Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#44001) Kean_Sorbo válasza TESCO-Zsömle (#44000) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Nekem lazán megy ezzel a lappal 4.6-on, egy Ninja3-mal.
Forrasztott a kupak.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#44002) TESCO-Zsömle válasza Kean_Sorbo (#44001) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És nálad a hőmérséklet a korlátozó tényező, vagy más határba ütköztél?
Legalább azzal nem kell akkor bajlódni. :))

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#44003) Kean_Sorbo válasza TESCO-Zsömle (#44002) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Semmilyen határba nem ütköztem. Ennyire állítottam, így terhelve 1.36 a Vcore. Úgy gondoltam ez elég. +100-200 MHz már nem számít, és ez a feszültség még bőven jó érték. AVX Linx-el nagy körökkel is megáll a hőmérséklet 80 fok alatt.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#44004) KisBla


KisBla
tag

Sziasztok!
Szeretném kicsit huzni a gépem de nem enged semmit állitani.

Asus p5q-e; c2d e8400;

Nem enged sem feszültséget állítani sem a cpu szorzóját. Biost már frissítettem de semmi változás nem történt.

Üdv.: Tamás

(#44005) SigmaW


SigmaW
tag

Sziasztok, terhelés(100%) alatt az alaplapom felmegy 60fokra, proci 50-55 körül van, ez még stabilnak számít?

Phenom II X4 B50 (Athlon X3 450 feloldott 4. maggal)
Asus M4A77T
Gyári hűtő CPU hűtő
Thermaltake Soprano ház, 3db Thermaltake házventivel

Amúgy király az AM3-as Asus lapok "OC gombja" faszán belőtte a feszeket és oldotta a 4. magot!

Rendszergizda :)

(#44006) Speed® válasza KisBla (#44004) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Szorzót max csökkenteni tudod, FSB emeléssel működik a tuning.
Opciókat kell találnod a megfelelő BIOS menüpontban, támogatja..

SigmaW
Teljesen jó, ha stabil. Feljebb húzva javasolnék egy topdown hűtőt.

[ Szerkesztve ]

(#44007) windlord válasza TESCO-Zsömle (#44000) üzenetére


windlord
őstag

Forrasztva vannak a Sandyk. Ne kupaktalanitsd mert megolod!

[ Szerkesztve ]

(#44008) KisBla válasza Speed® (#44006) üzenetére


KisBla
tag

Igen közben rájöttem a dolgokra.Itt gépelni kell a biosban és nem enter nyomásával opciot választva kiválasztani az értékeket mint anno a gigabyte lapokban.
Köszönöm

Üdv.: Tamás

(#44009) Vincsó


Vincsó
aktív tag

Hali!

Ha nem jó helyen kérdezem akkor bocsi.

Szóval adott egy Asus P6T-SE lap benne egy Xeon X5650.
Megyeget rendesen 4260 Mhz környékén stabilan de fentebb sehogy, ha végteleneségig emelem a feszt akkor se, gondoltam ez egész jó eredmény így is azért, de ránéztem a feszekre és iszonyat nagyokat droppol a lap vagy a táp (Cooler Master Real Power 620M).

pl. 1.35000 beállított vcore-nál terhelésre leesik HWinfo szerint 1.31-1.32 környékére vagy lentebb is néha.
Mennyire megbízhatóak ezek progik? Érdemes lenne a táppal foglalkozni?

(#44010) terapeuta007 válasza Vincsó (#44009) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

Szerintem probald meg tobb programmal megnezni. Probáld másik táppal.vaaaagy a tápod szar es csereld.(mondjuk egy ien program annyira pontos amennyire pontosan erzekeli(méri) a géped maga a feszt.. ) (mérj rá te magad multiméterrel ha tudsz en azt mondom)

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#44011) Speed® válasza Vincsó (#44009) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

1.35Vról 1.31-2re droppol, miközben 60% OCt rátoltál..csodálkozol? Oké, hogy Xeon, de csodák nincsenek, tippre közel 200W az étvágya :U 8 fázison kapja a naftát, az meg nem sok ezen a szinten tippre. Mivel hűtöd/mekkora sikerrel?
Progival nincs gond, annyira pontos, mint bármelyik másik, azonos a forrás (szenzor)..igazán pontos képet fizikai méréssel kapnál csak ugye.

(#44012) Vincsó válasza Speed® (#44011) üzenetére


Vincsó
aktív tag

Schyte ninja 4, linx maximum 69 fok játék közben 55-58 attól függ mivel játszom.
Akkor ezek szerint ez is jó eredmény :)

(#44013) Vincsó


Vincsó
aktív tag

Load Line calibration-al nem droppol, ezt nem kapcsoltam be :)

(#44014) Speed® válasza Vincsó (#44012) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hibátlan. LLCvel viszont óvatosan magasabb tartományokban.

(#44015) Vincsó válasza Speed® (#44014) üzenetére


Vincsó
aktív tag

Olvastam róla, végül is így se úgy se megy fentebb, szóval LLC off és vissza 4200Mhz-ra kicsit alacsonyabb feszen is megy így :)

(#44016) TheCompass


TheCompass
csendes újonc

Sziasztok. Van egy i7-2600k-m, előző héten behalt alatta az ASUS p8z68-v pro lap, azon lazán ment a 4600@1,35v a turbó órajel emeléses módszerrel. Nemrég vettem egy Gigabyte Z68-UD3P, amit idáig utálok. Ha a turbó órajelét emelem, akkor semmi változás nem megy végbe, ugyan úgy az alap turbó szinten megy. Ha pedig simán az órajelet állítom, akkor crashel és nem posztol, ha pedig lekapcsolom az áramról és újraindítom, hiába van a biosban a magasabb órajel, kurvára nem érdekli. Mi ilyenkor a teendő? BIOS-t még nem frissítettem rajta.

(#44017) Kean_Sorbo válasza TheCompass (#44016) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Ne az órajelet állítsd, hanem a processzor szorzóját 46-ra. Majd a Vcore-t pedig állítsd fixen 1,35-re.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#44018) TheCompass válasza Kean_Sorbo (#44017) üzenetére


TheCompass
csendes újonc

Azt csináltam. Akkor nem posztol... :W

(#44019) ZrogNV


ZrogNV
tag

Sziasztok!
Előre is bocsánat a kérdésért, tudom ezért már kövezés jár.
Ahogy olvasgattam a különböző topikokat arra akövetkeztetésre jutottam, hogy csak Z-s alaplappal lehet tuningolást végrehajtani processzoron és ramon egyaránt.
Ha igaz az állításom akkor én B75M alaplap i5 3570 párossal és H17M i5 6500-al sem tudok semmit kezdeni ilyen téren?

“Nem győzni jöttünk, hanem pusztítani!”

(#44020) TheCompass


TheCompass
csendes újonc

Nemrég feltettem egy kérdést s ahogy észrevettem senkit sem érdekelt, de kurvára. A lényeg, hogy megoldottam a problémát egy CMOS visszaállítással. Ha most állítok a szorzón, akkor alkalmazva lesz az a beállítás, viszont egyáltalán nem stabil semmilyen órajelen, semmilyen feszültsége a rendszer, a gyárit leszámítva. Ez az "új" lap hibája lenne?

(#44021) Kean_Sorbo válasza ZrogNV (#44019) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Így van ahogyan írod. Csak P/Z alaplapokkal tudsz tuningolni.

TheCompass: Az nem biztos. Írtad, hogy az előző lap meghibásodott. Nem kizárt, hogy a processzor is ment vele.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#44022) TheCompass válasza Kean_Sorbo (#44021) üzenetére


TheCompass
csendes újonc

De alap sebességen minden stabil...

(#44023) Kean_Sorbo válasza TheCompass (#44022) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Ez is csak egy lehetőség. Romolhat a processzor tuning potenciálja. Biztosan, csak másik lappal vagy processzorral tudnád kitesztelni.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#44024) TheCompass válasza Kean_Sorbo (#44023) üzenetére


TheCompass
csendes újonc

Úgy néz ki megvan végre a hiba forrása... BIOS-ban nem tudom állítani a feszültséget. Azért crashelt folyamatosan 4+ Ghz-nél, mert nem volt neki elég a gyári fesz. Hiába állítottam be a BIOS-ban 1.400V-ot, csak 1.050v ad neki a lap a CPU-Z szerint.

(#44025) Kean_Sorbo válasza TheCompass (#44024) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Érdekes, nem találkoztam még ilyennel. Auto-n mennyit ad neki? VID alapján lehet jó értéket állítana be.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#44026) TheCompass válasza Kean_Sorbo (#44025) üzenetére


TheCompass
csendes újonc

BIOS-ban 1.230v, de CPU-Z szerint egyszer sem megy fel 1.060v fölé.

(#44027) Kean_Sorbo válasza TheCompass (#44026) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Tedd már át légy szíves ezt a problémát a Sandy topikba, hátha ott már találkozott ilyennel valaki. Őszintén megvallva ötletem sincs, ott pedig elég sokan vagyunk.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#44028) satee76


satee76
aktív tag

Sziasztok !

Kis segítség kellene.
Van egy Giga EP45 DS4-em 4x1 Gb 667 CL-5 rammal. Egy Q8200-at szeretnék meghajtani.
Az a baj hiogy az FSB 384-en megáll, mert a ramok akkor járnak 768-on. De bárhogy próbálnám a base clockot a ramoknál levenni, mondjuk 266-ra nem engedi a BIOS. A menüpont megvan, csak nem reagál rá.
Bármit állítok , csak 667 a az alap. Mit kellene még állítani?

[ Szerkesztve ]

(#44029) Speed® válasza satee76 (#44028) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha a strap állítása nem megy, akkor ennyi. Sajnos a magas FSB lassú RAMmal nem jó párosítás. RAM időzítéseket azért megpróbálhatnád lazítani, hátha megindulnak, 800+/CL6-6-6-18/2T esélyes. MCHnak is tolj plusz feszt picit, 4 modullal másképp megy az OC 775nél.

(#44030) Rakeem


Rakeem
aktív tag

Sziasztok!

Karácsonykor egy új rendszert rakok össze és szeretnék már előre tájékozódni / okosodni.

A konfig:

proci: Intel i7-4790K
hűtő: LEAP Aquacharger 240
alaplap: Asrock Fatal1ty Z97X Killer
memók: 2x8 giga DDR3 1866Mhz Kingston HíperX Savage
vidi kari: r9-390X

A proci "dedikált" fórumjában már körbenéztem és az összefoglalót is átbújtam.
Mégis azért kezdésnek itt kérnék tanácsot.

Milyen paraméterekre figyeljek oda? Nagyjából mi lenne a tuning helyes menete?
Mivel nem csináltam még ilyet ezért szeretnék alaposan informált lenni.

(#44031) kumar007 válasza Egzee (#1) üzenetére


kumar007
újonc

Szia6Sziasztok Kérdésem az lenne: Hogyan tudom fel huzni a procit? Biosban néztem de nem m erek hozzá nyulni .. 4700-ig lehet huzni a procit ha jol értelmeztem,de nem biztos .. Nekem elég lenne annyit huzni rajta hogy jol birja de ne terhelje ! Ha lehet valaki aki érti hogyan kellene kérem segitsen pls pontos leirásokra lenne szükségem. Aki ért ehhez a fajtához kérem segítsen.. Ezeket a volt meg stb dolgokra gondolok hogy meikhez mit kell irni, beállitani És még azt hogy hol tudom feljebb huzni a processzor hűtést ..Ezt a kettőt ha meg tudnám oldani nagyon boldog lennék :)

Küldtem egy angyalt, hogy tegnap éjszaka ügyeljen rád de ez visszatért. Amikor kérdeztem, miért? Az angyal azt mondta, hogy az angyalok nem ügyelnek angyalokra! <3

(#44032) Speed® válasza kumar007 (#44031) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mi meg akkor lennénk boldogok, ha az adatlapodon lenne a rendszeredre vonatkozó infó, mivel jelenleg semmit nem tudunk, csak azt, hogy húznál, valamit :) Lap/proci/hűtés/memória/táp típus minimum kéne.

(#44033) epityesz válasza kumar007 (#44031) üzenetére


epityesz
aktív tag

Na látom idetaláltál!:)
Komolyan valami kindulást azért adhatnál?

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#44034) mokus1


mokus1
addikt

sziasztok!
FM3-ra kéne egy erős hűtő. Scythe Ninja 3 rev.B-t néztem. Ebben az árban még mi lehet jó? Csendes legyen nem tuningra lesz, de nagyon fűt az AMD.

(#44035) Kean_Sorbo válasza mokus1 (#44034) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Nekem is Ninja van. Erről csak jót tudok mondani. Csendben teszi a dolgát.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#44036) takika258


takika258
tag

Sziasztok!
Egy tapasztalt emberre lenne szuksegem,mivel en egyáltalan nem ertek az ilyesmikhez.Van egy Amd phenon 9550 4magos 2.2 orajeles procim es ezt szeretnem 2.5 re feltornasz ni.tobbre nem akarnam mivel gyenge a hutesem csak egy drb van a procin az is nem nagy szam de megteszi.
Arra gondoltam h valaki gyorsan rá leshetne meg be is állithatna TeamViewer-el,mivel gozom sincs mit hogyan kell,és nem szertnem tacsra vágni a gépem. :C

Sony Xperia P,Sony Xperia SP,LG G3

(#44037) epityesz válasza takika258 (#44036) üzenetére


epityesz
aktív tag

Szia!

bemész a Bios-ba.......
és alaphelyzetben 11x200 az érétke.
szépen kezd el pakolni felfele-201,202,203......majd mindig futass le 1-2 tesztet,hogy stabil-e a rendszer :R

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#44038) takika258 válasza epityesz (#44037) üzenetére


takika258
tag

jaj és lefutattam az Amd Overdrive programon belul az autooverclock-ot es 2500 korulit ir de nem valtozott semmi(ezzel a programmal nem lehet feljebb tolni a bios beállitasiat hanyagolva ?)

Sony Xperia P,Sony Xperia SP,LG G3

(#44039) epityesz válasza takika258 (#44038) üzenetére


epityesz
aktív tag

milyen változásra számítasz?
Futattál valami benchmark progit?

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#44040) takika258 válasza epityesz (#44039) üzenetére


takika258
tag

amd overdrive az autoclocknal kirta h 2.5 mhz re fellehet tolni ha jol ertelmeztem mindent

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia P,Sony Xperia SP,LG G3

(#44041) takika258 válasza takika258 (#44040) üzenetére


takika258
tag

Sony Xperia P,Sony Xperia SP,LG G3

(#44042) kumar007 válasza epityesz (#44033) üzenetére


kumar007
újonc

ASRock A75M-HVS Alaplap
DDR3 1DB 8GB 1600Mhz Ram
amd a6-3650 apu with radeon(tm) hd graphics 2.60 ghz Proci
Chieftec gps-400aa-101a Azt hiszem 400W Tápegység...
Deepcool Gamma Archer Proci hütés .. Remélem sikerül valamit :D

Küldtem egy angyalt, hogy tegnap éjszaka ügyeljen rád de ez visszatért. Amikor kérdeztem, miért? Az angyal azt mondta, hogy az angyalok nem ügyelnek angyalokra! <3

(#44043) hiperxfury


hiperxfury
csendes újonc

én tuti nem kockáztatnám a gépet a tuningal .nagyon bátrak vagytok.inkább adnád el azt vennél jobbat xd de nem az én bajom ugyhogy azt csináltok amit akartok

(#44044) Martin97 válasza hiperxfury (#44043) üzenetére


Martin97
aktív tag

Szia!

Amit írtál az válaszra sem méltat, de azért leírom, hogy tisztában légy a dolgokkal:

Egy stabil tuningbeállítás, egyálltalán nem károsítja a hardver, legalábbis olyan mértékben nem, ami indokolná a tuning mellőzését. A processzorok nagyon megbízható alkatrészek, és ritkán (szinte sose) hibásodnak meg normál körülmények között. Egy processzor gond nélkül üzemel 10+ évig (igen tuningal is), és mire annyi idős lesz, már rég le lesz cserélve tuning ide vagy oda.

Normális hűtővel a még biztonságos hőmérséklet, és feszültség tartományban manőverezve architektúrátől függően 15-50% plusz teljesítményt lehet kihozni a meglévő alkatrészekből, amiben áll a pénzed, és mindenkinek jól jön egy kis plusz teljesítmény, főleg ha már fizetett érte.

Néhány példa:

XY felhasználó szeretne nagyobb teljesítményt, de nincs pénze új hardverre, de a jelenlegit tudja tuningolni, ezzel ki tudja tolni a meglévő gépének élettartamát, anélkül, hogy ráköltött volna.

XY felhasználó vett eg új gépet, és szeretné kihasználni a benne szunnyadó maximális teljesítményt, amit a tuninggal tud elérni.

Saját példa:

Régi lga775-ös gépem van amit már évek óta emelt órajelen használok, köszönhetően egy olyan lapnak ami ezt támogatja és egy megfelelő procinak és ramoknak. Mivel vízhűtést használok, ezért nem kell féljek attól, hogy túlmelegszik és tönkremegy. Kezdetekben a gpu-m elég erős volt arra a felbontásra amin használtam, de ahogy fejlődtek a játékok, úgy lett egyre rosszabb a játékélmény amit egy ideig tudtam kompenzálni a tuninggal (egy 9600gt-ről beszélünk, amit 6 év használat után adtam el, úgy hogy vállaltam rá 3 hónap pénz visszafizetéses garit saját költségemre, de nem ment tönkre).

Amint ez sem segített, lecseréltem egy r7 260x típusú kártyára (a régi kártyám a mai napig üzemel egy elégedett vevőnél, pedig passzív volt és nem ritkán 90 °C körüli hőmérsékleten üzemelt, az akkor még rosszul szellőző gépház miatt, de mára már azt is lecseréltem) anélkül hogy platformot kellett volna váltsak, mert a processzorom emelt órajelen még szűken kihajtja ezt a kártyát is.

És még a laptopom vga-ját is tuningolom, úgy hogy már gari sincs rá. És nem félek attól, hogy emiatt tönkremenne. Pedig ha ez bekövetkezne, akkor nagy szarban lennék, mert szükségem van rá a tanulmányaim miatt.

De természetesen a tuning csak saját felelősségre alkalmazható, mert mindig van egy minimális kockázati tényező.

Remélem kicsit tisztázódtak a dolgok a tuningal kapcsolatban.

ÜDV
Martin

[ Szerkesztve ]

(#44045) hiperxfury válasza Martin97 (#44044) üzenetére


hiperxfury
csendes újonc

én megnézem azt a felhasználót aki gyári hütővel meg a legolcsobb alaplappal tuningol. mer ugye alaplapból is drágább kell ami mondjuk plussz 10-40 ezer forint de akár többis.egy valamire való hütés 15-30 ezer
és akkor egy 50 ezres prociból csináltál egy 70 ezret érő procit? számoljunk egy kicsit ha az alaplap és a hütőre forditott plusz pénzt inkább procira költöd akkor már elörébb vagy mint ha tuningoltál volna.
jah csak az a helyzet hogy a kedves felhasználüó nem ért a számitogép vásárláshoz és nagy valószinüséggel rá sóztak egy olyan alaplapot és hütést aminél jüval olcsobb is jo lett volna..és amikor utolag erre rájössz ugy vagy vele hogy ha már megvettem akkor tuningolom cimszó.

itt van a példa

tuning nélkűl .
ASROCK H81M-VG4
https://ipon.hu/webshop/product/asrock_h81m_vg4/560004
11.355 Ft

INTEL Core i5-4690K 3.50GHz 1150 BOX
https://ipon.hu/webshop/product/intel_core_i5_4690k_3.50ghz_1150_box/704728
75.105 Ft

végösszeg nélkül :86 460ft
-------------
tuningal:
ASUS Z97-PRO GAMER
https://ipon.hu/webshop/product/asus_z97_pro_gamer/836036
48.458 Ft

THERMALRIGHT Silver Arrow ITX
https://ipon.hu/webshop/product/thermalright_silver_arrow_itx/975316
24.346 Ft

INTEL Core i5-4690K 3.50GHz 1150 BOX
https://ipon.hu/webshop/product/intel_core_i5_4690k_3.50ghz_1150_box/704728
75.105 Ft

végösszeg :147 797ft

tehát csak a tuning miatt +72692ft ot kellet kifizetnünk ahelyett hogy ezt a pénzt hozzá csaptuk volna a 75.105 forintos procihoz és vettünk volna egy INTEL Core i7-4790K 4.00GHz -procit 129ezerért és még maradt is volna 20ezer forintunk és teljesítménybe jobb mint amit tuningal el lehet érni a 4690k esetében.
Ráadásúl az álításom akkor is helytálló ha olcsobb alaplapot veszünk és olcsobb hütést a tuninghoz mert ugye 20 ezer forintunk még meg is maradt.

(#44046) Speed® válasza hiperxfury (#44045) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Eddig nem tűnsz másnak, mint trollregnek. Ha ebben a formában kívánsz továbbra is olyasmit közölni, amit alapvetően nem kérdezett senki és nem hagyod abba a sarkítást, nem jósolok nagy jövőt minálunk..a boszorkányüldözés/hittérítés nem menő, ha nem tudsz konstruktívan hozzáállni, inkább maradj csendben/bölcsebb.

Kevésbé negatívan hozzáállva és ésszel nekifogva az OC nem más, mint eszköz arra, hogy ~ingyen nyerjen az ember többletteljesítményt. Nem kell ehhez aránytalanul drágább komponensekből építkezni, itt is igaz, az arany középút a nyerő.

(#44048) Fontos? válasza hiperxfury (#44045) üzenetére


Fontos?
tag

Egy szóval le tudom írni amit itt leírtál: BUTASÁG!

Amit Én elértem egy GA-EP35-DS3 alaplappal,8Gb DDR2-vel, XEON X5460 -as processorral (használt, 771 tokozású, ezért adapterrel van....eddig az egészre számolhatsz 25000ft-ot. ...de durva voltam, mert ennél olcsóbb volt, de maradjunk a 25K -nál....ez az átlagosan beszerezhető ár ennyihez :) )

FSB: 400
...így 9.5 szorzót visszavéve 9 -re 3600Mhz -t hoztam ki a prociból, a hűtő egy Arctic Alpine 11 Plus, ami egyébként 2000ft. -ez a hűtő nem sokkal több, mint a gyári...és rendkívül olcsó és csendes is. -hőmérséklet: ->terhelve teljesen kihasználtság mellett, amit eddig csak tesztekkel értem el 70°C
.....a 400 -as fsb miatt a memek így 1:1 aránnyal 5:5:6 ,18 as clk-val futnak....de ez most lényegtelen.

Jelenleg egy GT 730-at hajt...
-konkrétan ezt: [link]
Én anno 15000 ft-ért vettem, de számoljuk 20000ft -nak!

Így ebben a konfban a GTA V hihghon simán fut, 50-60 fps -es, szintén így a Mad Max, Fallout 4, stb... Assassin C. Unity és a Syindicate pedig 30-40 -el normal beállítások mellett, de élsimítás és ...effectek kikapcsolva, árnyék..stb lowon.

Namost... hamarosan veszek bele egy GTX 750, vagy GTX 950 -est! ...max 50000ft.
Pontosan azért, mert a proci EZZEL az OC-val ...és a tesztek alapján is SIMÁN ki fogja még azt hajtani!

Akkor számoljunk:

Eddigi Config:

Alaplap(a microkódos BIOS ingyenes) és proci(adapterrel) RAMokkkal: 25.000
A jelenlegi GT 730 -as videókari: 20.000
Hűtő:2000

....adjunk neki házat és pár 12cm-es ventit...ledes is lehet ...összesen 20000 (ne legyünk pitiánerek :D ...)

Így összesen(..és te nem így számoltál, hanem csupaszon): 67.000ft

Eddig is olcsóbb, mint a Te "86 460ft" -os számlád...

-beleteszem a GTX750, vagy 950 -es karit, mint mondtam 50K ft max, nyugodtan utána lehet nézni...ennyi kb...

Új conffal:

25.000
2000
20000
................ +50.000

97.000 ft ...azt mondod adjam mellé a régi kártyát? OK. 117.000 -ez még így sem "147 797ft" ház és egyéb csecse nélkül.

-viszont Én azt mondom, eladom a régi GT730-at 10.000ft -ért...mert Én ilyen vagyok, kit érdekel, neked meg házad nincs :D

117.000-10.000=107.000ft

A vicc..és a dolog lényege...hogy Én 107.000 ft -ból kihoztam(ha nem levertem) a Te "147 797ft" -os géped teljesítményét, picit még költöttem is rá többet, árban is jobban jártam, meg teljesítményben is :))

Egyébként nyílván, egy új gépet nem hajtanék túl...mert minek... de egy régebbi, olcsóbb konfiggot, miért ne ? Árban és teljesítményben is jobban járok.

...na Bambi.

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.