Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) suste válasza SteveBeard (#949) üzenetére


suste
veterán

ok, csak én megfordítottam az in/out-ot, mert jobban szeretem ha a hálózatom szempontjából a NET felé látom, és nem a gépem a routeremhez képesti változatot.....

(#952) suste válasza vargalex (#948) üzenetére


suste
veterán

na ez most nekem nem működik
van az egyik vendégemen egy fix ip-s repeater, és az ő ip-jét még sehogy nem bírtam kinyerni:(
erre már minden IP kijön, csak a reepeater nem:
egrep -v $(cat /tmp/dhcp.leases | sed ':a;N;$!ba;s/\n/|/g') /proc/net/arp

vagyis ez így nem igaz, mert a Stevebeard-os verzió kimutatja, csak ott meg a MAC címek keveredtek össze,mivel ugye az összes repeateren lógó eszközhöz hozzákapom a repeater MAC-jét is

[ Szerkesztve ]

(#953) xigris válasza xigris (#950) üzenetére


xigris
őstag

Ezzel:egrep -v $(cat /tmp/dhcp.leases | sed ':a;N;$!ba;s/\n/|/g') /proc/net/arp kijöttek a fix ip-k :R

(#954) hudyfiu válasza xigris (#953) üzenetére


hudyfiu
senior tag

arp-ket a luci alapból listázza.

(#955) pluhi


pluhi
tag

Üdv!

Csak FYI írom, hogy miután megdöglött a WD Mybook Essential-om, váltottam rack+vinyo párosra.
A rack: [link]
A vinyo: [link]

Szépen megy, 15MB/sec-kel másol rá Sambán keresztül (ext4), hangja nincs még, csak a mountolásnál.
Ami érdekes, hogy az 1.1.5-ben lévő particionáló/formázó felület elhalt, drive not ready-vel, nem tudom miért.
A particiókat létrehozta, a swapot meg is formázta, de az adatparticót már nem. Gparteddel formáztam meg végül és kézzel állitottam be az fstabot, minden okés lett.

(#956) csixy


csixy
addikt

Egy Transmission (openWrt) beállítási Howto honnan lehetne elérhető okosodás céljából?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#957) vargalex válasza suste (#952) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A repeater nem DHCP-n kapja az IP-t?

Alex

(#958) suste válasza vargalex (#957) üzenetére


suste
veterán

nem, a repeater ddwrt-s fw-jében van megadva az ip, amit simán el is érek böngészővel bármikor, tehát az sem lehet, hogy nem él a cím
és a dhcp tartományt direkt úgy álítottam,hogy ne üssék egymást
(repeater: 192.168.3.100, dhcp:192.168.3.101-110)

(#959) vargalex válasza suste (#958) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Pedig Stevebeard verziója is a /proc/net/arp-ből dolgozik (mondjuk máshonnan nem is nagyon tudna). Te pedig itt arra nem adtál szűkítést (illetve csak annyit, hogy ne DHCP-n kapja az IP-t). Biztos, hogy nincs az IP-je a /tmp/dhcp.leases-ben?

A /proc/net/arp-ben megtalálod (cat /proc/net/arp parancs)?

Alex

(#960) Graf Spee


Graf Spee
csendes tag

Köszönöm a segítséget.

Végre rendesen működik a pendrive, csatolt filerendszerek között szerepel.
Torrent kliens is most már nem a router apró kis helyére próbálja lementeni a fileokat.

Sajnos van még megoldatlan probléma. Annyit szeretnék elérni, hogy a számítógépemre le tudjam menteni a routererre dugott pendrive-on lévő dolgokat, esetleg ha valamit torrent kliensen keresztül szeretnék feltölteni egy filet, akkor számítógépről a pendrive-ra azt feltölteni.

Nem kell, hogy ilyenkor a kapcsolat wifi-s legyen. Laptopommal a kábeles kapcsolat is jó lenne (már csak azért is mert az gyorsabb, és ilyen rövid időkre oda tudom tenni a laptopot)

Nem tudom hogy lenne könnyebb ezt megoldani. FTP-s megoldás ugyanúgy jó lenne mint a hálózati mappa. (szerintem az ftp az ésszerűbb megoldás a számítógépre telepített total commanderrel).

De persze bármit meghallgatok.
Előre is köszönöm!

(#961) Ryoo


Ryoo
senior tag

Sziasztok!

Adott egy TL-WDR3600-as router, ha kikapcsolom az 5 GHz-es wifi szórását, akkor egyáltalán nem működik a net. Találkozott már vki ilyen problémával?

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#962) suste válasza vargalex (#959) üzenetére


suste
veterán

cat /proc/net/arp:
IP address HW type Flags HW address Mask Device
192.168.3.105 0x1 0x2 00:xxxxxxxxxx * wlan0-2
109.xx.xx.xx 0x1 0x2 00:xxxxxxxxxx * eth0.2
192.168.1.100 0x1 0x2 00:xxxxxxxxxx * br-lan

a szép az, hogy a 192.168.3.105-ös eszköz a 192.168.3.100-as repeateren keresztül csatlakozik, mégsincsen a listában a repeater

(#963) vargalex válasza suste (#962) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Azért, mert a repeater közvetlenül nem kezdeményez kapcsolatot a routerrel.

Egyébként LuCI-ban nézted az Állapot->Útvonalak oldalt? Ott látod az arp bejegyzéseket. (Lehet, hogy pont ez kell neked?)

Alex

(#964) 11hh


11hh
tag

Sziasztok!

Létezik az hogy az Openwrt 1.1.5nél erősebb volt a wifi jel, mint az új 1.1.7 verziónál? Elvileg beállításom ugyan az.

(#965) suste válasza vargalex (#963) üzenetére


suste
veterán

Állapot/útvonalakat néztem, de ott sincsen benne a repeater
másik fix ip-set (pl PS2) még nem néztem, hogy oda bekerül-e.....majd megnézem
nem tudom hogyan, de a Stevebeard-os verzióban mindíg előjött a repeater MAC és IP....

(#966) csixy


csixy
addikt

Esetleg valaki tudna tippet a 956-ra?

:DD Jé ! :)) Fanatikus lettem ! :C

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#967) Sebiferi válasza csixy (#966) üzenetére


Sebiferi
tag

Én nem találtam ilyet, de legalább hülyére olvasgattam a beállításokat itt a fórumban - aztán kísérleteztem.

Domoticz

(#968) csixy válasza Sebiferi (#967) üzenetére


csixy
addikt

Én is kisérleti alapon vagyok.

a netem 5Gb (6144)/512mb

Addig jutottam a 3600assal, hogy :

Pufferméret 3mb

letöltési korlát 2048
feltöltési korlát 256 , hogy legyen másra is NETem , de ahogy látom nem is kell több az előző kettőből.

feltöltési szálak torrentenként:15

DHT, LPD,PEX,uTP, lasy bit bepipálva
globális partnerkorlát 100
torrentenkénti partnerkorlát 20

A letöltési és a feltöltési sor muszály , hogy egyenlő legyen egymással , mert ha nem , akkor hülyeségeket mutat a Transmission WEB GUI (dupla sorok). Jelenleg 5 torrent mellett végre kúszik fel az arányom.

Úgy gondolom, hogy lesz mindig összesen mondjuk 7 torrent a WEB GUIban , és ha megunom a legbutábbat, akkor azt kicserélem ujabbra. A letöltési és feltöltési sorok számát mindig az össz torrentnek megfelően fogom beállítani egyformára.

Vért izzadftam , mire rájöttem , hogy a mikrotorrent felesleges , azért van a transmission WEB GUI.

WIN 8 mellett jelenleg hálózati meghajtóként simán látom a mountolt transmission mappákat, de ha a MINI DLNA-t is engedélyezem , akkor lőttek a WIN8-ból látható Transmission mappáknak!

Ja ! ... A vinyó 500 gigás Samu. Pendrájvot sütögetni teljesen felesleges ! Nem szalonna az.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#969) pluhi válasza csixy (#968) üzenetére


pluhi
tag

Web gui? Transmission Remote Gui nálam a nyerő, van androidra is, tökéletesen működik. Ilyen fel/letöltési sor trükk se kell. Nálam általában olyan 80-100 torrentnél van kis takaritás, lenyomom 50 köré azt annyi. Arány/ncore helyezés nem lehet probléma egy ilyen setuppal, 7/24-ben nincs olyan egzotikus torrent, amit ne tolnál fel pár hónap alatt megfelelő szintre.

(#970) Sebiferi válasza csixy (#968) üzenetére


Sebiferi
tag

A puffert vedd le 0-ra szerintem.
"A letöltési és a feltöltési sor muszály , hogy egyenlő legyen egymással , mert ha nem , akkor hülyeségeket mutat a Transmission WEB GUI (dupla sorok)."
Nekem nincs ez a jelenség (csak letöltési sor van engedélyezve)
A netem 80/60-as.

Domoticz

(#971) Graf Spee válasza csixy (#968) üzenetére


Graf Spee
csendes tag

Szevasz.

Tehát pendriveról torrentezni szerinted nem ajánlott?
(sry ebben eléggé laikus vagyok, egy hete sincs nálam ez az új router)

(#972) Intruder2k5 válasza Graf Spee (#971) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem bírja a több szálon történő, egy idejű írást, és/vagy olvasást! Lassú, ilyen felhasználás mellett extrém módon terheli a routert, a pendrive élettartama nagyon megrövidül, és ha gyengébb minőségű darab, akkor a filerendszer is gyakran összeomolhat rajta! De persze kipróbálni azért lehet, csak ne várj tőle sokat!

(#973) csixy válasza Graf Spee (#971) üzenetére


csixy
addikt

Már meg lettem előzve. :R

Plusz egyszer megsütőtte az ujjam.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#974) csixy válasza Sebiferi (#970) üzenetére


csixy
addikt

Úgy beállítva ahogy mondtad jobb lett.
A puffert azért mégis hagytam 2 MB-nak. Én még ártalmas pufferról nem hallottam sehol se. Miért is kell vagy lehet ezt 0 -ra állitani?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#975) Sebiferi válasza csixy (#974) üzenetére


Sebiferi
tag

A pufferre a pontos választ nem tudom, de a tapasztalatom azt mutatja, hogy 0-val a jobb.
Szerintem amúgy is használ valami puffert és így talán kettőt? használ.
A nálam sokkal inkább hozzáértők majd talán tudnak választ adni.

Domoticz

(#976) suste válasza Sebiferi (#975) üzenetére


suste
veterán

én is erre tippelek, hogy a dupla írás/olvasás megfogja a routert
egy normál pc esetén ezt nem vennénk észre......

(#977) csixy


csixy
addikt

Akkor kinullazom !
Az áttekintés állapot menűben majd megkukkantjuk, hogy így is dolgozik és pufferol-e.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#978) Pr3s


Pr3s
aktív tag

Akinek 3600-as routere van , milyen hw ver-el vette?
Előre is köszi a válaszokat!

(#979) Kicsirics77 válasza Pr3s (#978) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Mármint mi volt a dobozban?

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#980) Pr3s válasza Kicsirics77 (#979) üzenetére


Pr3s
aktív tag

még semmi, mert nincs sehol, a mezőtúriaknak sincs! :-(

(#981) TIT válasza Pr3s (#978) üzenetére


TIT
veterán

1.1 de a firmware-nél csak 1.van az oldalán.
A firmware meg 520.

(#982) Jamesch


Jamesch
tag

Sziasztok

Én is routervásárlás előtt állok. És egyelőre a 3600as a kiszemelt.
Amire szeretném használni:
-tudjak letölteni torrenten a rákötött vinyóra
-letöltött HD videókat megosztáson keresztül lejátszani

Mennyire működik ez alap FW-el és mennyire open/dd-wrt-vel?
Nagyon leterheli a torrent?
USB-n mekkora átvitelt képes csinálni olvasás esetén? Lehet hogy elég a 100Mbites 3500-as mert ugyse tud 12MB/s-nél gyorsabban olvasni?

Olvastam, hogy 2TB-nál nagyobb HDD-ket nem nagyon kezelnek a routerek, ez itt is igaz?

Előre is kösz a válaszokat

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#983) csixy válasza Jamesch (#982) üzenetére


csixy
addikt

"Mennyire működik ez alap FW-el és mennyire open/dd-wrt-vel"?
Nos , ezt itt szerintem nem sokan használják,inkább a varagalex build megy egyből rá.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#984) xigris


xigris
őstag

Sziasztok érdeklődnék a 3600-t érdemes lecserélni NAS-ra?

[ Szerkesztve ]

(#985) Intruder2k5 válasza xigris (#984) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A NAS szarabbul route-ol, és WiFi térerőben is gyengébb! Ezzel csak azt próbálom jelezni, hogy egy NAS-al nehezebb lesz megosztani a netet! :)

[ Szerkesztve ]

(#986) xigris válasza Intruder2k5 (#985) üzenetére


xigris
őstag

arra gondoltam visszamenne a 741nd és mögé a nas mert csak dlna és a torrentre használom

(#987) Sebiferi válasza xigris (#984) üzenetére


Sebiferi
tag

Szerintem neeeeem!

Domoticz

(#988) xigris válasza Sebiferi (#987) üzenetére


xigris
őstag

:R

(#989) Graf Spee válasza Intruder2k5 (#972) üzenetére


Graf Spee
csendes tag

Köszönöm. Akkor mihamarabb beszerzek egy winchestert. 2.5 collos winyót ... gondolom a router el tudja látni kakaóval .....

(#990) Tamarel


Tamarel
senior tag

Van új gyári firmware.

http://www.tp-link.com/en/support/download/?model=TL-WDR3600&version=V1#tbl_j

(#991) Intruder2k5 válasza Graf Spee (#989) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez egyáltalán nem garantált! Sokan belefutottak már, hogy kevés volt az áram, amit a router tudott leadni, és emiatt a HDD gyakran leszakadt! Ajánlatos készülni egy külső táppal, vagy aktív USB HUB-al is!

(#992) ajani válasza ajani (#869) üzenetére


ajani
aktív tag

Most 6 napig bírta a wifim, úgy, hogy ki volt kapcsolva az 5GHz-es rész, tehát nem ez a gond. Elkeserítő, hogy 4-6 napnál nem megy tovább a router hiba nélkül. A 1043-as routerem hónapokig ment bazi stabilan vargalex fw-rel. Vajon a 1.1.7 hozhat javulást a wifi fagyás problémára? :F

Más: megköszönném, ha adnátok néhány e-bay/dx.com/vatera linket tuti dvb-t vevőhöz. Nem vagyok árérzékeny, azt szeretném, hogy sallangmentesen működjön. Köszi előre is! :R

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#993) TIT válasza Tamarel (#990) üzenetére


TIT
veterán

For TL-WDR3600(UN) V1
mit jelent az UN?
Enyémen nincs ilyen,akkor ez nem mindegyikre lesz jó.

(#994) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, fontolgatom a cserét 1043-ról.

Kérdenék párat. :)

Fogyasztás?
Másolás usb eszközre?
Másolás lan-wifi között?

Előre is köszi. :R

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#995) Tamarel válasza TIT (#993) üzenetére


Tamarel
senior tag

Nem tudom mi akar az UN jelenteni, de a 3600 V1hez listázták és a wifis megjegyzés is ígéretes.
Bő egy hete adtam vissza garanciáztatni, majd utánna tudom csak letesztelni.

(#996) sniphoe válasza TIT (#993) üzenetére


sniphoe
aktív tag

Én feltettem, nekem sincs UN rajta sehol, de eddig tökéletes.

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#997) rrunner


rrunner
csendes tag

Sziasztok,
szeretnem a routerrol elerni a wdtvlive medialejatszom samba megosztasat, hogy a routerre dugott usb diszkre toltott dolgokat ne a PC-n keresztul kelljen a media lejatszora masolni. Kerdeseim:
Az gaz, hogy a medialejatszo kikapcsolasakor eltunik a megosztas?
Hogy kell hozzaadni a windows altal \\wdtvlive-nak latszo share-t?
koszi
rrunner

[ Szerkesztve ]

(#998) hudyfiu válasza Zirowe (#994) üzenetére


hudyfiu
senior tag

fogyasztás kb ugyan annyi.

usb-re 10-12 MB
wifi-lan...16-18MB de ez a wifitől függ sztem leginkább.

(#999) TIT válasza Tamarel (#995) üzenetére


TIT
veterán

Ok köszi.
Nincs is más csak V1 az oldalon pedig nekem V1.1 van de gondolom az ua.

(#1000) Blaise


Blaise
veterán

Sziasztok!

Vettem egy ilyen routert. Elérhető valahol kezdőknek szóló leírás, hogy a vargalex-féle firmware-t hogyan lehet telepiteni?

Egy esetleges garanciáztatás előtt könnyen vissza lehet tölteni az eredeti firmware-t?

Köszi :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.