Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1801) C@rbon válasza qw78er89 (#1799) üzenetére


C@rbon
senior tag

leállt ujraindult leállt ujraindult és elment a kép és nekem kellett ujrainditani.

Hát nagyon szépen köszönem az eddigi segítséged, nélküled bekapcsolni sem tdtam volna a gépet :DDD de már nekem késő van szóval majd hnap írok ide a topikba és majd folytatom valahogy.
Még1x kösz mindent :R :R :R :R :R

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#1802) qw78er89 válasza C@rbon (#1801) üzenetére


qw78er89
aktív tag

Ok, de végül is nem oldódott meg semmi! Hátha holnap lesz okosabb is aki megoldja a gondodat!

(#1803) gabesy007


gabesy007
csendes tag

Sziasztok!

Aki jártas ASUS alaplapkban, az kérem segítsen. "Szükségem lenne egy "szájbarágós tuningra". ASUS P5B-s lapom van, Core2Duo-s E6400-as proci, 2x1 gigás Kingmax KLED48F-A8KI5 (1066 MHZ) ram Dual Channel. A kérdésem, az lenne, hogy feszültség emelés nélkül mi az, amit még ki lehet hozni a prociból, és stabilan megy. Ha lehet tényleg egy szájbarágós tuningra lenne szükségem. Tehát egy pontos BIOS beállítás."

Előre is köszönöm!

gabesy

(#1804) zsid válasza gabesy007 (#1803) üzenetére


zsid
senior tag

Szerintem ha itt kérded, lehet hamarabb kapsz választ:
[Asus P5B topic]
[Core 2 tuning topic]

<tRucKdriFteR>

(#1805) Jorus válasza gabesy007 (#1803) üzenetére


Jorus
nagyúr

A P5B topic 1. hsz-a tartalmazza egy elvi tuningbeállítás pontos értékeit.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1806) gabesy007


gabesy007
csendes tag

Ok.

Írok megjelölt Topicba is.

Köszi

gabesy

(#1807) Jorus válasza gabesy007 (#1806) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem kell írnod, csak olvasd el az 1. hsz-t.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1808) buherton


buherton
őstag

Sziasztok!

Kezdő kérdés.

VGA-t h lehet húzni, Ill a RAM-ot rácingálni. Mikortól kell hűtés? Mekkora?

Abit nf7-s v2.0
Sappire 9600 atlantis 128MB
Hynix 512MB 400MHz (FSB 200MHz)

üdv

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#1809) zsid válasza buherton (#1808) üzenetére


zsid
senior tag

Ha a ramot akarod húzni akkor mindenképpen fogod a procit is szerintem,mondjuk egy Barton 2500nak simán el kellene mennie a 3200 órajelén,max egy kis plusz fesz kell neki.
A Procira nem árt a jó hűtés:)

Azt nem irtad hogy Atlantis SE,Pro vagy XT karid van.XTnél nemsok esélye lesz a húzásnak, mert alapból elégé megvan hajtva a GPU, AtiToollal meg tod nézni mennyit bír,de egy plusz venti vagy komolyabb borda nem árt, ha nem akarod megsütni a rendszered.

<tRucKdriFteR>

(#1810) Jorus válasza buherton (#1808) üzenetére


Jorus
nagyúr

RAM-ra max bordát célszerű tenni, esetleg, ha rendesen megfeszeled őket, akkor jöhet aktív hűtés vmi venti formájában, de célszerű szem előtt tartani, hogy a venti csak a túlmelegedéstől óvja meg őket, tehát extrém magas feszültség simán kinyírhat pár chipet.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1811) buherton válasza Jorus (#1810) üzenetére


buherton
őstag

Köszke az infokat :R

Procira egy Thermal SI 97-et teszek rá. VGA-ra a mostani proci hűtést gondoltam, ami egy whiseprock 3200+, nézegettem úgy tűnik rá lehet fabrikálni. A 9600 Atlantis-om van 324/200 MHz. Kb mennyit várhatok a kártyától? Ill hány volt emelést bír el stabilan, vagy mennyit ajánlotok? Memória chipek-re érdemes passzív hűtést tenni ram, vga? Hynixre találtam egy 1 cm magas bordás passzív hűtést ami pont rá meg egy RAM-nak az egyik oldalára. A belső oldalra egy sima alu lemezt gondoltam, és ha nagyon melegszik akkor két kis venti. Úgy tom 0.3 Volt emelést könnyedén elbír, és sokat lehet rajta húzni. Hynix memóriától kb hány frekit várhatok gyári időzítéssel? Melyikkel gyorsabb nagyobb freki vagy kisebb időzítés?

Hú ez jó sok kérdés :B

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#1812) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Hello!
Szerintetek egy ősrégi Intel D845EPI processzorát (Intel Celeron, 2400MHz) lehet overclockolni?
A BIOS-ban sajnos nincs erre lehetőség, ezért szoftveres megoldást keresek.
Előre is köszi a választ! :R

Sk8erPeter

(#1813) Skizz válasza Sk8erPeter (#1812) üzenetére


Skizz
addikt

ez inkább a lapom múlik. setfsb-vel próbálkozz.

(#1814) Sk8erPeter válasza Skizz (#1813) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hű, köszi a gyors választ. :R Hogy érted, hogy a lapon múlik?
Nem vagyok igazán tisztában vele, hogy a feszemelés egyébként mire jó? (Bocs az amatőr kérdésért. :B)

Sk8erPeter

(#1815) Jorus válasza Sk8erPeter (#1814) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az adott lap BIOS-án múlik, hogy mit hogyan tudsz állítani. A tiéd esetében ez kb. nulla, ezért csak OS alól tudod húzni, mondjuk az említett setFSB-vel, bár szinte kizárt, hogy a lapodat támogatná a progi. Feszemeléssel tovább tudod húzni az adott alkatrészt, magasabb frekin tudod járatni mondjuk a CPU-t.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1816) Sk8erPeter válasza Jorus (#1815) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Köszi a felvilágosítást, Jorus!
Majd kipróbálom az említett progival a húzást... A remény hal meg utoljára. :DDD
Egyébként valószínűleg nem is létezik olyan program, ami támogatná a lapot?

Sk8erPeter

(#1817) Jorus válasza Sk8erPeter (#1816) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mivel egy kimondottan alapórajelen való működésre tervezett, leginkább irodai munkára javasolt gépről van szó, nem valószínű, hogy az egyes tuningprogramok készítői figyelembevették volna, amikor az egyes lapok támogatását biztosították a programban. Itt tudod csekkolni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1818) mave13


mave13
őstag

Üdv!

Most tervezek venni gépet. Hosszas lelki harc után úgy áll a dolog, hogy E4500, DS3, meg kéne hozzá valami RAM.
Namost. Nem szeretnék hozzá Crutialt, vagy Dominatort venni, ha esetleg egy 800-as CL4-es, vagy egy alap 1066-os CL5ös RAM is elég neki.
De, nemismerem a proc szorzóit. 400-at lehet szorozni? vagy 350-et is? vagy akkor ez most hogy van? olyan 3.2 Ghz-t szeretnék kihúzni belőle. az lehet 400*8 is, ekkor ugye 800 Mhz RAM bőven elég...

Vagyis. A kérdés az, hogy mit ajánlotok egy E4500 mellé, hogy jól húzható legyen...
Köszi.

[ Szerkesztve ]

Icewolf || kósza ||

(#1819) Jorus válasza mave13 (#1818) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mivel a procid szorzója 11-es, így szinte bármilyen RAM-mal tudod majd húzni. Még ha 10-es szorzón is járatod, ahhoz is elég 320MHz-es FSB, ami szinkronban járatott memók esetében 640MHz. Ezt bármelyik 800-as tudja nyilván. Persze a 400*8 jobb beállítás a magasabb rendszerbusz-órajel miatt, így magasabb sávszélt kapsz, és a 800-as modulok még mindig csak a gyári specben foglalt beállításokon tundak menni mindenféle húzűs nélkül. Ezzel a procival nem kell aggódnod amiatt, hogy a memória szab határt a tuningnak.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1820) mave13 válasza Jorus (#1819) üzenetére


mave13
őstag

thx.

ahogy látom, egyelőre ez a felállás marad. Mire meg ez a proc kevés lesz, akkora már úgyis új foglalat, meg DDR3 lesz... Ez egy 3870et húzva kihajt, más meg úgyse lesz bele. Lehet megpróbálom a 4 giga ramot... csak ahhoz meg 64 bit kell, és azt nem tudom hogy szeretik a játékok, meg a MOMO vezérlője, meg ilyesmi.

Icewolf || kósza ||

(#1821) den80


den80
tag

hi
adnátok légyszi tanácsot?
szeretnék följebb menni de sehogy sem megy
p35-DS3r, e67750, 2x512 1066 kingmax
tovább nem tom, mert vagy el sem indul, vagy egyből kifagy winrar bench-nél :((
[bios1]
[bios2]

hütés megvan oldva

volt, van, lesz

(#1822) masterful87


masterful87
senior tag

Sziasztok!

Jelentkezem a továbbképzésre! :D

Gépem az adatimnál!

Eddig ott tartok, hogy sehol... beállítottam az alap Vcore-t 1.325V aszem, és beállítottam az FSB-t 333-ra, szorzó ugye 9! Na így nem ment ezért adtam 1.425V-ot neki... Felállt az XP, de utána meg is állt az asztalon! :DDD
Ramokat természetesen figyeltem, hogy tartsa az 1066MHz-et!
Nem tudom, hol lehet beállítani eme lapban a Ram feszt? Mert én csak OverVoltaget találtam! :(
Adtam az MCH-nak is +0,1-et, meg az FSB busnak is!
Meg fixáltam a PCI-t 100-ra!

Help me! :DD

Köszi,
Masterful

(#1823) Jorus válasza den80 (#1821) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha a RAM szorzót leveszed 2-re, akkor is fagy?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1824) Jorus válasza masterful87 (#1822) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ezt ugye olvastad? :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1825) masterful87 válasza Jorus (#1824) üzenetére


masterful87
senior tag

Hopp... én a BIOS képeinél leragadtam... mondom angol akkor köszönöm. :U
Akkor lesz mit próbálgatnom. Köszi! :))

(#1826) Jorus válasza masterful87 (#1825) üzenetére


Jorus
nagyúr

Tuning fülecskére köll kattintani. ;)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1827) hakos1987


hakos1987
őstag

Hello!

Én is lámáskodnék 1et!
Életem első procituningja következne, de még az fsb és fesz emelés nem is lenne nagy gond, de nem értem a memóriával való összehangolást!

A cuccaim: MSI K9A2 CF-F lap, 5600+ proc, 2db 800 mhz kingmax
Jah és víz hűti a procit és északi hidat is, memókon nincs hűtés, ház szellőzése jó!

Szal, biosbol kell tuningolni, vagy progival? Lépésről-lépésre leírná vki, hogy mit csináljak? fesz emelés nélkül érdemes tuningolni? vagy úgy nem lehet olyan jelentős növekedést elérni?

Ekpre is köszönöm, ha válaszol vki! Hosszú éjszaka előtt állok sztem:D

üdv! :R

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#1828) subaruwrc válasza hakos1987 (#1827) üzenetére


subaruwrc
félisten

Hello.
iegn bisoból célszerű tuningolni. a programok csak a fanatikusoknak vannak az utolsó mhz-ek kicsiholására. az fsb és a fesz emelés stimmel.egy idő után kell feszt emelni amikor instabil lesz a rendszer. a hűtéssel sem lesz gond. a ramokra oda kell figyelned hogy a gyári 800mhz től ne térj el nagyon mert nem tuningramok és nem bírnak sokkal magasabb mhz-et vagy szűkebb időzítéseket. ezért első körökben ahogy emeled az fsb-t 800mhz alatt fogod hajtani őket. fesz emeléssel egyébként jóval jobb eredményeket lehet elérni de most ne az legyen a célod.érezz rá az ízére :) szóval emeld meg az fsb-t 10mhz-cel és figyelj a ht-link valamint a memók frekvenciájára.

(#1829) drfirsty


drfirsty
tag

Hello,
tuning előtt állok és lenne néhány kérdésem.
Miért BIOS-ból érdemes tuningolni? Mi történik másként ha az alaplaphoz kapott progival csinálom?

Milyen fokozatonként érdemes emelni az FSB-t és honnan tudom, hogy ha a tuningot már nem bírják el pl. a RAM-jaim? ilyenkor lejjebb állítódnak az órajeleik, vagy elállítódnak az időzítések, vagy belassul/lefagy a gép? azt hiszem ez hamarabb fog bekövetkezni mint a procilimit.
milyen tesztprogramokat ajánlanátok RAM-hoz, procihoz?

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#1830) subaruwrc válasza drfirsty (#1829) üzenetére


subaruwrc
félisten

hello.
azért mert ott többmindent tudsz beállítani egy két tuningprogi kivételével mintha szoftverrel csinálnád.másik ok hogyha a biosban beírt beállításokon betölt a gép az már egy minimális stabilitást mutat. az történik másként hogy fsb strapot és feszeket nem tudsz a progiból állítani ami fontos.fsb-t mivelé látom amd-d van ezért olyan 5-10mhz enként érdemes. ha nem bírják a ramjaid lefagy vagy kákhalállal leáll a gép.
ramhoz windowsos memtest procihoz prime v25.6 os verzió small fft tesztje. memhez jó még a winrar beépített benchmarkja.

(#1831) Jorus válasza hakos1987 (#1827) üzenetére


Jorus
nagyúr

Olvastad a topic 1.hsz-át? K8 tuning egész részletesen került leírásra.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1832) lsc


lsc
nagyúr

Üdv
Tudna valaki segíteni , a konfigomban lévő procit szeretném húzni /alapfeszen , 3 ;3,2 giga a cél/ . Tegnap beírtam a biosba 299-et /mást nem állítottam / , a szorzót hagytam tízesen , win bejelentkező előtt függőlegesen becsíkozott a kép , és olyan volt , mintha folyamatosan indított volna , de nem ment tovább . Mit kellene állítani , és hogyan , hogy összejöjjön ? A hűtő még gyári /így alapon eisttel 29 fokos a proci / , jövő héten jön a TX2 .

Az élet kegyetlen .

(#1833) lsc válasza lsc (#1832) üzenetére


lsc
nagyúr

No , addig eljutottam , hogy most 251-es fsb-vel megy , a ramok 836-on, 1,9 volton . Úgy néz ki ezzel a hűtővel sokkal tovább nem tudom vinni , everest stressz alatt 53-54 fokos . Ezt majd megoldja a TX a jövő héten . Köszönöm a drukkolást .

Az élet kegyetlen .

(#1834) Jorus válasza lsc (#1833) üzenetére


Jorus
nagyúr

RAM-okat szinkronban hajtsd, amíg ki nem derül mi a vége a procinak, így nem tudják limitálni a tuningot. Stresszteszt alatti 54 fok még teljesen jó.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1835) lsc válasza Jorus (#1834) üzenetére


lsc
nagyúr

Ezt hogy érted , amennyiben a dram speed-be belépek ott az első érték 1.0 /ha jól emlékszem / , aztán van 1,10 , 1,20 vagy valami hasonlók . Amennyiben valamelyiket kijelölöm , akkor kiírja , hogy a ram hány mhz-en megy . Ezzel az értékkel tűnt a legjobbnak , ezért hagytam ennyin . Amikor 299-re tettem az fsb-t , akkor azt hiszem ugyanennél a beállításnál 748-at írt a ramra , viszont úgy az előbbi hibát dobta .

Az élet kegyetlen .

(#1836) Jorus válasza lsc (#1835) üzenetére


Jorus
nagyúr

Úgy értettem, hogy nem biztos, hogy 1.9V-n bírják a 836MHz-et, és esetleg emiatt nem tudsz feljebb menni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1837) lsc válasza Jorus (#1836) üzenetére


lsc
nagyúr

Most mennek 836-on , 251-es fsb-vel , lement egy stresszteszt , meg a 3D05 , eddig nincs gond . Azt nem tudom , hogy a dram speednél a kiírt memória sebesség igaz vagy nem , mert amit kiírt /748 amikor 299-re raktam az fsb-t / azon röhögve kellett volna mennie a ramoknak 1,9-en . Mindegy , egyenlőre elég , majd ha meg lesz a TX akkor hajtom tovább .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#1838) Jorus válasza lsc (#1837) üzenetére


Jorus
nagyúr

Attól függ, mi írta ki a 748MHz-et. :) Érdekes egyébként. Miből gondolod, hogy a hűtő orvosolni fogja a problémát?

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1839) lsc válasza Jorus (#1838) üzenetére


lsc
nagyúr

Már írtam , a dram- cpu opciónál a bioszban van 5 v. 6 érték /ha jól emlékszem 1.0 ;1.1 és így tovább / , és ha kijelölsz egyet , akkor kiírja a ramok sebességét /legalább is én annak nézem / . A hűtő ezt nem fogja orvosolni , ezt én is tudom , viszont 60 fok fölött nem akarom hajtani a procit .

Az élet kegyetlen .

(#1840) Kazimír


Kazimír
őstag

Üdvözlet!
Nekem is lenne kérdésem a BIOS beállításokhoz.
Szóval a szorzót eleve csak 6 és 8 között tudom állítani benne, akkor is hiába, mert az xp betöltése után már minden tesztelőprogram csak 6-osnak látja [link]
A kérdés, hogy mit állítsak ill. mennyire, és ezt a szorzóproblémát, hogy orvosolhatom.
Van ennek valami köze a memória időzítésekhez? Amit szintén nem tudom hol kell állítani, de most ez
Mennyire állítsam az FSB-t, hogy alapfeszen elmenjen?

Nagyon megköszönném, ha valaki hozzáértőnek lenne hozzám türelme! :B

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#1841) drfirsty válasza subaruwrc (#1830) üzenetére


drfirsty
tag

köszi a válaszokat. :R asszem a hétvégén neki is látok.

(#1842) Kazimír válasza Kazimír (#1840) üzenetére


Kazimír
őstag

Jó, a szorzóproblémának utánaolvastam és rájöttem magam is a megfejtésre :B Terhelés nélkül 6X-ra állítja, terhelve pedig 8X-ra..

8 X 333 - nál (teljes terheléssel via Orthos) 45-46 fok a két mag. Az jónak számít, nem?

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#1843) Jorus válasza lsc (#1839) üzenetére


Jorus
nagyúr

Világos, tudom, hogy írtad, azért volt ott egy arcocska. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1844) Jorus válasza Kazimír (#1842) üzenetére


Jorus
nagyúr

Teljesen jó.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1845) Kazimír válasza Jorus (#1844) üzenetére


Kazimír
őstag

még valami.
1,2V-on 365 FSB-ig hajlandó rendesen betölteni az xp-t. De én legalább 375-öt szeretnék elérni. Mi tehát a következő lépés? (És ugye a ténylegesen le/átadott feszültséget kell nézni a feszültségállításnál, ami a CPU-Z szerint 1,20-1,21V - pedig a BIOS-ban 1,25-öt állítottam be)
A memóriáknak kell valamennyi plusz feszültség? És az időzítésekkel kezdjek valamit?

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#1846) Jorus válasza Kazimír (#1845) üzenetére


Jorus
nagyúr

Gorneck oldalát olvastad? Egyébként ugye meg kell vizsgálni, hogy melyik alkatrész a gyenge láncszem, és annak juttatni némi plusz feszt. A 375-ös FSB nem akkora mértékű tuning, hogy nagyon sok fesz keljen a cuccoknak.

Memóknak csak akkor kell plusz fesz, ha a gyári specben foglaltak felett kell teljesíteniük.
Időzítéseket érdemes szűkíteni, bár többet érsz el teljesítményben, ha inkább a frekit növeled.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1847) Kazimír válasza Jorus (#1846) üzenetére


Kazimír
őstag

Kössz az eddigieket! Majd prógálgatom, hogy mi és meddig, aztán ha gondom akad velük majd jelzek :K
(Feszültséget annyira nem szeretnék egyébként emelgetni, már csak a fogyasztás miatt sem, és tönkre se akarok tenni semmit)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#1848) Magogh


Magogh
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek milyen hőmérséklet reális, ha alapfeszen E6300-1.86 -ot hajtok 2.8Ghz-n?

Magoknak? Az egész cpunak?

Nekem így 2.8Ghz-n alapjáraton a magvak: 65C, széthajtva (Cryis, minden maxon :) ) 73C- -re melegszenek. Ez gáz?

(#1849) hakos1987


hakos1987
őstag

Hali!

Ha szeretném húzni a procit, de nem akarok feszt emelni, és a memóriát sem akarom piszkálni, elég csak az FSB-t ba**ogatni?

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#1850) Skizz válasza hakos1987 (#1849) üzenetére


Skizz
addikt

az is elég ha emeled... emelés után variálj az arányokkal h a ramok alapon maradjanak.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.