Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45001) Bandit21


Bandit21
addikt

Üdv,

Van egy 2.1 rev giga p35-ds3 lapom f14-es biossal. Eddig egy c2d8200 volt benne, vettem egy c2q9550-et, illetve az eddigi 2x2 gb 1066-os kingmax ram mellé még 2x2 gb-ot (szintén kingmax 1066) Jó választásnak tűnik elsőre, mert a hd5850 "megtáltosodott" az Assetto Corsában pl. a bench 25 helyett 40 min fps-t ad, 34 avg pedig 51 lett. Boldog vagyok.
Arra viszont kíváncsi lettem volna mit tud a proci. Voltak gondjaim a 8200-al is, az elmúlt időben (a gép lassan 8 éves, alaplap, táp nem volt cserélve azóta) hiába próbáltam bármilyen tuningot, nem akart menni.

Most a q9550-el sem megy semmi, és arra gyanakszom, lehet valamit a biosban szúrok el. A legérdekesebb, hogy nemcsak +, de negatív értelemben sem tudok, még csak 10 mhz-el sem hozzányúlni az fsb-hez, annak ellenére, hogy vigyázok a memória spd-re, emeltem (normálisan) feszültséget, (cpu, mem, fsb, és északi híd) is.

Van bárkinek ötlete, hogy mi lehet a gond? Igazából elégedett vagyok jelenleg a géppel, de a hd5850 vonatkozásában érdekelne, mennyit tud kihajtani még magából. 400-as fsb-ig szeretnék eljutni (ami röhejesen kevés tuning szempontból, anno a 2,4-es p4-esemet egy abit ic7-es lapban 3,6-on hajtottam, az 150%-os tuning volt, ez a 21% ahhoz képest semmi).

Próbáltam külön a ramokat is, csak az fsb:ddram osztóval nézegetni, de hiába emeltem feszt, 1110-en sem indulnak el, pedig a cpu-z szerint mind a négy modul pc8900-as, tehát 555-ön menniük kéne. Nem indult el a gép.

Próbáltam 3 Ghz-en, 350-es fsb-vel, valami 800-as memória osztóval, úgy sem indul.

Még annyi info, hogy a mem időzítéseket auto-n szoktam hagyni, ezzel lehet a gond esetleg? Lassabbra kellene venni annak ellenére, hogy 1066 körül megy, de mégis, magasabb fsb mellett?

Van bárkinek ötlete? TTudom a memória modulokat egyenként meg kéne nézni mit bírnak, de gyanús nekem, hogy a gép 300-as fsb-vel donwgrade-elve sem indult. Ahogy hozzányúlok az fsb-hez, a memória teszt után bootoláskor kifagy.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#45002) Martin97 válasza Bandit21 (#45001) üzenetére


Martin97
aktív tag

Nekem hasonló gondom volt p35-s3g típusú lappal. Az néha elkapta a fonalat, de ha újra bekapcsoltam már nem ment. Külföldi fórumon írták, hogy csak az egyik béta biossal jó a tuning, és tényleg. Lehet nálad is ez van.

(#45003) Bandit21 válasza Martin97 (#45002) üzenetére


Bandit21
addikt

Esetleg tudod melyik bios az? Fura amugy hogy ha a cia2- ben sport ra állitom (feljebb nem próbáltam még) akkor magától terhelés alatt simán felviszi 3 ghz re a procit:F

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#45004) Martin97 válasza Bandit21 (#45003) üzenetére


Martin97
aktív tag

Próbálj biosresetet. Ha nem jó, akkor próbálj különböző biosokat. F10+ Ha sehogy sem megy akkor használd a gyári oc-t.

(#45005) zolika010


zolika010
tag

Sziasztok!

Egy kis akadályba ütköztem, a szitu a következő:

Adott egy i5-2500k és egy Asrock Z77 Extreme 4 alaplap. A következő guide-t használtam OC-hez:

http://www.overclock.net/t/1198504/complete-overclocking-guide-sandy-bridge-ivy-bridge-asrock-edition

Viszont amikor Prime95-tel nyomok egy stress testet, az órajel marad az alap 3.4 GHz-en és a szorzó is 34 marad. Próbaképpen adtam már meg 37-et, 40-et is, de semmi se történik, mintha be se lenne állítva (természetesen elmentettem a beállításokat).

Esetleg valaki tapasztalt már hasonlót?

Update: CPU-z alatt látom hogy multiplier 16-37, de nem ugrik 34 fölé soha.

[ Szerkesztve ]

(#45006) #24644864


#24644864
törölt tag

Sziasztok!

Vettem nem rég egy gépet, és szeretnék rajta CPU OC-t használni. A CPU egy Intel i5 6600k, az alaplap egy ASROCK Z170 Extreme4 (bios a legújabb 7-esre frissítve).

Bemegyek a BIOSon belül az OC Tweaker részre, és beállítottam a load optimized-et, hogy 4.4 ghz legyen.

SAVE and EXIT.

Semmi.

Megcsináltam úgy, hogy profilet mentettem, és loadoltam, de úgy sem.

Próbáltam disable-re visszarakni és kézileg beállítani (cpu ration 35--->44 ; all cores), de semmi.

Le tudnátok írni, hogy mi lehet a gond, illetve, hogy miket állítsak be egy stabil 4,4-es (max 4,5-s) működéshez?

A CPU-n levő cooler egy Be Quite! Shadow Rock LP.

Köszi előre is!

Norbi.

(#45007) Kean_Sorbo válasza #24644864 (#45006) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

- Alapra a BIOS-t.
- A kívánt frekvenciát beállítod az Oc menüben, ALL CORE opció mellett. Egyenlőre legyen ez 42-43, ne több.
- Long/Short Duration 250
- Load Line Calibration 2
- Vcore-t Offset módban. A beállított frekvenciához, viszont neked kell megtalálni a minimálisan szükséges feszültséget.

Mást nem kell állítani.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45008) #24644864 válasza Kean_Sorbo (#45007) üzenetére


#24644864
törölt tag

Köszi szépen a választ!

Te mekkora feszkót javasolsz?

(#45009) Kean_Sorbo válasza #24644864 (#45008) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Javasolni nem tudok, mert minden processzor más, de terhelés alatt 1.2 volt körül kellene keresni a megfelelő értéket.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45010) Sn4k388


Sn4k388
tag

sziasztok van egy z170 lapom és egy i3 6100

Ha húzom a procit akkor 100 fokot mutat az afterburner és a core temp is ami nem valós

hogy lehet ezt kiküszöbölni?

(#45011) Kean_Sorbo válasza Sn4k388 (#45010) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Használd a RealTemp-et.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45012) RoMix85


RoMix85
aktív tag

Sziasztok!
Hozzátok fordulnék guruk:)
Adott egy msi b85-g43 gamingalaplap benne egy i5 4690k processzor (tudom hogy Z lap kellett volna, de most ez van)
A kérdésem az lenne hogy ebben a formában húzhatom e a procit ill. mi lenne ennek a menete.
Jelenleg az a problémám hogy ha alap beállításon van a bios akkor ugye a 3500Mhz alap/3900 a boost órajel (1,080V )ami érdekes hogy windowsban mászkálva néha fel is ugrik 3900-ra de játék (division), ill pl egy aida stress teszt alatt csak 3700Mhz-el megy. Miért? Teljesítmény centrikus energia beállítás van, és egy gtx 1060 vga van vele hajtva.

Bármi féle tippet, tanácsot meghallgatok.

(#45013) Sn4k388 válasza Kean_Sorbo (#45011) üzenetére


Sn4k388
tag

Köszi

Asrock alaplapon az X boost ér valamit?

(#45014) Sn4k388 válasza Kean_Sorbo (#45011) üzenetére


Sn4k388
tag

Real temp is 100 fokot mutat

(#45015) Sati01


Sati01
csendes tag

Hali!
Kérdésem az lenne, ha húzom a procit mivel tudom ellenötizni hogy elég-e a feszültség vagy már emelni kellene?

[ Szerkesztve ]

(#45016) customer114 válasza Sati01 (#45015) üzenetére


customer114
senior tag

pl.: Prime95 progi, terheli a procit op rendszer alatt. Ha kibír 1-2 órát vele akkor stabil. Ha nem elég neki a fesz, akkor vagy el se indul a géped vagy pár másodperc után kifagy az egész, vagy a progiban csak simán leáll hibával a stressz teszt.

(#45017) Sati01


Sati01
csendes tag

Köszi, megprobálom! :)

(#45018) Bozsi80


Bozsi80
tag

Sziasztok!

Lehet, hogy nem jó helyre írok... sorry, de nem találtam a témához közelebbit! :B

Aida64-ben sebességméréskor vettem észre (mellékeltem képet),
hogy a processzor túl van hajtva, a memória viszont vissza van véve. :F

BIOS-ban vagy máshol be tudom állítani, hogy a proci alap, a memória pedig 2400MHz-en menjen, vagy felesleges, hagyjam ahogy van, jól van ez így? :F

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

Ha sikerül elég gyorsan felkapcsolnod a villanyt, megpillanthatod a sötétséget!

(#45019) Replay<<>


Replay<<>
csendes tag

Sziasztok!

i5 6600k procit a biosban 4.2GHz-re állitottam de a cpu-z ben csak ezt mutatja a biosban pedig 4.2GHz ir mit csináltam rosszul? gigabyte z170x ud3

(#45020) Apollo_21 válasza Replay<<> (#45019) üzenetére


Apollo_21
addikt

Helló!

Valszeg az energiagazdálkodás miatt, mert épp nincs terhelés alatt..

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#45021) Replay<<> válasza Apollo_21 (#45020) üzenetére


Replay<<>
csendes tag

Nézegettem videokba hogy másnak is úgy van-e de nekik azt a beállitást mutatja amit a biosban beállítottak.

(#45022) Gyufaaa válasza Replay<<> (#45021) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Kapcsolj be egy linX vagy IBT. Vagy elég csak az AIDA64 stress is. Ameddig a program terheli, addig azt fogja mutatni, amit beállítottál BIOS-ban.

[ Szerkesztve ]

(#45023) Replay<<> válasza Gyufaaa (#45022) üzenetére


Replay<<>
csendes tag

Köszönöm mindkettőtöknek :R

(#45024) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Sziasztok!

Az alaplapom GA-MA69VM-S2.
Hőmérsékletek
Alaplap 46 °C (115 °F)
CPU 36 °C (97 °F)
1. CPU / 1. mag 42 °C (108 °F)
1. CPU / 2. mag 42 °C (108 °F)
Aux 46 °C (115 °F)
GPU dióda 32 °C (90 °F)

A lényeg alaplapomon integrált vga letiltva és helyette Nvidia GTX 560 1gb vga-t használok.
Az északi híd 46 és 50 °C, terhelés nélkül ez így jó vagy nem?
Mit tehetnék hogy ne 50 °C legyen?
A lényeg újrapasztáztam és nem is változott semmi.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#45025) Kean_Sorbo válasza IstvánLászló (#45024) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Minden jó így.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45026) IstvánLászló válasza Kean_Sorbo (#45025) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Köszönöm a megnyugtatóválaszodat és segítségedet. :C

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#45027) kovi831


kovi831
aktív tag

Sziasztok

Van egy i5 3570k-s procim hd 4000-es gpuval. A GPU-t szeretném húzni.
Tudnátok segíteni benne?

(#45028) Kean_Sorbo válasza kovi831 (#45027) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

BIOS-ban találod az iGPU részben a frekvencia beállítására szolgáló menüt. Valószínűleg a GPU feszültségét is emelned kellesz, ez ugyanúgy mint a CPU-nál offsettel állítható. Azt, hogy milyen mértékű frekvenciaemelést bír el, azt kell mondjam szerencse kérdése, de nagymértékű teljesítménynövekedésre ne számíts.

Emellett érdemes egy minél gyorsabb dual memóriaszettre beruházni, mert az nagyban befolyásolja a GPU teljesítményét. Az viszont igaz, hogy egy ilyen szett kb. annyiba kerül mint egy dVGA (ami sokkal gyorsabb mint ez a "kezdetleges" iGPU).

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45029) mltw


mltw
csendes tag

Sziasztok

Van egy régebbi gépem amiben szeretném kicsit húzni a procit és lenne pár kérdésem. Gigabyte ep31-ds3l alaplap, dual core e5200 -as proci, 2x 2gb memória, r7 240 vga, fsp hexa 400 -as táp erről lenne szó. Mivel a gyári hűtés van rajta ezért egyenlőre csak 2.8-ra szeretném húzni (2.5-ről). Mikor engedélyezem a biosban a Cpu Host Clock Controlt akkor a Performance Enhance felirat elkezd pirosan villogni jelenleg Turbo -ra van állítva ha azt átállítom standard -ra megoldódik a gondja vagy kell még valamit állítanom, illetve a System Voltage Control -nál az auto beállítás megfelel vagy mindenképp manuálisan kell állítanom a feszültséget? Meddig mehetek el a gyári hűtéssel és úgy hogy a feszültséget ne kelljen manuálisan állítgatni? (nekem a 3 ghz is elég lenne hamarosan úgyis lecserélem)

(#45030) Kean_Sorbo válasza mltw (#45029) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Pont ma nézegettem egy ilyen konfigurációt, és az a piros felirat nem jelent semmit.
A PCI frekvenciát fixáld 100-ra. A memóriát az FSB emelés után állítsd vissza a gyárihoz legközelebbi értékre. A feszültséget én nem bántanám, csak ha az AUTO módban nem ad neki eleget.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45031) mltw válasza Kean_Sorbo (#45030) üzenetére


mltw
csendes tag

A memória alapból 800/800 az emelés után ha 3.3 -ra állatom 800/742, 4.0 -n 800/896 akkor maradjon a 3.3? Automatikusan 800/896 -ra állítja. Azért a Performance Enhance turbo -ról standard -ra állítottam.

(#45032) Kean_Sorbo válasza mltw (#45031) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Ha bírja és stabil, akkor nyugodtan maradhat 4-es szorzón.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45033) Sn4k388


Sn4k388
tag

Sziasztok épp egy i3-6100 proci tuningjával játszok, eddig megy szépen csak van pár beálítás a biosba amit nem tudok hova tenni.

Asrock fatality z170 K4

Intel speedstep Technology (Enabled)
Intel turbo boost Technology (Enebled)
Long duraiton power limit (Auto)
Long duraiton maintained (Auto)
Short duraiton power limit (Auto)

Kérdésem az hogy OC hoz jól van -e ez így vagy mit érdemes állítani

(#45034) Alastair' válasza Sn4k388 (#45033) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ha tuningolsz a turbo mindenképp disabled.

Alister from Hell

(#45035) Kean_Sorbo válasza Sn4k388 (#45033) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Így állítsd, akkor biztos nem lesz a TDP miatt leszabályozva.

Intel speedstep Technology (Enabled)
Intel turbo boost Technology (Enebled)
Long duraiton power limit (200)
Long duraiton maintained (2)
Short duraiton power limit (200)

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45036) vond


vond
MODERÁTOR

Sziasztok!

Próbálgatom az i7-5820k-t egy Asus X99-A II-es lapban, 32GB 1.35V 2400-as RAM-mal, Thermalright Macho Rev.A(BW) hűtővel, Seasonic G550-es táppal, Adata SX930-as SSD-kkel, egy jól szellőző Phanteks Enthoo Pro házban.

A gépet alapvetően grafikai, meg videós munkához, vágáshoz, rendereléshez, meg sok-sok - x264, meg egyéb formátumú - ffmpeg transzkódoláshoz építettem. Nem vagyok OC szaki, csak most ismerkedem a tunigolással. :B A cél a stabil 24/7 működés lenne, akár több órán keresztüli 100%-os CPU terhelés mellett is, értelmes keretek között megemelt órajellel, és persze remélhetőleg hosszú-hosszú évekig. :)

Először megnéztem, mit csinál az Asus 5 way optimization, 4GHz-re lőtte be a procit, de szerintem egy kicsit sok alapfesszel (1.22 körül volt azt hiszem). Aztán próbálgattam BIOS-ban manuálisan.

42-es szorzót állítottam 1.2 volttal, XMP 2400-as memória profile-lal, és minden mást AUTO-n hagytam. Ez elég stabilnak tűnt, és a hőmérsékletek sem voltak vészesek. Feltolt hűtés mellett, az ffmpeg transzkód alatt 62°C-os CPU-t mutatott az AI Suite, és 77-es CPU Package-et a HWinfo, standard IntelBurnTest alatt ez 73 és 90 volt, very high IntelBurnTest alatt meg 78 és 94°C, és mindkettő rendben lefutott.

Próbáltam 44-es, meg 45-ös szorzóval, 1.25, meg 1.275 volttal, de ott már voltak fagyások, meg a hőmérsékletek is eléggé magasak voltak. Úgyhogy ezeket hagytam is, szerintem a 4.2GHz elég lesz nekem. ;]

Kérdéseim: Jófelé állítgatok, megfelelő programokkal tesztelek, a hőmérsékletek nem túl magasak, a frekvenciák, feszültségek rendben vannak, próbálgassam még, vagy ez így nagyjából jónak tűnik?

Illetve mivel járok jobban, ha manuálban belövöm a 42x 1.2V-ot, vagy csak a szorzót állítom 42-re? Ez utóbbi esetben az automatika felvitte 1.27V környékére a feszt, de amikor nyugalmi állapotban van a gép, akkor leviszi 1V környékére. Viszont ha belövöm fix 1.2-re, akkor ugye nem viszi le idle állapotban, hanem ennyit kap állandóan, ha csak áll a gép, vagy netezek, lazulok, akkor is.

Melyik tesz jobbat a procinak, a fix 1.2V, vagy az idle 1V és load 1.27?

Előre is köszi a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#45037) Kean_Sorbo válasza vond (#45036) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Az offset opcióval tudod állítani a változó magfeszültséget is. Ha mínusz értéket állítsz be, azzal letudod vinni 1.2 voltra terhelés alatt.

A TDP limiteket told ki, hogy terhelésen ne legyen ez akadály. A fentebbi hozzászólásban látod mit kell állítani.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45038) Sn4k388 válasza Kean_Sorbo (#45035) üzenetére


Sn4k388
tag

Köszönöm

(#45039) bzolika10


bzolika10
aktív tag

Szpiasztok.
Egy X99 es lapban megoldható egy xeon e3 2658v3 oc-zása?

(#45040) droti25


droti25
őstag

Sziasztok

Egy gyors kérdésem lenne.Tudom e tuningolni a g3258-as procit egy Gigabyte B85M DS3H lapban?
Volt aki azt mondta lehet volt aki azt hogy nem..
Youtubeon találtam is róla videót.Mi az igazság?

[link]

(#45041) pixta78


pixta78
senior tag

Sziasztok!
Gigabyte z77ds3h + 2500k + 2*4gb kingstone blue kit + gtx680 a konfig,
F11a bios-szal és Arctic cool hűtéssel ellátott régi gépet szeretnék húzni.
Na most az a helyzet, hogy a bios(dual uefi)ban minden auto-n van, a szorzót állitva 4,2 Ghz-en is remekül megy, terhelés - bf1 -alatt is több órán át.
Ha újra indítom akkor feláll a rendszer, ha kikapcsolom és valamikor be, akkor bootloop és az eredeti biost tölti be. Ekkor áramtalanítás, pár perc és talán elindul. Ha nem akkor újra firmware update.....:-(
Ha csak mondjuk 3,7 Ghz-re emelem akkor is ez a vége. A ramot lentebb állítottam az alap órajelnél de semmi.
Próbáljak másik slot-ot?
Segítsetek légyszi.

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#45042) Ddgg


Ddgg
csendes újonc

Sziasztok !
Segitségetek szeretném kérni ram vásárlásban. Nem nagyon értek hozzá kb 10 éve nem építettem gépet és a mostani meghalt.
A kiszemelt alaplap Asus maximus hero VIII lenne egy i7 6700k társaságában.
2×8 gb kitet szeretnék venni kb 40000-50000 ft a max keret rá.
Tuning lenne. Mi lenne az ideális hozzá ami ebbe a keretbe beleférne ?
Főleg játékra lenne.
Megnéztem a gyártói oldalt de nagy a káosz és tanácstalanság.
Az alaplap hivatalosan csak 3000 mhz-ig támogatja a ramot ,esetleg tudok betenni nagyobbat vagy nem?
Ha igen akkor mit tudtok ajánlani ?
A ram fórumban csak részleges útmutatást kaptam,az alaplapnak nincs fórumja.
Köszönöm az esetleges tanácsokat.

(#45043) Kean_Sorbo válasza pixta78 (#45041) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Szia!

Próbálj meg elemet cserélni.

Ddgg: A 3000-es elég, nem kell a pénzt felesleges dolgokra költeni. Ha van olcsóbban 2600 körüli, akkor az is megteszi.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45044) Ddgg válasza Kean_Sorbo (#45043) üzenetére


Ddgg
csendes újonc

Köszönöm szépen a segítséget

(#45045) pixta78 válasza Kean_Sorbo (#45043) üzenetére


pixta78
senior tag

Kössz, jó ötlet, megpróbálom.Bár, ha nincs húzva nem produkálja a problémát, r-go nem értem miért oldaná meg.....

[ Szerkesztve ]

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#45046) mitisz


mitisz
tag

Sziasztok!

I5 6600k-t tuningolok egy Asrock z170 Extreme 4 lapban! Jelenleg 4.2ghz-en vagyok, offset módban van a voltage, +5 mV a beállítás (tehát szinte gyári feszültség beállítás). Azt szeretném kérdezni, hogy az LLC-t mire állítsam, hogy stabilabb és időtállóbb legyen a tuning? Nem nagyon találkoztam még ezzel a beállítással, és nem tudom, mire lenne a legjobb állítani?

Köszi előre is a segítséget!

(#45047) Kean_Sorbo válasza mitisz (#45046) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

LLC:2

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45048) mitisz válasza Kean_Sorbo (#45047) üzenetére


mitisz
tag

Köszi!

Az alap beállítás level 1 volt (ezzel stabil a rendszer), ez volt a legmagasabb és legagresszívabb beállítás.
Tudnál segíteni, hogy miért ajánlott level 2-re rakni? A level 2 minden alaplapban ugyanazt jelenti?

(#45049) Kean_Sorbo válasza mitisz (#45048) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Az LLC, a processzor nagy terhelésekor jelentkező úgynevezett Vdrop jelenség (feszültségesés) megszüntetésére való. Ha nagyon magasra állítod, akkor a beállított offset feszültség felé is állítja a Vcore értékét, ami alapjában véve nem gond, mert az offset értékét csökkentve ez korrigálható. Viszont mivel idle (terheletlen) állapotban ez a korrekció nem működik, ezért pont a nem várt helyzetekben (internet, médialejátszás) lesz instabil a rendszer. Ezért szoktuk az LLC-t offset esetén nem a legerősebbre állítani, így az idle és load állapot közötti Vcore értékeket közelíteni lehet egymáshoz (így tudod emelni az alap feszültséget). Kb.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45050) pixta78 válasza Kean_Sorbo (#45043) üzenetére


pixta78
senior tag

Sajnos nem segitett a cmos csere ahogy sejtettem. Memóriákat átraktam másik slotba, ez sem. Vajon az "alvó álapot" - igy minden ok - megoldás lehet hosszú távon?

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.