Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) 11hh


11hh
tag

Hogy lehet beállítani azt hogy a hálózatra ne a 192.168.1.1 DNS címet küldje ki, a router a gépeknek, hanem pl 8.8.8.8 -at. Sajnos az internet szolgáltatómnál valami gubanc van mert csak úgy jönnek be a honlapok ha minden gépnél kézzel írok be egy működő DNS címet.

[ Szerkesztve ]

(#852) vargalex válasza 11hh (#851) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha OpenWrt-ről van szó, akkor LuCI-ban a Hálózat->Interfészek->LAN oldalon az Egyedi DNS szerverek használata mezőben megadhatsz többet is.

Alex

(#853) 11hh válasza vargalex (#852) üzenetére


11hh
tag

Köszi, én próbáltam de lanon nem küldi ki a DNS címet amiket beírok, csak a router IP címét. Valamiért ez a funkció nálam nem működik, esetleg kipróbálnátok? Vargalex 1.1.7-es verzió van, és Luciba próbáltam ott ahol írtad.
Előre is köszi szépen!

(#854) vargalex válasza 11hh (#853) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha azt akarod, hogy a kliensek ne a routert kapják DNS kiszolgálóként, akkor LuCI-ban a Hálózat->Interfészek->LAN oldalon alul a DHCP kiszolgáló beállításainál a DHCP beállítások mezőben teheted meg. A helpként ott található példa pont erre vonatkozik. Tehát esetedben ezt írd a mezőbe:

6,8.8.8.8

Ekkor a kliensek is a 8.8.8.8 DNS szerver IP-t kapják. Az előző megoldás a kliensnek ugyan úgy a routert hirdeti DNS szerverként, de a router maga a szolgáltató DNS szerverei helyett a google-jét használja.

Természetesen kliens oldalon kell egy ip renew a változások életbe lépéséhez (vagy kapcsolat megszakítása, majd újra kapcsolódás).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#855) 11hh válasza vargalex (#854) üzenetére


11hh
tag

Nagyon szépen köszönöm, így már tökéletes! :C :R
Tegnap váltottam net szolgáltatót és NAT-os netet ad, egy IP címen sok ember van, és swicsekkel osztja szét, MAC szűréssel. Valami http proxy lehet mert ha megnyitok egy oldalt akkor kis időre felugrik egy másik oldal, és csak utána lép a rendes weboldalra. De ha nincs működő DNS cím kitöltve akkor ez a proxy-s honalp nem tud bejönni, és utána a rendes weboldal se.
De így már tökéletes, köszönöm szépen még egyszer! :)

(#856) Rascally81


Rascally81
aktív tag

Üdv Mágusok!
WDR3600 (Vargalex 1.1.7 FW) használok,és azt hogyan tudhatom meg, hogy mikor dobta el a wifit?
Esetleg a rendszernaplóba lehet valami bejegyzés?

Engem nem érdekel, hogy romlik a pénz. Nincs annyi, hogy rám rohadjon....

(#857) 11hh


11hh
tag

A rendszernapló teli van nekem ezzel:
Jan 31 22:32:10 OpenWrt daemon.notice netifd: wan (820): Sending renew...
Jan 31 22:32:10 OpenWrt daemon.notice netifd: wan (820): Lease of 192.168.14.71 obtained, lease time 300
Jan 31 22:34:40 OpenWrt daemon.notice netifd: wan (820): Sending renew...
Jan 31 22:34:40 OpenWrt daemon.notice netifd: wan (820): Lease of 192.168.14.71 obtained, lease time 300
Jan 31 22:37:10 OpenWrt daemon.notice netifd: wan (820): Sending renew...
Jan 31 22:37:10 OpenWrt daemon.notice netifd: wan (820): Lease of 192.168.14.71 obtained, lease time 300
Jan 31 22:39:41 OpenWrt daemon.notice netifd: wan (820): Sending renew...
Jan 31 22:39:41 OpenWrt daemon.notice netifd: wan (820): Lease of 192.168.14.71 obtained, lease time 300

Mit tudok ennek tenni?

(#858) Intruder2k5 válasza 11hh (#857) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

1. Nem nézegeted a rendszernaplót!
2. Megnöveled azt a 300 szekundumos lease time-ot!

(#859) vargalex válasza Intruder2k5 (#858) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ez wan oldali renew, azaz az előtte lévő eszközön kell növelni a lease time-ot. Kérdés, hogy az az övé, vagy a szolgáltatóé (az biztos, hogy privát tartományban van).

Alex

(#860) Intruder2k5 válasza vargalex (#859) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen láttam, de én is abból indultam ki, hogy privát cím, tehát jó eséllyel HGW van előtte... Ha meg nem, akkor így járt!

Mondjuk ha egy ISP ilyet állít be... Hát az elég gáz!

[ Szerkesztve ]

(#861) 11hh


11hh
tag

192.168.14.71 címet routerem előtt lévő swics oszthatta ki nekem, ami a szolgáltatóé mellesleg a lépcsőház legfelső színtjén található.
router kapcsolata:
Típus: dhcp
Cím: 192.168.14.71
Hálózati maszk: 255.255.254.0
Átjáró: 192.168.15.1

(#862) vargalex válasza 11hh (#861) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Akkor itt bizony, ha zavar a log bejegyzés, akkor csak a szolgáltatódnak tudod jelezni, hogy ugyan miért 5 perc náluk a lease time? Bár, elképzelhető, hogy kevés a szabad IP (ugye így nálatok a lépcsőházban maximum 254 db) és azért ennyi, hogy minél hamarabb felszabaduljon.

Alex

(#863) Tamarel válasza vargalex (#862) üzenetére


Tamarel
senior tag

A /23 az 512-2 = 510 ip cím. A dhcp lease meg a felénél illene megpróbálnia meghosszabbítani magát.

(#864) Intruder2k5 válasza Tamarel (#863) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hosszabbítja is, ha megnézed a log bejegyzések idejét! Pontosan két és fél percenként...

[ Szerkesztve ]

(#865) Tamarel válasza Intruder2k5 (#864) üzenetére


Tamarel
senior tag

Telefonról néztem, nem görgettem jobbra. :)

(#866) csixy


csixy
addikt

TP-Link TL-WDR3600.
A Vargalex 1.1.5 és a vargalex 1.1.7 esetén is azt tapasztalom az 5Ghz WIFI rádiónál , hogyha a magyar norma és a 44-es csatorna van beállítva és a 40MHz (második csatorna alatta) sávszélességet próbálom elmenteni akkor az 5GHz-es WIFI Client módba lép és ez így nem jó semmire . Ez így nómális ? :F

De pl. a 36-os csatorna ; 40Mhz (második csatorna felette) jól működik. ;]

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#867) Graf Spee válasza nyikszi (#849) üzenetére


Graf Spee
csendes tag

Ha jól tudom ahhoz, hogy a pendrive-vot felismerje a router, ahhoz a fájlrenddszere NTFS kell hogy legyen.

(más nem lenne jó, mert néha kell az a pendrive máshová)

(#868) nyikszi válasza Graf Spee (#867) üzenetére


nyikszi
őstag

ext-et is felismeri, persze ha máshova kell a pendrive, akkor értelemszerű, hogy ntfs kell.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#869) ajani válasza ajani (#822) üzenetére


ajani
aktív tag

Ismét előjött a wifi fagyás probléma. 4-5 naponta eljátsza a router, hogy csak áramtalanítás után engedi csatlakozni az eszközöket. Mi lehet ennek az oka. Most letiltottam az 5GHz-es részt, meglátjuk így meddig bírja. :F

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#870) 11hh válasza vargalex (#862) üzenetére


11hh
tag

Az lehetséges hogy lease time miatt állnak meg a youtubos videók 1-5perc után ? Ezen csak a szolgáltató tud segíteni? Youtubos videók hibával megállnak, írja próbáljam később. :F

(#871) Intruder2k5 válasza 11hh (#870) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem lehetséges!

Ilyen hibára már panaszkodtak többen is, és a Google DNS szervereinek beállítása, többször segített a dolgon!

(#872) 11hh válasza Intruder2k5 (#871) üzenetére


11hh
tag

Én a google DNS szervereit használtam, de a szolgáltatóé is ugyan ezt produkálja..

(#873) Intruder2k5 válasza 11hh (#872) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát akkor passz, de a lease time miatt egy pillanatra sem szakad meg a kapcsolat, még a lejártakor sem!

(#874) Fallen30


Fallen30
csendes tag

Hi !

Nem rég én is tulajdonosa lettem egy wdr 3600 as routernek .

Olyan problémám van vele , hogy amikor beakarom állítani az 5ghz es wifit akkor nem csinál semmit !

Ezt úgy értem , hogy nem villog a led sem akármit csinálok vele és nem is látom a hálozatot se .
A 2,4 es az münködik.

És ha meg bekapcsolom a dual band - et akkor sem villog a 2 wifi led csak a 2,4 es - é .

Az 5 ghz es - é nem csinál semmit . Viszont amikor megvettem még jó volt , csak amikor rádugtam a merevlemezt akkor kért egy rebootot !

És azóta csinálja ,ezt , hogy lefutott a reboot és azota az 5ghz es meg se nyikkan .

Valakinek van valami ötlete ?
Ja a gyári firmware - t 3.13.23 Build 120820 Rel.73549n azóta már rátettem az se segített , se reset se semmi !

(#875) Intruder2k5 válasza Fallen30 (#874) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Akkor ez garanciális hiba lesz...

(#876) Bem Utat válasza Fallen30 (#874) üzenetére


Bem Utat
csendes tag

Nekem is ezt csinálta, amikor megvettem. Igaz, és a gyári fw-rel nem próbáltam, csak a vlex-1.1.5-tel, de akkor is, meg ma is, mikor az 1.1.7-et rátettem, csak akkor volt hajlandó föléledni az 5G-s rész, amikor a másikat letiltottam, és úgy rebootoltam (addig hiába nyomtam az 'engedélyezést' (az 5-ös rádión), nem történt semmi). Utána viszont csatlakozott is hozzá, ami tud 5G-t.

(#877) Bem Utat válasza Fallen30 (#874) üzenetére


Bem Utat
csendes tag

Ui: aztán persze megint bekapcsoltam a 'régi' rádiót is, az rögtön föl is éledt és most éppen azon megy a forgalom, de a másik sáv is él.

(#878) Fallen30 válasza Bem Utat (#877) üzenetére


Fallen30
csendes tag

Neked se villogott akkor az 5 Ghz es led ?

(#879) Bem Utat válasza Fallen30 (#878) üzenetére


Bem Utat
csendes tag

Nem, sötét maradt.

(#880) Fallen30 válasza Bem Utat (#879) üzenetére


Fallen30
csendes tag

Akkor max azt fogom csinálni , hogy ráteszem a másik firmware t amit írtál aztán hátha !

(#881) interman2


interman2
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy milyen módon tudnám lecserélni a 4300-as routeremen a vargalex firmware-t vissza gyárira, vagy DDWRT-re (ha van hozzá, mert csak 1043-hoz találtam)?

Köszönöm előre is a segítséget!

(Feltettem a kérdést a 4300 fórumba is, de úgy látom azt jóval kevesebben látogatják, ezért bocsánat, hogy ide is beírtam.)

(#882) Fallen30 válasza Bem Utat (#879) üzenetére


Fallen30
csendes tag

Ha alap firmware rol frissitek akkor is ellenöriznem kell a checksum ot ?

[ Szerkesztve ]

(#883) Intruder2k5 válasza Fallen30 (#882) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az alap firmware-re is fel lehet tenni hibás file-t! Tehát igen!

(#884) nyikszi válasza interman2 (#881) üzenetére


nyikszi
őstag

[link]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#885) mandras81


mandras81
senior tag

Sziasztok!

Próbálom ftp-n elérni a router-t, és ezt a hibaüzit kapom bejelentkezéskor: 500 OOPS: vsftpd: refusing to run with writable root inside chroot ()

Utánaolvastam, és azt írják, hogy ez ki lehet küszöbölni, ha felvisszük a vsftpd konfig file-ba az allow_writeable_chroot=YES sort, viszont az én Openwrt verziómban (Vargalex 1.1.5) levő vsftpd-ben ez a sor már alapból benne van, és mégis megkapom a hibaüzenetet... :F

[ Szerkesztve ]

(#886) Kicsirics77 válasza mandras81 (#885) üzenetére


Kicsirics77
veterán

hogyan próbálod elérni?
mert nekem is 1.1.5 van és semmi gond nincs vele

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#887) mandras81 válasza Kicsirics77 (#886) üzenetére


mandras81
senior tag

Android-dal Total Commander-ben FTP plugin-nal, felhasználónév: ftp://domainnevem.systes.net:2221

Felhasználó: ftp
Jelszó: router jelszava

Bevittem még egy sort a vsftpd-be: ftp_username: root

(#888) Kicsirics77 válasza mandras81 (#887) üzenetére


Kicsirics77
veterán

én először azt tesztelném le hogy böngészőben megy-e rendesen....
vagy a gépen filezillával vagy tc-vel.

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#889) mandras81 válasza Kicsirics77 (#888) üzenetére


mandras81
senior tag

Hogyha böngészőn keresztül úgy kell belépni, hogy ftp://usernév:jelszó@domainnév:port, akkor azt írja ki, hogy belső kommunikációs hiba...

Ja, és nincs "gép", csak Android-os eszköz.

[ Szerkesztve ]

(#890) Kicsirics77 válasza mandras81 (#889) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ftp://domainnevem.systes.net:2221
gépen böngészőben is így kell belépni

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#891) mandras81 válasza Kicsirics77 (#890) üzenetére


mandras81
senior tag

Ha csak simán felhasználónév-jelszó nélkül írom be, akkor azt kapom, hogy "A kiszolgáló által kért bejelentkezési hitelesítés nem támogatott"

Vsftpd-ben már korábban átírtam az anonymous_enable-t YES-re, ha ez számít.

(#892) Kicsirics77 válasza mandras81 (#891) üzenetére


Kicsirics77
veterán

background=YES
listen=YES
anonymous_enable=NO
local_enable=YES
write_enable=YES
local_umask=002
check_shell=NO
#dirmessage_enable=YES
#ftpd_banner=Welcome to blah FTP service.
session_support=NO
syslog_enable=NO
userlist_enable=YES
userlist_deny=NO
userlist_file=/etc/vsftpd.users
#xferlog_enable=YES
#xferlog_file=/var/log/vsftpd.log
#xferlog_std_format=YES
chroot_local_user=NO
chroot_list_enable=YES
chroot_list_file=/etc/vsftpd.chroot_list
allow_writeable_chroot=YES
pasv_min_port=2022
pasv_max_port=2026
port_enable=yes
hide_file={indexfiles,p_protect,*.php}
use_localtime=YES
user_config_dir=/mnt/ftp/userconf

nálam ilyen de van aki csatlakozik hozzám
nekem mindegy honnan nyitom meg működik.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#893) vargalex válasza mandras81 (#891) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Mi pontosan a vsftpd.conf tartalma?

Alex

(#894) mandras81 válasza vargalex (#893) üzenetére


mandras81
senior tag

Szia!

Ez (már mókoltam egy picit, visszaírtam az anonymous_enable-t NO-ra, és chroot_local_user-t NO-ra, de előtte sem működött):
background=YES
listen=YES
anonymous_enable=NO
local_enable=YES
write_enable=YES
local_umask=002
check_shell=NO
#dirmessage_enable=YES
#ftpd_banner=Welcome to blah FTP service.
session_support=NO
#syslog_enable=YES
userlist_enable=YES
userlist_deny=NO
userlist_file=/etc/vsftpd.users
#xferlog_enable=YES
#xferlog_file=/var/log/vsftpd.log
#xferlog_std_format=YES
chroot_local_user=NO
chroot_list_enable=YES
chroot_list_file=/etc/vsftpd.chroot_list
allow_writeable_chroot=YES
ftp_username=root

Illetve, a vsftpd.users és vsftpd.chroot_list file ablakokban pedig ftp van mindkettőben.

(#895) SteveBeard válasza vargalex (#893) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia Alex!
Te használsz a telefonodon Openvpn-t? Én már ott elakadtam, hogy a kulcsokat sem engedte átmásolni a telefonra... Valami ötlet, leírás?
A routeren elvileg mindent megcsináltam...

Steve

(#896) vargalex válasza SteveBeard (#895) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Még nem próbáltam. De ha jól tudom, OpenVPN-t a gyári software nem támogat, a Cyanogenmod igen.

Alex

(#897) vargalex válasza mandras81 (#894) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Belső hálóról megy egyébként? Lehet, hogy valamit elállítottál, de valamelyik futó vsftpd példányt nem sikerült leállítani az init scriptnek egy restart során. Ezért érdemes egy router restart után megnézni.

Alex

(#898) mandras81 válasza vargalex (#897) üzenetére


mandras81
senior tag

Nem tudom lecsekkolni sajna most belső hálón, mert nem vagyok otthon.

Tűzfalon egyébként kell bármit állítani hozzá?

Volt restart, de ugyanúgy az 500 OOPS: vsftpd: refusing to run with writable root inside chroot () hibaüzit kapom.

Alapesetben egyébként ftp a felhasználónév, és nincs jelszó, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#899) SteveBeard válasza mandras81 (#898) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!
Én most néztem:
Android-dal Total Commander-ben FTP plugin-nal, felhasználónév: ftp://domainnevem.systes.net:2221

Az ftp:// nem kell... mindenütt auto felismerés és passzív mód használata előtt "pipa"
Nekem így működik Alex eredeti configjával...
És ftp a felhasználó a jelszót pedig a http://192.168.1.1:8081/ felületen állítottam be..

[ Szerkesztve ]

Steve

(#900) Kicsirics77 válasza mandras81 (#898) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Alaphelyzetben x a jelszó

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.