Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#651) Sk8erPeter válasza ktomek (#650) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát igen, ez a konfig mai körülmények között egész egyszerűen nevetséges, tudom :D
De ha már van egy ilyen gépem, akkor már legalább az alapvető funkciók menjenek rajta normálisan... :B
Természetesen nem játékra akarom használni, ahhoz minden szempontból gyenge, hanem azt szeretném elérni, hogy legalább a netezés és sima géphasználat során ne legyen olyan katasztrofálisan lassú. (Sajnos a gép egy formattálás után sem gyorsult túl sokat, pedig ez olykor megoldást jelent a problémára.)
Még a netezés is rohadt lassú rajta, és nem az ADSL-kapcsolattal van a gond, mert más alkalmazások is sokszor fagyogatnak, és későn reagálnak.
Szóval röviden ennyi, a lényeg, hogy lehet-e valamit javítani a teljesítményén? Ha azt mondod, hogy régen lehetett húzni, akkor most is lehet :K

A parám csak az, hogy a gépben egy 400W-os Codegen tápegység üzemel (magyarul egy gagyi sz*r), és tudom, a Codegen-tápoknak nem éppen az erősségük a tuning... ;)

Sk8erPeter

(#652) kovasz válasza Sk8erPeter (#651) üzenetére


kovasz
senior tag

akkor tegyel bele meg ramot. attol gyorsul igazan.

(#653) Casanova*


Casanova*
veterán

szasztok!! dual core intel pentium D 920 (2,8ghz) procim van. szeretném tuningolni. még sose csináltam ilyet. szeretném,ha segítenétek!! köszi!!

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#654) Speed® válasza Sk8erPeter (#651) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Azt a gépet még a Codegen is röhögve elviszi, lévén ~100Wot ehet kb..
Ami nagyobb baj és senkinek sem tűnt fel eddig, hogy egy 800MHzes processzort használsz jelenleg 533MHzen...szóval első lépésben BIOS és az FSBt 66ról rakd fel 100ra, hogy végre alapon mehessen a proci, 8x100on.
Ez után következhet a tuning, ami az alaplapnak és a memóriának köszönhetően lényegében csakis a procin múlik, lévén az alaplap képes 133MHzes FSBre és van benne FSB/DRAM/PCI 4:4:1 osztó, ill. a memória is 133mas.
elméletileg ha beállítod az FSBt 133ra, a fentebb említett osztót 4:4:1re, ill. a procinak adsz ~1.85V körüli feszültséget, akkor eredményül kapsz egy 1GHzes procit, ami háttőő..kicsit gyorsabb mint ahogy most használod :D
A memóriabővítést csak akkor javaslom, ha komolyabb játékokra adnád a fejed, stratégiákhoz és úgy általában a játékokhoz jól jön 1GB memória. A bővítésnél figyelned kell arra, hogy lehetőleg a jelenlegivel azonos memória kerüljön a gépbe.
Mindenesetre ha a jelenlegi 512MBal de a procit 1GHzre beállítva használod, a mindennapos használat (net/film/zene) WinXPvel is röccmentes lesz.

[ Szerkesztve ]

(#655) Speed® válasza helenne (#646) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha nincs nagy kedved hozzá, akkor minden bizonnyal nem is olyan fontos.
Nekünk ez csak jó, hiszen egy megoldandó problémával kevesebb ;)
Javaslom vedd komolyan amit javasolnak, akiket megkérdezel (persze a több egybehangzó véleményt vedd figyelembe, ne rögtön minden jöttmentét :) ).

A kérdés az, hogy mikor nem használod felvételre a tunert, akkor rendben van-e a prociterhelés vagy akkor is állandóan 90-100%? A feladatkezelőnél a folyamatok közt a Tuner illesztőprogramját látod terhelőként?

Ha nem ez ez állapot, hanem minden normális amíg el nem kezdesz felvenni, akkor nincs semmi baj..ugyanis a piacon kapható legtöbb 15k alatti TVtuner a processzort használja erőforrásként tömörítésre, önálló feldolgozóegységgel nem rendelkezik. Mondhatni lényegében puszta analóg-digitális jelátalakító-szűrőként funkcionálnak, feladatuk az analóg antennajel megjelenítése, nem pedig tömörítése. Ha azt akarod elérni, hogy felvétel közben ne legyen a procid leterhelve, hardveres MPEG2/digitalizáló karit kell venned, de azokból a jobb fajták 40k körül indulnak..

Másodlagos megoldás lehet az, hogy a felvételhez használt programban nyers, tömörítetlen formát állítasz be célformátumként, így a felvétel erőforrásigénye lényegében a tárhelyre korlátozódik (de abból jó nagyra, a tömörítetlen anyag sok helyet foglal). Ebben az esetben persze utólagos munkálatra (tömörítés) van szükség, ami megintcsak a processzorod feladata lesz, szóval igazából nem jutsz előrébb..annyi az előny, hogy egyénileg paraméterezheted a tömörítést, így jobb képminőséget érhetsz el mint mondjuk közvetlen tömörítésnél, ahol ugye a tömörítés minősége azon múlik, mit bír a processzor valós időben átkódolni.

Ha tuninggal akarsz segíteni a jelenlegi helyzeteden, nem tudsz. Számottevő gyorsulást ugyanis egy Celeron tuningolása nem hoz..sokkal inkább javasolt a proci cseréje egy teljes értékű P4re. Emlékeim szerint az M950es alaplap 533mas FSBvel rendelkező P4eket támogat, ilyenből 3.06GHzig lehet szerezni Northwood magos 512kB L2 cache-el rendelkező darabokat, meg van egy ritkán fellelhető Prescott magos is asszem, 2.8GHzen 1MB L2 cacheel. Mindkettő jelentősen gyorsabb a herélt 128kBos Celeronnál..

Ha nagyon nem bírsz magaddal, a jelenlegi procidat is fel lehet talán húzni 3.2GHz környékére, de azt így látatlanban a lapod konkrét ismerete nélkül nem vállalom be, hogy úgy el is magyarázzam virágnyelven, hogy megértsd.. :B

(#656) ktomek válasza Speed® (#654) üzenetére


ktomek
aktív tag

:R
Ajánlatos lett volna megnéznem a linkelt képet! :B [link]

(#657) ktomek válasza Sk8erPeter (#651) üzenetére


ktomek
aktív tag

"Még a netezés is rohadt lassú rajta, és nem az ADSL-kapcsolattal van a gond, mert más alkalmazások is sokszor fagyogatnak, és későn reagálnak."

No, most lassú, vagy "fagyogat" ? Esetleg mindkettő? A húzás nem hinném, h megoldja a fagyás problémáidat. (Bár jelen esetben -ahogy alább már írva vagyon :) - nem is húzásról, csak a default órajel beállításáról van szó.) Az 512 megád ugye 2db 256-os SD modul? :U Mert, ha így van, és ráadásul nem egyformák, könnyen lehet ez az oka. Milyen módon fagy?

Nem akarlak hülyének nézni, de teljesítményileg hasznos lehet az XP grafikus felületének a megcsonkolása. Szóval a vez.pult-rendszer-speciális-teljesítménybeáll. "legjobb teljesítmény"-re való állítása, meg az esetleges témák kikapcsolása, a rendszerpartíció töredezettségmentesítése stb. Ja, kémprogramokat ugye távoltartod?

(#658) zolikaka


zolikaka
csendes tag

Hali! Van 1 abit nf-7 2.0 alaplapom,és 1 amd athlon xp 3000+ cpu,ami 2166mhz-en megy! Hogy lehet ezt tuningolni? Még soha nem csináltam ilyet! Mit kell a biosban állítani,és hogyan? Előre is köszi a segítséget!

(#659) Killer man


Killer man
tag

Hali! Van egy kis ram visszaosztási problémám.
667-es ramokról van szó.

Íme a képlet: (alapbeállítás)
CPU típusa DualCore AMD Athlon 64 X2 4000+ (Brisbane)
CPU platform / stepping Socket AM2 / BH-G1
CPU órajel 2109.6 MHz (eredeti: 2100 MHz)
CPU szorzó 10.5x
CPU FSB 200.9 MHz (eredeti: 200 MHz)
Memóriabusz 301.4 MHz
DRAM:FSB arány CPU/7
Alaplapi lapkakészlet nVIDIA nForce 6100-405, AMD Hammer
Gigabyte alaplap

Ha jól sejtem a memóriabusznak 333 körüli értéknek kéne lenni.
Egy kicsit bekavarodtam a biosban, vki meg tudná mondani h pontosan mit állítsak át?
Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#660) Casanova*


Casanova*
veterán

szasztok! milyen progival lehet tuningolni az intel pentium dual core D 920 procimat?? nem találok olyan progit.

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#661) Skynet258 válasza Casanova* (#660) üzenetére


Skynet258
veterán

BIOS? :U :D

https://geekpulse.hu

(#662) Casanova* válasza Skynet258 (#661) üzenetére


Casanova*
veterán

:DDD az bonyolult! gondolom! olyat sose csináltam. más megoldás? vagy leírod nekem,hogy kell a biosban állítgatni? úgy nagyjából. ;] előre is köszi!

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#663) Skynet258 válasza Casanova* (#662) üzenetére


Skynet258
veterán

Részletesen nem tudom neked leírni, mert nem tudom milyen cuccaid vannak... Az alapok nagyrészt le vannak írva ebben a topikban nagyon sok helyen, az Fsb-vel kell operálni (növelni), azt szorozza fel a proci szorzód, ebből lesz a végleges órajel (xxxx Mhz). Ehhez be kell lőni a memóriákat arra, amit még bírnak, mivel kezdő tuningos vagy, ez legyen egyelőre a gyári Mhz körüli szám... Ha valami nem bírja a megadott értékeket, lehet neki plusz feszt adni, de nem ész nélkül, erre is megvannak a szabályok. Nagyon elrontani nem tudsz semmit, csak ha sok feszt adsz, akkor füst lehet a vége :D Illetve érdemes benézni a procid topikjába, hogy kinek mennyin ment a cuccos, és milyen beállításokkal. Hirtelen ennyi, ha beírod a konfigod az adataidhoz, biztos előrébb jutunk. ;)

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#664) Casanova* válasza Skynet258 (#663) üzenetére


Casanova*
veterán

köszi! van egy ismerősöm,majd megmutatja nekem,merre hány méter. inkább nem nyúlok hozzá. köszi cimbora! :))

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#665) McCartman válasza Skynet258 (#663) üzenetére


McCartman
senior tag

szia,
most ujitottam be egy uj gépre (P3 1 Ghz, Geforce 4Ti után).
az alaplap egy asus p5kc , a proc pedig egy c2d e6750-es.
tuningban teljesen kezdo vagyok, de talán kezdem megérteni.
tehát a szorzot nem, csak az fsb-t lehet növelni. Ha nálam 800 mhzen mennek a memoriak , akkor a biosban be lehet oket állitani 800ra és ez az ertek akkor nem valtozik?
csak mert a mostani gepben, ha novelem az fsb-t a memoriak frekvenciaja is novekszik vele..
viszont ha a mem. frekvenciat be lehet allitani fix értékre akkor nincs határ--elvileg addig novelhetem az fsb-t amig el nem fustol a proc..?:)
amugy a memoriak frekvenciáját is lehet valahogy emelni?

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#666) Thrawn válasza McCartman (#665) üzenetére


Thrawn
félisten

A memóriák órajele nem fix, a BIOS-ban csak az osztót állítod be hozzá. Az FSB növelésével emelkedni fog a ramok órajele is.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#667) McCartman válasza #96302336 (#601) üzenetére


McCartman
senior tag

és az AF mire jó?:) ugyanannyira befogja a vga-t mint az AA?

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#668) Pubszon


Pubszon
veterán

Hali.

Van egy MSI P6N SLI V2-es lapom, egy Q6600-as procim és egy 256-os 533-as ram(ideiglenesen).
Hogy tudom a procit felhuzni 3200Mhz-re?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#669) Speed® válasza Pubszon (#668) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Lévén a procid jelenleg FSB/DRAM 1:1ben jár a memóriával, így visszaosztással lehetséges csak. De több okból sem ajánlott. Egyrészt a Quadnak a sávszélesség a mindene, másrészt a HyperTXed nem fogja tudni lehűteni normálisan húzva, 80+ fokig is felmegy. Amúgy meg 256memóval húzhatod ahová akarod, úgysem lesz gyorsabb semmi az állandó swappolástól ;] Mellesleg Quad alá tuninghoz javasolt egy P35ös alaplap meg egy 12Von izmos táp. A TR2es 500asod 15Aje "kicsit" kevés az üdvösséghez. Egy VX450es Corsair a maga 35Ajával már jobb megoldás.
A jelenlegi helyzetben az javaslom próbáld meg a 333MHzes FSB beállítását, a proci valszeg ezt viszi alapfeszen szóval nem kell piszkálni, a memóriának meg adni kell 1.9Vot és bírni fogja a 666ot szinte biztos. Ha a tápod is elbírja, menni fog.

[ Szerkesztve ]

(#670) aaaaaa


aaaaaa
csendes tag

SEGÍTSÉG!!
sziasztok!

hogy tudnám tuningolni a amd x2 3800-asomart, msi k9n4 ultra lapom van, meg pqi 2x1gb rammom 667mhz-es a procim most 2ghz-en megy valahol néztem hogy komolyabb tuning nélkül is tudja a 4800-as szintet is

(#671) Speed® válasza aaaaaa (#670) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Szia. Olvasd végig ezt.
Megfelelő feltételek mellett a procidat kb.~35%kal tudod felhúzni (~2.7GHz).
( az aláírásodat inkább nem minősíteném...ha regisztrálni lusta vagy, a problémád sem fontos minden bizonnyal, így nem is fogsz fárasztani minket)

[ Szerkesztve ]

(#672) Skynet258 válasza Speed® (#671) üzenetére


Skynet258
veterán

Azt én is néztem, a vicc az, hogy 1197 napja sikerült nem elfelejtenie a jelszót... :D

https://geekpulse.hu

(#673) Speed® válasza Skynet258 (#672) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Na azt nem néztem :B De nagyon bosszanthatja ha ennyi ideje az aláírása.. :DDD

(#674) AtHoS válasza Killer man (#659) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A memória BIOS-ban DDR2-667-van állítva (mivel 667MHz-es a memóriád), ezért 7-es az osztó. Át kellene állítani DDR2-800-ra, így 6-os osztó lenne a végeredmény.

Az állítási lehetőséghez BIOS-ban a menüpont lehet, hogy csak CTRL+F1 kombináció megnyomása után jelenik meg (Giga fícsör).

Arra azért figyelj, hogy a memóriád alapban 667MHz-es és a DDR2-800-ra való állítással már 2109.6/6=351.6 -> 703.2MHz -en fog szaladgálni, ha egyáltalán képes annyin, mivel ez már tuningolást jelent a 667-es memó szára.

Egy kis plussz feszültség a memóriának segíthet, de nem garantálja, hogy bírni fogja a magasabb órajelet.

Skynet258, Speed(R): a legnagyobb gond szvsz az lehet, hogy még azóta sem sikerült rájönnie a válaszra. Vagy csak elfelejtette átírni az aláírást?

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#675) bR3Zo


bR3Zo
csendes tag

HY all! Tudna nekem segíteni valaki??? Van egy X2 4600+ -om 2x1 Giga 800 MHz Kingmax Mars-al. Nah most olyan problémám van h mi az a beállítás amivel normálisan tudnám hajtani a gépet??? Most a memória alapon van 4,4,4,10-es időzítésekkel és 1,9 V-ot kap.
Valaki leirja nekem h mien beállításokkal használjam ezeket (Időzítés meg órajel)
Előre is THX

(#676) Killer man válasza AtHoS (#674) üzenetére


Killer man
tag

Átállítottam 800-ra, de a 3-3-3-9 helyett vissza kellett venni 5-5-5-15 -re (alap).
Feszkót nem emeltem, mivel nem találtam a CTRL+F1 -es beállításoknál. Jut eszembe a CPU feszt sem találtam. Esetleg újabb rejtett billentyűkombináció?

(#677) aaaaaa válasza Speed® (#671) üzenetére


aaaaaa
csendes tag

Köszönöm!

De nem tudom hogy kell változtatni azt az alsó kiírást mert ez nem az én regem csak ezzel létptem be.

(#678) Speed® válasza aaaaaa (#677) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha nem a tiéd, ne lépj be vele. Mindkét reget törölhetik..egy nick=egy ember.
Az aláírást az adataimnál tudod módosítani (felül fekete sávban van)

(#679) Wandamme válasza Wandamme (#639) üzenetére


Wandamme
tag

Valaki segítsen nekem légyszi!

(#680) Sk8erPeter válasza Speed® (#654) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Kovasz #652: „akkor tegyel bele meg ramot. attol gyorsul igazan.” Sajnos 512 MB RAM-nál többet nem támogat az alaplap (Abit SA6).

Speed(R) #654: „800MHzes processzort használsz jelenleg 533MHzen...” Tényleg, mekkora állat vagyok, hogy ezt nem vettem észre… :B Köszi a segítséget, sikerült az alapórajelre állítani a procit, ezután jön majd a tuning az alapján, amit írtál. Nagyon hálás vagyok, sikerült azóta teljesítmény-növekedést elérni :K Link: Az új eredmény (CPU-Z)
Nem úgy megy a gép, mint egy golyó, de ezt egy ilyen konfigtól nem is lehet elvárni, de talán még tuning után gyorsulni fog.

ktomek #657: „No, most lassú, vagy "fagyogat" ?” Bocs, rosszul fogalmaztam, valójában nem konkrétan lefagynak a progik (de most már akár múlt időben is beszélhetek :D ), hanem csak úgy tűnt, mintha lefagynának, de közben kegyetlenül erőlködött a háttérben a programokkal, majd jó egyperces szenvedés után kinyögött vmi eredményt.
Igen, 2*256MB-os modul van a gépben, sajnos más márkájúak, de mindkettő 133MHz-es.

Mi a véleményetek, mennyire befolyásolja a sebességet az, hogy úgy néz ki, a Primary IDE-kábel Master-része vmilyen módon tönkrement, és jó jumper-beállításokkal sem hajlandó semmilyen merevlemez/író működni rajta? Tehát a jelenlegi rendszervincsim csak (Primary) Slave-ben működik. Ez hozzájárulhat a gép lassúságához? :F

Köszi a segítséget! Respect nektek, hozzáértők! :R :R

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#681) supesz


supesz
aktív tag

Hello,

Nehéz kérdést feltenni olyan témában, amit nem értek. No nem vok kezdő és talán kicsit mélyvizes is a téma, de mostmár komolyan érdekel.
A kinduló pontom az FSB! Ez nem más, mint a legszűkebb keresztmetszett.
Engem a számolási mód érdekel. Abból nagyon nem tudok kiindulni, amit az 1. hsz.-ben olvastam. Azt szeretném megérteni, hogyha bemegyek a boltba vagy csak gondolkodom egy konfiguráción, akkor hogyan tudnék összeállítani egy optmális alapot.
Milyen adatok állnak rendelkezésre: Alaplap (van neki fontos tulajdonsága: az északi-híd és a socket közötti átviteli sebesség. Ezt Mhz-ben adják meg.) CPU ennek kettő van: órajel (mennyi adat tud keresztül menni rajta/secundum és FSB) RAM (azt nem pontosan tudom, hogy a ram frekvencia az mirejó illetve: olyan ramot érdemes venni, aminek akkora a sávszélessége, mint az alaplap legszűkebb keresztmetszette vagyis az FSB.
És akkor most jöjjön amit nem értek. Állítólg van effektív és elméleti érték. Az egyiket csak megadják (miért jó ez?) a másikon meg működik. Aztán vannak vmi szorzók meg osztók. Azt sem tudom, hogy mire vannak? Egy külföldi leírás van előttem, de nem értem mit akar mondani (nem nyelvtudás miatt). Félek, hogy félreértek vmit.
Egy átfogó magyar leírás esteleg könyv (és nem dr. Cserny László: Számítógépek Architektúrája a jó megoldás, mert az már régi.) érdekelne, vagy egy jó magyarázat, de kétlem, hogy egy postba beleférne.

supesz

ui.: az én hibám, hogy ennyi sorban sem tudom magam kifejezni. Engem a technológia érdekel.

[ Szerkesztve ]

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#682) bnss válasza supesz (#681) üzenetére


bnss
veterán

Szvsz kezd az első hozzászólás tanulmányozásával.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#683) supesz válasza bnss (#682) üzenetére


supesz
aktív tag

Nem értesz. Nem az érdekel, hogy van a cpu és akor bemegyek a biosba és megnézem az órajelet meg a szorzót meg a feszültséget. Nem EZ érdekel. Nem tuningolni akarok.
A Technológia érdekel. Mi az alapelv? Miért így. Az egyes fogalamak definíciója érdekel.
Mondok egy példát. Hogyan magyaráznád el nekem, hogy a memórián 2 érték szerepel nagybetűvel (Mekkora a kapacitása és milyen sávszélességre képes). Kérdem én mi az elv? A méretet értem. A sávszél effektív és valós értéket már nem. És így tovább, amíg minden kérdésre nem tudom meg a választ.

supesz

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#684) Speed® válasza supesz (#683) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Itt éld ki a kíváncsiságod ;)
Továbbá javastom a régebbi PHs memória/proci/lap/akármi tesztek olvasgatását, mélyebben is foglalkoztak a témákkal. Értelemszerűen nem lehet minden új tesztben állandóan visszamenni az alapokig.

Sk8erPeter
A Master/Slave állás sebességcsökkenéshez nem sűrűn vezet, inkább prioritásbeli gondok szoktak lenni, ha pl. egy DVDíró nem Masterként van és szeretne egy kis figyelmet magának..de lévén nálad vinyó a téma, ez most mellékes. Ami fontos: 80eres új IDEkábelt szerezz be, lévén az alaplap támogatja az ATA100as átvitelt. Ha a vinyó is, és régi 40eres ATA33mas kábelen volt eddig, jelentősen gyorsabb lesz. régi gépeknél általában a vinyó és a memória az, amivel leginkább gyorsulást lehet előidézni (feltételezve hogy van már egy értelmes proci, esetedben ha 1Gre feltolod a Copperminet, már jó). Szóval gyors ATA100as 7200rpmes vinyó, 512MB memória és 1GHz proci. Ez így már játékokon kívül nagyjából mindenre elég :K

(#685) supesz válasza Speed® (#684) üzenetére


supesz
aktív tag

köszi. mielőtt elbagatelizálnánk ezt...szerintem te sem értesz mindent. értelemszerűen. engem pedig részletesen érdekelnek ezek nem csak felszínesen. mégha a postban nem is sikeült megfogalmazni.

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#686) Speed® válasza supesz (#685) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem elbagatelizálásnak szántam. Komoly leírásokat találhatsz, csak keress.
pl. [link] [link] Részletes szakirodalmat főiskolán/egyetemen találsz, vagy a Net mélyebb bugyraiban. Ezt nem lehet egy helyen megtalálni. Olvasni olvasni olvasni és a végén kialakul valami a szürkében az egészről. Nekem se tanították ;)

(#687) Sk8erPeter válasza Speed® (#684) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jelenlegi vinyóm is 7200rpm-es, és 80 eres kábelt használtam eddig is, de megmagyarázhatatlan okoknál fogva egyszercsak tönkrement a Primary kábel Master része. Az okát nem igazán értem, de inkább az elmélkedés helyett veszek egy új kábelt, nem éri meg 6-800 Ft-on sz*rakodni.

De a lényeg: a tanácsaid alapján sikerült a tuning! :R :R Jelenleg több mint 1 GHz-en megy teljesen stabilan, gond nélkül! Itt a tuning eredménye
Nagyon köszönöm a segítséget, Speed(R)!
Azt hiszem megpróbálom majd még kicsit feljebb tornászni, csak a kíváncsiság kedvéért. ;)
Viszont az a fura helyzet, hogy a BIOS "Health Status" menüje teljesen más hőmérsékletet mutat, mint az XP alatt működő "Motherboard Monitor 5" nevű program. Ez mitől van? Tudtok vmi jobb progit a hőmérséklet figyelésére?
Ja, egyébként a BIOS-ban a tuning során NEM lehetett külön állítgatni az FSB-értéket, hanem csak a tényleges órajel szerint lehetett állítgatni, pl. így: 800 (100). Vagy: 800 (133). Tehát a zárójelben van az FSB-érték. Külön nem lehetett állítani.

Sk8erPeter

(#688) bR3Zo


bR3Zo
csendes tag

Mért van az h a Cool n Quiet teljesen mást mutat mint a windows meg az everst???
Van egy 4600+om és belőttem most 3000 Mhz-n megy a Bios meg a Cool n Quiet szerint, de a windows meg az everset szerint 2325 van irva és nem azok az adatok mint a biosban (Memófreki meg a HT frekije)
Mé van ez????
Valaki help h egy DDr2 800 MHz-s Kingmax Mars-nak mekkóra a max tuningja!
HELLLLPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#689) ktomek válasza bR3Zo (#688) üzenetére


ktomek
aktív tag

Mer be van kapcsolva a Kúlenkvájet (BIOS). Az a feszültséggel, meg a szorzóval operál folyton, attól függetlenül, hogy mit állítasz be. Megoldás, ha kikapcsolod, de lehet tuningolni ha bekapcsolva hagyod..... [link]

Az én Kingmax Mars 800/1GB-osaim duálban 940MHz-en mennek 2.2V-on, de van aki szerencsésebb.

[ Szerkesztve ]

(#690) DeltaPower


DeltaPower
őstag

Sziasztok!
Azt olvastam itt PH-n, hogy ha A64 proci mellé 4 DDR modult teszel, akkor közel sem bír akkora ram órajelet, mint 2 modullal. Az lenne a kérdésem, hogy 4 modullal kinek mekkora órajelet sikerült elérni? Nekem egyelőre alapfeszkón a 440 a stabil, de a ramnak van még kb. 2 tized volt tartaléka.
kösz, DP

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#691) ktomek válasza DeltaPower (#690) üzenetére


ktomek
aktív tag

Ha két modult teszel be, akkor mindkettőnek tudnia kell azt az órajelet, amit a biosban beállítasz. Szóval az egyik valszeg többet bír, mint a másik, így a dolog ott áll meg, amikor a "gyengébbik" már nem bírja. (szal lehet, hogy az egyik menne 480MHz-en is, de a másik csak 440-en, így ha mindkettő bent van a max FSB 440 lehet).
Hogy jön ide az A64 proci? Ehhez nem értek...

(#692) bR3Zo válasza ktomek (#691) üzenetére


bR3Zo
csendes tag

Hát nem tom neked h birta 800 Mhz-n a 940-et. Nekem 820 után lehal ::S. A mem voltot nálam max csak 1.95-re tom tenni (M2N-e SLI). Jah. és Lekapcsoltam a CnQ-t meg le is törltem és uaz a probléma volt, Megváltozott a windowsban az órajel ha visszavettem 667-re4 De mié????? Nállad h van a biosban Állítva (Minden(Időzítések, proc freki, volt....)) PLS Help

(#693) DeltaPower válasza ktomek (#691) üzenetére


DeltaPower
őstag

mindkét modul A-data 500as dual kit, tehát vinnie kéne sokkal fentebb...

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#694) ktomek válasza bR3Zo (#692) üzenetére


ktomek
aktív tag

Tisztázni kellene, hogy pontosan milyen konfiggal rendelkezel! :U

(#695) bR3Zo válasza ktomek (#694) üzenetére


bR3Zo
csendes tag

ASUS M2N-E SLI, AMD X2 4600+, 2x1 giga Kingmax Mars DDR2-800 MHz, Gainward GeForce 7600 GT

(#696) ktomek válasza ktomek (#694) üzenetére


ktomek
aktív tag

A-data 500 dual kit az DDR I -es? Tehát az "500" elnevezés, ilyen overclocking-dolog?

(#697) ktomek válasza bR3Zo (#692) üzenetére


ktomek
aktív tag

A 820-at úgy kapod, hogy 200-ról 205-re emeled az FSB-t? Gondolom... Előfordulhat, hogy az egyik mem modulod nagyon gatya, de inkább még feszültség kéne nekik. A Kingmaxoknak alapból nem árt a 2V. Nem létezik, hogy csak +0.05V-ot tudsz rá adni... milyen BIOS-od van? Frissítsd esetleg!

(#698) nbl2


nbl2
senior tag

Az egyik haver azt mondta, hogy a Pentium D pl:805 2.66Ghz-e úgy jön ki hogy mind két mag 1.33Ghz-en megy. És azért gyorsabb egy mostani Pentium Dual Core pl:E2140 ami 1.6Ghz en megy, mert ott meg mind a két mag 1.6Ghz en megy tehát=3.2Ghz-el.
Az első része hatalmas nagy baromság(szerintem a 805D-nél is mind a két mag 2.6Ghz-en megy), de azért erősítse meg más is. :R

Never give up!

(#699) ktomek válasza nbl2 (#698) üzenetére


ktomek
aktív tag

Én megerősítem. A második része is. :C

(#700) nbl2 válasza ktomek (#699) üzenetére


nbl2
senior tag

Köszike!! :R

Never give up!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.