Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#39001) Gabrikovics válasza fulton (#38997) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

A Win7-ben van olyan beállítás hogy energiagazdálkodás azon belül állítsd energiatakarékosságra valszeg a tied teljesítmény centrikus beállításon van.

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#39002) adatfalo válasza csabika0001 (#38999) üzenetére


adatfalo
senior tag

Köszönöm a választ, a cpu mostmár okés, már csak a ramnál kéne rájönnöm, hogy miért 667-en üzemel.

www.adatfalodesign.hu

(#39003) Kean_Sorbo válasza adatfalo (#38998) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

A Speedstep miatt veszi vissza az órajeleket, és ez így van jól. Egyébként az a 4600Mhz sem annyi, mert a Speedstep 100Mhz-enként állítja terheléstől függően a magok sebességét. Ha csak egy mag is pl. 2300MHz-en megy a CPU-Z akkor is 4600-at fog kiírni. Ha kell a teljesítmény akkor majd a magok is szépen beállnak az adott terheléshez szükséges órajelekre.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#39004) Dyrg


Dyrg
aktív tag

hali. segìtséget kérnék. vettem egy asrock 970 es extreme4 lapot egy fx4100hoz,és ha túlhajtom 3.6ról 4ghz-re akkor a crysis 3 begyorsul. nem az fps, hanem ezerrel mozog a fűszál stb... mitől van ez? csak a szorzót állítottam, turbo core kikapcsolva.

Megvenni és megszerelni...

(#39005) Ryle


Ryle
tag

Sziasztok!

Mai nap rájöttem hogy szeretném tuningolni a processzoromat egy kicsit ( maximumig ameddig stabilan lehet ).

Egy kis adat gyűjtést végeztem hogy hátha megkönnyítem a segítség adást:

Na most volt rajta egy Intel hűtő amit a mai napon lecseréltem egy Artic Alpine 11 GT Rev.2-re.

Ram: 3GB van benne ( 1db 2GB-s 800mhz-s Samsung memória, és 2 db 512MB-s 667mhz-s memória )

Tudom videokártya nem dominál, de még ezt is le írom hátha: Ati Radeon 5450

Válaszokat, illetve a segítséget előre is köszönöm!!

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#39006) Kean_Sorbo válasza Ryle (#39005) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

A PCIE frekvenciát hagyd 100-on.
Az FSB-t (333) meg addig emeld amíg stabil.
Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#39007) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok segítséget szeretnék kérni egy kis tuninghoz

Ez lenne az alapja :
Asus P8P67 Evo
Intel Core i5-2500K + Scythe MUGEN-2 hűtés
G Skill F3-12800CL7-2GBECO 4x2GB
PowerColor HD7950 (AX7950-V2 3GB)

Első sorban az alaplap beállitása biosban , memóriák időzitése esetleg tuningolasa , illetve a proci tuning lenne a fontos

a vga-t meg másik topicban megkérdem :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#39008) Kean_Sorbo válasza dvd_R+ (#39007) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Parancsolj:

A Vcore értéket neked kell majd kikísérletezned. 42-es szorzó felett valószínűleg magasabbra kell állítani a PLL értékét, ami 1.8 voltig mehet (ez az alap). 45 fölött a PLL Overvoltage is lehet Enabled (csak ha kell).

Bios1
Bios2
Bios3
Bios4

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#39009) dvd_R+ válasza Kean_Sorbo (#39008) üzenetére


dvd_R+
őstag

Köszönöm közben kitanulamonyztam habár itt ott én máshogy állitottam be illetve nem adtam mindennek feszt és nem ilyen sokat :D :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#39010) Ryle válasza Kean_Sorbo (#39006) üzenetére


Ryle
tag

És mi van ha minimális fsb emelés esetén, már sír a bios hogy nem jó valami ?

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#39011) Kean_Sorbo válasza Ryle (#39010) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Sajnos akkor itt a vége. A te processzorodnak annyira alacsony a szorzószáma, hogy maga az alap FSB már igen magas. Más E sorozatú processzoroknak (pl. az enyém E5700) a szorzószáma 15. Így itt egy 10Hz-es emelés 150MHz-et jelent, ami ugye a lapnak minimális, de a processzornak sokat jelent. Amíg nekem az alap FSB 200Hz, addig neked 333, ugye ez nem kicsi különbség. Míg nekem eleve van 133Hz tartalékom a tiédhez képest, addig neked már onnan kell indulni. Ezt a processzor megvételekor érdemes lett volna megnézni.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#39012) Ryle válasza Kean_Sorbo (#39011) üzenetére


Ryle
tag

Akkor nála ez hogy jött össze ?

[link]

Ő pl fsb növelést tudott végezni a procin!

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#39013) stratova válasza Ryle (#39012) üzenetére


stratova
veterán

A RAM-okat visszaosztottad? FSB emelésnél azokat is húzod.

(#39014) Kean_Sorbo válasza Ryle (#39012) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Ahogyan az előző hozzászólásban láthatod, először nézd meg a RAM-ot, mert lehet azt is megemelted. Ebben az esetben azt vissza kell állítani az eredeti frekvenciához minél közelebbre.
Ha ez nem segít, akkor elképzelhető, hogy a lap nem bírja az FSB növelést. Ez a tuning dolog egy lutri, sokan ezt nem veszik figyelembe.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#39015) lipi67 válasza Ryle (#39012) üzenetére


lipi67
veterán

667-es ramokhoz kell igazodnod. MCH-nak kell némi plusz fesz meg a ramjaidnak is . 667-es ramok is simán mennek 800-on, tehát 400-as FSB-t tudsz. (a procid meg..a legszarabb is megy 3,6-ot (emberi feszen).
Mi az FPO-ja, ill. mennyi a VID?
Lapod mennyit drooppol?
A képek amiket betettél..nem sok mindent árulnak el.

Mivel a ramjaid szinkronban mennek majd, picit lazítanod kellhet a subtimingeken. (1:1-ben a leggyorsabb a ram, de a legnehezebben tuningolható) Ha a tRD-t megemeled kicsit (itt ez lazítás, nem tuning), kezelhetőbb lesz.

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#39016) lipi67 válasza lipi67 (#39015) üzenetére


lipi67
veterán

Most nézem, 965-ös a lapod..Jó lett volna egy P35 alá. Régen a Az Abit IB9-em lazán ment ugyn 400-as fsb felett is, de..az Abit..
Lehet a lapd szab majd gátat..

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#39017) Kean_Sorbo válasza lipi67 (#39015) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Tudod mi a fórum címe? Szerinted ebből megért valamit? Ide egyszerű dolgokat kell írni, lehetőleg egyszerre minél kevesebbet.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#39018) lipi67 válasza Kean_Sorbo (#39017) üzenetére


lipi67
veterán

Az elmúlt bő 7 évben rájöttem, hidd el, s ide is dobtam vagy 2000hszt.. Az se jobb, ha általánoságokkal dobálóznék. Volt idő (mikor még a gyerekeim picik voltak és aludtak, s nem az agyamra mentek), hogy 6-8 órán át "tuningoltam" itt fórumozók gépét. S tudod mit? Ha nem értettek valamit, kérdeztek, s akkor priviben folytattuk.. ;)

További kellemes hétvégét!

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#39019) Ryle válasza lipi67 (#39018) üzenetére


Ryle
tag

Köszönöm szépen!

A mai napon lecseréltem a 2db 512-es 667-es ramot egy 1db 2gb-s 800-asra...ha már ki tudok húzni a 3200-at nekem már tök jó lesz.

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#39020) Gyufaaa válasza Kean_Sorbo (#39017) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Azért valamikor illik tisztába lenni a fogalmakkal! Nem mindig az egyszerű a jobb...

(#39021) Ryle válasza Gyufaaa (#39020) üzenetére


Ryle
tag

Ebben teljes mértékben igazad van! :)

[ Szerkesztve ]

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#39022) Kean_Sorbo válasza Gyufaaa (#39020) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Rendben akkor ezután hivatkozok majd erre a kijelentésedre. Meglátjuk hányan fognak "lenagyképűzni".

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#39023) Gyufaaa válasza Kean_Sorbo (#39022) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ne halmozd már a hülyeséget PLS!! Köszi! Ha mindent konyhanyelven írsz, és az illető belép egy biosba és nem találja amit kell, az életbe nem fog tudni utána nézni egy gyors google-zással, hogy mire is gondoltál. Aki tuningba kezd, az leselkedjen neki azért egy kis tanulmánynak is szvsz... Ez eddig is működött a topikban és ez után is fog szerintem, az ilyen kijelentéseid nélkül is. Nem kell rám hivatkozni, nem élek belőle. THX

Off stopp részemről...

(#39024) lipi67 válasza Kean_Sorbo (#39022) üzenetére


lipi67
veterán

Nem nagyképüség, sőt.. Senki se születik úgy, hogy x-y dolgokat tud. Ha nem tudok valamit, kérdezek. S ha nem értem a választ..tovább kérdezek. S vagy elküldenek a halál f@szára,hogy "fárasztó vagyok", vagy segítenek.
Na az önkormányzatnál elküldenek, itt..nem! S hidd el, sok régi tuningos több 100 órtán át segített, s szerintem segít még ma is szívesen. Régebben pl én a 2. privát után (még nem volt érthető amit írtam a számára) azt a privit kaptam, hogy ..x-y @freemail.... -vegyél már fel msn-re, s ott folytassuk légyszi. S hiszed vagy sem, este 9kor elkezdtük, s hajnalig "tuningoltunk", s arra sem volt időm, hogy a saját mailjeimet megnézzem, de..
Mikor 1-2 év mulva az Intel tuning listán megláttam, s büszkén mutatta az alulfeszes tuningját..örültem én is.
S ha bármilyen fórumon, bármit kérdeztem, vagy hírdettem az aprón, ezek az emberek duplán visszadták azt, hogy aznap éjszaka nem hagytam őket "cserben". Sőt..krammerka fórumtárs, bár majd 200Km-re lakik tőlem, nagyon jó barátom is lett, többször meglátogattuk őket a 2 törpémmel. Viszont ha akkor nem "harcolom ki", hogy igen is érdekelje, akarja már megtudni, hogy mit írok, vagy, hogy szánjon rá időt, s ismerje már meg a saját biosát, még mindíg itt kérdezgetne
. :R

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#39025) lipi67 válasza Ryle (#39019) üzenetére


lipi67
veterán

Az már jobb, mert nem a mem tuningjával terheled majd lapodat. (jó lenne ha egy Core temp progival megnéznéd, hogy a VID: értéke mennyi. Legyen pl.1,2V
Mivel az alaplapod (mint minden lap) Drooppol (nem kap annyi feszt proci mint amennyit beállítasz neki biosban) add ezt az 1,2V-ot s ha feláll a rendszer, engedj rá egy prime Blend tesztet, s közben nézd cpu Z-vel, hogy mennyi valós feszt kap a procid. Mondjuk ez 1,14V , tehát a Vdroop 1,2 - 1,14 = 0,06V
Na..Akkor vissza a biosba és add Vroop értéket a vidhez (1,2 + 0,06V) = 1,26V. Ezt állítsd be fesznek a procinak. Ez egy sima alapfeszes tuning lesz. Ezen nézd meg először, hogy mennyit tudsz elérni. Hátha elég is lesz. Ha nem..Valószínű, hogy a lap a szűk keresztmetszet, ezt szürd ki.
Pl: 0,1Vplusz az MCH-nak, ramoknak, Procinak 1,35V . S így nézd mekkora az az FSB amit tud a lap.
(mondhatnám, hogy csak szorzót csökkents, de 1es lapok nem tudják alacsony szorzóval elérni a maximális, bennük rejlő FSB-t.
Ha megvan az FSB vége, akkor azt állítsd be alapnak, s utána csökkentsd először a cpu feszt amíg nem hibázik. Ha megvan, akkor ezt az értéket lődd be biosba. Utána ramokat és MCH-t is. s kb kész is vagy.
;)

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#39026) Maxell014


Maxell014
senior tag

Üdv !
Segítséget szeretnék kérni. Van egy Phenom II X2 550 BE-s procim és azon most ez a hűtő van és a procit négy magosítani szeretném már ki lett próbálva működik úgy rendesen csak nem tudom hogy ez a hűtő elég volna-e neki egy darabig ? Mert leszeretném cserélni csak még nem tudom.

Előre is köszi !

(#39027) RetepNyaraB válasza Maxell014 (#39026) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Amíg nem húzod elég lesz. Amúgy igen karcsú - semmi hőcső :(

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#39028) Maxell014 válasza RetepNyaraB (#39027) üzenetére


Maxell014
senior tag

hát húzni nem hiszem hogy fogom elég nagy előre lépés lesz az a +2mag is :D és majd ezt szeretném megvenni

és köszönöm a válaszod !

(#39029) RetepNyaraB válasza Maxell014 (#39028) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Csinos a Coolermaster, csak a venti picit kicsi (tehát zajos lesz) és nem pwm. Ha használtan kapsz valamilyen Xigmateket, vagy Alpenföhn-t azzal jobban jársz (már persze, ha belefér a házadba!)

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#39030) Maxell014 válasza RetepNyaraB (#39029) üzenetére


Maxell014
senior tag

szerintem bele kellene férjen a házam az ilyen és ezek a hűtők mennyit érnek használtan csak hogy akkor ne vegyek túl drágán

(#39031) kabanka


kabanka
aktív tag

Sziasztok! Egy fokos kérdésem lenne:) Mi okozhatja azt hogy az egyik mag (mindig ugyanaz) 5 celsius fokkal melegebb mint a többi mag. Rossz a felfekvése a hűtőnek, vagy teljesen normális, hogy az egyik így reagál?

Köszi előre is

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#39032) zolee0307 válasza kabanka (#39031) üzenetére


zolee0307
őstag

Nálam is így van. Többször már újra lett pasztázva, a hűtőt is próbáltam többféleképpen felrakni, de ugyanúgy az egyik mag, a 3. kb. 4-5 fokkal hűvősebb. A 2. 4. magnál 1 és 2 fok a különbség. Ezen ne aggódj.

Mondjuk erre én is kiváncsi vagyok, hogy miért van különbség? Lehet az elhelyezkedésük miatt, meg a terhelést sem egyformán kapják, nem?

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#39033) ozzy711 válasza kabanka (#39031) üzenetére


ozzy711
őstag

Gyártási technológia. Nem tudtok vele mit csinálni. Nálam a q9400 és utána a q9550 is állandó 6-7 fok különbséget produkált a leghidegebb és a legmelegebb mag között. Ezt így kell elfogadni, nem hűtési probléma.

(#39034) zolee0307 válasza ozzy711 (#39033) üzenetére


zolee0307
őstag

Engem nem zavar már, eleinte idegesített, de már ez a legkisebb probléma.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#39035) kabanka válasza zolee0307 (#39034) üzenetére


kabanka
aktív tag

csak furcsa... de akkor nem nyúlok hozzá:) a terhelés egyenletes mert prime95 vagy IBT alatt is ugyanaz a helyzet:) lehet a 3 mag fűti a negyediket:)

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#39036) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Az nb feszt meddig szabad biztonsággal állítani? illetve terhelve a 65fok sok-e néki? most 1.16V ot kap azthiszem.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#39037) pilleraj


pilleraj
csendes tag

Hali!
Azt szeretném kérdezni hogyan lehet tuningolni egy Intel Core 2 Quad Q8400 2.66GHz-es procit és egy Gigabyte GTS 450 OC2 1GB GDDR5-ös videókártyát, ha egyáltalán lehet?
Köszi!

(#39038) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

egy intel core duo 2.0ghz e2180 processzort hogyan overclockoljam?

(#39039) RetepNyaraB válasza Mr. Erikszon (#39038) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

es pillerajnak is:

Legrövidebben leirva:

Ocska tappal es cpu hütövel hozza se fogjatok erdemben. Föleg a tap kritikus.
A lap kezikönyvenek tanulmanyozasa sok kerdestöl megkimel :K
Biosban megkeresitek a tuning reszt, amit lehet beallitotok alapfeszültsegre (nem auton hagyni), a RAMokat az elerhetö legalacsonyabb sebessegre pöckölitek.
Ezenkivül az advanced fül alatt kikapcsoljatok az energiakimelö opciokat (C1, Virtualization, Speed step, Spread Spectrum es tarsai)

a proci alapfeszültsege (VID) megtekinthetö a Core Temp nevü kis progival. Ez amugy is kell.
Ezekutan el kell kezdeni emelgetni a cpu fsb erteket felfele 10-20 Mhz-enkent, amig hajlando betölteni a windows.
Tesztelni kell a dolgot: IBT (Intel Burn Test) 10 kör az elerhetö legnagyobb RAM terhelessel, argus szemekkel a cpu höfokokon (coretemp) - ne mejnen 74 fok föle tartosan.
Ha beszart, akkor egy-egy erteket az eszaki hidnak (NB, MCH elnevezes), cpu PLLnak(ha van).

Legjobb volna, ha feltennetek kepeket a biosrol lasssuk mit merre lehet piszkalni.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#39040) Gyufaaa válasza Apollo_21 (#39036) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ebben benne van minden

Szerintem 1.3v fölé már nem érdemes menni...

[ Szerkesztve ]

(#39041) Apollo_21 válasza Gyufaaa (#39040) üzenetére


Apollo_21
addikt

Zsír... 1 betüt nemértettem meg belöle:D mert a felébe az igpről van hadoválva h annak tesz jót:D
Namind1..akkor holnap bedobok Bios beállítás képeket..igazából csak annyi volt a "gondolat" hogyha nem lövök nb feszt akkor a monitor nem kapcsol be..ha húzom a procit.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#39042) Gyufaaa válasza Apollo_21 (#39041) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Fontos!!!

"CPU-NB VDD Voltage vagy CPU-NB Voltage

A CPU-ban található memóriavezérlő (NB vagy IMC) és L3 cache feszültségét állíthatjuk ezzel. Értelemszerűen az NB(/L3) órajel emelésekor vehetjük hasznát. Lehetőleg ne legyen magasabb mint a CPU (VDD) Voltage."

(#39043) lipi67 válasza pilleraj (#39037) üzenetére


lipi67
veterán

Q 8400 3,4GHz-et VID-jén tud.
Nézd meg (ahogy írták is) Core Temppel a Vid értéket, adj hozzá úgy 0,05V -ot a VDroop miatt. Ezt állítsd be Vcore fesznek a biosodban, s kezdődhet az emelgetés. Tesztelést azzal procival a Prime 95-tel is végezheted (Blend).
Többet érdemben meg így nem tudok mondani, tudni kéne a géped paramétereit, általánosságokkl meg úgy se mész sokra. (ADATLAPOD TÖLTSD KI)

(#39038) eriklambing: Régi nagy kedvencem (2180) Brutal tuningpotencia. Kell is mert a 945 és az ICH7 nem erről híres. Lapod elvileg tud 333-ad FSB-t, Te 200-ról indulsz, u.úgy (Vcore fesz), mint ahogy fentebb írtam. A 667-es ramkezelés sem gond, hisz ha szinkronban hajtod akkor is laán megvan a 333-as FSB.
Az MCH-nak kell plusz, ramok miatt. Vid-en kb minden 2180-as tudja 3GHz-et (300-as FSB)

Jahh..ahogy írták is , táp.

Nem kell x 100 Wattos, szarni rá. Ami nektek lényeg az a táp 12V-os ága (ez számít tuningnál). Jó ha ez egybe van. (Pl. Corsair)
Lényeg a minőség, s az, hogy 12v-os ágon mennyi ampert ad le.

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#39044) func93


func93
senior tag

Üdv!

Volna nékem egy FX 6100 procim és mellé egy Asus M5A78L LE lapom. Szeretném oczni a turbo core határáig azaz 3,9 GHz-ig. Régebben volt phenom II procim azt tudtam egyszerüen tuningolni, de itt a biosba valahogy sok az ismeretlen. :)) Ezért kérnék segítséget a beállításokban.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#39045) phoenix1989


phoenix1989
őstag

Üdv! Nekem volna egy asrock g41m-vs3 r2.0 alaplapom benne egy intel core 2 duo e8400 3,00Ghz es processor. Több fórumot olvastam hogy jól tuningolható ez a típus. Hogy kéne neki állnom ennek a tuningolásához?? Illetve a lap alkalmas e rá? Itt van kép a bios-ról.

[L:/dl/upc/2013-03/19/433831_ubval5pgfzuicozq_dsc02380_2.jpg](IMG:/dl/upc/2013-03/19/433831_ubval5pgfzuicozq_dsc02380_2.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#39046) phoenix1989


phoenix1989
őstag

(#39047) Anaren91


Anaren91
senior tag

Sziasztok. Frissítettem az ASRock 970 Extreme 4 es lapom BIOS át 1.7 ről 2.30 ra és természetesen elszállt a proci tuningom. Gondoltam sebaj beállítom megint...Hát persze. Teljesen megváltozott az egész, nagy nehezen megtaláltam h CPU frequenci vagy mi 210 mhz n van alapból. persze nekem kell beírni az értéket nem úgy mint az előzőnél h legördítem aha 4.2 ghz oszt csoki... Jah és sehol nem jelzi h ha mondjuk 250 re veszem akk most mennyin megy a proci.. Tudna ebben az átváltásban valaki segíteni? Vagy hogy van ez most?:D

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#39048) oliba válasza phoenix1989 (#39045) üzenetére


oliba
őstag

Nem akarlak elkeseríteni, de pontosan ilyen lapja van/volt a bátyámnak otthon és semmit nem lehet állítani benne, mert meghülyül az egész. Pedig anno 4GHz-en járattam az E5200-as processzort egy EP35 DS3-as lapban, ebben pedig meg sem mozdul, mert egyből instabil lesz

(#39049) oliba


oliba
őstag

Sziasztok!

Ma jön meg a bátyámnak a kicsi i3-as 3220-as processzora, amibe a hét végén szeretnék egy kicsit belepiszkálni, hogy mégse "Auto" értékek mellett menjen. Sajnos Intel oldalon a tuningtudásom lemaradt az LGA775 vonal után, ezért kellene a segítség, hogy miket is kéne állítanom? Azt tudom, hogy az órajelet nem lehet állítani felfelé, ezért úgy gondoltam, hogy a fix feszültséget csökkenteném. Az mellett kell még valamilyen feszültséget is csökkentenem, vagy elég lesz az az egy? Tudom, hogy minden proci más, de nagy-vonalakban mire kell számítanom (~0,9V)?

Köszöntem :R

(#39050) QWAZU


QWAZU
csendes tag

Sziasztok! A témához nagyon nem értek, ezért kérem itteni hozzáértők tanácsát. Mostanában vennék gépet, de sajnos két különböző helyről két különböző választ kaptam, arra nézve, hogy milyen gépet kellene összeállítani, ami elviszi a mai játékok többségét. Kérem, aki tud, legyen szíves segíteni, hogy melyik verzió volna jobb (és miért) illetve, ha ilyesmi áron jobbat tudnátok javasolni, azt is szívesen venném! Előre is köszönöm a segítséget!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.