Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) Magnat válasza Zirowe (#6000) üzenetére


Magnat
veterán

És mi volt a dlna kliens?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6002) Zirowe válasza Magnat (#6001) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Írtam, minidlna.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6003) Magnat válasza Zirowe (#6002) üzenetére


Magnat
veterán

A kliens, amin lejátszod...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6004) Zirowe válasza Magnat (#6003) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Lg tv wifin.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6005) Tegla80


Tegla80
addikt

sziasztok
megoldható az,h 2 IP-t rakok DMZ-be vagy csak egyet lehet?

Sony® & PlayStation®

(#6006) Intruder2k5 válasza Tegla80 (#6005) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Természetesen nem oldható meg!

(#6007) Tegla80 válasza Intruder2k5 (#6006) üzenetére


Tegla80
addikt

tudom esetleg használni 2 gépen ugyan azt az IP-t ami DMZ-s?
(persze mindig egy gép lenne online ugyan azon kábelt dugdosva ,mert szabad portom sincs több jelenleg . Vagy ez is buta kérdés :B )
köszi

szerk:
akkor ez lesz a megoldás
(sajna a PS ek a multynál "igénylik",és stabilabbak lesznek így.)
mindenkinek köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#6008) Intruder2k5 válasza Tegla80 (#6007) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, külön-külön tudod!

(#6009) suste válasza Tegla80 (#6007) üzenetére


suste
veterán

Ez mehet simán. Csak akkor fix ip-sek legyenek, a klienseken beállítva.

(#6010) sz.z.csicsi


sz.z.csicsi
tag

Üdv.
Most a 3600-on gyári fw van,külső hdd rádugva és így torrentezek pc ről és filmezek wifin az LG tv-n.Az előtt hdd hurcolás volt tv-re és minden film a magyar nyelven indult. Most több is van ami az eredeti nyelven indul és természetesen nem lehet váltani. Kérdés: Ezt csak a merge-vel át kell dolgozni,hogy magyar hang legyen vagy van lehetőség a routeren variálni- állítani vmit.....a vargalex is volt rajta(akkor nem voltak ilyen gondok...sőt felirat sem) csak az xbox-os kapcsolat miatt gond volt a laptop wifi sebességgel és ezért került vissza a gyári.
Szóval ha a tv-re dugva hdd magyar és már a routeren keresztül ugyan az nem akkor a router valamit "felülbírál" vagy mit csinál hogy nem a magyart adja elsődlegesnek?

(#6011) Zirowe válasza sz.z.csicsi (#6010) üzenetére


Zirowe
nagyúr

A hangsav valtas hianya az lg tv hibaja.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6012) sz.z.csicsi válasza Zirowe (#6011) üzenetére


sz.z.csicsi
tag

Azt értem és tudom,csak ugye a hdd -n lévő adott filmet a tv-re dugva magyarul indul és nincs több lehetőség.A routerbe dugva és ugyan azt a filmet wifin keresztül már eredeti nyelven adja (nem magyarul) és természetesen nyelv választás itt sem volt de felirat igen.
Bluray lejátszóra dugva nincsenek ilyen gondok se nyelv se felirat téren mert mindet kiadja

[ Szerkesztve ]

(#6013) Zirowe válasza sz.z.csicsi (#6012) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Pedig ha a tvre kotod kozvetlenul, akkor mar lehet valtani nyelvet, a nem valtas csak a tv dlna kliensenek a korlatozasa.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6014) ajani


ajani
aktív tag

Tudna vki nekem egy "how to"-t linkelni vagy írni a "Single file php gallery" beüzemeléséhez vargalex 1.1.7 alá? Már össze-vissza konfigoltam mindent, de még mindig nem megy.

Amit feltettem eddig:

php5
php5-cgi
php5-fastcgi
lighttpd
lighttpd-mod-cgi
lighttpd-mod-fastcgi

szerkesztettem a php.init és a lighttpd.conf a neten található leírások alapján, de semmi :F

itt vannak a képeim, amit a galériában szeretnék látni: /mnt/Media/Kepek/iPhone/Upload/
ide tettem be a Single file php gallery index.php-jét.

ezeket a sorokat módosítottam:
php.ini:
doc_root = "/mnt/Media/Kepek/iPhone/Upload/"

lighttpd.conf:
server.modules = (
# "mod_rewrite",
# "mod_redirect",
# "mod_alias",
# "mod_auth",
# "mod_status",
# "mod_setenv",
"mod_fastcgi",
# "mod_proxy",
# "mod_simple_vhost",
"mod_cgi",
# "mod_ssi",
# "mod_usertrack",
# "mod_expire",
# "mod_webdav"
)

server.document-root = "/mnt/Media/Kepek/iPhone/Upload/"

server.errorlog = "/var/log/lighttpd/error.log"

index-file.names = ( "index.html", "default.html", "index.htm", "default.htm","index.php" )

server.port = 81

cgi.assign = ( ".php" => "/usr/bin/php" )

Mit bénázok el? :W

[ Szerkesztve ]

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#6015) slylecz


slylecz
csendes tag

Sziasztok!

Feltettem ezt a csodálatos firmware-t, amiben minden számomra fontos dolgot be tudtam állítani, kivéve a nyomtatást. Ebben szeretnék segítséget kérni.
Van kettő nyomtatóm, melyekből csak az egyiket tudtam félig működésre bírnom.
Szóval a tapasztaltok idáig:
01. Adott egy Canon IP4200-es gép, rádugtam a routerre, beállítottam a hálózati nyomtatást, ami működött is, annyi szépséghibával, hogy elindul a nyomtatás, ami abba is marad az első oldal kinyomtatása felénél. A nyomtató persze villog, hogy még dolgozik, de nem...

02. Adott egy másik nyomtató is (HP 3050 Wifin keresztül), amit még Tim82 feszegetett (#2155 hozzászólásában) és amire nem kapott működőképes választ. Tehát, rákötöm vezetékkel a PC-re, elindítom a saját szoftverét, hogy beállítsam a csatlakozási beállításokat, de sajnos nem csatlakozik. Nem oszt ki neki IP címet.
Ami a képen látszik is...

Természetesen kipróbáltam MAC szűréssel, amihez hozzá is adtam a nyomtatót és próbáltam a nélkül is, de semmi eredmény.

Ha van valakinek ötlete, szívesen fogadom, amit előre is köszönök.

(#6016) Intruder2k5 válasza ajani (#6014) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

http://sye.dk/sfpg/

REQUIREMENTS

For this gallery to function you will need the following:

- A web server capable of running PHP 5 scripts
- The PHP GD library (php_gd) installed. See here for information: http://php.net/gd
- PHP write access to server
- PHP memory limit large enough to contain both full size image and preview/thumb (converted to BMP) See the FAQ section in readme.txt for further information on this.

Mi az ami első ránézésre hiányzik? :)

(#6017) ajani válasza Intruder2k5 (#6016) üzenetére


ajani
aktív tag

Fogalmam sincs... :B

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#6018) Intruder2k5 válasza ajani (#6017) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

php-gd

(#6019) ajani válasza Intruder2k5 (#6018) üzenetére


ajani
aktív tag

És azt eszik vagy isszák? :) Bocs, de nagyon láma vagyok ehhez.

Találtam egy ilyen csomagot "php5-mod-gd" ezt felraktam. php, lighttpd ujraindít, továbbra sem megy.

Tudnál kicsit részletesebb segítséget adni?

Köszi! :R

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#6020) Intruder2k5 válasza ajani (#6019) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pedig erre gondoltam! De vajon működik is? Hozz létre egy index.php file-t, az alábbi tartalommal, majd nyisd meg böngészőben, és nézd meg, hogy működik-e a gd!

<?php

phpinfo();

?>

(#6021) ajani válasza Intruder2k5 (#6020) üzenetére


ajani
aktív tag

500 - Internal Server Error

Ezt írtam be a böngészőbe: http://192.168.2.1:81/index2.php

Azért index2.php a neve, mert index.php már volt, remélem ez nem gond.

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#6022) Intruder2k5 válasza ajani (#6021) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pedig az nem jó, mert valami ilyennek kellene bejönnie!

(#6023) ajani válasza Intruder2k5 (#6022) üzenetére


ajani
aktív tag

Hogyan tovább? :F

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#6024) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Ma már kétszer csinált egy érdekeset a router, vargalex 1.1.7.
Tök nyugodtan nézek éppen egy filmet, minden leáll, kidob megint a tv az adásokhoz, de most nem csak a net szakadt le, hanem eltűnt a dlna szolgáltatás.
Bementem a beállításokba, minidlna bekapcsolva, de a szolgáltatás nem aktív, szolgáltatás ki-bekapcsolás és reboot sem segített, az elsőnél a rendszerindítás/újraindítás segített, de a második alkalommal már többször kellett ezt eljátszanom, de mintha most se menne rendesen.

Mi lehet a baja, mert ezt eddig nem csinálta.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6025) Intruder2k5 válasza ajani (#6023) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt nem nézted még?

11. Lighttpd + PHP5

(#6026) ajani válasza Intruder2k5 (#6025) üzenetére


ajani
aktív tag

Nem láttam még, de ugyanazt írja, csak még nagyvonalúabban, mint amiket eddig találtam... :O

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#6027) suste válasza Zirowe (#6024) üzenetére


suste
veterán

Én HDD leszakadásra tippelnék.
Rendszernaplót nézd meg, amikor leáll.
Meg próbáld elérni a HDD-t samba-n, vagy SSH-n.
Ha leszakad, akkor valszeg táp gond lesz.
Milyen HDD, hogy csatlakozik?

(#6028) Zirowe válasza suste (#6027) üzenetére


Zirowe
nagyúr

A hdd elérhető volt, azzal nem volt gond, de végül fogalmam nem volt mi lehetett a baja.
Most viszont megint visszatértem poli27 fw-jére, a sebessége annak mégis jobban bejön. :)
Az 1.3.3-at szedtem le, de mégis 1.3.2-öt ír ki, de mindegy is.

Most inkább újból beállítottam mindent és megy rendesen, engedélyezett wmm mellett sem volt eddig szakadás, próbaképpen pedig átállítottam a titkosítást is, hátha azzal volt baja.

Hdd amúgy egy 500gb-s 2.5", egy usb 3.0-ás házban, egy usb csatija van csak, eddig még nem okozott ilyen jellegű gondot, ezért se gondolnám, hogy ez lenne a hiba.
Most polién megy minden okésan.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6029) sutszi válasza Zirowe (#6028) üzenetére


sutszi
veterán

Milyen területen jobb a sebessége?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#6030) poli27 válasza Zirowe (#6028) üzenetére


poli27
veterán

Igen tudom hogy rosszat ír ki, mert elfelejtettem átírni, észrevettem, csak nem volt kedvem ezért újracsinálni mindet :)

(#6031) Zirowe válasza poli27 (#6030) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ja, semmi gond, csak mivel először visszatoltottem egy régebbi mentést, azt hittem az rontott el vmit. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6032) Zirowe válasza sutszi (#6029) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Kisebb a terhelés, ezért a működés/elérés gyorsabb, illetve a minidlna indexelés nagyon gyors.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6033) Zirowe válasza suste (#6027) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Na most végleg passzolom, hogy mi a baja, mert ezzel az fw-vel is elkezdte csinálni!
Kb két és fél órát ment gond nélkül, filmnek vége lett, amint kiléptem belőle leállt a minidlna, és azóta sem tudott újraindulni.
Hddvel tuti, hogy minden rendben, mert transmission fut hiba nélkül, én meg most sambán keresztül nézek filmet mp-vel.
Logban nem találtam erre vonatkozó hibát.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6034) suste válasza Zirowe (#6033) üzenetére


suste
veterán

A legszebb az az egészben, hogy tudtommal mindegyikben ua minidlna van (25-ös végű).
Tehát a gyors indexelés az új openwrt-nek köszönhető valószínűleg. De egyébkén fw cserénél mindíg törlöd az adatbázist? (Nem kellene.) Mert ha nem, akkor nincsen indexelés...

(#6035) vargalex válasza ajani (#6021) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Fut egyáltalán a lighttpd?

Szerintem a lighttpd.conf-ban a

"mod_cgi",

sor végéről töröld a vesszőt. Nem tudom, hogy zavarja-e.

Alex

(#6036) Szabtom


Szabtom
senior tag

Ma reggel 10 percen belül kétszer szakadás. Tünetek:
cmd-ből pingeltem:
1. www.prohardver.hu címet: nem találja (tehát nem request time out, hanem nincs ilyen cím)
2. 8.8.8.8 request time out
3. router IP request time out

Első alkalommal a kliens-router kapcsolat elvileg megmaradt, második alkalommal már a windows is sírt, hogy nincs connection.
Mindkét alkalommal kb. 10-20 mp után visszaállt minden magától, ment a net utána.
Gyári fw van fent. Tippek, ötletek? Erősen gondolkodom a garanciás cserén.

szerk:
Firmware Version: 3.13.34 Build 130909 Rel.53148n
Hardware Version: WDR3600 v1 00000000 (a matricán v1.4)

[ Szerkesztve ]

(#6037) Zirowe válasza suste (#6034) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ha ugyanaz van, akkor az megmagyarázza, hogy miért szórakozik ez is velem, csak az okát kéne még kiderítenem.

A null mappák szaporodása miatt szoktam gyakran törölni az adatbázist.

Nem lehet, hogy az tett be neki, hogy most sok média van a vinyón?
290db videó van kb.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6038) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok! Nem nagyon találtam jobb topicot, ezért itt kérdem:

A TP-link 3600-os routeremen van egy 1TB-os 2.5" HDD, és a Transmission meg a miniDLNA progik vargalex FW-vel futnak róla, ez kielégiti tökéletesen az igényeimet, de mivel mindenem ezen a HDD-n van a fájlműveletek sebessége zavaróan alacsony tud néha. Ezért elgondolkodtam egy olyan NAS-os fejlesztésen, amivel jelentősebb fájlsebességeket tudok elérni. Az lenne a kérdésem, hogy van-e olyan NAS amely a fenti TM+miniDLNA funkciókat maga is tudja futtatni?! Ez esetben a 3600-ast eladhatnám, és maradna csak a UPC Wifi-s routere meg a NAS.

Szerk:
Közben meglett a NAS-os topic is, de ha valaki használ ilyet szivesen veszem a javaslatokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#6039) Celtis válasza Kroni1 (#6038) üzenetére


Celtis
veterán

Nekem WD Mybook Live van. Most már My Cloud néven létezik az újabb változata.
Én ezt javaslom, mert árban, fogyasztásban, csendességben a legjobb. Alternatíva a Zyxel. Előbb gyárilag tartalmaz egy WD RED HDD-t, utóbbiba magad teszel, amit akarsz.

Vannak drágább NAS_ok rengeteg plusz szolgáltatással, de ezek is tökéletesen tudják azt, amire szükséged van, sőt többet is.

(#6040) Kroni1 válasza Celtis (#6039) üzenetére


Kroni1
veterán

Ó, nagyszerű! Igen a MyBook Live volt az egyik amit néztem régebben, gondolom a My Cloud is hasonló sebességel tudja csinálni a fájlműveleteket, vagy talán még gyorsabb is, de ennek utánanézek... Köszi a gyors választ! :R

(#6041) kali válasza Szabtom (#6036) üzenetére


kali
legenda

hárman telefonáltak ma az első - illetve ahhoz hasonló - miatt, de aztán a log és a szolgáltató oldala magyarázattal szolgált; link, amit a router system up time és a wan online time értékei is alátámasztottak.
a szolgáltató dns értékeivel nem próbálkoztál, vagy annak esetleges problémája/nem megfelelősége miatt van beállítva a google?

(#6042) suste válasza Zirowe (#6037) üzenetére


suste
veterán

Nálam: "A miniDLNA szolgáltatás aktív, 46 hang, 353 videó, 233 kép fájl található. "
És volt ennél már jóval több is, szóval tuti nem ez a gond.

(null mappák miatt nálam 2 havonta törlődik az adatbázis hajnali 4-kor, így nagyon nem zavar, hogy mennyi ideig indexel:) )

(#6043) Magnat


Magnat
veterán

Hi,

1ik ismerősöm is tervez ilyen routert venni. Van most olyan hw revision, amire Alex firmjét nem lehet feltenni?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6044) suste válasza Magnat (#6043) üzenetére


suste
veterán

Egyelőre nem tudunk olyanról, amire nem menne fel, csak az újabbakhoz kell egy wifi patch, hogy normális hatótávolsága legyen.

[ Szerkesztve ]

(#6045) Magnat válasza suste (#6044) üzenetére


Magnat
veterán

Köszi, haveromnak 1.2-es revision van (nekem 1.1), ezeken tutira fut. Csak nem tudom, nem jött ki azóta újabb.

Erről a patch dologról tudnál linket adni? Visszakerestem, de nem látom az eredeti hsz-t, amiben szó van róla...

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6046) Magnat válasza Magnat (#6045) üzenetére


Magnat
veterán

Lejárt közben, erről van szó gondolom ...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6047) Szabtom válasza kali (#6041) üzenetére


Szabtom
senior tag

Szia kali, köszönöm, hogy válaszoltál!
Nem a szolgáltatóval volt a gond, amióta beüzeltem, minden nap ezt csinálja. :( Egy WRT54GL-t cseréltem le, mert a b/g sebesség már nem volt elég wifin (20mbit-nél többet nem bírt). azzal három éven át egyetlen gond nem volt. Hozzá se kellett nyúlni, minden ment. Most meg... :(
Valami a DHCP vagy a DNS körül lehet, mert minden esetben fél percen belül beavatkozás és restart nélkül is minden helyre áll. De egyszerűen nem tudok rájönni, mi lehet. Vissza rakom factory defaultra az összes beállítást és elkezdem elölről, szisztematikusan változtatni a beállításokat, hátha sikerül.

(#6048) kali válasza Szabtom (#6047) üzenetére


kali
legenda

akkor tényleg próbáld meg a szolgáltatós vagy más, a jelenlegitől eltérő dns alatt is.
a dhcp alatt az address lease time értékét tedd maximumra.

(#6049) Szabtom


Szabtom
senior tag

Mielőtt megpiszkálom a DNS-t (amihez nem értek :DDD ), csináltam egy factory default resetet.
Firmware Version: 3.13.34 Build 130909 Rel.53148n

Utána:
1. 5GHz wifi lekapcsolva
2. admin pw és wireless network pw beállítva
3. Régió és rendszeridő beállítva
Minden más gyári default/enabled/disabled, ahogy adta magát.

Egy asztali gép és egy laptop kapcsolódik wifin. A DHCP megújítást 5 percre tettem, hogy kiderüljön, ha ezzel van a gond. Kb. egy órája nics baj, úgyhogy áttettem 24 órára. Meglátjuk...

(#6050) hackeeeee válasza Zirowe (#6024) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem is hasonlót művelt tegnap gyári firmware-rel, annyi különbséggel, hogy a médiaszerver nem tűnt el.

Viszont egy ki-bekapcsolás megoldotta (kopkopkop).

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.