Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1951) peterbacsi


peterbacsi
csendes tag

Nos átállítottam a PCIe-et 100Mhz-re felhúztam az FSB-ét 250-re így 250x11 lett az órajel!

De most is eltárolja majd kétszer újraindul és visszaáll alapértelmezettre!

Mi lehet a gond?

(#1952) bolcsodal válasza peterbacsi (#1951) üzenetére


bolcsodal
addikt

A memóriák szinkronban mennek? Biztos bírják az 1000MHz-et alapfeszen?

They drew first blood....

(#1953) Coupe


Coupe
csendes tag

Melyik beállítás jobb vagy gyorsabb egy E4300-nál a 9X333 vagy a 8X375?

(#1954) Chaser válasza bolcsodal (#1950) üzenetére


Chaser
titán

No problemo, sztem is ram lesz ott a gyenge láncszem.

#1953 Coupe: utóbbi, azonos órajel mellett mindig a nagyobb FSB/kisebb szorzó adja a nagyobb teljesítményt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1955) peterbacsi


peterbacsi
csendes tag

Hát nemtom hogy szinkronba e mennek!

A CPU-Z azt irja mindegyiknél hogy 5,5,5,18,2T!

Hol kell szinkronba rakni???

(#1956) bolcsodal válasza peterbacsi (#1955) üzenetére


bolcsodal
addikt

Mármint úgy értem, hogy a memóriák nem bírják az 1000MHz-et, amit a 250-es FSB jelent nekik, ha a procival szinkronban húzod. Bár itt már tényleg semmi tapasztalatom az új csipszetekkel kapcsolatban.... :(

Épp ezaz, hogy nem kellene szinkronban hajtani őket. Vagy emelni kellene a feszt a RAM-oknál. De ha még most kóstolgatod a témát, akkor nagyon óvatosan emeld meg a RAM-ok feszültégét.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#1957) Chaser válasza peterbacsi (#1955) üzenetére


Chaser
titán

Amit te mondasz, azaz időzítés, cl5. A Kollega az órajelre gondolt, everestben vagy cpuz-ben látsz pl 450mhz-et, az 900mhz effektív, a 800-zal szemben, ami a névleges órajele. Ha emeled az FSB-t, automatikusan nő a memória órajele is. Ez egy darabig elmegy, ramtól függően, a kingmaxot is viszik általában a 900mhz-et, esetleg kisebb-nagyobb feszemelés kell. A probléma ott kezdődik, amikor nem viszi, erre is van megoldás, találsz a BIOS-ban egy olyat, hogy FSB: DRAM páros. Itt kiválaszthatod milyen szorzóval számoljon a ramnál a chip. Pl beállítasz 300-as FSB-t, 3-as szorzónál az 900mhz effektív órajel a ramnak, 2.5-nél 700, stb. Meg kell találni egy olyan optimális FSB és ram órajel értéket, hogy mind2-t bírja a cpu és ram. A te procidnak sztem a 350FSB nem lehet akadály, a cpu szorzóját állítsd 8-ra, azt valszeg alapfeszen viszi, vagy 9-re, ott már lehet kell kis pulsz fesz., a ram szorzót meg tedd 2.5-re, így a ram órajele 2.5x350=875mhz lesz, ezt lehet alapon is viszi a ramod, ha nem akkor adj neki 0.1V-ot, ha úgyse megy 0.2V-ot. Először viszont elég neki 2-es szorzó is, hogy tesztelhesd a proci biztosan bírja-e a 350-es FSB-t, mert ha zizi lenne nehéz eldönteni hogy cpu vagy ram miatt, ha stabil a cpu, mehet a játék a rammal is:)

szerk: az FSB: DRAM-ból mindig egy :D lesz a közepén/ FSB:DRAM/m csinálhatnának már valamit az okosak, hogy ennél a kifejezésnél ne működjenek a szmájlik:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1958) Jorus válasza peterbacsi (#1955) üzenetére


Jorus
nagyúr

200-as FSB-nél 400MHz-es RAM freki jelenti a szinkron hajtást. 250MHz-es FSB ez 500MHz-es effektív RAM órajelet jelent, ha valóban szinkronban van.

OS alól nem érdemes tuningolni, használd a BIOS-t!

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1959) peterbacsi válasza Chaser (#1957) üzenetére


peterbacsi
csendes tag

Köszi megpróbálom!

Már csak azt kérdezném hogy ha nincs a Kingmaxomon hűtés attól még bírja Mhz emelést??? Mármint nem lesz túl magas a hőmérséklete hűtés nélkül???

Köszi!

(#1960) Jorus válasza peterbacsi (#1959) üzenetére


Jorus
nagyúr

A magasabb órajelektől nem melegszik számottevően, csak a magasabb VDimmtől.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1961) KMT válasza peterbacsi (#1959) üzenetére


KMT
addikt

Általában a túl sok fesz öli meg a ramokat, a frekvenciát emelheted, előbb fog hibázni, mint elromlani. Ha van a házadban valami hűtés, akkor szvsz nem lesz gond a hőmérséklettel.

MOD: lassú...

[ Szerkesztve ]

(#1962) papi77


papi77
addikt

üdv
ha a procit akarom húzni akkor mindenképpen kell a ramokat is? :U

Az első: NOKIA 1611

(#1963) Chaser válasza peterbacsi (#1959) üzenetére


Chaser
titán

1.8V az alapfesze, 2V-ig lazán bírja borda nélkül is.
Jah, a kérdés pedig egy kérdőjellel is kérdés...:)

szerk: #1962 papi77: Nem, épp erről beszéltem pár hsz-szel előbb...csak tudnám mért járnak ide azok, akik ennyire nem képesek infot feldolgozni...ennél szájbarágósabban nem tudom elmondani, talán majd más...

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1964) papi77 válasza Chaser (#1963) üzenetére


papi77
addikt

Köszi,már visszaolvastam!de,ha nincs türelmed a láma kérdésekhez,akkor neked ebben a topikban nem kellene válaszolnod!!! :W

Az első: NOKIA 1611

(#1965) Jorus válasza papi77 (#1962) üzenetére


Jorus
nagyúr

Inteles lapokban igen. NV chipseteknél tudod az FSB-től függetlenül állítani a RAM órajelét. Ettől persze valamelyest lassabb a memkezelés.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1966) Chaser válasza papi77 (#1964) üzenetére


Chaser
titán

Nem a kérdéssel van a gond, hanem azzal hogy a kérdésed előtt 4. vagy 5. hsz-ben ott a válasz...ha mindenki csak olvasás nélkül kérdez, akkor nem sok értelme van itt írogatni, nem türelem kérdése...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1967) papi77 válasza Jorus (#1965) üzenetére


papi77
addikt

Köszi Jorus!
Nekem asus P5K-VM alaplapom van(Te tanácsoltad,h ezt vegyem :DDD )Szerinted,ha feszemelés nélkűl akarom az e-4500-at húzni akkor milyen szorzó-FSB arány a legjobb 3Gh környékéhez

Chaser:ebben viszont igazad van!(legközelebb jobban odafigyelek)

[ Szerkesztve ]

Az első: NOKIA 1611

(#1968) Jorus válasza papi77 (#1967) üzenetére


Jorus
nagyúr

Amennyiben stabilan tudja a 3GHz-et (erre ugye nincs garancia), akkor egy 300MHz*10-es beállítás lenne optimális 750MHz-es RAM órajellel. Ez utóbbihoz ebből a listából a 800MHz-hez legközelebb eső opciót kell választanod.

Ha a lap alap feszen nem szeretné, akkor mehet 272MHz*11-es beállítás. A RAM órajelét a fentiekhez hasonlóan tudod beállítani.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1969) papi77 válasza Jorus (#1968) üzenetére


papi77
addikt

OK, már régebben átállítottam 800mhz-re autóról.(egyébként nem ragaszkodom az alapfeszhez,csak így az elején...)
Thx

Az első: NOKIA 1611

(#1970) Jorus válasza papi77 (#1969) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az világos, de ahogy emeled az FSB-t, emelkedni fog a RAM órajele is, tehát, ha a 200MHz-es FSB-hez beállítottad a 800MHz-es RAM frekit, akkor ez 1:2-es arány valós órajelen, vagyis 300MHz-es FSB-vel használva ezt az arányt már 1200MHz-es RAM órajelet fogsz kapni, ami már nem fog menni a memóknak. Tehát, miután beállítottad a kívánt FSB-t, mondjuk a 273-at 11-es szorzón, állítsd be újra a DRAM Frequency-t, egy 800MHz-hez - lehetőleg alulról - közel eső értékre!

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1971) papi77 válasza Jorus (#1970) üzenetére


papi77
addikt

Aha,már értem!Holnap d.e. folytatom,mert mennem kell dolgozni!
Köszi Jorus,holnap beszámoló...

Az első: NOKIA 1611

(#1972) papi77 válasza papi77 (#1971) üzenetére


papi77
addikt

Üdv!
hát ezen túlvagyok,273x11 sikerűlt!Igaz,h egyszer ujraindult+fél percig üres képernyő fogadott,de azóta megy hibátlanul!A ramot 819mhz-re tudtam belőni(a másik lehtőség 675mhz volt)!Valamit még kell állítani?a rated FSB:1093.FSB:dram arány: 2:3
thx

[ Szerkesztve ]

Az első: NOKIA 1611

(#1973) Jorus válasza papi77 (#1972) üzenetére


Jorus
nagyúr

819MHz-et teszteld azért ki, lehet, hogy kell egy minimális plusz fesz neki a stabil működéshez, amúgy gratula!

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1974) papi77 válasza Jorus (#1973) üzenetére


papi77
addikt

OK,de akkor már érdemes lenne 10x300-at beállítani.Szerinted?Mennyi feszt kellene neki adni?

Az első: NOKIA 1611

(#1975) Raz3r


Raz3r
tag

Bocsi, hogy nem témába vágok, de szeretném kikérni a véleményeteket, hogy meddig lehetne húzni egy E6400-as procit alap hűtővel? Játék miatt kellene, és dx9ben overlockal bőven többet teljesítene, vagy fölös az overlock?

Előre is köszi! :R

(#1976) Croatush


Croatush
tag

Üdv!
Most hogy végre megvan az új gép, szeretnék egy kicsit húzni rajta, hogy jobban fűtse a szobámat :) A gép:
p35-ds3r lap
e6750 G0-s proci + hypertx2
2*1GB Geil Black Dragon 800MHz-es ram
msi 7950gt vga
Corsair VX550W táp

Szeretném prociból kihozni a maxot először alapfeszen, aztán memória időzítést levinni CL4re ehhez hogyan kezdjek hozzá? Azt tudom mit hogyan és hol kell átállítani de gondolom nem ráadok mindenre +200 feszt és rávágom a 450es FSB-t ozt simán megy

(#1977) Jorus válasza papi77 (#1974) üzenetére


Jorus
nagyúr

10*300-as beállításhoz 4:5-ös szorzót használj a RAM frekinél, ezzel 750MHz-es lesz az órajel. 2:3-as szorzóval ez ugye már 900MHz lenne, amit nem biztos, hogy bírnak a RAM-ok, de legalábbis simán kellene nekik 2.1 - 2.2V.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1978) Croatush válasza Jorus (#1977) üzenetére


Croatush
tag

Lehet hogy mégsem olyan egyszerű ez mit elsőre látszik? :)
8as a max szorzó, és eddigi próbálkozásaimmal annyit értem csak el hogy bár biosba 8ason van a szorzó, cpu-z 6x-ost mutat és 333as FSB-n az 2GHz

(#1979) Jorus válasza Croatush (#1978) üzenetére


Jorus
nagyúr

Keress rá arra, hogy C1E, EIST. ;)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1980) Croatush válasza Jorus (#1979) üzenetére


Croatush
tag

Hehe :D Ja.. lehet hogy lemínősítem magam a síkgyökér kategóriába és úgy kérdezek :) Pl 4:5 szorzót hogy állítom?
(nemkiröhögni :P )

[ Szerkesztve ]

(#1981) Gyuri27 válasza Croatush (#1980) üzenetére


Gyuri27
félisten

Bios? ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#1982) Croatush válasza Gyuri27 (#1981) üzenetére


Croatush
tag

aztamindenitneki :)
akk másképp: az mi ? :))

(#1983) Jorus válasza Croatush (#1982) üzenetére


Jorus
nagyúr

Általában a memóriabusz valós (Giga lapokban az effektív) órajele az FSB arányában meghatározva. Vagy fix, vagy dinamikus effektív órajelen, vagy aránypárként szerepel ez az opció a BIOS-ban.

A lapod esetében nézd meg ezt.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1984) Croatush válasza Jorus (#1983) üzenetére


Croatush
tag

Eddig az auto-n volt, amikor megpróbáltam 2,5tel vagy 3,2vel szorozni háromszor kikapcsolt a gép azt minden visszaállt az eredeti értékre. Egyszer sikerült 375x8 FSB-n elindítani (ha auto-ra raktam a feszállítást).
ez hasznosnak tűnik megpróbálkozok vele kösz

[ Szerkesztve ]

(#1985) Croatush


Croatush
tag

Na ramok +0,4voltot kaptak, proci normálon van, többi +0,2voltot kapott, így időzítéseket be tudtam állítani 4-4-4-12-re, FSB-t meg 380*8ra. Az arány még mindig 5:6. FSBt miért nem tudom tovább húzni?

[ Szerkesztve ]

(#1986) Mr Manson


Mr Manson
tag

HELL all!
Most szerettem volan huzni a procimon 6300as de valamiért a CPU frequency nem lehet 266-nál nagyobbra venni!1219es BIOS van fent! Racecam leirása alapján csináltam mindent(P5B lapok topik) csak az FSB-t nem tudom valamiért nagyobbra állitani!
Légyszi elég sürgős lenne a segitség!Előrre is köszönöm!

This world rejects me - this world threw me away -this world never gave me a chance - this world gonna have to pay!!!

(#1987) Croatush válasza Croatush (#1985) üzenetére


Croatush
tag

1,385Von 3 MHz-en stabil
Kösz szépen a segítséget :R

(#1988) NRG válasza Croatush (#1985) üzenetére


NRG
tag

Azért csak óvatosan, sztem sok az a +0.4 a RAM-odnak anélkül is tudnia kellene ezeket az érteékeket. Így meg lehet csak pár honapot fog menni...

Mr Manson Az alaplapod nem épp tuningra termett ott lehet a baj, cserélj p35-re ha rendes tuningot akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#1989) papi77 válasza Jorus (#1977) üzenetére


papi77
addikt

szia!
Hát,nem birja feszemelés nélkűl sem 10*300-as,sem 11*273-as beállításnál!Mindent úgy csináltam,ahogy mondtad!A procinak kell feszt adnom,vagy a ramnak?Leírnád,h hogyan kell?10*300-nál 750mhz-et állítottam be a ramnak(Miért van az,h 10*300-nál 3,3Ghz-et mutat a rendszerinfó?)Thx

Az első: NOKIA 1611

(#1990) Jorus válasza papi77 (#1989) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem feltétlenül kell tudnia a 3GHz-et alapfeszen. Ha 10*300MHz-en próbálkozol, és 750MHz-en ketyeg a RAM, akkor nyilván nem ő lesz a gyenge pont, mivel 800MHz-es kitről van szó. Lapnak és procinak emelj némi feszt. A procifeszt VCore néven találod, a lapnak pedig a magasabb FSB-hez kellhet némi fesz, a lapod topicjában biztosan meg tudják mondani milyen néven találod (NB, MCH, FSB, VTT, iesmi). 11*273MHz-en nem valószínű, hogy nem bírná az FSB-t a deszka alapfeszen, tehát minden bizonnyal a CPU lesz az éhes malacka a sorban. Mennyit kap most?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1991) NRG válasza papi77 (#1989) üzenetére


NRG
tag

Először is kingmax ramoknak sose adj 2.2 mert rövid időn belül megsülnek....

A G33 chipset nehézkesen megy 1200FSB-vel (300x4) A BIOSban keress olyasmit ahol a Nbridge-nek, FSB-nek adhatsz +V-ot ha van ilyen adj neki +0.1-et. A procinak 1.47-et. Kb ennyit tehetsz ha így sem megy akkor a köv. lépés egy új alaplap pl Gigabyte DS3 olcsó és jó. Mondjuk a tápod is éppen-éppen.

[ Szerkesztve ]

(#1992) papi77 válasza Jorus (#1990) üzenetére


papi77
addikt

1,2v(min1,18 max 1,22)

NRG:sajna micro ATX-em van!(DS3-at nem találtam mATX-ben :( )

[ Szerkesztve ]

Az első: NOKIA 1611

(#1993) Jorus válasza papi77 (#1992) üzenetére


Jorus
nagyúr

VCore?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1994) papi77 válasza Jorus (#1993) üzenetére


papi77
addikt

OK kb mennyivel kezdjem?(ja,még nem néztem a nevét,ha ezt kérdezted!)

a cpu-z rated FSB-t ír!

[ Szerkesztve ]

Az első: NOKIA 1611

(#1995) Jorus válasza NRG (#1991) üzenetére


Jorus
nagyúr

Miből gondolod, hogy nehézkesen megy az 1200MHz-es PSB a lapnak? (Ami esetleg QPB, PSB vagy rated FSB, de semmiképp sem FSB).

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1996) Jorus válasza papi77 (#1994) üzenetére


Jorus
nagyúr

1.4V mehet a procinak.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1997) papi77 válasza Jorus (#1996) üzenetére


papi77
addikt

ok 10*300-ra,és a ramot 750mhz-re állítom!
thx

Az első: NOKIA 1611

(#1998) NRG válasza Jorus (#1995) üzenetére


NRG
tag

Ember most nem értem miért kötekedsz nem én mondtam kingmax ramnak 2.1 2.2Vot :U akkor csak, hogy megnyugodj a G33 valószínű nem fog menni 300FSB-vel nem gondolom hanem tudom, tapasztalatból :o
No offense :R

(#1999) Jorus válasza NRG (#1998) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem kötekszem, a RAM-ok esetében egyetértünk. Egyébként is mindössze érdeklődtem, hogy miből gondolod az általad leírtakat. Ez a kötekedés? Gondoltam írsz tapasztalatokat, linkelsz cikkeket, teszteket, stb.
Ettől függetlenül nem tartom objektívnek a véleményed, melyben cseppet lehúzod a lapot. A P5K-VM egy remek mATX tuninglap, ezért mertem ajánlani Papi77-nek. Sajnálom, hogy neked nem sikerült kihoznod belőle 300MHz-es FSB-t, noha simán megy 500MHz-en is, ahogy azt több tesztben is publikálták.
De, hogy ne a levegőbe beszéljek, tessék, P5K-VM@500MHz FSB.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2000) papi77 válasza Jorus (#1999) üzenetére


papi77
addikt

ez bizony ütős!de ha nem menne,akkor marad a 11*273!nem lényeges annyira
Köszi mindent Jorus!
holnap élménybeszámoló...

Az első: NOKIA 1611

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.