Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1401) MomoSinX válasza Jorus (#1400) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

nos ez 100% stabil ugyanis nyuztam 2 órán keresztül cod4 el max grafon igaz volt kemény 15-30 fps em xD és a ram időzítést mennyire kéne tennem?egyébként mit változtat az időzítése? bocs hogy ijen hülyeséget kérdezek valszeg tudnom kéne remélem nem akarsz megölni xD ja igen még 1 kérdés a közeljövőben tervezek beszerezni még 1 GB ram ot akkor ha beteszem gondolom ugyanolyanra állítja mint amin a másik van nem?
a HT m asszem magától nőtt most 1250.1Mhz

[ Szerkesztve ]

(#1402) Pukkancs válasza Jorus (#1400) üzenetére


Pukkancs
tag

Azok a topikok eléggé kihaltak, de végignézem őket, hátha valaki hasonló prociról kérdezett.

(#1403) Jorus válasza MomoSinX (#1401) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem akarlak megölni. :) Olyanra célszerű tenni, amit stabilan el tud viselni, és a rendszer is gyorsabb tőle. RAM tuning írást elolvastad? Ha nem, akkor tessék: KLATTY.

Először is meg kell nézni, hogy mit mennek így a RAM-jaid. Futtatsz mondjuk egy 1M SuperPi-t, feljegyzed az eredményt. Módosítasz az időzítéseken, az 5-5-5-18 helyett beállítasz 4-4-4-12-t mondjuk, majd így is lefuttatod a SPi-t. Ha az eredmény kisebb, mint az előző, akkor a géped memóriateljesítménye jó eséllyel javult. Nem tudom mit bírnak a memóid alapfeszen, szerintem egy 4-4-4-10 reálisan megcélozható 624MHz-en.

A memóidat a memvezérlő természetesen ugyanolyan értékeken fogja hajtani.

Szerk.: HT szorzót vedd le 4-re! Most ne menjünk bele, hogy miért, de a HT-t tartsd 1000 alatt. (4*250MHz = 1000 ugye)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1404) BerenyiI


BerenyiI
csendes tag

hallo!
Olyan problémám lenne, hogy egy ASUS P5B Deluxe alaplapon, ha beállitom a vcore-t 1,45 (bios) voltra akkor a cpu-z 1,432v-t mutat, meg az everest is.. amikor haszálatba van a proci, akkor meg leugrik 1,408v-ra.. hogyan lehetne ezt valahogy összehangolni? ne ugráljon ennyire..

(#1405) Thrawn válasza BerenyiI (#1404) üzenetére


Thrawn
félisten

Ezt drop-nak hívják, szinte minden lapnál előfordul. Ha stabil a proci ezen a 'mért' értéken, akkor nincs miért aggódnod. Öszehangolni, csökkenteni némi moddal lehet, de garanciavesztéssel jár (mondjuk elvileg a tuning is).

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1406) MomoSinX válasza Jorus (#1403) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

nos OK levettem a HT szorzót 4 re így most 1000 kövinek lefuttattam a super pi it alap időzítéseken így a vége 37.391s ok ujrainditom beteszem az időzítést 4-4-4-10 ok bejön minden semmi hiba stabil lefuttatom megint a vége 37.047 lett tehát javult : D ja és 2T be van szted hagyhatom így?

[ Szerkesztve ]

(#1407) MomoSinX


MomoSinX
aktív tag

ja egyébként a 4-4-4-10 amiket beállítottam azok auton voltak és azokon kivül azok is auton maradtak amikhez nemkell hozzányulni

(#1408) polo20


polo20
tag

Hi!

Nagy problémám van srácok. Remélem nem egyedi. Nem tudom húzni a gépemet. próbáltam már nagyon minimálisan is 10x220, de semmi. Újraindul vagy 3x és marad minden a régiben :O
Találkoztatok már ilyen problémával?

(#1409) MomoSinX


MomoSinX
aktív tag

oszd vissza a ramot mondjuk 533 ra ahogy látom ugyanaz a ramunk én visszaosztottam 533 ra a sajátom és engedet huzni amugy nekemse engedte 220 nál már rosszalkodott de visszaosztottam és most alapfeszen tudtam huzni 500 MHz et és teljesen stabil de mivel neked inteled van nemtudom hogy müködne e

(#1410) polo20 válasza MomoSinX (#1409) üzenetére


polo20
tag

Köszi a segítséget, az SPD-t elfelejtettem állítani :W
Ez volt az 1. tuningom.

9x333 és 10x300-at nem bírta, most 10x277 a proci, 100 a pcie, 3 az SPD, 1,25V CPU, 831MHz mem freki.
Proci 58-60C körül mozog, az orthos folyamatosan fut és az everest is, úgy néz ki ezt bírja.

(#1411) Jorus válasza MomoSinX (#1409) üzenetére


Jorus
nagyúr

Tartsuk szem előtt, hogy neki Intele van. Kicsit eltérő a tuning a K8-hoz képest. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1412) Jorus válasza polo20 (#1410) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az SPD-t nem tudod "beállítani", az csak úgy van, mint a hegyek, a tengerek és egyéb állandóságok. Plusz a RAM tartalmazza.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1413) MomoSinX válasza Jorus (#1411) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

azt gondoltam egyébként a ramnál nekem minden auto azokon kivül amiket most állítottam szted igy van alapba vagycsak ugy betették autora énmeg nemtudom az alapértékeket és így lehet többet is tudna de mivel sok cucc auton van igy nemtudom

(#1414) Jorus válasza MomoSinX (#1413) üzenetére


Jorus
nagyúr

Név szerint mire gondolsz? Ha a subtimingekre, akkor nem érdemes velük foglalkozni, annyit nem javítanak az összteljesítményen, hogy érdemes legyen velük foglalkozni. Ha benchmarkokra gyúrnál, akkor is OS alól MemSettel érdemes őket csiszolni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1415) MomoSinX válasza Jorus (#1414) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

oh oké akkor hagyom így ja és szeretnék megköszönni minden eddigi segítséget ^^

(#1416) Jorus válasza MomoSinX (#1415) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nincs mit, ezért van a topic. ;)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1417) subaruwrc válasza Jorus (#1416) üzenetére


subaruwrc
félisten

nah ittvagyok ;)
már csak azért is elmentettem az oldalt hogy máskor könyebb legyen linkelni :DDD ;]

(#1418) Ősember válasza polo20 (#1410) üzenetére


Ősember
őstag

az SPD fogalmát azért tisztázzuk :B itt egy link, ami olyan mélységig kitárgyalja részleteit, hogy még nekem sincs gusztusom elolvasni :DDD az SPD rövidités jelentése Serial Presence Detect, aminek az a feladatam, hogy pl a bios tudjon valamit a ramrol. ezt veheted ugy, mint a ramod biosa. :K fix értékek vannak benne, lényegében egy adatlap. itt egy mintakép (cpu z) :R

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#1419) subaruwrc válasza Ősember (#1418) üzenetére


subaruwrc
félisten

némá kivanitt :DDD a ramguru személyesen :DD

[ Szerkesztve ]

(#1420) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Sziasztok!
Gigabyte GA-P35-DS3 alaplaphoz jöhetnek kissebb tanácsok :D
Core2duo E6600 csücsül benne és amit én tudtam neki okozni az alapfesszel :
9x350 (@3150) 3200ig eljutottam stabilan de felette már instabil volt.
2x1gb kingmax ddr2-800 (@840)

5letek? :DD
Gondolom még lehetne vmit okozni nekei,vagy innen csak fesz emeléssel megy tovább?

...

(#1421) Ősember válasza subaruwrc (#1419) üzenetére


Ősember
őstag

batman és távolrol megérezte, ha valami nem volt rendben és ott termett. :K

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#1422) Jorus válasza Devid_81 (#1420) üzenetére


Jorus
nagyúr

AZ is szép teljesítmény, hogy 3200-on megy alapfeszen. ;)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1423) Ősember válasza Devid_81 (#1420) üzenetére


Ősember
őstag

hello
ugy tuningolj, hogy elöször a ramod osszad vissza 1:1-re, hogy pl most ne 840-en, hanem 700-on menjen. ez neked miért jo? kizárod a ramod mint gyenge tényezö a proci és fsb emelésnél :K bár valoszinü, hogy 3.2ghz felett a procinak is kell majd fesz. elöször csak azt emeld és ha nem megy, akkor az fsb-nek (alaplapi chipset) is adj. ;)
egy másik megoldás, ami egyszerübb, lényegében megforditjuk az eljárást. a ramokat szintén osszad vissza 1:1-re, de a proci és alaplapi feszültségeket emeld meg ugy, amennyit te amugy maximumnak határoznál meg és nézd meg mennyit mennek :D aztán ah megvan a maximum orajel az remélhetöleg a procid vége lesz. ekkor a feszültségeket szépen lassan vedd vissza és az utolso stabil beállitás lesz egy max orajel és feszültség. ;)
ha csak a lapod max fsb-jét akarod megállapitani, akkor a procid szorzoját is vissza kell venned a ramod mellett és a fentebb leirtak szerint eljárni :R

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#1424) tibikbk válasza Devid_81 (#1420) üzenetére


tibikbk
aktív tag

nekem is ilyen deszám van csak az s3l verzió, valamint egy d-s procc figyelget benne,
most 17x240 fut fixen 4,1 ghz-en, max 4,4-et tudtam kihozni belöle de instabil volt.

Msn ill.telefon van!!!

(#1425) subaruwrc válasza Ősember (#1421) üzenetére


subaruwrc
félisten

az nem superman? :F :DDD

(#1426) Ősember válasza subaruwrc (#1425) üzenetére


Ősember
őstag

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#1427) tibikbk válasza tibikbk (#1424) üzenetére


tibikbk
aktív tag

[link]
[link]

ha kell v.mi kérdezz

Msn ill.telefon van!!!

(#1428) subaruwrc válasza Ősember (#1426) üzenetére


subaruwrc
félisten

jabocs télleg :DDD

(#1429) Devid_81 válasza Ősember (#1423) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ősember , tibikbk és Jorus Köszönöm nektek! :))

Külön köszönet Ősembernek a részletes leírásért! :D

Megpróbállok mindent hátha lehet még taposni, de hétfőig szünet mert másik cooler is kell mostmár ezt kinőttem (Zalmi 7000alcu) :)

Üdv!

...

(#1430) tibikbk válasza Devid_81 (#1429) üzenetére


tibikbk
aktív tag

nincs mit

Msn ill.telefon van!!!

(#1431) gardener


gardener
senior tag

2,4-es northwoodokat meddig lehet húzni általában?

Most 3,0nál tartok alapfeszen és atomstabil.

?

(#1432) tibikbk válasza gardener (#1431) üzenetére


tibikbk
aktív tag

amit láttam az 3,2 ghz volt

Msn ill.telefon van!!!

(#1433) gardener válasza tibikbk (#1432) üzenetére


gardener
senior tag

A gyári cpu fesz 1,525. Mennyi feszt visel el ill. mi az ideális?

(#1434) tibikbk válasza gardener (#1433) üzenetére


tibikbk
aktív tag

azt nem tudom, nézd meg a cputuningot, most néztem nortwood 3,6ghz 1,6v fesszel

Msn ill.telefon van!!!

(#1435) Skizz válasza gardener (#1433) üzenetére


Skizz
addikt

Egyedfüggő... Tesztelj, próbálkozz.

(#1436) subaruwrc válasza Skizz (#1435) üzenetére


subaruwrc
félisten

küzdj ,harcolj :DDD
mod: vessző :W nem véletlen vagyok 3as nyelvtanból....

[ Szerkesztve ]

(#1437) Skizz válasza subaruwrc (#1436) üzenetére


Skizz
addikt

Rossz helyen van a vessző :DDD :DDD

(#1438) subaruwrc válasza Skizz (#1437) üzenetére


subaruwrc
félisten

:D :W :D

(#1439) opstefan


opstefan
tag

Hy!
Van egy kis problémám.
Mégpedig az, hogy nem bírom húzni a procit, ami egy 3000+ athlon és van hozzá egy ASRock ALiveNF4G-DVI DDR2 800 Kingmax.
valaki segítsen lécci. :W

(#1440) Skizz válasza opstefan (#1439) üzenetére


Skizz
addikt

Eme hsz-el egy ember életét tetted tönkre, ugye subaruwrc? :DDD

(#1441) opstefan válasza Skizz (#1440) üzenetére


opstefan
tag

Miért mi a probléma?

(#1442) subaruwrc válasza Skizz (#1440) üzenetére


subaruwrc
félisten

:DDD ugyanmár. :D
ez a topik ezért van :)
opstefan pontos diagnózis?

(#1443) Skizz válasza subaruwrc (#1442) üzenetére


Skizz
addikt

Akkorrendben van, bocsánatot kívánok :D

(#1444) opstefan válasza subaruwrc (#1442) üzenetére


opstefan
tag

Szóval ez az egész azért van, mert venni akarok egy 8600gt-t és hátha elég lenne neki ez a proci.
A pontos diagnózis az, hogy letöltöttem egy frisseb BIOS-t és a cpu értékeknél nem tudom feljebb venni 1800-nál. Érdekes, hogy a régebbinél feljebb tudtam venni, de ahogy ujraindítottam, nem vette feljebb. Beléptem a BIOS-be és a felemelt értéket mutatta.
Most akkor mivan? :F

(#1445) subaruwrc válasza opstefan (#1444) üzenetére


subaruwrc
félisten

abban a biosban tudsz feszt emelni ugye?. a ramokat mekkora mhz-en járatod amikor 1800ra próbálod húzni a procit?
ha a régi működött miért töltöttél új biost?
Skizz hülye :DDD :DDD :R

(#1446) opstefan válasza subaruwrc (#1445) üzenetére


opstefan
tag

A ram 800 mhz-re van állítva, de lejebb is vettem és semmi.
Az új BIOS-ról annyit, hogy már nem tudtam, hogy mi van
Ja és nem tudom a feszt emelni 1.450 v és ennyi. pedig a régiben tudtam volna

[ Szerkesztve ]

(#1447) subaruwrc válasza opstefan (#1446) üzenetére


subaruwrc
félisten

Az új BIOS-ról annyit, hogy már nem tudtam, hogy mi van nem egészen értelek.
mostmár igen. le kellene írnod hogy pontosan miket állítasz és hogy miket lehet.az egész tuning menüd kellene

[ Szerkesztve ]

(#1448) opstefan válasza subaruwrc (#1447) üzenetére


opstefan
tag

Azt hittem, hogy azért nem akarja.

(#1449) opstefan válasza subaruwrc (#1445) üzenetére


opstefan
tag

A másik, hogy alapból 1800-as

(#1450) subaruwrc válasza opstefan (#1449) üzenetére


subaruwrc
félisten

és nem megy 1800on?

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.