Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44101) Rengete válasza Intruder2k5 (#44100) üzenetére


Rengete
aktív tag

A bridge elvileg Híd üzemmód ami ahogy olvastam továbbításra való: Ettől függetlenül most megint beállítottam és most jó. A múltkor csak keveset vártam hogy felálljon. Kellett vagy 5 perc neki! :)

(#44102) Intruder2k5 válasza Rengete (#44101) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A bridge mód kikapcsolja a NAT funkciót, így csak modemként viselkedik az eszköz! A Bridge szó után kutakodva bekavarhatott neked a Wireless Bridge is, de ettől függetlenül szó szerint igen, híd üzemmódot jelent!

[ Szerkesztve ]

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#44103) Rengete válasza Intruder2k5 (#44102) üzenetére


Rengete
aktív tag

Elugrottem egy asus-ért :) MOst meg a port forward nem megy. Hiába állítom be, ment és utána semmi.

(#44104) raidx


raidx
őstag

Eltűnt a routerhez csatolt HDD. Próbáltam ext2explore segítségével Win alól elérni de nem látja a progi.

Windows lemezkezelő látja ugyan de nem inicializáltnak látja. Mit lehet tenni, hogy a rajta lévő tetemes anyag ne vesszen el?

Lehetőleg olyan megoldás amihez elég a Wines tudás, Linuxul nem igazán értek.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#44105) Intruder2k5 válasza Rengete (#44103) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na lassítsunk kicsit! Tehát most, vasárnap délután, amíg írtam két hsz-t, vettél egy N66U-t? Vagy AC66U-t?

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#44106) Intruder2k5 válasza raidx (#44104) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pedig szerintem Linux kellene hozzá, mondjuk egy LiveCD, és lemezellenőrzés! Olvasni még csak-csak tudja a Windows az ext3-mat, de javítani...

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#44107) raidx válasza Intruder2k5 (#44106) üzenetére


raidx
őstag

Az még kevés, kell egy cd olvasó is ami jelenleg nincs a dobozba.
Valamikor régen volt hasonló problémám akkor Alex valami scriptet adott amivel csak részleges formázás történt utána az ext2explore.exe segítségével letudtam menteni a lényeget. Torrent ment és filmet néztem ám egyszer csak megszűnt minden.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#44108) DJ. Ru$y válasza raidx (#44107) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Csinálj egy Linux Live pendrive-ot, gondolom, az USB nem gond.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#44109) Rengete válasza Intruder2k5 (#44105) üzenetére


Rengete
aktív tag

Nem!!! MOst jöttem meg az RT.AC66U-val

(#44110) Intruder2k5 válasza Rengete (#44109) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem sokat tököltél vele... :)

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#44111) raidx válasza DJ. Ru$y (#44108) üzenetére


raidx
őstag

Az lesz. És utána jövök segítségért mert nem tudom mit is kövessek el, ha elindult a linux. Valamikor volt nekem egy Puppi kulcsom de a 64 bites vasat nem szerette ezért megszüntettem.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#44112) Rengete


Rengete
aktív tag

woooooooooo!!!

:)) :)) :)) Nagyon tetszik!!!

Minden úgy működik és van, ahogyan szerintem egyszerű de még is kezelhető egy földi halandónak is!

Alexnek nagyon szépen köszönöm a munkáját és a segítségét. A tp-link nyomtató szerver lesz az irodában.

Intruder2k5-nek medig az ötletet!!! :))

[ Szerkesztve ]

(#44113) SteveL válasza Rengete (#44112) üzenetére


SteveL
aktív tag

Ja, ha van lóvé... :D Mondjuk én továbbra sem tudom, mire használnék ekkora sebességet. Használd egészséggel. :)

(#44114) Intruder2k5 válasza Rengete (#44112) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor ez most már az AC66U?

Ha kérdés van, ITT az N66U topik, ott vannak az AC66U-sok is! Ha esetleg Tomato-znál, akkor ITT lehet érdeklődni!

Egyébként a héten jött ki hozzá új gyári firmware, azt is érdemes feltenni!

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#44115) Rengete válasza Intruder2k5 (#44114) üzenetére


Rengete
aktív tag

AC66U igen!

Komolyan mondom :)

(#44116) suste válasza SteveL (#44113) üzenetére


suste
veterán

Én is kivàncsi lennék egy rrd-s havi grafikonra. Én nagyon meglepődtem a sajátomon, mert 20/1,5 netet sem használunk ki 10-15 klienssel (3 család) Igaz csak a router torrentezik, és a fel sebesség az szinte teljesen kihasználva, de lefelé átlagban nézve kb 5-10 mbit is alig van

[ Szerkesztve ]

(#44117) raidx


raidx
őstag

Próbálkoztam egy Lubuntu live USB kulccsal, ha a HDD-t csatlakoztatom Valami timeout killed sok-sok szám és ez ismétlődik az idők végezetéig. Úgy néz ki itt valami nagyobb gond van a HDD-vel és nem lesznek menthetők az adatok. Végül is a filmeken kívül minden megvan még két példányba.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#44118) raidx válasza raidx (#44117) üzenetére


raidx
őstag

Ezt meg végkép nem értem!

Visszacsatlakoztattam a HDD.t a routerre, hogy vargalex formázójával nekiesek. Erre minden úgy működik mint azelőtt. :(( ;]

A biztonság kedvéért csak lementek mindent és kap egy friss formázást valami oka volt az eltűnésnek. :F

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#44119) raidx válasza raidx (#44118) üzenetére


raidx
őstag

Most már értem a HDD eltűnés és meghibásodás okát. A router USB csatlakozója körül van valami gond és ha megmozdul a kábel eltűnik a HDD persze, ha épp írás is volt jön a további gubanc. Most azt kell kitalálni, hogy lehet a csatlakozást stabilizálni mert a gariztatás igen lassú folyamat. :F

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#44120) SteveL válasza raidx (#44119) üzenetére


SteveL
aktív tag

Ha laza az USB csatlakozó dugó, cserélj kábelt, esetleg egy picit nyomj rajta össze.

[ Szerkesztve ]

(#44121) lordpagan


lordpagan
csendes tag

Hello!

Nagy keres lenne egy olyan video, ahol a wifi-t az egyik lan portra bridge-eljuk tovabb? Valhogy nem akarodzik sikerulni a beallitas...:-)

Koszonom!

(#44122) suste válasza lordpagan (#44121) üzenetére


suste
veterán

Mit is akarsz pontosan?
Alapból a LAN interfészen van a wifi és a kábeles portok hidalva.
Le akarsz választani 1 portot + 1 wifit?

(#44123) chipi89


chipi89
tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy pc-n linux környezetben lehetséges e az OpenWrt futtatása?

(#44124) vargalex válasza chipi89 (#44123) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Igen, van x86-os build is.

Alex

(#44125) lordpagan válasza suste (#44122) üzenetére


lordpagan
csendes tag

Van egy wifi jelem, amin elerheto az internet. A wdr4300-zal szeretnek erre a wifire csatlakozni es lanon tovabb kuldeni a netet egy asztali PC-re. Ezt az internet wifirol lanra mutatvanyt nem sikerul osszehoznom. :-( Koszi a segitseget elore is!

[ Szerkesztve ]

(#44126) lordpagan válasza lordpagan (#44125) üzenetére


lordpagan
csendes tag

A pcbe csak utp megy ugyhogy a lanon itt pl a router lan1 vezetekes portjat ertem. Koszi!

[ Szerkesztve ]

(#44127) suste válasza lordpagan (#44125) üzenetére


suste
veterán

Gyári fw-vel nincs ilyen lehetőség.
Openwrt-vel nagyon 1szerű: luci/hálozat/wifi alatt a kereső gombbal megkeresed amit el akarsz érni, és csatlakozol hozzá.

(#44128) Tutu7030 válasza lordpagan (#44125) üzenetére


Tutu7030
veterán

Akkor az AP(access point) opciót keresd a routen. Ha jól tudom, ez kell neked.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#44129) Intruder2k5 válasza Tutu7030 (#44128) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Wireless Client mód kell neki!

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#44130) lordpagan válasza Tutu7030 (#44128) üzenetére


lordpagan
csendes tag

vargalex openWRT fel van téve a routerre, azthiszem a legújabb verzió.
A Network/Wifi alatt megkerestem már a másik wifi hálót, fel is connectelt Client módban, ahogy a repeateres videó is mutatja. UTP kábel bedugva a PCbe is és a routerbe is.
A wifis wwannál az advanced beállítások alatt engedélyeztem a bridge-t és bepipáltam a wwan és a lan sorokat.
Akkor a probléma az lehet ha jól értem, hogy a wwan nem Client, hanem AccessPoint üzemmódban kell, hogy legyen? Azthiszem próbáltam ezt is, viszont így nem csatlakozott fel a wifire.... :(

(#44131) lordpagan válasza lordpagan (#44130) üzenetére


lordpagan
csendes tag

A PCn szükséges fix IP-t beállítani, vagy maradhad automatán minden?
A LAN beállításoknál nem értem hogy az IPV4 cím 192.168.1.1 viszont a PC kiosztott IPje jelenleg 192.168.1.206. Ez így rendben van? :D

(#44132) suste válasza lordpagan (#44130) üzenetére


suste
veterán

amit te akarsz, ahhoz nem kellett volna semmi mást csinálni, csak amit írtam
wifi résznél csatlakozás, és innentől szerintem kábelen már kéne lennie netnek
ha mégsem, akkor lehet hogy egyforma az IP-je a 2 routernek, állítsd át a tiedet 192.168.2.1-re,
ezzel így normál routerként fogod használni a routert, csak nem kábelen jön a net, hanem wifin

a másik megoldás, hogy switch-ként használod, és akkor az 1. router és a 2. routeren is mindenki ua tartományba fog esni (pl: 192.168.1.XXX)

(#44133) lordpagan válasza suste (#44132) üzenetére


lordpagan
csendes tag

Köszi ez jó ötlet, kipróbálom! :)
Biztos, h ugyan az az IPjük.

[ Szerkesztve ]

(#44134) suste válasza lordpagan (#44133) üzenetére


suste
veterán

nem csak az IP a lényeg, hanem a csatlakozásnál mit állítasz be
1: sima kliens mód routerként: alaphelyzetből (10mp reset) hálozat/wifi/keresés, csatlakozás a kivánt hálózathoz, és csak a jelszót állítod be, az interfészt hagyod a WAN-on, mentés és alkalmazás
ezután lennie kell netnek kábelen

2: sima kliens mód switchként: alaphelyzetből (10mp reset), hálozat/wifi/keresés, csatlakozás a kivánt hálózathoz, jelszót beállítod, az interfészt átteszed LAN-ra, mentés és alkalmazás, majd hálózat/interfész/LAN-nál protokollt átállítod DHCP-re, így mindenki az első routertől kap ip -t
ezután lennie kell netnek kábelen

(#44135) Tutu7030 válasza Intruder2k5 (#44129) üzenetére


Tutu7030
veterán

Ok, csak tippeltem.
Jelenleg magamba vagyok roskadva a dlink dir-825 felett, mert nem hajlandó életre kelni. A 1043-at csak hirtelen felindulásból (jobb nem volt a sarki boltban) vettem.:D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#44136) Intruder2k5 válasza Tutu7030 (#44135) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Miért nem hajlandó életre kelni? Tudtommal annak van webes recovery módja is...

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#44137) Tutu7030 válasza Intruder2k5 (#44136) üzenetére


Tutu7030
veterán

Addig el is jutok, csak éppen a fw feltöltés nem indul el. Már végigpróbáltam az összes böngészőt, ami az ubuntumon van (még wine+iexplorert is). Most megpróbálok egy usb3-as vinyóra wint telepíteni, hátha win7-ről hajlandó lesz felmászni a fw.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#44138) vargalex válasza Tutu7030 (#44137) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Linux alatt a szükséges dolgokat megcsináltad?

Alex

(#44139) Intruder2k5 válasza Tutu7030 (#44137) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Esetleg Hiren's CD is segíthet, bár az újabb network adaptereket nem biztos, hogy felismeri a rajta lévő LiveXP! Nekem minden esetre működik az ezer éves laposommal...

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#44140) Tutu7030 válasza vargalex (#44138) üzenetére


Tutu7030
veterán

Ez kimaradt. :Y
Kérdés: ezek a módosítások átmenetiek, vagy vissza is kell csinálnom őket?

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#44141) Rolland69


Rolland69
újonc

Sziasztok!
Nekem is van egy TP-LINK 1043Nd tipusú ruterem. Sajnos az eddigi problémáimat ez sem oldotta meg. Kábelen jön a net és sajnos rendszeresen megszakad, van, hogy 1-2 percenként újra kell indítanom a rutert. Ha nincs bedugva akkor jó a net. Mi lehet a probléma? A régi rutereimnél is ezt csinálta.
Várom válaszotok, és előre is köszönöm.

(#44142) Intruder2k5 válasza Rolland69 (#44141) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Milyen net? Van modemed is, vagy csak kábel jön be?

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#44143) Rolland69


Rolland69
újonc

Szia!

Optikai kábelen jön, de egy modembe csatlakozik. A modemet mostanában cserélték. A sebessége pedig 10MB.

(#44144) Intruder2k5 válasza Rolland69 (#44143) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na akkor még egy pár kérdés!

Felhasználónév és jelszó van hozzá, vagy DHCP-s?

Ha PPPoE, akkor a gépeken letiltottad a kapcsolódást? Csak mert, az esetleg kiütné a router kapcsolatát...

Ha DHCP-s, csináltál MAC Clone-t? Ott még szokás egyes szolgáltatóknál!

Esetleg próbáltad már nem gyári firmware-el is?

Egyébként amikor "elmegy a net", és újra kell indítanod a routert, olyankor csak net nincs, vagy már a router admin felületét sem éred el a gépekről?

És egy bónusz kérdés: Az előző milyen router volt?

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#44145) Rolland69


Rolland69
újonc

A routerhez van jelszó és felhasználónév, de csak akkor kéri, ha a router felületére szeretnék felmenni. Illetve ha valaki kapcsolódni szeretne annak is először jelszóval kell kapcsolódnia.
Frissítést még nem raktam fel mert nem igazán tudom, hogyan kell.
Amikor elmegy a net akkor van, hogy a router elérhető és van, hogy nem. Ha elérhető és nem vagyok a gép közelében - akkor a felületéről a STATUS alatt a WAN – ban a RELEASE gombot megnyomva - szoktam újra indítani, és néha sikerül.
Sajnos a PPPoE-t és a DHCP-t nem értem, én csak egy egyszerű felhasználó vagyok , ezért is választottam magamnak az ökör képét.
Nagyon köszönöm, hogy megpróbálsz segíteni.

(#44146) Rolland69


Rolland69
újonc

Ja még az előző routerről is kérdeztél. Az is TP-LINK router volt, csak a 2 antennás.

(#44147) Intruder2k5 válasza Rolland69 (#44145) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tehát akkor a WAN kapcsolat típusa Dynamic IP? Ez esetben viszont nem tudom, hogy mitől szakadhat meg... Ha nem elérhető a router sem, akkor ez még router hiba is lehet! Kábelen (is) próbáltad, vagy csak WiFi-n?

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#44148) Rolland69 válasza Intruder2k5 (#44147) üzenetére


Rolland69
újonc

CSak Wifi-n, ha a kábeles gépnél vagyok egyszerűbb volt eddig az ha kihúzom.

(#44149) Intruder2k5 válasza Rolland69 (#44148) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tehát akkor kábeles gépen is ugyanúgy elmegy a net! Szerintem tedd rá a legújabb firmware-t, aztán reset-eld le, és állítsd be újra! Hátha segít...

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#44150) Rolland69 válasza Intruder2k5 (#44147) üzenetére


Rolland69
újonc

A kábelszolgáltató mondott valami olyat, hogy a router lehet, hogy nem tudja mindig az általa küldött Ip címet frissíteni és ez okozhatja a problémát. Nem tudtam ezzel az információval mit kezdjek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.