Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) vilmos.nagy


vilmos.nagy
tag

Sziasztok!

Azt hiszem nekem is sikerült elb*sznom szegény routeremet. Legalábbis érdekes.

Tegnap este valamit elállítottam a LuCi-n, s onnantól fogva nem lehetett hozzá kapcsolódni. Se ssh, se browserből, semmi. Ma reggel ezért elindítottam failsafe módban, s munkahelyemen letöltött firmware-t ráflasheltem. Telneten csatlakoztam, passwd parancs, sikeres jelszóváltoztatás. SSH-n azóta nem lehet elérni, LuCi még nincs rajta. Elméletileg megint elindítottam failsafe módban (az űrhajó, s a „monitor” nagyon gyorsan villog, tippre ezek valamelyike a sys led), de telnetre, ssh-ra connection refused-et ad vissza.

Ellenben ha kábellel rácsatlakozom, net van.

Bármi ötlet?

Köszönöm előre is!

Üdv,
Vili

(#8002) suste válasza vilmos.nagy (#8001) üzenetére


suste
veterán

hosszan nyomva tartott resetet próbáltad (HR)?
(telneten/SSH-n ilyen esetben egy "firstboot" parancs elvileg alapra állítja, de most már ez nem segít)

(#8003) vilmos.nagy válasza suste (#8002) üzenetére


vilmos.nagy
tag

Oh, fuck, a firstboot-ot elfelejtettem...
HR-t mindjárt próbálom, de reggel nem segített.

(#8004) vilmos.nagy válasza vilmos.nagy (#8003) üzenetére


vilmos.nagy
tag

Pf, na ilyet is régen b*sztam. Néhány YT videó megnézése után hajlandó volt az ssh csatlakozni, s volt minden, már van LuCi is, működik...

Elnézést a vaklármáért.

Ellenben rájöttem arra, hogy nem az a sys led, amit én annak gondoltam, mert az „űrhajó” rendes indítás után is ugyanúgy villog. Akkor világosítsatok fel, pls, melyik a sys led?

Üdv
Vili

(#8005) TIT


TIT
veterán

Ritkán gyengébb a jel,most is jó de a teló térereje is gyengébb ebben a szobában,úgyhogy itt valami más van.
Eddig 40Mhz-en is jó volt,levettem múltkor 20-ra és ugyanolyan rossz volt.

(#8006) vargalex válasza vilmos.nagy (#8004) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A képen balról a második led a sys led. Én napnak mondanám. Failsafe módban nagyon gyorsan villog.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#8007) szegto


szegto
senior tag

Üdv.
Valaki tudna segíteni hogy hogyan tudok VPN kapcsolatot beállítani a routeren hogy kivülről elérjem a hálózatot?
Gyári firmware van rajta nem openwrt.
Próbálkoztam már sok módszerrel de vhogy sehogy nemakarja az igazságot.
Portforwarding is volt de mikor checkeltem hogy nyitva van e a port arra azt irta a checker hogy closed.... totál nemértem, biztos vmit nagyon elszúrok.
Privátban is jöhet. :)

Köszi.
Üdv

(#8008) vargalex válasza szegto (#8007) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A gyári firmware-ban nincs VPN szerver.

Alex

(#8009) szegto válasza vargalex (#8008) üzenetére


szegto
senior tag

Akkor mit javasolsz?
A te openwrt builded?
Távoli asztal kapcsolatot sem tudok? Egyelőre az is jólenne nekem.

[ Szerkesztve ]

(#8010) vargalex válasza szegto (#8009) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Távoli asztalhoz elég a port forward. Viszont a VPN biztonságosabb. De a te döntésed. Egyébként alapban az én build-emben sincs benne, de utólag (extroot-ra) telepíthető.

Alex

(#8011) szegto válasza vargalex (#8010) üzenetére


szegto
senior tag

És a távoli asztalhoz port forwardingon kivül kell vmi?
Forwardolom a 1723-as portot, majd a másik hálózaton lévő laptopon beirom a külső ip:1723?
Vagy hogy csatlakozok?
Sorry a hülye kérdésért, de eléggé tanácstalan vagyok.

(#8012) sanzi89 válasza szegto (#8011) üzenetére


sanzi89
addikt

Alap esetben a 3389 a távoli asztali kapcsolat portja, de ajánlott megadni más, kevésbé ismert, egyedi külső portot. Például van mondjuk egy no-ip dinamikus dns címed: sajatszerverem.no-ip.com és mögé kitalálsz valami saját portot, például 33891, ekkor Windows-ban a távoli asztali kapcsolathoz az alábbit kell megadnod: sajatszerverem.no-ip.com:33891 . A routeren meg beállítod, hogy a kívülről érkező 33891-es port hívását irányítsa át a távoli asztali kapcsolattal elérni kívánt, belső hálózatin lévő gép 3389-es portjára.
Igaz ez egy WDR4300 felülete, de gyakorlatilag ugyanígy néz ki a gyári 3600-asé is:

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#8013) szegto válasza sanzi89 (#8012) üzenetére


szegto
senior tag

wow köszönöm, ez igy működik :)

(#8014) stigma


stigma
addikt

Sziasztok. Adott egy WDr3600-as v 1.4-es Router a legújabb ( 2013.09-havi) firmwarrel.
Furcsaság az, hogy elég gyenge a jel a wifi-n megnéztem több eszközzel is és az alábbiakat tapasztaltam:
A router a nagyszobában van, a gép tetején, semmi nem tettem elé/mellé,köré hogy a jelet ne zavarja, illetve a szobákat egy olyan ~10cm-es tégla válassza el egymástól
-Huawey y300 : Szobán belül 3-4 méterre a routertől 60dBm-es a jel, ha kimegyek a másik szobába ami tőle 2 méterre van és 1 fal választ el olyan 80-90dbm-re változik.
Laptop-al hasonló a szitú, amin max N300-as maximális wifi kapacitás.

Ipad Air (5ghz): Szobán belül használom csak, és néha néha be-beakad a Stream amit szoktam használni( gépen lévő filmeket stream-em Servio-n keresztül vagy az épp aktuális an bebükött csatornát)

Tudom 5ghz-nél más a szituáció ott kisebb a hatótáv azzal nincs is gond, de kérdésem az lenne esetleg próbálkozzak egy vargaalex féle 1.17-es és mint olvastam valami wifi patch-el?
Most ugye rendes gyári van rajta.

Segítséget előre is köszönöm! :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#8015) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

Sziasztok!

Vargalexem van.
Szeretnék torrentezni, de nem tölt.
Az írja ki a port (21234) zárva van.
Hiába aktiválom az upnp-t akkor sem nyílik meg.
Hogyan kell beállítsam a portot és transmissiont , hogy működjön a torrent letöltés?
A router egy cisco riuter mögött van, switchként beállítva

Zsolt

(#8016) zsolt320i válasza stigma (#8014) üzenetére


zsolt320i
senior tag

nekem is gyenge, ennyit tud.
kicseréltem 2X-is de sajna ennyit bír.

zsolt

(#8017) Intruder2k5 válasza zsolt320i (#8015) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez esetben a cisco routeren kell portot forwardolni a tp-link ip címére, illetőleg utóbbiban meg kell adni az alapértelmezett átjáró, és a dns címét is, hogy magán a routeren is legyen net!

(#8018) stigma válasza zsolt320i (#8016) üzenetére


stigma
addikt

Esetleg valami 1-2k-ért jobb antennát nem próbát szerelni rá valaki?

Esetleg ilyesmit beszerezni/kicserélni? Tp-Link TL-ANT2405CL

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#8019) zsolt320i válasza Intruder2k5 (#8017) üzenetére


zsolt320i
senior tag

öööö, na ez nekem kínai volt :D,
sajnos nem értettem belőle semmit, nem tudod egy picit leírni részletesebben, hogy hol mit kell beállítani?
jelenleg, a ciscon-n az upnp aktív (a utorrent a gépemene megnyítja a portot) -ez okés
a ciscobol a lan a wdr 3600 lanjába van kötve
wdr 3600 lan fix ipre van állítva 192.168.1.2
wdr hdcp le van tíltva
Pc wd 3600 LAN-ba van kötve és az utorrent portot símán nyitja
A wdr3600-on van net ez nem gond
wargalex alatt hogy kell portot forwardolni (miniupnp nem csinál semmit)

zsolt

[ Szerkesztve ]

(#8020) zsolt320i válasza Intruder2k5 (#8017) üzenetére


zsolt320i
senior tag

alapéertlemezett átjáró a ciscó ip címe kell legyen, igaz?
és alapértlmlezett dns-hze mit kell beírni,és hová?

thx!

(#8021) Intruder2k5 válasza zsolt320i (#8019) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Magán a routeren futó transmission-ra vonatkozólag nyitva van a port a firmware-ben, ezt alex így csinálta meg! Az, hogy a routerre csatlakozó kliens eszközön van net, az nem jelenti azt, hogy a routeren is van! A kliensek a fő routertől kapnak ip címet, amivel együtt megkapják a dns és átjáró címeket is, a wdr-nek viszont ezekről nincsen tudomása! A beállítás pontos menetét én nem tudom leírni neked, mivel sem openwrt,-t, sem tp-link-et nem használok, helyette asus-om van tomato-val, de a 1043-mas topikban már többször le lett írva, keress rá ott! Ha jól rémlik, akkor a hálózatok - lan oldalon kell hozzáadni dns és gateway opciókat, amit ki is kell töltened az elsődleges router ip címével!

(#8022) zsolt320i válasza Intruder2k5 (#8021) üzenetére


zsolt320i
senior tag

thx, utánanézek!

(#8023) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

csak nem sikerül.

tudna valaki segíteni, hogyy hogyan kell a cisco modememet és a wdr 3600 as routeremet összekötni, úgy hogy a transmission is működjön?

thx!

(#8024) Intruder2k5 válasza zsolt320i (#8022) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Alternatív megoldásként a routerben is használhatsz dhcp-t a lan interfészre, így az is meg fogja kapni a teljes ip konfigurációt az elsődleges routertől!

(#8025) szegto


szegto
senior tag

Üdv.
Olyan problémám lenne, hogy Media serverként megosztottam egy külső vinyót.... működik is viszont nincs felirat.
Olvasgattam itt-ott és azt irta mindenki hogy ezzel gondok vannak.
Van erre valamilyen megoldás hogy Media serverként legyen felirat is a filmekhez?

Köszi, üdv

(#8026) Kicsirics77 válasza szegto (#8025) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nemtudom de random valakinél megy valakinél meg nem,
én spec egyszer próbáltam ki a minidlna szplgáltatást de nekem nem nyújt plusszt semmiben mint ha csak samba megosztással nézem,ott legalább van felírat is.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#8027) Intruder2k5 válasza szegto (#8025) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hi!

Gyári szoftver, vagy OpenWrt? Ha utóbbi, és esetleg vargalex build, nem lehet, hogy a poli27 féle összeállítás segítene? Abban azért újabb csomagok vannak egy évvel! Egyébként meg szerintem TV függő is!

Samba nálad nem játszik, ahogy Kicsirics77 is írta?

(#8028) szegto válasza Intruder2k5 (#8027) üzenetére


szegto
senior tag

Gyári firmware van rajta.
Úgy tűnik mindenképp fel kell raknom az openwrt-t? :F
Nemértem h ilyen alap funkciót miért hagynak ki.
Amugy smartshare-el megosztva gépen a mappát simán van felirat, tehát a tv problémát kilőném, egyedül csak akkor van probléma, ha routeren lévő hddről játszom le.

(#8029) Kicsirics77 válasza szegto (#8028) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Akkor openwrt vagy poli27 firm.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#8030) szegto válasza Kicsirics77 (#8029) üzenetére


szegto
senior tag

OK akkor vszin kipróbálom.
Ha felraktam az openwrt-t, van mód visszatérni a gyárira hasonló egyszerűséggel mint az upgrade?

(#8031) szegto válasza szegto (#8030) üzenetére


szegto
senior tag

Mit takar az hogy nem bootos gyári firmware simán flesseléssel visszamegy az openwrtre?
Valaki tudna linkelni egy nem bootost??
Nekem az a bin van meg amit a tplink oldaláról töltöttem le mint frissítés.
Az bootos vagy nem bootos? :)

[ Szerkesztve ]

(#8032) Intruder2k5 válasza szegto (#8030) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A visszatérés is ugyanannyi, egy falshelés webes felületről!

A boot-os firmware nevében (kicsomagolás után, tehát nem a zip nevében) benne van a boot szó, tehát az nem jó! Olyat kell keresni a tp-link oldalán, amit kicsomagolva, a file nevében nincs benne a boot szó, és a mérete megegyezik az openwrt factory méretével, ami 8126464 byte!

[ Szerkesztve ]

(#8033) szegto válasza Intruder2k5 (#8032) üzenetére


szegto
senior tag

És minden esetben ezt a nem bootost kell felrakni OpenWrt esetén?

[ Szerkesztve ]

(#8034) Kicsirics77 válasza szegto (#8033) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Ha feltetted az openwrt-t akkor az eredeti firmnek kell olyannak lennie ami nem boot.
Ha rosszul tudnám javítsarok ki.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#8035) szegto válasza Kicsirics77 (#8034) üzenetére


szegto
senior tag

Ha igy van akkor egyenesben vagyok, este rápróbálok.
Köszi egyelőre a segítséget. :R

(#8036) Intruder2k5 válasza szegto (#8033) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen! Elvileg a boot-os már nem megy fel rá, régebben felment gond nélkül, de aztán nem indult el a router! Ha esetlegesen a nem boot-os régebbi, akkor is azt kell feltenned, és aztán már frissítheted a legújabbra, de openwrt-re csak olyat tehetsz, ami nem boot-os!

(#8037) szegto válasza Intruder2k5 (#8036) üzenetére


szegto
senior tag

Egyelőre működnek a dolgok.
Az érdekelne még, hogy ntfs fájlrendszerű vinyót valahogy tudok mountolni miniDLNA-nak?
Tudom h a linuxnak ext4 kell, de láttam hogy van ntfs-3g, viszont nem nagyon jártam sikerrel, bár ez lehet nem is arra utal?
ext4es particióval müxik.

(#8038) Intruder2k5 válasza szegto (#8037) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha az általad felrakott fw-ben benne van az ntfs-3g, akkor minden további nélkül! Mit tettél fel, vargalex buildet?

(#8039) szegto


szegto
senior tag

Igen azt.
Viszont kiválasztom az ntfs-3g-t, de valami miatt nem kerül be a Csatolt fájlrendszerek közé.
Ha a 8081-es porton lévő particionálóval formázom akkor bekerül, viszont akkor ext4 lesz, nem ntfs.

Igy néz most ki:
[link]

(#8040) Intruder2k5 válasza szegto (#8039) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Swap-nek miért van betéve ugyanaz?
Egész biztos, hogy /dev/sdb1 az ntfs partíció?

(#8041) szegto válasza Intruder2k5 (#8040) üzenetére


szegto
senior tag

Most egyetlen partíció van.
Hogyan kellene létrehoznom a particiókat? Mekkora méretűt és milyen fájlrendszerűt?
Egy ntfs mindenképp kell, viszont a többi milyen legyen?
Vagy megcsinálom a particionálóval (8089-es port) mint előtte ami működitt és az ext4-est módosítom ntfsre.... ezt este kipróbálom.

(#8042) Intruder2k5 válasza szegto (#8041) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha nem akarsz nagyon sok torrentet futtatni, akkor elég az egy partíció is! Néhány torrentre és DLNA futtatásra megteszi a router saját 128MB RAM-ja is!

(#8043) szegto válasza Intruder2k5 (#8042) üzenetére


szegto
senior tag

a 128MB-ra töltődnek le a torrent tartalmak, vagy oda csak a .torrent fájlok kerülnek?

(#8044) Kicsirics77 válasza szegto (#8043) üzenetére


Kicsirics77
veterán

lehet egyszerűbb lenne ha valakinek adnál egy ddns hozzáférést és megcsinálná ezt neked
ntfs nem javallot mert a linux nem szereti és iszonyat lassú lesz.
a csatolt meghajtóra kerül minden letöltött cucc a 128 Mb az RAM oda a kerül be ami a routeren fut processz
elegendő lehet torrentezésre de javasolt a 128 Mb swap a többi meg ext4-re és akkor flott lesz minden
perverzek még tehetnek 512 Mb extroot-ot is a későbbi csomagok telepítése miatt.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#8045) sanzi89


sanzi89
addikt

Az normális, hogy vargalex firmware-rel gyakorlatilag használhatatlan az 5GHz?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#8046) Kicsirics77 válasza sanzi89 (#8045) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Nem-->nálam pl. tökéletes igaz távolságra fele annyi sincs mint a 2.4.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#8047) sanzi89 válasza Kicsirics77 (#8046) üzenetére


sanzi89
addikt

Köszi, akkor még próbálkozok.

Egyébként arra van valakinek ötlete, hogy miért ugrál össze-vissza a WiFi másolási sebessége a routerre kötött HDD-ről? 3 különféle gépről, 3 különféle WiFi kártyával próbáltam, földrajzi elhelyezkedés ugyanaz - router melletti szobában - a jelerősség kb 60-70dBm mindegyik gépen, a másolás sebessége 2 és 5MB/sec között ugrál. Más WiFi nincs a közelben. Borzasztóan zavaró... :W

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#8048) Kicsirics77 válasza sanzi89 (#8047) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Véletlen nem ntfs a meghajtó?

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#8049) sanzi89 válasza Kicsirics77 (#8048) üzenetére


sanzi89
addikt

Nem, minden a "szokásos".

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#8050) poli27


poli27
veterán

A samba megosztást hogy lehet egyszerűen jelszavazni ? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.