rossz hír hogy lefelé sem engedi :( mert ha engedé birnák variálni
És ha valahogy bioszt frisítenék???

[ Szerkesztve ]

by AGP....

(#123) Thrawn válasza alfa007 (#122) üzenetére


Thrawn
félisten

Sajnos nem BIOS függő a dolog.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#124) alfa007 válasza Thrawn (#123) üzenetére


alfa007
tag

aha, köszi mégegyszer.Szóval felejtős :W

by AGP....

(#125) alfa007


alfa007
tag

De azért átolvasom az általad kapott cikeket :R

by AGP....

(#126) szatyi85


szatyi85
csendes tag

Sziasztok!

Tuningolni próbálom az Athlon64 X2 3600+ procimat. Alapon 2000Mhz. Amikor megemelem az FSBt bármekkora mértékben a gép nem akar bootolni és az alaplapon jumperrel defaultra kell visszaállítanom, hogy elinduljon.
Az FSB emelés előtt kellene még valamit csinálnom? Bármilyen kis értékkel próbálkozom nem megy. Valamit nagyon rosszul csinálok?

A gépem:
Abit KN9 ULTRA
2x1GB 800MHz Kingmax
Radeon 2600XT
FSP PFN400W

Előre is köszi!

(#127) Dawe88


Dawe88
csendes tag

alfa:
Nekem a legújabb EVEREST ULTIMATE van a gépemen és néha nekem se számol csak 6-os szorzót (7 helyett) és az nálam 400Mhz. A sajátgép, illetve az EVEREST összegzőjében viszont fix a 7-es szorzó. Szerintem ez csak ilyen... félperces bekattanás (csak kicsitt tovább tart). Tudom, hogy a te konfigodnál azért az a kevés sem mind1, de SZVSZ ezért nem kell aggódni.

szatyi85:
Én nekem ugyan Gigabyte lapom és c2d-m van, de az elv. u.a. Ha húzod a procit (radikálisan), akkor adsz neki egy kis plusz feszt. Ha van auto voltage control, akkor én azt mondom, hogy próbáld meg bátran azzal, én is így kezdtem és elméletileg alapfeszen 1,86-ból csinált 2,8-at.
Arra kell figyelni, hogy a RAM-ok pl. 800Mhz-ről ne akarjanak 1200Mhz-et menni, mert az nem nagyon fog neki tetszeni, tehát (gondolom ilyen nálad is van) annak a szorzóját kicsit vissza kell venni. (Nekem a 800Mhz-s Geil KIT-ek feltételezzük, hogy 900-at mennek 2-es szorzóval, tehát FSB mondjuk legyen 450-ven, azzal pont jó és lesz... 3150Mhz. Ez az elv!)
A tesztekhez viszont én sem értek, tehát hogy mennyire stabil, azt nem vágom. Most az utolsó beállításaimmal TDU után kaptam egy kék halált, úgyhogy vissza a régi beálításokra, azóta megint semmi (CPU fesz feljebb 1.35-ről asszem 1.375-re [két lépéssel feljebb] és ezek után AVC).

Téynleg, hogyha egy játék nem szarik be (pl. Crysis MP Beta), akkor az is jó teszt-eredménynek számít? :)
Bár valamiért az utóbbi alkalommal az átlag 35 fps-ből ugyanazokkal a beállításokkal csak 25-van... nem vágom...
Jah és még valami: Hogyha kikapcsolom a tápot és aztán megint áram alá helyezem, akkor az első indításnál a boot képernyő előtt kikapcsol, 1 mp és újraelindul. Gondolom nem tetszik neki valami, csak azt nem vágom, hogy ha több feszt kapott (manuálisan) a proci, akkor is ezt csinálta. Gondolom ez a Gigabyte "védelme", de hát mitől véd meg? Nincs igazából gond vele, tehát megy rendesen, úgyhogy tényleg nem értem. Tippek?

[ Szerkesztve ]

(#128) alfa007 válasza Dawe88 (#127) üzenetére


alfa007
tag

Köszi dawe88,de nálam már így megy egy jóideje.Konkrétam volna ötleted?Mert Thrawn nemsok jóval kecsektetett.(Szerintem igaza lehet,sőt mitöbb.....)

[ Szerkesztve ]

by AGP....

(#129) szatyi85 válasza Dawe88 (#127) üzenetére


szatyi85
csendes tag

Köszi a választ!
Majd megpróbálom lejebb venni a memória sebességét, meg egy kicsit jobban utánajárni az egész tuningolás módjának!

(#130) Dawe88 válasza alfa007 (#128) üzenetére


Dawe88
csendes tag

Sajnálom, de konkrétan passzolok. A Te rendszered meg aztán kicsit se hasonlít az enyémre. Ez persze csak részben számít, mert a probléma u.a.
Gondolkodtam, ez szerintem nem fesz probléma, mert a Windows indulásakor tutira a (az én esetemben) 2,8Ghz-el indul a gép. Meghát a szorzónak nincs köze a feszhez (csak az FSB-nek). De majd utánanézek, hogy a szorzó miért változik... Egyet próbálj még meg (majd én is megteszem, de csak pénteken megyek haza)!
A BIOS-t állítsd vissza alapra (restore vagy mittudomén) és úgy nézd meg, hogy van-e ilyen probléma. Igazából az EVEREST-et én is csak az után néztem, hogy 'tuningoltam', tehát lehet, hogy eddig is volt ilyen. De szerintem ez nem probléma, de tényleg utánanézek majd...

(#131) Dawe88 válasza szatyi85 (#129) üzenetére


Dawe88
csendes tag

Nincs mit!
Nem a sebességet kell igazából visszavenni, hanem a szorzót, mert a tuningok főként a RAM-ok miatt korlátozódnak. Én már láttam e6300-as c2d-t (enyém is ilyen, alapon: 1,86Ghz) 3,5 Ghz-en járni, persze 1066+ -os RAM-okkal (meg persze a KIT a javasolt, azok egymás között gyorsabban 'kommunikálnak', szerintem a márka már annyira nem számít, mint tudjátok bele-lehet nyúlni... pozitív és negatív értelemben is), amik valószínűleg nem 1066Mhz-en futottak.
Én is nekiláttam amúgy ennek az "utánajárás"-nak. Nem sok mindenre fogsz jutni, sok idő, szenvedés és még több könyörgés, de a PH mindenképpen egy jó kiindulópont. Azt ajánlom, hogy keress hasonló topikokban olyan embereket, akiknek a tiédhez hasonló konfigja van és írj PM-et, arra a jobbak szoktak válaszolni és a nagyrészük szívesen segít (vagy legalábbis nem fintorog az első 10 levélnél :) )
Én segítenék, de 1 hónapja van meg a gépem, körülbelül fél hónapja foglalkozom tuninggal, körülbelül ennyire is vágom :D . Amúgy tuti nem bonyolult, olyan mint a biciklizés, egyszer kell megtanulni...
(de ha találsz valamit, ide szerintem nyugodtan linkelgess, az mindenkinek jól jöhet majd... nekem is...)

(#132) alfa007 válasza Dawe88 (#130) üzenetére


alfa007
tag

Köszönöm :R de alapon is ezt csinálja.A napokban újra telepítem a gépem már az is gyanús hogy nincs valami vírsom :Y

by AGP....

(#133) barnam_ válasza szatyi85 (#126) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ha megy az angol, akkor ebben a leírásban mindent megtalálsz az A64-ek tuningjáról. Ez kicsit technikai jellegű, de sok hasznos dolgot megtudhatsz belőle.

(#134) bazsa0007


bazsa0007
tag

sziasztok!

Lenne egy kérdésem!

Adott egy asus p5nd2 -se
celeron 420 (1600mhz)
2x512hiviewell (800-as de csa 667-en megy)

és a procit felhúztam 2000Mhz-ra és 40 fokon stíbil. nem fagy és hibátlanúl megy gyári hűtővel.

kérdésem inkább ramokat szerettem volna kicist túrbózni de sajnos ez az érték felett fagy a gép.

a gyári 4-5-5-31-es időzítését is átállítottam 4-4-4-10-re. jól csináltam vagy van vmi más ötletetek amivel hasznosat tudnék alkotni?:)

köszi

it egy kép a lényegről :)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#135) Thrawn válasza bazsa0007 (#134) üzenetére


Thrawn
félisten

Az időzítéseket nem csökkenteni kellett volna hanem növelni. Meg egy kis plusz fesz sem árt ha nagyon nem akarnak menni +0.1-0.2V.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#136) bazsa0007 válasza Thrawn (#135) üzenetére


bazsa0007
tag

de így jobb eredményeket érek el mint ezelőtt :(

(#137) Thrawn válasza bazsa0007 (#136) üzenetére


Thrawn
félisten

Nos a memóriatuningnál két lehetőséged van:
1. csökkented az időzítéseket
2. az órajelet növeled
Teszteld ki nálad melyik teljesít jobban.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#138) szatyi85 válasza barnam_ (#133) üzenetére


szatyi85
csendes tag

Köszi az anyagokat!

Biztosan tudom majd használni őket, csak majd kell egy kis idő az átnézésükhöz.

(#139) Dawe88


Dawe88
csendes tag

No. 127-es hsz-ben feltett kérdéseimre, ha valakinek vannak építő jellegű gondolatai, arra vevő vagyok!
THX!

(#140) bazsa0007 válasza Thrawn (#137) üzenetére


bazsa0007
tag

órajalet emelni nem tudok mert már attól fagy a gép sajnos, de az időzítéseket most hogy levittem egész jól muszikál :)

(#141) JimKirk


JimKirk
tag

Sziasztok!

Mire allitsam a biosban az "FSB- Memory Clock Mode"-ot? Linked, vagy Unlinked-re? Gondolom az utobbinal en magam allitom be a memoria fsb-jet az elobbinel meg a gep igazitja a proci fsb-je melle? Jol ertelmezem?

Ha Linked-re allitom es megvaltozik a ram-ok FSB-je, akkor adnom kell nekik + 0.2V-t is?

Need help, amolyan szajbaragosan! :DDD

(#142) Tomate


Tomate
veterán

Hello!
Van egy M2N-E lapom, Athlon 64 3800+ proci, 1,5 gb RAM(1gb 800Mhz kingmax és egy 512-es 667Mhz-es Kingston) Ac freezer 64 Pro hűtő. Minden úgy van ahogy beraktam a gépbe, tök alap. Kicsit megrántanám a száját, ha lehetséges, de sosem csináltam még ilyet. Valaki tudna írni egy részletes utikalaúzt, hogy, hol, mi, meddig mivel függ, össze? Előre is kösz, hogy megszántok! :R

(#143) Chaser válasza Tomate (#142) üzenetére


Chaser
titán

Kapd ki a 667-es ramot, FSB-t told fel 250-re, ramot oszd vissza 667-re, vagy 533-ra..kb ennyi első nekifutásra, alapfeszen ennyit illene tudnia a procinak, ha mégse, akkor próbálkozz 240-es FSB-vel. Ha véletlen valamelyik próbálkozás után nem indul a gép, akkor cmos reset, vagy kiveszed az elemet kb 10 másodpercre. Hogy sikerült-e a tuning, azt pl a cpuz nevű progival tudod megnézni.

szerk: nekem meg itt kellene segítség, nem hinném, hogy a lap vagy a proci nem tudna többet ennél, csak intelben még kezdő vagyok :B aki tud pls help :R

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#144) Tomate válasza Chaser (#143) üzenetére


Tomate
veterán

Addig oké, hogy kiveszem a ramot. Az FSB alapból mennyin van? És ezzel mit állítok pontosan. Amúgy ezeket hol lehet állítani? Biosban ahogy néztem, ott nem tudtam. Kérlek segíts továbbra is. THX

(#145) Chaser válasza Tomate (#144) üzenetére


Chaser
titán

Azt a ramot csak azért kell kivenni, hogy ne kavarjon be, hogy csak 667-es. FSB alapon 200, igazából az már nem is FSB, de az 1xűség kedvéért maradjunk annál, lehet a BIOS-odban másképp van. Minden am2 procinak az FSB-je 200mhz, ha növeled pl 250-re egy 10-es szorzójú procinál, akkor 2500mhz a végeredmény. Azt még elfelejtettem, hogy a HT-t oszd vissza mondjuk 600-ra, mert az FSB emelésével az is nő, és nem egészséges, ha 1000 fölé megy, meg értelme sincs, mert nem lesz gyorsabb a gép.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#146) CeleronD420


CeleronD420
csendes tag

Üdv.

Segítségre lenne szükségem.
Életemben most elöször vettem inteles gépet.Nem volt sok pénzem rá...
Van egy Gigabyte 945PL-DS3/S3 alaplapom hozzá egy Intel Celeron D420@1,6GHz-es procim, 2*1024DDR2 533MHz ramom.Tudom nem a legjobbak, de erre volt pénzem ill. ezeket kaptam meg áfa nélkül!Proci így magában nagyon gyengüs, viszont olvastam, hogy elég jól lehet őket húzni.Nem értek a tuningoláshoz, ezért lenne segítségre szükségem.Nem tudntok nekem egy összeállítást csinálni mit hogyan húzzák ami majdnem szinte biztosan megy?
Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#147) Chaser válasza CeleronD420 (#146) üzenetére


Chaser
titán

Ment válasz a conroe cerka stbstb totyikban:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#148) CeleronD420 válasza Chaser (#147) üzenetére


CeleronD420
csendes tag

Köszönöm!

(#149) Chaser válasza CeleronD420 (#148) üzenetére


Chaser
titán

Nincs mit:) Remélem összejön.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#150) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Sziasztok!Szeretném húzni a procimat,de nem tudom,mert miután beállítom az fsb-t és újraindítom a gépet a bios kiírja,hogy nem fogadta el a tuningot és állítsam vissza.Ha egy nagyon picit húzok rajta akkor is ezt csinálja.
A gépem: Msi k9n4 ultra-f Athlon x2 4600+ 1Gb kingmax ddr2 800 Msi 8600gt
Nem tudjátok mi lehet a baj??

https://utdetailing.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.