Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#40001) laca000 válasza #97716736 (#39999) üzenetére


laca000
őstag

Ne légy mint a mulatság: egyszerű.
A dolog nem szimplán fekete-és fehér ;)
3770K és FX8350 között, tuningolhatod bárhová a processzorod, játékok alatt nem látsz különbséget. :R

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#40002) #97716736 válasza Gabrikovics (#40000) üzenetére


#97716736
törölt tag

Enni eszik, de egy jó FX8350 is 250W+-ba is bele szalad. Tuning nélkül is látszik a különbség, most tuningról szó sincs. AMD játék dömpingre nyomatja a procikat, eladnak egy jó "8 magos" procit ami valójában nem is 8 mag, hanem 4 mag, és 8 szálon fut, parasztvakítás ez is.

(#40001) laca000 Nem csak játékokról van szó, nem abból áll a világ. Ha igenis programozni kell, jó jön a 3770k ereje nem igaz? Mindegy én vitát nem akartam kelteni, csak sokan elvannak tájolva, hogy AMD igen az a tuti olcsóbb mint az Intel vegyük meg, úgy is csak játszunk vele... Jó játékra megveheted, de nyers erőbe elbújhat.

(#40003) laca000 válasza #97716736 (#40002) üzenetére


laca000
őstag

Pedig keltet a vitát és okoskodsz.
És ha én nem programozom akkor mi van?
De ha már itt tartunk, mit keres egy 3770 mellet egy 6950-es?
Eltájoltad magad?
Rossz felépítésű rendszer.
Az alá a VGA alá elég lenne egy Phenom 2-es is.
Erről ennyit.
Meg a bigott, nárcisztikus, intel-homo, lekicsinylő félismereteidről is. ;)

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#40004) #97716736 válasza laca000 (#40003) üzenetére


#97716736
törölt tag

Régi konfigból megmaradt a VGA, bőven elég mindenhez a 3770k meg szépen ki is hajtja. Éltem a lehetőséggel, és beújítottam egy új konfiggal, neked meg ehhez mi közöd?
Azt is mondtam hogy játékokra elég az AMD, most hogy te nem programozol édes mindegy.
És azért moderáld magad mert pihenőre mész.... hogy jössz te azzal hogy Intel-Homo?
Mind1 én nem alacsonyodok le a szintedre, nem fogok szó csatázni...

(#40005) 800.henrik válasza #97716736 (#39997) üzenetére


800.henrik
senior tag

:R Nem tudom megnézni, mert még nem vettem meg..., de az interneten láttam, hogy nem lehet állítani.

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#40006) #97716736 válasza 800.henrik (#40005) üzenetére


#97716736
törölt tag

Szerintem mindegyik alaplappal lehet állítani. Nekem anno egy régi Gigabyte G31-es lapom volt, ott is lehetett.
De ha nem írnak róla semmit, lehet ilyen Anti Tuning alaplap :U

[ Szerkesztve ]

(#40007) laca000 válasza #97716736 (#40004) üzenetére


laca000
őstag

Akkor ne egyszerűsödj le, és hozzászólásaidban ne állítsd, tartsd, sugalld, hogy az Intel az univerzum közepe.
Nincs félretájékoztatva senki AMD oldalon.
Szélesítsd az ismereteid és nem fogsz csalódni abban, ha valaki nem ért veled egyet. ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#40008) #97716736 válasza laca000 (#40007) üzenetére


#97716736
törölt tag

Jó nem vagyunk egyformák, mindenki szabadon választja meg melyikre voksol, és úgy is a magáét fogja mondani, és győzködni a saját igazát, hogy ez, vagy ez jobb annál, és annál.
Így születnek a más vélemények.
Én tiszteletben tartom hogy te AMD párti vagyok, jó legyél nincs bajom ezzel, és a két fél így sose érti meg egymást, mert ahogy mondtam a magukét fogják mondani :K

(#40009) laca000 válasza #97716736 (#40008) üzenetére


laca000
őstag

Így van, mindenkinek megvan a szubjektív "igazsága".
Ki mire használja a gépét.
Objektív igazság, ebben a témakörben nem létezik.
Az elfogultság pedig nem egy jó dolog. :R

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#40010) #97716736 válasza laca000 (#40009) üzenetére


#97716736
törölt tag

Pontosan, na a végén csak megértjük egymást ;) ;]

(#40011) pityu6 válasza kromatika (#39978) üzenetére


pityu6
tag

Szia!
Nekem 1.21-22 volt kell a 4500Mhz-hez.
Egy picit soknak találom azt a feszt. amit te adsz neki,azon a feszen Nekem megvan az 5Ghz :DDD

(#40012) 800.henrik válasza #97716736 (#40006) üzenetére


800.henrik
senior tag

Nem Anti tuning, mert van hozzá Asrock OC tuner nevű tuningprogram is: [link] , és még egy kérdés: ez az alaplap jó 800mhz-es DDR2 Geil RAM-hoz? Intel dg965wh-ban is jó volt, de a memória támogatás listában nincs ilyen ram...

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#40013) #97716736 válasza 800.henrik (#40012) üzenetére


#97716736
törölt tag

"Supports DDR3 1333(OC)/1066/800 non-ECC, un-buffered memory"
Tehát jó bele :K

(#40014) RetepNyaraB válasza 800.henrik (#40012) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A támogatási lista nem jelent semmit, beleraknak néhány reklám nevet mindig és ennyi volt. Az OC Tunert felejtsd el, legfeljebb monitorozásra használd. Tuning (főleg ilyen régebbi platformnál) biosból sokkal egészségesebb.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#40015) 800.henrik válasza RetepNyaraB (#40014) üzenetére


800.henrik
senior tag

Ok, már megvan. Az oc tunerben el lehet menteni a cpu feszültség beállítást a biosba. :C

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#40016) 800.henrik válasza 800.henrik (#40015) üzenetére


800.henrik
senior tag

Még egy: Ez az alaplap jó az Aerocool s9 pro házba?

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#40017) #97716736 válasza 800.henrik (#40016) üzenetére


#97716736
törölt tag

Meg kell nézni, hogy a ház milyen alaplap méreteket fogad be. mATX / ATX, meg azt megnézni hogy a te alaplapodnak mi a mérete.

(#40018) Akcok94


Akcok94
senior tag

üdv,
szeretnék egy kis tuningot elérni a gépemben, hűtéssel nem lesz gond víz van rajta,

gigabyte fxa990-ud7 lapom van és hozzá egy amd fx8320 processzorom, ezt szeretném tuningolni,

már sok mindent hallottam hogy ezt-azt kell csinálni, ezért szeretnék az elejéről megtanulni és megérteni mindent, hogy mit és miért kell csinálni.

Tudom hogy ezeket a processzorokat könnyű húzni, de én szeretném még sokáig használni és nem oda égetni.

Amit eddig tudok:
-turbo core ki kell kapcsolni(core performance boost a gigabyte biosban)
-apm kikapcsolás de ezt nem tudom miért
-és a szorzót állítani míg bírja.

köszi előre is.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#40019) SaitoX


SaitoX
tag

Sziasztok!

Core 2 Duo E6750 procim van (2666 MHz (8 x 333))
Még soha nem tuningoltam, meddig lehetne ezt a procit biztonságosan húzni, a gyári ventivel?

Gigabyte GA-P35-DS3L alaplapom van, és 3x1GB DDR2-800 Kingmax RAM.

(#40020) RetepNyaraB válasza SaitoX (#40019) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Amig nem megy teszt alatt tartosan 72-74 fok föle. Ez gyakorlatban kb 400-as fsb-t jelenthet...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#40021) pepejoe


pepejoe
tag

Sziasztok!

Lenne egy nagyon elméleti kérdésem: Van-e értelme mid-high tuning gépet építeni?

Top gépeknél ahol nem számít a pénz ott jobbára csak a vas határai véget tuningolnak, feszegetik a határokat. Low gépeknél tiszta sor ha a tuning ad plusz fps-t és 15 helyett 20 fps van ott is érthető.

De egy mid-high gépnél ami tuning nélkül is 60-70fps-t kiprésel magából mi értelme van hogy 100at ki lehet hozni belőle. Ráadásul ha jól tudom a mostani játékok főleg vga miatt szoktak limitessé válni. Persze lehet azt mondani hogy egy idő után a CPU miatt válik limitessé a gép. De akkor viszont a tuning alkatrészek (proci, hűtő, alaplap, memória, esetleg tuning táp - már ha létezik ilyen kategória) helyet nem lenne jobb befektetés egy általános jó alkatrészekből és erősebb CPU párosításával összehozott konfig? Vagy a megspórolt összeggel hamarabb lehetne cserélni az idővel elavuló alkatrészeket

Remélhetőleg érthető a dilemmám. Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#40022) zsizsef válasza #97716736 (#39993) üzenetére


zsizsef
senior tag

Aztt nem tudom, de a HWMonitor mutatja magonként. De az alaplapon tiltva van a cpu thermal throttle opció. Vagy az nem erre van?

(#40023) Gabrikovics válasza pepejoe (#40021) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

Minden eszköz csak annyira erős mint a leg gyengébb része ! :K
Ha egy erőss CPU alá teszel egy gyenge deszkát nem tudod kihasználni a tudását !
Ideális est az lenne ha a komponensek harmóniában lennének , ezt valami Budha nevü fickó az arany középútnak nevezte :))

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#40024) pepejoe válasza Gabrikovics (#40023) üzenetére


pepejoe
tag

Minden szavaddal, mondatoddal egyetértek. De léteznek dolgok a két véglet között is. Megpróbálom egy példával illusztrálni. Van egy brutális G1.Sniper M3 lapod amibe i5-3570K vesz de helyette vehetne egy i7es rendszert is (remélem érthető, kicsit hasra ütésre ment szóval lehet hogy lehetetlen párosítás).

[ Szerkesztve ]

(#40025) SaitoX válasza RetepNyaraB (#40020) üzenetére


SaitoX
tag

Felraktam 400-ra az FSB-t, teszteltem és 55 fok fölé sem igazán megy:)
IDLE-n 40 fok körül van, kb ugyanúgy mint eddig, csak a venti kicsit gyorsabban forog (és ezáltal hangosabb, de nem zavaró).

Tovább tudom még húzni (úgy, hogy el is induljon)?
Ha igen, hogy?

(#40026) lotTóni


lotTóni
tag

Nos,olybá tűnik total error van a tuningomban. :W

ELŐZMÉNY 1
ELŐZMÉNY 2

Az előzmény 2-nél a játékok futnak,de "magas" a hő,illetve a linX kékhalállal jutalmaz.
Manual és XMP módok közül az XMP-t használtam.
Szorzó : 45
Feszt csökkentettem 1.28V-ra - volna - de a biosban átírt fesz értékre rá se hederít. :F
Biosban 1.27V Cpu-Z-ben 1.29,HWInfo és Coretemp 1.31V-t mutat.WTF? :F

Valamint néhány opciót igyekeztem szubjektíven állítgatni.
Ezek :
Load line calibration : ultra high
CPU Strap : Disabled
Intel VT-d :Enabled
Energiagazdálkodási módok kikapcsolva.

Próbálkoztam a memória időzítéssel is (base : 9-9-9-27 1.65V) 7-8-8-24 -re állítva sem nyertem vele.

Úgy tűnik rászorulok némi segítségre :U Amit előre is nagyon köszönök! :R

[ Szerkesztve ]

....two beer or not to be....

(#40027) Gabrikovics válasza pepejoe (#40024) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

Ha van egy brutális lapod abba igen ! tenni kell egy brutális procit ! DE ha alapról építkezel ? " szerintem " venni kell egy felső kategóriás lapot ( nem a high end hanem alatta 1-2 fokkal ) csakis újat venni kell bele egy használt egy generációval régebbi procit nem a csúcs hanem az alatt amit a használt procin spórolsz beleteszed a VGA-ba .
Egy high end gépet összerakni tök felesleges ha csak nem a HWBOT topikba akarsz menőzni 4-6 FPS-el lassabb gépen is van élet legfeljebb ráhazudod azt a plusz 5 FPS-t :DD

[ Szerkesztve ]

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#40028) pepejoe válasza Gabrikovics (#40027) üzenetére


pepejoe
tag

Na valahogy én is így gondolom csak te jobban meg tudtad fogalmazni. :R

(#40029) zsizsef válasza Gabrikovics (#39998) üzenetére


zsizsef
senior tag

Én is "laphibára" gondolok. A 1,300V cpu feszültség és 3000MHz. CPU-NB 1,0625V és 2000MHz. De 56°C-nál a load leesik! :W Ez szerintem nem normális. Ilyenkor garancia érvényesíthető a lapra?

[ Szerkesztve ]

(#40030) #97716736 válasza lotTóni (#40026) üzenetére


#97716736
törölt tag

Használj Offset módot, nincs értelme Fix Vcore feszültséget beállítani, mert idle állapotban minek használjon akkora feszültséget? 4.5Ghz-ez bőven elég a 1.25V, de offsetben játszadozni kell nálad, hogy teljesít a legjobban hibamentesen. Kezd Offset +0.110V-al, aztán Load line calibration ezt rakd a leggyengébbre.
Internal PLL Voltage: Ez legyen kikapcsolva. Energiagazdálkodáshoz meg nincs értelme, ki-be kapcsolgatni, én nem vettem észre semmi különbséget.
CPU-z-vel mérj, HWiNFO nem mindig mér pontosan, mert volt hogy emeltem feszt 1.28V-ra, és CPU-z szerint annyi is volt, de HWiNFO csak 1.251V-ig mért. Ha van jó hűtésed akkor nincs akadálya a tuningnak.

(#40031) Tristis


Tristis
őstag

Sziasztok! Sok-sok éve nem játszottam semmivel. Sima kis egyszerű gépem van: Asus alaplap, A8-3870K proci, 4Gb Kingmax 1866Mhz-s Ram stb-stb. Gondoltam tolok már egy kis World in Conflict-ot, mert hogy az jó. Néztem egy tesztet, ahol a vas nem volt jobb, mint az enyém, eredmények:
- 1650*1050 53fps átlagban a tesztelt gépen közepes felbontáson

Nálam:
- 1280*1024 24fps átlagban közepes felbontás
on.

Új driver fent van, Windows7 fent van, directx fent van, mi a fäsz-t csináljak, hogy haladjon is ez a szutyok gép? :U Ne kelljen már vennem egy tetris-t! Előre is köszönöm a tanácsokat. Ergya vagyok, szóval lehet hogy valami alap dolog is segítene rajta. Gép is most lett újrarakva. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#40032) El Kebir válasza Tristis (#40031) üzenetére


El Kebir
őstag

Ott az igp 960MHz-en megy, nálad az alap 600MHz-en?

szerk.: ja vagy nem is az első helyen lévőt nézed

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#40033) lotTóni válasza #97716736 (#40030) üzenetére


lotTóni
tag

Köszönöm szépen a tanácsokat! :R :R

Igyekszem majd valamikor meg is oldani,de egyelőre behavaztam kicsit. :U

....two beer or not to be....

(#40034) RetepNyaraB válasza SaitoX (#40025) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Tégy fel bios fotókat lécci, az advanced ill a tuningos fülről.
Alapvetően szedd le autoról a beállításokat és tedd manualon alapra (ha látszik, mi az alap). Ha nem látszik, akkor jön képbe a bios fotó ;]

Tesztelni IBT-vel kellene, az fűt mocsokosul. Ott nem lesz 55 fok :N
400-as fsb felett kellhet piszkálni a cpu vcore-t, addig szinte biztos elfut alapon.
Lap értékeit fejből nem tudom mondani, mert nem emlékszem mit lehet ezeken piszkálni.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#40035) djyuri


djyuri
őstag

Üdv

Ebben a nagy melegben úgy gondoltam megpróbálom kihasználni a "Go Button" funkciót az alaplapomon.

Ez a kis gomb arra szolgál,hogy egy gombnyomásra az előre (go button menüben a biosban) beállított értékekre ugrik az alaplap.

Nem tuningolni akarok,hanem anti-tuningolni.

Ha direktre állítom be a bios-ban a kívánt értékeket,akkor simán betölt a win és minden zokszó nélkül használható. De ha win alatt (márpedig a "go button" gomb csak erre jó) akarok váltani akár az FSB akár a szorzó értékek között ,akkor a win7-em kifagyással reagál. 1-2-szer elkapta rendesen,bár robotikus hang kísérte pár pillanatig,de minden ok volt. Így lehetségesnek tartom a dolgot.

Jelen pillanatban viszont csak úgy működik stabilan,hogy bekapcsoláskor váltok a két bios között. Pl.: 1,3 ghz és 3,3 ghz között. De ugye ehhez mindenképp újraindítás szükséges.

Próbáltam szoftveres tuningolást,azzal simán működik,de ugye akkor kihasználatlan a plusz funkció a lapomon :)
Meg persze ez tovább tart,mert a memóriát is nekem kell visszavenni.

Ez most így nyárra és gyári hűtővel anti-tuning probléma,de ha újra megépítem a vízhűtésem,akkor szeretnék némi plusz tuningot elérni 1 gomb nyomásra.

Kicsit kaotikus,de remélem érthető voltam valamennyire :D

Ha valami ötletetek van,kérlek jelezzétek :)

köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#40036) djyuri válasza djyuri (#40035) üzenetére


djyuri
őstag

Áh....hagyjuk...
Ezt az alaplapot tényleg nem a csóróknak találták ki....lefelé nem is lehet vinni a magfeszültséget... 1,44-en járatja ha akarom,ha nem még 1,1 ghz-en is.... És 1,5.nél már 4ghz felett kell ketyegnie a kicsikének..szóval a downgrade-el 2 fokkal még melegebb a proci.... így gyári értéken 3,3 ghz-en meg 1,38V....és csak 39 fokos...

Kell rá egy rendes hűtő..be kell látnom...

A bios váltás se jött be....én nem tudom ki írta a lap alapvető beállításait,de hogy mi a szar értelme van a bios kapcsolónak,ha átváltáskor ugyanúgy be kell lépnem a biosba betölteni a profilt(amit korábban elmentettem) (mindkét biosban mást) ,mert defaultra áll vissza a bios. Szóval eddig ez a 3.-ik legnagyobb értelmetlenség a crosshair IV extreme lapomban,hisz mindkét biosban van egy csomó profil tárhely. A legnagyobb baromság,hogy nincs manuális IRQ állítási lehetőség. Természetesen azok kevesébe tartozok,aki kölcsön tud kérni PCI-Physics kártyát tesztelni ATI és NVIDIA kártyákhoz és a fix IRQ-k miatt erőforrás ütközés van.
A második baromság a lapon,hogy az ATI-Hydralogic egy nagy kamu a lapon.
A 4.-ik a "go button".

[ Szerkesztve ]

(#40037) pityu6


pityu6
tag

Melyik LLC-ben érdemes használni a procit? Level ...?

(#40038) RetepNyaraB válasza pityu6 (#40037) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Lvl 1. Amikor is nulla a droop. 5Ghz körül meg pláne...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#40039) #97716736 válasza pityu6 (#40037) üzenetére


#97716736
törölt tag

Lap, és proci függő. De én a legkisebbre raknám tehát Level5, ilyenkor nagyobb értéket kell megadni, de itt visszafele tud droppolni az értékből, és így stabilabb is. Mindenféleképpen Offset-ben legyen.

(#40040) RetepNyaraB válasza #97716736 (#40039) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

hihi, akkor ezt megbeszéltük :C

am én a kollega lapjára gondoltam, az 5 gigán nyomatott 2500K mellé, saját tapasztalatból kiindulva. amely természetesen nem üdvözítő. De meg tudom indokolni:
nagy sebességen igen kínossá válhat minden feszültség ingadozás, ezt az LLC 1 kiküszöböli. Az alapon mért feszültség esetében pedig igazából tökmindegy, hogy 0,883, vagy 0,95V (fogyasztás szempontjából). Tehát n(I)kem(/I) stabilabb volt a keményebb vezérlés, mint a laza. Pont.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#40041) #97716736 válasza RetepNyaraB (#40040) üzenetére


#97716736
törölt tag

Most nem értem hol a probléma? Én is a kolléga lapjára írtam :U

(#40042) RetepNyaraB válasza #97716736 (#40041) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Probléma nincs, csak Te a legnagyobb droopot részesíted előnyben, én meg a legkisebbet, úgy néz ki. ettől nem lett a srác okosabb :P

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#40043) #97716736 válasza RetepNyaraB (#40042) üzenetére


#97716736
törölt tag

Hát nem tudom, én meg épp az ellenkezőt hallottam, de mind két lehetőség jó választás ez tény is való. Nekem Idle állapotban, 0.880-0.912V-ot eszik tehát ez nem sok, meg terheléskor 1.23-1.245V között ingadozik a fesz. Ez Offset +0.095, CLL: LvL5. ( De ezzel azt értem el hogy Idle-ben lemegy a feszültség értéke, egy kicsivel.)
LvL1-ben szerintem +0.030-0.050V között lehet az értéke. (3770k 4.5Ghz)

[ Szerkesztve ]

(#40044) Mike30 válasza 800.henrik (#39996) üzenetére


Mike30
csendes tag

Azért kérdeztem mert nem tudom hogy kell elbaszni meg nem akarom de azért köszi!!

(#40045) 800.henrik válasza Mike30 (#40044) üzenetére


800.henrik
senior tag

1. Amikor indul a gép, akkor nyomd meg a DEL gombot a billentyűzeten.
2. MB Intelligent Tweaker(M.I.T.)
3. CPU Host Clock Control -> enabled
4. CPU Host Frequency (Mhz) * szorzó = processzor órajel

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#40046) karandip


karandip
tag

helo
szeretném pentium dc e5500 procimat kicsit húzni, olyan 3.5ghz-ig, amíg úgy biztonságos, és nem kell rá plusz feszt adni.
alap: asus p5kpl am/epu, 2x2gb ddr2 ram 800mhz kingmax, 450w síftek táp, 1tb toshiba winyó.
nem értek a tuningoláshoz, csak annyit tudok, hogy az fsb-re kell indításonként egy 12-20 mhz-t adni.
itt szeretnék egy kis segítséget kérni, ezen a konfigon mit hogy állítsak.

(#40047) pityu6 válasza #97716736 (#40043) üzenetére


pityu6
tag

Akkor lényegében majdnem mind1 hol van :DD

(#40048) energy4ever


energy4ever
addikt

Cinebench-ben osszehasonlitottam a regi procimat, es a mostani procimat.
A regi: AMD Atthlon 631 4X2,6Ghz
Az uj: AMD FX-4100 4x3,6Ghz
Ugye ezek az alap orajelek! Na de amin meglepodtem: 3,60at ert el az atthlon, az Fx meg 3.63at ami minimalis kulondbseg, de orajelben lenyegesen tobb!
Miert van, hogy nagyombb az orajel, de szinte ugyanazt tudja?
Valami jo CPU homerseklet kijelzo programot tudtok ajanlani? mennyire mehet fel az fx-nel a maximalis homerseklet?

(#40049) HUNgaroczel


HUNgaroczel
tag

Szeretnék kérni egy kis segítséget a pc-m profi beállításához... szeretném húzni kicsit a procit meg a videokártyát és a felesleges feszültséget elvenni tőlük plusz a ramtól... Nem nagyon tudom mit hogyan kell beálítani és hogy mivel hogyan kell letesztelni hogy jó lett-e. Meg ugye nem tehetem tönkre a gépet ha szépen lassan haladok? ;]
Konfig:
Asus VI Gene
I5 4670k
CORSAIR 8GB Vengeance CML8GX3M2A1600C9
Köszönöm!

(#40050) #97716736 válasza energy4ever (#40048) üzenetére


#97716736
törölt tag

Itt láthatod a különbséget Link
Hőmérsékletre, meg ott a Real Temp 3.7 program, az a fogyasztást is kiírja.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.