Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) xigris


xigris
őstag

Sziasztok!
Felraktam a vargalexet eddig egész jó amit akartam be tudtam állítani :C már csak 2 apróság hiányzik a boldogsághoz:
Hol tudom beállítani a sávszél korlátozást ip alapján?
Hol tudom beállítani a kivülről elérést?

(#452) vargalex válasza xigris (#451) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

1. IP alapján nem tudsz korlátozni jelen állapotában. Persze scriptekkel megoldható (de nem egyszerű)
2. Mit szeretnél kívülről elérni? Ha a routeren futó szolgáltatásokat, akkor azok be vannak állítva:

- LuCI: HTTPS-en (443-as port)
- SSH: 2222-es port
- FTP: 2221-es port
- Transmission GUI: 9091-es port
- Transmission kommunikáció: 21234-es port

Alex

(#453) xigris válasza vargalex (#452) üzenetére


xigris
őstag

Szia!
Az a baj ez a router 3 lakást szolgálna ki és ezalatt van 2 router fix ip-vel és ezek ip-jét szerettem volna korlátozni
Akkor lehet vissza kell tenni a gyárit? :R ha igen azt honnan tudom letölteni,és csak simán firm upgrade és kész?

[ Szerkesztve ]

(#454) vargalex válasza xigris (#453) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Én azt a 2 IP-t vendég hálóba tenném, ami sávszélességét wshaper-el, vagy QOS-es korlátoznám. Így az a plusz is lesz a dologban, hogy a saját hálózatodra nem lesz rálátásuk.

A gyári firmware visszatehető webes felületen is, mivel jelenleg a 2 letölthető gyári firmware egyike sem bootloaderes.

Alex

(#455) xigris válasza vargalex (#454) üzenetére


xigris
őstag

azért lenne jó ha rálát mert az én gépemen lévő filmek egy belső ftp meg van osztva
Vagy hogy tudom vendégre tenni az ip-ket mert amúgy nagyon tetszik és ami fontos müködik a wol :K s e miatt tettem fel :R
esetleg az új firmware-be várható ilyen funkció?

[ Szerkesztve ]

(#456) 11hh válasza sazo (#442) üzenetére


11hh
tag

Nekem is ilyen adapterem van, és nálam se volt 5ghz-es wifi a win8-nál. Alapból sajnos felrak egy drivert a win8 és azt hiszed hogy tökéletesen működik így is. Le kell tölteni a gyári drivert [link] ha felraktad lesz 5ghz-es wifid is, és a 2,4ghz-es wifid is N-es kapcsolattal is tud működni. (gyorsabb lesz)

(#457) nyikszi válasza vargalex (#449) üzenetére


nyikszi
őstag

Hmmm, pedig nekem magyar (FF) és emlékszem, hogy át kellett állítanom. Mondjuk valamelyest bírom az angolt is.

Másik: most már 1 Gbps a sebességem (köszönöm Alex), de továbbra is csak 10 MB/s-el másol :(

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#458) Kicsirics77 válasza nyikszi (#457) üzenetére


Kicsirics77
veterán

minden hálókártya 1Gb-es
mert ha valamelyik csak 100Mb akkor normális a sebesség

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#459) CaNNa3IS válasza suste (#446) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Ki vagy bekapcsolt állapotban ?

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#460) vargalex válasza CaNNa3IS (#459) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Bekapcsolt állapotban. Egész pontosan legalább 5 másodpercig kell nyomni a gombot.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#461) mandras81 válasza mandras81 (#441) üzenetére


mandras81
senior tag

Ehhez még annyi, hogy akkor azután, hogy felrakom valahol mondjuk Win7-es gépen kábelen a Vargalex 1.1.5-öt, utána már a nekem szükségek konfigolásokat (USB-s külső vinyó csatlakoztatás, torrentkliens beállítás, tévén és a tableten médialejátszás a vinyóról) már el tudom végezni a tableten is böngészőben?

(#462) suste válasza xigris (#455) üzenetére


suste
veterán

A tűzfalban tudsz megadni átjárásli lehetőséget, és akkor látják majd a filmeket.
Nemrég írtam ide vagy a másikba, hogy kell vendég hálót csinálni..

(#463) suste válasza nyikszi (#457) üzenetére


suste
veterán

Nekem is át kellett állítani...

(#464) CaNNa3IS válasza vargalex (#460) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Köszönöm

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#465) rrunner


rrunner
csendes tag

Sziasztok,

ez a scan-server guide mukodhet a WDR3600-on?

Ugy kepzelem, hogy
-a 3. lepestol kene kezdeni, de a csomagok kozul csak az usbutils kell,
-4. 5. 6. lepesk elvileg modositas nelkul, bar nem tudom, hogy ennek tenyleg a 80 porton kell -e figyelni.

Alex, ha ez megy, esetleg bele tudod tenni a buildbe? Klassz a webes scan frontend, sokkal jobb, mintha minden platformra xsane frontendet kene telepteni.

[ Szerkesztve ]

(#466) vargalex válasza rrunner (#465) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Minden szükséges csomag megtalálható a repomban. A webes frontend pedig letölthető, ráadásul nem is csomag, tehát utólag egyszerűen telepíthető. A firmware-ba a méretek miatt úgysem fér el.

Alex

(#467) HungryGoblin


HungryGoblin
csendes tag

Hello

WDR3600 Vargalex Openwrt-vel szeretnék seedelni kb 200-250 torrentet folyamatosan. Kb 300MB az egész pack és nem hiszem hogy sokan fogják szedni tehát a forgalma minimális lesz. Egy 4GB os pendrive-on lesznek az adatok a routerre kötve.

A kérdésem hogy elbírja-e a rendszer? Lassítja-e a rendszert? (jelentősen?)

Végigolvastam a Prohardveres forumokat de nem találtam választ arra hogy samsung 2012-es serias smartTV-re a routeren keresztül DLNA segítségével streamelt filmekhez a.srt fájlokat hogy kezeli a rendszer? Jelenleg laptopról a PS3 Media Servert használom és tökéletesen átlövi a felíratokat is.

Csak azért kérdem és nem kipróbálom mert amennyiben a torrent és a DLNA nem megy ahogy kéne akkor nem babrálom feleslegesen a router, így is stabil.

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#468) tamas.nick válasza rrunner (#465) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

Szia!
Bocsi, nem értek hozzá, de hogyan lehet beállítani a szkennert?

(#469) CaNNa3IS válasza nyikszi (#457) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Először nekem is 10mb/sec körül mozgott és rájöttem, hogy a zentyal server hiába 1G-s linket lát, kezel nem bírt többet. Összekötöttem a két gépet direktben és a sebesség maradt szóval egyszerű eldönteni.
Dobtam is ki a zentyal-t. Synology firmware-rel a gépem simán viszi a gigabitet. 50-100mb/sec.

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#470) rrunner válasza tamas.nick (#468) üzenetére


rrunner
csendes tag

Nem biztos, hogy ertem a kerdest. Amit linkeltem az szerintem valahogy igy mukodik lepesrol lepesre:
1. teszel fel openwrt-t.
2. beallitod a vezetekes/wifi halozatot
2.5 csinalsz extroot-ot. (Ez nekem kinai. Mintha kb. arrol lenne szo, hogy a router operacios rendszerehez illetve az azon tarolt egyeb dolgokhoz nem a beepitett veges memoriat hasznalod, hanem kulso storage-et hasznalsz erre a celra.

Ebbe a topikba sokan azert jottunk, hogy eddig a pontig eljussunk. Ha a routered mar mukodik, a scan szerver telepitese innen kezdodik:

3. felteszed a szukseges csomagokat. Ez a sor:
opkg install kmod-usb2 usbutils kmod-leds-wndr3700-usb
harom cssomagot tenne fel. Az elso a vargalex build leirasa szerint mar fent van. A harmadik ahhoz a netgear routerhez kell, amirol az alalam linkelt oldal szol, szerintem Alex buildjeben a tamogatott routerekre ez is meg van. Az usbutils-t nem lattam, es lama vagyok ahhoz, hogy ertsem mit jelent Alex mondata arrol, hogy benne van a repo-jaban. :F Gondolom az nem baj, ha kiprobalom feltenni, legfeljebb felesleges. :)
Majd ha ez megvan, feldugod az usb szkenneredet, es megnezed, hogy a router latja -e.
4. felrakod a SANE szkenner backendet a routerre, es ellenorzod, hogy felismeri -e a szkenneredet. A tamogatott eszkozok listaja a SANE project lapjan megtalalhato. Az en szkennerem nem, de a gugli ad talalatot az "openwrt sane HP F300" keresesre, eert egy probat nekem meger.
Vegul megprobalsz meg mindig a router parancssorabol szkennelni egyet.
5. felrakod a routeren mar meglevo uhttpd webszerver jpeg-tools kiegesziteset (megint csak tippelek :) ) es bekonfiguralod, hogy melyik porton figyeljen. Ismet csak remelem, hogy jol ertem. :)
Majd letoltod es felmasolod a routerre SANE web GUI-s frontendjet.
6. A bongeszobol inditod a GUI-t es igy hasznalod.

(#471) ajani válasza sutszi (#450) üzenetére


ajani
aktív tag

Most próbátam egy 400 megás fájlt átmásolni a routerre dugott vinyóról, 5,2MB/sec volt a sebesség. Ubuntu fut a laptopomon.

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#472) tamas.nick válasza rrunner (#470) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

SANE-t felraktam és felismerte a szkennert ("found USB scanner (vendor=0x04a9 [Canon], product=0x1730 [MP540 series]) at libusb:001:004"), és most hogyan tovább, van grafikus felülete, ill honnan tudom elérni? :F

(#473) nyikszi válasza CaNNa3IS (#469) üzenetére


nyikszi
őstag

Neked akkor NAS-od van?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#474) golfnyeres


golfnyeres
tag

Sziasztok !

Nekem is van egy 3600-os routerem gyári firmware-val. Mivel a ház egyik szegletében már nagyon kicsi a jel vettem egy tplink wa 830re range extendert. A leírás alapján beállítottam, de valami nem jó. Amíg nem teszem fel ezt az eszközt, addig 10Mbps letöltési sebességem van. Amint bekapcsolom az extendert a router közelségében a jelet jól szórja (inssider-rel ellenőrzöm), de a letöltési sebesség leesik 4-5 Mbps. Ha távolabbra helyezem a routertől, akkor a letöltési sebesség folyamatosan csökken, annak ellenére, hogy a wifi jel kiváló. Mit csinálok rosszul ?

(#475) sazo válasza 11hh (#456) üzenetére


sazo
tag

Köszönöm a segítségedet, megoldódott

(#476) SteveBeard válasza golfnyeres (#474) üzenetére


SteveBeard
senior tag

szia!
Csak egy tipp. Tedd lehető legtávolabb egymástól a két eszközt. Tehát oda, ahol már gyenge a jel és úgy próbáld.

Steve

(#477) rrunner válasza tamas.nick (#472) üzenetére


rrunner
csendes tag

En meg nem tartok ott, nem fert fel a sane. :( Nem csinaltam extroot-ot magamnak, most meg nem tudok, mert seedelnem kell meg 1-2 napig, mielott legyakhatnam a hdd-t. :)
Az otodik lepesben ott egy link a /www ala masolando webguira. Vigyazz, a /www alatt ott a LuCI weboldala, en a helyedben nem irnam felul az index.html-t. Bele kene lesni, hogy peldaul atirhato -e valamire, mondjuk scan.html-re. Ugy kepzelem, hogy ezesetben http://192.168.1.1/scan.html linken mar el is ered a guit.

(#478) golfnyeres válasza SteveBeard (#476) üzenetére


golfnyeres
tag

Így is próbáltam. A rossz, gyenge jelet felerősítette kiválóra, ennek ellenére a letöltési sebesség 1 Mbps alá csökkent. A router közelében ilyenkor max 5-6Mbps-ot mérek.

(#479) krealon válasza golfnyeres (#474) üzenetére


krealon
veterán

A Range Extender (masneven Repeater (ismetlo)) -t olyan helyre kene tenni, ahonnan a router jele meg jol foghato, de kozel van viszonylag a gyenge lefedettsegu hely.
Ez az eszkoz szimplan megismetlli a WiFi jeleket, tehat a a kozlekedo adatok ketszer foglaljak el a csatornat a ket vegpont kozott, tehat felezodik a hasznos savszelesseg.

Ha lehetoseg adodna kabelen osszekotni a router-t es a repeater-t es repeater mod helyett egyszeru AccessPoint (AP) modot hasznalni, akkor kulonbozo csatornakat beallitva megszunne a savszel felezodes.

A WiFi a jelerosseg csokkenest a savszelesseg csokkentesevel kompenzalja, igy a repeaternek akkor van letjogosultsaga, ha gyengen veheto pozicioban a linksebesseg a routerhez a maximalisan elerheto sebesseg felenel kevesebb.

(#480) CaNNa3IS válasza nyikszi (#473) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

az is a mert ez a 10-12mb/sec kevéske. Igazabol egy intel itx lap integralt atom 330-al és ezen fut egy synology firmware.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#481) golfnyeres válasza krealon (#479) üzenetére


golfnyeres
tag

Köszi a felvilágosítást. Akkor ez szivacs, mert nem tudom összekötni a routert a repeaterrel.
Két ötletem van, de lehet, hogy tök hülyeség:
1.: abban a szobában, ahol alig van jel, csak telefonaljzat van. Megoldás-e, ha arra is teszek egy modemet majd arra a repeatert acces point-ként. Egyáltalán működne-e a net egy vonalon két modemmel ? Ha igen, az nem járna-e a sávszélesség csökkenésével ?
2.: veszek a routerre nagyobb antennát, amivel hátha nagyobb jelet érnék el a szobában. Ezen még segítene-e, ha 2 antennás usb-és adaptert tennék az asztali gépbe ? Ha ez a verzió nyerő, milyen antenna kellene a routerre ?
Köszönöm a segítséget előre is.

(#482) suste válasza golfnyeres (#481) üzenetére


suste
veterán

3: sima routert is vehettél volna 2.eszköznek, amire rámegy az openwrt, és a wifi részével vetted volna a jelet az 1-es routertől,és vezetéken meg kaptad volna a 2-tól a netet.
4: vannak ezek a 220V-ba dugható wifis hálózati adapterek, amikkel áthidalható a 2 szoba közti távolság (mondjuk ezek nem tudom mennyibe kerülnek, és mennyi megy át rajtuk)

(#483) Intruder2k5 válasza urbanjozsi (#434) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Megválsz a routertől? Látom hirdeted... Elég volt? :)

[ Szerkesztve ]

(#484) mandras81


mandras81
senior tag

Rendeltem én is egy ilyen router-t, ma fogom átvenni ezért egy kicsit elébe mennék a dolgoknak pár kérdéssel:

Ez a probléma 3600 alatt is fennáll? Ha igen, ugyanígy kell eljárni, mint 1043 esetében?

Az extroot partíciónak mi az értelme? Milyen esetben érdemes létrehozni? Keresgéltem a neten, de olyan leírást nem találtam, amit én is megértenék...

Egy 500 gigás vinyót fogok USB-n bekötni a router-re torrentezéshez. Erre, vagy inkább egy pendrive-ra pakoljam a swap (és az extroot - ha egyáltalán szükségem van rá) partició(ka)t?

[ Szerkesztve ]

(#485) nyikszi válasza mandras81 (#484) üzenetére


nyikszi
őstag

3600-nál én nem tapasztaltam a miniDLNA-val semmi anomáliát.

Extroot gyakorlatilag a linux miatt van. Semmi különös, de jobban szereti (állítólag) a rendszer. Ha a routeren lóg az 500 gigás HDD, akkor Vargalex beépített formázójával megcsinálod és kész is. Semmi extra nincs, az megformázza úgy, hogy arról bootoljon az openwrt, lesz swap és a többi mehet a torrentezésre.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#486) mandras81 válasza nyikszi (#485) üzenetére


mandras81
senior tag

Köszi!

Közben párhuzamosan olvasom a 1043-as topic-ot is, és felmerült még egy kérdés. A LuCI-ban lehet wifin keresztül is konfigolni, vagy csak kábelen?

(#487) vargalex válasza mandras81 (#486) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Lehet.

Alex

(#488) golfnyeres válasza suste (#482) üzenetére


golfnyeres
tag

Sajna a 3-dik sem működőképes nálam, mert van más eszköz is.

az 1. verzióm működőképes lehet ?

(#489) urbanjozsi válasza Intruder2k5 (#483) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Nem mindenáron. Ha elviszik akkor elviszik :)
Egyébként a nyomtató nem jött csak össze, a többi már ment f@szányosan. :C
Ha megmarad, akkor újrakezdem:)

(#490) CaNNa3IS válasza urbanjozsi (#489) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Nem lehet hogy wpa2-vel próbálod és a nyomtatód nem tudja ?
Megnéztem közben és tudja

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#491) vargalex válasza CaNNa3IS (#490) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Esetleg a titkosító algoritmust Auto-ról kellene megpróbálni AES-re tenni, mert a leírás szerint csak azt tudja.

Alex

(#492) urbanjozsi válasza CaNNa3IS (#490) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Feladtam teljesen. Ugyanúgy állítottam be mindent, mint a régi routeren, de egyszerűen nem fogadta el a kódot. Lehet, hogy nem a routerrel volt a gond, hanem a nyomtatóról nem törlödött az előző driver. Nem tudom........

(#493) urbanjozsi válasza vargalex (#491) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Levettem a routerről a titkosítást, jelszót, mindent.
A háttérben látszik is, hogy a routeren fennt van a nyomtató, MAC alapján, de a küldött fájlokat a nyomtató nem fogadta.

Még annyit majd kipróbálok, hogy a 3600-nak más nevet adok, más jelszóval mint a mostani642G, és telepítéskor akkor választhatok elvileg, hogy melyik routerre akarok kapcsolódni.

[ Szerkesztve ]

(#494) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag

freedns.afraid.org DDNS-t sikerült belőnöm ha valakit érdekel szívesen leírom

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#495) mandras81


mandras81
senior tag

Bocsi, hogy itt is felteszem ezt a kérdést, de most akarom konfigolni a router-t, és szükségem lenne infóra....

[ Szerkesztve ]

(#496) rrunner


rrunner
csendes tag

Ha csinalnek extroot-ot USB diszkre, akkor a fajlrendszer a diszken lesz, es a csatlakoztatott diszk nelkul nem is fut a router, vagy egy adott diszkterulet megnoveli a routeren levo fajlrendszer meretet?

Ujraformazas nelkul megoldhato a 8081-es porton figyelo external toolokkal?

(#497) suste válasza golfnyeres (#488) üzenetére


suste
veterán

szerintem nem, mert a szolgáltató nem enged fel 2szer ugyan azzal a név/jelszó -val

(#498) golfnyeres válasza suste (#497) üzenetére


golfnyeres
tag

Igazad volt, sajnos nem megy a 2 modemes verzió. Kipróbáltam az AP módot, ez kell nekem. Már csak egy apró hiba van, hogy össze kell kötnöm a routerrel valahogy az extendert. Wifin keresztül nem lehet AP-ét megoldani ?

(#499) vargalex válasza CaNNa3IS (#494) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Gyári firmware-val? Ugyanis OpenWrt alatt alapból benne van a listában.

Alex

(#500) suste válasza golfnyeres (#498) üzenetére


suste
veterán

ötlet (igaz elvetemült:) ):
3db router, valami olcsót, akár használtat, de openwrt-re alkalmasat, és akkor lesz egy szép hálózatod:
1. router ->wifi-> 2.router ->kábel-> 3.router ->wifi-> PC, telefon, stb
Így az 1. és a 3.router tud eltérő csatornán dolgozni, vagyis nem fogják zavarni egymást.
Ha extender helyett routert vettél volna, akkor már csak 1db olcsó router kéne.
Vagy az extendernek van LAN portja amire érkezhet net, és tudsz rajta csatornát váltani, hogy más legyen mint az első routeré?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.