Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16001) darál0w válasza Adiking (#15999) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

azokon a procikon meg fix szorzo van. szal nem :(

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#16002) proci985 válasza enemy107 (#15978) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

gyengébb feszültségszabályozás, nagy fogyasztású prociknál az áramkörök nagyon fognak melegedni. enyhén húzott kentisfield quadok másfél év alatt meg tudnak ölni egy p5kt (ismerősi körben kettő is döglött másfél év alatt q6600 alatt).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16003) b3Ro


b3Ro
senior tag

Sziasztok !

Van egy Asus M4a78td-m evo alaplapom, es hozza egy Athlon ii x2 250 es proci egyenlore gyari hutovel ! Na mar mos a procit szeretnem tuningolni :), de ahol a fsb allitom meg a frekvenciakat, ott van kis millio opcio, aminek a 90 % Auton van, es ezeket nem tuom, h allitasam, hadjam ugy vagy mil egyen vele ! A kerdesem tehat az lenne, h a biosban a frek es az fsb n kivul mit allitask at ??

(#16004) darál0w válasza b3Ro (#16003) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

hali.

olvasd el ezt. utána jöhetnek a kérdések, ha akad. ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#16005) sto1911 válasza darál0w (#15998) üzenetére


sto1911
veterán

Akkor igy jartam :) A ramok 1000-en sem hajlandoak menni, ugy nez ki, hogy meg plusz fesszel sem. Semmi gond, azert +1-1.1 Ghz se keves :)

(#16006) darál0w válasza sto1911 (#16005) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

az vicces.

MCHnak adj egy kis + fesz. meg mehet VTTnek is. +0,1V mindkettőnek.

hátha meglodul.

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#16007) b3Ro válasza darál0w (#16004) üzenetére


b3Ro
senior tag

Hello !

Kosz a segitseget ! A leirtak alapjan csinaltam a dolgokat, es egyedul a amemorianal akadtam, memoknal utkoztem fagyasokba, mikor a szorzot 5.33x alitottam, tehat most 4x en van! Ezekutan probaltam az Autot vissza allitani de ugy fagyas ! Ezekun jo ha marad 4x esen? A masik,h a DRAM Timing Mod ot kell e piszkalni ?

[ Szerkesztve ]

(#16008) darál0w válasza b3Ro (#16007) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

hali.

minek állítanád vissza AUTOra? épp ezért kell manualra állíani, mert AUTO rambeállítás alapra teszi a ramot. szal maradhat 4X. vagy ha magasabbra emeled az ECt, akkor még visszább is lehet venni...attol függ mit bír a ramod :)

az időzítéseket csak akkor psizkáld, ha tul laza. tehát ha nem a gyári időzítésen megy.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#16009) sto1911 válasza darál0w (#16006) üzenetére


sto1911
veterán

Ezt mar csak jovo heten probalom ki. Ha mindenre adok mondjuk +0.2-t, azzal meg gondolom nem nyirom ki.

(#16010) darál0w válasza sto1911 (#16009) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

azzal még nem. de ha 0,1V után sincs semmilyen változás, akkor 0,2V után sem lesz ez biztos ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#16011) Debesq


Debesq
tag

Hello!
Nem tudjátok miért csak 260 FSB-t tudok maximum beállítani? :O Minden alapon van, a memória órajele auton változik. 300 FSBt szeretnék, mert sokan írták hogy gyárí hűtővel sem melegszik a proci. Légyszi segítsetek
Gépem:
Intel Core 2 Duo E4300 proci
MSI 945PL Neo3 alaplap
2x512MB DDR2(667) Kingmax RAM
Nvidia 7300GS 256MB videokari

[ Szerkesztve ]

(#16012) zolyee válasza Debesq (#16011) üzenetére


zolyee
tag

300as fsb-t azzal a lappal nem fogsz elérni.

(#16013) portoky


portoky
csendes tag

Sziasztok!

Nem értek a tunighoz ezen a téren analfabéta vagyok..kicsit lassúnak találom a gépet..ma meg is ütötte egy adat a szememet..
Asrock Turbo Twins 2000-res alaplapom van E8400-as procival 2*2 GB DDR2 800 RAM...
Elindítottam az OC tunert és az FSB (current fsb) 333-on fut..ha jól sejtem az a RAMok frekvenciája igaz? Vagy valami egészen más..? :U
Ha tényleg RAM frekvencia..megéri felhúzni 400-ra?

(#16014) darál0w válasza Debesq (#16011) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

a memoria orajele AUTOn felfele változik. oszd vissza, hátha. de tul sokat nem várj attol a laptol.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#16015) darál0w válasza portoky (#16013) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ramorajel = FSB(ez a 333) * ramszorzo. ez meg annyi, amennyi.

CPUzvel nézd meg az orajelet. vagy everesstel. amelyik fent van.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#16016) portoky válasza darál0w (#16015) üzenetére


portoky
csendes tag

Everestem van..aszerint 429 Mhz az FSB..

(#16017) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Adott egy Q9505 prorci, egy P5K Pro P35ös deszka, és 4db Geil Ultra 1gbos 800-as DDR2 memória.

Hallottam már, hogy ezek a P35ös lapok nem a quadokhoz voltak kitalálva, de miből veszem észre, hogy az alaplap nem bír több fsb-t? El sem indul a gép?
4ghz körül is elindult igaz a wint már nem töltötte be újraindult, olyan 3.8ghz környékén már elindult csak időnként kékhalált dobott, majd 3.7 körül már csak az Orthos írt hibát pár perc után, de 425 körül FSB-n stabilnak tűnik (3.6ghz).

Honnan tudom kideríteni, hogy mi miatt nem bír többet?

(#16018) portoky válasza darál0w (#16015) üzenetére


portoky
csendes tag

Még egy kérdés: a ram szorzót hogy tudom kideríteni?
Az gyárilag adott vagy változtatható?

(#16019) Ragga.Bob válasza portoky (#16018) üzenetére


Ragga.Bob
tag

A darál0w által írt képletből behelyettesítéssel pl.
ram órajel/fsb=ram szorzó

Ahogy azt szintén darál0w írta:
-a ram órajelét pl az everestben itt nézd meg: everest->alaplap->alaplap->memóriabusz tulajdonságai
-vagy a cpuzben azonnal láthatod (ha jól emléxem :B )

Olvasd el az első hsz-t, sokat segít. Meg ha kicsit visszaolvasol, akkor kb minden 3. hszben rengeteg segítség van (a többi 2 kérdés :D ).

"The only place success comes before work is in the dictionary." (Vince Lombardi)

(#16020) darál0w válasza BaLee (#16017) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

hali.

p35ös deszkák ~450 FSBnél wallosak.

de ahhoz, h ezt elérd egy yorkkal, meg kell feszelni a lapot is.

a VTTt és az MCHt is értem ez alatt.

a ramod pedig itt már 800 fölött megy, így azt javaslom kicsit lazíts az időzítésén ha ezt még nem tetted meg. ugy bínak 900 fölött is menni.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#16021) BaLee válasza darál0w (#16020) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Köszi a választ. :R

Lazítottam az időzítéseken CL4ről visszavettem CL5re, van értelme lecserélni a ramjaimat mondjuk 1066-os memóriákra, lesz valami érezhető változás? Vagy ha megy ezekkel most 900on akkor felesleges?

A VTT és az MCH nekem így még kínai, hol keressem ezeket a biosban?
A memóriára rá van adva a 2.1 volt de ezt is írja neki a gyártó.

Most így CL5ös időzítésekkel 450es FSBvel már 10 perce megy az Orthos hiba nélkül (ha valami nem stimmelt 1 perc után szokta dobálni a hibát) szóval lehet csak ez volt a gond...

(#16022) darál0w válasza BaLee (#16021) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

VTT : FSB/CPU termination. 1.4Vnál többet ne adj neki.

MCH : NB feszültség. itt sem kell 1.4V fölé menni.

ramcserével nem vennél észre különbséget....szintetikus tesztekben biztos jobban teljesítene, de a mindennapokban nem.

ramokat akkor teszteld le először.

tuningnál egyszerre mindig csak 1 dolgot huzunk. előbb a ramot teszteld ki, h mit bír...aztán mehet utána a CPU is. és akkor már csak a lap akadályozhat meg, ha tudod, h melyik mit megy. ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#16023) BaLee válasza darál0w (#16022) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Kellett neki egy kis fesz, mert mindig lehalt a 4. mag a tesztben, de 1.4V-al már stabilnak tűnően vitte a 450-es FSB-t. NB feszhez nem kellett nyúlni.
Szóval akkor lapra meg memóriára sem kell már költenem, ez megnyugtat. :)

Visszavettem 425-re és 1.325V-ra többet most úgysem használnék ki és kicsit hűsebb lesz így.

Köszi a segítséget még1x! :R

(#16024) darál0w válasza BaLee (#16023) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

azért a procinak az az 1.4V az sok...igaz, 1.45Vot is lehet neki adni, de azt már hűteni is kell...mivel hűtöd?

mire használod a masinát?

ha csak játszol, akkor a VGA miatt visszaább is veheted bőven, akkor sem fog csökkenni a teljesítmény.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#16025) Real_Gabe


Real_Gabe
tag

Sziasztok!

Az új INTEL rendszerekben nem vagyok otthon és kérnék segítséget beállításhoz.

Adott egy Gigabyte P55-UD4 alaplap
Intel Core I5 750
CSX 2x1GB DDR3 1800MHz

Nos azt tudom, hogy alapon csak 1333Mhz-et enged a proci.
Sikerült is mindent úgy állítgatnom, hogy 1800Mhz legyen a memória és a proci se menjen
sokkal gyorsabban mint az alap órajel, ezt az alap 133MHz-es freki emelésével értem el, plusz szorzók állítgatása.
De a gép nem indult el és vissza állt alapra.
A memória időzítésekhez nem nyúltam az ment alapon 9-9-9-24-en.

A memória 8-8-8-27 1800MHz-et tud 1,9V-on.
Viszont a feszültségemelést nem tudtam megcsinálni, nem enged hozzá, nem is találtam.

Mit ajánlotok, hogy kell ezeket az új cuccokat jól tuningolni.

Az LGA 775-ös rendszerekkel nincs gondom, az viszonylag egyszerű, de ez az új INTEL generáció elég kötött.

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

sáríála

(#16026) darál0w válasza Real_Gabe (#16025) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

hali.

egy kis olvasmány ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#16027) Real_Gabe válasza darál0w (#16026) üzenetére


Real_Gabe
tag

Köszi!

sáríála

(#16028) darál0w válasza Real_Gabe (#16027) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ha elakadsz, szolj.

de szvsz menni fog ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#16029) hads


hads
tag

Sziasztok,

Volt nekem egy Pentium 2,8-as procim, amit 20%-al meghúztam 200 MHz-es FSB helyett 240MHz-el. Az Orthos és a használat során atomstabil volt. Az Everest memóriaolvasásra 7100-at írt ki.

Vettem egy Pentium 3,6-ost (661) beleraktam a gépbe. A memória olvasás rögtön visszaesett 3990-re és a 3,6 procival lassabb lett a gépem.

Megpróbáltam emelni az FSB-t, de bármekkora emelésnél az Orthos 3 mp múlva már piroslott.
A szorzót pedig az FSB emeléskor a CPU-Z szerint visszaveszi.

Mit tudnék ezzel a procival kezdeni, hogy legalább annyira legyen gyors, mint az előző?

Kétszer ad, aki gyorsan ad, a smucig + egyszer sem.

(#16030) JoolsNOS válasza hads (#16029) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Lehet az alaplap nem szereti.(bár asrock oldal szerint minden biossal megy) Nekem anno az m2v alapom szarabbul kezelte a 2 magos 5600+ot mint a sim 3500+ot. Sajna nekem csak lapcsere oldotta meg. (biosfrissítés nem, tehát asrock oldal lehet téved, mert nekem is kellett volna működnie)
A szorzó meg a cool n quiet miatt megy vissza. (ha nincs terhelve a proci akkor lejjebb veszi fogyasztás miatt.
Fsb emeléssel meg lehet a feszt és egyebet is kéne babrálnod, bár nem tudom eddig mit állítottál fsb-n kívül.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#16031) hads válasza JoolsNOS (#16030) üzenetére


hads
tag

Köszönöm segítőkész hozzászólásodat.

Csak az FSB-t állítottam, mert a proci feszültségének emelését nem engedi az alaplapom, a többit meg nem igazán tudom, hogy mire jó.

A cool n quiet kilehet kapcsolni a bios-ban?

Végeredmény az lesz, hogy meghirdetem a procit, pedig nagy reményeket fűztem hozzá.

[ Szerkesztve ]

Kétszer ad, aki gyorsan ad, a smucig + egyszer sem.

(#16032) Ragga.Bob válasza hads (#16031) üzenetére


Ragga.Bob
tag

Igen, a cool'n'quiet kikapcsolható a biosban. Advenced BIOS Features-ben (ált.)

"The only place success comes before work is in the dictionary." (Vince Lombardi)

(#16033) JoolsNOS válasza hads (#16031) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Csak vigyázni kell, mert pl az én lapom automatikusan emel feszt ha emelem az fsb-t. Ezért ha mégis van hasonló állítási lehetőség, mindenképp állítsd manuálra a feszeket hogy ne változzanak. (persze ha tudod állítani akkor egy idő után kell plusz fesz, nekem kb a 20%ot még elviszi alapon) Meg ugye a ramokat és ht nb frekit is vissza kéne osztani (főleg 20% körüli tuningnál) Bár inteléknél nem tudom hogy megy pontosan.
CnQ-t meg nem csak biosból tudod állítani, hanem xp-nél energiasémák: minimális energiagazdálkodás opción üzemel csak. Win7nél meg konkrétan lehet állítani mennyit vegyen vissza belőle terheletlenül. De érdemes benn hagyni, mert nagyon kevés program szenvedi meg teljesítménycsökkenésben a bekapcsolt állapotot (pl nfs shift nálam be-be szaggatott de csak xp alatt) Illetve jó az ha feleslegesen nem melegszik annyira a proci meg nem fogyaszt annyit ha nem, kell.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#16034) darál0w válasza hads (#16031) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

hali.

neked nem c'n'q néven fut...az csak amdnél van...

intelnél C1E és EIST.

ha emeled az FSBt, nő vele a ram orajel is. azt vissza kellene osztani.

a másik a feszemelés...nem mind1ik proci huzhato fesz emelés nélkül...lehet pont egy ilyet fogtál ki és ezért nem megy...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#16035) darál0w válasza JoolsNOS (#16033) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

haloooooo. INTEL procija van. nincs HT és NB visszaosztás :N :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#16036) JoolsNOS válasza darál0w (#16035) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Irtam is hogy nem tudom hogy van intelnél pontosan :N
De gondoltam próbálok segíteni míg meg nem jössz :DDD
Meg közben az is beugrott hogy a cnq amd fejlesztés. Bár gondolom winből ugyanúgy lehet szabályozni intelnél is.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#16037) darál0w válasza JoolsNOS (#16036) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nem is baj, h írtad, csak gondoltam leírom, h intelnél nem így van :)

itt az FSBvel csak a proci orajelét meg a ram orajelét piszkálod. NB és HT nincs. azaz NB van, de nem ugyan az, mint AMDnél.

és igen, ezeket az energiatakarékos funkciokat is lehet állítgatni win alol. ha biosban be van kapcsolva, akkor win alatt ki lehet iktatni, de ha biosban ki van kapcsolva, akkor win alatt nem lehet bekapcsolni. ez egy az egybe mint AMDnél. :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#16038) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Aprópopó. A régi gépemen is elkezdtem állítgatni a dolgokat, de ott azért nem tudok úgy belenyúlni. Namost ez egy 3500+os Amd, egy asus m2v lapban. Biosban csak procifeszt és fsb-t tudok állítani. Semmi ram (csak fesz) illetve ht nb visszaosztási lehetőség. Próbáltam állítani kicsit lejjebb procifeszen, de everest szerint maradt a gyári fesz érték. Illetve evereszt nem lát nb-t. Gazdálkodjak abból ami van, vagy ilyen lapnál máshogy lehet állítani a többi értéket?
köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#16039) darál0w válasza JoolsNOS (#16038) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

hát pedig ott is kell állítani. ugyan ugy, mint most.

1. hszben egyébként pont "régi" amd van. :K

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#16040) JoolsNOS válasza darál0w (#16039) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Pont ez a gond, hogy ott szinte semmit se tudok állítani :(
Bár elég antituning az a lap. A procinak van "gyári" overclock beállítása, de ott meg nem látom mit állít. 10%ot állítottam rajta, értelemszerűen nőtt órajel meg ht, meg ram is, csak hát egy idő után már kéne visszaosztani, de nem lehet.
Majd még átböngészem, ha nagyon mélyre ások talán még a lap user manualt is megtalálom valamelyik fiókban.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#16041) darál0w válasza JoolsNOS (#16040) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

vagy keress a lapnak egy topikot. ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#16042) papi20


papi20
tag

Átirányítottak hozzátok, mert egy kis segítség kellene. Nemrég vettem egy Gigabyte Ep45-Ds3-as lapot, a régi procimat egy E8200-at megtartottam van mg mellé 2x1 gb Corsair Dominator 1066 mhz-es ramom. Az a bajom hogy ha akár 1 mhz-et is húzok akkor beszarik. A régi lapomban egy Asus P5Q-ban ment 3.6Ghz-et egy kis feszemeléssel. De ebben a sz*r lapban nem .

[ Szerkesztve ]

(#16043) sz.9


sz.9
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni a beállításokhoz.
Gigabyte EP45T-UD3LR + E8400 (3Ghz) + 2Gb RAM
Milyen beállításokat csináljak, hogy úgy menjen a rendszer ahogy kell?
Tuningot egyenlőre nem szeretnék.

Köszi!

Az a baaaj...

(#16044) hads


hads
tag

Sziasztok, ez egy nagyon szuper topic, mert én idejöttem a kérdésemmel, igaz utána vettem észre, hogy itt az AMD-ről beszélgetnek nem az Intelről, de mindenki segítőkész volt és ezt nagyon köszönöm. :R

Egy kérdésem van még:
Visszatettem a 2,8-as pentiumomat a gépbe a legmagassabb FSB-vel, amit a 3,6-os proci tuningolni engedett (215MHz).

EVEREST memória írás eredmény (mindkettő 215MHz-s beállítással)
3,6-nál 3390
2,8-nál 6640
Mindkettő 800-as, miért ez a bődületes eltérés és a 2,8-as érezhetően gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

Kétszer ad, aki gyorsan ad, a smucig + egyszer sem.

(#16045) rvn_10


rvn_10
senior tag

Hello! Egy P35 ds3-nak mennyi kb a max fsb-je, amin 24/7-ben lehet használni,ha a hyd hütését egy kis ventivel megoldom?

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#16046) darál0w válasza papi20 (#16042) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

hali.

minden feszt fixélj először normal értéken, pcie 100.

ramokat oszd vissza és ugy emelj FSBt.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#16047) darál0w válasza sz.9 (#16043) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ha nem akarsz tuningolni, akkor ne nyulj semmihez...lehet kicsit fura, de alapon fog menni minden :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#16048) darál0w válasza hads (#16044) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ezt a kérdést inkábbitt tedd fel. ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#16049) darál0w válasza rvn_10 (#16045) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

500 fölött mennek bőven... persze 2 maggal.

4magnál ez már csak ~450.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#16050) lipi67 válasza darál0w (#16047) üzenetére


lipi67
veterán

:O -Ez fájt! Legalább a feszeket részletezd neki, Te! :D
(#16045) rvn_10: Procifüggő. 5xxx-es procival hamarabb lesz a proci wall-os..

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.