Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) Zuglói válasza vargalex (#1450) üzenetére


Zuglói
csendes tag

Köszi a türelmet, de újrakezdtem beállítani a routert, mert bármire is kértem, csak a hdd-t pörgette. De ne reménykedj, nem adom föl, még zaklatlak!:)

(#1452) tzol válasza SteveBeard (#1393) üzenetére


tzol
tag

Köszi szépen a válaszotokat!

Hogyan tudnám a mostani extroot-omat visszacsinálni, hogy aztán a winchester helyett már egy hangtalan pendrive-ot tudjak használni? Sehol nem találom a módját, és annyire meg nem értem, hogy pontosan hogyan történik fizikai szinten az extroot. Ez csak hozzácsatolja a /-hez a winyó partícióját, vagy van egy teljesen független / partícióm a winyón, amire egyszer csak a router flash-én lévő firmware átvált? Ugye ez esetben csak újra felrakom a firmware-t és kezdhetek mindent előről.

(#1453) voriand


voriand
csendes tag

Sziasztok!

Nekem WDR3500-asom van, de mivel nagyon hasonló a két router, ezért írok ide. Valaki esetleg találkozott olyan problémával, hogy random időközönként elmegy a routeren a net? Wifi kapcsolat aktív marad, de a laptopokon, telefonokon nem elérhető az internet. Ilyenkor admin felületet sem érem el. Újraindítás után aztán megint van egy ideig, aztán kezdődik elölről. Magát a routert kicseréltettem már, mert előző darab is ugyanezt csinálta és azt hittem, hogy rossz, de ezek szerint más lehet a probléma. Minden beállítása default a jelszavakat leszámítva. Be kéne még valamit állítanom rajta? Köszönöm a válaszokat!

PS.: Erre rá lehetne esetleg tenni openwrt-t? Lehet az megoldaná, bár nem vagyok benne biztos...

(#1454) Zügynök


Zügynök
tag

Sziasztok!

A 3600 routeren fenn van a Vargalex, teljesen jól működik. Az USB1-en van egy 300 Gb-s hdd, ezen a két partíció, minden rendben. Azt szeretném megtudni, mit kell tennem , hogy a másik USB2 kimeneten tudjak használni egy másik hdd-t, és azt a belső hálózatról lássam? Erre is jó a 8081-en indítható felület, vagy másképp kell csinálni?
Valaki tudna segíteni?

Üdvözlettel: Zambelly Péter

(#1455) xigris válasza Zügynök (#1454) üzenetére


xigris
őstag

Szia!
a 2. hddt is megtudod vele formázni csak arra figyelj hogy sda és sdb lesz a jelölés ha jól emlékszem a 8081-s porton is ki kell választani melyik legyen

(#1456) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Ilyen típusú router vásárlásán gondolkodom, mert ezt ajánlották másik topikban, mivel OpenWRT segítségével pont kielégíti az igényeimet, melyek a következőek:
- torrent
- URL szűrés
- publikus proxy kifelé
- FTP szerver kifelé
- web szerver kifelé
- 1db USB nyomtató megosztás belső hálózaton
- 1db 2TB-os merevlemez kezelése

Esetleg néhány webkamera kezelése, és netes megosztása, ha ez lehetséges.

Azért döntenék emellett a Router mellett, mert elvileg jóval kevesebbet fogyaszt, mint egy Atom-os gép, viszont nem tudom, hogy milyen kompromisszumokat kell kötnöm cserébe.
Tudnátok tapasztalatokat írni, hogy milyen problémák és kompromisszumok várhatnak rám, ha egy Atom-os szerver helyett ezt a Routert választom?
Illetve az előnyökről is szívesen olvasok.

Köszönöm! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1457) tzol válasza xigris (#1455) üzenetére


tzol
tag

Igen, ki lehet ott választani. Lesz egy legördölő menü az elérhető eszközökről. Ha jól emlékszem, akkor alul ki is írja az éppen aktuális eszköz adatait. Ott le tudod ellenőrizni, hogy melyik winyó van épp kiválasztva.

(#1458) voriand válasza voriand (#1453) üzenetére


voriand
csendes tag

Valaki esetleg tudna segíteni?

(#1459) Kicsirics77 válasza voriand (#1453) üzenetére


Kicsirics77
veterán

keresd meg Vargalex kollégát

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1460) suste válasza voriand (#1458) üzenetére


suste
veterán

ha jól emlékszem, akkor a 3500-asra nincsen más fw, mert más chipek vannak benne
az tuti, hogy mindenkit lebeszéltünk róla, amikor kérdezte, hogy ilyet válasszon-e, mert óriási különbség van tudásban a 3500/3600 között, és alig van különbség árban............

(#1461) suste válasza suste (#1460) üzenetére


suste
veterán

hopp, tévedtem......openwrt van,csak vargalex nincsen....de már csak ezért megéri az a 2-3000 ft:)

(#1462) vargalex válasza suste (#1461) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Mivel r36122 óta támogatott a TL-WDR3500 is, így a következő build már lesz rá. :)

Alex

(#1463) Zügynök válasza vargalex (#1462) üzenetére


Zügynök
tag

Szia Alex!

Odáig már eljutottam, hogy a 3600-asra rákapcsolt másik hdd már formattálva van, de most valamit nem jól csináltam, mert azt irja ki a particionáló/formattáló programod, hogy
/dev/sdb2 mounted to /tmp whole_root-disabled as ext4

Mit csináljak, hogy ez a drive is látszódjon a belső hálózaton? Fel kell csatolni valahová/valahogy?

Üdvözlettel: Zambelly Péter

(#1464) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Az mitől lehet hogy hogy egy "ősrégi routernek a jelét tudja venni a tabom kb 6-7 méterről 4 falon keresztül panelban. Viszont a hiper szuper wdr3600-as jelét nem látja ??? Közelebről persze már igen.
Valami beállítás nem stimmel vagy egyszerűen nem szeretik egymást .... ???
A routeren megy mind a két csatorna a 2,4 és az 5 Ghz is.

[ Szerkesztve ]

(#1465) voriand válasza Kicsirics77 (#1459) üzenetére


voriand
csendes tag

Akkor lehet az lesz, hogy ezt eladom és veszek egy 3600-asat, köszönöm választ! A problémám viszont még mindig aktuális... eldobálja a netet és nem tudom miért. Hálózatkarbantartós ember azt mondta, hogy kapcsoljam ki a routerben az SPI tűzfalat és az UPnP-t, mert nagyon gyenge a router procija és ha ezek terhelik, akkor beállhat és ez lehet az oka. Most tesztelem, hogy ez megoldja-e. Nagyon remélem...

(#1466) ajani


ajani
aktív tag

Az mitől van, hogy ha a miniDLNA-ból el akarok távolítani egy mappát (a mappa melletti piros x-es kis ikonra kattintva, majd save&apply) ahelyett, hogy eltűnne a mappa, megjelenik még egyszer. Most 6-ik próbálkozás után, már 7x van hozzáadva a mappa, mint megosztandó tartalom. :F
vargalex 1.1.7

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#1467) voriand válasza voriand (#1465) üzenetére


voriand
csendes tag

Tesztelve. SPI tűzfal, UPnP kikapcsolás után ugyanúgy eldobálja az internetet. Komolyan hülyét kapok már... Mi az Isten haragját kéne még ezen átállítani, hogy rendesen működjön?!

(#1468) Intruder2k5 válasza voriand (#1467) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbálj meg statikus DNS-t használni!

8.8.8.8
8.8.4.4

Amikor legközelebb elmegy a net, nézd meg, hogy ez a cím, így bejön-e?!

http://173.194.39.191/

(#1469) suste válasza ajani (#1466) üzenetére


suste
veterán

ez nekem is meg volt, de 1.02.1 alatt miután felraktam a legújabb miniDLNA-t, úgyhogy a luci minidlna felülete a hibás
sajna nem találtam teljes megoldást, csak annyi sikerült, hogy mindíg a legelső beírást lehetett törölni, és így 2 egyforma sor mindíg maradt, de legalább nem 6-7 egyforma:)
a 2 egyforma sor, hibát nem okozott szerencsére, azóta is így van az a 1043-as.....

(#1470) vargalex válasza ajani (#1466) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Köszi a hibajelzést, megnézem. Ilyeneket küldhettek privátban is, hogy össze tudjam gyűjteni.

Alex

(#1471) vargalex válasza voriand (#1465) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nem tudom, hogy az emberünk mennyire ért hozzá, de vicces lenne, ha ez a SoC kevés lenne a feladathoz. Egy OpenWrt-vel próbáld meg!

Alex

(#1472) voriand válasza Intruder2k5 (#1468) üzenetére


voriand
csendes tag

Mivel a bolt együttműködő, ezért visszaküldöm nekik és veszek inkább egy 3600-ast. Érdekes, hogy azt mondja, hogy nem küldtek neki vissza még ebből a típusból, mert az elmondottak alapján széria hiba lehet. (vagy eddig egyik emberke sem értett annyira hozzá, hogy diagnosztizálja mi is pontosan a probléma :D )

(#1473) Pjoe69


Pjoe69
tag

Sziasztok!

Vettem én is egy 3600-ost, kapásból fel is raktam Vargalex buildjét. Jelenleg még az alap beállítások futnak, nincs HDD, torrent, stb. Csak net megosztás.
Nos, itt akadt egy kis problémám, kérlek segítsetek, mit kell állítanom még.
A routerhez 2 gép csatlakozik vezetékkel, a kiosztást az alap beállításon hagytam, vagyis dinamikusan kapnak IP-t a gépek. mindkettő WIN 7, az egyik 32 a másik 64-es.
A 64-esen minden megy rendesen,...
DE a 32-essel a következőt tapasztaltam:
- míg mindenhol másutt volt net (WIFI, másik gép) egyszer csak megszakadt a netkapcsolat
- kb 12 órája mehetett (ez az alap IP kiosztási ciklus, ahogy néztem. Ezért gondoltam az IP kiosztás frissítésekor van valami probléma. Mintha nem tudnának újra egymásra találni...
- átállítottam 72 órára a frissítést, nem is akadt le 12 óra után.
- majd mikor a 2 gyerek online játszott mindkét gépen ugyanazzal a játékkal, a net újra leakadt ezen a gépen. minden más ment rendesen, CSAK ez a gép akadt le.

Kábelt próbáltam már átdugni másik portba, nem segített.
Mit nézzek meg? Mit állítsak? Ja és hol?
Az sem gond, ha fix IP-t osztok ki, ebben is segíthetnétek, hogy hol találok rá leírást, útmutatót.
Nem vagyok vérprofi, főleg nem linuxban, kérlek a segítő leírást közel LÁMA szinten adjátok.

Köszönettel: Zsolt

(#1474) Csirke válasza Pjoe69 (#1473) üzenetére


Csirke
tag

Én azt csináltam, hogy a fix gépeknek, tehát amik sajátok, adtam fix ip-t a dhcp, statikus bérletek résznél.
Luci -> hálózat -> DHCP és DNS
Itt pedig alul a Statikus bérleteknél megadni a gépeket, meg a hozzájuk rendelt ip-t. Így nem jár le, iiletve mindig ugyanazt az ip-t kapják.

www.solarplan.hu

(#1475) vargalex válasza Csirke (#1474) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A statikus bérlet pontosan ugyan úgy jár le, mint a dinamikus.

Itt inkább olyan gond lehet, hogy a kliens nem próbál újra kérni. Mondjuk a router log-jából kiderül.

Alex

(#1476) Csirke válasza vargalex (#1475) üzenetére


Csirke
tag

De amikor lejár, a kliens eldobja az ip-t? Mert csak akkor szakad meg a kapcsolat. Az egy dolog, hogy ha lejár, akkor a router nem feltétlenül osztja ki számára ugyanazt az ip-t újbóli kéréskor.

www.solarplan.hu

(#1477) Pjoe69 válasza Csirke (#1476) üzenetére


Pjoe69
tag

Uraim!

Köszönöm a gyors segítséget.
Akkor első körben átállítom statikusra, és ha eldobja ismét, megnézem a logot, bár inkább majd beillesztem ide, Ti többet olvastok ki belőle, mint én.

Köszi

(#1478) vargalex válasza Csirke (#1476) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nem, a DHCP protokoll szerint a lease time felénél a kliens kér egy megújítást. Ha akkor nem éri el a szervert, akkor a lejáratig többször próbálkozik.

Alex

(#1479) Bici válasza Bici (#1456) üzenetére


Bici
félisten

Esetleg erre valaki? :U :B

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1480) tzol válasza ajani (#1466) üzenetére


tzol
tag

Keresd meg a minidlna.conf-ot és abban állítsd be a könyvtárakat! Első tippem, hogy /etc/minidlna.conf alatt fogod megtalálni. Nagyon egyszerű szerkeszteni, ha egy kicsit is értesz angolul, mert tele van magyarázattal. Ha ki akarod törölni a megosztást, csak keresd meg azt a sort, ahol megtalálod a könyvtárt és kommenteld ki egy #-val a sor elején. A változás csak akkor fog látszódni, amikor a minidlna frissíti az adatbázisát. Ha ezt nem akarod kivárni, akkor minidlna -R segít. (egyes rendszereketn a service minidlna --force-reload is működni szokott, de nem tudom, hogy ez OpenWRT-n működni fog-e)

(#1481) tzol válasza tzol (#1452) üzenetére


tzol
tag

Ebben esetleg valaki tudna segíteni?

Megoldás, ha újra felrakom a firmware-t? És melyik verziót? sysupgrade-t?

(#1482) tzol válasza Bici (#1479) üzenetére


tzol
tag

Azt kellene megsaccolni, hogy ez mekkora terhelést jelent a procinak. Mindegyiket el kell hogy bírja a router még együtt is ha megfelelően van használva. Ha egyszerre sok torrent szál fut, ftp másolás és még 23 kérés kiszolgálása apach-on, miközben videót vágsz a routeren :) ...na akkor ez kevés, de ha egyik szolgáltatást sem használod folyamatosan (max torrent) akkor szerintem megfelelő.

(URL szűrést és proxyt nem használok, így nem is tudom, hogy lehet-e és hogy alkalmazni ezeket)

(#1483) vargalex válasza ajani (#1466) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nos, megnéztem, Chrome és IE9 alatt is tökéletesen működik. Próbáltam az első, illetve közbenső mappa eltávolítását is.

Alex

(#1484) vargalex válasza tzol (#1480) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A /etc/minidlna.conf-ot OpenWrt alatt hiába szerkeszti (nincs is ilyen). A minidlna.conf-ot a minidlna init script a /etc/config/minidlna alapján generálja indításkor (a /tmp-be).

Alex

(#1485) Csirke válasza vargalex (#1483) üzenetére


Csirke
tag

Nem szóltam hozzá, mert nem sokat piszkáltam, de chrome alatt nem tűnt fel ilyen rendellenes működés nekem sem.

www.solarplan.hu

(#1486) Csirke válasza vargalex (#1484) üzenetére


Csirke
tag

Olyat esetleg meg lehet oldani, hogy a minidlna mindig abc sorrendbe rakja a file-okat?
Most olyat csinál, hogy ha törlöm az adatbázist, akkor újragenerálja, és jó minden. Ha viszont a torrent pl. egy sorozatot folyamatosan töltöget, akkor a file-okat a mappában időrendben helyezi el. Lehet, hogy azért, mert ugye be van állítva a folyamatos frissítés, és a torrent a minidlna által jegyzett mappába tölt közvetlenül, így amikor elkészül egy file, azt kapásból beteszi az adatbázisba, így összekeveredik a sorrend, mert nem sorrendben jönnek le a file-ok.
Mi lehet megoldás? Torrenten kéne állítani átmeneti/done könyvtárat? Vagy a minidlna-n lehetne valamit módosítani (abc sorrend erőltetése)? Esetleg cron-t állítani az adatbzis újragenerálására?

www.solarplan.hu

(#1487) vargalex válasza Csirke (#1486) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nem használok DLNA-t, így csak tippelgetek. Nem lehet, hogy ezt a kliensnek kellene elvégeznie?

Alex

(#1488) suste


suste
veterán

pedig tényleg nálam is előjött ez a hiba
ha jól emlékszem firefox alatt

(#1489) Csirke válasza vargalex (#1487) üzenetére


Csirke
tag

Ez lenne a logikus, de amin én használom, az egy Pana plazma, ott nem találtam semmiféle beállítási lehetőséget. Próbálkoztam mégegyszer, de most, hogy megvan minden file, és újraépíttetem vele az adatbázist, akkor sem abc sorrendben jönnek a file-ok.

Másik dolog is jutott eszembe: ha törlök egy mappát a dlna-s könyvtárból, akkor az nem mindig tűnik el a kliensen, hanem <empty folder> (vagy mi) néven tovább szerepel.

www.solarplan.hu

(#1490) vargalex válasza Csirke (#1489) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Igen, a törlés ilyen. Ilyenkor újra fel kell építeni az adatbázist.

Alex

(#1491) suste válasza Csirke (#1489) üzenetére


suste
veterán

erről már írtamén is, csak Samsungon ez "(null)" mappának látszik
egy ideig megoldás volt, hogy egy almappába töltettem le a TM-mel a filmeket,de mostanra visszajött a hiba...
3-4 havonta újra csináltatom az adatbázist....ez nekem belefér a többi kényelemért...

(#1492) Bici válasza tzol (#1482) üzenetére


Bici
félisten

Egyszerre 8-10 torrentnél több nem hiszem, hogy fog menni, de egyszerűbb webes kérések egészen biztosan lesznek; kb. percenként egy SQL lekérdezéssel.
Nyomtatni nagyon ritkán szoktam, ez nem számít komoly tényezőnek (heti 4-5).
FTP-t is viszonylag ritkán használok. Napi négy öt szinkronizálásnál nem hiszem, hogy több lenne, ami napi <100MByte forgalmat jelent - azt is valami lassú wifin, vagy 3G-n keresztül.
Ami viszont folyamatosan menne (a torrenten kívül), az a tűzfal, URL szűrő, és a proxy.

További kérdésem, hogy elképzelhető, hogy pár webkamerával megbírkózik ez a Router? Arról lenne szó, hogy több kamera közül egynek a képét megosztaná neten. Vagy ez már túl sok lehhe egy 500Mhz-es MIPS procitól? :B

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1493) Csirke válasza vargalex (#1490) üzenetére


Csirke
tag

OK, köszönöm!
Azért az is mutatja, hogy jó a router, meg a fw-ed, ha már ilyen problémákon rágódunk! :D

www.solarplan.hu

(#1494) Csirke válasza suste (#1491) üzenetére


Csirke
tag

Jaja! Nem egy nagy probléma. nem tudom, hogy mi az elegáns módszer, én simán törölni szoktam a files.db-t, és a minidlna meg újraépíti.
Jobban 'zavar' a rossz sorrend. Pl. most egy torrentben jött le egy sorozat 5 évadja. Évadonként 20 rész. Az 100 file egy könyvtárban. Nem megugorhatatlan probléma, csak mégis jobb lenne, ha véletlenül nem a 4. évadból kezdeném el nézni a következő részt a 3. helyett, mert nem oda figyelek! :D

www.solarplan.hu

(#1495) suste válasza Csirke (#1494) üzenetére


suste
veterán

nem tudom van-e elegánsabb, én is csak egy adatbázisfájl törléssel szoktam megcsinálni (elötte persze miniDLNA stop, utána start)

az ilyen sorozatok nevében bent szokott lenni az évad és a rész száma (pl: s5e3), és ebből már ki lehet találni mit akarsz nézni
még esetleg meg lehet próbálni, hogy a helyfoglalást teljesre teszed, és kikapcsolod a done mappát
ebben az esetben egyből látni fogja a miniDLNA sorrendben (de ez csak egy tipp:) )

(#1496) Csirke válasza suste (#1495) üzenetére


Csirke
tag

Én nem szoktam leállítani, hanem csak törlés után restart, ha gyorsan akarom újraépíteni.

A sorozatok nevében tényleg benne van minden, csak tudod, a lustaság, meg a felületesség...
:D

Ezt a helyfoglalást még ki fogom próbálni, bár most azért van hátulütője is, mert van amit csak elindítok, és tudom, hogy nem is fogom letölteni, mert pl. csak az idő miatt van bent a listában, de ez hosszú történet, és már megvan a megoldás, csak időbe telik...

www.solarplan.hu

(#1497) ajani válasza vargalex (#1483) üzenetére


ajani
aktív tag

Én Chromium-ot használok - Verzió: 25.0.1364.160 @ Ubuntu 13.04
miniDLNA futott miközben próbáltad?

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#1498) suste válasza vargalex (#1490) üzenetére


suste
veterán

mit kéne írni egy scriptbe, ami megcsinálná a rescan-t normálisan?

miniDLNA stop
rescan
miniDLNA start

és Cron-ban időzíteni mondjuk 3 hónapra, hajnali 4-re
így ezzel se kéne foglalkozni, és tuti nem zavarna semmit a hajnali terhelés....

(#1499) suste válasza suste (#1498) üzenetére


suste
veterán

keresgéltem, és eddig jutottam:

/etc/init.d/minidlna stop
rm /mnt/minidlna/files.db
rm /mnt/minidlna/minidlna.log
/etc/init.d/minidlna start

jó ez így?
meg kéne egy kis várakozás a stop után, azt hogy lehet megadni?
vagy nem lesz gond várakozás nélkül sem?

a cron-ba meg ez menne:
2 4 1 */3 * /mnt/minidlna/minidlna_rescan.sh

javítsatok ki légyszi:)

(#1500) Intruder2k5 válasza suste (#1499) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

sleep 10

Ez például 10 másodperc!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.