Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) jozsi252 válasza kali (#1750) üzenetére


jozsi252
veterán

Most csináltam egy FW frissítést, hátha az segít valamit rajta. Előtte egy backup-ot csináltam a beállításokból, majd fw update után restore-t nyomtam. De error-t jelzett ki. Ennek ellenére visszalettek töltve a dolgok. Ilyenkor mi miatt jelezhet ki error-t nem tudjátok véletlenül?

Akkor beállítok egy másik csatornát, hátha az segít. Bár eddig teljesen jól működött hónapokon keresztül.

Köszi :R

iPhone 13 Pro Max

(#1752) kali válasza jozsi252 (#1751) üzenetére


kali
legenda

a firmware frissítés után, volt gyári állapot visszaállítása a korábbi mentés visszaállítása előtt?
a firmware frissítése előtt és után is kell a gyári állapot visszaállítása, az a biztos!
a korábbi megfelelő működés, illetve az, hogy most nem okés a wifi, annak a következménye is lehet, hogy auto módban van a csatorna kiválasztása, és most olyan csatornára ugrott a router, amit az ellenoldal nem szeret, ezért javasolt manuálisan beállítani a megfelelő csatornát!

[ Szerkesztve ]

(#1753) jozsi252 válasza kali (#1752) üzenetére


jozsi252
veterán

Nem nem volt visszaállítás.Lehet itt rontottam el. De teljesen jól működik most.

Manuálisan van a csatorna beállítás. Mégpedig 2-es csatornán működik a 2.4GHz-es sávom. Már mióta ez megvan, ezen a csatornán megy.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#1754) Tamarel válasza akaido (#1743) üzenetére


Tamarel
senior tag

Még így sincs értelme, mert ehhez be sem kellene kapcsolnod.
Nekem kettő szabály van: teljes ip tartományra min 1600 ingress/egress 80as és 443as portra. (Magyarul: a böngészést semmi nem tudja elnyomni.)

TIT: azt hittem ezt az UN dolgot egyszer már megbeszéltük. A tp-link oldala ehhez a vashoz ez a fw-t ajánlja fel, innentől kezdve akármi lehet a fájlneve. Nekem is fent van a legújabb.

(#1755) akaido válasza Tamarel (#1754) üzenetére


akaido
addikt

Hálás köszönet! Ismét tanultam valami újat. :R (Az eddigi routereimben nem volt Bandwidth control opció így nem teljesen értettem mire is való. Tehát ez inkább sávszél korlátozási célú.)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#1756) chab7


chab7
addikt

No, fent van a vargalex féle openwrt, viszont nem igazán akar rajta keresztül internet elérés lenni. Hol lehet ennek utánaolvasni, hogy hogyan kell a wan részt konfigurálni? A gyári firmware-rel (és általában más routerekkel simán ment ha csak rádugtam a wan portra a modemből a kábelt. Teljesen hétköznapi kábelinternetről van szó amúgy. Már itt elakadok, hogy az nem megy. :B Megtaláltam hogy hol kell a wan részt konfigurálni, de akármit állítok be, nincs rajta keresztül internet.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#1757) Intruder2k5 válasza chab7 (#1756) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Indítsd újra a kábelmodemet, de úgy, hogy közben már a router legyen rádugva!

(#1758) chab7 válasza Intruder2k5 (#1757) üzenetére


chab7
addikt

:R :R

Eddig sosem kellett ilyet sem a másik routerrel sem ezzel gyári firmware-el. Viszont a tipp bejött, modemet rebootolva már felkapta a jelet a router és van is a hálózaton interenet.
Azóta már mazsolázgatom a beállításokat, igaz még csak saját kútfőből, mert részletes leírásra nem bukkantam még a luci-val kapcsolatosan, de már van wifi hálózat is és nem szeretném még elkiabálni de egyelőre stabilan nem eltűnedezve mint a gyári firmware-el. Ha így marad és stabil lesz akkor egy újabb érv áttérni 3rdparty szoftverekre (opensource :R ) mert sokkal részletesebb komolyabb beállítások és - talán - sokkal stabilabb működés. (Pedig már épp kivágni készültem az ablakon minden technikai eszközt a lakásból :DD )

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#1759) TIT


TIT
veterán

Anaghmar:A firmwarenél a note-ba írja az un verziót nem a filéba,az utolsó 2-nél említi az un-t és ez furi,mert minek írja ha nincs jelentősége?

(#1760) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Gépről kábelen keresztül pendrive-ra milyen sebességgel kellene másolnia a routernek???

Hány kbyte/s - el ?
Digi topnetet használok.

(#1761) chab7 válasza chab7 (#1758) üzenetére


chab7
addikt

Nem lesz ez így jó :( :W
Naponta újra kell indítanom majd a routert ahhoz hogy stabil legyen a hálózat? Nonszensz. Ha kikapcsolom-bekapcsolom a routert akkor minden frankó - egy ideig. Aztán leragad a wifi jel, de csak 2,4 gigán, az 5 gigáson megy szépen tovább.
Ennyit bír ez a cucc? Madzagon egy pc és egy set-top-box van rajta, wifin meg 2 telefon 2 laptop lógna rajta jelenleg, az egyik tud 5 gigát. Semmi más különleges terhelése nincs, és mégis pár óra után elkezd akadozni a wifi, mindkét laptopon a 2,4 gigás jel. Pedig ez lenne a fontosabb mert az 5 gigát tudó laptop az ritkán jár nálam.
Tanácstalan vagyok, már kicsit bánom ezt a routert. Az a nagyon nagy baj, hogy a csak 2,4 gigát tudó ősi edimax routerrel is hasonló a jelenség a lakásban, annyi különbséggel hogy azon nem eltünik a wifi jel hanem csak egyszerűen nincs átvitel egy pár másodpercig (akár fél/ egy percig is kihagy). Openwrt-vel a tplinknél sem szakad le a jel, csak ugyanígy nincs átvitel -egy idő után. Mi lenne ha még terhelést is kapna? :F

Nem fogok én ráérni x óránként áramtalanítani ezt a vackot.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#1762) jozsi252 válasza pusi1981 (#1760) üzenetére


jozsi252
veterán

Ha jól értelmezem amit kérdezel, akkor itt a pendrive a szűk keresztmetszet. Tehát a pendrive írási sebessége számít. Ami egy jobb minőségű 16GB-os pendrive-nál 20-30 MB/sec. Persze ez függ hogy milyen adatot másolsz. Képeket, vagy egy nagy ISO-t pl.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#1763) Intruder2k5 válasza pusi1981 (#1760) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De mivel a net sebessége is képbe került, így gondolom nem sima másolásról van szó, hanem torrent letöltésről, ami nem pendrive-hoz van kitalálva, a többszálú írás olvasás miatt! Ilyen esetben a letöltési sebesség akár néhány száz kbyte/sec-re is eshet!

(#1764) brumi1024 válasza chab7 (#1761) üzenetére


brumi1024
veterán

Biztos jók a beállításaid? Mert nekem 4 telefon-2/3 tablet-4 laptop terhelésnél sem volt semmi problémája a routernek, sőt ha nem kellett volna tegnap kikapcsolnom egy darabig akkor már bőven 30 nap fölött lennék hibátlan üzemidőben.

(#1765) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Akkor leírom: gépről rakom át a filmeket a routerhez csatlakoztatott pendrive-ra a filmeket amiket hálózatba akarok megnyitni média lejátszóval. Kikerülvén hogy a film lejátszása közben is menjen a pc.
Csak az tűnt fel hogy a gépről a routerhez csatlakoztatott penre a másolási sebességem kb 4,5 Mb/s de inkább ez alatti értékeket mutat a tc.
Egy 800 mb-os filmet is kb 3-4 perc alatt másol fel :Y
Lehet ezen a csiga tempón segíteni?
A routernél mind a két usb foglalatban van egy-egy pen. Az egyik 8 a másik 32 gb-os.

(#1766) jozsi252 válasza pusi1981 (#1765) üzenetére


jozsi252
veterán

Milyen típusú a pendrive-od? Ha valami olcsóbb Kingston akkor az ennyit tud.

iPhone 13 Pro Max

(#1767) pusi1981 válasza jozsi252 (#1766) üzenetére


pusi1981
aktív tag

Ráhibáztál ;]
Az egyik a 8 Gb-os az egy Emtec
A 32 Gb-os meg egy Kingston amit kb 1 éve vettem 8.000 forintért ...

Ez a hiba oka :DD

[ Szerkesztve ]

(#1768) tzol válasza tzol (#1734) üzenetére


tzol
tag

Nem kellett semmit csinálnom. Gondoltam mielőtt nekiállok a linkelt módszernek megpróbálok mégegyszer belépni LuCI-ba és most működött! Nem értem mi volt a baja... :W

(#1769) jozsi252 válasza pusi1981 (#1767) üzenetére


jozsi252
veterán

Akkor sajnos ezek a pendrive-ok ennyit tudnak. Normális 32GB-os pendrive pl A-Data S102Pro vagy N005Pro olyan 10-12k körül vannak, és azok 50MB/sec írást tudnak USB 3.0-án. 2.0-án kb a felét.

iPhone 13 Pro Max

(#1770) tzol válasza tzol (#1768) üzenetére


tzol
tag

Vargalex tooljával szerettem volna partícionálni egy pendrive-ot. Erre került volna a rootfs - winyó hangos és ennél a routernél csak napi 1-2x működne egy rövid ideig. Azonban nem fejezi be formázást. Az utolsó legnagyobb meghajtónál nem fejezi be e journal-t és nem is intézi el az fstab beli beállításokat.

Az utolsó partíció formázásának kimenete:
Formatting partition /dev/sda3

Waiting for device to become ready

mke2fs 1.42.4 (12-June-2012)
Filesystem label=mnt
OS type: Linux
Block size=4096 (log=2)
Fragment size=4096 (log=2)
Stride=0 blocks, Stripe width=0 blocks
432480 inodes, 1727358 blocks
0 blocks (0.00%) reserved for the super user
First data block=0
Maximum filesystem blocks=1769996288
53 block groups
32768 blocks per group, 32768 fragments per group
8160 inodes per group
Superblock backups stored on blocks:
32768, 98304, 163840, 229376, 294912, 819200, 884736, 1605632

Allocating group tables: 0/53����� 1/53����� 2/53����� 3/53����� 4/53����� 5/53����� 6/53����� 7/53����� 8/53����� 9/53�����10/53�����11/53�����12/53�����13/53�����14/53�����15/53�����16/53�����17/53�����18/53�����19/53�����20/53�����21/53�����22/53�����23/53�����24/53�����25/53�����26/53�����27/53�����28/53�����29/53�����30/53�����31/53�����32/53�����33/53�����34/53�����35/53�����36/53�����37/53�����38/53�����39/53�����40/53�����41/53�����42/53�����43/53�����44/53�����45/53�����46/53�����47/53�����48/53�����49/53�����50/53�����51/53�����52/53����� �����done
Writing inode tables: 0/53����� 1/53����� 2/53����� 3/53����� 4/53����� 5/53����� 6/53����� 7/53����� 8/53����� 9/53�����10/53�����11/53�����12/53�����13/53�����14/53�����15/53�����16/53�����17/53�����18/53�����19/53�����20/53�����21/53�����22/53�����23/53�����24/53�����25/53�����26/53�����27/53�����28/53�����29/53�����30/53�����31/53�����32/53�����33/53�����34/53�����35/53�����36/53�����37/53�����38/53�����39/53�����40/53�����41/53�����42/53�����43/53�����44/53�����45/53�����46/53�����47/53�����48/53�����49/53�����50/53�����51/53�����52/53����� �����done
Creating journal (32768 blocks):

Már többször nekifutottam a formázásnak, a routert is újraindítottam korábban. Most épp vagy negyed órája várok, de nincs újdonság. Erre van valakinek ötlete?

Esetleg mit kellene kézzel tennem, hogy felcsatoljam a partíciókat? Néztem az /etc/fstab-ot, de az szinte üres
# WARNING: this is an auto generated file, please use uci to set defined filesystems
/dev/sda2 /mnt ext4 noauto,rw 0 0

Máshol van az az fstab amit az openwrt használ?

(#1771) kali válasza chab7 (#1761) üzenetére


kali
legenda

biztos, hogy a környezetnek és az ellenoldalaknak megfelelő csatornán üzemel a 2.4 gigahertz háló, és az is, hogy nem problémás valamelyik ellenoldal?

[ Szerkesztve ]

(#1772) chab7 válasza brumi1024 (#1764) üzenetére


chab7
addikt

Elképzelhető hogy nem jók a beállításaim, máskülönben nem panaszkodnék itt. Mindenesetre érdekes, hogy router áramtalanítás után egy pár óráig minden rendben van.
Jó lenne ha kiderülne, hogy még mindig kell valamit állítanom, vagy valami hardverhiba ez. Azért kérdezem itt a jobban hozzáértőket hátha van valami tippjük, de azért gyanús hogy ugyanazzal a beállítással hol jó hol meg nem, és a két állapot közt csak áramtalanítás van.

(#1771) kali: Már írtam hogy környezet nem befolyásol, olyan helyen vagyok ahol nincs más csak a saját hálózatom. Szomszédé csak nagyon gyengén és ablakból jön be, arra rá tudok menni és stabil is. (Nem tudom mennyire számít de az valamiféle linksys cuccos, a hálója neve is ez).

Előző írásom óta minden rendben volt egy router áramtalanítás után, pont míg most ezt a hozzászólást meg akartam írni. Egyszer csak nincs tovább net. De most csak nálam, másik laptopon vígan megy tovább.
Jelen esetben egy wifi lecsatéakozás visszacsatlakozás megoldotta. De meddig? Hogy van az hogy ideig óráig minden rendben aztán jön valami elakadás.
A router és a laptop az elmúlt években helyet sem változtatott, sem bútor sem fal helyezgetés sem volt, tehát minden körülmény úgy van ahogy volt mindig is. Mégis a régi edimax routeremmel egyszer csak elkezdett ez a jelenség lenni. Visszacserélve arra ugyanúgy meg van a hiba. De mióta a másik laptop is itt van a hétvégén és tudom azzal is tesztelni azóta abban sem vagyok biztos hogy a laptopom wifije bolondult meg, mert a másik laptopon is kiesik legtöbb esetben a net mikor az enyémen is.
Legszarabb hogy olyankot ha a router mellé viszem is kiesik az átvitel, tehát nem a terepviszonyokban kell a hibát keresni. Laptopokban sem nagyon mert más routerekhez (szomszédé, munkahelyi...) teljesen stabilan csatlakozik és nincs átvitel kiesés sem.
De már a router hibában sem vagyok biztos mert órákig képes jól menni mire előjön megint a jelenség.
Ráadásul a net szolgáltató sem lehet mert a vezetékes kapcsolatokon teljesen rendben van minden.
Sovány vigasz lesz ha muszáj leszek a laptopokat is madzagról üzemeltetni keresztülvezetékelve a lakást :(

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#1773) kali válasza chab7 (#1772) üzenetére


kali
legenda

nem csak akkor lehet problémás egy csatorna, ha azt zavarja egy - azonos vagy szomszédos csatornán forgalmazó - idegen hálózat, hanem alapban is létezik olyan, hogy bizonyos eszközök nem szeretnek bizonyos szélsőséges csatornákat, bár akkor jellemzően mindig adódna a probléma.
viszont azt is érdemes figyelembe venni, hogy nem csak más wifi hálózat kavarhat be, hanem más műszaki eszközök is, amik a működési frekvenciájuk és/vagy technológiájuk miatt problémásak...stb.

(#1774) Avicularia válasza chab7 (#1772) üzenetére


Avicularia
veterán

Nekem olyan volt a gyári firm-el első napon, hogy teljesen eltűnt a 2.4-es rész, épp mikor fel akartam rakni vargalex firmjét. Ki-bekapcs után sem látszott. Mielőtt feltettem az openwrt-t nyomtam egy gyári visszaállítást és akkor újra visszajött és lehetett rá csatlakozni. Aztán sajnos sem gyári sem openwrt alatt nem nyújt semmivel sem többet mint a régi routerem számomra, de ez más tészta. Hiába a gigabit, ha nem használom az utp részét csak a wifit.

(#1775) suste válasza chab7 (#1772) üzenetére


suste
veterán

kicsit barkás megoldás, de próbálj meg egy időzített újraindulást beállítani (cron)
vagy elsőre nem is kéne teljes újraindulás, csak egy wifi restart, mondjuk minden nap hajnali 3-kor (vagy amikor tuti nem wifizel)
vagy lehet még próbálkozni időzitett network restarttal is

az igazi megoldás az lenne, ha ki tudnád cseréltetni a routert, vagy tudnál valakitől ugyan ilyet kérni tesztelésre

[ Szerkesztve ]

(#1776) chab7 válasza suste (#1775) üzenetére


chab7
addikt

Elégéég vidéken lakom. Itt senkitől nem tudok sajnos kérni próbára, de még a kicseréltetés is macerás mert max visszapostázni tudom, és akkor is hetek/hónapok lesz mire kapok másikat, mert nem egyértelmű a hiba és tuti be kellene vizsgáltatni. Magam sem vagyok biztos abban hogy a router a hibás, addig nem is igen merném visszaküldeni.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#1777) suste válasza chab7 (#1776) üzenetére


suste
veterán

akkor próbálkozz az időzített restarttal

(#1778) Blaise válasza chab7 (#1776) üzenetére


Blaise
veterán

Én egy vargalex-féle openWRT-t rápróbálnék a helyedben, a gyári FW-el nekem is iszonyat instabil volt a wifi, vissza akartam vinni 8 napon belül, de megoldódtak a gondok az openWRT-vel.

(#1779) chab7 válasza Blaise (#1778) üzenetére


chab7
addikt

Mint már fentebb írtam mióta vargalex féle openwrt van azóta valamelyest javult a dolog de még mindig kimaradozik a jel, csak már nem tűnik el teljesen.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#1780) Tamarel válasza chab7 (#1779) üzenetére


Tamarel
senior tag

Én az ilyen hibák miatt gariztattam, a cseredarab szép stabil azóta is.

(#1781) jozsi252


jozsi252
veterán

Van Mo-n a TP-Link-nek olyan szervíz ahova beviszem a routert a számlával és legariztatják a routerem? Tehát nem fontos viszonteladó - > nagyker -> szervíz utat végigjárni?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#1782) ZPKing


ZPKing
tag

Sziasztok.
Egy ilyen TL-wdr3600 routerre szeretném cserélni a tl-wr1043ND routeremet azért mert ez állandóan eldobálja a wifit ha terhelve van a router. (pl nas torrentezik)
Azt mondják 1043 topikjába hogy ennek ez a gyenge pontja nekem pont ez kellene.
Ennek a wifijével mi a helyzet? Openwrt szeretnék rajta használni.
Köszi előre is

(#1783) Stefi_dzsi


Stefi_dzsi
tag

Kedves Nagyérdemű!

Van arra lehetőség a Vargalex frimware alatt, hogy "időzítsem" a wifi hálózatok elérhetőségét?
Arra gondoltam, hogy amikor tuti nincs szükség a wifire, mert nincs otthon senki vagy alszunk, akkor automatikusan lekapcsoltatnám a wifi sugárzást.
Ezt a szabályozást hogyan tudnám megtenni?

Előre is köszi a segítséget!

(#1784) Pr3s válasza Stefi_dzsi (#1783) üzenetére


Pr3s
aktív tag

Szia, van rá lehetőség a Wirelesst kell kikapcsoltatnod és be,amelyet időzítve kell megtenned, ehhez a cron szóra keress rá a témában, de ha itt nem találod meg akkor a 1043-as topikjában biztosan meglesz.
Remélem tudtam segíteni.

(#1785) chab7 válasza ZPKing (#1782) üzenetére


chab7
addikt

Körülbelül erre jutottam most én is, hogy terhelés gondjai vannak. Most jelenleg egyetlen laptop van wifin rácsatlakoztatva, de mikor 2 telefon 2 laptop + pc és settopbox kábelen is rá volt kötve folyton kimaradt a wifi jel. Pedig igazán semmiféle terhelés nem volt épp csak böngészés szintű , beleértve egyik laptop és a pc youtube videó folyammal. Ugyanezt a terhelést egy edimax router évekig ki tudta szolgálni, csak most lett annak is ugyanez a baja.
Na akkor most ez vajon garanciális hiba? Visszaküldjem?
Csak mert egyetlen laptoppal jó a wifi, de nem ilyen minimális használatra terveztem volna ezt a routert.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#1786) vargalex válasza chab7 (#1785) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Próbáld meg egyesével kizárni, hogy melyik okozza a gondot. Biztos vagyok benne, hogy valamelyikük a probléma forrása és nem a több kliens egyidejű kapcsolódása okozza.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1787) Pr3s válasza chab7 (#1785) üzenetére


Pr3s
aktív tag

És azt mondod, a korábbi routerrel is hasonszőrű a probléma, szóval a megoldás nem a router hibája lesz, hanem valami a környezetében, lehet az egyik kliens, amit nemrégiben szereztél be, vagy a szomszéd wifije, ami nem elnyom, csak átlapol, ha jól használom a kifejezést!
Azért ha megvan a megoldás, vagy a hiba, kérlek ne tartsd vissza, hadd tanuljon más is ebből!

[ Szerkesztve ]

(#1788) doberman


doberman
senior tag

szervusztok.

moddolta már valaki ezt routert? mennyi hely van benne? esetleg beleférne egy 2,5-ös hdd vagy ssd usb-sata átalakítóval együtt?

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#1789) Kicsirics77 válasza doberman (#1788) üzenetére


Kicsirics77
veterán

kizárt
elég lapos és helyszűkében lennél,szerintem a tetejét nem tudnád rátenni

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1790) ZPKing válasza chab7 (#1785) üzenetére


ZPKing
tag

Nálad ez wdr3600 nál áll fenn? és Openwrt alatt?
Mert nálam ez a jelenség wr1043alatt van és hiába váltok csatornát hiába veszem le csak b-gre
akkor is kiakad a wifi meg ugrál az RX TX érték.
És az érdekes az hogy az előz öreg asus wl500gp v2 router simán ment hónapokig hiba nélkül ugyan ezekkel a kliensekkel.
A wr1043ND topikba is sokan írják hogy ez tipikus betegsége ennek a routernek mert sok embernél ezt csinálja.
Azért akarok váltani mert az eszközeim tudják az 5GHz-t aztán az talán még üres is a környéken.

(#1791) chab7 válasza Pr3s (#1787) üzenetére


chab7
addikt

Persze, ha rájövök akkor mindenképp tudatom mi a helyzet. Nemrégiben beszerzett kliensem nincs. A szomszéd jele pedig az egész lakásban nem vehető, csak egyes ablakokból. Így nem hinném hogy zavaró lenne. A korábbi routerrel pedig az utóbbi hetekben jött elő az hogy gyengült a vételem, nem is kiesett a wifi jel hanem nem jött át már a másik szobába úgy a jel ahogy előtte. A routerrel egy helyiségben levő pc és a laptopom konfigurációja sem változott, sem a szoftverjei, és még a helyzetük sem, hiszen adott helyen vannak/voltak használva. Ezen kívül van egy telefon és egy laptop még pluszban (a feleségemé) amik nem mindig vannak itt, hisz - sajnos egyelőre - nem lakik még itt, de eddig is mikor hozta magával akkor sosem volt semmi gond.
Az utóbbi hetekben lett az hogy a régi edimax routerrel abban a szobában ahol lakunk kezdett kimaradozni a wifin az internet. Kipróbáltam, a pc-n és a stetopboxon, amik kábellel csatlakoznak kiváló volt mindeközben az internet elérés, tehát a szolgáltatót ki tudtam zárni, sőt, a laptopom a router mellé téve is jó internet elérést kapott wifin, tehát onnan kezdtem gyanakodni, hogy vagy a router wifije vagy a laptopomé a ludas (bár az hogy a feleségem laptopján is megakad az internet mikor az enyémen ez a routerre terelte a gyanút, főleg hogy a munkahelyemen a laptopon is kiválóan megy wifin az internet.
Ekkor le is cseréltem erre a tplink routerre a régit, hogy ezt a problémát kiküszöböljem.
Legnagyobb sajnálatomra ezzel nem hogy megakadt az internet, hanem egyenesen a wifi jele is eltűnt pillanatokra. A wifi visszajelző ikonja villogott olyankor mint valami jelzőfény, hogy vagyok/nem vagyok.
Innentől estem kétségbe, hogy akkor most mi is van. Mert ugyanolyan hiba legyen egy régi és egy új routerrel is az elég esélytelen, bár fene tudja.
A gyári frimware-eket végigpróbálva rátettem a legutóbbi vargalex openwrt-t is, amivel ugyan javult a helyzet (főleg, hogy akkor éjjel még nem lógott a routeren csak a laptopom és a telefonom wifin , meg a settopbox kábelen - a pc ki volt kapcsolva), folyamatos nem villogó wifi jellel.
Örültem is, hogy minden rendben, megoldódott a hiba, egészen másnap délelőttig mikor is a pc is be lett kapcsolva és a feleségem is megérkezett az ő laptopjával és telefonjával. Minden eszköz fel lett csatlakozva és használatba lettek véve.
A telefonokon nem volt semmi probléma (azokon a régi routerrel sem, érdekes módon), a pc és a settopbox is kapta vezetéken a jelet kitűnően, viszont a két laptopon időnként (és olyankor teljesen egyszerre) kimaradt az internet, azaz valami miatt megreked a wifin való továbbítás.
A feleségem laptopja tud 5 gigát is, így azzal arra csatlakoztam, és azon megy is kitűnően a wifis internet akkor is mikor az én laptopomon 2,4 gigán megakad a jel.
Openwrt firmwarrel már el nem dobja a jelet, tehát nem villog 0 és 95% között a visszajelző, egyszerűen csak néha megakad az internet jó pár fél percre is akár aztán pár percig minden jó majd megint megakad az adattovábbítás.
Most hogy a feleségem visszament dolgozni és a pc is ki van kapcsolva és csak a telefonom és a laptop lóg a routeren (no meg a settopbox kábelen) most napközben egyelőre smmi gond.
Ebből arra következtetek, hogy a router nem fogja bírni a terhelést, mert ha ettől több dolog van rajta amin adat továbbítás folyik (még ha egész csekély is) akkor már a 2,4 gigás wifin kimaradozik az internet (meg gondolom maga a háló is mert olyankor pl a router webes felülete is megakad).
Ettől azért többet kellene bírjon, hol van még az ha kötnék usb-n rá vinyót és esetleg torrenteznék miközben ezeket a klienseket kellene kiszolgálni.
Még talán beleférek a visszaküldhetőségbe, mert neten rendeltem, ott tán 8 nap a csere, és nincs még egy hete nálam. Csak jó lenne tudni hogy tényleg hibás-e mert ha visszaküldöm eleve sok idő mire lezajlik a csere, és ha meg nem hibás akkor kapok egy ugyanilyet amivel ugyanez lesz a probléma :(
(Egy egészen kicsit bánom már, hogy nem linksys-t vettem, a wrt54gl apóséknál a mai napig kiválóan megy, csak azért nem hoztuk magunkkal mert nincs rajta usb és ide eleve terveztünk egy router cserét, csak hát a mostaniak elég drágák főleg ha külső antennás kell, márpedig ide a vályogfalak közé szerintem kell a külső, na meg itt olvasgatva a linksysről billentem a tplink felé. Usb-re pedig nyomtatót szeretnék kötni, meg egy vinyót filmekkel amiről lehetne nézni, de ilyen feltételek mellett hogy pár klienst is ilyen döcögve lát el ezek nélkül már nem is tudom hogy oldom majd ezeket is meg.)

(#1786) vargalex: mint írtam nehéz lesz így egyesével kizárni mert a fele cucc nincs mindig itt, de amúgy meg minden hardver ugyanaz ami már évek óta, és nem olyan rég jelentkezett ez a probléma, előtte ugyanezekkel minden jó volt.

(#1790) ZPKing: Talán biztató hogy az egyetlen laptopon ami tudja az 5 gigát azon stabil jel volt próbakor. Bár ha ugyanúgy 3-4 eszköz lenne rajta ami tudja az 5 gigát és mind 5 gigán kapcsolódna akkor meg lehet az 5 gigás wifin is kimaradozna az átvitel. Na ez az aminek a vadászatában vagyok, hogy most akkor ez a kimaradozás valóban a router hibája-e és hogy akkor cseréltessem vagy sem. Tanácstalanság a köbön :(

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#1792) chab7 válasza chab7 (#1791) üzenetére


chab7
addikt

A francba, egy dolgot csak kihagytam a hosszú írásomból.
Mikor minden kliens rajta volt és megpróbáltam hogy a laptop a router mellett legyen, hátha a falak a hiba forrása, ott a router mellé téve ugyanúgy volt adatátvitel megtorpanás mint a másik szobából, ezzel gondolom a tereptárgyak miatti hibát is kizárhatom.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#1793) vargalex válasza chab7 (#1791) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Az, hogy az Edimax megadta magát és a TL-WDR3600-on hasonló a jelenség szerintem két külön probléma.
Egyszerűen az van, amit írtam: a TL-WDR3600-ba épített WiFi és valamelyik eszköz WiFi-je nem "szeretik" egymást. A leírásod szerint ez kizárásos alapon a feleséged mobilja lesz (ugyanis azt írtad, hogy a te eszközeiddel nem volt gond, az ő notebookja pedig 5 GHz-en ment). Biztos, hogy nem az eszközök száma/terhelés a gond!

Alex

(#1794) chab7 válasza vargalex (#1793) üzenetére


chab7
addikt

Viszont az ő laptopján is kimarad az adatátvitel 2,4 gigán és a telefonján viszont semmi gond nincs. De mikor a telefonja nem volt felcsatlakoztatva, (plusz az enyém sem, hogy a telefonokat kizárjuk a játékból) akkor is fennállt a megtorpanás 2,4 gigán. Ezért nem értem, hogy hogyan lehet akármelyik is a hiba forrása, ha mondjuk egyesével csatlakoztatom fel őket, tehát kizárólagosan egyszerre egy eszköz van a wifi hálón (plusz a madzagosok) akkor egyikkel sem jött elő még probléma, csak mikor több eszköz van felcsatlakozva. Az eszközök egyébként saját ip-vel csatlakoznak, nem a router osztja ki nekik.
Kezdésnek már az is jó kiindulás lenne nekem ha meggyőztök arról (persze 100%osan nem tudtok, hiszen nektek is csak tippetek lehet), hogy nem a router hibás, mert akkor nem igyekszek visszaküldeni hanem nyugisan vizsgálgatom még a lehetőségeket.
Első körben ezt kell tudjam, hogy lóhalálában cseréltessem-e, mert már kifutok a cserélhetőségi időből, a garanciális intézés meg gondolom nem egy-két hét hanem több, vagy ne cseréltessem hanem keressem csak nyugodtan máshol a hibát.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#1795) vargalex válasza chab7 (#1794) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A log-ban látható ilyenkor DMA hiba? (OpenWrt esetén)

Alex

(#1796) suste válasza chab7 (#1794) üzenetére


suste
veterán

Szerintem cseréltesd ki, azzal kevesebb problémád lehet, mintha nem cseréltetnéd ki 8 napon belül. Esetleg ha van egy kis pénzed, akkor egyböl 4300-asra

(#1797) chab7 válasza vargalex (#1795) üzenetére


chab7
addikt

Azt vissza lehet nézni pár napra vagy csak az az egy oldal látható ami épp van? Mert most nem látszik benne ilyesmi, de az az egy oldal az csak ma délelőttig mutatja a logokat, ez idő alatt meg jó volt.

(#1796) suste: 4300-asra semmiképp, már ezt sem használom ki (elméletileg). Pluszban pedig nem szeretnék rákölteni, már ez a 15 is a plafon volt árban, és még jön rá akkor a cseréltetési procedúra telefon és postadíja.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#1798) vargalex válasza chab7 (#1797) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

16 KB látható (görgethető ablak). Érdemes a Rendszer és a kernel logot is megnézni.

Alex

(#1799) chab7 válasza chab7 (#1797) üzenetére


chab7
addikt

Legújabb érdekes jelenség, bár ez most valószínű szoftveres bug lesz. Skype beszélgetést próbálok épp a feleségemmel. A régi routerrel ebből a szobából már szaggatott volt a hang, csak ha a router mellé mentem akkor javult ki. Most hogy csak a laptop, teló, és vezetéken a settopbox van rajta, megy klasszul a skype is, közben böngészés is. A telefont szoktam webkameraként üzemelni mert a laptopomban nincs, viszont most valamiért a vezetékes adb összeköttetés nem ment. Gondoltam egyet, terhelendő a hálózatot, wifin csatlakoztatom a telót a skypehoz webkameraként (programja ilyet is tud).
amint felcsatlakozott és a telóról is streamként folyamatos terhelést kapott a router, a laptopon a wifi visszajelző ikonja 95%-ról 0%-ra esettle azonnal.
Az érdekesség az, hogy közben van hálózat, és a videojel is megy folyamatosan. a feleségem lát és hall is rendesen, tehát most jó az összeköttetés az eszközök között, csak épp a jel visszajelzése szűnt meg létezni.
Ez viszont már szoftveres bug lesz az ubuntuban.

Agyalok ma még meg tesztelek, de lehet hogy mégis csak felhívom én holnap az üzletet, hogy cseréljék ki, mert terhelve (még ha minimálisan is) több eszközzel nem stabil a wifije. Még benne vagyok az egy hétben, most kell lépnem. Max ha a csere darab is ugyanilyen lesz akkor megpróbálok más úton továbblépni.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#1800) chab7 válasza chab7 (#1799) üzenetére


chab7
addikt

Ez utóbbi szoftveres bug meg is szűnt. Most második skype hívásnál beüzemelve a teló kameráját wifin már nem ugrott le a laptop wifi visszajelzője 0-ra.
Lassan egy napja jó a laptopon (koppkopp) bár most nincs másik laptop és a pc sem megy.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.